Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αχ κορίτσι μου πόσο σε νιώθω! Αλλά εγώ θα σου έλεγα το αντίθετο...

Αντί να περιμένεις να φύγει ο Σεπτέμβρης και να τον έχεις σαν έναν "κακό" μήνα", αγκαλιασέ τον. Ακούγεται τελείως κουφό, αλλά για μένα κάπως έτσι ήταν ο Οκτώβρης του '23 που θα γεννιόταν το πρώτο μωράκι που έχασα. Ένιωθα μια παγωμάρα, έμπαινα στα μωράκια Οκτωμβρίου του 23 εδώ και παρακολουθούσα τις κοπέλες που η μία μετά την άλλη έφερναν στον κόσμο τα μωράκια τους, κι ενώ χαιρόμουν άπειρα γι αυτές έλεγα εμένα γιατί... Κι έτσι την ημέρα της ΠΗΤ αποφάσισα να "γιορτάσω" κι εγ΄ω το μωράκι μου. Μπορεί να μην ήταν τα γενέθλιά του, αλλά ένιωσα την ανάγκη να αποδεκτώ ότι υπήρξε για μένα και το σύντροφό μου και ότι είναι μέρος της οικογένειάς μας. Μαγείρεψαμε μαζί λοιπόν εκείνο το β΄ραδυ ανήμερα της ΠΗΤ και τσουγκρίσαμε στη μνήμη του. Λοιπόν εμένα αυτό με βοήθησε να μπει ένα κλείσιμο μέσα μου σ εκείνη την ιστορία και μπορώ να πω με σιγουριά ότι έπειτα ήρθε κι η αποδοχή κι η λύτρωση. Κι έτσι κάπως μετά την είδα αλλιώς και συνεχίσαμε τις προσπάθειες με άλλη διάθεση. Τώρα που είμαι απ έξω απο εκείνη την περίοδο, πιστεύω ότι μέχρι να βάλω εκείνο το κλείσιμο ήμουν σε πλήρη άρνηση του τι είχε συμβεί και δε μπορούσα να πάω παρακάτω.

Πόσο όμορφο αυτό που έκανες!!!! Πόσα μπράβο!! Δεν νιώθω δυνατή να το κάνω αυτό. Θα κλαίω και θα πονάω πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Άρα περιμένεις περίοδο σε καμιά βδομάδα περίπου; Οι επαφές πάντως ήταν καλές 

Μην χάνεις την ελπίδα σου και ταυτόχρονα μείνε συγκρατημένη και σύντομα θα δείξει! 

Ακριβώς! Να έρθει η ακατανόμαστη να μην ελπίζω τζάμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ChrisElen τη μερα π θα εμπαινα στο μήνα μου, 16 Φεβρουαρίου, ξύπνησα με ενα σφιξιμο στο στομαχι, δ τ ειχα σκεφτεί καθόλου, θυμαμαι περπατουσα βα παω στη δουλεια, κ βουρκωναν τα ματια μου, ενιωθα μια ανείπωτη στεναχωρια χωρις να μπορώ να προσδιορισω τ γιατι. Κάποια στιγμή μεσα στη μερα το καταλαβα. Σε πληροφορώ οτι επι ενα μηνα, καθε μερα,μα καθε μερα βουρκωνα. Ενας συνάδελφος εδω στη δουλεια, γεννησε η γυναικα του, π ειχαμε την ιδια πητ πανω κατω, καθε φορα π την εβλεπα, σκεφτόμουν ότι τόσο μηνών θα ειμαι, όποτε καταλαβαινεις πως ενιωσα οταν γεννησε η κοπελα κ έφερε να μας κερασει, τις μερες που θα γεννουσα και γω. Επισης τη μερα της πητ μ ηρθε περιοδος. Κ εκει ηρεμησα πολυ. Δ σ κρυβω ότι ωρες ωρες με πιανει τ παραπονο, αλλα σίγουρα ο πονος ειναι πιο ανεκτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια απ όπου και αν το δούμε, μια απώλεια είναι απώλεια.. Είναι μια βδομάδα που έχει περάσει απ την μέρα που μου ήρθε η περίοδος και ουσιαστικά καθάρισε ο οργανισμός από την εγκυμοσύνη... Και παρ ότι ήμουν 4 βδομάδων και δν πρόλαβα να καταλάβω κάτι, πονάει.. Αλλά θα σας πω ειλικρινά.. Η αποβολή που είχα πριν 11 χρόνια ενώ ήμουν 3 μηνών, και είχα ακούσει καρδούλα 2 φορές και και και.. Αυτή η απώλεια, μου είχε κ μου έχει στοιχίσει.. Έκανα ένα 8μηνο να συνέλθω.. Και κάθε φορά που έβλεπα ή άκουγα για εγκυμοσύνη στον κύκλο μου, έκλαιγα.. Και μπορεί να σας ακουστεί κάπως υπερβολικό, αλλά ένιωσα μεγάλη ανακούφιση και σαν να μαλάκωσε η καρδιά μου, όταν πριν 6 χρόνια περίπου, έγινα νονά σε ένα υπέροχο πλασματακι για τον οποίο απλά λιώνω.. Και μέσα απ αυτόν αντιλαμβάνομαι πως θα νιώθω όταν με αξιώσει ο θεούλης και επιτέλους κρατήσω το δικό μου μωράκι στην αγκαλιά μου.. 

