Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσια είμαι κάπως νταουν σήμερα..νομίζω ότι τρέχουμε σε γιατρούς και άκρη δεν βρίσκω..θυμάστε που είχα ασυμπτωματικη ουρολοίμωξη ; Είχα πάρει αντιβίωση δυο φορές γιατί δεν είχε περάσει με την πρώτη και μετά καθάρισα..αυτά τον Ιούλιο..είχε βρεθεί και ο σύντροφος με το μικρόβιο στο σπερμα και έκανε αγωγή..πήγα χθες για επαναληπτική καλλιέργεια να δω ότι είναι οκ και μου είπαν πάλι ότι φαίνονται μικροοργανισμοί..αλήθεια έχω κουραστεί με την όλη κατάσταση..από τον σύντροφο δεν έχω κολλήσει γιατί δεν κάναμε ελεύθερα όλον αυτόν τον καιρό..πισίνες δεν μπήκα το καλοκαίρι, θάλασσες καθαρές..πρόσεχα πολύ..δεν αντέχω άλλο 

Ψυχραιμία Άννα μου. Γενικά οι αντιβιώσεις από τη μία κάνουν καλό από την άλλη καταστέλλουν και το ανοσοποιητικό. Επίσης μπορεί να έτυχε στην παρούσα φάση να τα εμφάνισες. Εγώ έτσι ταλαιπωρούμαι με μύκητες, μια έχω μια δεν έχω και ξανά από την αρχή. Σε ουρολοιμώξεις ειδικά αν δεν έχεις σύμπτωμα κάνει θαύματα ωμός χυμός κράνμπερι, τον βρίσκεις στα βιολογικά, και να αποφεύγεις πολλή ζάχαρη και επεξεργασμένα όσο μπορείς. Πολλά νερά και επίσης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής.

Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα.

Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ... 

Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.

Screenshot_20240921_093725_Premom.jpg

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!!ωραία θα κάνω και τα άλλα 4 τεστ και αν συνεχίζονται έτσι τότε θα πάρω και τεστ εγκυμοσύνης...να δω αν έχει γίνει κάτι!!!

Διάβασα ότι είσαι καλύτερα!!!χαίρομαι...και εφόσον έχεις το οκ από τον γιατρό ξεκίνα επαφές και μην φοβάσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσια είμαι κάπως νταουν σήμερα..νομίζω ότι τρέχουμε σε γιατρούς και άκρη δεν βρίσκω..θυμάστε που είχα ασυμπτωματικη ουρολοίμωξη ; Είχα πάρει αντιβίωση δυο φορές γιατί δεν είχε περάσει με την πρώτη και μετά καθάρισα..αυτά τον Ιούλιο..είχε βρεθεί και ο σύντροφος με το μικρόβιο στο σπερμα και έκανε αγωγή..πήγα χθες για επαναληπτική καλλιέργεια να δω ότι είναι οκ και μου είπαν πάλι ότι φαίνονται μικροοργανισμοί..αλήθεια έχω κουραστεί με την όλη κατάσταση..από τον σύντροφο δεν έχω κολλήσει γιατί δεν κάναμε ελεύθερα όλον αυτόν τον καιρό..πισίνες δεν μπήκα το καλοκαίρι, θάλασσες καθαρές..πρόσεχα πολύ..δεν αντέχω άλλο 

Μήπως είναι επιμολυνση; αυτο σημαινει οτι ισως να μην ειχες πλυθει καλα.. Τι μικρόβιο ειχε βρεθεί στο σπέρμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annie! είπε:

 

Καλημέρα κοριτσαρες, για εξωσωματική δεν ξέρω τιμές εγώ έκανα στη new life κ μας βγήκε 3000€. Πάνω κάτω εκεί είναι όλοι εδώ Θεσσαλονίκη. Για τη γεννα το 2021 εάν θυμάμαι καλά δώσαμε κάτι λιγότερο από 1700€ στην κλινική για δίδυμα με καισαρική.

Θα τη φάω!! Δεν μπορώ αυτά τα ποδαράκια κ τα χεράκια!! Να τη χαίρεσαι τη κουκλίτσα κοριτσάρα μου!!😍😍😍

Κάνε 2 τη μέρα καλύτερα, εγώ πχ συνήθως βρίσκω το peak απόγευμα. Το μεσημέρι έχω άχνη κ το απόγευμα είναι τέρμα κόκκινη κ αντίστοιχα απότομα πεφτει την επόμενη μέρα.

