Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨️🌞Μωράκια Μαρτίου 2025 🌞✨️


Recommended Posts

Νομίζω σιγά σιγά ήρθε η ώρα να αποκαλυφθούν τα μωράκια του ερχόμενου Μάρτη!!! 

Εχω την τύχη και την ευλογία να ανοίξω ξανά ένα τέτοιο θέμα μιας κ είχα ανοίξει και το αντίστοιχο του Αυγούστου 2023. 

Εύχομαι να μαζευτούμε πολλές κοπέλες και να κυλήσει όμορφα ο καιρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Νομίζω σιγά σιγά ήρθε η ώρα να αποκαλυφθούν τα μωράκια του ερχόμενου Μάρτη!!! 

Εχω την τύχη και την ευλογία να ανοίξω ξανά ένα τέτοιο θέμα μιας κ είχα ανοίξει και το αντίστοιχο του Αυγούστου 2023. 

Εύχομαι να μαζευτούμε πολλές κοπέλες και να κυλήσει όμορφα ο καιρός!

Πόσο χαίρομαι που άνοιξες αυτό το θέμα! Μέλλουσα μανούλα Μαρτίου κι εγώ!12+1 σήμερα! Εύχομαι να πάνε καλά όλα σε όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Πόσο χαίρομαι που άνοιξες αυτό το θέμα! Μέλλουσα μανούλα Μαρτίου κι εγώ!12+1 σήμερα! Εύχομαι να πάνε καλά όλα σε όλες μας!!!

Αααα χάρηκα πολύ κ εγώ Κατερίνα!με το καλό όλα! Εγώ είμαι 11 ακριβώς 😁είναι το πρώτο σου παιδάκι.; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Αααα χάρηκα πολύ κ εγώ Κατερίνα!με το καλό όλα! Εγώ είμαι 11 ακριβώς 😁είναι το πρώτο σου παιδάκι.; 

Είναι το 2ο, έχω και μια κόρη 2 ετών! Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Είναι το 2ο, έχω και μια κόρη 2 ετών! Εσύ?

Κι εγώ έχω έναν γιο που μόλις την Παρασκευή έγινε ενός! Οπότε είμαστε ...."έμπειρες" χαχααχχα . Αυχενική έκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Κι εγώ έχω έναν γιο που μόλις την Παρασκευή έγινε ενός! Οπότε είμαστε ...."έμπειρες" χαχααχχα . Αυχενική έκανες;

Να τον Χαίρεσαι κορίτσι μου! αχ μικρούλης! Μπα οχι, 3/9 θα την κάνουμε, ήταν κλειστός από μέσα Αυγούστου και μας πάει αργά!

Εσύ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Να τον Χαίρεσαι κορίτσι μου! αχ μικρούλης! Μπα οχι, 3/9 θα την κάνουμε, ήταν κλειστός από μέσα Αυγούστου και μας πάει αργά!

Εσύ?

 

Kι εσύ να χαίρεσαι τη μικρή σου ! Κι εγώ θα την κάνω 9/9 με το καλό:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amp92 είπε:

Kι εσύ να χαίρεσαι τη μικρή σου ! Κι εγώ θα την κάνω 9/9 με το καλό:) 

Α τέλεια! Από συμπτώματα πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δειλά δειλά έρχομαι και εγώ σε αυτό το θεματάκι 🥰 εγώ σήμερα είμαι 11+6 με βάση την ΤΕΡ και 11+4 με βάση τον υπερυχο ! 03/09 έχω την την αυχενική 🙏 καλώς σας βρηκα κοριτσια και εύχομαι σε όλες μας να κρατήσουμε στην αγκαλίτσα μας τα μωρακια μας👶🏻🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό κορίτσι μου!παρακολουθώ καιρό το φόρουμ και πραγματικά χαίρομαι πάρα πολύ για σένα!🥰

Όλα καλά να πάνε για όλες μας και τον Μάρτη να γνωρίσουμε τα μωράκια μας!

