Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨️🌞Μωράκια Μαρτίου 2025 🌞✨️


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η LaV είπε:

Κορίτσια γειά σας...Σας παρακολουθώ λίγο καιρό αλλά πήρα επιτέλους το θάρρος να γράψω και εγώ και να έρθω δειλά δειλά στην παρέα σας...Με λένε Βάσω,είμαι 37 χρονών και είμαι έγκυος σε διδυμακια... αυχενική έκανα την προηγούμενη εβδομάδα και τώρα είμαι στη 13η...κανονικά πητ εχω αρχές Απρίλη αλλά λόγω διδύμων ο γιατρός θεωρεί πως θα πάμε περίπου 20 με 25 Μαρτίου..καλώς σας βρηκα!! 🥰

Καλωσήρθες στην ομαδουλα ...με το καλό τα δίδυμα σου. Είναι η πρώτη εγκυμοσύνη σου?Έμαθες φύλο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η LaV είπε:

Κορίτσια γειά σας...Σας παρακολουθώ λίγο καιρό αλλά πήρα επιτέλους το θάρρος να γράψω και εγώ και να έρθω δειλά δειλά στην παρέα σας...Με λένε Βάσω,είμαι 37 χρονών και είμαι έγκυος σε διδυμακια... αυχενική έκανα την προηγούμενη εβδομάδα και τώρα είμαι στη 13η...κανονικά πητ εχω αρχές Απρίλη αλλά λόγω διδύμων ο γιατρός θεωρεί πως θα πάμε περίπου 20 με 25 Μαρτίου..καλώς σας βρηκα!! 🥰

Με το καλό!!! Τι ωραία που έχουμε κ διδυμακια!!!!🤩

στις πριν 8 ώρες, ο/η athrain είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ πάλι κόλλησα μύκητες τι ταλαιπωρία είναι αυτή!! Το ξέρω ότι και άλλη θεραπεία να κάνω πάλι μετά θα εμφανιστούν!! μέχρι να γεννήσω θα τα έχω παρέα!! 😬

Αχ κ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα συχνά.... ενώ Ποτέ δεν είχα πριν... είναι πολύ σύνηθες δυστυχώς... το περιμένω όπου να ναι 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Κορίτσια είχα κ χθες ραντεβού..  σήμερα αισίως 16 εβδομάδες 🤩 μας επιβεβαίωσε κ το φύλο οπότε πάμε ολοταχώς για το 2ο μας αγοράκι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MarwDim είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα ..εγώ από την ουρολοίμωξη που έπαθα τον Ιούνιο κατάλαβα πως είμαι έγκυος...και δυστυχώς με ακολουθεί ακόμα και τα συμπτώματα δεν έχουν φύγει .. ταλαιπωρία σκέτη!!Λόγω εγκυμοσύνης βρισκόμαστε σε ανοσοκαταστολή για αυτό ο οργανισμός δεν μπορεί να καταπολεμήσει τίποτα...τα κολλάμε όλα. Τώρα που σας γράφω ήδη κόλλησα μια ιωσουλα ελαφρύα μεν...ακόμα δεν άρχισαν τα σχολεία καλά καλά!! Τι μας περιμένει μετά δηλαδή...

Ουρολοίμωξη ε? άλλο κ αυτό βρε τι π΄΄αθαμε.. υπομονή!! Και ιωσούλες θα περάσουμε άσε εγώ σήμερα φτερνίστηκα 15 φορές το πρωί!!! κ ενώ θέλω να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου μιας που είναι η τελευταία (4ο!! :)) ) αλλά μ' αυτά που συμβαίνουν μόνο αυτό δε μπορώ!! και αυτό που εκνευρίζει πιο πολύ είναι οτι το έπαθα από την 8η εβδομάδα!! κόλλησα μια φορά πήρα κατι υποθετα κολπικα που εδωσε ο γιατρος ηρεμησα για λιγο και τωρα ξανακολλησα. Και τώρα αναρωτιέμαι να ξανακανω μια θεραπεία παλι τριων ημερών να ησυχάσω για όσο πάει? γιατί η φαγουρα και όλη αυτή η ενοχληση δε με αφήνει ούτε  να δουλέψω! Μου αποσπάει τη προσοχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Με το καλό!!! Τι ωραία που έχουμε κ διδυμακια!!!!🤩

Αχ κ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα συχνά.... ενώ Ποτέ δεν είχα πριν... είναι πολύ σύνηθες δυστυχώς... το περιμένω όπου να ναι 🤣

