Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Εγω επειδη εχω πολυκυστικες παιρνω ινοφερτ ινοσιτολη κ φολικο οξυ ...2 χρονια της παιρνω ανελλιπως ...φως δεν ειδα 🤣🤣🤣😊 ο συζυγος ουτε να τις δει τις βιταμινες λεει καλα ειμαι δεν ειμαι ςρρωστος να παρω βιταμινες...τον κουμπωνω στα αυγα και τους χυμους και στο γαλα

Το λιγότερο και το πιο απλό πράγμα που μπορουν να κάνουν αυτοί οι άντρες μας είναι μια βιταμίνη, αλλά οχι....ακόμα κ εκεί να μας βγάλουν την ψυχή 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Το λιγότερο και το πιο απλό πράγμα που μπορουν να κάνουν αυτοί οι άντρες μας είναι μια βιταμίνη, αλλά οχι....ακόμα κ εκεί να μας βγάλουν την ψυχή 😂😂😂😂

Μια βιταμινη και ενα σπερμοδιαγραμμα εχουν ....ημαρτον πια  ...εμεις τοσες ορμονες και τοοοοοοσα αλλα κ κιχ δεν βγαζουμε🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Ααααα ναι τα πήραμε κι αυτά. Λέτε να τα ξανά πάρει;

Εμείς κορίτσια είχαμε πάρει κάτι βιταμίνες πανάκριβες που δεν τις ήξερε ούτε η μάνα τους 240 ευρώ και δεν έκαναν τίποτα απολύτως στην επανάληψη είχε πέσει η ποσότητα και ο αριθμός!

Spermact λεγοταν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η flowerv είπε:

Εμείς κορίτσια είχαμε πάρει κάτι βιταμίνες πανάκριβες που δεν τις ήξερε ούτε η μάνα τους 240 ευρώ και δεν έκαναν τίποτα απολύτως στην επανάληψη είχε πέσει η ποσότητα και ο αριθμός!

Spermact λεγοταν..

Πραγματικά άγνωστες 🤦‍♀️Δεν τις έχω ξανά ακουσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Όσες προσευχουλες θέλεις.. 

23.08.2021 έπιασα τον Μίστερ που ροχαλιζει δίπλα μου . Έχει το όνομα Μαριος ταγμένος φυσικά.

Ψάξε όταν δεις ποια Παναγίτσα γιορτάζει 23.08...

Είχα πάθει σοκ όταν το είδα .. γτ η μοναδική εικόνα στο σπίτι μου και σε αυτήν παρακάλεσα. 

23.08 .. 

ποσό σε ευχαριστώ ζαιρα μας ! ❤️❤️🙏😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Μια βιταμινη και ενα σπερμοδιαγραμμα εχουν ....ημαρτον πια  ...εμεις τοσες ορμονες και τοοοοοοσα αλλα κ κιχ δεν βγαζουμε🤣🤣🤣

Μα πραγματικά 😂😂😂.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Εμείς κορίτσια είχαμε πάρει κάτι βιταμίνες πανάκριβες που δεν τις ήξερε ούτε η μάνα τους 240 ευρώ και δεν έκαναν τίποτα απολύτως στην επανάληψη είχε πέσει η ποσότητα και ο αριθμός!

Spermact λεγοταν..

Ένας λόγος που δεν θελήσαμε να δώσουμε τόσα λεφτά ήταν αυτός.. Γιατί υπάρχει και η πιθανότητα να μην υπάρξει καμία βελτίωση.. Είπαμε θα πάρουμε οικονομικές και εάν δούμε έστω και λίγο διαφορά, τότε να πάρουμε και ακριβές.. Πλέον στην δική μας περίπτωση, πιστεύω ότι δν χρειάζεται να πάρουμε άλλες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για αυτές τις βιταμίνες που αναφέρεις ότι δεν τις ήξερε ούτε η μάνα τους τις άκουσα κι εγώ πρώτη φορά εδώ στο φορούμ από μια κοπέλα που είχε ανοίξει θέμα και ήταν και πολύ ευχαριστημένη κι όλας. Είχε πει κι αυτή ότι ήταν πανάκριβες στην Ελλάδα και πως τις προμηθεύτηκε με κάποιο τρόπο από το εξωτερικό στη μισή τιμή.

