Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου 🍒🍒??

Εμείς πάμε αύριο με την βαλιτσουλα μας στο μαιευτήριο (θα είμαι 40εβδ ακριβώς) για να μας δεί πάλι και πιθανότατα να μας κρατήσει για πρόκληση...Ανάμεικτα τα συναισθήματα γενικά αλλά εντάξει,ότι είναι καλύτερο για τον μικρό μας μάγκα 💙💙🧿🧿🩵🩵..Έχει γεννήσει καμιά από εσάς με τεχνητούς πόνους ??

Δεν θα σε περιμένει λίγο ακόμη; Λένε ότι οι πρωτοτοκες γεννάνε συνήθως 40+3.

Δεν έχω γεννήσει με τεχνητούς πόνους εγώ αλλά ξέρω από φίλες ότι πονάνε πολύ περισσότερο από το αν ήταν κανονικοί. 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κανε κ ενα πιο αργα μηπως δειξει πικ. Αν μπορεις και αυριο μεθαυριο επαφες...😀

@arntaliaΝαι θα κάνω και ενα αργότερα πιστεύω θα ειναι πιο σκούρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Περιμενουμε φωτο σου

Κορίτσια για όσες πάτε για γέννα να σας πω εγώ κάτι που δεν ήξερα όταν πήγα να γεννήσω και τζάμπα ζοριστηκα. Διάβαζα τότε ότι αν κάνεις επισκληριδιο επιβραδύνεται ο τοκετός. Και πάω εκεί με συσπάσεις, υπογράφω ότι θέλω επισκληριδιο και περιμένω, τρώω το ζόρι με 100αρες συσπάσεις χωρίς να έχουν σπάσει τα νερά και διαστολή κοντά στο 4-5. Κάποια στιγμή έρχεται η μαία, της λέω πότε μπορώ να κάνω επισκληριδιο και μου απαντάει όποτε θέλεις. Της λέω ααα γιατί νόμιζα ότι... Και μου λέει ούτε καν οπότε αρχίσεις να αισθάνεσαι πόνο την κάνουμε. Άρα ακόμα κι αν οι τεχνητοί πόνοι είναι πιο έντονοι, χτυπάς ενεσούλα και γειά σας. Άσε που σε μένα μόλις μου την έκαναν και χαλάρωσα, έσπασαν και τα νερά από μόνα τους. Εύχομαι κανέναν πόνο!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!!!!

Μπήκε τέλεια ο μήνας! Γέννησε χθες το βράδυ η αδερφή μου 😁😁😁 Πρωτότοκη και γέννησε σε 6 ώρες το θηρίο! Άλλη μία μπουμπού προστέθηκε στην οικογένεια 😁

Οπότε θα ευχηθώ αρχικά με το καλό να δεχτούν τα μωράκια τους τα κορίτσια μας @Elk @Katiana1987 και άλλη μία κοπέλα είναι νομίζω αλλά μου διαφεύγει το όνομα της 😅 και γενικά όσες κοπέλες περιμένουν αυτό το μήνα!

Εύχομαι να φουσκώσουν όσες κοιλιτσες έχουν μέσα σπορακια και μπεμπακια και να γεμίσουν όσες κοιλιτσες περιμένουν! ❤️❤️❤️

 

 

Να σας ζήσει το καινούριο μωράκι στην οικογένεια!! 💞🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου 🍒🍒??

Εμείς πάμε αύριο με την βαλιτσουλα μας στο μαιευτήριο (θα είμαι 40εβδ ακριβώς) για να μας δεί πάλι και πιθανότατα να μας κρατήσει για πρόκληση...Ανάμεικτα τα συναισθήματα γενικά αλλά εντάξει,ότι είναι καλύτερο για τον μικρό μας μάγκα 💙💙🧿🧿🩵🩵..Έχει γεννήσει καμιά από εσάς με τεχνητούς πόνους ??

Κορίτσι μου με το καλό! Να πάνε όλα καλά, να έχεις έναν εύκολο τοκετό όπως τον έχεις φανταστεί και ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου!!! 🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η afr είπε:

Κορίτσι μου με το καλό! Να πάνε όλα καλά, να έχεις έναν εύκολο τοκετό όπως τον έχεις φανταστεί και ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου!!! 🎈

@arntaliaΤωρα το έκανα . Στην εφαρμογή έβγαλε peak.

