Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα καλημέρα! Ηλιόλουστη Κυριακή ☀️ 

Θέλω τα φώτα σας! Ο κύκλος μου κυμαίνεται 26-29 πάνω κάτω, σήμερα 8η μέρα, ξεκινάω επαφές δειλά δειλά, τεστ ωορρηξίας θα ξεκινήσω από 10η μέρα λέω,

κάθε πότε να έχουμε επαφές λέτε; 

Μέρα παρά μέρα μέχρι και τη 2η μέρα μετά το θετικό ωορρηξίας; ( Ελπίζω να δείξει το τεστακι) 

Γιατί κι αυτό το κάθε μέρα με την καθημερινότητα δεν ξέρω ρε κορίτσια..με τις δουλειές βράδυ βρισκόμαστε γενικά και όσο να πεις υπάρχει κούραση.

καλημέρα κορίτσι μου..εμείς και τις 2 φορές το πιάσαμε με μέρα παρά μέρα..αλλά πιστεύω ξεκάθαρα ότι αυτό ειναι θέμα τύχης..έχουμε προσπαθήσει κάθε πιθανό σχήμα :P καθε μέρα, μέρα παρά μέρα, 2 φορές τη μερα στις γόνιμες...είναι τόσες πολλές οι διεργασίες που γίνονται που πρέπει απλά να πετύχεις το σωστό timing..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου!!!

Φεύγουμε για τη φωτογράφιση! Ελπίζω η μικρή να μας κάνει τη χαρεί να την κάνουμε σύντομα, γιατί περνάμε το πρώτο μας άλμα ανάπτυξης από την Παρασκευή και είναι λίγο ζόρικα τα πράγματα!

Μεθαύριο σαραντίζουμε και θα πάμε να πάρουμε την ευχούλα μας! Και μετά με το καλό Σάββατο θα πάμε σπίτι μας!!!

αχ τέλεια!θα περιμένουμε τις πρώτες φωτογραφίες :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Με το καλό να την πάρετε αγκαλιά! Να μας γράφεις κι εσύ τα δικά σας νέα όποτε μπορείς! Καλή λευτεριά κορίτσι μου!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 💕

καλα να περάσετε στην φωτογράφιση! 
 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

καλημέρα κορίτσι μου..εμείς και τις 2 φορές το πιάσαμε με μέρα παρά μέρα..αλλά πιστεύω ξεκάθαρα ότι αυτό ειναι θέμα τύχης..έχουμε προσπαθήσει κάθε πιθανό σχήμα :P καθε μέρα, μέρα παρά μέρα, 2 φορές τη μερα στις γόνιμες...είναι τόσες πολλές οι διεργασίες που γίνονται που πρέπει απλά να πετύχεις το σωστό timing..

συμφωνω απόλυτα! Στον γιο μου δεν είχα κάνει τεστ γιατί είπα να τα σταματήσω αλλά πάνω κάτω ήξερα ποτέ ειχ ωορρηξία! Είχαμε επαφή,  είχαμε ξανά την μεθεπόμενη το βράδυ κ την επόμενη το πρωί κ μετά τίποτα γιατί μας πήραν τηλ να μας πουνε πέθανε ο παππούς του άντρα μου! Πιστευα η ωορρηξία μ ήταν εκείνη την ημέρα π κάναμε πρωί κ πιστευα ότι το χάσαμε το βράδινο κ την επόμενη ημέρα! Αλλά τελικά έπιασε!! Καθαρά ταιμινγκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα να έχουμε ❣️❣️

Και εγώ πλέον πιστεύω ότι το μέρα παρά μέρα, είναι πιο save απ το να έχεις το άγχος με τα τεστ και μη τυχόν χάσεις την μέρα και μη το ένα και μη το άλλο κλπ κλπ.. Και η αλήθεια είναι ότι όταν αποφάσισα να το δοκιμάσω, έμεινα με την μία έγκυος. Οπότε και αυτή την φορά την ίδια μέθοδο θα ακολουθήσω. Βέβαια όσο σκέφτομαι ότι εντάξει και αυτό το μέρα παρά μέρα λες και είμαστε υπάλληλοι 😂😂 κάτι μου έκανε, είναι λίγο αντικουκου🤭🤭 αλλά έχουμε ένα σκοπό οπότε κορίτσια βουρ στα γουτσου γουτσου και μακάρι σύντομα να έχουμε όλες μας το 🌈 στα χέρια μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

πως τα καταφέρνετε βρε κορίτσια το μέρα παρά μέρα;; βαρύ πρόγραμμα μου φαίνεται.. :P:P  μην πω για το συνεχόμενο 4-5 μέρες... μόνο στις διακοπές το κάναμε που ήμασταν πιο χαλαρά.. 

