Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Σε δικά μας νέα!

Έχω έναν προβληματισμό "άσχετο-σχετικό" με την Ισμήνη-Μαρία!!!

Έφτασε στ' αυτιά μου ότι ο  μπαμπάς της στο νησί διαδίδει πως δεν κάναμε τίποτα το Νοέμβριο που πήγα Ολλανδία. Άρα κατ' επέκταση ή λέω ψέμματα πως είναι δικό του ή είμαι μια καινούρια "Παναγία" 🙏🙏🙏 κι έμεινα με τον κρίνο! 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά με αυτά που κάνει να τον υποχρεώσω σε τεστ DNA γιατί με προσβάλλει πολύ αυτό που διαδίδει. Πείτε μου τη γνώμη σας, σας παρακαλώ!

καλημέρα κορίτσι μου..αυτός ο άνθρωπος με την συμπεριφορά που έχει δεν αξίζει να θεωρείται πατέρας ούτε στα χαρτιά..με τα λόγια του ακυρώνει το παιδί του..απ όσο θυμάμαι εσύ δεν θέλεις κάποια οικονομική στήριξη από εκείνον με διατροφή κλπ..συνεπώς εγώ δεν θα ασχολούμουν άλλο μαζί του..με το ζόρι δεν γίνεται τίποτα και δεν είναι άξιος..μην ασχολείσαι παραπάνω γιατί μόνο νευρα θα σου προκαλεί όλο αυτό..έχεις την κορούλα σου και αυτό έχει σημασία..ο καθένας κοιμάται με τις επιλογές του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Εμάς μπήκε ο παππούς του αγοριού νοσοκομείο εχθές,  στεναχωριεμαι αρκετα αλλά προσπαθώ να έχω θετική ενέργεια για τον παππουλη μας 🤞

περαστικά του κοπέλα μου! εύχομαι να βγει σύντομα υγιής!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Σε δικά μας νέα!

Έχω έναν προβληματισμό "άσχετο-σχετικό" με την Ισμήνη-Μαρία!!!

Έφτασε στ' αυτιά μου ότι ο  μπαμπάς της στο νησί διαδίδει πως δεν κάναμε τίποτα το Νοέμβριο που πήγα Ολλανδία. Άρα κατ' επέκταση ή λέω ψέμματα πως είναι δικό του ή είμαι μια καινούρια "Παναγία" 🙏🙏🙏 κι έμεινα με τον κρίνο! 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά με αυτά που κάνει να τον υποχρεώσω σε τεστ DNA γιατί με προσβάλλει πολύ αυτό που διαδίδει. Πείτε μου τη γνώμη σας, σας παρακαλώ!

Δύο είναι τα τινά...Ή το υποχρεώσεις με δικαστικές διαδικασίες να κάνει τεστ DNA πράγμα που σημαίνει ότι μετά θα είναι υποχρεωμένος να καταβάλει και τα νόμιμα και να τον έχεις πάνω στο κεφάλι σου ή δεν ασχολείσαι και ας λέει ότι θέλει(εσύ ξέρεις την αλήθεια και αυτό θα πρέπει να σου φτάνει) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Σε δικά μας νέα!

Έχω έναν προβληματισμό "άσχετο-σχετικό" με την Ισμήνη-Μαρία!!!

Έφτασε στ' αυτιά μου ότι ο  μπαμπάς της στο νησί διαδίδει πως δεν κάναμε τίποτα το Νοέμβριο που πήγα Ολλανδία. Άρα κατ' επέκταση ή λέω ψέμματα πως είναι δικό του ή είμαι μια καινούρια "Παναγία" 🙏🙏🙏 κι έμεινα με τον κρίνο! 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά με αυτά που κάνει να τον υποχρεώσω σε τεστ DNA γιατί με προσβάλλει πολύ αυτό που διαδίδει. Πείτε μου τη γνώμη σας, σας παρακαλώ!

Καλημέρα κορίτσι μου! Συμφωνώ με το να τον υποχρεώσεις να κανει τεστ dna. Πες του ότι έμαθες τι λεεει από δω κι από και πως μπορείτε να πάτε να κάνετε dna αν έχει αμφιβολία!!!!!!!! 
 

