Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Καλημέρα ❤️

Να το κάνεις! Και όποτε νιώσεις την ανάγκη, τα ξανά ξεκινάς.

Ναι αυτό θα κάνω γιατί τελικά όταν είναι να έρθει θα έρθει! Με τον έναν η τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρουμε που θα πάει 🌈 

εσυ 20/08 σε ποια μέρα του κύκλου ήσουν ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Ναι αυτό θα κάνω γιατί τελικά όταν είναι να έρθει θα έρθει! Με τον έναν η τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρουμε που θα πάει 🌈 

εσυ 20/08 σε ποια μέρα του κύκλου ήσουν ; 

Κανονικά στην 15η μέρα κύκλου. Αλλά ή έκανα ωορρηξία πολύ νωρίς ή δεν θα κάνω. Απλά έκανα συνειρμό με το μήπως έκανα πολύ νωρίς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Κανονικά στην 15η μέρα κύκλου. Αλλά ή έκανα ωορρηξία πολύ νωρίς ή δεν θα κάνω. Απλά έκανα συνειρμό με το μήπως έκανα πολύ νωρίς. 

Ειδα τώρα τα τεστ που είχες ανεβάσει. Ίσως θετικό τεστ να είχες  13/8 και 14 να έσπασε το αυγουλακι γι αυτό δεν ήταν πολύ έντονο. Τα υπόλοιπα τεστ είναι αρνητικα. Αν είναι έτσι περίοδο περιμένεις περίπου θεωρητικά 26-27 του μήνα. 
Μακαρι να μην σου έρθει και να πετάξεις και τα τεστ 🤞🏼🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, αυτό ακριβώς πετύχατε σύλληψη που είναι σημαντικό, και αφού έγινε θα ξανά γίνει! Κουράγιο και υπομονή ❤️

 

Αγαπημένη @Παρασκευαιδου βοηθά σε παρακαλώ, δες τη γυάλα σου μάσα φυλλα δωσε προβλεψεις στο λαο σου ❤️

Δεν είχα ποτε μου σε αυτό το διάστημα σύλληψη ποτε θα γίνει το θαύμα για εμάς?? 

 

Στο τέλος της ημέρας κρατάω το θετικό κομμάτι που είναι η σύλληψη..❤️
Πες μου όμως τι κάνεις εσύ? πως είσαι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Ειδα τώρα τα τεστ που είχες ανεβάσει. Ίσως θετικό τεστ να είχες  13/8 και 14 να έσπασε το αυγουλακι γι αυτό δεν ήταν πολύ έντονο. Τα υπόλοιπα τεστ είναι αρνητικα. Αν είναι έτσι περίοδο περιμένεις περίπου θεωρητικά 26-27 του μήνα. 
Μακαρι να μην σου έρθει και να πετάξεις και τα τεστ 🤞🏼🌈

Ax λέτε από την βλακεία μου που δεν ξέρω πολλά για τα τεστ, να πέτυχε κάτι κάλο; Μακάρι 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ChrisElen είπε:

Ax λέτε από την βλακεία μου που δεν ξέρω πολλά για τα τεστ, να πέτυχε κάτι κάλο; Μακάρι 🙏

Ερώτηση: τι ώρες κάνεις τα τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Με βλέπω να κάνω πινακακι.   Για να μην ψάχνετε σε ποια είχα δώσει .. δεν το κάνω φυσικά γτ προκαλεί άγχος. Οποία θέλει θα μου λέει θα μασάω εγώ τα φύλα μου θα δίνω μήνα.. και μετά βουρ επαφουλες και θετικά τέστ 

Εγώ που θέλω 3ο και ο άντρας μου λέει όχι ακόμα, ΑΝ κάνουμε σε 2-3 χρόνια;;; Λες να του κάνουμε κανένα μαγικό;; 😂😂😂 Η γυάλα προβλέπει για τόσο μακριά;; 😂😂 Προφανώς και αστειεύομαι!! Μπράβο κορίτσι μου σε εσένα και τις "ικανότητες" σου!! Και για το πόσο βοηθάς τα κορίτσια εδώ μέσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Στο τέλος της ημέρας κρατάω το θετικό κομμάτι που είναι η σύλληψη..❤️
Πες μου όμως τι κάνεις εσύ? πως είσαι?? 