Και κάποιοι μόνο στα νιάτα μας...🤣🤣🤣

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Μπράβο σας κορίτσι μου!! Καλά κάνετε!! Εμείς υπάρχουν μέρες που ούτε καληνύχτα δεν προλαβαίνουμε να πούμε..

Μη σκας παιδί μου! Δεν είναι "φυσιολογικές" αυτές εδώ!! 🤣🤣🤣🤣

Πάντως πέρα της πλάκας, μπράβο κορίτσια σε όσες το έχετε το άθλημα ακόμα τόσο συχνά και δη όταν υπάρχει ήδη ένα ή περισσότερα παιδιά στο σπίτι.. αρκεί να θυμάστε να το απολαμβάνετε κιόλας και να μη φτάσει να γίνεται ρομποτικά για ένα παιδί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Και κάποιοι μόνο στα νιάτα μας...🤣🤣🤣

Μη σκας παιδί μου! Δεν είναι "φυσιολογικές" αυτές εδώ!! 🤣🤣🤣🤣

Πάντως πέρα της πλάκας, μπράβο κορίτσια σε όσες το έχετε το άθλημα ακόμα τόσο συχνά και δη όταν υπάρχει ήδη ένα ή περισσότερα παιδιά στο σπίτι.. αρκεί να θυμάστε να το απολαμβάνετε κιόλας και να μη φτάσει να γίνεται ρομποτικά για ένα παιδί..

Καλημέρα κορίτσια θα σας γραφω για να μπορέσω να περάσω τη φαση του δοκιμαστικου μέλους πάλι. Χθες είχα θετικό τέστ και είμαστε στην προσπάθεια και εμεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Επιτέλους, 18η μέρα βρήκα το θετικό. Προλάβαμε επαφή χθες βράδυ και σήμερα πρωί και νομίζω φτάνει τόσο 😂 Ίσως αύριο βράδυ, που πιστεύω δεν θα αυξήσει τις πιθανότητες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης, κοιτάζω ήδη να παραγγείλω τεστακια ωορρηξίας για τον επόμενο μήνα και ο άντρας μου έχει πάθει σοκ 😂 Λέει καλά τον ξέγραψες κιόλας τον μήνα; Αν είναι γιατί βαράμε υπερωρίες 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Επιτέλους, 18η μέρα βρήκα το θετικό. Προλάβαμε επαφή χθες βράδυ και σήμερα πρωί και νομίζω φτάνει τόσο 😂 Ίσως αύριο βράδυ, που πιστεύω δεν θα αυξήσει τις πιθανότητες. 

Αααα μαζί ακριβώς είμαστε εμείς!!!!!κι εγώ 19η ημέρα εχθές το θετικό 🤣🤣🤣 άντε άντε πάμε να δούμε και θετικό τεστ εγκυμοσύνης 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ! δεν ξέρετε βρε κορίτσια πόσο χαίρομαι που οι άντρες σας συμμετέχουν στη χαρά σας.. που μαζί προσπαθείτε για τον ίδιο σκοπό και που το θέλουν τόσο πολύ και οι ίδιοι και το δείχνουν και το λένε..!!! Που ξέρουν τις μέρες σας και που θέλουν αυτές τις επαφές γι' αυτό το σκοπό όσο κι εσείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αααα μαζί ακριβώς είμαστε εμείς!!!!!κι εγώ 18η ημέρα εχθές το θετικό 🤣🤣🤣 άντε άντε πάμε να δούμε και θετικό τεστ εγκυμοσύνης 🙏

Μακάρι να το δούμε μαζί Μαρινα μου και να κάνουμε πάρτυ 🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

Αχ! δεν ξέρετε βρε κορίτσια πόσο χαίρομαι που οι άντρες σας συμμετέχουν στη χαρά σας.. που μαζί προσπαθείτε για τον ίδιο σκοπό και που το θέλουν τόσο πολύ και οι ίδιοι και το δείχνουν και το λένε..!!! Που ξέρουν τις μέρες σας και που θέλουν αυτές τις επαφές γι' αυτό το σκοπό όσο κι εσείς. 