Τι άντρες υπάρχουν ρε φίλε!🤮

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 κορίτσι μου ελπίζω αν είσαι καλά..επειδή επικοινώνησα με το andromed στο μαρουσι για να ρωτήσω για εξετάσεις του συντρόφου, θυμάμαι ότι έψαχνες για καλό εργαστήριο και τις τιμές..μου είπαν 150€ για την κατάτμηση, 90€ για το οξειδωτικό στρες και 80€ το σπερμοδιάγραμμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Σε δικά μας νέα!

Έχω έναν προβληματισμό "άσχετο-σχετικό" με την Ισμήνη-Μαρία!!!

Έφτασε στ' αυτιά μου ότι ο  μπαμπάς της στο νησί διαδίδει πως δεν κάναμε τίποτα το Νοέμβριο που πήγα Ολλανδία. Άρα κατ' επέκταση ή λέω ψέμματα πως είναι δικό του ή είμαι μια καινούρια "Παναγία" 🙏🙏🙏 κι έμεινα με τον κρίνο! 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά με αυτά που κάνει να τον υποχρεώσω σε τεστ DNA γιατί με προσβάλλει πολύ αυτό που διαδίδει. Πείτε μου τη γνώμη σας, σας παρακαλώ!

Απ΄ο τη στιγμή που αποφάσισες οτι τελικά δεν θέλεις να έχει καμία σχέση με την Ισμήνη-Μαρία αυτός ο άντε μη τον χαρακτηρίσω🤬, δεν αξίζει να ασχοληθείς καθόλου μαζί του. Ενδεχομένως να το κάνει από κακία που εσύ τελικά προχώρησες την ζωή σου και χωρίς εκείνον.
Εσύ ξέρεις ποια είναι η αλήθεια, φαντάζομαι ξέρει πολύ καλά και ο κύκλος σου..Τώρα σε όσους τα λέει και τον πιστεύουν, νομίζω οτι δεν θα έπρεπε να σου καίγεται καρφί μιας και στον κόσμο μας είναι πολλοί αυτοί που δεν θέλουν το καλό μας ή που ζήλευουν το καλό μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 ένα θα πω εγώ, το παιδί σου ο κόσμος όλος! όλα τα υπόλοιπα απλά λεπτομέρειες.

και εμένα μου έχει περάσει άπειρες φορές απο το μυαλό αν ο άνθρωπος που είχα στο πλάι μου και δεν ανταποκρινόταν στις προσδοκίες μου να του δώσω παπούτσι ακόμη και αν έχω παιδί μαζί του.. καλύτερα μόνη και ευτυχισμένη με το παιδί μου, παρά όλοι μαζί και δυστυχισμένη. 

Σε άλλα νέα δικά μου, εχθές είχα ραντεβού με τη γυναικολόγο μου, ευτυχώς είδε τις εξετάσεις μου και ότι έκανα τέλος πάντων τον τελευταίο καιρό και μου λέει όλα σούπερ κοπελιά, όλα τέλεια.. και η προλακτίνη σου μου λέει καταπληκτική τι μου έλεγες δεν είναι καλή.. Λέω γιατρέ, αυτή είναι η επαναληπτική.. χα χα χα.. στην πρώτη έκανα βλακεία γι' αυτό δεν βγήκε σωστά. κλαψ!

Τη ρώτησα για τον πόνο που είχα τον προηγούμενο μήνα πριν μου έρθει η περίοδος τώρα και μου λέει κατα πάσα περίπτωση ήταν κύστη που έσπασε με την επαφή. Μπράβο στο σύζυγο, έκανε πολύ καλή δουλειά.. :clap: Σίγουρα λέει θα είδες και αίμα μετά, λέω ναι! η αλήθεια είναι πως στο σκούπισμα είδα κάτι.. μου λέει όλα καλά, δεν υπάρχει τπτ τώρα, καθαρά όλα εκει μέσα.. :y32b4:

Μίλησα και με τον ανδρολόγο πριν απο λίγο στο τηλέφωνο, έκλεισα ραντεβού να μας δει και να μιλήσει και στο σύζυγο για το γνωστό θέμα μας.. να πάμε δηλαδή σε εξωσωματική και ταυτόχρονα αν θέλει καλό είναι να συνεχίσει την αγωγή. Παράλληλα θα στείλει σε μένα τη γνωμάτευση που χρειάζομαι για την επιτροπή. Οπότε δόξα το Θεό τσουλάει το πράγμα.. σιγά σιγά αλλά τσουλάει.

