Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

Ήταν να μου έρθει εχθές περίοδος , όποτε σήμερα μόλις γύρισα έκανα με ότι ουρά είχα … έλεγα το απόγευμα να κάνω ένα τεστ πιο ευαίσθητο αυτά που έχουν από 10 μονάδες γιατί είδα αυτό ήταν 25 κ το πρωί αν είναι χοριακη. Λέτε να πάω κατευθείαν για χοριακη; 
εντομεταξυ σήμερα στη δουλειά έκαναν απολύμανση με παρκετινη δεν ξέρω αν έχετε μυρίσει, γενικά με ενοχλεί πάντα , αλλά ειδικά σήμερα κόντεψα να κάνω εμετό 3 φορές!
κοντευω να τρελαθώ δεν μπορώ να ηρεμήσω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Κορίτσια μου κοντεύω να τρελαθώ . Με γελούν τα μάτια μου;;;; Το βλέπει κάποια άλλη ;; Το έστειλα κ στον άντρα μου κ λέει το βλέπει …

IMG_7829.jpeg

Συγχαρητήρια είσαι έγκυος!! Βουρ για χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elenaki12 είπε:

Ήταν να μου έρθει εχθές περίοδος , όποτε σήμερα μόλις γύρισα έκανα με ότι ουρά είχα … έλεγα το απόγευμα να κάνω ένα τεστ πιο ευαίσθητο αυτά που έχουν από 10 μονάδες γιατί είδα αυτό ήταν 25 κ το πρωί αν είναι χοριακη. Λέτε να πάω κατευθείαν για χοριακη; 
εντομεταξυ σήμερα στη δουλειά έκαναν απολύμανση με παρκετινη δεν ξέρω αν έχετε μυρίσει, γενικά με ενοχλεί πάντα , αλλά ειδικά σήμερα κόντεψα να κάνω εμετό 3 φορές!
κοντευω να τρελαθώ δεν μπορώ να ηρεμήσω!! 

Στην θέση σου θα έκανα ένα ψηφιακό και αύριο πρωί χοριακη. Πριν από αυτά θα χόρευα που βγήκε θετικό το τεστ που κρατάς στα χέρια σου 😂 στα δικά μου θετικά έτσι έκανα, τώρα που τα έχω γεννησει χορεύω από χαρά όταν κοιμούνται και τα δύο και ηρεμεί για λίγο το σπίτι και η πολυκατοικία μαζί 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι πως έκλαψα πολύ δεν χόρεψα , αλλά νομίζω ήταν χαράς κ μόνο ..

μόλις μίλησα με τον γιατρό μου , είπε να κάνω αύριο χοριακη και προγεστερονη να ξεκινήσω από σήμερα αν γίνεται βιταμίνες pregnant care .. όποτε το απόγευμα θα κάνω ένα πιο ευαίσθητο τεστ, ποιο προτείνετε ;; Ένα που να είναι πιο ευαίσθητο από predictor express 25 μονάδες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elenaki12 είπε:

Η αλήθεια είναι πως έκλαψα πολύ δεν χόρεψα , αλλά νομίζω ήταν χαράς κ μόνο ..

μόλις μίλησα με τον γιατρό μου , είπε να κάνω αύριο χοριακη και προγεστερονη να ξεκινήσω από σήμερα αν γίνεται βιταμίνες pregnant care .. όποτε το απόγευμα θα κάνω ένα πιο ευαίσθητο τεστ, ποιο προτείνετε ;; Ένα που να είναι πιο ευαίσθητο από predictor express 25 μονάδες ..

Άντε άντε να πάρει τα πάνω της η ομάδα!! Πολλά πολλά συγχαρητήρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Η αλήθεια είναι πως έκλαψα πολύ δεν χόρεψα , αλλά νομίζω ήταν χαράς κ μόνο ..

μόλις μίλησα με τον γιατρό μου , είπε να κάνω αύριο χοριακη και προγεστερονη να ξεκινήσω από σήμερα αν γίνεται βιταμίνες pregnant care .. όποτε το απόγευμα θα κάνω ένα πιο ευαίσθητο τεστ, ποιο προτείνετε ;; Ένα που να είναι πιο ευαίσθητο από predictor express 25 μονάδες ..

Περιμενουμε ολες αυριο νεα σου απο μια θετικη χοριακη🙏. Εσεις κοριτσια πως ειστε οι υπολοιπες? @eva_gge_lia μου ολα καλα εσυ νομιζω εισαι κοντα στη περιοδο ...(ευχομαι να μην) με την @marinamanoulitsa εχουμε καποιο νεο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Περιμενουμε ολες αυριο νεα σου απο μια θετικη χοριακη🙏. Εσεις κοριτσια πως ειστε οι υπολοιπες? @eva_gge_lia μου ολα καλα εσυ νομιζω εισαι κοντα στη περιοδο ...(ευχομαι να μην) με την @marinamanoulitsa εχουμε καποιο νεο???