 

Κοριτσάκι μου τώρα που είστε υποψιασμένοι θα έχετε το νου σας κ θα είσαι ασφαλής!! Όλα θα πάνε καλά. Υπομονή για την περίοδο η προηγούμενη δεν ήταν κανονική ήταν λόγω εξωμήτριου.

Με το καλό η βάπτιση κοριτσάκι μου!! Να χαίρεσαι το ζουζουνι σου💙💙💙

Για σένα είμαι σίγουρη ότι θα είσαι η επόμενη!! Τώρα που βρήκατε γοατι είχες τόσες βιοχημικές η επόμενη θα είναι κ η τυχερή!! Θα μπορούσε να γίνει νωρίς η ωορρηξία. Σου έχει συμβεί ποτε; Εμένα πχ παίζεται από 10η μέρα μέχρι 16η με τον τελευταίο καιρό 10η-11η μέρα ωορρηξία. Είχες επαφές εκείνες τις μέρες ; 

Ίσως αυτό να συμβαίνει και σε μένα! Δεν ταίριαξα με αυτά τα τεστακια εγώ. Σήμερα είμαι 16η ημέρα και έχω παρά πολλά υγρά, όποτε είμαι σίγουρη πως μέχρι αύριο θα έχω ωορρηξία. Με αυτά τα συμπτώματα παααντα είχα θετικό τεστ και τώρα παραμένει αχνό! Ούτε καν δείχνει πως πλησιάζει σε μια μέρα το θετικό. Θα κάνω ξανά και το απόγευμα και βλέπουμε. Πάντως επαφή θα επιδιώξουμε, γιατί πιστεύω στα συμπτώματα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κάνεις την ίδια θεραπεία και τις δύο φορές που πήρες ;

Και εμένα με είχε τύχει πήγαινα σε γυναικολόγο μου έδινε χάπια να κάνω θεραπεία και δεν γινόμουν καλά σταματούσαν για λίγο τα συμπτώματα και φτου ξανά από την αρχή πήγαινα ξανά πάλι την ίδια θεραπεία μετά πήγα σε άλλον γιατρό που άλλαξε την θεραπεία και μου πέρασε ουρολόγος ήταν ο δεύτερος που πήγα 

επίσης δοκίμασε να κάνεις και εξετάσεις σε άλλο μικροβιολογικό πότε δεν ξέρεις 🤷‍♀️

όχι, πήρα 2 διαφορετικές αντιβιώσεις..την 2η φορά μου πέρασε..δηλ είχα καθαρή καλλιέργεια τον Αύγουστο και τώρα έκανα γιατί θα κάνει και ο σύντροφος την καλλιέργεια σπέρματος μέσα στην εβδομάδα, να δω ότι ειμαι και εγώ καθαρή για να συνεχίσουμε και έτυχε ξανά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@anna_30 αγαπη οσο ψαχνεις βρισκεις. Ολα αυτα τα βακτήρια τ εχουμε φυσιολογικά στον οργανισμό. Καμια φορα ειναι σε έξαρση χωρις να εχουμε συμπτώματα. Επηρεαζει κ πολυ τ αγχος. Σε περιοδους στρες διαταρασσονται οι ισορροπιες. Εφοσον δ εχεις συμπτωματα μην τ ψαχνεις αλλο. Να πινεις πολλα υγρα κ να πηγαίνεις συχνα τουαλετα.

ναι απλά αγχώνομαι για τον σύντροφο..γιατί και τις 2 φορές που μου έδωσαν αντιβίωση μετά από καλλιέργεια μου είπαν να μην έχουμε ελεύθερες επαφές..φοβάμαι μην κολλήσει τίποτα ξανά και τρέχουμε με αγωγές κλπ κλπ και ειδικά στον άντρα είναι πιο δύσκολο να φύγει,πήρε αντιβίωση 1 μήνα..γι αυτό τρελαίνομαι περισσότερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Ψυχραιμία Άννα μου. Γενικά οι αντιβιώσεις από τη μία κάνουν καλό από την άλλη καταστέλλουν και το ανοσοποιητικό. Επίσης μπορεί να έτυχε στην παρούσα φάση να τα εμφάνισες. Εγώ έτσι ταλαιπωρούμαι με μύκητες, μια έχω μια δεν έχω και ξανά από την αρχή. Σε ουρολοιμώξεις ειδικά αν δεν έχεις σύμπτωμα κάνει θαύματα ωμός χυμός κράνμπερι, τον βρίσκεις στα βιολογικά, και να αποφεύγεις πολλή ζάχαρη και επεξεργασμένα όσο μπορείς. Πολλά νερά και επίσης! 

