Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Θα γράψω κάτι εντελώς άσχετο αλλά θέλω να τα πω κάπου…

Πεθανε το σκυλάκι μου σήμερα, τον είχαμε από πριν το γάμο μας και ήταν παρόν σε όλα τα μεγάλα γεγονότα της οικογένειας μας….και στενοχωρήθηκα πολύ που έφυγε, αν και έφυγε ήρεμος χωρίς να είναι άρρωστος ή να πονάει, αλλά δεν θα τον γνωρίσει η μπουμπου που περιμένω, δεν θα έχει καμία ανάμνηση απ αυτόν σε αντίθεση με τα αδέρφια της. 
Τον αγαπούσα πολύ και θα μου λείψει!!!!

Το έχω βιώσει αρκετές φορές μιας και οι γονείς μου πρώτα πήραν σκύλο κ μετά έκαναν παιδιά! Επειδή σε κάθε απώλεια στεναχωριομουν πάρα πολύ, πήρα απόφαση, προς το παρόν τουλάχιστον, να μην έχω δικό μου κατοικίδιο στην οικογένεια που έχω κάνει. Σου δίνει τεράστια αγάπη αλλά και μεγάλο πόνο. Σε νιώθω απόλυτα λοιπόν! Υπομονή, και ο χρόνος σίγουρα θα σου απαλύνει τον πόνο στην καρδιά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eva_gge_lia θετικο τεστ ωορηξιας ποτε ειχες? Την κυριακη στις ποσες μερες θα εισαι?

@ditakiμου λυπαμαι πολυ. Δεν έχω αναλογη εμπειρία αλλα φαντάζομαι ποσο δύσκολο ειναι.

@Katiana1987κοριτσι μ ειμαο σίγουρη οτι θα έχεις εναν ομορφο τοκετο! Και μονο π η γιατρός σου δ βρηκε πατημα τις συσπασεις, να σε πατησει μια προκληση ηδη ενοψει 15αυγουστου σημαινει οτι θα το παλεψετε μεχρι τελους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@eva_gge_lia θετικο τεστ ωορηξιας ποτε ειχες? Την κυριακη στις ποσες μερες θα εισαι?

@ditakiμου λυπαμαι πολυ. Δεν έχω αναλογη εμπειρία αλλα φαντάζομαι ποσο δύσκολο ειναι.

@Katiana1987κοριτσι μ ειμαο σίγουρη οτι θα έχεις εναν ομορφο τοκετο! Και μονο π η γιατρός σου δ βρηκε πατημα τις συσπασεις, να σε πατησει μια προκληση ηδη ενοψει 15αυγουστου σημαινει οτι θα το παλεψετε μεχρι τελους.

Μα μου επέμεινε κίολας ότι είναι απλά αυτό που προτείνει και η απόφαση είναι δική μου. Νομίζω είναι πολύ υπέρ του φυσιολογικού... Και πιστεύω ότι γενικά στο Έλενα είναι έτσι. Το παλεύουν πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni Καλημέρα κορίτσια! Ωορρηξία στην 12 μερα κυκλου..Σημερα ειμαι στην 23η μερα (11 μερες απο την ωορρηξία). Την Κυριακή θα ειμαι 14 μερες μετα την ωορρηξία! Το τεστ μου αρνητικό!!!    Θελω να ευχηθώ στα κορίτσια που γιορτάζουν ή σε όσες έχετε εορταζοντες στις οικογένειες σας, να εχετε υγεία και κάθε επιθυμία σας να γίνει πραγματικότητα!Σε όσες έχετε ηδη παιδάκια να τα χαίρεστε και να έρθουν οσα σπορακια θέλετε ακόμη!Οσο για μας που η αγκαλιά μας είναι αδεια, να γεμίσει σύντομα!🥹Η Παναγιά να μας βοηθήσει  🌈🌈🌈Να περάσετε υπέροχα🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