Εεε ναι κορίτσια, όσο για τους άντρες μια δουλειά είναι όλη κι όλη να κάνουν και εκείνη με το στανιό την κάνουν. 

Εμένα ο δικός μου όταν ξεκίνησα πριν κανένα χρόνο να παίρνω της  pregnacare για μένα, πήρα μετά από το τρίμηνο συσκευασία και για τους δύο μας, τον έβαλα με το ζόρι να τις παίρνει και δεν μπορείτε να φανταστείτε τι δικαιολογίες μου τσαμπουνούσε για να μη τις πάρει. Ότι και καλά του φέρνουν αϋπνία, ότι δεν μπορεί να πηγαίνει κάθε μέρα στη δουλειά αϋπνος και άλλες τέτοιες μπούρδες. 

Εν τέλει τώρα όχι μόνο παίρνει τις Brudyfertill κάθε μέρα πρωί βράδυ, αλλά ούτε κιχ δεν βγάζει. 🤣

Με μένα έχει βρει το δάσκαλο του. Εγώ είπα θα κάνω ότι είναι ανθρώπινος δυνατό και περνάει από το χέρι μου για ένα παιδί, δεν θα μου χαλάσει αυτός το όνειρο. 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Ααααα ναι τα πήραμε κι αυτά. Λέτε να τα ξανά πάρει;

Εαν τις έπαιρνε πάνω από 3μηνο και δεν είδατε καμία διαφορά τότε πιστεύω ότι υπάρχει λόγος 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ αλλά μπορείς να ρωτήσεις και τον γιατρό σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ChrisElen είπε:

Πως είσαι σήμερα; Πήγες δουλεία;

Ναι εν τελει πήγα, μίλησα πάλι με τον γιατρό ξέρει κ τη φύση της δουλειάς μου κ πήγα .. εντομεταξυ σε καποια φάση θέλαν να μετακινήσουμε κάτι πράγματα κλπ κ βρήκα μια δικαιολογία κ έφυγα να μην με βλέπουν για να μην μου που. Έλα εδώ να πιάσεις/βοηθησεις κοκ

Το πρωί μετά την προγεστερονη ήμουν σαν μαστουρωμενη , θολό κεφάλι , σαν να είχα ξυπνήσει πριν 10 λεπτά.. μετά έφαγα 2 κριτσίνια (αν κ είχα φάει το πρωί μαρμελάδα) κ κάπως συνήλθα …

εκανα ένα τεστ που είχα ακόμα θετικό , αχνουλι.. περιμένω το αύριο !! 🙏🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mp_christina είπε:

Για αυτές τις βιταμίνες που αναφέρεις ότι δεν τις ήξερε ούτε η μάνα τους τις άκουσα κι εγώ πρώτη φορά εδώ στο φορούμ από μια κοπέλα που είχε ανοίξει θέμα και ήταν και πολύ ευχαριστημένη κι όλας. Είχε πει κι αυτή ότι ήταν πανάκριβες στην Ελλάδα και πως τις προμηθεύτηκε με κάποιο τρόπο από το εξωτερικό στη μισή τιμή.

Εεε ναι κορίτσια, όσο για τους άντρες μια δουλειά είναι όλη κι όλοι να κάνουν και εκείνη με το στανιό την κάνουν. 

