Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Κορίτσι μου κουράγιο! Πρέπει να γίνει το καλύτερο για το μωράκι σου! Θεωρώ ότι θα στην κρατήσουν σίγουρα στη Μενν λόγο βάρους. Και σε μια γνωστή μου το ίδιο έγινε, θα φύγει λένε όταν πιάσει τα 2200. Από την άλλη δεν μου φαίνεται τραγικό το νούμερο για 34+4. Η φίλη γέννησε την 39η 2100. 

Βέβαια οι γιατροί ξέρουν καλύτερα. Θα χρειαστείς σίγουρα βοήθεια τις πρώτες μέρες. Και σίγουρα θα χρειαστείς βοήθεια με τον μικρό. Δεν θα μπορείς να τον σηκώνεις καθόλου τον πρώτο καιρό και ειδικά τις πρώτες μέρες.

Είναι ήδη 2-3 εβδοαμδες πίσω στην ανάπτυξη του. Θα δείξει το ντομπλερ της Παρασκευής πως θα πορευτούμε! Ότι κ να γίνει να είναι για το καλό κ για το μωρό κ για εμένα! Βοήθεια ευτυχως έχω κ από την μαμα μ κ από την πεθερά μου. Απλά στεναχωριεμαι κ από τον μικρό μου π δεν θέλω να νιώσει καθόλου παραμέληση  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Είναι ήδη 2-3 εβδοαμδες πίσω στην ανάπτυξη του. Θα δείξει το ντομπλερ της Παρασκευής πως θα πορευτούμε! Ότι κ να γίνει να είναι για το καλό κ για το μωρό κ για εμένα! Βοήθεια ευτυχως έχω κ από την μαμα μ κ από την πεθερά μου. Απλά στεναχωριεμαι κ από τον μικρό μου π δεν θέλω να νιώσει καθόλου παραμέληση  

Εύχομαι όλα να πάνε καλά...🙏🙏με το καλό το μωράκι σου!!

Γιατί όμως είναι τόσο πίσω;σου εξήγησε την αιτία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εύχομαι όλα να πάνε καλά...🙏🙏με το καλό το μωράκι σου!!

Γιατί όμως είναι τόσο πίσω;σου εξήγησε την αιτία;

Δεν τρέφεται καλά αυτό είναι το κυριότερο αν κ οι ροές δείχνουν καλές είναι θέμα πλακούντα το πρόβλημα…

σε ευχαριστώ πολύ Μαρίνα μου  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας έχει καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω όποτε μπορώ! Ετοιμάζομαι για τον ερχομό της μικρής μας!! Τα νέα μας δεν είναι κ τόσο καλά έπεσε κ άλλο από την καμπύλη όποτε σήμερα έβαλα κ τις ενέσεις για τους πνεύμονες το βρήκε 1820γρ 34+4. Έκανα κ μόνιτορ ευτυχως ήταν καλό, θα πάω ξανά για μόνιτορ την Τρίτη. Την Παρασκευή έχω ντομπλερ ξανά θα είμαι 35+4 κ μ είπε η γιατρος εμεις θα μιλήσουμε μετά το ραντεβού για να προγραμματίσουμε τον τοκετό στις 36εβ! Αυτή τη φορά θα με γεννήσει με καισαρικη, μ είπε είναι κρίμα γιατί είχα έναν πανεύκολο τοκετό κ μ λέει τώρα θα ήταν ακόμα πιο εύκολα αλλά μ λέει δε θα το ρισκάρουμε για ένα έμβρυο π θα είναι δε θα είναι 2 κιλά…αγχώθηκα όχι για την καισαρικη αλλά γιατί έχω ένα ακόμα παιδάκι κ φαντάζομαι θα μου είναι δύσκολες οι πρωτες ημερες…κ το πιθανότερο να χρειαστεί νοσηλεία το βρεφος…από την μια είμαι κουλ από την άλλη βάζω συνέχεια τα κλάματα δεν νιώθω καθόλου έτοιμη 

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε θα κανείς τις ενέσεις σου να βοηθήσεις τα πνευμονία του μωρού να αναπτυχθούν πιο γρήγορα και αφού πρέπει να πάτε προγραμματισμένα για είναι καλύτερα για το μωρακι σου δεν πειράζει η καισαρική είναι λίγο τις πρωτες μερες δύσκολα αλλά έχει γρήγορη αποθεραπεία 