@Diwni Καλημέρα κορίτσια! Ωορρηξία στην 12 μερα κυκλου..Σημερα ειμαι στην 23η μερα (11 μερες απο την ωορρηξία). Την Κυριακή θα ειμαι 14 μερες μετα την ωορρηξία! Το τεστ μου αρνητικό!!!    Θελω να ευχηθώ στα κορίτσια που γιορτάζουν ή σε όσες έχετε εορταζοντες στις οικογένειες σας, να εχετε υγεία και κάθε επιθυμία σας να γίνει πραγματικότητα!Σε όσες έχετε ηδη παιδάκια να τα χαίρεστε και να έρθουν οσα σπορακια θέλετε ακόμη!Οσο για μας που η αγκαλιά μας είναι αδεια, να γεμίσει σύντομα!🥹Η Παναγιά να μας βοηθήσει  🌈🌈🌈Να περάσετε υπέροχα🙏🙏🙏

Καλημέρα καλημέρα! Κρίμα γιατί καλά θα ήταν να σου δείξει κάτι έτσι νωρίς :) από την άλλη είναι όντως νωρίς οπότε περιμένουμε! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eva_gge_lia εμενα πάντως τ τεστ στις εγκυμοσυνες μ τη μερα της καθυστέρησης ήταν πολυ αχνα. 11η μερα θα ήταν ξεκαθαρα αρνητικά. Εύχομαι τη μερα που περιμενεις να βγει θετικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

@Diwni Καλημέρα κορίτσια! Ωορρηξία στην 12 μερα κυκλου..Σημερα ειμαι στην 23η μερα (11 μερες απο την ωορρηξία). Την Κυριακή θα ειμαι 14 μερες μετα την ωορρηξία! Το τεστ μου αρνητικό!!!    Θελω να ευχηθώ στα κορίτσια που γιορτάζουν ή σε όσες έχετε εορταζοντες στις οικογένειες σας, να εχετε υγεία και κάθε επιθυμία σας να γίνει πραγματικότητα!Σε όσες έχετε ηδη παιδάκια να τα χαίρεστε και να έρθουν οσα σπορακια θέλετε ακόμη!Οσο για μας που η αγκαλιά μας είναι αδεια, να γεμίσει σύντομα!🥹Η Παναγιά να μας βοηθήσει  🌈🌈🌈Να περάσετε υπέροχα🙏🙏🙏

Κοριτσι μου ειναι νωρις ακομη για να δειξει...μη το βαζεις κατω ...απολαυσε τη μερα και κανε ενα την αναμενομενη της περιοδου.... χρονια πολλα σε ολες με τη βοηθεια της Παναγιας θα πανε ολα καλα για ολες μας🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσι μου ειναι νωρις ακομη για να δειξει...μη το βαζεις κατω ...απολαυσε τη μερα και κανε ενα την αναμενομενη της περιοδου.... χρονια πολλα σε ολες με τη βοηθεια της Παναγιας θα πανε ολα καλα για ολες μας🙏🙏🙏🙏🙏

Έχετε δίκιο!Πρωι πρωί επεσαν πάλι λίγα δάκρυα αλλα ανασυγκροτήθηκα γρήγορα!Ολα καλα! Την Κυριακή θα κάνω αλλη μια δοκιμή αν δεν έχει έρθει μεχρι τότε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας και σε όσες είναι ακόμα να γεννήσουμε με το καλό να τα κρατήσουμε γερά στην αγκαλιά μας!!! Καλούς θηλασμούς σε όλες μας!!! Η Παναγία μαζί μας!!! Και γρήγορα με σποράκια στις κοιλίτσες όσες προσπαθούν!!! 

Καλημέρα και του χρόνου με υγεία! Βοήθεια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου🥰 καλή Παναγία να εχουμε! Να μας φυλάει να είμαστε καλά και με το καλό τα κοριτσια που πλησιαζει η ωρα για τον τοκετό να πάρουν στην αγκαλια τους τα ομορφα μωράκια τους ! Στις κοπέλες που προσπαθούν να έχουν γρηγορα το θετικο τους τεστ και στις εγκυουλες μια τελεια εγκυμοσυνη🙏