χαχα!! ναι ναι έρχεται.. μπορει και να τη γλιτώσεις τώρα κ εγώ στη πρώτη εγκυμοσυνη είχα, στις άλλες 2 τη γλίτωσα και τώρα ξανά!!! @Amp92 και τι έκανες που είχες συχνά? έπαιρνες υπόθετα κάθε φορα που κολλούσες ή με πλύσεις; πως το αντιμετώπιζες; εγώ εκανα μια φορά θεραπεία, τώρα να ξανακανω? κ το θεμα ειναι οτι με παρακολουθουν στο νοσοκομειο, δε παω στον ιδιωτη μου γιατρό που πήγαινα κ φυσικά ντρέπομαι να τον πάρω τηλ. μόνο γι αυτό εφόσον πλεον δε πάω εκεί..  και αντε να περιμενω τωρα ενα μηνα που θα ξαναπαω νοσοκομείο για να ρωτήσω!!??? πφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Εγώ Κορίτσια είχα κ χθες ραντεβού..  σήμερα αισίως 16 εβδομάδες 🤩 μας επιβεβαίωσε κ το φύλο οπότε πάμε ολοταχώς για το 2ο μας αγοράκι 🥰

Με το καλό το αγοράκι σας!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η athrain είπε:

χαχα!! ναι ναι έρχεται.. μπορει και να τη γλιτώσεις τώρα κ εγώ στη πρώτη εγκυμοσυνη είχα, στις άλλες 2 τη γλίτωσα και τώρα ξανά!!! @Amp92 και τι έκανες που είχες συχνά? έπαιρνες υπόθετα κάθε φορα που κολλούσες ή με πλύσεις; πως το αντιμετώπιζες; εγώ εκανα μια φορά θεραπεία, τώρα να ξανακανω? κ το θεμα ειναι οτι με παρακολουθουν στο νοσοκομειο, δε παω στον ιδιωτη μου γιατρό που πήγαινα κ φυσικά ντρέπομαι να τον πάρω τηλ. μόνο γι αυτό εφόσον πλεον δε πάω εκεί..  και αντε να περιμενω τωρα ενα μηνα που θα ξαναπαω νοσοκομείο για να ρωτήσω!!??? πφφ

2 φορές πήρα υπόθετο που το παίρνεις μια φορά κ τέλος. Κ έβαζα μια αλοιφή για την φαγούρα που όντως ήταν ο.τι χειρότερο 😢😢😢 dactador νομίζω κάπως έτσι λεγόταν..η αλήθεια όμως ότι το είχα πάθει από Ιούνιο κ μετά. Αύγουστο γέννησα, τέλη. Οπότε μου είχε εμφανιστεί αργά στην εγκυμοσύνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είχα μέρες να μπω κ βλέπω ότι μαζευτηκαμε αρκετές εγκυουλες! Θέλω να ευχηθώ σε όλες μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη με γερά μωράκια!🥰

@Amp92μου με το καλό κι ο δεύτερος μπέμπης σας!!

Όσον αφορά τους μύκητες κι εγώ σ' αυτή την εγκυμοσύνη υποφέρω, ξεκίνησαν από την 7η εβδομάδα..εμένα μου έδωσε τα γνωστά υπόθετα και μου είπε ότι δεν μπορώ να τα παίρνω συχνά... Για την φαγούρα dactodor, επίσης μου είπε αν δεν περάσουν να κάνω πλύσεις και υπόθετα καλέντουλας. Η αλήθεια είναι ότι με όλα αυτά πλέον είμαι εντάξει! 🧿🧿😂

Στα δικά μας τώρα είμαι πλέον μια χαρά από συμπτώματα, διανύω την 18η εβδομάδα και μπορώ με σιγουριά πια να πω πως η μπουμπού εδώ και κάποιες μέρες έχει κάνει την εμφάνιση της με συχνές κλωτσιές!🥰. Ραντεβού έχουμε στις 9/10 και μετά β επιπέδου αρχές Νοέμβρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/9/2024 at 8:44 ΠΜ, ο/η nikiev98 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και καλή εβδομάδα. Μία εβδομάδα πριν ακριβώς, δηλαδή την προηγούμενη Δευτερα είχα πάει στον γιατρό μου για υπέρηχο αλλά πήραμε και δείγμα για κολπικη καλλιέργεια. Την επόμενη μέρα το πρωί είχα καφέ αίμα το οποίο μου είχε λερώσει το εσώρουχο και το σορτσάκι. Μου είπε ξεκούραση και παρακολούθηση. Την Τετάρτη το πρωί ξυπνάω και βλέπω ότι στο σκούπισμα είχα πολύ αλλά και έντονο κόκκινο αίμα όπως αυτό της πρώτης μέρας περιόδου. Εννοείται ότι έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου. Πήγα με εξέτασε το μωρό είναι μια χαρά αιματώνεται σωστά, ο πλακούντας δεν είχε αποκόληση και ο τράχηλος ψηλά και κλειστός. Παρόλα αυτά στον πλακούντα σε δύο σημεία είχα μικρό αιμάτωμα. Μου είπε ότι συμβαίνει κυρίως λόγω του σαλοσπιρ που παίρνω αν κάποιος έχει ευαισθησία σπάνε τα αγγειάκια με αποτέλεσμα να έχουμε αιμοραγίες αλλά μου είπε ότι δεν κινδυνεύει το μωρό. Ξεκούραση και προγεστερόνη. 