 

Θα έρθει και το δικό μας 🌈... Πίστη και υπομονή.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Λοιπόν κορίτσια απ όπου και αν το δούμε, μια απώλεια είναι απώλεια.. Είναι μια βδομάδα που έχει περάσει απ την μέρα που μου ήρθε η περίοδος και ουσιαστικά καθάρισε ο οργανισμός από την εγκυμοσύνη... Και παρ ότι ήμουν 4 βδομάδων και δν πρόλαβα να καταλάβω κάτι, πονάει.. Αλλά θα σας πω ειλικρινά.. Η αποβολή που είχα πριν 11 χρόνια ενώ ήμουν 3 μηνών, και είχα ακούσει καρδούλα 2 φορές και και και.. Αυτή η απώλεια, μου είχε κ μου έχει στοιχίσει.. Έκανα ένα 8μηνο να συνέλθω.. Και κάθε φορά που έβλεπα ή άκουγα για εγκυμοσύνη στον κύκλο μου, έκλαιγα.. Και μπορεί να σας ακουστεί κάπως υπερβολικό, αλλά ένιωσα μεγάλη ανακούφιση και σαν να μαλάκωσε η καρδιά μου, όταν πριν 6 χρόνια περίπου, έγινα νονά σε ένα υπέροχο πλασματακι για τον οποίο απλά λιώνω.. Και μέσα απ αυτόν αντιλαμβάνομαι πως θα νιώθω όταν με αξιώσει ο θεούλης και επιτέλους κρατήσω το δικό μου μωράκι στην αγκαλιά μου.. 

 

Θα έρθει και το δικό μας 🌈... Πίστη και υπομονή.. ❤️

Όταν ξεκίνησα τη σχέση μου με τον αγαπημένο μου και λέγαμε για παιδιά εγώ είχα πει με "σιγουριά" τρομάρα μου ότι δεν θέλω και δεν είμαι στη φάση αυτή. Ποιος θα μου το έλεγε ότι τώρα θα παρακαλούσα να μη βιώσω και 4η απώλεια και να γίνω επιτέλους μαμά. Ότι θα λαχταρούσε η ψυχή μου τόσο πολύ. 

Οι απώλειές μου μου έμαθαν πολλά.. και με έκαναν να δω πράγματα, να αφήσω άλλα που ένιωθα βάρος και διατηρούσα στη ζωή μου και να επιστρέψω σε μένα, να δω τι θέλω πώς το θέλω. Μου δίδαξαν να αφήνω τον έλεγχο απ' όσα δεν μπορώ να ελέγξω, να εμπιστεύομαι. Και παρά τον απίστευτο πόνο, νιώθω τώρα πια πολύ πιο δυνατή, πιο "εγώ" και 100% έτοιμη να έρθει όταν το επιθυμεί πραγματικά αυτό το πλασματάκι στην οικογένειά μας. Η απώλεια είναι εκεί, ο πόνος επίσης αλλά κάπως πιο μαλακός. Σήμερα για πρώτη φορά μετά από καιρό είδα έγκυο έξω και χαμογέλασα, γιατί με έκανα εικόνα κι ας μην ξέρω πότε θα γίνει ακριβώς. 

 

💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 🌹

Να κάνω ένα απολογισμό; 

Προηγούμενες ωορρηξίες 18η 21η 20η 20η (την 18η κάναμε παρακολούθηση με υπέρηχο και συμφωνούσε με τεστ) 

Τώρα σε αυτόν τον κύκλο οι επαφές: 9η 10η 11η 12η 14η  16η 17η 18η 19η 21η 

Σήμερα είμαι 22η μέρα του κύκλου, πιστεύω η ωορρηξία έχει γίνει γιατί έχω 2 μέρες τώρα ενοχλήσεις στο στήθος που συνηθίζω να έχω μετά την ωορρηξία, επίσης έφυγαν τα πολλά υγρά

Αν υποθέσουμε πως έγινε 18η είμαι 3 μέρες μετά την ωορρηξία 

κορίτσι μου εμείς είμαστε μαζί, εγώ σήμερα είμαι 21 μέρα του κύκλου με κύκλο 30 ημερών. είχα θετικό 19η και 20η μέρα και σήμερα που έκανα τεστάκι δεν ήταν τόσο έντονο. οι επαφές μου ήταν 7η 11η 13η 14η 18η 19η και 20η . 