@arntaliaΤον 15 Αύγουστο που ειχα το αρνητικό τεστ μετα απο λίγο αδιαθετησα, ειμαι ηδη στην 6η μερα! Οπότε αρχιζει νεα προσπάθεια και για μένα! Σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenaki12 είπε:

Ήταν να μου έρθει εχθές περίοδος , όποτε σήμερα μόλις γύρισα έκανα με ότι ουρά είχα … έλεγα το απόγευμα να κάνω ένα τεστ πιο ευαίσθητο αυτά που έχουν από 10 μονάδες γιατί είδα αυτό ήταν 25 κ το πρωί αν είναι χοριακη. Λέτε να πάω κατευθείαν για χοριακη; 
εντομεταξυ σήμερα στη δουλειά έκαναν απολύμανση με παρκετινη δεν ξέρω αν έχετε μυρίσει, γενικά με ενοχλεί πάντα , αλλά ειδικά σήμερα κόντεψα να κάνω εμετό 3 φορές!
κοντευω να τρελαθώ δεν μπορώ να ηρεμήσω!! 

Συγχαρητήρια εύχομαι μια τελειομηνη κ όμορφη εγκυμοσύνη ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ μπραβοοοοοο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenaki12 είπε:

Κορίτσια μου κοντεύω να τρελαθώ . Με γελούν τα μάτια μου;;;; Το βλέπει κάποια άλλη ;; Το έστειλα κ στον άντρα μου κ λέει το βλέπει …

IMG_7829.jpeg

Αχχχ το βλέπω κι εγώ! Τέλεια!!

Με το καλό και η χοριακη 🎉♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenaki12 είπε:

Κορίτσια μου κοντεύω να τρελαθώ . Με γελούν τα μάτια μου;;;; Το βλέπει κάποια άλλη ;; Το έστειλα κ στον άντρα μου κ λέει το βλέπει …

IMG_7829.jpeg

Φυσικά και το βλέπουμε!!!! Συγχαρητήρια!!!🥹😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenaki12 είπε:

Κορίτσια μου κοντεύω να τρελαθώ . Με γελούν τα μάτια μου;;;; Το βλέπει κάποια άλλη ;; Το έστειλα κ στον άντρα μου κ λέει το βλέπει …

IMG_7829.jpeg

Και γώ βλέπω μια άχνη γραμμή όποτε μια χοριακη επιβάλετε!!!!

@Naty_μου ξεκινά το γυμναστήριο σου, χαλάρωσε, απόλαυσε την σχέση σου με τον άντρα σου και αν δεν έρθει σε κάνα δίμηνο τρίμηνο το κοιτάς….μην βάζεις πολλά στο μυαλό σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elenaki12 είπε:

Κορίτσια μου κοντεύω να τρελαθώ . Με γελούν τα μάτια μου;;;; Το βλέπει κάποια άλλη ;; Το έστειλα κ στον άντρα μου κ λέει το βλέπει …

IMG_7829.jpeg

Φαίνεται η γραμμουλααα❤️ μπράβο κορίτσι μουυυυ! Περιμένουμε τα νέα σου από την χοριακη..τεστ που ανιχνεύει από 10 μονάδες είναι το predictor early

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Μιας και έπεσα πάνω σ αυτό το αφήνω εδώ.. @Elenaki12

@Παρασκευαιδου τι θα γίνει με εσένα κορίτσι μουυυυ;❤️🧿🌈

 

IMG_0169.thumb.jpeg.1e9af1539e9f791f07e78a862063d179.jpeg

Οντως @anna30 μου αυτο σκεφτομουν πριν σε ποια ειπε οτι βλεπει στη γυαλα της σεπτεμβριο χαχαχα κ δεν ειχα χρονο να το ψαξω....🤣Αυτη η ζαιρα μας @Παρασκευαιδου μας ειναι εγγυηση σε οοοτι πει κοριτσια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Οντως @anna30 μου αυτο σκεφτομουν πριν σε ποια ειπε οτι βλεπει στη γυαλα της σεπτεμβριο χαχαχα κ δεν ειχα χρονο να το ψαξω....🤣Αυτη η ζαιρα μας @Παρασκευαιδου μας ειναι εγγυηση σε οοοτι πει κοριτσια ...

