Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Άμα λερώνει πάνες μην σε αγχώνει, τρώει!  Θα σας πάρει λίγο καιρό να φτιάξετε ένα πιο σταθερό πρόγραμμα. 
Να χαίρεσαι και την μαμα σου!!!!

 

Εμεις εδώ παρταρουμε σήμερα non stop από τα ξημερώματα 🎉🎉🎉🎉🎉

Δεν έχει σταματησει καθόλου σήμερα να κουνιέται, και όχι απλές κλοτσιές, δίνει πόνο!!!! 
Την Τρίτη έχω γιατρο και θα την δω κιόλας την μπουμπου μου…

Έτσι έκανε κι εμένα την τελευταία εβδομάδα. Στις πόσες είσαι εσύ κορίτσι μου; (συγγνώμη που δε θυμάμαι!) Από αυτό τον "χορό" κατάλαβε η γιατρός πως ετοιμάζεται η Ισμήνη-Μαρία να σκάσει μύτη!!! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα κορίτσια 🥰🥰

Τα δικά μου νέα από την αποβολή είναι οτι το Σάββατο πόναγα πάρα πολύ και είχα αρκετό αίμα, όπου φαντάζομαι εκείνη την μέρα καθάρισε το μέσα μου όλο, 🤷‍♀️ δεν ξέρω και τι να πω, πρώτη φορά βιώνω βιοχημική. Σήμερα μια δυο σταγόνες αίμα και τίποτα άλλο...Θα συνεχίσω την αντιβίωση μέχρι τέλος βδομάδας και σκέφτομαι να πάω και την Παρασκευή για μια χοριακή για να δω οτι μηδένισε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Καλημέρα και καλή βδομάδα κορίτσια 🥰🥰

Τα δικά μου νέα από την αποβολή είναι οτι το Σάββατο πόναγα πάρα πολύ και είχα αρκετό αίμα, όπου φαντάζομαι εκείνη την μέρα καθάρισε το μέσα μου όλο, 🤷‍♀️ δεν ξέρω και τι να πω, πρώτη φορά βιώνω βιοχημική. Σήμερα μια δυο σταγόνες αίμα και τίποτα άλλο...Θα συνεχίσω την αντιβίωση μέχρι τέλος βδομάδας και σκέφτομαι να πάω και την Παρασκευή για μια χοριακή για να δω οτι μηδένισε! 

Καλημέρα, ναι να πας. Εάν δεν έχει μηδενίσει ακόμα έστω να είναι πολύ πολύ χαμηλή. 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ChrisElen είπε:

Καλημέρα, ναι να πας. Εάν δεν έχει μηδενίσει ακόμα έστω να είναι πολύ πολύ χαμηλή. 😔

Πιστεύω οτι θα έχει μηδενίσει, γιατί έπεσε πολύ την προηγούμενη φορά . Σκέψου οτι την Τετάρτη είχε βγει 120 και την Παρασκευή 65..🙄🙄
Κάθε τι γίνεται για κάποιον λόγο..Εύχομαι σύντομα να κρατήσουμε και εμείς το 🌈 μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tina23 είπε:

Πιστεύω οτι θα έχει μηδενίσει, γιατί έπεσε πολύ την προηγούμενη φορά . Σκέψου οτι την Τετάρτη είχε βγει 120 και την Παρασκευή 65..🙄🙄
Κάθε τι γίνεται για κάποιον λόγο..Εύχομαι σύντομα να κρατήσουμε και εμείς το 🌈 μας..