Εμένα ο δικός μου όταν ξεκίνησα πριν κανένα χρόνο να παίρνω της  pregnacare για πήρα μετά από το τρίμηνο συσκευασία και για τους δύο μας, τον έβαλα με το ζόρι να τις παίρνει και δεν μπορείτε να φανταστείτε τι δικαιολογίες μουβτσαμπουνούσε για να μη τις πάρει. Ότι και καλά του φέρνουν αϋπνία, ότι δεν μπορεί να πηγαίνει κάθε μέρα στη δουλειά αϋπνος και άλλες τέτοιες μπούρδες. 

Εν τέλει τώρα όχι μόνο παίρνει τις Brudyfertill κάθε μέρα πρωί βράδυ, αλλά ούτε κιχ δεν βγάζει. 🤣

Με μένα έχει βρει το δάσκαλο του. Εγώ είπα θα κάνω ότι είναι ανθρώπινος δυνατό και περνάει από το χέρι μου για ένα παιδί, δεν θα μου χαλάσει αυτός το όνειρο. 😋

Εγώ εξακολουθώ να είμαι η καθημερινή υπενθύμιση για να παίρνει την βιταμίνη!! Εμένα τουλάχιστον δεν τσιναει, απλά την ξεχνάει 😂😂 οπότε ακόμα κ αυτό εν μέρη πρέπει να το κάνω εγώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Ναι εν τελει πήγα, μίλησα πάλι με τον γιατρό ξέρει κ τη φύση της δουλειάς μου κ πήγα .. εντομεταξυ σε καποια φάση θέλαν να μετακινήσουμε κάτι πράγματα κλπ κ βρήκα μια δικαιολογία κ έφυγα να μην με βλέπουν για να μην μου που. Έλα εδώ να πιάσεις/βοηθησεις κοκ

Το πρωί μετά την προγεστερονη ήμουν σαν μαστουρωμενη , θολό κεφάλι , σαν να είχα ξυπνήσει πριν 10 λεπτά.. μετά έφαγα 2 κριτσίνια (αν κ είχα φάει το πρωί μαρμελάδα) κ κάπως συνήλθα …

εκανα ένα τεστ που είχα ακόμα θετικό , αχνουλι.. περιμένω το αύριο !! 🙏🤞

Εύχομαι καλά αποτελέσματα για αύριο και να μας πεις τα ευχάριστα 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Αζ ζαιρα μας δωσε ελπιδα.....σε ευχαριστουμε τοσοοοο🩷🩷😊😊😊Μασησε φυλλα κ δες μες καπου μεσα στο 24 χαχχαχα...σταματησα τη προκληση ωορηξιας 1 μηνα πριν κ το παω φυσικα ..τον αλλο μηνα π εχω επετειο γαμου κλεινω 2 χρονια κ λεω Παναγια μου μακαρι να γινει κατι να τ κανω δωρο στον αντρα μ στην επετειο...αλλα.μαλλον μονη ονειρευομαι 🤣🤣🙏🙏🤣

Νοεμβρίου έχεις θετικό τεστ... Λέει η γυάλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tina23 ααα ευτυχώς μετά κόπων και βασάνων στα 2 αυτά χρόνια είναι η πρώτη φορά που είναι στρατιωτάκι και δεν ξεχνάει να πάρει τπτ.. δεν χρειάζεται να του υπενθυμίζω τπτ.. Παίρνει και τις βιταμίνες κάθε μέρα πρωί βράδυ αλλά και μέρα παρά μέρα την ορμόνη του. Δόξα τω Θεώ!!! απο το τπτ κι αυτό το λες κάτι. 🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου για μας η γυάλα σου τι λέει, θα χρειαστούμε την εξωσωματική ή θα μας έρθει ουρανοκατέβατο το μπεμπουλίνι; 👨‍👩‍👧

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μας μας είχαν προτεινει τις προφερτιλ. Τις πηρε κανενα 3μηνο αμα θυμαμαι καλα. Κορίτσια τ σπερμα δ μπορει να αλλαξει παρα μα παρα πολυ. Μπορει να ανεβει η κινητικότητα και η μορφολογια. Αλλα στον αριθμο δ θα δειτε τεραστια διαφορά. Τα 3.500.000 πχ δ θα γίνουν 35.000.000. Τις 2 απο τις 3 φορες δ περναμε τιποτα. Παντως οι pregnacare για για αντρεςνκ για γυναικες είναι πολυ καλες κ τίμιες. 