υπομονη τώρα οσο μπορείς να είσαι ήρεμη όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου να μας στέλνεις νέα σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Πάω γιατρο κάθε εβδομάδα από τις 29εβ που έπεσε από την 10η εκατοστιαία θέση στην 5η. Ήταν σταθερή μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα σήμερα π πήγα έπεσε κ άλλο δλδ στην 2η. Το θέμα είναι ότι δεν έχει σχέση τόσο το βάρος όσο ότι μάλλον ο πλακούντας δε το τρέφει καλά! Δλδ αν ήταν στην 5η ακόμα σήμερα δε θα μου έβαζε τις ενέσεις σήμερα! Επίσης από τις 29εβ με παρακολουθεί εναλλάξ με ντομπλερ…ούτε ο γιος μου ήταν μεγάλος γεννήθηκε έκτακτα λόγο υπέρταση κύησης στις 37εβ 2500γρ αλλά δεν είχε πέσει ποτέ από καμπύλη ανάπτυξης ήταν πάντα στην κατώτερη δλδ στην 10η κ πήγαινε… κάτω από την 10η θεωρείται iugr! Κ επειδή με παρακολουθεί κ ντομπλερ άλλη γιατρος δε νομίζω να πάρω δεύτερη γνώμη έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στην γιατρο μου! Έστειλα πόσες κοπελες κοντά της…

@Katiana1987μου όλα καλά θα πάνε ότι είναι καλύτερο θα κάνουμε! Ο γιος μου είναι 21 μηνών 11κιλα δεν είναι πολύ βαρύς ευτυχως 

@Mantariniευχομαι ο μηνας αυτος να είναι ο τυχερός σας!! Η μπουμπου μου να είναι το γούρι σας 

Το μόνο που δεν έχω καταλάβει και συγχώρεσε με αν πω βλακεία! Γιατί σε πάει για καισαρική κι όχι για πρόκληση; Επειδή είναι πολύ νωρίς ή επειδή θα είναι πολύ μικρή η νεαρά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123μου υπομονή, ακολούθησε τις οδηγίες της γιατρού. Μόλις πάρεις το μωρό σπίτι θα αρχίσουν τα ταισματα θα πάρει τα πάνω του. Δε φαντάζεσαι τι δύναμη θα έχεις ως μάνα με δύο παιδιά. Θα με θυμηθείς. Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Το μόνο που δεν έχω καταλάβει και συγχώρεσε με αν πω βλακεία! Γιατί σε πάει για καισαρική κι όχι για πρόκληση; Επειδή είναι πολύ νωρίς ή επειδή θα είναι πολύ μικρή η νεαρά;

Είναι πολύ νωρίς για πρόκληση. Αν δεν υπάρχουν στοιχεία ότι είναι κοντά σε γέννα η πρόκληση δεν πιάνει. Συν ότι είναι και μικρό το μωρό (βάρος και ηλικία) και ίσως να μην αντέξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Είναι ήδη 2-3 εβδοαμδες πίσω στην ανάπτυξη του. Θα δείξει το ντομπλερ της Παρασκευής πως θα πορευτούμε! Ότι κ να γίνει να είναι για το καλό κ για το μωρό κ για εμένα! Βοήθεια ευτυχως έχω κ από την μαμα μ κ από την πεθερά μου. Απλά στεναχωριεμαι κ από τον μικρό μου π δεν θέλω να νιώσει καθόλου παραμέληση  

Μην στεναχωριέσαι γιατί αναγκαστικά όταν έρθει το νέο μωράκι δεν θα μπορείς να του αφιερώνεις τον ίδιο χρόνο. Εσύ μίλα του και προετοίμασε τον όσο μπορείς! Δυστυχώς η καθημερινότητα του θα αλλάξει λίγο γιατί δεν θα είναι πια το κέντρο του κόσμου σας 😜  Μόλις ξεπεταχτεί η μπέμπα να δεις τι καλά που θα περνάνε 😁

Με το καλό να έρθει και η μπέμπα σας ❤️ Και να έρθει σύντομα στο σπίτι σας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 
Σημερα ξύπνησα με συσπάσεις που συνεχίζονταν και δυνάμωσαν όποτε ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και επειδή οι συσπάσεις μου πήγαιναν προς πρόωρο τοκετό, μου έκαναν εισαγωγή και μου έβαλαν ορό για να σταματήσουμε. Θα με παρακολουθούν μέχρι αύριο για να δουν πως θα πάει. Αν σταματήσουν θα βγω και μετάξεκούραση μέχρι 38 εβδομάδων γιατί έχω καιτον διαβήτη που δεν βοηθάει αυτή την στιγμή.