ξεκίνησα σήμερα κάποια φακελάκια μανοζης και χαπάκια κρανμπερι, πίνω και πολύ νερό και εύχομαι να το καταπολεμήσω μόνη μου..δεν είχα ποτέ θέμα είναι η αλήθεια και όταν πήγα τον Ιούλιο να κάνω υπέρηχο στα νεφρα μου ρώτησε αυτός εκει αν έχω νοσήσει από κοβιντ και ότι ίσως εμένα με χτύπησε εκει και μου αφήσει αυτό το ''κουσούρι''..δεν θα μάθω και ποτέ, κουβέντα να γίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apol είπε:

Μήπως είναι επιμολυνση; αυτο σημαινει οτι ισως να μην ειχες πλυθει καλα.. Τι μικρόβιο ειχε βρεθεί στο σπέρμα; 

βρέθηκα με e coli από καλλιέργεια ούρων..η καλλιέργεια ούρων του συντρόφου ήταν καθαρή και του βρέθηκε σε καλλιέργεια σπέρματος..επιμόλυνση δεν νομίζω γιατί κάνω όλη την διαδικασία σωστά.. τι να πω...θα προσπαθήσω με βιταμίνες και νερα και θα κάνω σε καμια εβδομάδα ξανά καλλιέργεια να δω τι γίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

βρέθηκα με e coli από καλλιέργεια ούρων..η καλλιέργεια ούρων του συντρόφου ήταν καθαρή και του βρέθηκε σε καλλιέργεια σπέρματος..επιμόλυνση δεν νομίζω γιατί κάνω όλη την διαδικασία σωστά.. τι να πω...θα προσπαθήσω με βιταμίνες και νερα και θα κάνω σε καμια εβδομάδα ξανά καλλιέργεια να δω τι γίνεται..

 Εχω την εντύπωση ότι το e coli δεν μεταδίδεται με την επαφή,παίρνεις την ιδια αντιβίωση καθε φορά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Apol είπε:

 Εχω την εντύπωση ότι το e coli δεν μεταδίδεται με την επαφή,παίρνεις την ιδια αντιβίωση καθε φορά; 

κι εγώ έτσι ήξερα αλλά ουρολόγος και γυναικολόγος μου είπαν να μην έχουμε επαφές.. πήρα 2 διαφορετικές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, να σας ρωτήσω αν κάποια ξέρει. Τις τελευταίες μέρες δεν μπορω να φάω,σήμερα είδα τον μουσακά στο σούπερ και πήρα ένα κομμάτι γιατί το λιγουρευτηκα. Έφαγα το μισό και μετά ξάπλωσα. Σηκώθηκα για να ετοιμαστώ να πάω τον μικρό σε ένα πάρτι και άρχισε να με πονάει η κοιλιά μεταξύ πόνου περιοδου και πόνο με συγχωρείτε κιολας κοψιματος.  Πήγα τουαλέτα αλλά τίποτα, την ώρα που έφευγα με έπιασε κρύος ιδρώτας,πάω πάλι τουαλέτα και είχα διάρροια και συγχρόνως έκανα και εμετο. Από εκείνη την ώρα ποναει η κοιλιά μου όχι εντονα αλλά έχω τρομάξει.  Φοβάμαι δεν ξέρω αν είναι γαστρεντεριτιδα, αν είναι από τον μουσακά ή αν είναι φυσιολογικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια ;; Πως ξεκίνησε το Σαββατοκύριακο για εσάς ω;

εγω είμαι ένα ερείπιο, πέρα από κουρασμένη έχω τρομερή αναγούλα κ έκανα πρώτη φορά εμετό ενώ είμαι 8η εβδομάδα .. να ανησυχήσω ;;

