Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨️🌞Μωράκια Μαρτίου 2025 🌞✨️


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η akonsta είπε:

Καλά στην χώρα μας περιμένουν οι γιατροί φακελάκι ένα 50 ευρώ…

Εγω το μόνο σύμπτωμα που έχω τώρα που μπήκα στον 4ο μήνα είναι ότι ξεκίνησαν να πρήζονται τα πόδια μου εκεί στους αστραγάλους. Κατά τα αλλά μια χαρά κοιμάμαι 9:30 η ώρα πλέον και  το βράδυ ξυπνάω συνέχεια για κατούρημα. Εσείς τι συμπτώματα έχετε ; 

Εγω μυϊκά πιο πολύ νιώθω μια κακουχία βέβαια ίσως φταίει κ το μωράκι που ήδη έχω 🤣 επίσης πού λ πού έχω μια ήπια δυσφορία στο στομάχι. Αυτά μέχρι στιγμής 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Για την πρώτη που λες έχω ακούσει καλά σχόλια πάντως. Τη δεύτερη δεν την ξέρω. Εγώ κάνω στον Α.Α. έχει κέντρο προγεννητικό ελέγχου στο κέντρο Αγίας Σοφίας. Στο πρώτο μου παιδάκι δεν με είχε δει ο ίδιος ενώ το είχα ζητήσει γιατί γ αυτόν ήθελα να πάω εκεί. Τώρα το ζήτησα πιο έντονα κ ελπίζω να μου το κάνουν. Είναι πολύ έμπειρος κ γενικά ξέρω ότι δεν βάζει σε διαδικασίες περαιτέρω αν δεν υπάρχει όντως σοβαρός λόγος. 

Τον άντρα λες που ήταν και σε ένα νοσοκομείο ; Είναι πολύ καλός και αναλυτικός αν λέμε τον ίδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Εγω μυϊκά πιο πολύ νιώθω μια κακουχία βέβαια ίσως φταίει κ το μωράκι που ήδη έχω 🤣 επίσης πού λ πού έχω μια ήπια δυσφορία στο στομάχι. Αυτά μέχρι στιγμής 😜

Μια χαρά είμαστε κορίτσια μακάρι να την βγάλουμε έτσι όλη την εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η akonsta είπε:

Τον άντρα λες που ήταν και σε ένα νοσοκομείο ; Είναι πολύ καλός και αναλυτικός αν λέμε τον ίδιο.

Είναι ακόμη σε νοσοκομείο διευθυντής γυναικολογικης μάλιστα! Όλοι λένε τσ καλύτερα,  εγώ δυστυχώς δεν είχα την τύχη να το διαπιστώσω καθώς με έβαλαν με συνεργάτη του. Καλή ήταν κ αυτή δεν μπορώ να πω απλώς ίσως λόγω της απειρίας σε σχέση με τον άλλον κ φυσικά του φόβου ήταν λίγο κάπως... ελπίζω αυτή τη φορά να με βάλουν όντως μαζί του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Είναι ακόμη σε νοσοκομείο διευθυντής γυναικολογικης μάλιστα! Όλοι λένε τσ καλύτερα,  εγώ δυστυχώς δεν είχα την τύχη να το διαπιστώσω καθώς με έβαλαν με συνεργάτη του. Καλή ήταν κ αυτή δεν μπορώ να πω απλώς ίσως λόγω της απειρίας σε σχέση με τον άλλον κ φυσικά του φόβου ήταν λίγο κάπως... ελπίζω αυτή τη φορά να με βάλουν όντως μαζί του..

Είχε πάει η ξαδέρφη μου σε αυτόν πριν χρόνια , το μόνο αρνητικό που έχει είναι ότι περίμενε 1 ώρα και για να την εξετάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η akonsta είπε:

Είχε πάει η ξαδέρφη μου σε αυτόν πριν χρόνια , το μόνο αρνητικό που έχει είναι ότι περίμενε 1 ώρα και για να την εξετάσει.

