Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

@Katiana1987@Elk να σας ζήσουν τα μωράκια σας !!! Να είναι γερά κ καλότυχα !!

εγω κορίτσια είναι να αδιαθετήσω σήμερα , δεν έκανα τεστ ακόμη δεν έχω κάποια σύμπτωμα αλλά το πρωί είχα μια ανακατωσούρα , τώρα μπορεί να ήταν κ ιδέα μου ; Δυστυχώς σήμερα δεν μπορώ να κάνω τεστ αύριο μεσημέρι στην καλύτερη .. ας ευχηθούμε αρχικά να μην μου έρθει κ ας κάνω κ αύριο το βράδυ 🙏

Μακάρι να μην σου έρθει κ να δούμε ένα θετικό τεστ που έχει καιρό να δούμε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

@Katiana1987@Elk να σας ζήσουν τα μωράκια σας !!! Να είναι γερά κ καλότυχα !!

εγω κορίτσια είναι να αδιαθετήσω σήμερα , δεν έκανα τεστ ακόμη δεν έχω κάποια σύμπτωμα αλλά το πρωί είχα μια ανακατωσούρα , τώρα μπορεί να ήταν κ ιδέα μου ; Δυστυχώς σήμερα δεν μπορώ να κάνω τεστ αύριο μεσημέρι στην καλύτερη .. ας ευχηθούμε αρχικά να μην μου έρθει κ ας κάνω κ αύριο το βράδυ 🙏

Αχ μακάρι να μας στείλεις ένα θετικό τεστακι…

Εγώ ειδα την μαία μου σήμερα….να σας πω την αλήθεια χάρηκα!!!

Είδαμε την θέση της μπέμπας που είναι πολύ καλή αν και το κεφάλι της είναι ακριβώς πάνω στην κύστη μου και γι αυτό νοιωθω αυτή την πίεση. Μου έδωσε κάποιες ασκήσεις άμα με πιέζει πολύ να κάνω αλλά δεν θέλει να της αλλάξουμε την θέση. 
Γενικά μου θύμισε και της ασκήσεις στην μπάλα και το λαδακι για το μασάζ στο περινεο και όλα όσα θα πρέπει να κάνω σιγά σιγά μέχρι να γεννήσω. Την άλλη εβδομάδα θα πάω και γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου..πως είστε; Γυρίσατε από διακοπές; Εμείς μετά την Καλυμνο ήρθαμε μια εβδομάδα χωριό και θα γυρίσουμε αύριο..να μπαίνουμε σιγά σιγά σε μια σειρά ξανά.. τέλος Αυγούστου έχουμε τον ουρολόγο και 10/9 έχω την γυναικολόγο και ανυπομονώ..

Σε γενικές γραμμές είμαι καλά..χθες ήμουν λίγο νταουν γιατί βλέπω εδώ στο χωριό πολλούς γνωστούς με μπεμπακια..πέταξε και η πεθερά κάτι μαγικες λεξούλες για παιδί και κάτι μου ήρθε..θα περάσει..

περιμένουμε κάποιες κοπέλες για τεστ; Σε τι φάση είστε;

Εγώ ψάχνω την ωορρηξία, έκανα ένα δίμηνο διάλειμμα χωρίς και είπα να ξανακάνω τεστ. Είμαι 14η μέρα και ακόμα τίποτα. Ωστόσο κάνουμε τις προσπάθειες μας 😇🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

@Katiana1987@Elk να σας ζήσουν τα μωράκια σας !!! Να είναι γερά κ καλότυχα !!

εγω κορίτσια είναι να αδιαθετήσω σήμερα , δεν έκανα τεστ ακόμη δεν έχω κάποια σύμπτωμα αλλά το πρωί είχα μια ανακατωσούρα , τώρα μπορεί να ήταν κ ιδέα μου ; Δυστυχώς σήμερα δεν μπορώ να κάνω τεστ αύριο μεσημέρι στην καλύτερη .. ας ευχηθούμε αρχικά να μην μου έρθει κ ας κάνω κ αύριο το βράδυ 🙏

Μακάρι να μην έρθει και να δεις ένα ολοκόκκινο τεστ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenaki12 είπε:

@Katiana1987@Elk να σας ζήσουν τα μωράκια σας !!! Να είναι γερά κ καλότυχα !!

