Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@flowervφυσικα και γινεται! Και πολλα κορίτσια εδω περα τα καταφεραν στον 3ο χρονο. Ειναι λιγο κ σε ογκο σπερματοζωαριων και σαν κινητικότητα. Με βιταμινες, διατροφη και γυμναστική ειχε βελτιωθεί σημαντικα ως προς την κινητικότητα. Ενα θα σου πω. Στο 2ο εμεινα με μια μονο ελευθερη επαφη. Οταν η μεγαλη μ ηταβ μολις ενός. Ειχαμε επαφές σε όλο τ κυκλο με προφυλαξεις. Ενα βραδυ λογο κουρασης δ μπορουσε να φτασει στο τέλος. Λεω ελα μωρε βγαλτο σιγα. Τον υπόλοιπο κυκλο ξανα προφυλαξεις. Τελος τ μηνα θετικο τεστ. Σοκ. 

& εμείς με το σπέρμα έχουμε θέμα, σχεδόν μηδενικός αριθμός και μηδαμινή κινητικότητα. Είμαστε σε τρήμηνη θεραπεία με Nolvadex και Brudyfertill. Δεν ελπίζω και πολλά είναι η αλήθεια. Εσείς να φανταστώ ο αριθμός δεν ήταν το πρόβλημα έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσι μου.. ούτε εγω είχα ούτε καν βιοχημική. 
 

Και να σου πω κάτι ; Καλύτερα! 
Οτι είναι να έρθει θα έρθει για να μείνει, αυτό πρέπει να σκεφτόμαστε! Και θα έρθει!! 
 

Εγω προσπαθώ αυτόν τον μήνα να δώσω χρόνο στον εαυτό μου και να χαλαρώσω 

Μακάρι να έρθει και να μείνει,ένα υγιές έμβρυο και μια τελειόμηνη κύηση! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Σου στέλνουμε όλη τη θετική μας ενέργεια για το καλύτερο δώρο στον άντρα σου. Κάνε το πράξη για μας που δεν το καταφέραμε 😛

Κοριτσι μου γλυκο ευχαριστω για την ενεργεια σου κ ολα τα κοριτσια εδω...μακαρι να ερθει γ ολες μας...το 24 ειχα μια αισθηση οταν μπηκε οτι κατι θα φερει σε ολες μας,μια αλλαγη κ μακαρι να ειναι η καλυτερη της ζωης μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 
 

@Tina23 κορίτσι μου πραγματικά λυπάμαι πολύ.. κράτησε ότι είχατε μια σύλληψη και σίγουρα θα έρθει σύντομα η επόμενη!!!!!!! 🌈🙏🏻 

Και εγω κορίτσια αποφάσισα να σταματήσω τα τεστ ωορρηξιας και ότι βρέξει ας κατεβάσει! Κουράστηκα με τα τεστ 

Κ πολυ καλα εκανες κοριτσι μου. Κ γω τα πεταξα απο τον ιουλιο οπου σταματησα κ τη προκληση...πηγα διακοπες ξεκιναω κ γυμναστηριο σε λιγο κ λεω ο,τι θελει ας φερει...καμια βολτα με το συντροφο σου αγκαλιτσα καμια ταινια, παρε καμια βιταμινη κ κανε πραγματα για εσενα να εισαι χαλαρη ...που θα παει θα ρθει το σπορι🙏🙏🙏🙏🩵🩵🩵🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mp_christina ειχαμε κ με τον αριθμο. Σύνολο περιπου 3.500.000

Κι ομως εμεινα εγκυος 3 φορες. Αλλα εδω να σ πω οτι εγω παω με την επιστημη κ οχι με το Σταύρο στο χέρι. Στο 1ο οηγαινα για εξωσωματικη. Περασα επιτροπή 9 Δεκεμβρίου και στις 13 ειχα θετικη χοριακη. Στο 2ο ειχα πει οτι αν δ ερθει παλι θα μπω στη διαδικασια εξωσωματικης. Δε φοβομουν τιποτα.