Έχω συνεννοηθεί και με την γυναικολόγο μου εδώ μόλις ξεκινήσω τη διαδικασία της εξωσωματικής να με αναλάβει στο θέμα των υπερήχων που θα πρέπει να γίνονται μέρα παρα μέρα, να στέλνει τα αποτολέσματα στο κέντρο. Αν και δεν θα ξεκινήσω τη διέγερση άμεσα, θα αφήσω να βγει η χρονιά και μετά. Να περάσει αυτός ο χαμούλης των εορτών και με τη νέα χρονιά να μπουν και οι νέοι στόχοι. Θέλω λίγο και με τη δουλειά να έχω μια ισορροπία, βασικά να αναννεωθεί η σύμβαση.. 😜 

Εκτός..... και αν τελικά δεν κρατηθώ και έχοντας τα φάρμακα στα χέρια μου ξεκινήσω Νοέμβριο τη διαδικασία. [smilie=laughing7.g:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημερα!! Ο μπαμπάς της Ισμηνης-Μαριας; Ο άντρας σου δηλαδή;; Στα σοβαρά;! 

Δεν είναι άντρας μου κορίτσι μου. Απλά είναι ο μπαμπάς της. Μόνη μου είμαι εγώ με την κοράκλα μου!!!😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν είναι άντρας μου κορίτσι μου. Απλά είναι ο μπαμπάς της. Μόνη μου είμαι εγώ με την κοράκλα μου!!!😍😍😍

Ωωω κοριτσαρες!! 😍 Δεν τα έχω παρακολουθήσει αυτά τα επεισόδια, με συγχωρείς χαχα 

Όπως και να χει χωρίς να ξέρω, κάνε ό,τι καλύτερο για τη δική σου ψυχική ηρεμία και το καλύτερο για την κορούλα σου 😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Εμάς μπήκε ο παππούς του αγοριού νοσοκομείο εχθές,  στεναχωριεμαι αρκετα αλλά προσπαθώ να έχω θετική ενέργεια για τον παππουλη μας 🤞

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

@Katiana1987 μου δεν θέλω να σε φέρω σε δύσκολη θέση αλλά πολλές κοπέλες δεν θα γνωρίζουν την ιστορία σου πως έχει 

Αν είναι δυνατόν κι αυτός, θα μπορούσε απλά να σιωπησει και να μην ασχολείται αν δεν θέλει.....τι να πω , καλύτερα να το ρυθμίσεις μη πάρει κι αλλη διάσταση 

Πρώτον, περαστικά στον παππού!!! 

Δεύτερον, για να μην κράζουν εκείνον το κάνει! Έχω λίγες μέρες ακόμα. Θα το σκεφτώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

καλημέρα κορίτσι μου..αυτός ο άνθρωπος με την συμπεριφορά που έχει δεν αξίζει να θεωρείται πατέρας ούτε στα χαρτιά..με τα λόγια του ακυρώνει το παιδί του..απ όσο θυμάμαι εσύ δεν θέλεις κάποια οικονομική στήριξη από εκείνον με διατροφή κλπ..συνεπώς εγώ δεν θα ασχολούμουν άλλο μαζί του..με το ζόρι δεν γίνεται τίποτα και δεν είναι άξιος..μην ασχολείσαι παραπάνω γιατί μόνο νευρα θα σου προκαλεί όλο αυτό..έχεις την κορούλα σου και αυτό έχει σημασία..ο καθένας κοιμάται με τις επιλογές του!

Πρώτον, πίστεψέ με, όσο μπορεί να μ' έχεις μάθει αυτούς τους μήνες εδώ μέσα... δε νευριάζω καθόλου πια!

Δεύτερον, Συνεχίζω να μη θέλω τίποτα από εκείνον απλά σκέφτομαι τη δική μου αξιοπρέπεια και υπόληψη πίσω στο νησί και κατ' επέκταση της κόρης μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Πρώτον, πίστεψέ με, όσο μπορεί να μ' έχεις μάθει αυτούς τους μήνες εδώ μέσα... δε νευριάζω καθόλου πια!

