Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου χωρίς να είμαι ειδική σε αυτά τα θέματα μιας και την γλύτωσα την εξωσωματική θα σου πω ότι και στην εξωσωματική υπάρχει κανονικά η εξωμητρια κύηση! Τουλάχιστον έτσι έχω ακούσει εγώ 

Ναι δυστυχως συνεβη σε φιλη μου εξωμητρια κυηση με εξωσωματικη και μαλιστα πριν απο μισο χρονο …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Αμ το κορυφαίο είναι ότι αυτός προχώρησε σε καινούρια σχέση και μάλλον τα διαδίδει αυτά για την γκόμενα. Να μην τον κακό χαρακτηρίσει! Και δεν αποφάσισα εγώ να μην έχει καμία σχέση με τον μπαμπά της η Ισμήνη-Μαρία αλλά εκείνος!

Ναι τα θυμάμαι τότε που μας τα έλεγες. Προφανώς ισχύει αυτό που λες, τα λέει όλα αυτά για να σώσει το τομάρι του.
Εσύ προχωράς την ζωή σου με την κοριτσάρα σου και μην δίνεις αξία σε αυτούς που δεν αξίζουν μια. Άλλωστε είχε την ευκαιρία του και εκείνος επέλεξε να μην έχει καμία σχέση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου κοντευει να φυγει ο Σεπτεμβρης κ ειμαξ αφαντη. Μπηκα κ ειδα τα μηνυματα σας. Ειδα πολλα θετικα κ καταχαρηκα για ολες και λυπηθηκα ακομη πιο πολυ σε οσες δε προχωρησε. ΔΥΝΑΜΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ολες μας. Δε το βαζουμε κατω ποτε ,προσπαθουμε ....εγω με το θεμα της μαμας επιτελους βγηκαμε απο το νοσοκομειο μετα απο 17 κ κατι μερες κ παμε καπως καλα, ωστοσο τρεξιμο απο γιατρο σε γιατρο γ το θεμα της...μενω μαζι της προς το παρον για καμια βδομαδα να ανακαμψει κ μετα σπιτι...ποσο σημαντικη η υγεια μας κ εμεις τρελαινομαστε με το παραμικρο γιατι δε συνεβει ακομη σε εμας? Εχουμε προβλημα??? Κ μπλα μπλα...ολη αυτη η διαδικασια με τα νοσοκομεια π εμαθε κατι . Πρεπει να εχουμε εμπιστοσυμγ στη ζωη ξερει τι φερνει κ τι παιρνει κ μονο αυτη ξερει τη σωστη στιγμη που ηα μας φερει σε ολες μας ενα πλασματακι μικρο αυτο π ολες ποθουμε. Αγακαλιαστε τους αμθρωπους διπλα σας ,φροντιατε την υγεια σας και με τη σωστη καθοδηγηση απο τπυς γιατρους μας θα ερθειιιι συντομα.... εγω 2 επαφες αυτο τ μηνα καταφερα κ αυτες με το ζορι αλλα δε με ενοιαξε καθολου γιατι ειχα το ζορι μου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μα δε θέλω να την αναγνωρίσει! Άρα δε θα έχει δικαιώματα. Απλά για να το τρίψω στη μούρη το θέλω να μην τολμάει να λέει αυτά που λέει!

Να κάνεις ό,τι κάνεις με γνώμονα τη μικρή και τι θα ήθελες να ξέρει όταν μεγαλώσει. Τα λάθη των ενηλίκων δεν πρέπει να στιγματίζουν ψυχουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ακουόγραμμα σε ποιά ηλικία το έκανες; Και που αν επιτρέπεται. 