Έχουμε Κ ίδια μέρα αυχενική!😉

Εσύ πως είσαι από συμπτώματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!παρακολουθώ καιρό το φόρουμ και πραγματικά χαίρομαι πάρα πολύ για σένα!🥰

Όλα καλά να πάνε για όλες μας και τον Μάρτη να γνωρίσουμε τα μωράκια μας!

Έχουμε Κ ίδια μέρα αυχενική!😉

Εσύ πως είσαι από συμπτώματα?

Όλα καλα να πανε κορίτσι μου σε όλες μας🥰🙏 ναι την ίδια μέρα🥰🥰🥰 εγώ 18:30 εσυ; Εγώ το μόνο που έχω από συμπτώματα είναι καούρες που και που και υπνηλία και κάποιες φορές καραμπόλες χαμηλά στην κοιλιά αλλά μη φανταστείς! Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Όλα καλα να πανε κορίτσι μου σε όλες μας🥰🙏 ναι την ίδια μέρα🥰🥰🥰 εγώ 18:30 εσυ; Εγώ το μόνο που έχω από συμπτώματα είναι καούρες που και που και υπνηλία και κάποιες φορές καραμπόλες χαμηλά στην κοιλιά αλλά μη φανταστείς! Εσυ;

Εγώ στις 17.00!  Κι εγώ καλά είμαι, μόνο υπνηλία τη μέρα, αϋπνία το βράδυ, αλλά τίποτα άλλο ευτυχώς! Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες να πάμε για αυχενική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Εγώ στις 17.00!  Κι εγώ καλά είμαι, μόνο υπνηλία τη μέρα, αϋπνία το βράδυ, αλλά τίποτα άλλο ευτυχώς! Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες να πάμε για αυχενική!

 

στις πριν 21 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Νομίζω σιγά σιγά ήρθε η ώρα να αποκαλυφθούν τα μωράκια του ερχόμενου Μάρτη!!! 

Εχω την τύχη και την ευλογία να ανοίξω ξανά ένα τέτοιο θέμα μιας κ είχα ανοίξει και το αντίστοιχο του Αυγούστου 2023. 

Εύχομαι να μαζευτούμε πολλές κοπέλες και να κυλήσει όμορφα ο καιρός!

Καλησπέρα και από μενα κορίτσια μου , εγώ είμαι 12 και 6❤️ με το καλό τα μωράκια να πάνε όλα καλά σε όλες μας. Μου έδωσαν ΠΗΤ στην αυχενική που έκανα 5/3/2025

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες @Mpourmpoulo🤩🤩 

Χαίρομαι κ εγώ ιδιαιτέρως που εισαι κ εσυ στην ομάδα μας ! Να περάσουμε όμορφα αυτό το ταξίδι όλες μαζί!

Εγώ κορίτσια δεν έχω κάτι σε συμπτώματα. Μόνο αραιά κ που κάποια δυσφορία στο στομάχι. Αλλά μετρημένες φορές. 

Αθήνα μένετε κορίτσια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Καλώς ήρθες @Mpourmpoulo🤩🤩 

Χαίρομαι κ εγώ ιδιαιτέρως που εισαι κ εσυ στην ομάδα μας ! Να περάσουμε όμορφα αυτό το ταξίδι όλες μαζί!

Εγώ κορίτσια δεν έχω κάτι σε συμπτώματα. Μόνο αραιά κ που κάποια δυσφορία στο στομάχι. Αλλά μετρημένες φορές. 