Το 3ο ηρθε με ενα εξαμηνο προσπαθειων. Σαν σήμερα, περυσι, 22/08, εκανα διακοπη κυησης στην 11η βδομαδα (για λογους υγείας) κ είναι ότι πιο δυσκολο εχω βιώσει. @flowerv χίλιες φορες να μην ερχοταν αυτο τ μωρο, παρα να τ εχβ τυψεις μεχρι κ σημερα, ενα χρονο μετα. Γι αυτο κουκλα μ οποτε ερθει να ρθει για να μεινει. Και ας αργήσει λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσι μου γλυκο ευχαριστω για την ενεργεια σου κ ολα τα κοριτσια εδω...μακαρι να ερθει γ ολες μας...το 24 ειχα μια αισθηση οταν μπηκε οτι κατι θα φερει σε ολες μας,μια αλλαγη κ μακαρι να ειναι η καλυτερη της ζωης μας...

❤️ ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@mp_christina ειχαμε κ με τον αριθμο. Σύνολο περιπου 3.500.000

Κι ομως εμεινα εγκυος 3 φορες. Αλλα εδω να σ πω οτι εγω παω με την επιστημη κ οχι με το Σταύρο στο χέρι. Στο 1ο οηγαινα για εξωσωματικη. Περασα επιτροπή 9 Δεκεμβρίου και στις 13 ειχα θετικη χοριακη. Στο 2ο ειχα πει οτι αν δ ερθει παλι θα μπω στη διαδικασια εξωσωματικης. Δε φοβομουν τιποτα.

Το 3ο ηρθε με ενα εξαμηνο προσπαθειων. Σαν σήμερα, περυσι, 22/08, εκανα διακοπη κυησης στην 11η βδομαδα (για λογους υγείας) κ είναι ότι πιο δυσκολο εχω βιώσει. @flowerv χίλιες φορες να μην ερχοταν αυτο τ μωρο, παρα να τ εχβ τυψεις μεχρι κ σημερα, ενα χρονο μετα. Γι αυτο κουκλα μ οποτε ερθει να ρθει για να μεινει. Και ας αργήσει λιγο.

Κι έρχομαι ε΄δω η άτυχη να πω, ότι αυτό πίστευα όταν αργούσε να έρθει, ότι αργεί για να μείνει αλλά διαψεύστηκα

Πλέον απλά ελπίζω για δυο θαύματα, το ένα να έρθει και το άλλο για να μείνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@mp_christina ειχαμε κ με τον αριθμο. Σύνολο περιπου 3.500.000

Κι ομως εμεινα εγκυος 3 φορες. Αλλα εδω να σ πω οτι εγω παω με την επιστημη κ οχι με το Σταύρο στο χέρι. Στο 1ο οηγαινα για εξωσωματικη. Περασα επιτροπή 9 Δεκεμβρίου και στις 13 ειχα θετικη χοριακη. Στο 2ο ειχα πει οτι αν δ ερθει παλι θα μπω στη διαδικασια εξωσωματικης. Δε φοβομουν τιποτα.

Το 3ο ηρθε με ενα εξαμηνο προσπαθειων. Σαν σήμερα, περυσι, 22/08, εκανα διακοπη κυησης στην 11η βδομαδα (για λογους υγείας) κ είναι ότι πιο δυσκολο εχω βιώσει. @flowerv χίλιες φορες να μην ερχοταν αυτο τ μωρο, παρα να τ εχβ τυψεις μεχρι κ σημερα, ενα χρονο μετα. Γι αυτο κουκλα μ οποτε ερθει να ρθει για να μεινει. Και ας αργήσει λιγο.