Δεύτερον, Συνεχίζω να μη θέλω τίποτα από εκείνον απλά σκέφτομαι τη δική μου αξιοπρέπεια και υπόληψη πίσω στο νησί και κατ' επέκταση της κόρης μου!

τότε θα τον έπιανα και θα του ξεκαθάριζα να σταματήσει να διαδίδει ότι ακούγεται αλλιώς θα κινηθώ νομικά...

εύχομαι οτι κι αν αποφασίσεις να είναι για το καλό σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Πρώτον, πίστεψέ με, όσο μπορεί να μ' έχεις μάθει αυτούς τους μήνες εδώ μέσα... δε νευριάζω καθόλου πια!

Δεύτερον, Συνεχίζω να μη θέλω τίποτα από εκείνον απλά σκέφτομαι τη δική μου αξιοπρέπεια και υπόληψη πίσω στο νησί και κατ' επέκταση της κόρης μου!

Εγώ πάντως δεν θα επέτρεπα η κόρη μου να έχει ένα τέτοιο άνθρωπο για πατέρα. Ας λεει ότι θέλει! Η κόρη σου δεν έχει πατέρα και καλύτερα να είστε οι δυο σας. Αν τον κυνηγήσεις για τεστ dna μετά θ έχει και δικαιώματα πάνω στο παιδί. Μπελά θα βάλεις στο κεφάλι σου. Πές και εσύ ναι με τον κρίνο το έκανα το παιδί.. πόσο καιρό νομίζεις θα ασχολούνται τίνος είναι το παιδί; 

και εγώ σε νησί μένω και ξέρω καλά από κλειστές κοινωνίες. Μην ασχολείσαι καθόλου. Να είσαι καλά εσύ και το παιδί σου! Αυτό μόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/9/2024 at 2:53 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και το κορυφαίο είναι ότι θα σου κάτσει τωρα . Οπότε εάν πραγματικά ΔΕΝ θες Ιούνιο (αν και είμαστε τα καλύτερα παιδιά τα καρκινακια) τότε όχι απλά να μην κάνεις επαφές αλλά να κάνεις με προφύλαξη 🤫

καλέ και γω καρκινακι είμαι... μια χαρά παιδιά είμαστε. 

Κορίτσια είναι αρκετά σημαντικό για μένα να είμαι σε αυτές τις δυο εκδηλώσεις του παιδιού μου οπότε αυτό το μήνα θα είμαστε προσεχτικοί. 

έχετε δίκιο που λέτε να μην κάνω σχέδια γιατί ο θεός γελάει αλλά όταν κάτι μπορώ να το αποφύγω ας το αποφύγω. θα κάνουμε ένα διάλειμμα για ένα μήνα. Δεν έγινε και κάτι ;)  ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/9/2024 at 9:51 ΜΜ, ο/η Angie N. είπε:

Νομίζω 3 μεταλλάξεις. Αν θυμάμαι καλά. Δεν τα ξέρω καθόλου αυτά γι αυτό θα πάω σε αιματολογο.

Τελικά κορίτσι μου πήγες στην αιματολόγο? Και αν ναι τι σου είπε? Και εγώ έχω 3 μεταλλάξεις στο αίμα μου και κάνω προληπτικά ενέσεις inohep σε συνδυασμό με το σαλοσπίρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Η επέμβαση δύσκολη, το υγρό κ το αίμα ήταν παντού από την καρδιά μέχρι την ουροδόχο κυστη, παντού, γύρω από όλα τα όργανα, ένας χαμός! Η σάλπιγγα αφαιρέθηκε, είμαι τέλεια, κανένας πόνος, νιώθω λες κ δεν έχει γίνει τίποτα! Έχω αρχίσει τα νερά, κατουρησα, έμεινα καθιστή, σε λίγο θα πάω και βόλτες! Και το βράδυ φαγητό. Δε στεναχωριεμαι καθόλου για τη σάλπιγγα, εδώ η μαμά μου με μια, έμεινε 5 φορές 😄

Με νοιάζει μόνο που αντιμετωπιστηκε έγκαιρα και δεν έγινε τπτ χειρότερο. Η ανακούφιση από τον πόνο ήταν όλα τα λεφτά. Καμία να μην το ζήσει αυτό το πράγμα αν είναι δυνατόν! 2 μηνών εξωμητριο... 