Κορίτσι μου νομίζω είναι στην ψυχολογία του κάθε άντρα. Δεν σημαίνει πως κάποιος δεν το θέλει, αλλά πως αντιμετωπίζει τα πράγματα στην ζωή γενικά. Ο δικός μου άντρας πχ αυτοσαρκάζεται πολύ και το όλο θέμα του κακού σπερμοδιαγραμματος, το είχε ρίξει στο χιούμορ. Αν δεν ήταν τέτοιος άνθρωπος, το πιθανότερο είναι να τον έπαιρνε από κάτω και να δυσκόλευε την κατάσταση. Σε κάθε περίπτωση, τουλάχιστον σε εμάς, εννοείται πως εγώ είμαι αυτή που εξαρχής «κυνηγούσα» και οργάνωνα την κατάσταση, με γιατρούς, εξετάσεις, επαφές κλπ. Νομίζω είναι αρκετά μακριά από την ιδιοσυγκρασία των ανδρών αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Εμείς αυτόν τον μήνα μια απογοήτευση, είμαι πολύ νταουν. Δεν μπόρεσα να βρω θετικό τεστάκι, αν κ είχα συμπτώματα 16μέρα, ούτε είχαμε πολλές επαφές ήμασταν στο τρέξιμο. Με κύκλο 30-35 μέρες πότε να κάνω τεστ αν δεν μου έρθει δλδ. ΤΕΡ 26/8.

Υ.Γ. Δεν έχω φτάσει τις δημοσιεύσεις κ αργούν τα μνμτ. Σας διαβάζω κάθε μέρα κ πολύ χαίρομαι κ με τα θετικά τεστ εγκυμοσύνης κ με τα θετικά ωορρηξίας, στείλτε μου λίγο θετική ενέργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Επίσης, κοιτάζω ήδη να παραγγείλω τεστακια ωορρηξίας για τον επόμενο μήνα και ο άντρας μου έχει πάθει σοκ 😂 Λέει καλά τον ξέγραψες κιόλας τον μήνα; Αν είναι γιατί βαράμε υπερωρίες 😂😂😂 

Κορίτσι μου όχι μη το κάνεις αυτό,  μη το βάζεις έτσι στο μυαλό σου , ας έρχεται η περιοδος (ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΈΡΘΕΙ) και μετά να παραγγείλεις, καλά το λέει το αγόρι σου 😂🫶🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melitiniღ κορίτσι μ γι αυτο πιστευω οτι οι επαφες πρεπει να ειναι συχνες στο ζευγάρι. Ποτε δ ειπα στον αντρα μ σημερα είναι θετικο τ τεστ πρεπει να εχουμε επαφη. Κανουμε συχνα σεξ ουτως η αλλως.

Εμας επειδη τ σπερμα ειναι κακο πρεπει να ειναι πολυ πολυ καλο τ ταιμινγκ. Αυτη τη φορα ειχαμε επαφη τη μερα του θετικου τεστ. Την επομενη καμια. 

@Kiddo εμεις με 2 παιδια και κυλιομενα ωραρια, το παλεύουμε παντως. Ποτε δ ειχαμε επαφες αποκλειστικά για παιδι. Ναι στο πρωτο τ ειχαμε παρει πατριωτικα. Ειναι τ μονο πραγμα στο οποιο προσπαθούμε να εχουμε ρυθμο. Δ σ λεω οτι πάντα έχουμε φουλ ορεξη οργανικα. Αλλα εγω προσωπικα αναζηταω την επαφή, τη ζεστασια και βγαινουν κ τ υπολοιπα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena92 @Diwni κορίτσια μου, εμένα γενικά ο άντρας μου ποτέ δεν ήταν των συχνών επαφών, γενικά δεν το αντέχει οργανικά. Δηλαδή δεν παίζει να το πάμε μέρα παρά μέρα συνεχόμενα όλο το μήνα, ούτε και μια βδομάδα κάθε μέρα πχ. που είναι οι γόνιμες μέρες. Νομίζω είναι καθαρά στον άνθρωπο και σε θέμα οργανισμού.