Απογοήτευση νιώθω! Δε ξέρω αν θα τα καταφέρουμε ποτε ! Με αγχώνει που 1,5 χρόνο τωρα, δεν είχα ποτέ μια σύλληψη,να ξέρω ότι το σώμα μου μπορεί να καταφέρει κάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Τα κάνω γύρω στις 16:00 και δεν έχω πιει νερό από τη 13:00.

Τέτοια ώρα τα έκανα και εγώ, αλλά μια μέρα έκανα και ένα κατά τις 20:00 και είδα οτι είχα πιο έντονη γραμμή από το άλλο που είχα κάνει στις 16:30, οπότε εκείνη την μέρα πιστεύω οτι η ωορρηξία γινόταν βραδιάτικα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Απογοήτευση νιώθω! Δε ξέρω αν θα τα καταφέρουμε ποτε ! Με αγχώνει που 1,5 χρόνο τωρα, δεν είχα ποτέ μια σύλληψη,να ξέρω ότι το σώμα μου μπορεί να καταφέρει κάτι..

Να μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου, θα έρθει και η δική σου στιγμή.. Προσπάθησε όσο μπορείς να το αποβάλλεις από το μυαλό σου και όσο το δυνατόν να ηρεμήσεις. Στο λέω αυτό από προσωπική εμπειρία. Εμείς οι δύο κάναμε την υστεροσκόπηση με δυο μέρες διαφορά, τα λέγαμε και στα μνμτα, και οι πρώτες επαφές μου μετά από την επέμβαση μου έφεραν μια σύλληψη, άσχετα την κατάληξη! Που θέλω να καταλήξω.. Είχα στο μυαλό μου οτι θα ξεκινήσουμε εντατικά τις προσπάθειες απο Σεπτέμβρη μετά τις καλοκαιρινές μας διακοπές, οπότε χαλάρωσα και το έβγαλα τελείως απο το μυαλό μου..και τσουπ στις διακοπές μου έμαθα για την κύηση. Και σκέψου οτι έλεγα στον σύζυγο μου οτι δεν υπάρχει περίπτωση, πάλι καμία καθυστέρηση είναι όπως και τον προηγούμενο μήνα..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια πηγαίνοντας πίσω τις ωορρηξιες μου παρατήρησα πως οι μέρες που κάνω είναι  18η 21η 20η 20η 19η (μόνο τη 18η εχω παρακολουθήσει με υπερηχο) , σκέφτηκα μήπως προσπαθησουμε επαφές 15η μέχρι 23η μέρα να πιάσουμε όλο το γόνιμο παράθυρο θεωρητικά,  λέω σε αυτό τον κύκλο να μην κάνω τεστακια, επειδή δεν έχω προμηθευτεί κιόλας, τι προτείνετε;

Κι εγώ συμφωνώ, άσε τα τεστ έναν κύκλο, παρατήρησε τα υγρά σου και τυχόν "πονάκια" ωορρηξίας και κάντε επαφές και χαρείτε το! Που ξέρεις μπορεί αυτή η φορά που δεν θα το ελέγχεις τόσο να είναι η τυχερή, το εύχομαι!!

😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Τέτοια ώρα τα έκανα και εγώ, αλλά μια μέρα έκανα και ένα κατά τις 20:00 και είδα οτι είχα πιο έντονη γραμμή από το άλλο που είχα κάνει στις 16:30, οπότε εκείνη την μέρα πιστεύω οτι η ωορρηξία γινόταν βραδιάτικα χαχαχα