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον και τις ευχές, σας διάβασα από νωρίτερα αλλά τώρα πέρασε η μαστούρα για να μπορέσω να γράψω κ εγώ! 3.500 το μαλλί πήγε βέβαια, θα τα κλάψω άλλη ώρα 😂

Κορίτσι μου εύχομαι περαστικά και γρήγορα με ένα μωράκι στην αγκαλιά σου. Συγχαρητήρια για την καλή σου ψυχολογία και έτσι πρέπει να σκέφτεσαι!! Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Δύο είναι τα τινά...Ή το υποχρεώσεις με δικαστικές διαδικασίες να κάνει τεστ DNA πράγμα που σημαίνει ότι μετά θα είναι υποχρεωμένος να καταβάλει και τα νόμιμα και να τον έχεις πάνω στο κεφάλι σου ή δεν ασχολείσαι και ας λέει ότι θέλει(εσύ ξέρεις την αλήθεια και αυτό θα πρέπει να σου φτάνει) 

Δε θέλω να καταβάλει τίποτα ούτε να την αναγνωρίσει! Έχουν ήδη γίνει τα χαρτιά της με το δικό μου επίθετο και αγνώστου πατρός! Και μόλις πάω Λευκάδα θα της βγάλω και διαβατήριο με αυτό το ονοματεπίθετο!!!

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Συμφωνώ με το να τον υποχρεώσεις να κανει τεστ dna. Πες του ότι έμαθες τι λεεει από δω κι από και πως μπορείτε να πάτε να κάνετε dna αν έχει αμφιβολία!!!!!!!! 
 

Τι άντρες υπάρχουν ρε φίλε!🤮

Δεν έχει αμφιβολία καλέ αυτός. Απλά για να γλιτώσει την κατακραυγή το κάνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tina23 είπε:

Απ΄ο τη στιγμή που αποφάσισες οτι τελικά δεν θέλεις να έχει καμία σχέση με την Ισμήνη-Μαρία αυτός ο άντε μη τον χαρακτηρίσω🤬, δεν αξίζει να ασχοληθείς καθόλου μαζί του. Ενδεχομένως να το κάνει από κακία που εσύ τελικά προχώρησες την ζωή σου και χωρίς εκείνον.
Εσύ ξέρεις ποια είναι η αλήθεια, φαντάζομαι ξέρει πολύ καλά και ο κύκλος σου..Τώρα σε όσους τα λέει και τον πιστεύουν, νομίζω οτι δεν θα έπρεπε να σου καίγεται καρφί μιας και στον κόσμο μας είναι πολλοί αυτοί που δεν θέλουν το καλό μας ή που ζήλευουν το καλό μας..

Αμ το κορυφαίο είναι ότι αυτός προχώρησε σε καινούρια σχέση και μάλλον τα διαδίδει αυτά για την γκόμενα. Να μην τον κακό χαρακτηρίσει! Και δεν αποφάσισα εγώ να μην έχει καμία σχέση με τον μπαμπά της η Ισμήνη-Μαρία αλλά εκείνος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

@kokkinoskoufitsa κορίτσι μου, μπράβο για την αντιμετώπιση σου αλήθεια! Είσαι πολύ γενναία 🫶🏻 Και όπως και να χει με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα μείνεις έγκυος. Αν η άλλη σάλπιγγα είναι οκ και κανονικά θα μπορείς να μείνεις. Ο γιατρός το αποκλείει αυτό;

Εγώ πάντως που το φοβάμαι (και λογικό) το εξωμήτριο λόγω του ότι το έχω ξαναπάθει, απ' ότι φαίνεται η άλλη σάλπιγγα λειτουργεί (μιας και έμεινα άλλες 2 φορές παρά την κατάληξη τους). Και το γιατρό που ρώτησα που μου έκανε την επέμβαση μου είπε πως και σαλπιγγογραφία να κανείς πάλι κανείς δεν εγγυάται ότι εκείνη τη στιγμή θα είναι οκ η σάλπιγγα. Δηλαδή, όλα είναι θέμα τύχης;! Τι να πω!