IMG_20240802_210609.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva_gge_lia είπε:

@arntaliaΤωρα το έκανα . Στην εφαρμογή έβγαλε peak.

IMG_20240802_210609.jpg

Φαινεται  πιο σκουρο αυτο ...οποτε εισαι σιγουρα για επαφη αποψε και αυριο 🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, να ρωτήσω πως είναι για εσάς οι πόνοι ωορρηξίας; έχετε παρατηρήσει να κρατούν αρκετές μέρες;

Καλημέρα!!! Ανάλογα.. υπήρχαν μέρες που μου κρατούσαν μισή μέρα και μέρες που είχα για 1.5 μέρα!! Όταν έκανε την πρόκληση επειδή ήταν 2 τα αυγά θυμάμαι ότι ήταν πάνω από 24 Ώρο οι πόνοι!! Και εννοείται μήνες που δεν ένιωθα καθόλου πόνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα!!! Ανάλογα.. υπήρχαν μέρες που μου κρατούσαν μισή μέρα και μέρες που είχα για 1.5 μέρα!! Όταν έκανε την πρόκληση επειδή ήταν 2 τα αυγά θυμάμαι ότι ήταν πάνω από 24 Ώρο οι πόνοι!! Και εννοείται μήνες που δεν ένιωθα καθόλου πόνο!!

Σε αυτόν τον κύκλο έχω παρατήσει αρκετές μέρες ενόχληση, από το ΣΚ , το πικ ήταν την Τετάρτη και ακόμα τώρα έχω ενοχλήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πολλή ησυχία έπεσε! Τι κάνετε; 

@marinamanoulitsa κανένα νεο; 

Καλημερα @Amp92 μου πως εισαι???? και σε ολες μας !! Οντως ηρεμια σημερα στη παρεα μας. Ελπιζω να σας βρισκει καπου δροσερα η ζεστη... @marinamanoulitsa περιμενουμε νεα σου αν πηγες εν τελει για χοριακη @eva_gge_lia μου πως εισαι εκανες σημερα  κανενα τεστ ωορηξιας ??? Τα υπολοιπα κοριτσια ολες καλα?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, να ρωτήσω πως είναι για εσάς οι πόνοι ωορρηξίας; έχετε παρατηρήσει να κρατούν αρκετές μέρες;

Εγω κοριτσι μου σπανια τους νοιωθω.οπως και πονους περιοδου δεν εχω ποτε εκτος πο τη μεση μου δηλαδη... Τσιμπηματα  νοιωθω στην ωορηξια εντονα τπτ αλλο...την καταλαβαινω συνηθως απο τα υγρα μου περισσατερο. Σε ποια μερα κυκλου εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Εγω κοριτσι μου σπανια τους νοιωθω.οπως και πονους περιοδου δεν εχω ποτε εκτος πο τη μεση μου δηλαδη... Τσιμπηματα  νοιωθω στην ωορηξια εντονα τπτ αλλο...την καταλαβαινω συνηθως απο τα υγρα μου περισσατερο. Σε ποια μερα κυκλου εισαι?

@Maria98Κορίτσι μου και εγω τα συμπτώματα που εχω είναι τσιμπήματα για δυο μερες και διάφανα υγρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

@Maria98Κορίτσι μου και εγω τα συμπτώματα που εχω είναι τσιμπήματα για δυο μερες και διάφανα υγρά

Κοριτσι μου εκανες τεστακι αλλο σημερα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, να ρωτήσω πως είναι για εσάς οι πόνοι ωορρηξίας; έχετε παρατηρήσει να κρατούν αρκετές μέρες;

Καλησπέρα κορίτσι μου,εμένα πάντα με πονάει η αριστερή μου πλευρά και 7 στις 10 φορές πονάω αρκετά, σε σημείο να διπλώνω στον πόνο.. Αλλά διαρκεί κάποιες ώρες.. 