@mp_christina εχω γραψει την ιστορια μ πολλες φορες για να δωσω κουραγιο. Απλα δ θελω κάποια κοπέλα να νομιζει οτι λεω ελα μωρε αφου εμεινα εγω θα μεινεις και συ. Ενα κακο σπερμα δ σ λεει κανενας ότι δ μπορει να πετυχει συλληψη. Αλλα πεφτουν πολυ οι πιθανότητες σε καθε κυκλο. Μπορεί να εισαι τυχερος κ να ρθει απο την 1η φορα. Και να μην παρεις χαμπαρι οτι υπαρχει θέμα. Μπορει να προσπαθεις για χρονια κ να ρθει στον 3ο χρονο πχ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, αυτό ακριβώς πετύχατε σύλληψη που είναι σημαντικό, και αφού έγινε θα ξανά γίνει! Κουράγιο και υπομονή ❤️

 

Αγαπημένη @Παρασκευαιδου βοηθά σε παρακαλώ, δες τη γυάλα σου μάσα φυλλα δωσε προβλεψεις στο λαο σου ❤️

Δεν είχα ποτε μου σε αυτό το διάστημα σύλληψη ποτε θα γίνει το θαύμα για εμάς?? 

 

Αγαπημένο μου λουλουδάκι Δεκεμβρίο Ιανουαρίο θα έχεις θετικό τέστ. Θέλω να έχεις εκείνο το διάστημα διαγραμμενες ημερομηνίες περιόδου.ας τα αναλάβει μια φίλη σου η ο άντρας σου .. και επαφές μέρα παρά μέρα αυτό θα γίνει Δεκεμβρίο και Ιανουαρίο και μετά έλα να μου κάνει ταγκ εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Ναι εν τελει πήγα, μίλησα πάλι με τον γιατρό ξέρει κ τη φύση της δουλειάς μου κ πήγα .. εντομεταξυ σε καποια φάση θέλαν να μετακινήσουμε κάτι πράγματα κλπ κ βρήκα μια δικαιολογία κ έφυγα να μην με βλέπουν για να μην μου που. Έλα εδώ να πιάσεις/βοηθησεις κοκ

Το πρωί μετά την προγεστερονη ήμουν σαν μαστουρωμενη , θολό κεφάλι , σαν να είχα ξυπνήσει πριν 10 λεπτά.. μετά έφαγα 2 κριτσίνια (αν κ είχα φάει το πρωί μαρμελάδα) κ κάπως συνήλθα …

εκανα ένα τεστ που είχα ακόμα θετικό , αχνουλι.. περιμένω το αύριο !! 🙏🤞

Ναι με την προγεστερόνη θα έχει τέτοιες ζαλάδες και υπνηλία. Να τρως ελαφριά και μικρά γεύματα διότι δημιουργεί και πρήξιμο. Κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά! Περιμένεις αύριο έναν διπλασιασμό και βουρ το πρώτο τικ μπήκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

Και μας μας είχαν προτεινει τις προφερτιλ. Τις πηρε κανενα 3μηνο αμα θυμαμαι καλα. Κορίτσια τ σπερμα δ μπορει να αλλαξει παρα μα παρα πολυ. Μπορει να ανεβει η κινητικότητα και η μορφολογια. Αλλα στον αριθμο δ θα δειτε τεραστια διαφορά. Τα 3.500.000 πχ δ θα γίνουν 35.000.000. Τις 2 απο τις 3 φορες δ περναμε τιποτα. Παντως οι pregnacare για για αντρεςνκ για γυναικες είναι πολυ καλες κ τίμιες. 