Με ρώτησαν στο μαιευτήριο και του το έκαναν 3 ημερών αλλά ήταν πολύ νωρίς και είχε αμνιακό υγρό το αυτάκι. Έγινε επανάληψη όταν έκλεισε τους 3 μήνες αλλά μόλις πέρασε μια ίωση που μας έφερε η μεγάλη μου από την παιδική χαρά και είχε υγρό το αυτί. Πάλι θέλει επανάληψη σε ένα μήνα. Κανονικά στις 40 μέρες είναι καλά να γίνει. Εγώ γέννησα στο Διαβαλκανικο στη Θεσσαλονίκη αλλά την δεύτερη επανάληψη σκέφτομαι να την κάνω σε άλλη ιδιωτική κλινική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου χωρίς να είμαι ειδική σε αυτά τα θέματα μιας και την γλύτωσα την εξωσωματική θα σου πω ότι και στην εξωσωματική υπάρχει κανονικά η εξωμητρια κύηση! Τουλάχιστον έτσι έχω ακούσει εγώ 

Ισχύει αλλά είναι πολύ πιο σπάνιο από ότι στη φυσιολογική σύλληψη, το είχα ρωτήσει στον εξωσωματικό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου χωρίς να είμαι ειδική σε αυτά τα θέματα μιας και την γλύτωσα την εξωσωματική θα σου πω ότι και στην εξωσωματική υπάρχει κανονικά η εξωμητρια κύηση! Τουλάχιστον έτσι έχω ακούσει εγώ 

Μα πως γίνεται αυτό καλέ??? Αφού με την εξωσωματική κανουν τη γονιμοποίηση και μετα  εμβρυομεταφορα κατευθείαν στη μήτρα κ περιμένουμε την εμφύτευση! Τι δουλειά έχει να παει στη σάλπιγγα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Μα πως γίνεται αυτό καλέ??? Αφού με την εξωσωματική κανουν τη γονιμοποίηση και μετα  εμβρυομεταφορα κατευθείαν στη μήτρα κ περιμένουμε την εμφύτευση! Τι δουλειά έχει να παει στη σάλπιγγα????

Αυτήν ακριβώς την απορία είχα και εγώ!! Κι όμως μια φίλη μου μου είπε ότι γυρνάει πίσω!! Δηλαδή το έμβρυο το τοποθετούν στην μήτρα και αυτό γυρνάει πίσω στην σάλπιγγα !! @Antonia2 κορίτσι μου εσύ ξέρεις περισσότερα γι'αυτό το θέμα! Ρίξε φώς στην υπόθεση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Μα πως γίνεται αυτό καλέ??? Αφού με την εξωσωματική κανουν τη γονιμοποίηση και μετα  εμβρυομεταφορα κατευθείαν στη μήτρα κ περιμένουμε την εμφύτευση! Τι δουλειά έχει να παει στη σάλπιγγα????

Κι ομως, συνεβη σε φιλη μου πριν απο 6 μηνες και εντελει της αφαιρεσαν τη σαλπιγγα. Φανταζομαι ειναι σπανιο, αλλα απο προσωπικη εμπειρια γνωριζω πως εχει συμβει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια μου κοντευει να φυγει ο Σεπτεμβρης κ ειμαξ αφαντη. Μπηκα κ ειδα τα μηνυματα σας. Ειδα πολλα θετικα κ καταχαρηκα για ολες και λυπηθηκα ακομη πιο πολυ σε οσες δε προχωρησε. ΔΥΝΑΜΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ολες μας. Δε το βαζουμε κατω ποτε ,προσπαθουμε ....εγω με το θεμα της μαμας επιτελους βγηκαμε απο το νοσοκομειο μετα απο 17 κ κατι μερες κ παμε καπως καλα, ωστοσο τρεξιμο απο γιατρο σε γιατρο γ το θεμα της...μενω μαζι της προς το παρον για καμια βδομαδα να ανακαμψει κ μετα σπιτι...ποσο σημαντικη η υγεια μας κ εμεις τρελαινομαστε με το παραμικρο γιατι δε συνεβει ακομη σε εμας? Εχουμε προβλημα??? Κ μπλα μπλα...ολη αυτη η διαδικασια με τα νοσοκομεια π εμαθε κατι . Πρεπει να εχουμε εμπιστοσυμγ στη ζωη ξερει τι φερνει κ τι παιρνει κ μονο αυτη ξερει τη σωστη στιγμη που ηα μας φερει σε ολες μας ενα πλασματακι μικρο αυτο π ολες ποθουμε. Αγακαλιαστε τους αμθρωπους διπλα σας ,φροντιατε την υγεια σας και με τη σωστη καθοδηγηση απο τπυς γιατρους μας θα ερθειιιι συντομα.... εγω 2 επαφες αυτο τ μηνα καταφερα κ αυτες με το ζορι αλλα δε με ενοιαξε καθολου γιατι ειχα το ζορι μου.... 