κοριτσια μου εγώ πάλι την Παρασκευή που μας πέρασε είχα αίμα πήγα το Σάββατο σε γιατρό εδώ στην Εύβοια και το μωρακι ήταν καλά ! Πήγα και χθες στο ιασω στην Αθήνα και έκανα και εκεί έναν υπερυχο γτ ο γιατρός μου λείπει και είδα το μωρακι μου που κουνιόταν παραααααα πολύ και συγκινήθηκα 🥰 μου βρήκαν βέβαια ένα αιμάτωμα στο κατω μέρος του σάκου από ότι γράφει η διάγνωση και είναι 16 χιλιοστά και μου είπαν προσοχή και ξεκούραση ! Ο γιατρός μου που του έστειλε τον υπερυχο μου είπε πως αφού όλα τα υπόλοιπα είναι καλά να γραψω στα παλια μου τα παπούτσια το αιμάτωμα και ότι μέχρι την 14η εβδομάδα δεν θα ησυχάσω με το αίμα ! Σήμερα είμαι 10+1 και θα πάω τώρα την Δευτέρα που μας ερχετε εδώ στον γυναικολόγο στην Εύβοια να με δει και μετά πρώτα ο θεος της 29 του μηνα στον δικό μου γιατρό 🙏 εύχομαι να πανε όλα καλά🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου🥰 καλή Παναγία να εχουμε! Να μας φυλάει να είμαστε καλά και με το καλό τα κοριτσια που πλησιαζει η ωρα για τον τοκετό να πάρουν στην αγκαλια τους τα ομορφα μωράκια τους ! Στις κοπέλες που προσπαθούν να έχουν γρηγορα το θετικο τους τεστ και στις εγκυουλες μια τελεια εγκυμοσυνη🙏

κοριτσια μου εγώ πάλι την Παρασκευή που μας πέρασε είχα αίμα πήγα το Σάββατο σε γιατρό εδώ στην Εύβοια και το μωρακι ήταν καλά ! Πήγα και χθες στο ιασω στην Αθήνα και έκανα και εκεί έναν υπερυχο γτ ο γιατρός μου λείπει και είδα το μωρακι μου που κουνιόταν παραααααα πολύ και συγκινήθηκα 🥰 μου βρήκαν βέβαια ένα αιμάτωμα στο κατω μέρος του σάκου από ότι γράφει η διάγνωση και είναι 16 χιλιοστά και μου είπαν προσοχή και ξεκούραση ! Ο γιατρός μου που του έστειλε τον υπερυχο μου είπε πως αφού όλα τα υπόλοιπα είναι καλά να γραψω στα παλια μου τα παπούτσια το αιμάτωμα και ότι μέχρι την 14η εβδομάδα δεν θα ησυχάσω με το αίμα ! Σήμερα είμαι 10+1 και θα πάω τώρα την Δευτέρα που μας ερχετε εδώ στον γυναικολόγο στην Εύβοια να με δει και μετά πρώτα ο θεος της 29 του μηνα στον δικό μου γιατρό 🙏 εύχομαι να πανε όλα καλά🙏

Που χάθηκες βρε κορίτσι μου γλυκο;;; Βοήθεια μας σημέρα!!! Να σκέφτεσαι θετικά και να έχεις πίστη στο μωράκι σου. Στις 29 θα πας για αυχενική, ε;;; Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου🥰 καλή Παναγία να εχουμε! Να μας φυλάει να είμαστε καλά και με το καλό τα κοριτσια που πλησιαζει η ωρα για τον τοκετό να πάρουν στην αγκαλια τους τα ομορφα μωράκια τους ! Στις κοπέλες που προσπαθούν να έχουν γρηγορα το θετικο τους τεστ και στις εγκυουλες μια τελεια εγκυμοσυνη🙏

κοριτσια μου εγώ πάλι την Παρασκευή που μας πέρασε είχα αίμα πήγα το Σάββατο σε γιατρό εδώ στην Εύβοια και το μωρακι ήταν καλά ! Πήγα και χθες στο ιασω στην Αθήνα και έκανα και εκεί έναν υπερυχο γτ ο γιατρός μου λείπει και είδα το μωρακι μου που κουνιόταν παραααααα πολύ και συγκινήθηκα 🥰 μου βρήκαν βέβαια ένα αιμάτωμα στο κατω μέρος του σάκου από ότι γράφει η διάγνωση και είναι 16 χιλιοστά και μου είπαν προσοχή και ξεκούραση ! Ο γιατρός μου που του έστειλε τον υπερυχο μου είπε πως αφού όλα τα υπόλοιπα είναι καλά να γραψω στα παλια μου τα παπούτσια το αιμάτωμα και ότι μέχρι την 14η εβδομάδα δεν θα ησυχάσω με το αίμα ! Σήμερα είμαι 10+1 και θα πάω τώρα την Δευτέρα που μας ερχετε εδώ στον γυναικολόγο στην Εύβοια να με δει και μετά πρώτα ο θεος της 29 του μηνα στον δικό μου γιατρό 🙏 εύχομαι να πανε όλα καλά🙏

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και το πιστεύω 🥰 προσπάθησε να είσαι ηρεμη κι αισιόδοξη όσο μπορείς! Περιμένουμε νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Που χάθηκες βρε κορίτσι μου γλυκο;;; Βοήθεια μας σημέρα!!! Να σκέφτεσαι θετικά και να έχεις πίστη στο μωράκι σου. Στις 29 θα πας για αυχενική, ε;;; Με το καλό!!!