Σε παλαιότερη μου σχέση ο τύπος ήταν μηχανή του σεξ και ήταν και μεγαλύτερος ηλικιακά απο ότι είναι ο σύζυγος. Μπορεί να γινόταν η φάση και 5 φορές συνεχόμενα σε ένα βράδυ, κάτι τέτοιο με το σύζυγο δεν παίζει ούτε με σφαίρες. Μία και πολύ είναι!

Οπότε κοιτάζω να το πηγαίνω λάου λάου, δηλαδή και 2 φορές την εβδομάδα καλές είναι. Και κοιτάω λόγο σπέρματος στις γόνιμες μέρες να βρω το πικ για να γίνει η φάση εκείνη τη μέρα μόνο και να είναι όσο το δυνατόν καλύτερο ποιοτικά και ποσοτικά, με αποχή σίγουρα 3ων ημερών πιο πριν. Έτσι μας είπε ο γιατρός τουλάχιστον εμάς.

@Rena92 το κακό με τον δικό μου είναι ότι δεν συνεργάζεται γενικότερα. Ακόμη και πριν μάθουμε το θέμα με το σπέρμα δεν έκανε κουβέντα για παιδιά, το μόνο που τον ένοιαζε είναι το κυνήγι και τη σκυλί θα πάρει και τη καραμπίνα. Μόλις μάθαμε και το πρόβλημα δε.. τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα, πιο μούγκα στη στρούγκα πεθαίνεις. Είναι φορές που νομίζω ότι δεν θέλει παιδί και απλά θέλει να με κρατάει με ψέματα κοντά του για να μην τον αφήσω. Όσες φορές των ρωτάω αν πραγματικά θέλει παιδί ενώ το στόμα του μου λέει ναι, οι πράξεις του άλλα δείχνουν. Γι' αυτό λέω τυχερές όσες οι άντρες σας θέλουν παιδάκια και το δείχνουν είτε με πράξεις, είτε με λόγια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσια παίζει να έχετε να μου προτείνετε κανέναν αιματολόγο Αθήνα προς τα βορεια;

Καλησπέρα κοπέλα μου. Έχω να προτείνω τον Αναγνώστου. Είναι στο Μητέρα αλλά ιατρείο έχει στη Μιχαλακοπούλου. Με παρακολουθησε στην 2η εγκυμοσύνη μου όπως και πολλές φίλες και γνωστές μου. Πολύ καλός επιστήμονας και καλός άνθρωπος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

@Rena92 @Diwni κορίτσια μου, εμένα γενικά ο άντρας μου ποτέ δεν ήταν των συχνών επαφών, γενικά δεν το αντέχει οργανικά. Δηλαδή δεν παίζει να το πάμε μέρα παρά μέρα συνεχόμενα όλο το μήνα, ούτε και μια βδομάδα κάθε μέρα πχ. που είναι οι γόνιμες μέρες. Νομίζω είναι καθαρά στον άνθρωπο και σε θέμα οργανισμού.

Σε παλαιότερη μου σχέση ο τύπος ήταν μηχανή του σεξ και ήταν και μεγαλύτερος ηλικιακά απο ότι είναι ο σύζυγος. Μπορεί να γινόταν η φάση και 5 φορές συνεχόμενα σε ένα βράδυ, κάτι τέτοιο με το σύζυγο δεν παίζει ούτε με σφαίρες. Μία και πολύ είναι!

Οπότε κοιτάζω να το πηγαίνω λάου λάου, δηλαδή και 2 φορές την εβδομάδα καλές είναι. Και κοιτάω λόγο σπέρματος στις γόνιμες μέρες να βρω το πικ για να γίνει η φάση εκείνη τη μέρα μόνο και να είναι όσο το δυνατόν καλύτερο ποιοτικά και ποσοτικά, με αποχή σίγουρα 3ων ημερών πιο πριν. Έτσι μας είπε ο γιατρός τουλάχιστον εμάς.