Έτσι όπως το λες είναι! Θα έρθει σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Έτσι έκανε κι εμένα την τελευταία εβδομάδα. Στις πόσες είσαι εσύ κορίτσι μου; (συγγνώμη που δε θυμάμαι!) Από αυτό τον "χορό" κατάλαβε η γιατρός πως ετοιμάζεται η Ισμήνη-Μαρία να σκάσει μύτη!!! 😂😂😂

Είναι νωρις ακόμα για να βγει…ειμαι 33 εβδομάδων. Να μπούμε στον 9 και μετά το συζητάω….🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Πιστεύω οτι θα έχει μηδενίσει, γιατί έπεσε πολύ την προηγούμενη φορά . Σκέψου οτι την Τετάρτη είχε βγει 120 και την Παρασκευή 65..🙄🙄
Κάθε τι γίνεται για κάποιον λόγο..Εύχομαι σύντομα να κρατήσουμε και εμείς το 🌈 μας..

Κορίτσι μου εμένα 30/3 ήταν 173 και 7 μέρες μετά ήταν 26..μετά δεν ξαναέκανα και αδιαθέτησα 10/4..ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός..δηλ σε εμένα πρώτα μηδένισε και μετά αδιαθέτησα..να έχεις στο μυαλό σου ότι αν ξαναδεις λίγο αιμα δεν είναι κάτι..μου είχε πει η γιατρός ότι ακόμη και 10 μέρες μετά το πρώτο αιμα είναι πιθανό να κατέβει λίγο πάλι είτε από λίγο βάρος είτε από σκύψιμο.. να σε ρωτήσω μόνο τι αντιβίωση σου έδωσε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Τη βοήθεια σας κορίτσια μου, βρήκα την ωορρηξία με σιγουριά, χθες πρωί. Έκανα και χθες απόγευμα και φαίνεται ότι πέφτει. Ωστόσο μου τελειώσαν τα τεστ και νόμιζα ότι σήμερα θα μου έφερναν τα καινούργια αλλά όχι η μεταφορική δεν μου έκανε τη χάρη. Πειράζει να μην κάνω σήμερα τεστ ή να πληρώσω κι άλλα από φαρμακείο;

LH.jpg

κορίτσι μου νομίζω πως δεν χρειάζεται..είναι ξεκάθαρα θετικό τεστακι και στο επόμενο πέφτει και η ορμόνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσι μου νομίζω πως δεν χρειάζεται..είναι ξεκάθαρα θετικό τεστακι και στο επόμενο πέφτει και η ορμόνη..

Σ ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσι μου εμένα 30/3 ήταν 173 και 7 μέρες μετά ήταν 26..μετά δεν ξαναέκανα και αδιαθέτησα 10/4..ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός..δηλ σε εμένα πρώτα μηδένισε και μετά αδιαθέτησα..να έχεις στο μυαλό σου ότι αν ξαναδεις λίγο αιμα δεν είναι κάτι..μου είχε πει η γιατρός ότι ακόμη και 10 μέρες μετά το πρώτο αιμα είναι πιθανό να κατέβει λίγο πάλι είτε από λίγο βάρος είτε από σκύψιμο.. να σε ρωτήσω μόνο τι αντιβίωση σου έδωσε; 

Λέω να κάνω έτσι από περιέργεια να δω πως συμπεριφέρεται ο οργανισμός μου, μιας και είναι η πρώτη βιοχημικη μου.. 

Η αντιβίωση που μου έδωσε είναι η vibramycin, 2 φορές την ημέρα για 7 μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tina23 είπε:

Λέω να κάνω έτσι από περιέργεια να δω πως συμπεριφέρεται ο οργανισμός μου, μιας και είναι η πρώτη βιοχημικη μου.. 

Η αντιβίωση που μου έδωσε είναι η vibramycin, 2 φορές την ημέρα για 7 μέρες. 

σου εξήγησε γιατί στην έδωσε; ρωτάω γιατί μετά τις βιοχημικές δεν μου είπε κάτι η γυναικολόγος για αντιβίωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

σου εξήγησε γιατί στην έδωσε; ρωτάω γιατί μετά τις βιοχημικές δεν μου είπε κάτι η γυναικολόγος για αντιβίωση..