Αντε μπράβο κορίτσι μου σιδερένια η μαμα σου με το καλό να μπείτε σε σειρά σιγά σιγά 

Όλα θα πάνε καλά και θα γίνουν ολα στην σωστή στιγμή 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@evaioan είδα ότι γέννησες στο Διαβαλκανικό, με εξωσωματική η εγκυμοσύνη σου ή φυσιολογική σύλληψη; Το ρωτάω γιατί είναι να κάνω εγώ εξωσωματική στο Διαβαλκανικό σε λίγους μήνες και θέλω γνώμες και εμπειρίες για το Νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

@evaioan είδα ότι γέννησες στο Διαβαλκανικό, με εξωσωματική η εγκυμοσή φυσιολογική σύλληψη; Το ρωτάω γιατί είναι να κάνω εγώ εξωσωματική στο Διαβαλκανικό σε λίγους μήνες και θέλω γνώμες και εμπειρίες για το Νοσοκομείο.

Σορι που πετάγομαι κι εγώ σαν την τσουτσου αλλά ήθελα κ εγώ να μάθω για εκεί, τιμή πάνω κάτω. Γιατί το γενεσις νομιζω είναι από τα πιο τσιμπημένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Με ρώτησαν στο μαιευτήριο και του το έκαναν 3 ημερών αλλά ήταν πολύ νωρίς και είχε αμνιακό υγρό το αυτάκι. Έγινε επανάληψη όταν έκλεισε τους 3 μήνες αλλά μόλις πέρασε μια ίωση που μας έφερε η μεγάλη μου από την παιδική χαρά και είχε υγρό το αυτί. Πάλι θέλει επανάληψη σε ένα μήνα. Κανονικά στις 40 μέρες είναι καλά να γίνει. Εγώ γέννησα στο Διαβαλκανικο στη Θεσσαλονίκη αλλά την δεύτερη επανάληψη σκέφτομαι να την κάνω σε άλλη ιδιωτική κλινική. 

Αααα. Τώρα που θα πάω στην παιδίατρο στη Λευκάδα θα της πω αν είναι να το κάνουμε κι εμείς. Εμένα στο Έλενα δε μου είπαν κάτι. Αλλά την είχαν ταράξει στις εξετάσεις αφού μου την είχαν στη μονάδα! Ευχαριστώ για την πληροφορία κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@arntaliaμου μια χαρά τα νέα σας και θα γίνουν ακόμα καλύτερα!! Όλα θα γίνουν στην ώρα τους κορίτσι μου! Περαστικά γρήγορα στη μανούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Μα πως γίνεται αυτό καλέ??? Αφού με την εξωσωματική κανουν τη γονιμοποίηση και μετα  εμβρυομεταφορα κατευθείαν στη μήτρα κ περιμένουμε την εμφύτευση! Τι δουλειά έχει να παει στη σάλπιγγα????

Καλησπέρα κοριτσάκι μου και λυπάμαι πολύ για ότι πέρασες.. γρήγορη ανάρρωση εύχομαι..!

Καλά σου λένε.. στην εξωσωματική όχι μόνο είναι πιθανό το εξωμήτριο αλλά ίσα ίσα που η αυτού καθαυτού εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες εξωμητριας κύησης σε σχέση με φυσιολογική σύλληψη.. and I quote:

"It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients."