εγω κορίτσια είναι να αδιαθετήσω σήμερα , δεν έκανα τεστ ακόμη δεν έχω κάποια σύμπτωμα αλλά το πρωί είχα μια ανακατωσούρα , τώρα μπορεί να ήταν κ ιδέα μου ; Δυστυχώς σήμερα δεν μπορώ να κάνω τεστ αύριο μεσημέρι στην καλύτερη .. ας ευχηθούμε αρχικά να μην μου έρθει κ ας κάνω κ αύριο το βράδυ 🙏

Θα περιμένουμε νέα σου! Εύχομαι ένα θετικό τεστακι 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Εγώ ψάχνω την ωορρηξία, έκανα ένα δίμηνο διάλειμμα χωρίς και είπα να ξανακάνω τεστ. Είμαι 14η μέρα και ακόμα τίποτα. Ωστόσο κάνουμε τις προσπάθειες μας 😇🥳

Κράτησε τα στο πίσω μέρος του μυαλού σου να έχεις έναν μπούσουλα ανεξάρτητα από τις επαφές! Εύχομαι να είναι ο τυχερός σας μηνας! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenaki12 είπε:

@Katiana1987@Elk να σας ζήσουν τα μωράκια σας !!! Να είναι γερά κ καλότυχα !!

εγω κορίτσια είναι να αδιαθετήσω σήμερα , δεν έκανα τεστ ακόμη δεν έχω κάποια σύμπτωμα αλλά το πρωί είχα μια ανακατωσούρα , τώρα μπορεί να ήταν κ ιδέα μου ; Δυστυχώς σήμερα δεν μπορώ να κάνω τεστ αύριο μεσημέρι στην καλύτερη .. ας ευχηθούμε αρχικά να μην μου έρθει κ ας κάνω κ αύριο το βράδυ 🙏

Ευχαριστώ κορίτσι μου

ευχομαι να μην έρθει και να μας στείλεις θετικό τεστ 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/8/2024 at 4:17 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Ναι υπομονή τώρα να περάσουν οι μερες να συνέλθω γρήγορα 

 

Εντάξει πιστεύω πολύ δεν χάσαμε ήταν σε φυσιολογικά πλαίσια 

ααα το ανάποδο εσυ 😂 για την ώρα φαίνεται τον αγαπάει τον ύπνο και εμένα όπως ο δικός σου μετά δεν ξέρω πως θα πάει 😂

Όπως ξεκινάς πάει.. 15 μηνών κοιμάται με το ζόρι και μετά από πολύ κόπο 1 ώρα. Κοιμόταν μόνο 15-20 λεπτά όλη την ημέρα διάσπαρτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 🌼

Εμένα ήρθε μάλλον περίοδος τελικά - παρέα με την πανσέληνο, είδα λίγο καφέ τα πρώτα δηλαδή οπότε θα έρθει κανονικά σήμερα. Μόνη μου χαιρόμουν!! 

Και αναρωτιέμαι.. να αφήσω να περάσει κανένα δίμηνο και να μπούμε μετά συνειδητά στη διαδικασία ώστε να κάνουμε μια μίνι προετοιμασία (πχ να πάρει καμία βιταμίνη ο σύντροφος, να φροντίσω καλύτερα πάλι τη διατροφή μου κι εγώ) η από τώρα βουρ στο ψητό; Σίγουρα το θέλω. Από την άλλη σκέφτομαι μήπως δεν είμαστε κατάλληλα προετοιμασμένοι; Και στο παρελθόν που πάλι φροντίσαμε όσο μπορούσαμε ήρθαν δύο αποβολές. Θέλω να πω μήπως τελικά να το αφήσω να πάει μόνο του χωρίς να τρελαίνομαι ότι πρέπει όλα να είναι "τέλεια" για να έρθει το μπεμπέ και να μείνει; 

Επίσης σκέφτομαι θα ξεκινήσω τώρα gym πάλι, τι νόημα έχει αν πχ και σε λίγες μέρες ξεκινήσουμε για μωρό; Αλλά δε θέλω να το αφήσω κιόλας.

Γενικά σκέφτομαι διάφορα, καίω λίγο τον εγκέφαλο μου 😂

 

Εσείς τι λέτε για όλα αυτά;; 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια 🌼

Εμένα ήρθε μάλλον περίοδος τελικά - παρέα με την πανσέληνο, είδα λίγο καφέ τα πρώτα δηλαδή οπότε θα έρθει κανονικά σήμερα. Μόνη μου χαιρόμουν!! 