Έχεις δίκιο, έχεις απόλυτο δίκιο ήταν δύσκολο αυτό που πέρασες! Απλά καμία φορά πάνω στην απελπισία εύχομαστε πράγματα χωρίς να σκεφτουμε.. εύχομαι σε όλες μας μια τελειόμηνη κύηση με ένα υγιές μωρο τίποτα άλλο ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@mp_christina ειχαμε κ με τον αριθμο. Σύνολο περιπου 3.500.000

Κι ομως εμεινα εγκυος 3 φορες. Αλλα εδω να σ πω οτι εγω παω με την επιστημη κ οχι με το Σταύρο στο χέρι. Στο 1ο οηγαινα για εξωσωματικη. Περασα επιτροπή 9 Δεκεμβρίου και στις 13 ειχα θετικη χοριακη. Στο 2ο ειχα πει οτι αν δ ερθει παλι θα μπω στη διαδικασια εξωσωματικης. Δε φοβομουν τιποτα.

Το 3ο ηρθε με ενα εξαμηνο προσπαθειων. Σαν σήμερα, περυσι, 22/08, εκανα διακοπη κυησης στην 11η βδομαδα (για λογους υγείας) κ είναι ότι πιο δυσκολο εχω βιώσει. @flowerv χίλιες φορες να μην ερχοταν αυτο τ μωρο, παρα να τ εχβ τυψεις μεχρι κ σημερα, ενα χρονο μετα. Γι αυτο κουκλα μ οποτε ερθει να ρθει για να μεινει. Και ας αργήσει λιγο.

Με το σταυρό στο χέρι δεν πάω ούτε εγώ φυσικά. Αυτό δεν με κάνει να ελπίζω σε ένα θαύμα όμως. Και εμείς στον ίδιο αριθμό σπερματοζωαρίων είμαστε, ένα εκκατομύριο πιο κάτω. 😜

Εννοείται ότι έχω ήδη αρχίσει να ετοιμάζω χαρτιά για την επιτροπή, απλά περιμένω να μπει ο Σεπτέμβρης για να πάει ο σύζυγος για τις τελικές εξετάσεις. 

Το ότι εσείς με τέτοιο αριθμό τα καταφέρατε μου δίνει κουράγιο αλήθεια. Έκανε θεραπεία με βιταμίνες είπες εε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ προσωπικά πιστεύω σε βιταμίνες και για εμάς αλλά και για τους άντρες μας.. 

Εχουμε και εμείς πρόβλημα με το σπέρμα και ο γυναικολόγος και ο ουρολόγος μας είπαν να ξεκινήσει βιταμίνες, όπου εδώ να σημειώσω ότι ο γυναικολόγος μου δεν έδινε και πολλές πιθανότητες για φυσική σύλληψη (και χαίρομαι πολύ που τον διαψευσαμε 🤭🤭

Και γενικά έχω διαβάσει ότι οι βιταμίνες έχουν βοηθήσει πολλές κοπέλες.. Θεωρώ ότι σε μας βοήθησαν αρκετά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tina23 είπε:

Κορίτσια εγώ προσωπικά πιστεύω σε βιταμίνες και για εμάς αλλά και για τους άντρες μας.. 

Εχουμε και εμείς πρόβλημα με το σπέρμα και ο γυναικολόγος και ο ουρολόγος μας είπαν να ξεκινήσει βιταμίνες, όπου εδώ να σημειώσω ότι ο γυναικολόγος μου δεν έδινε και πολλές πιθανότητες για φυσική σύλληψη (και χαίρομαι πολύ που τον διαψευσαμε 🤭🤭

Και γενικά έχω διαβάσει ότι οι βιταμίνες έχουν βοηθήσει πολλές κοπέλες.. Θεωρώ ότι σε μας βοήθησαν αρκετά.. 

Ποιες βιταμίνες σας έδωσε εσάς; Πήρατε και οι δύο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Κορίτσια εγώ προσωπικά πιστεύω σε βιταμίνες και για εμάς αλλά και για τους άντρες μας.. 