@mp_christina εχω γραψει την ιστορια μ πολλες φορες για να δωσω κουραγιο. Απλα δ θελω κάποια κοπέλα να νομιζει οτι λεω ελα μωρε αφου εμεινα εγω θα μεινεις και συ. Ενα κακο σπερμα δ σ λεει κανενας ότι δ μπορει να πετυχει συλληψη. Αλλα πεφτουν πολυ οι πιθανότητες σε καθε κυκλο. Μπορεί να εισαι τυχερος κ να ρθει απο την 1η φορα. Και να μην παρεις χαμπαρι οτι υπαρχει θέμα. Μπορει να προσπαθεις για χρονια κ να ρθει στον 3ο χρονο πχ.

Ακριβώς Διώνη μου 4.5 χρόνο όλοι αναρωτιούνται πώς έγινε και όμως είχα τέτοια τύχη;; Ποιος ξέρει πολύ κακό σπέρμα και όμως 2 παιδιά . Φυσικά όπως ξέρεις μπήκα και στην εξωσωματική καλά ειδικά η δεύτερη μου εξωσωματική ήταν η χειρότερη μου . Από άποψη κέντρου και λάθη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Αζ ζαιρα μας δωσε ελπιδα.....σε ευχαριστουμε τοσοοοο🩷🩷😊😊😊Μασησε φυλλα κ δες μες καπου μεσα στο 24 χαχχαχα...σταματησα τη προκληση ωορηξιας 1 μηνα πριν κ το παω φυσικα ..τον αλλο μηνα π εχω επετειο γαμου κλεινω 2 χρονια κ λεω Παναγια μου μακαρι να γινει κατι να τ κανω δωρο στον αντρα μ στην επετειο...αλλα.μαλλον μονη ονειρευομαι 🤣🤣🙏🙏🤣

Μακάρι να σου έρθει το σποράκι σας κορίτσι μου!!! Θα είναι το ομορφότερο δώρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Μακάρι να σου έρθει το σποράκι σας κορίτσι μου!!! Θα είναι το ομορφότερο δώρο!!!

Πως είστε κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδουανατρίχιασα με το μήνυμα σου για τις 23/8!!! 

Χρόνια τώρα προσευχόμουν στη Φανερωμένη στη Λευκάδα (που είναι η πολιούχος του νησιού)... Κι όταν ήρθε η θετική χοριακή... τρελάθηκα!!! Να θυμίσω ότι ΠΗΤ είχα 23/8!!! Και είχα πει ότι αν γεννηθεί η μικρή μου 15/8 θα πάρει και το όνομα Μαρία για χάρη της (κι ας μην την είχα τάξει!!!)... Και φυσικά πότε αποφάσισε η μικρή μου να βγει;;; 15/8!!! Σήμερα έκανα και ηλεκτρονικά την αίτηση για την ονοματοδοσία της!!! Το όνομα αυτής : Ισμήνη-Μαρία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tina23λυπάμαι πραγματικά κορίτσι μου!!! Ψηλά το κεφάλι και πάμε για τον επόμενο μήνα! Μια βιοχημική την έχουμε περάσει όλες μας εδώ μέσα!!! 

@flowervθα έρθει κορίτσι μου... απλά σε ταλαιπωταλαιπωρεί λιγάκι παραπάνω!!! Κοιτάμε μπροστά με θετική σκέψη και στέλνουμε όλη τη θετική μας ενέργεια στο σύμπαν!!!

@ChrisElen εγώ δεν έχω ιδέα από τεστ και βιταμίνες αλλά ακόλουθα το γιατρό σου κι αν κάτι δε σου κάθεται να πας και σε άλλον!!! 

ΓΙΑ ΌΛΕΣ ΘΑ ΈΡΘΕΙ ΤΟ ΟΥΡΆΝΙΟ ΤΌΞΟ ΣΑΣ!!! ΠΙΣΤΈΨΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΓΊΝΕΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...