 

 
  •  
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα! 
Σημερα ξύπνησα με συσπάσεις που συνεχίζονταν και δυνάμωσαν όποτε ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και επειδή οι συσπάσεις μου πήγαιναν προς πρόωρο τοκετό, μου έκαναν εισαγωγή και μου έβαλαν ορό για να σταματήσουμε. Θα με παρακολουθούν μέχρι αύριο για να δουν πως θα πάει. Αν σταματήσουν θα βγω και μετάξεκούραση μέχρι 38 εβδομάδων γιατί έχω καιτον διαβήτη που δεν βοηθάει αυτή την στιγμή.


 

 

 
  •  

Καλημέρα κορίτσι μου! 
Ολα καλά εύχομαι να πάνε🌈🤞🏼 

Ποσό εβδομάδων είσαι τώρα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! 
Ολα καλά εύχομαι να πάνε🌈🤞🏼 

Ποσό εβδομάδων είσαι τώρα ;

Σε ευχαριστώ!!! 
Είμαι 35+4 σήμερα, είναι νωρις ακόμα. Έχουν σταματησει προς το παρόν οι συσπάσεις αλλά θα δούμε πως θα πάει όταν τελειώσει ο ορός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα! 
Σημερα ξύπνησα με συσπάσεις που συνεχίζονταν και δυνάμωσαν όποτε ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και επειδή οι συσπάσεις μου πήγαιναν προς πρόωρο τοκετό, μου έκαναν εισαγωγή και μου έβαλαν ορό για να σταματήσουμε. Θα με παρακολουθούν μέχρι αύριο για να δουν πως θα πάει. Αν σταματήσουν θα βγω και μετάξεκούραση μέχρι 38 εβδομάδων γιατί έχω καιτον διαβήτη που δεν βοηθάει αυτή την στιγμή.


 

 

 
  •  

Κορίτσι μου υπομονή, θύμισε μου ποσο εβδομάδων είσαι; πονας κιολας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα! 
Σημερα ξύπνησα με συσπάσεις που συνεχίζονταν και δυνάμωσαν όποτε ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και επειδή οι συσπάσεις μου πήγαιναν προς πρόωρο τοκετό, μου έκαναν εισαγωγή και μου έβαλαν ορό για να σταματήσουμε. Θα με παρακολουθούν μέχρι αύριο για να δουν πως θα πάει. Αν σταματήσουν θα βγω και μετάξεκούραση μέχρι 38 εβδομάδων γιατί έχω καιτον διαβήτη που δεν βοηθάει αυτή την στιγμή.


 

 

 
  •  

Εύχομαι να σταματήσουν οι συσπάσεις και να μην γεννήσεις ακόμα...είναι νωρίς όντως...όσο καθήσει το μωρό μέσα σου τόσο καλύτερα!όλα καλά να πάνε 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Κορίτσι μου υπομονή, θύμισε μου ποσο εβδομάδων είσαι; πονας κιολας; 

Είμαι 35+4. Οι τελευταίες συσπάσεις ήταν πιο συντονισμένες και επώδυνες. Ευτυχώς με τον ορο τώρα δεν έχω. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εύχομαι να σταματήσουν οι συσπάσεις και να μην γεννήσεις ακόμα...είναι νωρίς όντως...όσο καθήσει το μωρό μέσα σου τόσο καλύτερα!όλα καλά να πάνε 🙏

Σε ευχαριστώ! Ναι είναι πολύ νωρις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Είμαι 35+4. Οι τελευταίες συσπάσεις ήταν πιο συντονισμένες και επώδυνες. Ευτυχώς με τον ορο τώρα δεν έχω. 