Η αλήθεια είναι ότι δεν μου είπε και δεν ρώτησα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

σου εξήγησε γιατί στην έδωσε; ρωτάω γιατί μετά τις βιοχημικές δεν μου είπε κάτι η γυναικολόγος για αντιβίωση..

Αντιβίωση μου είχε δώσει έμενα αλλά μετά την απόξεση είναι η αλήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Αντιβίωση μου είχε δώσει έμενα αλλά μετά την απόξεση είναι η αλήθεια.

Μετα από αποξεση και εγώ είχα πάρει.. 

@anna_30 φαντάζομαι για να βοηθήσει στην γρηγορότερη και πιο ομαλή επούλωση;! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tina23 είπε:

Μετα από αποξεση και εγώ είχα πάρει.. 

@anna_30 φαντάζομαι για να βοηθήσει στην γρηγορότερη και πιο ομαλή επούλωση;! 

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Αντιβίωση μου είχε δώσει έμενα αλλά μετά την απόξεση είναι η αλήθεια.

ναι μετά από απόξεση το καταλαβαίνω καθώς είναι κάτι επεμβατικό..τελος πάντων ο κάθε γιατρός ξέρει για την κάθε περίπτωση τι δίνει :) εύχομαι να μας έρθουν συντομα τα ουράνια τόξα μας ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

 

ναι μετά από απόξεση το καταλαβαίνω καθώς είναι κάτι επεμβατικό..τελος πάντων ο κάθε γιατρός ξέρει για την κάθε περίπτωση τι δίνει :) εύχομαι να μας έρθουν συντομα τα ουράνια τόξα μας ❤️ 

Τι να πω...🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Στο τέλος της ημέρας η ουσία είναι να έρθουν σύντομα στην αγκαλιά μας το 🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Είναι νωρις ακόμα για να βγει…ειμαι 33 εβδομάδων. Να μπούμε στον 9 και μετά το συζητάω….🤣🤣🤣

Μμμμ, δε θα σε ρωτήσει όμως!!! 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μμμμ, δε θα σε ρωτήσει όμως!!! 🤣🤣🤣

Αύριο που θα πάω στο γιατρο, θα κόψω κίνηση να δω τι το έχει να κάνει…όχι τίποτα άλλο αλλά ενώ πίνω μαγνήσιο, αυξήθηκαν οι συσπάσεις. Δηλαδή τι το έχει να κάνει άμα το κόψω;;;;

Εχω και άνοιγμα σχολείων τον Σεπτέμβριο…δεν προλαβαίνω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα...τωρα καταφερα νανγραψω. Εγω στα νεα μοθ παλι η περιοδος μου μου κανει τερτιπια αυτο το μηνα κ καθυστερει.Ειναι η πρωτη φορα που δε με νοοαζει καν αν θα ρθει. Ωστοσο ειμαι ολη νυχτα στο νοσοκομειο με κλαματα. Επαθε εμφραγμα η μητερα μου την βρηκα το πρωι στο σπιτι πεσμενη κ χτυπηνενη κ δυστυχως ειμαι ο μονος ανθρωπος π εχει στο κοσμο ! Μια προσευχη καντε  σημερα του Αγιου Φανουριου να βγουμε αλωβητες 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια μου καλημερα...τωρα καταφερα νανγραψω. Εγω στα νεα μοθ παλι η περιοδος μου μου κανει τερτιπια αυτο το μηνα κ καθυστερει.Ειναι η πρωτη φορα που δε με νοοαζει καν αν θα ρθει. Ωστοσο ειμαι ολη νυχτα στο νοσοκομειο με κλαματα. Επαθε εμφραγμα η μητερα μου την βρηκα το πρωι στο σπιτι πεσμενη κ χτυπηνενη κ δυστυχως ειμαι ο μονος ανθρωπος π εχει στο κοσμο ! Μια προσευχη καντε  σημερα του Αγιου Φανουριου να βγουμε αλωβητες 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Αχ κορίτσι μου ποιος νοιάζεται για την περίοδο τώρα? Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να γυρίσει περδίκι στο σπίτι της η μανούλα σου! Δύναμη και κουράγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Αχ κορίτσι μου ποιος νοιάζεται για την περίοδο τώρα? Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να γυρίσει περδίκι στο σπίτι της η μανούλα σου! Δύναμη και κουράγιο.