Εγώ εδώ παρούσα!! από Σεπτέμβριο μου είπε!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MinaSam είπε:

Εγώ εδώ παρούσα!! από Σεπτέμβριο μου είπε!! :)

@ΠαρασκευαιδουΤρεις μήνες στο forum και εχω πειστεί ήδη οτι εισαι Ζαϊρα!🫶👌🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elenaki12 είπε:

Κορίτσια μου κοντεύω να τρελαθώ . Με γελούν τα μάτια μου;;;; Το βλέπει κάποια άλλη ;; Το έστειλα κ στον άντρα μου κ λέει το βλέπει …

IMG_7829.jpeg

Κ εγώ το βλέπω κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Μιας και έπεσα πάνω σ αυτό το αφήνω εδώ.. @Elenaki12

@Παρασκευαιδου τι θα γίνει με εσένα κορίτσι μουυυυ;❤️🧿🌈

 

IMG_0169.thumb.jpeg.1e9af1539e9f791f07e78a862063d179.jpeg

Να μας πει κ τους αριθμούς του τζόκερ 😂 @Παρασκευαιδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τώρα που παρατήρησα το ντομπλερ στις 29+4 που πήγα ο πλακούντας μου λέει είναι grade 2 είναι φυσιολογικός στις εβδομαδες αυτες να είναι grqde 2; Η ροη οπως σας είπα είναι μια χαρά απλά το μωρό δε βάζει βάρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια τώρα που παρατήρησα το ντομπλερ στις 29+4 που πήγα ο πλακούντας μου λέει είναι grade 2 είναι φυσιολογικός στις εβδομαδες αυτες να είναι grqde 2; Η ροη οπως σας είπα είναι μια χαρά απλά το μωρό δε βάζει βάρος 

Καλησπέρα Raf μου! Σου παραθέτω σε φωτογραφία αυτά που διάβασα κι εγώ για να καταλάβω τη διαβάθμιση που δίνουν για τον πλακούντα...θεωρώ όμως πως αν ήταν κάτι ο γιατρός θα σου το έλεγε!

Screenshot_2024-08-20-18-05-05-988_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

Εγώ εδώ παρούσα!! από Σεπτέμβριο μου είπε!! :)

Εχει δωσει πολλες προβλεψεις για σεπτεμβριο απ οτι θυμαμαι η ζαιρα @Παρασκευαιδουλεει κατι αλλο η γυαλα σου?? Μηπως κ νωριτερα για καμια απο μας????🤣🙏😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

Μιας και έπεσα πάνω σ αυτό το αφήνω εδώ.. @Elenaki12

@Παρασκευαιδου τι θα γίνει με εσένα κορίτσι μουυυυ;❤️🧿🌈

 

IMG_0169.thumb.jpeg.1e9af1539e9f791f07e78a862063d179.jpeg

Το πιστεύετε ότι σκεφτόμουν αυτό συνέχεια ;; 
εντομεταξυ τώρα λίγο παλάβωσα κ έκανα εμα ακόμη early predictor αλλά δεν έβγαλε τίποτα κ έχω απογοητευτεί .. αύριο πάω για εξετάσεις δεν κάνω καν το δεύτερο τεστ που έχει μέσα γιατί δεν θέλω να αγχωθώ (που ήδη αγχώθηκα )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Το πιστεύετε ότι σκεφτόμουν αυτό συνέχεια ;; 
εντομεταξυ τώρα λίγο παλάβωσα κ έκανα εμα ακόμη early predictor αλλά δεν έβγαλε τίποτα κ έχω απογοητευτεί .. αύριο πάω για εξετάσεις δεν κάνω καν το δεύτερο τεστ που έχει μέσα γιατί δεν θέλω να αγχωθώ (που ήδη αγχώθηκα )

Κορίτσι μου την είδα κι εγώ τη γραμμή στο άλλο... Με απογευματινά ούρα συνήθως δε βγάζει αποτέλεσμα! Πήγαινε αύριο για μια χοριακή! Μην απογοητεύεσαι έτσι εύκολα κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου... Σήμερα κατάφερα να μπω και να σας διαβάσω λίγο μαζεμένα. Ευχαριστώ όλες σας για τις ευχές σας και πάλι... @Raf123εμένα στις 33+4 ακόμα ήταν grade 1. 

Δυσκολεύομαι λίγο να απαντήσω σε όλες... Μέχρι να βρούμε κι εμείς με την μπουμπού μου τα πατήματα μας! 

Τη @marinamanoulitsaτη σκέφτομαι κι εγώ... Αλλά συνήθως όταν εξαφανίζονται έτσι τα κορίτσια εδώ είναι για καλό. Όταν κάτι δεν πάει καλά... πρώτα μας ενημερώνουν εδώ στην παρέα μας και μετά εξαφανίζονται για όσο το έχουν ανάγκη!

@Mpourmpouloσου εύχομαι να σου πάνε όλα κατ' ευχήν κορίτσι μου γλυκό!

Υ.γ. τα νέα μας θα σας τα γράψω σε ξεχωριστό μήνυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...