Και πλέον έχω παρατηρήσει ότι μια δυο μέρες πριν θα έχω διάφανα πηχτα υγρά και μετά ο πόνος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσιαααα! Αραιώσαμε αυτές τις μέρες..φαντάζομαι και λόγω Αυγούστου θα τα λέμε πιο αραιά..εμείς ετοιμασίες πριν τις διακοπές..ξέρετε πλυντήρια, τελευταία ψωνια κλπ κλπ..φεύγουμε Τετάρτη με το καλό!

το αίμα είναι από την αποβολή..ενώ η περίοδος μου κράτησε 1μιση μερα μου είπε η γιατρός ότι ίσως δεν έχω καθαρίσει εντελώς και συνήθως μπορεί να πάρει μέχρι 10 μέρες..μπορεί να έρχεται να φεύγει με λίγο σκύψιμο ή βαρος..τουλάχιστον να μπορώ να κάνω μπάνια τις επόμενες μέρες..

@marinamanoulitsa περιμένουμε νέα σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου🌊 ☀️ 

Εχουμε καμία που περιμένει αυτές τις μέρες; 
 

Σε αλλά νέα εγω είμαι στην 20η μέρα του κύκλου και αναμένω να περάσουν οι μέρες! 
Θετικο τεστ ωορρηξιας είχα την 16η μέρα του κύκλου αλλά τώρα από χθες έχω κάτι πονάκια περίεργα που με πιάνουν και με αφήνουν ανά διαστήματα μέσα στην μέρα.

 Γενικά υποφέρω στην ωορρηξία μου αλλά αυτή τη φορά ήταν όλα διαφορετικά.. δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό.Θα δείξει!🤞🏼 

@marinamanoulitsa  Που εισαιιι; Μας έχεις σκασειιι εύχομαι όλα καλά🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinistz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου🌊 ☀️ 

Εχουμε καμία που περιμένει αυτές τις μέρες; 
 

Σε αλλά νέα εγω είμαι στην 20η μέρα του κύκλου και αναμένω να περάσουν οι μέρες! 
Θετικο τεστ ωορρηξιας είχα την 16η μέρα του κύκλου αλλά τώρα από χθες έχω κάτι πονάκια περίεργα που με πιάνουν και με αφήνουν ανά διαστήματα μέσα στην μέρα.

 Γενικά υποφέρω στην ωορρηξία μου αλλά αυτή τη φορά ήταν όλα διαφορετικά.. δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό.Θα δείξει!🤞🏼 

@marinamanoulitsa  Που εισαιιι; Μας έχεις σκασειιι εύχομαι όλα καλά🥳

Εγώ περιμένω το Σάββατο και σήμερα φύγαμε διακοπές. Είχα ένα πρώιμης στο σπίτι και το πήρα μαζί μου τουλάχιστον να το κάνω Παρασκευή ή Σάββατο να μην αγχώνομαι τζάμπα. Αλλά τι ωραία που θα ήταν να γυρνούσαμε 4 από τις διακοπές μας. Εν τω μεταξύ ο γιος μου σχεδόν τριών μας έχει τρελάνει στην γκρίνια (ήταν άρρωστος βέβαια και αναρρώνει) και περιμένουμε να έρθει αυτή η ευλογημένη η ώρα να ανοίξουν ξανά τα σχολεία :) μηδέν. Το δεύτερο παιδί μας μάρανε. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Καλημερα @Amp92 μου πως εισαι???? και σε ολες μας !! Οντως ηρεμια σημερα στη παρεα μας. Ελπιζω να σας βρισκει καπου δροσερα η ζεστη... @marinamanoulitsa περιμενουμε νεα σου αν πηγες εν τελει για χοριακη @eva_gge_lia μου πως εισαι εκανες σημερα  κανενα τεστ ωορηξιας ??? Τα υπολοιπα κοριτσια ολες καλα?!

Καλά είμαι:) δεν έχω κάτι ιδιαίτερο σε συμπτώματα πέρα από μια ανακατοσουρα πού κ πού! Ευτυχώς γιατί με τον μικρό μου θα ήταν εξαιρετικά δύσκολο αν ήμουν χάλια 🤣 εσυ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...