Καλά αποτελέσματα να έχουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tina23 είπε:

Λοιπόν κορίτσια απ όπου και αν το δούμε, μια απώλεια είναι απώλεια.. Είναι μια βδομάδα που έχει περάσει απ την μέρα που μου ήρθε η περίοδος και ουσιαστικά καθάρισε ο οργανισμός από την εγκυμοσύνη... Και παρ ότι ήμουν 4 βδομάδων και δν πρόλαβα να καταλάβω κάτι, πονάει.. Αλλά θα σας πω ειλικρινά.. Η αποβολή που είχα πριν 11 χρόνια ενώ ήμουν 3 μηνών, και είχα ακούσει καρδούλα 2 φορές και και και.. Αυτή η απώλεια, μου είχε κ μου έχει στοιχίσει.. Έκανα ένα 8μηνο να συνέλθω.. Και κάθε φορά που έβλεπα ή άκουγα για εγκυμοσύνη στον κύκλο μου, έκλαιγα.. Και μπορεί να σας ακουστεί κάπως υπερβολικό, αλλά ένιωσα μεγάλη ανακούφιση και σαν να μαλάκωσε η καρδιά μου, όταν πριν 6 χρόνια περίπου, έγινα νονά σε ένα υπέροχο πλασματακι για τον οποίο απλά λιώνω.. Και μέσα απ αυτόν αντιλαμβάνομαι πως θα νιώθω όταν με αξιώσει ο θεούλης και επιτέλους κρατήσω το δικό μου μωράκι στην αγκαλιά μου.. 

 

Θα έρθει και το δικό μας 🌈... Πίστη και υπομονή.. ❤️

Όντως η απώλεια είναι απώλεια, όποτε κι αν τη ζήσεις! Εγώ ακόμα θυμάμαι την απόξεση στα (σχεδόν) 16 μου που ήμουν 2,5 μηνών και φυσικά την αποβολή που είχα στα 27 μου στις 4 εβδομάδες. 

Για ΌΛΕΣ θα έρθει το ουράνιο τόξο κορίτσια μου. Θετική σκέψη = θετική ενέργεια!!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Όταν ξεκίνησα τη σχέση μου με τον αγαπημένο μου και λέγαμε για παιδιά εγώ είχα πει με "σιγουριά" τρομάρα μου ότι δεν θέλω και δεν είμαι στη φάση αυτή. Ποιος θα μου το έλεγε ότι τώρα θα παρακαλούσα να μη βιώσω και 4η απώλεια και να γίνω επιτέλους μαμά. Ότι θα λαχταρούσε η ψυχή μου τόσο πολύ. 

Οι απώλειές μου μου έμαθαν πολλά.. και με έκαναν να δω πράγματα, να αφήσω άλλα που ένιωθα βάρος και διατηρούσα στη ζωή μου και να επιστρέψω σε μένα, να δω τι θέλω πώς το θέλω. Μου δίδαξαν να αφήνω τον έλεγχο απ' όσα δεν μπορώ να ελέγξω, να εμπιστεύομαι. Και παρά τον απίστευτο πόνο, νιώθω τώρα πια πολύ πιο δυνατή, πιο "εγώ" και 100% έτοιμη να έρθει όταν το επιθυμεί πραγματικά αυτό το πλασματάκι στην οικογένειά μας. Η απώλεια είναι εκεί, ο πόνος επίσης αλλά κάπως πιο μαλακός. Σήμερα για πρώτη φορά μετά από καιρό είδα έγκυο έξω και χαμογέλασα, γιατί με έκανα εικόνα κι ας μην ξέρω πότε θα γίνει ακριβώς. 

 

💞

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μόνο που εγώ χαμογέλασα όταν ήμουν ήδη 4 μηνών έγκυος και είδα έγκυο στο δρόμο. Βλέπεις εγώ έκλεισα τα 37 φέτος κι είχα αρχίσει ν' απογοητεύομαι! Δεν πίστευα πως θα μου έρθει φυσικά και με μόλις μία επαφή 3 μέρες πριν την ωορρηξία!!! Κι όμως!!! Σήμερα έχω στα χέρια μου την Ισμήνη-Μαρία!!! Θα έρθει, όταν θα είναι για να μείνει, 100% κορίτσια μου!!! Πιστέψτε το και θα έρθε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσι μου εμείς είμαστε μαζί, εγώ σήμερα είμαι 21 μέρα του κύκλου με κύκλο 30 ημερών. είχα θετικό 19η και 20η μέρα και σήμερα που έκανα τεστάκι δεν ήταν τόσο έντονο. οι επαφές μου ήταν 7η 11η 13η 14η 18η 19η και 20η . 

Καλά αποτελέσματα να έχουμε!! 