Αθήνα μένετε κορίτσια; 

Εγώ ναι, Αθήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η akonsta είπε:

 

Καλησπέρα και από μενα κορίτσια μου , εγώ είμαι 12 και 6❤️ με το καλό τα μωράκια να πάνε όλα καλά σε όλες μας. Μου έδωσαν ΠΗΤ στην αυχενική που έκανα 5/3/2025

Καλώς ήρθες κορίτσι μου! Με το καλό το μπεμπακι σου! Εγώ μέχρι στιγμής ΠΗΤ έχω 10/3, αλλά ο απλός υπέρηχος με έβγαζε λιγότερο, για 14/3! Θα δούμε στην αυχενική! Για πες μας πως ήταν η αυχενική σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η akonsta είπε:

 

Καλησπέρα και από μενα κορίτσια μου , εγώ είμαι 12 και 6❤️ με το καλό τα μωράκια να πάνε όλα καλά σε όλες μας. Μου έδωσαν ΠΗΤ στην αυχενική που έκανα 5/3/2025

Καλώς ήρθες!!!! Με το καλό:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μένω Θεσσαλονίκη,
πολυ μεγάλο μπέρδεμα στην αυχενική μου. Οι μετρήσεις του μωρού πολύ καλές οι εξετάσεις αίματος μου είπε η γιατρός ότι ήταν υψηλές και το αποτέλεσμα έβγαινε ενδιάμεσου κινδύνου για σύνδρομο νταουν 1 σε 338. Έστειλα τα αποτελέσματα όλα σε έναν άλλον γιατρό γνωστό της ξαδερφης μου σε άλλη περιοχή εκτός Θεσσαλονίκης και μου είπε ότι η γιατρός πείραξε τις εξετάσεις δλδ δεν συμπλήρωσε ένα πεδίο για να μου ανεβάσει τις πιθανότητες του συνδρόμου για να μας φάει λεφτά από το νιπτ. Αυτός καταχώρισε τις μετρήσεις της πρώτης γιατρού διαστάσεις αίμα κλπ και έβγαινε 1 σε 3500 και όχι 1 σε 338. Τέλειο έτσι; Να σε κοροϊδεύει γιατρός για να σου φάει λεφτά από νιπτ η τροφοβλαστη. Έχω κλεισει ραντεβού από βδομάδα σε άλλη γιατρο για να βεβαιωθώ ότι όλα είναι εντάξει και περιμένω τα αποτελέσματα του νιπτ από μέρα σε μέρα για να ηρεμήσω.

Συγγνωμη για το μεγάλο κείμενο 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου! Με το καλό το μπεμπακι σου! Εγώ μέχρι στιγμής ΠΗΤ έχω 10/3, αλλά ο απλός υπέρηχος με έβγαζε λιγότερο, για 14/3! Θα δούμε στην αυχενική! Για πες μας πως ήταν η αυχενική σου?

Εσεις Τρίτη έχετε ραντεβού σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2024 at 7:29 ΜΜ, ο/η akonsta είπε:

Εγώ μένω Θεσσαλονίκη,
πολυ μεγάλο μπέρδεμα στην αυχενική μου. Οι μετρήσεις του μωρού πολύ καλές οι εξετάσεις αίματος μου είπε η γιατρός ότι ήταν υψηλές και το αποτέλεσμα έβγαινε ενδιάμεσου κινδύνου για σύνδρομο νταουν 1 σε 338. Έστειλα τα αποτελέσματα όλα σε έναν άλλον γιατρό γνωστό της ξαδερφης μου σε άλλη περιοχή εκτός Θεσσαλονίκης και μου είπε ότι η γιατρός πείραξε τις εξετάσεις δλδ δεν συμπλήρωσε ένα πεδίο για να μου ανεβάσει τις πιθανότητες του συνδρόμου για να μας φάει λεφτά από το νιπτ. Αυτός καταχώρισε τις μετρήσεις της πρώτης γιατρού διαστάσεις αίμα κλπ και έβγαινε 1 σε 3500 και όχι 1 σε 338. Τέλειο έτσι; Να σε κοροϊδεύει γιατρός για να σου φάει λεφτά από νιπτ η τροφοβλαστη. Έχω κλεισει ραντεβού από βδομάδα σε άλλη γιατρο για να βεβαιωθώ ότι όλα είναι εντάξει και περιμένω τα αποτελέσματα του νιπτ από μέρα σε μέρα για να ηρεμήσω.