Πηγή: Pubmed 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η melitiniღ είπε:

@evaioan είδα ότι γέννησες στο Διαβαλκανικό, με εξωσωματική η εγκυμοσή φυσιολογική σύλληψη; Το ρωτάω γιατί είναι να κάνω εγώ εξωσωματική στο Διαβαλκανικό σε λίγους μήνες και θέλω γνώμες και εμπειρίες για το Νοσοκομείο.

Kαλησπερα κορίτσι μου στο fivi?? Είναι να ξεκινήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου και λυπάμαι πολύ για ότι πέρασες.. γρήγορη ανάρρωση εύχομαι..!

Καλά σου λένε.. στην εξωσωματική όχι μόνο είναι πιθανό το εξωμήτριο αλλά ίσα ίσα που η αυτού καθαυτού εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες εξωμητριας κύησης σε σχέση με φυσιολογική σύλληψη.. and I quote:

"It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients."

Πηγή: Pubmed 

Απίστευτο!!! Ελα παναγια μου!! Ε άρα τότε για μένα μονόδρομος η προσπάθεια για φυσική σύλληψη και αν καταφέρω να χάσω και την άλλη σάλπιγγα να πάω σε εξωσωματική, που τότε δε θα μπορεί να πάει εκεί να εμφυτευτει.. εκτός αν τότε πάει και πιάσει ωοθήκες! Ω μον ντιε! 🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Απίστευτο!!! Ελα παναγια μου!! Ε άρα τότε για μένα μονόδρομος η προσπάθεια για φυσική σύλληψη και αν καταφέρω να χάσω και την άλλη σάλπιγγα να πάω σε εξωσωματική, που τότε δε θα μπορεί να πάει εκεί να εμφυτευτει.. εκτός αν τότε πάει και πιάσει ωοθήκες! Ω μον ντιε! 🥴

Χαχαχα! Ηρέμησε όλα θα πάνε καλά. Το έχεις αντιμετωπίσει με πολύ καλό τρόπο και αυτό θα σε βοηθήσει. Οι στατιστικές είναι απλώς στατιστικές. Είναι σπάνιο το εξωμήτριο στην εξωσωματική. Έχασα την αριστερή μου σάλπιγγα λόγω εξωμητρίου από φυσική σύλληψη ( ήμουν και εγώ 8 εβδομάδων...) και έμεινα έγκυος δύο μήνες μετά με εξωσωματική σε δίδυμα στα 40 μου. Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Απίστευτο!!! Ελα παναγια μου!! Ε άρα τότε για μένα μονόδρομος η προσπάθεια για φυσική σύλληψη και αν καταφέρω να χάσω και την άλλη σάλπιγγα να πάω σε εξωσωματική, που τότε δε θα μπορεί να πάει εκεί να εμφυτευτει.. εκτός αν τότε πάει και πιάσει ωοθήκες! Ω μον ντιε! 🥴

Δυστυχώς συμβαίνει ναι. Τα έμβρυα στην προσπάθειά τους να φωλιάσουν κινούνται για αυτό και μπορεί να πάνε κι αλλού.

Αν δεις Θεσσαλονίκη για εξωσωματική κάνε ραντεβού Γένεσις κι embryolab.. γνώμη μου😀 Ps έχουμε και Θεσσαλονίκη Γένεσις😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Σε δικά μας νέα!

Έχω έναν προβληματισμό "άσχετο-σχετικό" με την Ισμήνη-Μαρία!!!

Έφτασε στ' αυτιά μου ότι ο  μπαμπάς της στο νησί διαδίδει πως δεν κάναμε τίποτα το Νοέμβριο που πήγα Ολλανδία. Άρα κατ' επέκταση ή λέω ψέμματα πως είναι δικό του ή είμαι μια καινούρια "Παναγία" 🙏🙏🙏 κι έμεινα με τον κρίνο! 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά με αυτά που κάνει να τον υποχρεώσω σε τεστ DNA γιατί με προσβάλλει πολύ αυτό που διαδίδει. Πείτε μου τη γνώμη σας, σας παρακαλώ!