Ναι έχεις δίκιο, αλλά εμένα οι γραμμές είναι σχεδόν ανύπαρκτες. Δεν με κέντρισαν να κάνω και πιο αργά μέσα στην ημέρα. Έπρεπε να είχα κάνει στις 14/8 και βράδυ αλλά λέω αποκλείεται τόσο νωρίς, ανεβαίνει. Και στις 15/8 πιο αχνό δεν γινόταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Ναι έχεις δίκιο, αλλά εμένα οι γραμμές είναι σχεδόν ανύπαρκτες. Δεν με κέντρισαν να κάνω και πιο αργά μέσα στην ημέρα. Έπρεπε να είχα κάνει στις 14/8 και βράδυ αλλά λέω αποκλείεται τόσο νωρίς, ανεβαίνει. Και στις 15/8 πιο αχνό δεν γινόταν

Εγώ ευτυχώς πονάω όταν κάνω ωορρηξία οπότε ουσιαστικά από περιέργεια το δοκίμασα βράδι και είδα οτι τελικά ίσως να χρειάζεται και 2 φορές την ημέρα για την επιβεβαίωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tina23 είπε:

Εγώ ευτυχώς έχω πονάω όταν κάνω οωρρηξία όποτε ουσιαστικά από περιέργεια το δοκίμασα βράδι και είδα οτι τελικά ίσως να χρειάζεται και 2 φορές την ημέρα για την επιβεβαίωση.

Εγώ πάλι είχα πονάκια και τσιμπήματα στην μέση 20/8, κι λέω ααα σήμερα θα βγει θετικό το τεστ.

Αλλά τίποτα.

Αντιθέτως είδα μετά το λίγο καφέ και τρόμαξα μέσα μου (ότι πάλι θα έχω κάποιο πολύποδα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Να μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου, θα έρθει και η δική σου στιγμή.. Προσπάθησε όσο μπορείς να το αποβάλλεις από το μυαλό σου και όσο το δυνατόν να ηρεμήσεις. Στο λέω αυτό από προσωπική εμπειρία. Εμείς οι δύο κάναμε την υστεροσκόπηση με δυο μέρες διαφορά, τα λέγαμε και στα μνμτα, και οι πρώτες επαφές μου μετά από την επέμβαση μου έφεραν μια σύλληψη, άσχετα την κατάληξη! Που θέλω να καταλήξω.. Είχα στο μυαλό μου οτι θα ξεκινήσουμε εντατικά τις προσπάθειες απο Σεπτέμβρη μετά τις καλοκαιρινές μας διακοπές, οπότε χαλάρωσα και το έβγαλα τελείως απο το μυαλό μου..και τσουπ στις διακοπές μου έμαθα για την κύηση. Και σκέψου οτι έλεγα στον σύζυγο μου οτι δεν υπάρχει περίπτωση, πάλι καμία καθυστέρηση είναι όπως και τον προηγούμενο μήνα..χαχαχα

Να σου πω την αλήθεια είμαι πολύ πιο ήρεμη πλέον, απλά κάθε μήνα νιωθω οτι φεύγω πιο μακρυά από το όνειρο! Δεν είμαι πια ενθουσιασμενη! Παλιά περίμενα να έρθουν οι γόνιμες να μπούμε πως και πως στο παιχνίδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Να σου πω την αλήθεια είμαι πολύ πιο ήρεμη πλέον, απλά κάθε μήνα νιωθω οτι φεύγω πιο μακρυά από το όνειρο! Δεν είμαι πια ενθουσιασμενη! Παλιά περίμενα να έρθουν οι γόνιμες να μπούμε πως και πως στο παιχνίδι!

Σε καταλαβαίνουμε όλες. Μου φαίνεται πολύ οικία η περιγραφή σου. Δεν γίνεται να μην αγχώνεσαι και να μην στεναχωριέσαι. Όμως μην τα παρατάς. Μια φράση χαραγμένη στη μνήμη προσπαθεί να μου δίνει κουράγιο. Δεν υπάρχει γυναίκα που δεν μπορεί να κάνει παιδί, υπάρχει γυναίκα που απλά τα παράτησε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Σε καταλαβαίνουμε όλες. Μου φαίνεται πολύ οικία η περιγραφή σου. Δεν γίνεται να μην αγχώνεσαι και να μην στεναχωριέσαι. Όμως μην τα παρατάς. Μια φράση χαραγμένη στη μνήμη προσπαθεί να μου δίνει κουράγιο. Δεν υπάρχει γυναίκα που δεν μπορεί να κάνει παιδί, υπάρχει γυναίκα που απλά τα παράτησε.