Συγγνωμη για το μεγάλο κείμενο 🤣

Συγγνώμη κορίτσι μου αλλά επειδή είμαι κ εγώ θεσσαλονικη μπορείς να βάλεις κάπως με αρχικά πού έκανες αυτήν την εξέταση να ξέρω; έχω κλείσει κ εγώ αυχενική μην την πάθω. 

Αν κ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μου είχαν βγάλει κ εμένα 1/549 κ μου πρότειναν την έξτρα εξέταση με το αίμα κ δεν την έκανα ποτέ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2024 at 7:29 ΜΜ, ο/η akonsta είπε:

Εγώ μένω Θεσσαλονίκη,
πολυ μεγάλο μπέρδεμα στην αυχενική μου. Οι μετρήσεις του μωρού πολύ καλές οι εξετάσεις αίματος μου είπε η γιατρός ότι ήταν υψηλές και το αποτέλεσμα έβγαινε ενδιάμεσου κινδύνου για σύνδρομο νταουν 1 σε 338. Έστειλα τα αποτελέσματα όλα σε έναν άλλον γιατρό γνωστό της ξαδερφης μου σε άλλη περιοχή εκτός Θεσσαλονίκης και μου είπε ότι η γιατρός πείραξε τις εξετάσεις δλδ δεν συμπλήρωσε ένα πεδίο για να μου ανεβάσει τις πιθανότητες του συνδρόμου για να μας φάει λεφτά από το νιπτ. Αυτός καταχώρισε τις μετρήσεις της πρώτης γιατρού διαστάσεις αίμα κλπ και έβγαινε 1 σε 3500 και όχι 1 σε 338. Τέλειο έτσι; Να σε κοροϊδεύει γιατρός για να σου φάει λεφτά από νιπτ η τροφοβλαστη. Έχω κλεισει ραντεβού από βδομάδα σε άλλη γιατρο για να βεβαιωθώ ότι όλα είναι εντάξει και περιμένω τα αποτελέσματα του νιπτ από μέρα σε μέρα για να ηρεμήσω.

Συγγνωμη για το μεγάλο κείμενο 🤣

Θεεε μου τι άλλο θα ακούσουμε πια...πωωω πάλι καλά που είναι όλα εντάξει..όσο για τη γιατρό δεν θα πω τίποτα καλύτερα...δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιος κοιμάται ήσυχα κάνοντας τέτοια πράγματα με σκοπό το κέρδος...

Ναι, εγώ και η @Mpourmpoulo έχουμε την τρίτη αυχενική! Ανυπομονώ πραγματικά!🥰🥰🥰

@Amp92μου ελπίζω να μην έχεις κλείσει κι εσύ στο ίδιο κέντρο!

Κατά τ άλλα κορίτσια μου πώς είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Συγγνώμη κορίτσι μου αλλά επειδή είμαι κ εγώ θεσσαλονικη μπορείς να βάλεις κάπως με αρχικά πού έκανες αυτήν την εξέταση να ξέρω; έχω κλείσει κ εγώ αυχενική μην την πάθω. 

Αν κ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μου είχαν βγάλει κ εμένα 1/549 κ μου πρότειναν την έξτρα εξέταση με το αίμα κ δεν την έκανα ποτέ...

Την Τρίτη θα πάω στην Ψαρά στο κέντρο για να δω τι θα μου πει και αυτή. Ανατολική Θεσσαλονίκη είναι αυτή που το έκανε αυτό  Κ.Ε.  Σε ποια έχεις εσυ ραντεβού ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Θεεε μου τι άλλο θα ακούσουμε πια...πωωω πάλι καλά που είναι όλα εντάξει..όσο για τη γιατρό δεν θα πω τίποτα καλύτερα...δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιος κοιμάται ήσυχα κάνοντας τέτοια πράγματα με σκοπό το κέρδος...