 

Σε ευχαριστώ! Ναι είναι πολύ νωρις…

Μολις μπήκα στον 5ο ξεκίνησαν οι συσπάσεις Braxton hicks μεχρι που γέννησα 38+5 ο γιατρός μου ειχε πει μεχρι δυο στο μισάωρο δεν είναι επικίνδυνο, υπομονή και ολα θα πάνε καλα κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Είναι ήδη 2-3 εβδοαμδες πίσω στην ανάπτυξη του. Θα δείξει το ντομπλερ της Παρασκευής πως θα πορευτούμε! Ότι κ να γίνει να είναι για το καλό κ για το μωρό κ για εμένα! Βοήθεια ευτυχως έχω κ από την μαμα μ κ από την πεθερά μου. Απλά στεναχωριεμαι κ από τον μικρό μου π δεν θέλω να νιώσει καθόλου παραμέληση  

Όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου!! Εμένα στα δίδυμα η μικρή μου τις τελευταίες εβδομαδες είχε μειωθεί η ανάπτυξη της. 34 εβδομάδων ήταν περίπου 2kg, ούτως ή άλλως ο γυναικολόγος θα μου τα έπαιρνε με το που έμπαινα στον 9ο γιατί μετά δύσκολο να αναπτυχθούν τα δίδυμα. Είχε πει πως ίσως περιμεναμε καμμία βδομάδα παραπάνω λόγω της μικρής. Εν τέλη 36 εβδομάδων ήταν στάσιμη κ μου τα πήρε. 36+2 για την ακρίβεια. Γεννήθηκε 2150 ενώ την υπολόγιζαν λιγότερο κ ούτε μονάδα χρειάστηκε ούτε τίποτα!!! Μια χαρά θα είναι το κοριτσάκι σου θα το δεις!! Γυναίκες… Γερή κραση από την κοιλιά.. Ο αδερφός της 2690γρ έμεινε 8.30 ώρες θερμοκοιτίδα μέχρι να προσαρμοστεί.. Είχε ανάγκη για οξυγόνο.. Η Σταλιτσα μου τίποτα..

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Σε ευχαριστώ!!! 
Είμαι 35+4 σήμερα, είναι νωρις ακόμα. Έχουν σταματησει προς το παρόν οι συσπάσεις αλλά θα δούμε πως θα πάει όταν τελειώσει ο ορός. 

Όλα καλά θα πάνε γλυκιά μου!! 3 μερούλες υπομονή κ μπαίνεις στο μήνα σου. Μια χαρά θα είναι το νινακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@kokkinoskoufitsa έκανες και σήμερα τεστ ταινία;;;; Τι νεότερα έχουμε;;;;άντε ανυπομονώ να δω το τεστακι και σήμερα 🤩 μας ξεχασες

Καλημέρα!! Κορίτσια σήμερα δεν έκανα τεστ, ξύπνησα στις 5, ήθελα απεγνωσμένα να πάω τουαλέτα κ δε σκέφτηκα καθόλου το τεστ, κοιμόμουν.. μετά κοιμήθηκα, πάλι το ίδιο στις 8, ε μετά δεν έκανα, υποτίθεται θέλαμε πρώτα πρωινά ουρα. Αφήστε που εμεινα ξυπνια μόνο ένα 8-10 κ μετά κοιμήθηκα πάλι μέχρι 1μιση... Νυστάζω πολύ, έχω ένα μόνιμο βάρος στη μήτρα και τράβηγμα-ενόχληση στη μέση (οκ αυτό ίσως είναι κ από τις πολλές ώρες ξάπλα) και πριν που πήγαμε σούπερ μπας και κουνήσω λίγο, μου ήρθε 2 φορές ένα πράγμα δεν ξέρω, σαν να είμαι σε βάρκα? Σε κενό αέρος? Ναυτία να ναι δεν ξέρω δεν έχω πάθει και ποτέ. Επίσης, εγώ πάντα λόγω του ευερεθιστου εντέρου κ των glucoplus έχω χρόνια τώρα τακτικές επισκέψεις στην τουαλέτα 3-4 φορές τη μέρα, αλλά υποτίθεται η εγκυμοσύνη φέρνει δυσκοιλιοτητα. Εμένα δε μου έφερε, ακόμα η τουαλέτα δέχεται τις επισκέψεις μου με αμείωτη συχνότητα. Όπως είμαι στην ωορρηξια κ στην περιοδο σ αυτό το θέμα, είμαι και τώρα, ακριβώς ίδια αίσθηση...

Να είναι σημάδια ότι κάτι πάει στραβά??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kokkinoskoufitsaκορίτσι μ δ εχει νοημα να κανεις αλλο τεστ. Δε πρόκειται να εχει διαφορά πιστευω με τοσο υψηλη χοριακη. Όχι το οτι πας συχνα τουαλετα δ σημαίνει οτι κατι παει λαθος. Ολα καλα θα ειναι!