Εσύ μήπως κουράστηκες? Παίρνεις σαλοσπιρ?? Σε κάθε περίπτωση μίλα με τον γιατρό σου γιατί κάθε γυναίκα και εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.  Και αν αισθάνεσαι καλύτερα πάνε να ακούσεις καρδούλα για να ηρεμήσεις ❤️ . Εύχομαι όλα καλάααα!! Περιμένω νέα σου!!! ❤️ 

 

Καλησπέρα κορίτσια♥️

δεν τον πήρα γιατί μόνο το πρωί είδα ελάχιστο αίμα μαύρο σχεδόν και μετά όλη μέρα τίποτα. Η αλήθεια είναι πως παίρνω και εγώ Σαλοσπίρ και μου είχε πει πως υπάρχει περίπτωση να έβλεπα αίμα. Ωστόσο το παρακολούθησα και όλη την υπόλοιπη ημέρα δεν είχα καθόλου σημάδια ούτε τις υπόλοιπες μέρες . Η αλήθεια είναι πως ήταν κουραστική πολύ για εμένα η προηγούμενη μέρα.. Πέμπτη έχω ραντεβού και να δούμε πρώτα ο θεός 🙏🙏 ανυπομονώ να πάω.. 

στο μεταξύ κορίτσια νοιωθω ή τουλάχιστον νομίζω πως νοιωθω τις πεταλούδες στην κοιλιά μου♥️🩷♥️🩷♥️🩷 πόσο μου είχε λείψει αυτό το συναίσθημα…. 
 

Σας αγαπώ όλες και σας νοιωθω στο έπακρον!!

🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είχα μέρες να μπω κ βλέπω ότι μαζευτηκαμε αρκετές εγκυουλες! Θέλω να ευχηθώ σε όλες μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη με γερά μωράκια!🥰

@Amp92μου με το καλό κι ο δεύτερος μπέμπης σας!!

Όσον αφορά τους μύκητες κι εγώ σ' αυτή την εγκυμοσύνη υποφέρω, ξεκίνησαν από την 7η εβδομάδα..εμένα μου έδωσε τα γνωστά υπόθετα και μου είπε ότι δεν μπορώ να τα παίρνω συχνά... Για την φαγούρα dactodor, επίσης μου είπε αν δεν περάσουν να κάνω πλύσεις και υπόθετα καλέντουλας. Η αλήθεια είναι ότι με όλα αυτά πλέον είμαι εντάξει! 🧿🧿😂

Στα δικά μας τώρα είμαι πλέον μια χαρά από συμπτώματα, διανύω την 18η εβδομάδα και μπορώ με σιγουριά πια να πω πως η μπουμπού εδώ και κάποιες μέρες έχει κάνει την εμφάνιση της με συχνές κλωτσιές!🥰. Ραντεβού έχουμε στις 9/10 και μετά β επιπέδου αρχές Νοέμβρη!

Ευχαριστούμε πολύ!!! 🤩

Α ναι κ εγω αυτήν την αλοιφή έβαζα! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Argi3 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια♥️

δεν τον πήρα γιατί μόνο το πρωί είδα ελάχιστο αίμα μαύρο σχεδόν και μετά όλη μέρα τίποτα. Η αλήθεια είναι πως παίρνω και εγώ Σαλοσπίρ και μου είχε πει πως υπάρχει περίπτωση να έβλεπα αίμα. Ωστόσο το παρακολούθησα και όλη την υπόλοιπη ημέρα δεν είχα καθόλου σημάδια ούτε τις υπόλοιπες μέρες . Η αλήθεια είναι πως ήταν κουραστική πολύ για εμένα η προηγούμενη μέρα.. Πέμπτη έχω ραντεβού και να δούμε πρώτα ο θεός 🙏🙏 ανυπομονώ να πάω.. 

στο μεταξύ κορίτσια νοιωθω ή τουλάχιστον νομίζω πως νοιωθω τις πεταλούδες στην κοιλιά μου♥️🩷♥️🩷♥️🩷 πόσο μου είχε λείψει αυτό το συναίσθημα…. 
 