Σίγουρα είναι αυτός. Έχει όντως πάρα πολλή αναμονή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Σίγουρα είναι αυτός. Έχει όντως πάρα πολλή αναμονή. 

Ναι ναι! Αντε καλα αποτελέσματα να έχετε ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η akonsta είπε:

Ναι ναι! Αντε καλα αποτελέσματα να έχετε ❤️ 

Ευχαριστώ πολύ!!!! Κ εσύ το ίδιο τώρα να φύγει η αγωνία αν και είμαι σίγουρη θα είναι όλα τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?

Εμείς αύριο έχουμε την αυχενική κι ανυπομονώ τοοοσο πολύ που μετράω τις ώρες!!! Επίσης τις τελευταίες μέρες μου ξεκίνησαν αναγουλες έντονες και εμετοί..και είμαι 13+1 σήμερα...μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα δεν είχα τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?

Εμείς αύριο έχουμε την αυχενική κι ανυπομονώ τοοοσο πολύ που μετράω τις ώρες!!! Επίσης τις τελευταίες μέρες μου ξεκίνησαν αναγουλες έντονες και εμετοί..και είμαι 13+1 σήμερα...μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα δεν είχα τίποτα..

Ωχ μην λες τέτοια!!! Αργά δεν είναι για τέτοια;; 😜😅 ελπίζω να βελτιωθεις γρήγορα! 

Με το καλό αυριο, περιμένουμε τα νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?

Εμείς αύριο έχουμε την αυχενική κι ανυπομονώ τοοοσο πολύ που μετράω τις ώρες!!! Επίσης τις τελευταίες μέρες μου ξεκίνησαν αναγουλες έντονες και εμετοί..και είμαι 13+1 σήμερα...μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα δεν είχα τίποτα..

Καλημέρα κορίτσια . Αλήθεια ; Εγώ είχα τις προηγούμενες εβδομάδες αναγούλα έκανα και λίγους εμετούς. τώρα με πιάνει που και που αναγούλα. Τρώω τσίχλα και ηρεμώ λίγο η πίσω σουρωτή . Υποτίθεται  βέβαια μέχρι να δημιουργηθεί ο πλακούντας  έχεις αναγούλα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!! Κ εσύ το ίδιο τώρα να φύγει η αγωνία αν και είμαι σίγουρη θα είναι όλα τέλεια!

5/9 θα βγει το νιπτ. Σήμερα έχω ραντεβού ξανά για αυχενική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είμαστε κι εμείς στου Μαρτίου 13 εβδομάδες ακριβώς και μόλις χθες κάναμε την αυχενική, όλα καλά και προχωράμε! Ευτυχώς οι ναυτίες και οι αναγούλες πέρασαν γιατί είχα πάρα πολύ έντονες καθημερινά ήμουν χάλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις γυρίσαμε από την αυχενική! Όλα καλά, ΠΗΤ 11/3 και κατά 80% έχουμε ξανά κοριτσάκι! Τώρα περιμένουμε και τις αιματολογικές!και στα δικά σας κορίτσια! Το απόλαυσα τόσο πολύ σήμερα το ανθρωπάκι μας!🩷🩷🩷🩷

@Mpourmpouloπεριμένουμε και τα δικά σας νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Κορίτσια μου μόλις γυρίσαμε από την αυχενική! Όλα καλά, ΠΗΤ 11/3 και κατά 80% έχουμε ξανά κοριτσάκι! Τώρα περιμένουμε και τις αιματολογικές!και στα δικά σας κορίτσια! Το απόλαυσα τόσο πολύ σήμερα το ανθρωπάκι μας!🩷🩷🩷🩷

@Mpourmpouloπεριμένουμε και τα δικά σας νέα!