 

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και το πιστεύω 🥰 προσπάθησε να είσαι ηρεμη κι αισιόδοξη όσο μπορείς! Περιμένουμε νέα σου

Μακάρι να συνεχίσουν να πηγαινουν όλα καλά κοριτσια μου🙏  την αυχενική την έχω 03/09 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χρόνια πολλά σε οσες γιορτάζεται καλή Παναγία να έχουμε με το καλό να γεμίσουν οι κοιλίτσες όλες με όμορφα μωράκια 

με το καλό στις κοπέλες που είναι έγκυες να πάρουν τα μωράκια τους αγκαλιά 

εγω σήμερα πήρα εξιτήριο ήρθαμε στο σπίτι μας.. σήμερα ήταν μια συγκινητική μέρα για την οικογένειας μας οι αδερφουλες βρεθήκανε  για πρώτη φορά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elkαντε κορίτσι μ με τ καλο να βρείτε το ρυθμο σας. Ενα νεο κεφαλαιο ξεκιναει για σας!

@Mpourmpoulo αχ κοριτσι μ γλυκό! Πολυ σε σκέφτομαι. Χαιρομαι π ολα πηγαίνουν καλα! Μπηκες 11η βδομαδα. Μετα την αυχενικη οι βδομάδες θα κυλάνε νερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τα λόγος συμπαραστάσεις! Σήμερα ήταν λίγο πιο δύσκολο γιατί το είπαμε και στα παιδιά και δεν ήταν καθόλου εύκολο!!!!

@Elk μου εύχομαι ολόψυχα όλη σας η ζωή να είναι γεμάτη όμορφες στιγμές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου φεύγω για το μαιευτήριο. Έχω πετρώματα κάθε 6-7 λεπτά χωρίς πόνο οξύ όμως και κρατάνε περίπου 1,5 λεπτό. Κάντε μια προσευχούλα να έρθει σήμερα η μπουμπού μου φυσιολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια χρόνια πολλά σε οσες γιορτάζεται καλή Παναγία να έχουμε με το καλό να γεμίσουν οι κοιλίτσες όλες με όμορφα μωράκια 

με το καλό στις κοπέλες που είναι έγκυες να πάρουν τα μωράκια τους αγκαλιά 

εγω σήμερα πήρα εξιτήριο ήρθαμε στο σπίτι μας.. σήμερα ήταν μια συγκινητική μέρα για την οικογένειας μας οι αδερφουλες βρεθήκανε  για πρώτη φορά 🥰

Αχχχ τι συγκινητικό!!! Γερά να είναι τα κορίτσια σου @Elk μου!!! 

 

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου φεύγω για το μαιευτήριο. Έχω πετρώματα κάθε 6-7 λεπτά χωρίς πόνο οξύ όμως και κρατάνε περίπου 1,5 λεπτό. Κάντε μια προσευχούλα να έρθει σήμερα η μπουμπού μου φυσιολογικά. 

Με το καλό κούκλα μου!!! Με ένα πόνο εύχομαι!! Έρχεται το κοριτσάκι σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου φεύγω για το μαιευτήριο. Έχω πετρώματα κάθε 6-7 λεπτά χωρίς πόνο οξύ όμως και κρατάνε περίπου 1,5 λεπτό. Κάντε μια προσευχούλα να έρθει σήμερα η μπουμπού μου φυσιολογικά. 

Με το καλό να έρθει το κοριτσάκι σου όλα θα πάνε υπέροχα!!

Αναμένουμε τα ευχάριστα 🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου φεύγω για το μαιευτήριο. Έχω πετρώματα κάθε 6-7 λεπτά χωρίς πόνο οξύ όμως και κρατάνε περίπου 1,5 λεπτό. Κάντε μια προσευχούλα να έρθει σήμερα η μπουμπού μου φυσιολογικά. 