@Rena92 το κακό με τον δικό μου είναι ότι δεν συνεργάζεται γενικότερα. Ακόμη και πριν μάθουμε το θέμα με το σπέρμα δεν έκανε κουβέντα για παιδιά, το μόνο που τον ένοιαζε είναι το κυνήγι και τη σκυλί θα πάρει και τη καραμπίνα. Μόλις μάθαμε και το πρόβλημα δε.. τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα, πιο μούγκα στη στρούγκα πεθαίνεις. Είναι φορές που νομίζω ότι δεν θέλει παιδί και απλά θέλει να με κρατάει με ψέματα κοντά του για να μην τον αφήσω. Όσες φορές των ρωτάω αν πραγματικά θέλει παιδί ενώ το στόμα του μου λέει ναι, οι πράξεις του άλλα δείχνουν. Γι' αυτό λέω τυχερές όσες οι άντρες σας θέλουν παιδάκια και το δείχνουν είτε με πράξεις, είτε με λόγια!

 

Κορίτσι μου διαβάζω αυτά που γράφεις και σκέφτομαι, εσύ θέλεις να κάνεις παιδί με έναν άνθρωπο που όπως λες δεν είσαι σίγουρη αν θέλει και δεν το δείχνει με τις πράξεις του; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

@Rena92 @Diwni κορίτσια μου, εμένα γενικά ο άντρας μου ποτέ δεν ήταν των συχνών επαφών, γενικά δεν το αντέχει οργανικά. Δηλαδή δεν παίζει να το πάμε μέρα παρά μέρα συνεχόμενα όλο το μήνα, ούτε και μια βδομάδα κάθε μέρα πχ. που είναι οι γόνιμες μέρες. Νομίζω είναι καθαρά στον άνθρωπο και σε θέμα οργανισμού.

Σε παλαιότερη μου σχέση ο τύπος ήταν μηχανή του σεξ και ήταν και μεγαλύτερος ηλικιακά απο ότι είναι ο σύζυγος. Μπορεί να γινόταν η φάση και 5 φορές συνεχόμενα σε ένα βράδυ, κάτι τέτοιο με το σύζυγο δεν παίζει ούτε με σφαίρες. Μία και πολύ είναι!

Οπότε κοιτάζω να το πηγαίνω λάου λάου, δηλαδή και 2 φορές την εβδομάδα καλές είναι. Και κοιτάω λόγο σπέρματος στις γόνιμες μέρες να βρω το πικ για να γίνει η φάση εκείνη τη μέρα μόνο και να είναι όσο το δυνατόν καλύτερο ποιοτικά και ποσοτικά, με αποχή σίγουρα 3ων ημερών πιο πριν. Έτσι μας είπε ο γιατρός τουλάχιστον εμάς.

@Rena92 το κακό με τον δικό μου είναι ότι δεν συνεργάζεται γενικότερα. Ακόμη και πριν μάθουμε το θέμα με το σπέρμα δεν έκανε κουβέντα για παιδιά, το μόνο που τον ένοιαζε είναι το κυνήγι και τη σκυλί θα πάρει και τη καραμπίνα. Μόλις μάθαμε και το πρόβλημα δε.. τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα, πιο μούγκα στη στρούγκα πεθαίνεις. Είναι φορές που νομίζω ότι δεν θέλει παιδί και απλά θέλει να με κρατάει με ψέματα κοντά του για να μην τον αφήσω. Όσες φορές των ρωτάω αν πραγματικά θέλει παιδί ενώ το στόμα του μου λέει ναι, οι πράξεις του άλλα δείχνουν. Γι' αυτό λέω τυχερές όσες οι άντρες σας θέλουν παιδάκια και το δείχνουν είτε με πράξεις, είτε με λόγια!