Εχουμε και εμείς πρόβλημα με το σπέρμα και ο γυναικολόγος και ο ουρολόγος μας είπαν να ξεκινήσει βιταμίνες, όπου εδώ να σημειώσω ότι ο γυναικολόγος μου δεν έδινε και πολλές πιθανότητες για φυσική σύλληψη (και χαίρομαι πολύ που τον διαψευσαμε 🤭🤭

Και γενικά έχω διαβάσει ότι οι βιταμίνες έχουν βοηθήσει πολλές κοπέλες.. Θεωρώ ότι σε μας βοήθησαν αρκετά.. 

Εμένα με εξετάσεις κιόλας, ο άντρας μου είχε θετική διαφορά με τις βιταμίνες.

@mp_christina Πήρε για τρεις μήνες τις profertil και τώρα τις wellman. Επίσης ο σύζυγος ξεκίνησε και βασιλικό πολτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Εμένα με εξετάσεις κιόλας, ο άντρας μου είχε θετική διαφορά με τις βιταμίνες.

@mp_christina Πήρε για τρεις μήνες τις profertil και τώρα τις wellman. Επίσης ο σύζυγος ξεκίνησε και βασιλικό πολτό. 

Κάνουν δουλειά οι βιταμίνες?? Είδατε διαφορά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Κάνουν δουλειά οι βιταμίνες?? Είδατε διαφορά???

Ναι, είχε αύξηση στην κίνηση. Βεβαία να ξέρετε ότι το σπέρμα δεν είναι πάντα το ίδιο. Τη μια μέρα μπορεί να είναι τέλειο και την άλλη όχι. Επηρεάζεται από πολλούς παράγοντες. Μας τα έλεγε ο ανδρολόγος πριν μια εβοδμάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Κάνουν δουλειά οι βιταμίνες?? Είδατε διαφορά???

Κι ο δικός μου έπαιρνε τις wellman και μια χαρά πιάσαμε αλλά δεν έμεινε κανένα. Αν υπάρχει θέμα με σπέρμα ναι να πάρει βιταμίνες, να φροντίσει διατροφή και φυσικά να μειώσει/κόψει τσιγάρο. Αλλά και πάλι ποτέ δεν ειναι σίγουρο 100%

Γενικά εγώ καταλήγω πως θέλει μια φροντίδα το σώμα και των 2 αλλά θέλει και χαλάρωση και λίγο να τη ζούμε τη ζωή. Και το λέω και προσωπικά "παλευω" να το κάνω κι εγώ γιατί μετά από τόσες ατυχίες πως να μην υπεραναλυω! Αλλά όχι θέλει χαλάρωση και φυσικά ότι προτείνουν κι οι γιατροί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η mp_christina είπε:

Ποιες βιταμίνες σας έδωσε εσάς; Πήρατε και οι δύο;

Εγώ είχα ξεκινήσει καιρό πριν από μόνη μου τις pregnacare conseption. Στον σύζυγο μου πρότειναν τις profertil.. Αλλά επειδή έβγαιναν πάρα πολύ ακριβές, έψαχνα να δω τι βιταμίνες είχε αυτό κ βρήκα σε ποιο οικονομικη εταιρεία κ πήρε αυτές. Ουσιαστικά έχει τις ίδιες βιταμίνες απλά σε μικρότερη δοσολογία.. Για να δεις κάποια διαφορά θα πρέπει σίγουρα να περάσει ένα 2μηνο, εμένα με βόλεψε γιατί όταν τις ξεκίνησε  θα έμπαινα για υστεροσκοπηση, οπότε για ένα 2μηνο δεν θα είχαμε επαφές. Πιστεύω ότι βοήθησαν, λογικά θα ξανακάνει και ένα επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα από Σεπτέμβρη, εκεί θα ξέρω σίγουρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης στο σπέρμα βοηθάνε πολύ κολοκυθόσποροι και αντιοξειδωτικά πχ μύρτιλα κλπ,  βιταμίνη c, και αυγά! Αλλά θέλει συχνή κατανάλωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Εγώ είχα ξεκινήσει καιρό πριν από μόνη μου τις pregnacare conseption. Στον σύζυγο μου πρότειναν τις profertil.. Αλλά επειδή έβγαιναν πάρα πολύ ακριβές, έψαχνα να δω τι βιταμίνες είχε αυτό κ βρήκα σε ποιο οικονομικη εταιρεία κ πήρε αυτές. Ουσιαστικά έχει τις ίδιες βιταμίνες απλά σε μικρότερη δοσολογία.. Για να δεις κάποια διαφορά θα πρέπει σίγουρα να περάσει ένα 2μηνο, εμένα με βόλεψε γιατί όταν τις ξεκίνησε  θα έμπαινα για υστεροσκοπηση, οπότε για ένα 2μηνο δεν θα είχαμε επαφές. Πιστεύω ότι βοήθησαν, λογικά θα ξανακάνει και ένα επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα από Σεπτέμβρη, εκεί θα ξέρω σίγουρα. 

