Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨️🌞Μωράκια Μαρτίου 2025 🌞✨️


Recommended Posts

στις On 4/10/2024 at 9:58 ΠΜ, ο/η MarwDim είπε:

Παρόμοια εμπειρία έχω και εγώ . Βρίσκομαι σήμερα 4/10 αισίως στην 17η εβδομάδα και 2 ημέρες και ακόμα δεν έχω νιώσει ξεκάθαρα το μωρό... παρόλο που είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη. Ο γιατρός μου λέει ότι φταίει ο πλακούντας που είναι πρόσθιος και το έμβρυο που έχει μπρούμυτη στάση και κλωτσαει χαμηλά... Άντε να δούμε πότε θα αρχίζω να νιώθω κινήσεις και κλωτσιές...η αλήθεια είναι πως αρχίζω να ανησυχώ λιγάκι και για αυτό...

Καλημέρα! Κορίτσι μου κι εγώ στην πρώτη μου είχα πρόσθιο πλακούντα και πάντα ένιωθα πιο απαλά τις κινήσεις της..ο γυναικολόγος μου έλεγε ότι ο πλακούντας όταν είναι πρόσθιος απορροφα τις κλωτσιές και σε μας φτάνουν πολύ απαλές, αρα λογικό είναι! Πραγματικά τεράστια διαφορά με την τωρινή εγκυμοσύνη που έχω οπισθιο, είμαι 18 ακριβώς και νιώθω τις κλωτσιές όπως τις ένιωθα στην κόρη μου στον 8ο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι μου είπε κ εμένα για τον πλακούντα μπρος ή πίσω δεν θυμάμαι 🤣🤣 όταν τον ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να έχω νιώσει το μωρό τόσο νωρίς....μου είπε ναι γιατί ο πλακούντας είναι......κάτι! Δε θυμάμαι,  μην πω ψέματα 😜 εγώ σήμερα πχ είχα κάτι πονακια στην κοιλιά μόλις ξύπνησα. Εννοώ ενοχλήσεις μικρές. Είχα κ στην πρώτη πού κ πού , σπάνια είναι δεν μπορώ να πω... και μου είχε πει ο γιατρός ότι όλα είναι καλά κ απλώς αλλάζουν όλα εκεί μέσα. Άλλες φορές το καταλαβαίνουμε άλλες όχι..τώρα αν σε έχει δει ο γιατρός σου κ είναι όλα καλά δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!! Άντε να αυξανόμαστε γιατί τα αγόρια μας πήρανε φαλάγγι φέτος😁
    • αωωωω μπραβο κοριτσι μου με το καλο το κοριτσακι σας !!!!🩷🩷🩷🩷🩷😍😍😍🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸
    • Καλημέρα κοριτσια! @Girly κοριτσι μ πολυ χαρηκα π μας εγραψες τ νεα σου. Πολυ ταλαιπωρία αυτος ο διαβητης κυησης. Εγω ρε συ προσεχω ηδη γτ μ βγηκε τσιμπημενο τ νηστειας κ ο ενδοκρινολογος με εβαλε ήδη να μετριεμαι και προσεχω παρα πολυ κ τα εχω παίξει. Πότε εχεις πητ? Λοιπον κορίτσια εγω αυτό τ μηνα π εμεινα εγκυος ειχα επαφη τη μερα του θετικου, αργα το βραδυ, κατα τις 12 δηλαδή. Καταλαβα οτι θα γινει η ωορηξια απο τη δεξια πλευρα γτ ψιλο πονουσα δεξια κατά την επαφη, συγνωμη για την περιγραφή, αλλα ίσως να μας βοηθησε κ η σταση εμας με τ αδύναμο σπερμα, επαφη στα 4, κ μετα ξαπλωσα για λιγα λεπτα προς τη δεξια πλευρα. 5 10 λεπτα ισα ισα να χαλαρωσω και μετα σηκωθηκα κ πηγα πλυθηκα. Σε αλλα νεα πηγα κ γω γυναικολογο τ Σάββατο. 6+3, ολα καλα, ο σακος ειναι σρ καλο σημειο, ακούσαμε κ καρδούλα, παμε καλα, καμια σχεση η εικονα με την προηγ φορα. Ειναι σχετικά μακρυα απο την τομη και οπως φαινεται ο πλακουντας θα παει προς τ πανω. Παρολα αυτά θα με βλεπει καθε βδομαδα λογο ιστορικού για να ειμαστε απολυτα σιγουροι.
    • όχι όχι...ισως είναι κάποιο άλμα 🤷 στους κολικούς έκλαιγε με νεύρο και πολύ δυνατά... τώρα κλαίει πολύ διαφορετικά 😔
    • Είναι ωραίο να κοιμούνται πάνω μας αλλά εγώ το βρίσκω άβολο...άσε που όσο κοιμάται προσπαθώ να κάνω καμιά δουλειά..εγώ τον βάζω κάτω και 2-3 φορές θα ξυπνήσει πάω πάλι τον ξανακοιμιαζω μέχρι να κοιμηθεί καλά..ΚΑΙ για αυτό μου λένε..γιατί ξυπνάει μόλις φεύγω ...όλες τα ίδια τραβάμε άσε...νομίζουν όλοι ότι δεν ξέρουμε τι θέλουν και τι έχουν τα παιδιά μας που είμαστε 24 ώρες μαζί τους και ξέρουν οι άλλοι.. γιατί γκρινιάζει ? Κολικοί? Εν τω μεταξύ κορίτσια τα μωράκια κάνουν και παλινδρόμηση τους ανεβαίνει το γάλα πάνω και τα ενοχλεί ..και για αυτό μπορεί να κλαίνε πολλές φορές και να έχουν πολύ γκρίνια ...  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...