Με το καλό να έρθει στη ζωή σας 🥹😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου φεύγω για το μαιευτήριο. Έχω πετρώματα κάθε 6-7 λεπτά χωρίς πόνο οξύ όμως και κρατάνε περίπου 1,5 λεπτό. Κάντε μια προσευχούλα να έρθει σήμερα η μπουμπού μου φυσιολογικά. 

Έρχεται κορίτσι μου…σύντομα θα την κρατάς στην αγκαλιά σου!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/8/2024 at 3:43 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια γέννησα και εγω 🩷

9:15 το πρωί τελικά μας βγήκε λίγο μικρούλα 2780γρ 

αργησα να συνέλθω από την ολική να την βάλω στήθος με ζόρισε αρκετά φάγαμε 1 ώρα να παιδεύομαι οι μαίες άσχετες στο θέμα θηλασμού ειπα θα την έδινα ξενο φαινόταν κουρασμένη αρκετά δεν είχε κουράγιο μετά από 3 ώρες που είχε γεννηθεί να πιάσει 

Η μια ειδικά μαία επέμενε πολύ για μπουκάλι και εκεί που της ειπα φερε μου δεν μπορω να το παιδεύω άλλο το μωρο το ειχα μια ώρα εκεί έκανε ένα μπαμ και το έπιασε πραγματικά δεν το περίμενα καθόλου 🤷‍♀️

τωρα όμως αν χρειαστεί να δώσω λίγο ξενο θα δώσω γιατί βλέπω δεν έχει πολύ δύναμη για να θηλάσει μέχρι στιγμής όμως πηγε πολυ καλά.. αν δεν είχα την εμπειρία από την κόρη μου και άκουγα τις οδηγίες από τις μαίες δεν θα είχε πιάσει 

Nα σου ζήσει γερή δυνατή. Θα το βρείτε στην πορεία σημασία έχει εσύ να είσαι καλά ξεκούραστη και όλα θα έρθουν με τη σειρά τους. Απορρόφησε αυτές τις στιγμές όσο κούραση και να υπάρχει ξέρεις πολύ καλά είναι μοναδικές στιγμές.. και ένα ακόμα τιπ.. μείνε στην κλινική όσο γίνεται περισσότερο χαχαχα με είχαν ρώτησεκ εάν ήθελα να βγω νωρίτερα και είπα ναι.. μετά μου έλειπε το πρωινό έτοιμο το μεσημεριανό έτοιμο το βραδινό έτοιμο το μωρό αλλαγμένο μπανιαρισμενο.. χμ και αν ήθελα να κοιμηθώ το άφηνα στον άντρα μου και εγώ ροχαλιζα .. στο σπίτι με περίμεναν όλα αυτά συν ένα ακόμα παιδάκι 😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου φεύγω για το μαιευτήριο. Έχω πετρώματα κάθε 6-7 λεπτά χωρίς πόνο οξύ όμως και κρατάνε περίπου 1,5 λεπτό. Κάντε μια προσευχούλα να έρθει σήμερα η μπουμπού μου φυσιολογικά. 

Ολα καλά θα πάνε κατερινα μου με το καλό.. είσαι δυνατή . 

Περιμένουμε νεαααααα σου. 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 με το καλο κοριτσακι μου γλυκο μ ενα πονο!!!

@Mpourmpoulo σε σκεφτομαι συνεχεια κοριτσι μου!!! Περναει πολυ γρηγορα ο καιρος!!!

Εμεις κοριτσια μου είμαστε ακομα διακοπουλες. Επαφες αυτό το μήνα είχαμε 7η, 11η, 14η και 20η μέρα. Εχω ενοχλησεις στο στηθος, πρηξιμο μπολικο κ μια μονιμη αισθηση πως μου ερχεται περιοδος. 23η μέρα του κυκλου σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Katiana1987 με το καλο κοριτσακι μου γλυκο μ ενα πονο!!!

@Mpourmpoulo σε σκεφτομαι συνεχεια κοριτσι μου!!! Περναει πολυ γρηγορα ο καιρος!!!