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό! Εμείς έχουμε ΠΗΤ μία μέρα μετά!! :)  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Κορίτσια μου μόλις γυρίσαμε από την αυχενική! Όλα καλά, ΠΗΤ 11/3 και κατά 80% έχουμε ξανά κοριτσάκι! Τώρα περιμένουμε και τις αιματολογικές!και στα δικά σας κορίτσια! Το απόλαυσα τόσο πολύ σήμερα το ανθρωπάκι μας!🩷🩷🩷🩷

@Mpourmpouloπεριμένουμε και τα δικά σας νέα!

Μπραβο κορίτσι μου πολύ χαίρομαι❤️👶🏻 καλά αποτελέσματα και στις αιματολογικές ! Με το καλό το κοριτσάκι σας👶🏻❤️

και εμένα δόξα το θεο η αυχενική είναι καλή και περιμενουμε και εμείς τις αιματολογικές την Παρασκευή🙏 μας είπε πως όλα είναι καλά αλλά φύλο μας είπε πως είναι νωρίς ! Το μόνο στενάχωρο είναι ότι θα πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση επειδη είχα μια αποβολη τον Απρίλιο και καναμε καρυοτυπο όπου βρέθηκε σύνδρομο Τέρνερ ! Λόγο ιστορικού στην ουσια γτ η αυχενική δεν έδειξε κάτι ανησυχητικό ! Φοβάμαι η αληθεια είναι αυτή την εξέταση αλλά δεν μπορώ και να ρισκάρω ! Η εξέταση αυτή έχει αξιοπιστία 100%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μπραβο κορίτσι μου πολύ χαίρομαι❤️👶🏻 καλά αποτελέσματα και στις αιματολογικές ! Με το καλό το κοριτσάκι σας👶🏻❤️

και εμένα δόξα το θεο η αυχενική είναι καλή και περιμενουμε και εμείς τις αιματολογικές την Παρασκευή🙏 μας είπε πως όλα είναι καλά αλλά φύλο μας είπε πως είναι νωρίς ! Το μόνο στενάχωρο είναι ότι θα πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση επειδη είχα μια αποβολη τον Απρίλιο και καναμε καρυοτυπο όπου βρέθηκε σύνδρομο Τέρνερ ! Λόγο ιστορικού στην ουσια γτ η αυχενική δεν έδειξε κάτι ανησυχητικό ! Φοβάμαι η αληθεια είναι αυτή την εξέταση αλλά δεν μπορώ και να ρισκάρω ! Η εξέταση αυτή έχει αξιοπιστία 100%

Μπράβο κοριτσάκι μου! Χαίρομαι που είναι όλα καλά!μην φοβάσαι, αν ο γιατρός είναι έμπειρος είναι μια εξέταση ρουτίνας! Σε ποια εβδομάδα θα την κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerina1990 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου! Χαίρομαι που είναι όλα καλά!μην φοβάσαι, αν ο γιατρός είναι έμπειρος είναι μια εξέταση ρουτίνας! Σε ποια εβδομάδα θα την κάνεις?

Θα μου την κάνει αυτός που μου έκανε την αυχενική ! Σήμερα έκανε και σε μια κοπέλα που ήταν πριν από εμένα !Μου είπε πως γινετε 16η με 18η εβδομάδα ! Μακάρι να πανε όλα καλά🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Θα μου την κάνει αυτός που μου έκανε την αυχενική ! Σήμερα έκανε και σε μια κοπέλα που ήταν πριν από εμένα !Μου είπε πως γινετε 16η με 18η εβδομάδα ! Μακάρι να πανε όλα καλά🙏

Όλα καλά θα είναι! Είμαι σίγουρη, το μωράκι αυτό τον Μάρτιο θα το χεις υγιές στην αγκαλιά σου! 🥰🥰🥰

Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Θα μου την κάνει αυτός που μου έκανε την αυχενική ! Σήμερα έκανε και σε μια κοπέλα που ήταν πριν από εμένα !Μου είπε πως γινετε 16η με 18η εβδομάδα ! Μακάρι να πανε όλα καλά🙏