κακη συγκυρία ότι είχαμε ψαρόσουπα που ούτε να την μυρισω δεν ήθελα, έφαγα μόνο λίγο ψωμί κ φιδέ από το πρωί… να ανησυχώ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου πόσο εβδ είστε τώρα που σου είπε να μην ξυπνάς ανά 3 ωρο ;
    • Τι κάνετε κορίτσια ;; Πως ξεκίνησε το Σαββατοκύριακο για εσάς ω; εγω είμαι ένα ερείπιο, πέρα από κουρασμένη έχω τρομερή αναγούλα κ έκανα πρώτη φορά εμετό ενώ είμαι 8η εβδομάδα .. να ανησυχήσω ;; κακη συγκυρία ότι είχαμε ψαρόσουπα που ούτε να την μυρισω δεν ήθελα, έφαγα μόνο λίγο ψωμί κ φιδέ από το πρωί… να ανησυχώ; 
    • Αχχχχχ λες;! Σ' ευχαριστώ πολύ!!!! Δε ξέρω βρε παιδί μου.. νοιωθω μοσχαροβα αλήθεια... Έχω πάρει και στα πατσακια τα πλαϊνά έχω πάρει και στα μπούτια και στα χέρια.. νοιωθω ένα γενικό πρήξιμο.. δε μπορώ να σκύψω ή να κάτσω με κλειστά πόδια.. μου κόβεται η ανάσα... δε ξέρω.. προφανώς είναι ψυχολογικό.. ήλπιζα και εγώ ότι θα είμαι σα τις ξαδέρφες μου που τις έβλεπες από πίσω και δεν φαινόταν τίποτα στα +4 με +6 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη.. ξέρεις από αυτές που "μισείς να ζηλεύεις".. Έχεις δει τη ταινία "what to expect when you are expecting "; Ε! Σα την Γουέντι(Ελίζαμπεθ Μπανκς) νοιωθω.. 🤣🤣🤣 Όχι χρειάζεται η ζώνη.. εδώ ειδικά Αττική θέλει πολύ προσοχή.. όχι ότι γίνονται λίγα κάτω στη Κρήτη.. το πρόβλημα όμως δεν είναι πως πηγαίνεις εσύ.. το πρόβλημα είναι πως πηγαίνουν οι ηλίθιοι.. βλέπεις πως τρέχουν με ένα κινητό στο χέρι ή χωρίς να κοιτάνε κάν πετάγονται με κόκκινο, από στοπ.. χίλια δυο... Λες; Μωρέ καλές μου φαίνονται και εμένα.. στο 2ωρο δεν ξέρω μόνο αν θα έπρεπε να είναι πιο χαμηλά.. να δω τι θα μου πει η γιατρός..!  Άσε το κάψαμε και σήμερα κυρ Στέφανε!! Κρατιεσαι;;; Παραγγείλαμε εντέλει.. μπριζόλα μοσχαρίσια καλοψημενη με ψητά λαχανικά ανάλατα όλα..!!! Εδω που μας έφεραν δώρο ραβανί.. το έφαγε ο σύζυγος για να μην το φάω εγώ..!!!!🤣🤣🤣🤣 Μια πίτσα ζήτησα η γυναίκα...🙄😅 Τι του λες;! 🤷
    • Καλησπέρα κορίτσια, να σας ρωτήσω αν κάποια ξέρει. Τις τελευταίες μέρες δεν μπορω να φάω,σήμερα είδα τον μουσακά στο σούπερ και πήρα ένα κομμάτι γιατί το λιγουρευτηκα. Έφαγα το μισό και μετά ξάπλωσα. Σηκώθηκα για να ετοιμαστώ να πάω τον μικρό σε ένα πάρτι και άρχισε να με πονάει η κοιλιά μεταξύ πόνου περιοδου και πόνο με συγχωρείτε κιολας κοψιματος.  Πήγα τουαλέτα αλλά τίποτα, την ώρα που έφευγα με έπιασε κρύος ιδρώτας,πάω πάλι τουαλέτα και είχα διάρροια και συγχρόνως έκανα και εμετο. Από εκείνη την ώρα ποναει η κοιλιά μου όχι εντονα αλλά έχω τρομάξει.  Φοβάμαι δεν ξέρω αν είναι γαστρεντεριτιδα, αν είναι από τον μουσακά ή αν είναι φυσιολογικό. 
    • Καλά κ εμείς! Άλλες μέρες καλύτερα, άλλες όχι τόσο αλλά γενικά καλά.  Χθες πήγαμε παιδίατρο, πήρε κ βάρος κ ύψος κ γενικά την βρήκε καλά, οπότε μια χαρά. Μου είπε επιτέλους να σταματήσω το βράδυ να την ξυπνάω ανά 3ωρο🙏🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...