Κορίτσι μου και εγω σήμερα είμαι 19η μέρα με κύκλο 30-32 ημέρες. Την 16η μέρα είχα πονάκια και εκανα έκανε τεστ που είχα και βγήκε θετικό. Ξανά εκανα την επόμενη μέρα και είχε πέσει η ορμόνη. Επαφές δυστυχώς δεν καταφέραμε εκείνες τις μέρες γιατί έλειπα διακοπές με φιλες. Είχαμε επαφη  όμως την 15 και 16η μέρα του κύκλου. Απ ότι διαβάζω εδώ μέσα και μια επαφή μπορεί να κανει το θαύμα της🙏🏻  

@Θέτις Κ. κορίτσι μου από πριν ξεκινήσω να γράφω στο φόρουμ, διάβαζα πολύ καιρό πριν την σελίδα. Θυμάμαι από την αρχή την ιστορία σου και κάποια πράγματα από αυτά που είχες γράψει. Μου έχεις δώσει μεγάλη ελπίδα μέσα μου. Όλες μπορούμε να τα καταφέρουμε κάποια στιγμή🌈 Εύχομαι ένα υγιές μωράκι στην αγκαλίτσα σου🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Εγώ κορίτσια σ' άλλα νέα, είχα ωορρηξία 25/8 (επιβεβαιωμένο με κατά κόκκινο τεστ). Επαφές στις 21,23,25,26,27/8.

Σήμερα 8 μέρες μετά, ξύπνησα με πόνους στο σώμα και έναν ελαφρύ πόνο στην κοιλία λίγο ψηλά κοντά στον αφαλό. Το πρωί προσπάθησα να κάνω εμετό, σαν μην χώνεψα καλά το χθεσινό φαγητό.

Αχ το ξέρω τίποτα δεν θα έχει γίνει, και απογοητεύομαι που είμαι ΤΟΣΟ χαζή και ψάχνω συμπτώματα

Γλυκούλα μου, μην τα λες αυτά!! Είναι τόσο λογικό να ψάχνεις για συμπτώματα!! Μην χάνεις την ελπίδα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Εάν σε αγχώνουν καλά κάνεις και τα άφησες. Να ακούς την επιθυμία σου!

Εάν δεν σε αγχώνουν να τα κάνεις,θα βρεις ένα μπούσουλα να καταλαβαίνεις το σώμα σου.

Αυτό ακριβώς συνέβη σε εμένα. Πίστευα ότι θα αγχωνομουν με τα τεστακια ωορρηξίας αλλά τελικά με βοήθησαν να καταλάβω το σώμα μου πιο καλά. Είναι στον άνθρωπο, όπως νιώθει η κάθε γυναίκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Αυτό ακριβώς συνέβη σε εμένα. Πίστευα ότι θα αγχωνομουν με τα τεστακια ωορρηξίας αλλά τελικά με βοήθησαν να καταλάβω το σώμα μου πιο καλά. Είναι στον άνθρωπο, όπως νιώθει η κάθε γυναίκα. 

Ισχύει αυτό πως βοηθάνε, εγώ τα απέφυγα σε αυτό τον κύκλο για να ξεφύγω από το έρχομαι σε επαφή στάνταρ μερες. Αν δεν έκατσε μπεμπέ τώρα στον επόμενο σκέφτομαι να τα ξεκινήσω πάλι μόνο και μόνο να δω καλύτερα αυτό που λες, πώς λειτουργεί το σώμα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Ισχύει αυτό πως βοηθάνε, εγώ τα απέφυγα σε αυτό τον κύκλο για να ξεφύγω από το έρχομαι σε επαφή στάνταρ μερες. Αν δεν έκατσε μπεμπέ τώρα στον επόμενο σκέφτομαι να τα ξεκινήσω πάλι μόνο και μόνο να δω καλύτερα αυτό που λες, πώς λειτουργεί το σώμα μου. 

Εγώ αυτό το μήνα κατάλαβα, ότι άλλη μέρα είχα πονάκια και άλλη έκανα ωορρηξία. Παρατήρησα το σώμα μου την ήμερα της ωορρηξίας και κατάλαβα πότε πρήζομαι. Πολύ διαφορετικά από ότι πίστευα δηλαδή.

Θα τα συνεχίσω/θα τα παλέψω μέχρι το Νοέμβρη που θα κινηθούμε πως IVF.

Αχ κορίτσια πόσες ήμαστε, πόσες έχουμε φάει "μπούνια" στο στομάχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Εγώ αυτό το μήνα κατάλαβα, ότι άλλη μέρα είχα πονάκια και άλλη έκανα ωορρηξία. Παρατήρησα το σώμα μου την ήμερα της ωορρηξίας και κατάλαβα πότε πρήζομαι. Πολύ διαφορετικά από ότι πίστευα δηλαδή.

Θα τα συνεχίσω/θα τα παλέψω μέχρι το Νοέμβρη που θα κινηθούμε πως IVF.

Αχ κορίτσια πόσες ήμαστε, πόσες έχουμε φάει "μπούνια" στο στομάχι.

Τουλάχιστον έχουμε η μία την άλλη 🧡

Να ρωτήσω υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία και να έχω ακόμα "γόνιμα" υγρά; Η μόλις γίνει αμέσως γίνονται πάλι πιο παχύρρευστα και κάπως λευκά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Τουλάχιστον έχουμε η μία την άλλη 🧡

Να ρωτήσω υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία και να έχω ακόμα "γόνιμα" υγρά; Η μόλις γίνει αμέσως γίνονται πάλι πιο παχύρρευστα και κάπως λευκά.