Ναι, εγώ και η @Mpourmpoulo έχουμε την τρίτη αυχενική! Ανυπομονώ πραγματικά!🥰🥰🥰

@Amp92μου ελπίζω να μην έχεις κλείσει κι εσύ στο ίδιο κέντρο!

Κατά τ άλλα κορίτσια μου πώς είστε?

Καλά στην χώρα μας περιμένουν οι γιατροί φακελάκι ένα 50 ευρώ…

Εγω το μόνο σύμπτωμα που έχω τώρα που μπήκα στον 4ο μήνα είναι ότι ξεκίνησαν να πρήζονται τα πόδια μου εκεί στους αστραγάλους. Κατά τα αλλά μια χαρά κοιμάμαι 9:30 η ώρα πλέον και  το βράδυ ξυπνάω συνέχεια για κατούρημα. Εσείς τι συμπτώματα έχετε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η akonsta είπε:

Την Τρίτη θα πάω στην Ψαρά στο κέντρο για να δω τι θα μου πει και αυτή. Ανατολική Θεσσαλονίκη είναι αυτή που το έκανε αυτό  Κ.Ε.  Σε ποια έχεις εσυ ραντεβού ; 

Για την πρώτη που λες έχω ακούσει καλά σχόλια πάντως. Τη δεύτερη δεν την ξέρω. Εγώ κάνω στον Α.Α. έχει κέντρο προγεννητικό ελέγχου στο κέντρο Αγίας Σοφίας. Στο πρώτο μου παιδάκι δεν με είχε δει ο ίδιος ενώ το είχα ζητήσει γιατί γ αυτόν ήθελα να πάω εκεί. Τώρα το ζήτησα πιο έντονα κ ελπίζω να μου το κάνουν. Είναι πολύ έμπειρος κ γενικά ξέρω ότι δεν βάζει σε διαδικασίες περαιτέρω αν δεν υπάρχει όντως σοβαρός λόγος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Παρόλο που κι εμένα μου φαίνεται νωρίς να ξεκινήσεις χωρίς να έχει γεννηθεί το παιδί να ψάχνεις για βρεφονηπιακούς, θεωρώ ότι κάνετε πολύ καλά που το ψάχνετε. Να ξέρετε τι υπάρχει, πώς λειτουργεί το σύστημα, τι προσφέρει ο κάθε ένας κτλ. Μετά ίσως να μην έχετε την ίδια ευχέρεια με τον μικρό μαζί.  Κι εμείς εδώ, επειδή είναι λίγοι οι βρεφικοι και πολλή η ζήτηση, οι περισσότερες θέσεις είναι κλεισμένες από Μάρτιο σκέψου για την νέα σχολική χρονιά τον Σεπτέμβριο...  Θα σου πω τη δικιά μας εμπειρία μιας και μοιάζει να είμαστε στην ίδια περίπου φάση με εσάς. Επειδή δουλευουμε από το σπίτι και οι δύο και δεν έχουμε καθόλου γονείς κατά τη διάρκεια του χρόνου κοντά μας, τον στείλαμε τον μικρό από 1ος έτους βρεφικό. Για μας ήταν η καλύτερη απόφαση που πήραμε, έπαιζε το παιδί, χαιρόταν, πήγαινε με όρεξη στο σχολείο, μάθαινε πιο γρήγορα πράγματα, είχε πρόγραμμα. Ευτυχώς ήμασταν και τυχεροί και δεν αρρώστησε ούτε πολλές φορές ούτε άσχημα ποτέ. Όσο είναι σπίτι κι εμείς δουλεύουμε, απλά έρχεται πάνω μας, θέλει να είναι με εμάς, θέλει να πατάει τα πληκτρολόγια, να τραβάει ακουστικά κτλ, δεν γίνεται δουλειά... Φαντάσου και να είσαι μόνη σου σπίτι και να προσπαθείς να δουλέψεις παράλληλα... Όταν θα τελειώσει