 

Με συγχωρεις που πεταγομαι αλλα αν ειναι οντως ετσι πρεπει να ξεκαθαρισει η κατασταση. Αν εσυ θες παιδι και αυτος δεν θελει εκει πρεπει να παρεις την αποφαση η να μεινεις η να φυγεις. Τα υπολοιπα περισσεύουν. Και αντε πες κανετε παιδι θα ασχολειται; Η εσυ θα εισαι μονη σου με το παιδι και αυτος θα τρεχει αλλου; Και εμενα παει για κυνηγι του αρεσει αλλα καναμε παιδι και τωρα συζηταμε και για δευτερο παιδι. Οπως επισης ασχολειται με το παιδι μπορω να λειψω αν χρειαστει και να μεινει με το παιδι μας. Με στηριζει στα δικα μου σχεδια. Σκεψου τα ολα αυτα και μακαρι να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

@Rena92 @Diwni κορίτσια μου, εμένα γενικά ο άντρας μου ποτέ δεν ήταν των συχνών επαφών, γενικά δεν το αντέχει οργανικά. Δηλαδή δεν παίζει να το πάμε μέρα παρά μέρα συνεχόμενα όλο το μήνα, ούτε και μια βδομάδα κάθε μέρα πχ. που είναι οι γόνιμες μέρες. Νομίζω είναι καθαρά στον άνθρωπο και σε θέμα οργανισμού.

Σε παλαιότερη μου σχέση ο τύπος ήταν μηχανή του σεξ και ήταν και μεγαλύτερος ηλικιακά απο ότι είναι ο σύζυγος. Μπορεί να γινόταν η φάση και 5 φορές συνεχόμενα σε ένα βράδυ, κάτι τέτοιο με το σύζυγο δεν παίζει ούτε με σφαίρες. Μία και πολύ είναι!

Οπότε κοιτάζω να το πηγαίνω λάου λάου, δηλαδή και 2 φορές την εβδομάδα καλές είναι. Και κοιτάω λόγο σπέρματος στις γόνιμες μέρες να βρω το πικ για να γίνει η φάση εκείνη τη μέρα μόνο και να είναι όσο το δυνατόν καλύτερο ποιοτικά και ποσοτικά, με αποχή σίγουρα 3ων ημερών πιο πριν. Έτσι μας είπε ο γιατρός τουλάχιστον εμάς.

@Rena92 το κακό με τον δικό μου είναι ότι δεν συνεργάζεται γενικότερα. Ακόμη και πριν μάθουμε το θέμα με το σπέρμα δεν έκανε κουβέντα για παιδιά, το μόνο που τον ένοιαζε είναι το κυνήγι και τη σκυλί θα πάρει και τη καραμπίνα. Μόλις μάθαμε και το πρόβλημα δε.. τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα, πιο μούγκα στη στρούγκα πεθαίνεις. Είναι φορές που νομίζω ότι δεν θέλει παιδί και απλά θέλει να με κρατάει με ψέματα κοντά του για να μην τον αφήσω. Όσες φορές των ρωτάω αν πραγματικά θέλει παιδί ενώ το στόμα του μου λέει ναι, οι πράξεις του άλλα δείχνουν. Γι' αυτό λέω τυχερές όσες οι άντρες σας θέλουν παιδάκια και το δείχνουν είτε με πράξεις, είτε με λόγια!

 

Ωχ γυναίκα κυνηγού,  εντάξει καταλαβαίνω , υπομονή 🫡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Nanny είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου. Έχω να προτείνω τον Αναγνώστου. Είναι στο Μητέρα αλλά ιατρείο έχει στη Μιχαλακοπούλου. Με παρακολουθησε στην 2η εγκυμοσύνη μου όπως και πολλές φίλες και γνωστές μου. Πολύ καλός επιστήμονας και καλός άνθρωπος.

σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

@Rena92 @Diwni κορίτσια μου, εμένα γενικά ο άντρας μου ποτέ δεν ήταν των συχνών επαφών, γενικά δεν το αντέχει οργανικά. Δηλαδή δεν παίζει να το πάμε μέρα παρά μέρα συνεχόμενα όλο το μήνα, ούτε και μια βδομάδα κάθε μέρα πχ. που είναι οι γόνιμες μέρες. Νομίζω είναι καθαρά στον άνθρωπο και σε θέμα οργανισμού.

Σε παλαιότερη μου σχέση ο τύπος ήταν μηχανή του σεξ και ήταν και μεγαλύτερος ηλικιακά απο ότι είναι ο σύζυγος. Μπορεί να γινόταν η φάση και 5 φορές συνεχόμενα σε ένα βράδυ, κάτι τέτοιο με το σύζυγο δεν παίζει ούτε με σφαίρες. Μία και πολύ είναι!