Κορίτσια μπράβο σας είδατε που όλα είναι καλά. Πολύ χάρηκα για σας ! Εμένα βγήκαν τα αποτελέσματα του νιπτ τρισωμιες κλπ χαμηλού κινδύνου έδειξε αλλά 78%συνδρομο Τέρνερ και θα πάνω και εγώ αμνιοπαρακέντηση βέβαια είδα στο τεστ μου ότι έλεγε 3,3% εμβρυϊκο dna όποτε δε ξέρω αν θεωρείται αξιόπιστο γιατί σε κάποια τεστ σου λένε αν είναι κάτω από 4% να δώσεις ξανά αίμα. Πάντως κοντευω να τρελαθώ. Πες μου λίγο λεπτομέρειες για την δικιά σου περίπτωση σε παρακαλώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Όλα καλά θα είναι! Είμαι σίγουρη, το μωράκι αυτό τον Μάρτιο θα το χεις υγιές στην αγκαλιά σου! 🥰🥰🥰

Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα? 

Με αγχωνει πολυ το ενδεχόμενο αποβολής 😩 σήμερα είμαι 13η εβδομάδα ακριβώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Με αγχωνει πολυ το ενδεχόμενο αποβολής 😩 σήμερα είμαι 13η εβδομάδα ακριβώς! 

Τώρα μπορεί να ρωτήσω χαζομάρα, γιατί δεν ξέρω, αλλά το νιπτ δεν προβλέπει Τέρνερ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina1990 είπε:

Τώρα μπορεί να ρωτήσω χαζομάρα, γιατί δεν ξέρω, αλλά το νιπτ δεν προβλέπει Τέρνερ?

Το νιπτ δεν είναι διαγνωστική εξέταση είναι στατιστική γ αυτό μου είπαν για νιπτ! Μακάρι να ήταν διαγνωστική ! Με την αμνιο είσαι 100% σιγουρη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα θα είναι καλά @Mpourmpouloείμαι σίγουρη 💙💙💙 απλώς οι γιατροι θελουν να είναι καλυμμένοι ότι έστω το πρότειναν.  

Συγχαρητήρια κορίτσια για τα υγιή μωράκια σας ! Με το καλό 🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Το νιπτ δεν είναι διαγνωστική εξέταση είναι στατιστική γ αυτό μου είπαν για νιπτ! Μακάρι να ήταν διαγνωστική ! Με την αμνιο είσαι 100% σιγουρη !