Με ταρακούνησε λίγο η φράση αυτή!!

Ούτε καν δεν είμαι σε φάση και δε θέλω να τα παρατήσω! 

Θέλω απλά με ένα μαγικό τρόπο να συμβεί και όλα αυτά,όλες αυτές οι εξετάσεις να φύγουν απλά από τη μνήμη μου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@flowerv αυτο ειναι τ λαθος. Οτι περιμενεις τις γονιμες πως και πως. Καθε μερα ειναι ευκαιρία για αγαπούλες κ σεξακι. Δεν πρεπει να επικεντρωνεσαι στις γονιμες. Να σκεφτεσαι οτι θα τ χαρουμε τωρα όσο περισσότερο γίνεται. Μετα θα περιοριστεις οσον αφορα τις ωρες πχ π θα μπορεις να απολαμβανεις τ σεξ με τ σύντροφο σου. Αλλωστε τ σπερμα δυναμώνει με τις συχνές επαφες. Επισης καθε μηνα ερχεσαι ολο και πιο κοντα να εισαο σίγουρη γι αυτο. Αν διαβάσεις στατιστικα για τ χρονο π παιρνει στα ζευγαρια για εγκυμοσύνη θα δεις ότι ελαχιστα πιάνουν τους πρώτους μηνες ελευθερων επαφων. Τα μισα πιάνουν αναμεσα στους 6 μηνες με χρόνο και μεχρι τα 2 χρονια τ μεγαλύτερο ποσοστό. Οταν προσπαθούσα για την 1η μου κ επεμενα για εξωσωματικη με μονο θεμα μας τ σπερμα, ο γιατρός επεμενε να περιμενω τ 2 χρονια. Σαν ταβάνι. Τελικα εμεινα στους 26 μηνες. Ακριβώς στα 2 χρονια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ απο χθές είμαι ανήσυχη. Μετά ακριβώς απο την επαφή που είχα με το σύζυγο μου με έπιασε απίστευτος πόνος χαμήλα στη μήτρα. Τέτοιο πράγμα δεν μου έχει ξανα τύχη και ακόμη και τώρα νιώθω μια ελαφριά ενόχληση. Έχω αρχίσει και τρομάζω, λέτε να έχω καμιά ενδομητρίωση και να μην το ξέρω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@flowerv αυτο ειναι τ λαθος. Οτι περιμενεις τις γονιμες πως και πως. Καθε μερα ειναι ευκαιρία για αγαπούλες κ σεξακι. Δεν πρεπει να επικεντρωνεσαι στις γονιμες. Να σκεφτεσαι οτι θα τ χαρουμε τωρα όσο περισσότερο γίνεται. Μετα θα περιοριστεις οσον αφορα τις ωρες πχ π θα μπορεις να απολαμβανεις τ σεξ με τ σύντροφο σου. Αλλωστε τ σπερμα δυναμώνει με τις συχνές επαφες. Επισης καθε μηνα ερχεσαι ολο και πιο κοντα να εισαο σίγουρη γι αυτο. Αν διαβάσεις στατιστικα για τ χρονο π παιρνει στα ζευγαρια για εγκυμοσύνη θα δεις ότι ελαχιστα πιάνουν τους πρώτους μηνες ελευθερων επαφων. Τα μισα πιάνουν αναμεσα στους 6 μηνες με χρόνο και μεχρι τα 2 χρονια τ μεγαλύτερο ποσοστό. Οταν προσπαθούσα για την 1η μου κ επεμενα για εξωσωματικη με μονο θεμα μας τ σπερμα, ο γιατρός επεμενε να περιμενω τ 2 χρονια. Σαν ταβάνι. Τελικα εμεινα στους 26 μηνες. Ακριβώς στα 2 χρονια.