@ditaki καθε μερα στην κοιλια ειναι οφελος κορίτσι μου, το ξερεις αλλωστε. Ελπίζω να παρει μερούλες ακομα αν κ είναι σχεδόν τελειομηνο οπότε μην αγχωνεσαι. Εσυ ξεκούραση και προσπαθεισαι να είσαι χαλαρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@kokkinoskoufitsaκορίτσι μ δ εχει νοημα να κανεις αλλο τεστ. Δε πρόκειται να εχει διαφορά πιστευω με τοσο υψηλη χοριακη. Όχι το οτι πας συχνα τουαλετα δ σημαίνει οτι κατι παει λαθος. Ολα καλα θα ειναι!

@ditaki καθε μερα στην κοιλια ειναι οφελος κορίτσι μου, το ξερεις αλλωστε. Ελπίζω να παρει μερούλες ακομα αν κ είναι σχεδόν τελειομηνο οπότε μην αγχωνεσαι. Εσυ ξεκούραση και προσπαθεισαι να είσαι χαλαρη.

Σε ευχαριστώ! Πρέπει να μείνει μέχρι την 37 εβδομάδα γιατί λόγο του διαβήτη και της ινσουλίνης είναι πίσω στην ανάπτυξη των πνευμόνων, αν και έχω κάνει και κορτιζόνη. Αλλά όπως και να έχει όσο περισσότερο μένει μέσα τόσο καλύτερα είναι αρκεί να μην είναι αφιλόξενο το ενδομήτριο περιβάλλον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Σας ευχαριστώ παρά πολύ βρε κορίτσια για την στήριξη και την υποστήριξη!!!!💕💕💕💕

Κοριτσάκι μου εύχομαι να σταματήσουν οι συσπάσεις και να πάρεις λίγες μέρες ακόμα!! Κράτα μπεμπουλα! Κράτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα!! Κορίτσια σήμερα δεν έκανα τεστ, ξύπνησα στις 5, ήθελα απεγνωσμένα να πάω τουαλέτα κ δε σκέφτηκα καθόλου το τεστ, κοιμόμουν.. μετά κοιμήθηκα, πάλι το ίδιο στις 8, ε μετά δεν έκανα, υποτίθεται θέλαμε πρώτα πρωινά ουρα. Αφήστε που εμεινα ξυπνια μόνο ένα 8-10 κ μετά κοιμήθηκα πάλι μέχρι 1μιση... Νυστάζω πολύ, έχω ένα μόνιμο βάρος στη μήτρα και τράβηγμα-ενόχληση στη μέση (οκ αυτό ίσως είναι κ από τις πολλές ώρες ξάπλα) και πριν που πήγαμε σούπερ μπας και κουνήσω λίγο, μου ήρθε 2 φορές ένα πράγμα δεν ξέρω, σαν να είμαι σε βάρκα? Σε κενό αέρος? Ναυτία να ναι δεν ξέρω δεν έχω πάθει και ποτέ. Επίσης, εγώ πάντα λόγω του ευερεθιστου εντέρου κ των glucoplus έχω χρόνια τώρα τακτικές επισκέψεις στην τουαλέτα 3-4 φορές τη μέρα, αλλά υποτίθεται η εγκυμοσύνη φέρνει δυσκοιλιοτητα. Εμένα δε μου έφερε, ακόμα η τουαλέτα δέχεται τις επισκέψεις μου με αμείωτη συχνότητα. Όπως είμαι στην ωορρηξια κ στην περιοδο σ αυτό το θέμα, είμαι και τώρα, ακριβώς ίδια αίσθηση...

Να είναι σημάδια ότι κάτι πάει στραβά??

 

Άντε καλέ!!! Τ' είν' αυτά που σκέφτεσαι κορίτσι μου;;; Δεν είναι απαραίτητη η δυσκοιλιότητα στην εγκυμοσύνη! Όλα μια χαρά θα είναι και θα περιμένουμε τα νέα σας τη Δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Το μόνο που δεν έχω καταλάβει και συγχώρεσε με αν πω βλακεία! Γιατί σε πάει για καισαρική κι όχι για πρόκληση; Επειδή είναι πολύ νωρίς ή επειδή θα είναι πολύ μικρή η νεαρά;