Δεν γνωρίζω καθόλου. Πιστεύω πως αλλάζουν σταδιακά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου!! Γενικά για εμένα ο Σεπτέμβρης είναι κάπως σαν τον Ιανουάριο. Νέα ξεκινήματα, νέοι στόχοι για τη σεζόν, νέα όνειρα και ελπίδες. Εύχομαι λοιπόν ολόψυχα πολλά θετικά τεστ αυτή τη σεζόν, να γεμίσουμε κατακόκκινες γραμμουλες, μεγάλες χοριακες και ακόμα μεγαλύτερες κοιλιτσες 🙏🤞🧿

Σε άλλα νέα, εμείς χτες 1 του μήνα (στη γιορτή μου) βαφτίσαμε το μικρό μου κοριτσάκι. Το ουράνιο τόξο μου πλέον ονομάζεται Λυδία και τελευταία στιγμή της βάλαμε και δεύτερο όνομα το Γεωργία στη μνήμη του άντρα της νονάς που ο άντρας μου τον είχε πιο πάνω και από πατέρα του. Τον χάσαμε όσο ήμουν έγκυος και δεν πρόλαβε να γνωρίσει την μικρούλα μας αλλά είμαι σίγουρη ότι την προσέχει από εκεί ψηλά. 

Πολύ άγχος η όλη διαδικασία, η μικρή πλανταξε με αποτέλεσμα να μην την κρατήσει καθόλου η νονά σε όλο το μυστήριο. Ευτυχώς ο παπάς ήταν ελαστικός καιε.αφησε να την κρατάω εγώ συνεχώς. Φυσικά δεν πρόλαβα να δω ή να χαρώ τίποτα. Τρέχαμε σαν παλαβοί να βγάλουμε φωτογραφίες, να μιλήσουμε σε κόσμο, να χαιρετήσουμε και όλα αυτά. Τραπέζι δεν κάναμε, είχαμε απλά το candy bar, το οποίο έπρεπε να μαζευτεί αρον άρον γιατί ξεκινούσε η επόμενη βάφτιση.

Συγκινήθηκα ωστόσο πολύ, και μαντεψτε το θέμα της βάφτισης.. φυσικά ουράνιο τοξο🌈🌈

FB_IMG_1725227698576.jpg

FB_IMG_1725227674018.jpg

FB_IMG_1725227691910.jpg

Να σας ζήσει κορίτσι μου γερή και καλοτυχη να είναι η Λυδία - Γεωργία μόνο χαρές από εδώ και πέρα να έχετε στην οικογένεια σας..

ο στολισμός πολύ ωραίος και το θέμα εννοείται 🥰

Συνήθως έτσι γίνετε δεν τις χαιρόμαστε τις βαφτίσεις 😅..  με ένα άγχος ήμουνα και εγω, ένα σφίξιμο στο στομάχι γιατι η Θωμαΐς έκλαιγε συνέχεια.. έλεγα άντε να τελειώσουμε 😂
 

αυτό ειναι χαζομάρα όμως όταν έχει άλλο μυστήριο μετά γιατί πρέπει να ξεστολισουν και να μαζέψουν γρήγορα 

εγω το κοίταξα αυτό να σου πω την αλήθεια να μην έχει άλλο μυστήριο μετά για να είμαστε άνετοι .. αλλά στην Αθήνα φαντάζομαι δεν υπάρχει αυτήν η πολυτέλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. 

Εύχομαι σε όλες όσες έχουν επισκέψεις σε γιατρούς τα καλύτερα αποτελέσματα... 

Πριν 3 χρ 03.09.2021 είχα κάνει την πρώτη μου εξωσωματική.. είχα μείνει έγκυος σε δίδυμα αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε.. είχα πέσει πολύ ψυχολογικά μετά την απόξεση . Θυμάμαι να γράφω στον άντρα μου μετά την απόξεση θα τα καταφέρουμε και θα κάνουμε ένα μωράκι με έρωτα... 

Πριν 2χρ 03.09.2022 κάνω τεστ 5 μέρες πριν την ακατανομαστη και μου βγάζει ένα αχνό τεστ θετικό δεν το πιστεύω.. μα εμείς χάσαμε την ωορρηξία ήμασταν στον αδελφό μου ,πως έγινε ; Ξανά κάνω και άλλο και αυτό θετικό .. ξανακάνω και άλλο και αυτό θετικό.. δεν υπήρχε αμφιβολία αν και άχνα ήταν όλα θετικά .. 

Σήμερα θηλάζω τον μαριουκο μου. 

Να μην το βάλετε ποτέ κάτω ποτέ δεν ξέρετε πόσο κοντά είσαστε στο όνειρο . Σίγουρα θα υπάρχουν μέρες που θα πέσετε κάτω συναισθήματα είναι αυτά και υπάρχουν. Όμως πάντα μα πάντα να ελπίζετε. Μου λέγανε μόνο με εξωσωματική.. εδώ είναι ο μπόμπιρας με φυσική σύλληψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. 