Εγώ θα τον υποχρέωνα να κάνει και για να τον ξεφτιλίσω που είναι και άνανδρος και χεστης και ψεύτης και κυρίως για να έχεις αποδείξεις αν χρειαστούν να δείξεις στην Ισμήνη Μαρία, όταν μεγαλώσει και είναι στην εφηβεία πάνω και μπορεί να ακούσει αυτά που διαδίδει ο μπαμπάς της τώρα και να σε αμφισβητήσει ή να αντίδραση γιατί στην εφηβεία όλα είναι πιθανά όσο και αν έχεις θωρακίσει ένα παιδί. Αν δεν θες αναγνώριση μην την κανεις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Εγώ θα τον υποχρέωνα να κάνει και για να τον ξεφτιλίσω που είναι και άνανδρος και χεστης και ψεύτης και κυρίως για να έχεις αποδείξεις αν χρειαστούν να δείξεις στην Ισμήνη Μαρία, όταν μεγαλώσει και είναι στην εφηβεία πάνω και μπορεί να ακούσει αυτά που διαδίδει ο μπαμπάς της τώρα και να σε αμφισβητήσει ή να αντίδραση γιατί στην εφηβεία όλα είναι πιθανά όσο και αν έχεις θωρακίσει ένα παιδί. Αν δεν θες αναγνώριση μην την κανεις…

Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι!

Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι. 

@kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣

Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

@Elli13 κορίτσι μου ελπίζω αν είσαι καλά..επειδή επικοινώνησα με το andromed στο μαρουσι για να ρωτήσω για εξετάσεις του συντρόφου, θυμάμαι ότι έψαχνες για καλό εργαστήριο και τις τιμές..μου είπαν 150€ για την κατάτμηση, 90€ για το οξειδωτικό στρες και 80€ το σπερμοδιάγραμμα..

Αααα σε ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες ❤️❤️. Ειμαι καλά, δόξα τω Θεώ, απλά μετακομίσαμε την Κυριακή και δεν προλαβαίνω ούτε να πάρω ανάσα!!

Και το καλύτερο είναι ότι τη Δευτέρα αδιαθετησα. Είπα και στον καλό μου, ευτυχώς που ήρθε η περίοδος γιατί δεν θα ήθελα να έχω μετακόμιση και το άγχος μιας εγκυμοσύνης. Τώρα κουβαλάω, σηκώνω, σκύβω, καθαρίζω... Και συνηθως με την μικρούλα μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά). Δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια (εκτός από 2 ημέρες που βοήθησε ο αδερφός του άντρα μου και η γυναίκα του). Οπότε με το μωρό είναι εξαιρετικά δύσκολο όλο αυτό, γιατί είναι ένα μωράκι κυριολεκτικά κολλημένο πάνω μου. Αν την αφήσω για 1 λεπτό πλανταζει στο κλάμα. Αλλά θα τα καταφέρουμε!!