Πωπω μου φαντάζαν τόσο μακρινά τα 2 χρονια και να που τα κοντεύω.. άρα γίνεται και μετά από τόσο καιρό εε ??? Τι θέμα είχατε με το σπερμα ?? Εμάς ρε κορίτσια αν εξαιρέσουμε τον καρυότυπο του άντρα μου που από όσο έχω καταλάβει δεν είναι τόσο σοβαρό! Όλα τα άλλα είναι φυσιολογικά! Εεε δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Με ταρακούνησε λίγο η φράση αυτή!!

Ούτε καν δεν είμαι σε φάση και δε θέλω να τα παρατήσω! 

Θέλω απλά με ένα μαγικό τρόπο να συμβεί και όλα αυτά,όλες αυτές οι εξετάσεις να φύγουν απλά από τη μνήμη μου ! 

H φράση αυτή είναι από γυναικολόγο!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@flowervφυσικα και γινεται! Και πολλα κορίτσια εδω περα τα καταφεραν στον 3ο χρονο. Ειναι λιγο κ σε ογκο σπερματοζωαριων και σαν κινητικότητα. Με βιταμινες, διατροφη και γυμναστική ειχε βελτιωθεί σημαντικα ως προς την κινητικότητα. Ενα θα σου πω. Στο 2ο εμεινα με μια μονο ελευθερη επαφη. Οταν η μεγαλη μ ηταβ μολις ενός. Ειχαμε επαφές σε όλο τ κυκλο με προφυλαξεις. Ενα βραδυ λογο κουρασης δ μπορουσε να φτασει στο τέλος. Λεω ελα μωρε βγαλτο σιγα. Τον υπόλοιπο κυκλο ξανα προφυλαξεις. Τελος τ μηνα θετικο τεστ. Σοκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η flowerv είπε:

Απογοήτευση νιώθω! Δε ξέρω αν θα τα καταφέρουμε ποτε ! Με αγχώνει που 1,5 χρόνο τωρα, δεν είχα ποτέ μια σύλληψη,να ξέρω ότι το σώμα μου μπορεί να καταφέρει κάτι..

Κορίτσι μου.. ούτε εγω είχα ούτε καν βιοχημική. 
 

Και να σου πω κάτι ; Καλύτερα! 
Οτι είναι να έρθει θα έρθει για να μείνει, αυτό πρέπει να σκεφτόμαστε! Και θα έρθει!! 
 

Εγω προσπαθώ αυτόν τον μήνα να δώσω χρόνο στον εαυτό μου και να χαλαρώσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@flowervφυσικα και γινεται! Και πολλα κορίτσια εδω περα τα καταφεραν στον 3ο χρονο. Ειναι λιγο κ σε ογκο σπερματοζωαριων και σαν κινητικότητα. Με βιταμινες, διατροφη και γυμναστική ειχε βελτιωθεί σημαντικα ως προς την κινητικότητα. Ενα θα σου πω. Στο 2ο εμεινα με μια μονο ελευθερη επαφη. Οταν η μεγαλη μ ηταβ μολις ενός. Ειχαμε επαφές σε όλο τ κυκλο με προφυλαξεις. Ενα βραδυ λογο κουρασης δ μπορουσε να φτασει στο τέλος. Λεω ελα μωρε βγαλτο σιγα. Τον υπόλοιπο κυκλο ξανα προφυλαξεις. Τελος τ μηνα θετικο τεστ. Σοκ. 

Να κάπως έτσι γίνονται τα θαυματακια !!!

Απίστευτη η ιστορία σου με ωραίο αίσιο τέλος! 

Εμείς ενώ είχε φυσιολογικό σπερμοδιαγραμμα, κάναμε ξανά ένα τωρα και βρέθηκαν 3 μικρόβια λαι το σπερμα ήταν πολύ λίγο σε όγκο και αριθμό! Κινητικότητα και μορφολογία φυσιολογικό! Τώρα θα ξανά πάρουμε αντιβιωσεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...