@MinaSamμου να εισαι καλα κοριτσακι μου σε ευχαριστωωωω🙏🙏🙏μακαριιιι...εχουν τον απαλευτο τα δημοσια νοσοκομεια ειδικα σε αυτη τη χωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια μου καλημερα...τωρα καταφερα νανγραψω. Εγω στα νεα μοθ παλι η περιοδος μου μου κανει τερτιπια αυτο το μηνα κ καθυστερει.Ειναι η πρωτη φορα που δε με νοοαζει καν αν θα ρθει. Ωστοσο ειμαι ολη νυχτα στο νοσοκομειο με κλαματα. Επαθε εμφραγμα η μητερα μου την βρηκα το πρωι στο σπιτι πεσμενη κ χτυπηνενη κ δυστυχως ειμαι ο μονος ανθρωπος π εχει στο κοσμο ! Μια προσευχη καντε  σημερα του Αγιου Φανουριου να βγουμε αλωβητες 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Καλημέρα κορίτσι μου, εύχομαι περάστηκα και να κάθε δύναμη στην μανούλα και σε σένα. 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια μου καλημερα...τωρα καταφερα νανγραψω. Εγω στα νεα μοθ παλι η περιοδος μου μου κανει τερτιπια αυτο το μηνα κ καθυστερει.Ειναι η πρωτη φορα που δε με νοοαζει καν αν θα ρθει. Ωστοσο ειμαι ολη νυχτα στο νοσοκομειο με κλαματα. Επαθε εμφραγμα η μητερα μου την βρηκα το πρωι στο σπιτι πεσμενη κ χτυπηνενη κ δυστυχως ειμαι ο μονος ανθρωπος π εχει στο κοσμο ! Μια προσευχη καντε  σημερα του Αγιου Φανουριου να βγουμε αλωβητες 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Κορίτσι μου εύχομαι περαστικά στη μανούλα σου! Σύντομα να πάτε σπίτι σας υγιείς! Καλη δύναμη θα ευχηθώ..θέλουν γερά νεύρα τα νοσοκομεία μας..να έχεις υπομονή ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια μου καλημερα...τωρα καταφερα νανγραψω. Εγω στα νεα μοθ παλι η περιοδος μου μου κανει τερτιπια αυτο το μηνα κ καθυστερει.Ειναι η πρωτη φορα που δε με νοοαζει καν αν θα ρθει. Ωστοσο ειμαι ολη νυχτα στο νοσοκομειο με κλαματα. Επαθε εμφραγμα η μητερα μου την βρηκα το πρωι στο σπιτι πεσμενη κ χτυπηνενη κ δυστυχως ειμαι ο μονος ανθρωπος π εχει στο κοσμο ! Μια προσευχη καντε  σημερα του Αγιου Φανουριου να βγουμε αλωβητες 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Καλημέρα κορίτσι μου γλυκό. Περαστικά εύχομαι κ να γίνει γρήγορα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ChrisElen @anna30 kai @annie! σας ευχαριστω κοροτσια για τις ευχες.... αυτες οι καταστασεις θελουν γερα νευρα...ολο το βραδυ προσευχομουν...τελικα ενα κρεβατι κ ενα παραθυρο νοσοκομειο μας κανουν να καταλαβαινουμε ξανα κ ξανα ποσο σημασια εχουν τα πιο σημαντικα πραγματα στη ζωη μας: Ο εαυτος μας αυτον πρεπει να προσεχουμε γτωαυτος ειναι παντα μαζι μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...