Επειδή είναι πολύ μικρή κ ισως να μην αντέξει κ να χρειαστεί επείγουσα καισαρικη. Δλδ να ρίξει παλμούς λόγο των συσπάσεων της μήτρας…τώρα αν ήταν κάπου στα 2100-2200 θα κάναμε σίγουρα πρόκληση. Απλά μ είπε να ελέγξουμε τράχηλο κ αν έχω διαστολή ισως να το προσπαθήσουμε, χωρις διαστολή θα είναι πιο δύσκολο από ότι κατάλαβα…

@Elk μου πως τα πατε;; Είστε καλά; Αναρωωσατε;; Μακάρι να είναι εύκολη η ανάρρωση γιατί αυτό βασικά με αγχώνει λόγο κ του αλλου παιδιού παρά η καισαρικη π θα υποβληθώ…

στις πριν 8 ώρες, ο/η evaioan είπε:

@Raf123μου υπομονή, ακολούθησε τις οδηγίες της γιατρού. Μόλις πάρεις το μωρό σπίτι θα αρχίσουν τα ταισματα θα πάρει τα πάνω του. Δε φαντάζεσαι τι δύναμη θα έχεις ως μάνα με δύο παιδιά. Θα με θυμηθείς. Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά. 

Δεν είμαι καθόλου έτοιμη κ με αγχώνει πολύ αυτος ο προγραμματισμός δλδ μου είναι πιο εύκολο να διαχειριστώ το «πάμε αύριο να γεννήσουμε» παρά το «ελα τη ταδε ημέρα να γεννήσουμε». 
 

πως είναι τα παιδάκια σου, η μικρή σου πως είναι με το μικρό;; 
 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Μην στεναχωριέσαι γιατί αναγκαστικά όταν έρθει το νέο μωράκι δεν θα μπορείς να του αφιερώνεις τον ίδιο χρόνο. Εσύ μίλα του και προετοίμασε τον όσο μπορείς! Δυστυχώς η καθημερινότητα του θα αλλάξει λίγο γιατί δεν θα είναι πια το κέντρο του κόσμου σας 😜  Μόλις ξεπεταχτεί η μπέμπα να δεις τι καλά που θα περνάνε 😁

Με το καλό να έρθει και η μπέμπα σας ❤️ Και να έρθει σύντομα στο σπίτι σας ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι όλα να πάνε καλά!!! Είμαστε ευτυχως σε πολύ ασφαλές βδομαδες έχει ένα μήνα που το κρατάμε με νύχια κ με δόντια μέσα στην κοιλια!! ❤️

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου!! Εμένα στα δίδυμα η μικρή μου τις τελευταίες εβδομαδες είχε μειωθεί η ανάπτυξη της. 34 εβδομάδων ήταν περίπου 2kg, ούτως ή άλλως ο γυναικολόγος θα μου τα έπαιρνε με το που έμπαινα στον 9ο γιατί μετά δύσκολο να αναπτυχθούν τα δίδυμα. Είχε πει πως ίσως περιμεναμε καμμία βδομάδα παραπάνω λόγω της μικρής. Εν τέλη 36 εβδομάδων ήταν στάσιμη κ μου τα πήρε. 36+2 για την ακρίβεια. Γεννήθηκε 2150 ενώ την υπολόγιζαν λιγότερο κ ούτε μονάδα χρειάστηκε ούτε τίποτα!!! Μια χαρά θα είναι το κοριτσάκι σου θα το δεις!! Γυναίκες… Γερή κραση από την κοιλιά.. Ο αδερφός της 2690γρ έμεινε 8.30 ώρες θερμοκοιτίδα μέχρι να προσαρμοστεί.. Είχε ανάγκη για οξυγόνο.. Η Σταλιτσα μου τίποτα.