Εύχομαι σε όλες όσες έχουν επισκέψεις σε γιατρούς τα καλύτερα αποτελέσματα... 

Πριν 3 χρ 03.09.2021 είχα κάνει την πρώτη μου εξωσωματική.. είχα μείνει έγκυος σε δίδυμα αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε.. είχα πέσει πολύ ψυχολογικά μετά την απόξεση . Θυμάμαι να γράφω στον άντρα μου μετά την απόξεση θα τα καταφέρουμε και θα κάνουμε ένα μωράκι με έρωτα... 

Πριν 2χρ 03.09.2022 κάνω τεστ 5 μέρες πριν την ακατανομαστη και μου βγάζει ένα αχνό τεστ θετικό δεν το πιστεύω.. μα εμείς χάσαμε την ωορρηξία ήμασταν στον αδελφό μου ,πως έγινε ; Ξανά κάνω και άλλο και αυτό θετικό .. ξανακάνω και άλλο και αυτό θετικό.. δεν υπήρχε αμφιβολία αν και άχνα ήταν όλα θετικά .. 

Σήμερα θηλάζω τον μαριουκο μου. 

Να μην το βάλετε ποτέ κάτω ποτέ δεν ξέρετε πόσο κοντά είσαστε στο όνειρο . Σίγουρα θα υπάρχουν μέρες που θα πέσετε κάτω συναισθήματα είναι αυτά και υπάρχουν. Όμως πάντα μα πάντα να ελπίζετε. Μου λέγανε μόνο με εξωσωματική.. εδώ είναι ο μπόμπιρας με φυσική σύλληψη 

αχ Ελπίδα μου..να χαιρεστε το παιδάκι σας! Κάθε καλό εύχομαι ❤️ 

Θα έρθει για όλες μας το ουρανιο τόξο...το λεω για να το πιστέψω και εγώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια! Από εχθες επέστρεψα στη δουλειά, τα κεφάλια μέσα τώρα..ωραίο το καλοκαιράκι αλλά σαν το σπίτι μας και το πρόγραμμα μας δεν έχει..

Είμαι σε δίλημμα αυτό το μήνα..τελείωσα με περίοδο πριν λίγες μέρες και σιγά σιγά παω προς τις γόνιμες..την άλλη Τρίτη έχω ραντεβού με την γυναικολόγο για να συζητήσουμε τα επόμενα βήματα..ο σύντροφος τελείωσε με αντιβίωση μετά από 1 μήνα και θα κάνει επαναληπτική καλλιέργεια σε 20 μέρες να δούμε ότι καθάρισε..ξέρω ότι καλό θα ήταν να περιμένω να κάνουμε τις εξετάσεις μας για να μην τραβήξω τα ίδια αλλά από την άλλη έχω μια φωνή να μου βάζει ιδεες να μην αφήσω τις γόνιμες που έρχονται..όχι δεν είμαι τρελή, ξέρετε για ποια φωνή μιλάω :P 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. 

Εύχομαι σε όλες όσες έχουν επισκέψεις σε γιατρούς τα καλύτερα αποτελέσματα... 

Πριν 3 χρ 03.09.2021 είχα κάνει την πρώτη μου εξωσωματική.. είχα μείνει έγκυος σε δίδυμα αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε.. είχα πέσει πολύ ψυχολογικά μετά την απόξεση . Θυμάμαι να γράφω στον άντρα μου μετά την απόξεση θα τα καταφέρουμε και θα κάνουμε ένα μωράκι με έρωτα... 

Πριν 2χρ 03.09.2022 κάνω τεστ 5 μέρες πριν την ακατανομαστη και μου βγάζει ένα αχνό τεστ θετικό δεν το πιστεύω.. μα εμείς χάσαμε την ωορρηξία ήμασταν στον αδελφό μου ,πως έγινε ; Ξανά κάνω και άλλο και αυτό θετικό .. ξανακάνω και άλλο και αυτό θετικό.. δεν υπήρχε αμφιβολία αν και άχνα ήταν όλα θετικά .. 

Σήμερα θηλάζω τον μαριουκο μου. 

Να μην το βάλετε ποτέ κάτω ποτέ δεν ξέρετε πόσο κοντά είσαστε στο όνειρο . Σίγουρα θα υπάρχουν μέρες που θα πέσετε κάτω συναισθήματα είναι αυτά και υπάρχουν. Όμως πάντα μα πάντα να ελπίζετε. Μου λέγανε μόνο με εξωσωματική.. εδώ είναι ο μπόμπιρας με φυσική σύλληψη 

Μα αν δεν είναι αυτά θαύματα τι είναι;;!! 