Και αναρωτιέμαι.. να αφήσω να περάσει κανένα δίμηνο και να μπούμε μετά συνειδητά στη διαδικασία ώστε να κάνουμε μια μίνι προετοιμασία (πχ να πάρει καμία βιταμίνη ο σύντροφος, να φροντίσω καλύτερα πάλι τη διατροφή μου κι εγώ) η από τώρα βουρ στο ψητό; Σίγουρα το θέλω. Από την άλλη σκέφτομαι μήπως δεν είμαστε κατάλληλα προετοιμασμένοι; Και στο παρελθόν που πάλι φροντίσαμε όσο μπορούσαμε ήρθαν δύο αποβολές. Θέλω να πω μήπως τελικά να το αφήσω να πάει μόνο του χωρίς να τρελαίνομαι ότι πρέπει όλα να είναι "τέλεια" για να έρθει το μπεμπέ και να μείνει; 

Επίσης σκέφτομαι θα ξεκινήσω τώρα gym πάλι, τι νόημα έχει αν πχ και σε λίγες μέρες ξεκινήσουμε για μωρό; Αλλά δε θέλω να το αφήσω κιόλας.

Γενικά σκέφτομαι διάφορα, καίω λίγο τον εγκέφαλο μου 😂

 

Εσείς τι λέτε για όλα αυτά;; 

 

 

Καλημέρα κορίτσια🌈 

Εγω κοπέλα μου θα σου έλεγα να μην σκέφτεσαι τίποτα. Ξεκινήστε τις επαφές σας και όταν ερθει το μπεμπέ θα πάρετε τα ανάλογα μέτρα και θα κάνετε ότι χρειάζεται. 
 

Οσον αφορά την γυμναστική, ολες μου οι φιλες γυμνάζονταν κανονικά στην εγκυμοσύνη τους. Δεν την σταμάτησαν ποτέ. Βέβαια αυτό προϋποθέτει και μια εγκυμοσύνη που να είναι οκ και να το επιτρέπει και ο γιατρός. 
 

Οι αποβολές σου ήταν τυχαίες ή έχετε βρει κάτι; 
 

Ευχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα!🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eirinistz είπε:

Καλημέρα κορίτσια🌈 

Εγω κοπέλα μου θα σου έλεγα να μην σκέφτεσαι τίποτα. Ξεκινήστε τις επαφές σας και όταν ερθει το μπεμπέ θα πάρετε τα ανάλογα μέτρα και θα κάνετε ότι χρειάζεται. 
 

Οσον αφορά την γυμναστική, ολες μου οι φιλες γυμνάζονταν κανονικά στην εγκυμοσύνη τους. Δεν την σταμάτησαν ποτέ. Βέβαια αυτό προϋποθέτει και μια εγκυμοσύνη που να είναι οκ και να το επιτρέπει και ο γιατρός. 
 

Οι αποβολές σου ήταν τυχαίες ή έχετε βρει κάτι; 
 

Ευχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα!🩷

Οι αποβολές μου ήταν λόγω χρωμωσωμικων ανωμαλιών, ο γιατρός μου είπε πως δεν μπορώ σε καμία εγκυμοσύνη να είμαι 100% και ή μπαίνω στα βαθιά και κολυμπάω ή δεν ξανά προσπαθώ πότε. Το ότι κορίτσια εδώ με αντίστοιχο ιστορικό έμειναν έγκυες και όλα κύλησαν όμορφα μου δίνει δύναμη 🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια 🌼

Εμένα ήρθε μάλλον περίοδος τελικά - παρέα με την πανσέληνο, είδα λίγο καφέ τα πρώτα δηλαδή οπότε θα έρθει κανονικά σήμερα. Μόνη μου χαιρόμουν!! 