Κορίτσι μου να τα χαίρεσαι τα διδυμάκια σου!! Δε ξερεις ποσό κουράγιο μου δίνεις ότι η απόκλιση ήταν προς τα πάνω!! Κ η γιατρος μου αυτό μου είπε εύχομαι η απόκλιση που θα έχουμε να είναι προς τα πάνω κ όχι προς τα κάτω…!!! Τον μικρό μου π γεννήθηκε 37+6 τον φοβόμουν ότι θα έμπαινε για λίγο θερμοκοιτίδα αλλά τελικά δε χρειάστηκε!! Οπως έρθουν τα πράγματα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωωω κοριτσαρες!! 😍 Δεν τα έχω παρακολουθήσει αυτά τα επεισόδια, με συγχωρείς χαχα  Όπως και να χει χωρίς να ξέρω, κάνε ό,τι καλύτερο για τη δική σου ψυχική ηρεμία και το καλύτερο για την κορούλα σου 😘  
    • Δεν είναι άντρας μου κορίτσι μου. Απλά είναι ο μπαμπάς της. Μόνη μου είμαι εγώ με την κοράκλα μου!!!😍😍😍
    • Εμένα για κάποιο λόγο κορίτσια μου, μου φαίνονται όλα πολύ εύκολα, απλά και φυσικά! Μπορεί να είναι και θέμα μωρού βέβαια ή επειδή το ήθελα πολύ και το περίμενα καιρό. Δεν ξέρω!!! Αλλά τα περίμενα πολύ πιο δύσκολα!!!
    • Βάσει νόμου είναι υποχρεωμένος να το κάνει. Δεν είχα σκοπό ούτε να κάνω, ούτε να ζητήσω τίποτα! Αλλά, σε μια μικρή κοινωνία  όπως η Λευκάδα, νομίζω πως κάτι πρέπει να κάνω για να υπερασπιστώ την αξιοπρέπεια και την υπόληψη μου!
    • @Katiana1987 ένα θα πω εγώ, το παιδί σου ο κόσμος όλος! όλα τα υπόλοιπα απλά λεπτομέρειες. και εμένα μου έχει περάσει άπειρες φορές απο το μυαλό αν ο άνθρωπος που είχα στο πλάι μου και δεν ανταποκρινόταν στις προσδοκίες μου να του δώσω παπούτσι ακόμη και αν έχω παιδί μαζί του.. καλύτερα μόνη και ευτυχισμένη με το παιδί μου, παρά όλοι μαζί και δυστυχισμένη.  Σε άλλα νέα δικά μου, εχθές είχα ραντεβού με τη γυναικολόγο μου, ευτυχώς είδε τις εξετάσεις μου και ότι έκανα τέλος πάντων τον τελευταίο καιρό και μου λέει όλα σούπερ κοπελιά, όλα τέλεια.. και η προλακτίνη σου μου λέει καταπληκτική τι μου έλεγες δεν είναι καλή.. Λέω γιατρέ, αυτή είναι η επαναληπτική.. χα χα χα.. στην πρώτη έκανα βλακεία γι' αυτό δεν βγήκε σωστά. κλαψ! Τη ρώτησα για τον πόνο που είχα τον προηγούμενο μήνα πριν μου έρθει η περίοδος τώρα και μου λέει κατα πάσα περίπτωση ήταν κύστη που έσπασε με την επαφή. Μπράβο στο σύζυγο, έκανε πολύ καλή δουλειά..  Σίγουρα λέει θα είδες και αίμα μετά, λέω ναι! η αλήθεια είναι πως στο σκούπισμα είδα κάτι.. μου λέει όλα καλά, δεν υπάρχει τπτ τώρα, καθαρά όλα εκει μέσα..  Μίλησα και με τον ανδρολόγο πριν απο λίγο στο τηλέφωνο, έκλεισα ραντεβού να μας δει και να μιλήσει και στο σύζυγο για το γνωστό θέμα μας.. να πάμε δηλαδή σε εξωσωματική και ταυτόχρονα αν θέλει καλό είναι να συνεχίσει την αγωγή. Παράλληλα θα στείλει σε μένα τη γνωμάτευση που χρειάζομαι για την επιτροπή. Οπότε δόξα το Θεό τσουλάει το πράγμα.. σιγά σιγά αλλά τσουλάει. Έχω συνεννοηθεί και με την γυναικολόγο μου εδώ μόλις ξεκινήσω τη διαδικασία της εξωσωματικής να με αναλάβει στο θέμα των υπερήχων που θα πρέπει να γίνονται μέρα παρα μέρα, να στέλνει τα αποτολέσματα στο κέντρο. Αν και δεν θα ξεκινήσω τη διέγερση άμεσα, θα αφήσω να βγει η χρονιά και μετά. Να περάσει αυτός ο χαμούλης των εορτών και με τη νέα χρονιά να μπουν και οι νέοι στόχοι. Θέλω λίγο και με τη δουλειά να έχω μια ισορροπία, βασικά να αναννεωθεί η σύμβαση.. 😜  Εκτός..... και αν τελικά δεν κρατηθώ και έχοντας τα φάρμακα στα χέρια μου ξεκινήσω Νοέμβριο τη διαδικασία. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...