Καλή σου ανάρρωση κορίτσι μου

🩷

Όχι ο γιατρός δε μου είπε να κανω εξωσωματική, λέει ότι η σάλπιγγα είναι οκ και λειτουργική! Απλά εγώ τώρα αυτό που πέρασα μου έχει δημιουργήσει τέτοιο τραύμα που δε θέλω να διανοηθώ ότι μπορεί να γίνει ξανά! Ίσως αν περάσει καιρός το δω αλλιώς αλλά τώρα δε θέλω να το σκεφτώ με τίποτα... Δεν αντέχω να το ξαναπεράσω! Όχι επειδή θα στεναχωρηθω για την απώλεια, αλλά για όλο τον πόνο κ το άγχος "είμαι σε νησι, θα σκάσει η σάλπιγγα, θα πεθάνω πριν έρθει το ελικόπτερο "

Αυτό με καίει! Θα δούμε, θα μιλήσω και αύριο μαζί του και βλέπουμε... Αλλα ξέρω κ γω αυτό που λες, και καλά να φαίνεται η σάλπιγγα κανείς δεν εγγυάται ότι θα δουλέψει όταν πρέπει! Εμένα ήταν διαβατες πριν 12 μήνες ακριβώς, ωστόσο το εξωμητριο εξωμητριο! Αλλά άργησα κ γω τις προσπάθειες, είχαμε κάνει διάλειμμα για κάποιους μήνες κ έχω κ εγώ ευθύνη σ αυτό. Έπρεπε πιο γρήγορα. Τέλος πάντων ότι έγινε έγινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Ωωω κοριτσαρες!! 😍 Δεν τα έχω παρακολουθήσει αυτά τα επεισόδια, με συγχωρείς χαχα 

Όπως και να χει χωρίς να ξέρω, κάνε ό,τι καλύτερο για τη δική σου ψυχική ηρεμία και το καλύτερο για την κορούλα σου 😘

 

Η ψυχική μου ηρεμία είναι μια χαρά και απο την στιγμή που έχω αυτό το πλάσμα στην αγκαλιά μου δε μου τη διαταράσσει τίποτα!!! Είμαι ΖΕΝ και χωρίς γιόγκα ή διαλογισμό. Χαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Εγώ πάντως δεν θα επέτρεπα η κόρη μου να έχει ένα τέτοιο άνθρωπο για πατέρα. Ας λεει ότι θέλει! Η κόρη σου δεν έχει πατέρα και καλύτερα να είστε οι δυο σας. Αν τον κυνηγήσεις για τεστ dna μετά θ έχει και δικαιώματα πάνω στο παιδί. Μπελά θα βάλεις στο κεφάλι σου. Πές και εσύ ναι με τον κρίνο το έκανα το παιδί.. πόσο καιρό νομίζεις θα ασχολούνται τίνος είναι το παιδί; 

και εγώ σε νησί μένω και ξέρω καλά από κλειστές κοινωνίες. Μην ασχολείσαι καθόλου. Να είσαι καλά εσύ και το παιδί σου! Αυτό μόνο. 

Μα δε θέλω να την αναγνωρίσει! Άρα δε θα έχει δικαιώματα. Απλά για να το τρίψω στη μούρη το θέλω να μην τολμάει να λέει αυτά που λέει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Όχι ο γιατρός δε μου είπε να κανω εξωσωματική, λέει ότι η σάλπιγγα είναι οκ και λειτουργική! Απλά εγώ τώρα αυτό που πέρασα μου έχει δημιουργήσει τέτοιο τραύμα που δε θέλω να διανοηθώ ότι μπορεί να γίνει ξανά! Ίσως αν περάσει καιρός το δω αλλιώς αλλά τώρα δε θέλω να το σκεφτώ με τίποτα... Δεν αντέχω να το ξαναπεράσω! Όχι επειδή θα στεναχωρηθω για την απώλεια, αλλά για όλο τον πόνο κ το άγχος "είμαι σε νησι, θα σκάσει η σάλπιγγα, θα πεθάνω πριν έρθει το ελικόπτερο "