Και αναρωτιέμαι.. να αφήσω να περάσει κανένα δίμηνο και να μπούμε μετά συνειδητά στη διαδικασία ώστε να κάνουμε μια μίνι προετοιμασία (πχ να πάρει καμία βιταμίνη ο σύντροφος, να φροντίσω καλύτερα πάλι τη διατροφή μου κι εγώ) η από τώρα βουρ στο ψητό; Σίγουρα το θέλω. Από την άλλη σκέφτομαι μήπως δεν είμαστε κατάλληλα προετοιμασμένοι; Και στο παρελθόν που πάλι φροντίσαμε όσο μπορούσαμε ήρθαν δύο αποβολές. Θέλω να πω μήπως τελικά να το αφήσω να πάει μόνο του χωρίς να τρελαίνομαι ότι πρέπει όλα να είναι "τέλεια" για να έρθει το μπεμπέ και να μείνει; 

Επίσης σκέφτομαι θα ξεκινήσω τώρα gym πάλι, τι νόημα έχει αν πχ και σε λίγες μέρες ξεκινήσουμε για μωρό; Αλλά δε θέλω να το αφήσω κιόλας.

Γενικά σκέφτομαι διάφορα, καίω λίγο τον εγκέφαλο μου 😂

 

Εσείς τι λέτε για όλα αυτά;; 

 

 

Γιατί να μην αρχίσεις γυμναστική; Ίσα ίσα η γυμναστική βοηθάει κ την ψυχολογία. Εγώ θα σου ελεγα να πάρετε τις βιταμίνες να τρώτε πιο καλά κ να είστε κ στο ψητό γιατί ποτέ δε ξερεις ποτέ αυτά θα έρθουν :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Κράτησε τα στο πίσω μέρος του μυαλού σου να έχεις έναν μπούσουλα ανεξάρτητα από τις επαφές! Εύχομαι να είναι ο τυχερός σας μηνας! :)

Nαι αυτό προσπαθώ να κάνω. Μακάρι γι όλες μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Γιατί να μην αρχίσεις γυμναστική; Ίσα ίσα η γυμναστική βοηθάει κ την ψυχολογία. Εγώ θα σου ελεγα να πάρετε τις βιταμίνες να τρώτε πιο καλά κ να είστε κ στο ψητό γιατί ποτέ δε ξερεις ποτέ αυτά θα έρθουν :) 

Συμφωνώ απόλυτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια 🌼

Εμένα ήρθε μάλλον περίοδος τελικά - παρέα με την πανσέληνο, είδα λίγο καφέ τα πρώτα δηλαδή οπότε θα έρθει κανονικά σήμερα. Μόνη μου χαιρόμουν!! 

Και αναρωτιέμαι.. να αφήσω να περάσει κανένα δίμηνο και να μπούμε μετά συνειδητά στη διαδικασία ώστε να κάνουμε μια μίνι προετοιμασία (πχ να πάρει καμία βιταμίνη ο σύντροφος, να φροντίσω καλύτερα πάλι τη διατροφή μου κι εγώ) η από τώρα βουρ στο ψητό; Σίγουρα το θέλω. Από την άλλη σκέφτομαι μήπως δεν είμαστε κατάλληλα προετοιμασμένοι; Και στο παρελθόν που πάλι φροντίσαμε όσο μπορούσαμε ήρθαν δύο αποβολές. Θέλω να πω μήπως τελικά να το αφήσω να πάει μόνο του χωρίς να τρελαίνομαι ότι πρέπει όλα να είναι "τέλεια" για να έρθει το μπεμπέ και να μείνει; 

Επίσης σκέφτομαι θα ξεκινήσω τώρα gym πάλι, τι νόημα έχει αν πχ και σε λίγες μέρες ξεκινήσουμε για μωρό; Αλλά δε θέλω να το αφήσω κιόλας.

Γενικά σκέφτομαι διάφορα, καίω λίγο τον εγκέφαλο μου 😂

 

Εσείς τι λέτε για όλα αυτά;; 

 

 

Καλημέρα κορίτσι μου, εγώ θα σου πρότεινα να ξεκινήσετε τις βιταμίνες γιατί σίγουρα θα βοηθήσουν. Επίσης εαν έχει φτάσει να σε αγχώνει τόσο πολύ αυτό το κομμάτι ίσως να το "άφηνες" λίγο, χωρίς όμως να σταματήσετε τις επαφές και να χαλαρώσετε..ποτέ δεν ξέρεις ίσως έτσι σου έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα πιο γρήγορα.. :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια 🌼

Εμένα ήρθε μάλλον περίοδος τελικά - παρέα με την πανσέληνο, είδα λίγο καφέ τα πρώτα δηλαδή οπότε θα έρθει κανονικά σήμερα. Μόνη μου χαιρόμουν!! 