Εμεις κοριτσια μου είμαστε ακομα διακοπουλες. Επαφες αυτό το μήνα είχαμε 7η, 11η, 14η και 20η μέρα. Εχω ενοχλησεις στο στηθος, πρηξιμο μπολικο κ μια μονιμη αισθηση πως μου ερχεται περιοδος. 23η μέρα του κυκλου σημερα

Καλημέρα! Έχεις καλύψει ένα μεγάλο εύρος με αυτές τις επαφές. Τι κύκλο έχεις κανονικά και ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα Λευκή μου!!! Εγώ με την τουαλέτα τις τελευταίες βδομάδες νομίζω είμαι λίγο καλύτερα αλλά και πάλι πάω συχνά!!
    • Καλημέρα Λευκη μου!! Λες να ισχύει αυτό με το κεφάλι γιατί και εγώ όταν γυρίζω πλευρό πονάω στα αριστερά!! Έλεγα τυχαίο είναι! Εγώ δεν το νιώθω το μωρό ειδικά τόσο καθαρά!! Μόλις ξεκίνησα φαντάσου να το νιώθω σαν ψαράκι! Και δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν αυτό 🤣  Μόνο 45 φορές πας στην τουαλέτα? Τυχερή είσαι! Εγώ πάω τις διπλάσιες 😭😭 είναι τραγικό αυτό το πράγμα! Πότε θα σταματήσει?
    • καλή αρχή στο νέο σας ξεκίνημα!  είναι λίγο δύσκολα στην αρχή αλλά σιγά σιγά θα βρείτε τα πατήματά σας! ήρθαν και τα πρώτα βήματα από το λουλούδι σου ❤️  μεγαλώνειιιι!! εύχομαι να τα ζήσουμε όλες μας σύντομα!
    • Το Μέλανη θα μπορούσε να θεωρηθεί ως υποκοριστικό του Μελπομένη, αν και δεν είναι τόσο συνηθισμένο. Είναι πιο κοντά στο όνομα Μελανία, αλλά αν κάποιος το προτιμά ως παραλλαγή, μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τα υποκοριστικά είναι συχνά προσωπικές επιλογές και μπορεί να διαμορφώνονται με βάση την αίσθηση που θέλει να δώσει κάποιος στο όνομά του. Πάντως φίλη μου με το όνομα Μελπομένη τη φωνάζουμε Μένη. Κλασικό θα μου πεις.. 😅 Να ξέρεις πως τα ελληνικά ονόματα τελειώνουν με "η" πάντα στο τέλος. 
    • Αααα σε ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες ❤️❤️. Ειμαι καλά, δόξα τω Θεώ, απλά μετακομίσαμε την Κυριακή και δεν προλαβαίνω ούτε να πάρω ανάσα!! Και το καλύτερο είναι ότι τη Δευτέρα αδιαθετησα. Είπα και στον καλό μου, ευτυχώς που ήρθε η περίοδος γιατί δεν θα ήθελα να έχω μετακόμιση και το άγχος μιας εγκυμοσύνης. Τώρα κουβαλάω, σηκώνω, σκύβω, καθαρίζω... Και συνηθως με την μικρούλα μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά). Δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια (εκτός από 2 ημέρες που βοήθησε ο αδερφός του άντρα μου και η γυναίκα του). Οπότε με το μωρό είναι εξαιρετικά δύσκολο όλο αυτό, γιατί είναι ένα μωράκι κυριολεκτικά κολλημένο πάνω μου. Αν την αφήσω για 1 λεπτό πλανταζει στο κλάμα. Αλλά θα τα καταφέρουμε!! Το καλύτερο είναι ότι το Λυδιακι λίγο πριν γίνει 11 μηνών, άφησε τα χεράκια και έκανε τα πρώτα της βήματα!!! Συγκινήθηκα τόσο μα τόσο πολύ, και ευτυχώς προλάβαμε να την βγάλουμε βίντεο ❤️❤️  Πλέον νιώθω ότι επικοινωνούμε με έναν πολύ δικό μας τρόπο και κάθε μέρα είναι και μια έκπληξη!! Πόση αγάπη μπορεί να χωρέσει στην καρδιά μιας μανουλας, ούτε που το είχα φανταστεί 🥰🥰. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να μην υπάρξει γυναίκα που λαχταρά ένα μωρό και να μην νιώσει αυτά τα συναισθήματα!!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...