Αυτό με καίει! Θα δούμε, θα μιλήσω και αύριο μαζί του και βλέπουμε... Αλλα ξέρω κ γω αυτό που λες, και καλά να φαίνεται η σάλπιγγα κανείς δεν εγγυάται ότι θα δουλέψει όταν πρέπει! Εμένα ήταν διαβατες πριν 12 μήνες ακριβώς, ωστόσο το εξωμητριο εξωμητριο! Αλλά άργησα κ γω τις προσπάθειες, είχαμε κάνει διάλειμμα για κάποιους μήνες κ έχω κ εγώ ευθύνη σ αυτό. Έπρεπε πιο γρήγορα. Τέλος πάντων ότι έγινε έγινε!

Ναι κορίτσι μου, όλα για καλό τελικά. Τώρα είναι ακόμη όλα πολύ νωπά, θα περάσουν κάποιες μέρες και θα ηρεμήσεις θα αναρρώσεις και ίσως θελήσεις να αρχίσεις προσπάθεια για φυσική σύλληψη. Θα στο δείξει και το σώμα σου.. το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να φροντίζουμε όσο μπορούμε να τρώμε θρεπτικά, όχι τσιγάρο και αλκοόλ με μέτρο και όσο γίνεται χαλαρότητα. Γιατί το στρες είναι τελικά το χειρότερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Όχι ο γιατρός δε μου είπε να κανω εξωσωματική, λέει ότι η σάλπιγγα είναι οκ και λειτουργική! Απλά εγώ τώρα αυτό που πέρασα μου έχει δημιουργήσει τέτοιο τραύμα που δε θέλω να διανοηθώ ότι μπορεί να γίνει ξανά! Ίσως αν περάσει καιρός το δω αλλιώς αλλά τώρα δε θέλω να το σκεφτώ με τίποτα... Δεν αντέχω να το ξαναπεράσω! Όχι επειδή θα στεναχωρηθω για την απώλεια, αλλά για όλο τον πόνο κ το άγχος "είμαι σε νησι, θα σκάσει η σάλπιγγα, θα πεθάνω πριν έρθει το ελικόπτερο "

Αυτό με καίει! Θα δούμε, θα μιλήσω και αύριο μαζί του και βλέπουμε... Αλλα ξέρω κ γω αυτό που λες, και καλά να φαίνεται η σάλπιγγα κανείς δεν εγγυάται ότι θα δουλέψει όταν πρέπει! Εμένα ήταν διαβατες πριν 12 μήνες ακριβώς, ωστόσο το εξωμητριο εξωμητριο! Αλλά άργησα κ γω τις προσπάθειες, είχαμε κάνει διάλειμμα για κάποιους μήνες κ έχω κ εγώ ευθύνη σ αυτό. Έπρεπε πιο γρήγορα. Τέλος πάντων ότι έγινε έγινε!