Και αναρωτιέμαι.. να αφήσω να περάσει κανένα δίμηνο και να μπούμε μετά συνειδητά στη διαδικασία ώστε να κάνουμε μια μίνι προετοιμασία (πχ να πάρει καμία βιταμίνη ο σύντροφος, να φροντίσω καλύτερα πάλι τη διατροφή μου κι εγώ) η από τώρα βουρ στο ψητό; Σίγουρα το θέλω. Από την άλλη σκέφτομαι μήπως δεν είμαστε κατάλληλα προετοιμασμένοι; Και στο παρελθόν που πάλι φροντίσαμε όσο μπορούσαμε ήρθαν δύο αποβολές. Θέλω να πω μήπως τελικά να το αφήσω να πάει μόνο του χωρίς να τρελαίνομαι ότι πρέπει όλα να είναι "τέλεια" για να έρθει το μπεμπέ και να μείνει; 

Επίσης σκέφτομαι θα ξεκινήσω τώρα gym πάλι, τι νόημα έχει αν πχ και σε λίγες μέρες ξεκινήσουμε για μωρό; Αλλά δε θέλω να το αφήσω κιόλας.

Γενικά σκέφτομαι διάφορα, καίω λίγο τον εγκέφαλο μου 😂

 

Εσείς τι λέτε για όλα αυτά;; 

 

 

Η διατροφή,οι  βιταμίνες κ το γυμναστήριο είναι πρωτίστως σημαντικά για εσάς τους ίδιους κ μετά για το μωράκι! 
αρα μην το σκέφτεσαι ότι το κάνετε για το μωρό! Πρέπει να γίνει τρόπος ζωής δικός σας πρώτα ❤️ κ το γυμναστήριο αν έχεις μελλοντικά μια καλή εγκυμοσύνη δν είναι υποχρεωτικό να το κόψεις (βοηθάει κ στην εγκυμοσύνη παρά πολύ) 

κ ταυτόχρονα κάνοντας τις προσπάθειές σας μπορεί να έρθει  και το μωράκι ❤️❤️❤️  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Η διατροφή,οι  βιταμίνες κ το γυμναστήριο είναι πρωτίστως σημαντικά για εσάς τους ίδιους κ μετά για το μωράκι! 
αρα μην το σκέφτεσαι ότι το κάνετε για το μωρό! Πρέπει να γίνει τρόπος ζωής δικός σας πρώτα ❤️ κ το γυμναστήριο αν έχεις μελλοντικά μια καλή εγκυμοσύνη δν είναι υποχρεωτικό να το κόψεις (βοηθάει κ στην εγκυμοσύνη παρά πολύ) 

κ ταυτόχρονα κάνοντας τις προσπάθειές σας μπορεί να έρθει  και το μωράκι ❤️❤️❤️  

Έτσι είναι ναι 🩷

Όσο για διατροφή και γυμναστική εγώ τα έχω πολύ στη ζωή μου, ο σύντροφος επίσης δίπλα μου όσο μπορεί σίγουρα μπορεί και καλύτερα!

Απλά με πιάνει αυτό το είναι ολα οκ ώστε να μπούμε στη διαδικασία, είμαστε αρκετά υγιείς;; Και άλλα τέτοια.. και μετά έχω παραδείγματα ζευγαριών που δεν πρόσεχαν απαραίτητα και μια χαρά ήρθαν όλα!

Απλά επειδή έχω καεί, φυσάω και το γιαούρτι 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_κουκλα μου κανε κανονικα τη ζωη σου και κανονικα τις επαφες σου. Μη χανεις στιγμες σκεπτομενη οτι ίσως να εισαι εγκυος. Να τρεφεσαι σωστα, να γυμναζεσαι, απο εκει κ περα δ ειναι ολα στο χερι μας. Μπορει να ακουστει λιγο ρατσιστικο αλλα οι γυφτοι π κανουν 5 6 παιδια κ πιανουν στον αερα εχουν καλύτερη ποιοτητα ζωης? Καθε εγκυμοσυνη εχει τα ρίσκα της. Ο γιατρός σ ειπε οτι ειναι θεμα τυχης να παει καλα. Ψυχολογικα εισαο προετοιμασμενη τωρα. Καθε απωλεια ποναει κ περισσότερο φυσικα. Αλλα εχεις ολα τ δεδομενα μπροστά σου. Εύχομαι ολόψυχα η επόμενη φορα σ να ειναι η τυχερη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