Οπότε κοιτάζω να το πηγαίνω λάου λάου, δηλαδή και 2 φορές την εβδομάδα καλές είναι. Και κοιτάω λόγο σπέρματος στις γόνιμες μέρες να βρω το πικ για να γίνει η φάση εκείνη τη μέρα μόνο και να είναι όσο το δυνατόν καλύτερο ποιοτικά και ποσοτικά, με αποχή σίγουρα 3ων ημερών πιο πριν. Έτσι μας είπε ο γιατρός τουλάχιστον εμάς.

@Rena92 το κακό με τον δικό μου είναι ότι δεν συνεργάζεται γενικότερα. Ακόμη και πριν μάθουμε το θέμα με το σπέρμα δεν έκανε κουβέντα για παιδιά, το μόνο που τον ένοιαζε είναι το κυνήγι και τη σκυλί θα πάρει και τη καραμπίνα. Μόλις μάθαμε και το πρόβλημα δε.. τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα, πιο μούγκα στη στρούγκα πεθαίνεις. Είναι φορές που νομίζω ότι δεν θέλει παιδί και απλά θέλει να με κρατάει με ψέματα κοντά του για να μην τον αφήσω. Όσες φορές των ρωτάω αν πραγματικά θέλει παιδί ενώ το στόμα του μου λέει ναι, οι πράξεις του άλλα δείχνουν. Γι' αυτό λέω τυχερές όσες οι άντρες σας θέλουν παιδάκια και το δείχνουν είτε με πράξεις, είτε με λόγια!

 

Κορίτσι μου έχω ακριβώς την ίδια απορία με την @Naty_ ,έτσι όπως μας τα περιγράφεις, για αρχή εσύ είσαι απόλυτα σίγουρη οτι θες να κάνεις παιδί με αυτόν τον άνθρωπο?!?!?!
Γιατί εντάξει λέμε οτι οι άντρες μας είναι λίγο στο κόσμο τους και εμείς πρέπει να τα κάνουμε όλα, αλλά όχι και έτσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

@Rena92 @Diwni κορίτσια μου, εμένα γενικά ο άντρας μου ποτέ δεν ήταν των συχνών επαφών, γενικά δεν το αντέχει οργανικά. Δηλαδή δεν παίζει να το πάμε μέρα παρά μέρα συνεχόμενα όλο το μήνα, ούτε και μια βδομάδα κάθε μέρα πχ. που είναι οι γόνιμες μέρες. Νομίζω είναι καθαρά στον άνθρωπο και σε θέμα οργανισμού.

Σε παλαιότερη μου σχέση ο τύπος ήταν μηχανή του σεξ και ήταν και μεγαλύτερος ηλικιακά απο ότι είναι ο σύζυγος. Μπορεί να γινόταν η φάση και 5 φορές συνεχόμενα σε ένα βράδυ, κάτι τέτοιο με το σύζυγο δεν παίζει ούτε με σφαίρες. Μία και πολύ είναι!

Οπότε κοιτάζω να το πηγαίνω λάου λάου, δηλαδή και 2 φορές την εβδομάδα καλές είναι. Και κοιτάω λόγο σπέρματος στις γόνιμες μέρες να βρω το πικ για να γίνει η φάση εκείνη τη μέρα μόνο και να είναι όσο το δυνατόν καλύτερο ποιοτικά και ποσοτικά, με αποχή σίγουρα 3ων ημερών πιο πριν. Έτσι μας είπε ο γιατρός τουλάχιστον εμάς.

@Rena92 το κακό με τον δικό μου είναι ότι δεν συνεργάζεται γενικότερα. Ακόμη και πριν μάθουμε το θέμα με το σπέρμα δεν έκανε κουβέντα για παιδιά, το μόνο που τον ένοιαζε είναι το κυνήγι και τη σκυλί θα πάρει και τη καραμπίνα. Μόλις μάθαμε και το πρόβλημα δε.. τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα, πιο μούγκα στη στρούγκα πεθαίνεις. Είναι φορές που νομίζω ότι δεν θέλει παιδί και απλά θέλει να με κρατάει με ψέματα κοντά του για να μην τον αφήσω. Όσες φορές των ρωτάω αν πραγματικά θέλει παιδί ενώ το στόμα του μου λέει ναι, οι πράξεις του άλλα δείχνουν. Γι' αυτό λέω τυχερές όσες οι άντρες σας θέλουν παιδάκια και το δείχνουν είτε με πράξεις, είτε με λόγια!