Κατάλαβα! Έχεις δίκιο! Όλα Καλα θα πάνε κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @kokkinoskoufitsaκορίτσι μ δ εχει νοημα να κανεις αλλο τεστ. Δε πρόκειται να εχει διαφορά πιστευω με τοσο υψηλη χοριακη. Όχι το οτι πας συχνα τουαλετα δ σημαίνει οτι κατι παει λαθος. Ολα καλα θα ειναι! @ditaki καθε μερα στην κοιλια ειναι οφελος κορίτσι μου, το ξερεις αλλωστε. Ελπίζω να παρει μερούλες ακομα αν κ είναι σχεδόν τελειομηνο οπότε μην αγχωνεσαι. Εσυ ξεκούραση και προσπαθεισαι να είσαι χαλαρη.
    • Καλημέρα!! Κορίτσια σήμερα δεν έκανα τεστ, ξύπνησα στις 5, ήθελα απεγνωσμένα να πάω τουαλέτα κ δε σκέφτηκα καθόλου το τεστ, κοιμόμουν.. μετά κοιμήθηκα, πάλι το ίδιο στις 8, ε μετά δεν έκανα, υποτίθεται θέλαμε πρώτα πρωινά ουρα. Αφήστε που εμεινα ξυπνια μόνο ένα 8-10 κ μετά κοιμήθηκα πάλι μέχρι 1μιση... Νυστάζω πολύ, έχω ένα μόνιμο βάρος στη μήτρα και τράβηγμα-ενόχληση στη μέση (οκ αυτό ίσως είναι κ από τις πολλές ώρες ξάπλα) και πριν που πήγαμε σούπερ μπας και κουνήσω λίγο, μου ήρθε 2 φορές ένα πράγμα δεν ξέρω, σαν να είμαι σε βάρκα? Σε κενό αέρος? Ναυτία να ναι δεν ξέρω δεν έχω πάθει και ποτέ. Επίσης, εγώ πάντα λόγω του ευερεθιστου εντέρου κ των glucoplus έχω χρόνια τώρα τακτικές επισκέψεις στην τουαλέτα 3-4 φορές τη μέρα, αλλά υποτίθεται η εγκυμοσύνη φέρνει δυσκοιλιοτητα. Εμένα δε μου έφερε, ακόμα η τουαλέτα δέχεται τις επισκέψεις μου με αμείωτη συχνότητα. Όπως είμαι στην ωορρηξια κ στην περιοδο σ αυτό το θέμα, είμαι και τώρα, ακριβώς ίδια αίσθηση... Να είναι σημάδια ότι κάτι πάει στραβά??  
    • Σας ευχαριστώ παρά πολύ βρε κορίτσια για την στήριξη και την υποστήριξη!!!!💕💕💕💕
    • Όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου!! Εμένα στα δίδυμα η μικρή μου τις τελευταίες εβδομαδες είχε μειωθεί η ανάπτυξη της. 34 εβδομάδων ήταν περίπου 2kg, ούτως ή άλλως ο γυναικολόγος θα μου τα έπαιρνε με το που έμπαινα στον 9ο γιατί μετά δύσκολο να αναπτυχθούν τα δίδυμα. Είχε πει πως ίσως περιμεναμε καμμία βδομάδα παραπάνω λόγω της μικρής. Εν τέλη 36 εβδομάδων ήταν στάσιμη κ μου τα πήρε. 36+2 για την ακρίβεια. Γεννήθηκε 2150 ενώ την υπολόγιζαν λιγότερο κ ούτε μονάδα χρειάστηκε ούτε τίποτα!!! Μια χαρά θα είναι το κοριτσάκι σου θα το δεις!! Γυναίκες… Γερή κραση από την κοιλιά.. Ο αδερφός της 2690γρ έμεινε 8.30 ώρες θερμοκοιτίδα μέχρι να προσαρμοστεί.. Είχε ανάγκη για οξυγόνο.. Η Σταλιτσα μου τίποτα.. Όλα καλά θα πάνε γλυκιά μου!! 3 μερούλες υπομονή κ μπαίνεις στο μήνα σου. Μια χαρά θα είναι το νινακι σου!!!
    • Γεια σου κορίτσι μου! Αχ τα περνάς κι εσύ! Εμάς οι σταγονιτσες των προβιοτικών δε βοήθησαν πολύ, θα δω πώς θα πάει το Σκ και ίσως πάρω και τις infacolic τη Δευτέρα..Α ωραία έμαθες για το μάρσιπο, πάνω που θα έστελνα να ρωτήσω! Μακάρι να προλάβεις να σου έρθει όσο είσαι εδώ! Αυτό που λες με ανακουφίζει πολύ, ότι θα σταματήσει η διαροή και δε θα πνίγεται! Αν μπορείς να ρωτήσεις στο σεμινάριο τώρα που σαραντίζουμε και όσο περνάει ο καιρός πόσο συχνά πρέπει να τρώνε και πόση ώρα! Και κάτι άλλο εγώ έχω βγάλει ένα σπυράκι γάλακτος πάνω στη θηλή, πρέπει να το σπάσω ή να το αφήσω να φύγει μόνο του; Δε με ενοχλεί πολύ..😘
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...