@Naty_ μου εγώ να σου πω πως όσο ψάχνουμε την κατάλληλη στιγμή δεν θα την βρουμε ποτέ, συνέχεια κάτι θα σκεφτόμαστε

έχεις δίκιο, έτσι είναι.. σημασία έχει να μας φροντίζουμε και οι σύντροφοι επίσης τον εαυτό τους αρχικά για εμάς και μετά και για ένα υγιές μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια 🌼

Εμένα ήρθε μάλλον περίοδος τελικά - παρέα με την πανσέληνο, είδα λίγο καφέ τα πρώτα δηλαδή οπότε θα έρθει κανονικά σήμερα. Μόνη μου χαιρόμουν!! 

Και αναρωτιέμαι.. να αφήσω να περάσει κανένα δίμηνο και να μπούμε μετά συνειδητά στη διαδικασία ώστε να κάνουμε μια μίνι προετοιμασία (πχ να πάρει καμία βιταμίνη ο σύντροφος, να φροντίσω καλύτερα πάλι τη διατροφή μου κι εγώ) η από τώρα βουρ στο ψητό; Σίγουρα το θέλω. Από την άλλη σκέφτομαι μήπως δεν είμαστε κατάλληλα προετοιμασμένοι; Και στο παρελθόν που πάλι φροντίσαμε όσο μπορούσαμε ήρθαν δύο αποβολές. Θέλω να πω μήπως τελικά να το αφήσω να πάει μόνο του χωρίς να τρελαίνομαι ότι πρέπει όλα να είναι "τέλεια" για να έρθει το μπεμπέ και να μείνει; 

Επίσης σκέφτομαι θα ξεκινήσω τώρα gym πάλι, τι νόημα έχει αν πχ και σε λίγες μέρες ξεκινήσουμε για μωρό; Αλλά δε θέλω να το αφήσω κιόλας.

Γενικά σκέφτομαι διάφορα, καίω λίγο τον εγκέφαλο μου 😂

 

Εσείς τι λέτε για όλα αυτά;; 

 

 

Κοριτσακι μου και εγω θα συμφωνησω με τα κοριτσια. Φαε ο,τι τραβαει η ορεξη σου,παρε κ καμια βιταμινουλα ,πηγαινε τις βολτες σου με το συντροφο σου και  Ξεκινα τη γυμναστικη σου κανονικα γτ ξεφευγει το μυαλο κ βοηθας κ το σωμα κ τη ψυχολογια σου....εχε επαφες με το συντροφο σου για να περνατε καλα κ ομορφα χωρις να εχεις τ μυαλο σ στο μπεμπε(δυσκολο το ξερω ετσι εκανα κ γω ) .να ξερεις πως θα ερθει εκει π δε το περιμενεις κ θα ειναι τυχερο. Φοτρωνοντας το μυαλο μας με το τι πρεπει τι να προσεξω κλπ μονο παραπανισιο αγχος δημιουργειται. Εγω πεταξα τα τεστ ωορηξιας,χαλαρωσα,ξεκινησα παλι τη γυμναστικη μου κ θα το ξαναπιασουμε απο χειμωνα το θεμα. Να προσεχεις το εαυτο σου για σενα ,να εισαι εσυ καλα πρωτιστως με τον αντρα σου κ θα ρθει το μωρακι...ετσι λεω κ στον εαυτο μου 2 χρονια τωρα ....❤️😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου κοντεύω να τρελαθώ . Με γελούν τα μάτια μου;;;; Το βλέπει κάποια άλλη ;; Το έστειλα κ στον άντρα μου κ λέει το βλέπει …

IMG_7829.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Κορίτσια μου κοντεύω να τρελαθώ . Με γελούν τα μάτια μου;;;; Το βλέπει κάποια άλλη ;; Το έστειλα κ στον άντρα μου κ λέει το βλέπει …

IMG_7829.jpeg

Τη βλεπω και εγω τη γραμμουλα. Σε ποια μερα κυκλου εισαι

?..Μια χοριακη θα σου δωσει την απαντηση. Ευχομαι να ειναι θετικη🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...