 

Κορίτσια η συχνότητα των επαφών κι εγώ πιστεύω έχει να κάνει με το ζευγάρι και τη δυναμική του! Εμείς είμαστε μαζί 10 χρόνια και τα πρώτα 3 ήμασταν στην κουνελοφάση, κάθε μέρα ή μέρα παρα μέρα και κάποιες φορές μάλιστα πρωί πριν τη δουλειά και μετά τη δουλειά 😅  Τα σκέφτομαι τώρα κι απορώ κι εγώ με μας να φανταστείτε! χαχαχα 

'Εκτοτε είμαστε στη 1 με 2 φορές τη βδομάδα, και τον πρώτο μήνα προσπαθειών ακολουθήσαμε το σύνηθες μοτίβο μας, δεν αλλάξαμε κάτι και πετύχαμε την 1η εγκυμοσύνη κατα τύχη χω΄ρις να παρακολουθούμε και γόνιμες. Δε θα πω ψέμματα, από τότε που συνεχίσαμε τις προσπάθειες αυξήσαμε τις επαφές από 1-2/εδβ σε 3/4 τη βδομάδα των γόνιμων για να πετύχουμε το σκοπό μας. Αλλά γενικά θα έλεγα ότι καλό είναι να ακολουθούνται οι ρυθμοί του ζευγαριού γιατί αλλιώς γίνεται αγκαρία και ίσως χάνεται και το νόημα. Εσάς που τα καταφέρνετε μέρα παρα μέρα ή κάθε μέρα σ όλο τον κύκλο σας θαυμάζω για τα κουράγια σας, αλλά εφόσον το έχετε ανάγκη πολύ καλά κάνετε 😉
 

@melitiniღ Ίσως γίνομαι παρεμβατική, αλλά θα συμφωνήσω κι εγώ με τα υπόλοιπα κορίτσια... Είσαι σίγουρη ότι θέλεις να κάνεις παιδί με έναν άνθρωπο που αποφέυγει να σου ξεκαθάρισει αρχικώς αν θέλει παιδί, πλην όλων των άλλων που μας έχεις αναφέρει (εξετάσεις, επαφές, εξωσωματική κτλ); Εννοείται πως ούτε ε΄σενα ξέρω προσωπικά ούτε τον άνδρα σου, και μόνο εσύ ξέρεις τι σας ενώνει σα ζευγάρι, απλά απ αυτά που μας έχεις πει, θα ήθελα να σε ενθαρρύνω ίσως να αναλογιστείς αν είναι τώρα έτσι η στάση του σ αυτό το θέμα, πως θα είναι/κατα πόσο θα αλλ΄αξει με τον ερχομό του παιδιού σας; Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν τώρα, στη διαδικασία σύλληψης η συμμετοχή του είναι έτσι μικρή και ίσως κάπως αποστασιοποιείται απ το θέμα, πως θα είναι όταν με το καλό έρθει ένα μωράκι; Γιατί εάν δεν έχει ξεκαθαρίσει μέσα του αν θέλει να γίνει γονιός, δε ξέρω κατα πόσο θα είναι έτοιμος όταν με το καλό πραγματικά γίνει και μπορεί και πάλι η ιστορία να επαναληφθεί, όπως τώρα που τρέχεις εσύ όλες τις διαδικασίες, να πέσει το βάρος της ανατροφής του παιδιού σε σένα.

Δεν έχω σκοπό να σε κρίνω ή να σε αποθαρρύνω, απλά θα ήθελα να σε παρακινήσω να σκεφτείς τη στάση του την τωρινή και να αναλογιστείς αν θα είσαι εσύ οκ με αυτό στην περίπτωση που παραμείνει η ίδια με τον ερχομό του μωρού σας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...