Υπέροχη κι η δική σου ιστορία όπως όλων των κοριτσιών που τα κατάφεραν. Στο τέλος όλα έρχονται, αλλά αυτή η αναμονή πφφ δεν παλεύεται κάποιες στιγμές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου!! Γενικά για εμένα ο Σεπτέμβρης είναι κάπως σαν τον Ιανουάριο. Νέα ξεκινήματα, νέοι στόχοι για τη σεζόν, νέα όνειρα και ελπίδες. Εύχομαι λοιπόν ολόψυχα πολλά θετικά τεστ αυτή τη σεζόν, να γεμίσουμε κατακόκκινες γραμμουλες, μεγάλες χοριακες και ακόμα μεγαλύτερες κοιλιτσες 🙏🤞🧿

Σε άλλα νέα, εμείς χτες 1 του μήνα (στη γιορτή μου) βαφτίσαμε το μικρό μου κοριτσάκι. Το ουράνιο τόξο μου πλέον ονομάζεται Λυδία και τελευταία στιγμή της βάλαμε και δεύτερο όνομα το Γεωργία στη μνήμη του άντρα της νονάς που ο άντρας μου τον είχε πιο πάνω και από πατέρα του. Τον χάσαμε όσο ήμουν έγκυος και δεν πρόλαβε να γνωρίσει την μικρούλα μας αλλά είμαι σίγουρη ότι την προσέχει από εκεί ψηλά. 

Πολύ άγχος η όλη διαδικασία, η μικρή πλανταξε με αποτέλεσμα να μην την κρατήσει καθόλου η νονά σε όλο το μυστήριο. Ευτυχώς ο παπάς ήταν ελαστικός καιε.αφησε να την κρατάω εγώ συνεχώς. Φυσικά δεν πρόλαβα να δω ή να χαρώ τίποτα. Τρέχαμε σαν παλαβοί να βγάλουμε φωτογραφίες, να μιλήσουμε σε κόσμο, να χαιρετήσουμε και όλα αυτά. Τραπέζι δεν κάναμε, είχαμε απλά το candy bar, το οποίο έπρεπε να μαζευτεί αρον άρον γιατί ξεκινούσε η επόμενη βάφτιση.

Συγκινήθηκα ωστόσο πολύ, και μαντεψτε το θέμα της βάφτισης.. φυσικά ουράνιο τοξο🌈🌈

FB_IMG_1725227698576.jpg

FB_IMG_1725227674018.jpg

FB_IMG_1725227691910.jpg

Κορίτσι μου γλυκό να χαίρεσαι την μικρούλα σου! Πολύ όμορφος στολισμός 🌈🌈🌈 να είστε πάντα ευτυχισμένοι!!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. 

Εύχομαι σε όλες όσες έχουν επισκέψεις σε γιατρούς τα καλύτερα αποτελέσματα... 

Πριν 3 χρ 03.09.2021 είχα κάνει την πρώτη μου εξωσωματική.. είχα μείνει έγκυος σε δίδυμα αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε.. είχα πέσει πολύ ψυχολογικά μετά την απόξεση . Θυμάμαι να γράφω στον άντρα μου μετά την απόξεση θα τα καταφέρουμε και θα κάνουμε ένα μωράκι με έρωτα... 

Πριν 2χρ 03.09.2022 κάνω τεστ 5 μέρες πριν την ακατανομαστη και μου βγάζει ένα αχνό τεστ θετικό δεν το πιστεύω.. μα εμείς χάσαμε την ωορρηξία ήμασταν στον αδελφό μου ,πως έγινε ; Ξανά κάνω και άλλο και αυτό θετικό .. ξανακάνω και άλλο και αυτό θετικό.. δεν υπήρχε αμφιβολία αν και άχνα ήταν όλα θετικά .. 

Σήμερα θηλάζω τον μαριουκο μου. 

Να μην το βάλετε ποτέ κάτω ποτέ δεν ξέρετε πόσο κοντά είσαστε στο όνειρο . Σίγουρα θα υπάρχουν μέρες που θα πέσετε κάτω συναισθήματα είναι αυτά και υπάρχουν. Όμως πάντα μα πάντα να ελπίζετε. Μου λέγανε μόνο με εξωσωματική.. εδώ είναι ο μπόμπιρας με φυσική σύλληψη 

Η ζωή είναι απρόβλεπτη πολλές φορές....! Εμείς αυτό το ξέρουμε καλά.......!!! 

8 χρόνια προσπαθουσα για μωράκι, εξωσωματικές, αποβολές, απογοητεύσεις... Ιούλιο του 23' ηρθε το ουράνιο τόξο μου.... Και χωρίς να καταλάβω πως τώρα είμαι έγκυος φυσιολογικά στο αδερφάκι του! 

Μη το βάζετε κάτω, μη τα παρατάτε... Κάπου εκεί βρίσκεται το δικό σας θαυματακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. 

Εύχομαι σε όλες όσες έχουν επισκέψεις σε γιατρούς τα καλύτερα αποτελέσματα... 

Πριν 3 χρ 03.09.2021 είχα κάνει την πρώτη μου εξωσωματική.. είχα μείνει έγκυος σε δίδυμα αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε.. είχα πέσει πολύ ψυχολογικά μετά την απόξεση . Θυμάμαι να γράφω στον άντρα μου μετά την απόξεση θα τα καταφέρουμε και θα κάνουμε ένα μωράκι με έρωτα... 