Κι εγώ αυτές παίρνω! Και τις δικ΄ές μου και του άντρα μου, τις είχε δώσει ο γιατρός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Naty_ είπε:

Επίσης στο σπέρμα βοηθάνε πολύ κολοκυθόσποροι και αντιοξειδωτικά πχ μύρτιλα κλπ,  βιταμίνη c, και αυγά! Αλλά θέλει συχνή κατανάλωση 

Μόνο αυγά θα του μαγειρεύω 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Μόνο αυγά θα του μαγειρεύω 🤣🤣🤣

🥚🍳🥚🍳 😂😂😂😂😂😂 

Εμένα εάν του πω ότι μόνο αυγά θα τρώει δεν θα έχει πρόβλημα 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Κι εγώ αυτές παίρνω! Και τις δικ΄ές μου και του άντρα μου, τις είχε δώσει ο γιατρός

Εμείς επειδή έχουμε θέμα και εγώ με τις ωοθήκες μου και ο σύζυγος με το σπέρμα, μας πρότεινε την ακριβή version προφανώς για ίσως καλύτερα αποτελέσματα;! Δεν ξέρω τι να σου πω.. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Επίσης στο σπέρμα βοηθάνε πολύ κολοκυθόσποροι και αντιοξειδωτικά πχ μύρτιλα κλπ,  βιταμίνη c, και αυγά! Αλλά θέλει συχνή κατανάλωση 

Ναι το είχα διαβάσει κ εγώ.. 

Και θα συμφωνήσω μαζί σου κορίτσι μου ότι γενικά θέλει φροντίδα και προσοχή το σώμα μας και η ψυχική μας υγεία, γιατί στο τέλος της μερας όλα παίζουν τον ρόλο τους, και το καθένα με διαφορετική βαρύτητα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Εμείς επειδή έχουμε θέμα και εγώ με τις ωοθήκες μου και ο σύζυγος με το σπέρμα, μας πρότεινε την ακριβή version προφανώς για ίσως καλύτερα αποτελέσματα;! Δεν ξέρω τι να σου πω.. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

 

Ποια είναι η ακριβή version? Για πες μήπως για αλλαγή το δοκιμάσουμε κι αυτό 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tina23 είπε:

Εμείς επειδή έχουμε θέμα και εγώ με τις ωοθήκες μου και ο σύζυγος με το σπέρμα, μας πρότεινε την ακριβή version προφανώς για ίσως καλύτερα αποτελέσματα;! Δεν ξέρω τι να σου πω.. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

 

Εγω επειδη εχω πολυκυστικες παιρνω ινοφερτ ινοσιτολη κ φολικο οξυ ...2 χρονια της παιρνω ανελλιπως ...φως δεν ειδα 🤣🤣🤣😊 ο συζυγος ουτε να τις δει τις βιταμινες λεει καλα ειμαι δεν ειμαι ςρρωστος να παρω βιταμινες...τον κουμπωνω στα αυγα και τους χυμους και στο γαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Ποια είναι η ακριβή version? Για πες μήπως για αλλαγή το δοκιμάσουμε κι αυτό 🤣

Τα προφερτιλ 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...