η άδεια σου/σας, θα θέλει έξτρα χέρια για να μπορέσετε και οι δύο να επανέλθετε στις υποχρεώσεις σας 🙄 Η λύση με το να τον κρατάει άνθρωπος στο σπίτι εμάς δεν μας βόλεψε, επειδή τα γραφεία μας είναι στο σαλόνι, δεν έχουμε δωμάτιο γραφείου να κλείνει η πόρτα να μη μας βλέπει. Το είδαμε και τώρα που το σχολείο είχε τελειώσει, τον κρατούσε η μάνα μου κι εμείς δουλεύαμε. Πάλι πάνω μας ερχόταν... 
    • Αχ βρε κορίτσι μου υπομονή τι άλλο να κανείς τώρα τουλάχιστον έχεις και ένα πιάτο φαει κάτι είναι και αυτό  και εγω έτσι από της 4 έχω σηκωθεί μετά την βγάζω στην πολυθρόνα κάπως χαζό κοιμάμαι εκεί τι να κάνω 
    • Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;    ναι έφυγε η μαμα μου προχτές τελικά έφυγε νωρίτερα πριν σαραντησω αλλά εντάξει είχα κουραστεί και εγω 1,5 μήνα την είχα εδώ ποσο να καθησει .. ααα την έπιασαν καλά οι κολικοι ; Ή έτυχε εκεί την μέρα ; γιατι και εμένα έχει αλλά είναι μικρής εντάσεις δεν κρατάνε πολύ  εμενα με ταλαιπωρεί με ξενύχτι αλλα όχι από κολικούς χορταίνει ύπνο και σηκώνετε από της 4 τα ξημερώματα όποτε μετά την βγάζω στην πολυθρόνα αγκαλιά για να μπορω να κοιμάμαι και εγω λίγο μέχρι να ξημερώσει 🤷‍♀️ σημερα έχω και έναν γάμο να πάμε τώρα δεν έχω σαραντίσει κιολας, ο αντρας επιμένει πιο πολύ να πάμε για να ξεσκάσουμε λίγο, εγω πιστεύω πιο πολύ θα κουραστούμε με δυο παιδεία αλλά τέλος πάντων 
    • Αμάν βρε κορίτσι μου, μεγάλη τρομάρα από το ροζ να μείνεις δυο μέρες μέσα... Δε θέλω καν να το φανταστώ. Μεγάλο άγχος η αποκόλληση και πόσο μάλλον σε προχωρημένη εγκυμοσύνη που δεν το έχεις τόσο στο μυαλό σου. Προσωπικά δεν έχω περάσει κάτι παρόμοιο...  Προληπτικά σε κρατήσανε μέσα; Πιστεύω ότι όλα θα είναι μια χαρά, απλώς μάλλον από δω και πέρα θα πρέπει να ρίξεις κι άλλο τους ρυθμούς. Θα τη δείτε τη μικρούλα την Τετάρτη και θα μας πεις!! ☺️
    • Πάλι καλά είναι καλή η πίεση!  Αν δεν τρέφεται σωστά μέσα στην μήτρα καλύτερα να γεννηθεί. Εγώ γι αυτό γεννήθηκα πρόωρα γιατί δεν τρεφόμουν καλά και δεν μπορούσε τότε να το δει ο γιατρός…και ήμουν η μισή απ την δικη σου και μόλις 33 εβδομάδων και τώρα αν με δεις….1,70 και αν με αφήσουν να φάω πιάνω και τα 70 κιλά 🤣🤣🤣🤣 Κάνε ασκήσεις στην μπαλα θα σε βοηθήσουν γενικά…για την καισαρική μην σε φοβίσει κάτι, οι πρώτες μέρες είναι, αλλά όσο περπατάς τόσο πιο γρήγορα αναρρώνεις.    Εγω κορίτσια έχω από τις 7 το πρωί πολλές συσπάσεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...