Κορίτσι μου χωρίς να είμαι ειδική σε αυτά τα θέματα μιας και την γλύτωσα την εξωσωματική θα σου πω ότι και στην εξωσωματική υπάρχει κανονικά η εξωμητρια κύηση! Τουλάχιστον έτσι έχω ακούσει εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kokkinoskoufitsaκορίτσι μ πουθενα δ εφταιξες εσυ. Ηταβ να γινει. Μερικα πραγματα στραβωνουν χωρις να υπαρχει λογος. Παρε τ χρονο σου και πιστευω μολις ηρεμησεις απο ολα θα κανεις μονη σου προσπαθειες. Περυσι εκανα μια διακοπη κυησης στην 11η βδομαδα λογο διεισδυτικου πλακουντα. Ξερεις ποσες πιθανοτητες μ εδωσε ο γιατρός οτι μπορει να τ ξανα παθω? 40%. Πολλες δηλαδη, παρα πολλες. Ειμαι κ παλι εγκυος. Ειπαμε αυτη θα είναι η τελευταία και οπου βγει. Αν τ ξανα παθουμε τελος οι προσπαθειες. Αυτη τη στιγμή δ μπορω καν να σκεφτω να ρίξω ακομα ενα μωρο. Θα με διαλυσει. Προς τ παρον ειπαμε βημα βημα κ ελπιζουμε να πεσουμε στο 60% κ να πανε ολα καλα αυτη τη φορα. Αυτο ειναι κ τ μεγαλύτερο αγχος μου, παρα το οτιδήποτε αλλο. Εγω ξερω πως θα περασει ο καιρος μέχρι να εχουμε σαφη εικονα για του τι γίνεται. Αναρρωσε με το καλο. Και θα πάρεις τις αποφασεις σου σε 2ο χρονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου!! Εντάξει σε καταλαβαίνουμε όλες πιστεύω..😅😅 Ευτυχώς το μωράκι έδωσε παρουσία!! ❤️❤️❤️ Αχ πραγματικά δεν έχω ιδέα... Ίσως ξέρει κάποια άλλη κοπέλα...; Να υποθέσω μόνο μπορώ μήπως ήσουν πολλές ώρες νηστική και σα να σου φάνηκε ότι ήταν μικρότερη η κοιλιά.. ή και αυτό που λες μήπως άλλαξε θέση το μωράκι και όντως έτσι όπως καθόταν να φαινόταν μικρότερη η κοιλιά...;! 🤷 Πραγματικά δεν έχω ιδέα... Μήπως να ρωταγες το γιατρό να μην σε ανησυχεί..; 
    • @kokkinoskoufitsa τι πέρασες βρε κορίτσι μου! Σοκ! Ευτυχώς που προλάβατε! ❤️ Πάρε τον χρόνο σου τώρα και όταν θα είσαι έτοιμη βάζετε μπροστά και για άλλο παιδάκι 😊 @Katiana1987 πρόσεχε με το test DNA γιατί μετά θα μπορεί να πατήσει πάνω σε αυτό για να διεκδικήσει πράγματα. Η οικογένεια του την θέλει τη μικρή; Επειδή είπες ότι θα πας να μιλήσεις με τους δικούς του.
    • Μην το σκέφτεσαι κορίτσι μου αυτό. Έτσι κι αλλιώς δεν ξέρεις πότε θα έρθει το μωράκι. Κι εγώ έτυχε να αλλάξω εταιρία και στους 3 μήνες έμεινα έγκυος. Αντίστοιχα η κουμπάρα μου στους 6 μήνες. Δεν ξέρεις πότε θα έρθει, οπότε δεν μπορείς να βασίζεσαι σε αυτό. Και ας τους κακοφανει που θα μείνεις πχ έγκυος αμέσως. Δεν μπορούν να σε απολύσουν ευτυχώς 😁
    • θα έπρεπε το κράτος να δίνει και κάποια προνόμια σε επιχειρήσεις που απασχολούν έγκυες γυναίκες ή επιχειρήσεις που θα προσλάβουν χ αριθμό γυναικών..δυστυχώς έχω ιστορία κοντινού μου ανθρώπου που πήγε για συνέντευξη και την έβαλαν να υπογράψει ότι για τα επόμενα 2 χρόνια δεν θα μείνει έγκυος..και άλλα πολλά παραδείγματα.. το μόνο που με ανακουφίζει είναι ότι σε λίγο καιρό θα πάμε σε δικό μας σπίτι και θα φύγει από πάνω μας ο πονοκέφαλος του ενοικίου..τι να πω..υγεία να έχουμε πανω απ όλα και θα τα φέρουμε βόλτα με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο..
    • Έχεις τόσο δίκιο δυστυχώς... Όταν βγήκα εγώ σε άδεια λοχείας μάθαμε ότι στο τμήμα μου μόνο ήταν έγκυες δύο κοπέλες που είχαν προσληφθεί πολύ πρόσφατα. Δεν θα σου πω ψέματα, κακοφανηκε στους προϊσταμένους, ίσως γιατί βγήκαμε εκτός 3 άτομα λόγω εγκυμοσύνης. Και στεναωριεμαι που πρέπει να παγώνουμε τα όνειρα μας λόγω μιας πολύ κακής εργασιακής και οικονομικής κατάστασης. Και εμείς που θέλουμε δεύτερο παιδάκι, το συζητήσαμε αρκετά πριν το πάρουμε αποφαση. Το μόνο μας κόλλημα ήταν το οικονομικό κομματι. Είναι πολύ άδικο!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...