Πριν 2χρ 03.09.2022 κάνω τεστ 5 μέρες πριν την ακατανομαστη και μου βγάζει ένα αχνό τεστ θετικό δεν το πιστεύω.. μα εμείς χάσαμε την ωορρηξία ήμασταν στον αδελφό μου ,πως έγινε ; Ξανά κάνω και άλλο και αυτό θετικό .. ξανακάνω και άλλο και αυτό θετικό.. δεν υπήρχε αμφιβολία αν και άχνα ήταν όλα θετικά .. 

Σήμερα θηλάζω τον μαριουκο μου. 

Να μην το βάλετε ποτέ κάτω ποτέ δεν ξέρετε πόσο κοντά είσαστε στο όνειρο . Σίγουρα θα υπάρχουν μέρες που θα πέσετε κάτω συναισθήματα είναι αυτά και υπάρχουν. Όμως πάντα μα πάντα να ελπίζετε. Μου λέγανε μόνο με εξωσωματική.. εδώ είναι ο μπόμπιρας με φυσική σύλληψη 

❤️❤️Πόσο τις αγαπώ αυτές τις ιστορίες!!!!

Δίνουν τόσο κουράγιο για θαύματα!!!

Πως και έκανες τεστ 5 μέρες πριν; Είχες κάποιο σύμπτωμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Εγώ αυτό το μήνα κατάλαβα, ότι άλλη μέρα είχα πονάκια και άλλη έκανα ωορρηξία. Παρατήρησα το σώμα μου την ήμερα της ωορρηξίας και κατάλαβα πότε πρήζομαι. Πολύ διαφορετικά από ότι πίστευα δηλαδή.

Θα τα συνεχίσω/θα τα παλέψω μέχρι το Νοέμβρη που θα κινηθούμε πως IVF.

Αχ κορίτσια πόσες ήμαστε, πόσες έχουμε φάει "μπούνια" στο στομάχι.

Νομίζω πως όλες εδώ μέσα έχουμε φάει μπουνιά στο στομάχι... και οι περισσότερες, πάνω από μια κιόλας!!!

Αλλά έρχεται για όλες το happy ending!!! 🙏🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. 

Εύχομαι σε όλες όσες έχουν επισκέψεις σε γιατρούς τα καλύτερα αποτελέσματα... 

Πριν 3 χρ 03.09.2021 είχα κάνει την πρώτη μου εξωσωματική.. είχα μείνει έγκυος σε δίδυμα αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε.. είχα πέσει πολύ ψυχολογικά μετά την απόξεση . Θυμάμαι να γράφω στον άντρα μου μετά την απόξεση θα τα καταφέρουμε και θα κάνουμε ένα μωράκι με έρωτα... 

Πριν 2χρ 03.09.2022 κάνω τεστ 5 μέρες πριν την ακατανομαστη και μου βγάζει ένα αχνό τεστ θετικό δεν το πιστεύω.. μα εμείς χάσαμε την ωορρηξία ήμασταν στον αδελφό μου ,πως έγινε ; Ξανά κάνω και άλλο και αυτό θετικό .. ξανακάνω και άλλο και αυτό θετικό.. δεν υπήρχε αμφιβολία αν και άχνα ήταν όλα θετικά .. 

Σήμερα θηλάζω τον μαριουκο μου. 

Να μην το βάλετε ποτέ κάτω ποτέ δεν ξέρετε πόσο κοντά είσαστε στο όνειρο . Σίγουρα θα υπάρχουν μέρες που θα πέσετε κάτω συναισθήματα είναι αυτά και υπάρχουν. Όμως πάντα μα πάντα να ελπίζετε. Μου λέγανε μόνο με εξωσωματική.. εδώ είναι ο μπόμπιρας με φυσική σύλληψη 

Κάποια στιγμή θα ήθελα να διαβάσω ολόκληρη την ιστορία σου Ελπίδα μου!!! Κάθε κομμάτι, με συγκλονίζει!!!

Το νόημα όμως παραμένει πάντα το ίδιο...

ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΆΤΕ ΚΟΡΊΤΣΙΑ!!! Έρχεται για όλες το μωράκι που θα σας κάνει να χαμογελάτε κάθε μέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Η ζωή είναι απρόβλεπτη πολλές φορές....! Εμείς αυτό το ξέρουμε καλά.......!!! 

8 χρόνια προσπαθουσα για μωράκι, εξωσωματικές, αποβολές, απογοητεύσεις... Ιούλιο του 23' ηρθε το ουράνιο τόξο μου.... Και χωρίς να καταλάβω πως τώρα είμαι έγκυος φυσιολογικά στο αδερφάκι του! 

Μη το βάζετε κάτω, μη τα παρατάτε... Κάπου εκεί βρίσκεται το δικό σας θαυματακι! 

Αχ βρε κορίτσι μου!!! Τέλος καλό, όλα καλά... Με το καλό να υποδεχθείτε και το νέο μέλος της οικογένειας σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...