Σας αγαπώ όλες και σας νοιωθω στο έπακρον!!

🩷

Δεν έχω άλλες αντιδράσεις για σήμερα χαχαχα κ εγώ νομίζω πως κάτι έχω νιώσει 2-3 φορές!!! Στην πρώτη εγκυμοσυνη το ένιωσα 20η εβδομάδα σε αυτήν πολύ πιο νωρίς!!! 😍😍😍

Τι όμορφα να μοιραζόμαστε αυτές τις στιγμές αλλά και τις ανησυχίες μας ! 💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστούμε πολύ!!! 🤩 Α ναι κ εγω αυτήν την αλοιφή έβαζα!  Δεν έχω άλλες αντιδράσεις για σήμερα χαχαχα κ εγώ νομίζω πως κάτι έχω νιώσει 2-3 φορές!!! Στην πρώτη εγκυμοσυνη το ένιωσα 20η εβδομάδα σε αυτήν πολύ πιο νωρίς!!! 😍😍😍 Τι όμορφα να μοιραζόμαστε αυτές τις στιγμές αλλά και τις ανησυχίες μας ! 💙💙💙
    • Μπορεί! Πάντως κι αυτό δεν έχει τρελή ελαστικότητα!
    • Ευχαριστούμε πολύ!! Θα τη δοκιμάσω κι αυτή τη συνταγή! Εγώ έβαλα τελικά ένα μιξ από λαδάκια αντιφλεγμονωδη: καστορελαιο, έλαιο καλεντουλας, έλαιο ελιχρυσου έβαζα 3 4 φορές τη μέρα και σε 5 6 μέρες έχει σχεδόν εξαφανιστεί!!! Με έσωσε! Σε διπλανά σημεία απ τη βλάβη που πήγαινε να ξεκινήσει έκζεμα, έβαζα απ την πρώτη στιγμή που έβλεπα ότι ξεκινάει και δεν πρόλαβε να εξελιχθει. 
    • @kokkinoskoufitsa πετάγομαι στη συζήτηση σας απλά για να σου πω ότι εγώ έχω κάνει την κλασική σαλπιγγογραφια και δεν πόνεσε καθόλου (νομίζω μόνο όταν είναι φραγμένες οι σάλπιγγες πονάς)  Αρχικά να σου πω ότι κάποιοι γυναικολόγοι μου είπαν να αποφύγω  με αφρό γιατί δεν είναι τόσο αξιόπιστη όσο η κλασική (ωστόσο αυτό ήταν η άποψη ορισμένων)  και επίσης πως αν πάω για εξωσωματική η επιτροπή ζητά την κλασική, οπότε ας κάνω κατευθείαν αυτή  Επίσης να σου πω ότι εμένα βγήκε πολύ καλή η σαλπιγγογταφια αλλά στον ίδιο κύκλο που έμεινα έγκυος ήταν εξωμητρια η εγκυμοσύνη.. απ ότι φαίνεται αυτή η εξέταση δείχνει αν οι σάλπιγγες είναι ανοιχτές αλλά όχι αν έχουν πχ συμφυσεις ή φλεγμονή(αυτά τα δύο είναι παράγοντες που αυξάνουν την πιθανότητα εξωμητριου)  Ο γιατρός που σου έκανε την επέμβαση μήπως έλεγξε τη διαβατοτητα κατά τη λαπαροσκοπηση; ρωτα τον μήπως δεν χρειάζεται εν τέλει σαλπιγγογραφια αν το έλεγξε  Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!
    • Καλησπέρα κορίτσια♥️ δεν τον πήρα γιατί μόνο το πρωί είδα ελάχιστο αίμα μαύρο σχεδόν και μετά όλη μέρα τίποτα. Η αλήθεια είναι πως παίρνω και εγώ Σαλοσπίρ και μου είχε πει πως υπάρχει περίπτωση να έβλεπα αίμα. Ωστόσο το παρακολούθησα και όλη την υπόλοιπη ημέρα δεν είχα καθόλου σημάδια ούτε τις υπόλοιπες μέρες . Η αλήθεια είναι πως ήταν κουραστική πολύ για εμένα η προηγούμενη μέρα.. Πέμπτη έχω ραντεβού και να δούμε πρώτα ο θεός 🙏🙏 ανυπομονώ να πάω..  στο μεταξύ κορίτσια νοιωθω ή τουλάχιστον νομίζω πως νοιωθω τις πεταλούδες στην κοιλιά μου♥️🩷♥️🩷♥️🩷 πόσο μου είχε λείψει αυτό το συναίσθημα….    Σας αγαπώ όλες και σας νοιωθω στο έπακρον!! 🩷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...