Το καλύτερο είναι ότι το Λυδιακι λίγο πριν γίνει 11 μηνών, άφησε τα χεράκια και έκανε τα πρώτα της βήματα!!! Συγκινήθηκα τόσο μα τόσο πολύ, και ευτυχώς προλάβαμε να την βγάλουμε βίντεο ❤️❤️  Πλέον νιώθω ότι επικοινωνούμε με έναν πολύ δικό μας τρόπο και κάθε μέρα είναι και μια έκπληξη!! Πόση αγάπη μπορεί να χωρέσει στην καρδιά μιας μανουλας, ούτε που το είχα φανταστεί 🥰🥰. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να μην υπάρξει γυναίκα που λαχταρά ένα μωρό και να μην νιώσει αυτά τα συναισθήματα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια το επίδομα γέννας το πήρατε ; 
    • Κορίτσι μου εγώ πήγα σε γάμο (δεν έχω σαραντίσει ακόμα ) και θήλασα και την άλλαξα είχα το καρότσι με την καλαθουνα οπότε την άλλαξα μέσα στην καλαθούνα  ο θηλασμός ήταν λίγο βάσανο όμως γιατί είχα πάρει μαζί την ποδιά θηλασμού αλλά έπεσε νερό πάνω και έγινε μούσκεμα οπότε δεν μπορούσα να την χρησιμοποιήσω έβαζα ένα σεντόνι αλλά δεν με βόλεψε έχω και λίγο μεγάλο στήθος την έπιασαν και κολικοι έκλαιγε  χάλια μαύρα πέρασα στην εκκλησία ευτυχώς στο τραπέζι όμως κοιμήθηκε όσοι ώρα είμασταν εκεί οπότε κάπως χαλάρωσα και εγώ  Το σαββαρο θα σαραντησω την Δευτέρα έχω γυναικολόγο και να δω πότε θα μπορέσω να πάω να πάρω την ευχή 
    • Κορίτσια μου!!! Εμείς είχαμε τον υπέρηχο καρδιάς του εμβρύου από εμβρυοκαρδιολογο σήμερα..! Όλα καλά όλα ανθηρά!!! 😍😍😍😍 Η εξέταση είπε η γιατρός καλύπτει το 95% των καρδιοπαθειών και από τις εξετάσεις ως τώρα το μωράκι είναι υγιέστατο!!!❤️❤️❤️❤️❤️  Εντωμεταξυ είχε ξαναγυρίσει η σκατουλα, το κεφάλι πάνω τα πόδια κάτω και βασικά ήταν κάπως πλάγια.. εντάξει το παιδί μου κάτι παίρνει!!! Δεν υπάρχει περίπτωση.. σε χλωρό κλαρί δεν κάθεται!! Ε ρε τι μας περιμένει!! 😍😍😍 Μη λέμε μλκιες βέβαια, δεν με χαλάει καθόλου που τη νοιωθω συνέχεια!! 🤫😅 Σε άλλα νέα, με ζύγισε κιόλας.. είμαστε πολύ καλά πιστεύω!! +4.5... ε 5 κιλά πες, νοιωθω large σήμερα!! 🤣🤣 Κάτι λιγότερο από +2 κιλά πάντως σε σχέση με τη μέτρηση του Ιουλίου!! Είμαστε εξαιρετικά νομίζω!! 💃💃💃  Είμαι πολύ χαρούμενη!!!! Αχχχχχ μακάρι να συνεχίσουμε έτσι με ευχάριστα μόνο!!! 🙏🙏🙏🙏🙏 @Θέτις Κ. μου σημείωσε 3/10 τώρα ξανά ραντεβού με το γιατρό!! Και σας χρωστάω και μια καμπύλη ζαχάρου που θα κάνω μέσα στην εβδομάδα..🤞🤞🤞🤞
    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου!! Εντάξει σε καταλαβαίνουμε όλες πιστεύω..😅😅 Ευτυχώς το μωράκι έδωσε παρουσία!! ❤️❤️❤️ Αχ πραγματικά δεν έχω ιδέα... Ίσως ξέρει κάποια άλλη κοπέλα...; Να υποθέσω μόνο μπορώ μήπως ήσουν πολλές ώρες νηστική και σα να σου φάνηκε ότι ήταν μικρότερη η κοιλιά.. ή και αυτό που λες μήπως άλλαξε θέση το μωράκι και όντως έτσι όπως καθόταν να φαινόταν μικρότερη η κοιλιά...;! 🤷 Πραγματικά δεν έχω ιδέα... Μήπως να ρωταγες το γιατρό να μην σε ανησυχεί..; 
    • @kokkinoskoufitsa τι πέρασες βρε κορίτσι μου! Σοκ! Ευτυχώς που προλάβατε! ❤️ Πάρε τον χρόνο σου τώρα και όταν θα είσαι έτοιμη βάζετε μπροστά και για άλλο παιδάκι 😊 @Katiana1987 πρόσεχε με το test DNA γιατί μετά θα μπορεί να πατήσει πάνω σε αυτό για να διεκδικήσει πράγματα. Η οικογένεια του την θέλει τη μικρή; Επειδή είπες ότι θα πας να μιλήσεις με τους δικούς του.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...