Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Γυρίσαμε και σήμερα απο τη γιατρό! Συσπάσεις κάθε 3 λεπτά. Με ήλενξε κι απο κάτω. Ο τράχηλος ακόμα δεν έχει κάνει διαστολή και η μπέμπα έχει κατέβει λίγο απο προχθές!

Αν δεν αλλάξει κάτι, την Παρασκευή 7:00π.μ μπαίνουμε για πρόκληση. Φαίνεται πως η μπουμπού είναι έτοιμη αλλά θέλει λίγο σπρώξιμο!!! Περπατάω κοντά στα 5χλμ την ημέρα... Ανεβωκατεβαίνω σκάλες... Είμαι μόνιμα πάνω στην μπάλα και κάνω και βαθιά καθίσματα!!! Τρώω χουρμάδες και ανανά!!! Δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο να τη βοηθήσω την μπουμπού κορίτσια μου! Ελπίζω να κατέβει και να τα καταφέρουμε να γεννηθούμε φυσικά. Αν όχι, ότι είναι καλύτερο και για τις 2 μας!!!

Έχει γεννήσει καμιά με πρόκληση φυσιολογικά;;; 

Κι εγώ κορίτσι μου γέννησα στις 39 εβδομάδες ακριβώς με πρόκληση και φυσικά..μάλιστα 2 μέρες πριν είχα πάει και δεν υπήρχε κανένα σημάδι έναρξης τοκετού. Ούτε συσπάσεις, ούτε διαστολή. Έκανα κι εγώ όλα όσα ανέφερες. Κυριακή πρωί που ξύπνησα για να πάω νοσοκομείο, είδα καφέ από το τραχηλικό πώμα, πήγα στις 10 με βλέπει ο γιατρός είχα διαστολή 2 από το πουθενά, ούτε εγώ το πίστευα, επίσης καθόλου συσπάσεις. Στις 12.30 ξεκίνησαν να μου χορηγούν τα φάρμακα, 5 πάρα 10 είχα γεννήσει! Ο γιατρός μου μου είπε πως θα ερχόταν έτσι κι αλλιώς εκείνη τη μέρα ή την επόμενη, ήταν έτοιμη, οπότε αυτό έπαιξε πολύ μεγάλο ρόλο στην έκβαση!Με το καλο κορίτσι μου, να σου έρθουν όλα όπως θες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Μια χαρά θα τα καταφέρεται και οι 2!!! Αύριο θα σου κάνει την έκπληξη στο μεσημεριανό τραπέζι υποψιάζομαι 😂😂 

Εγώ ήθελα όσο τίποτα άλλο να γεννήσω φυσιολογικά. Η κόρη μου είχε άλλη άποψη 😂😂 τελικά, σημασία για μένα είχε που είχα ένα υγιές παιδί στην αγκαλιά μου!! Και όλες όσες δεν κατάφεραν να γεννήσουν φυσιολογικά ή υπήρχαν άλλοι λόγοι που επέβαλαν την καισαρική το ίδιο με εμένα, πιστεύω, θα πιστεύουν!!

Αχαχαχαχαχαχαχα... Λες;;; Θα δείξει. 

Κορίτσι μου πλέον το μόνο που ζητάω είναι να είμαστε και οι δύο γερές και δυνατές. Εγώ κάνω ότι καλύτερο μπορώ από την αρχή της εγκυμοσύνης για την κόρη μου. Αν έχει άλλη άποψη θα γεννήσουμε όπως θα δείξει εκείνη την ώρα... Ήρθε η ώρα να πάρω το πλασματάκι μου αγκαλιά και μόνο αυτό μετράει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Κι εγώ κορίτσι μου γέννησα στις 39 εβδομάδες ακριβώς με πρόκληση και φυσικά..μάλιστα 2 μέρες πριν είχα πάει και δεν υπήρχε κανένα σημάδι έναρξης τοκετού. Ούτε συσπάσεις, ούτε διαστολή. Έκανα κι εγώ όλα όσα ανέφερες. Κυριακή πρωί που ξύπνησα για να πάω νοσοκομείο, είδα καφέ από το τραχηλικό πώμα, πήγα στις 10 με βλέπει ο γιατρός είχα διαστολή 2 από το πουθενά, ούτε εγώ το πίστευα, επίσης καθόλου συσπάσεις. Στις 12.30 ξεκίνησαν να μου χορηγούν τα φάρμακα, 5 πάρα 10 είχα γεννήσει! Ο γιατρός μου μου είπε πως θα ερχόταν έτσι κι αλλιώς εκείνη τη μέρα ή την επόμενη, ήταν έτοιμη, οπότε αυτό έπαιξε πολύ μεγάλο ρόλο στην έκβαση!Με το καλο κορίτσι μου, να σου έρθουν όλα όπως θες!

🙏🙏🙏🤞🤞🤞

Πλέον νομίζω θα έρθουν όλα όπως θέλει η μπουμπού μου!!! Το σώμα μου ετοιμάζεται από την προηγούμενη Πέμπτη που έχουν ξεκινήσει οι έντονες συσπάσεις... Και γίνονται όλο και πιο συχνές!!! Εύχομαι να τα καταφέρουμε κι εμείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

🙏🙏🙏🤞🤞🤞

Πλέον νομίζω θα έρθουν όλα όπως θέλει η μπουμπού μου!!! Το σώμα μου ετοιμάζεται από την προηγούμενη Πέμπτη που έχουν ξεκινήσει οι έντονες συσπάσεις... Και γίνονται όλο και πιο συχνές!!! Εύχομαι να τα καταφέρουμε κι εμείς!!!

Κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!Με βαση την ωορρηξία περιμένω την Κυριακή να αδιαθετησω! Να κανω ενα τεστ αύριο ή ειναι πολυ νωρίς?Εχω σκάσει.Εχω κυκλο 28 ημερών αλλα αυτος λογικα θα είναι μικρότερος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

38+5 σήμερα. Δε με πειράζει καθόλου που με "ταλαιπωρεί"... χαρά μου! Αρκεί να τα καταφέρουμε στο τέλος! Μια χαρά αισθάνομαι αν εξαιρέσεις τις συσπάσεις και τους πόνους στη μέση κατά κύριο λόγο! Είμαι πολύ ενθουσιαμένη που έφτασε η ώρα σε απόσταση αναπνοής!!!

Μια χαρά έχεις ακόμα μέρες 😊 Χαίρομαι που σε περιμένεις ο γιατρός σου και δεν σε πιέζει. Άλλος θα είχε ήδη βρει δικαιολογία για να σε βάλει καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!Με βαση την ωορρηξία περιμένω την Κυριακή να αδιαθετησω! Να κανω ενα τεστ αύριο ή ειναι πολυ νωρίς?Εχω σκάσει.Εχω κυκλο 28 ημερών αλλα αυτος λογικα θα είναι μικρότερος.

Άντε κοπέλα μου μπας και δούμε προκοπή! καλή επιτυχία αλλά κι αν δεν δεις κάτι αύριο, δεν αποκλείεται τίποτα γιατί θα έχεις ακόμα 3 μέρες. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!Με βαση την ωορρηξία περιμένω την Κυριακή να αδιαθετησω! Να κανω ενα τεστ αύριο ή ειναι πολυ νωρίς?Εχω σκάσει.Εχω κυκλο 28 ημερών αλλα αυτος λογικα θα είναι μικρότερος.

Κανε ενα τεστακι παρασκευη ή σαββατο δεν εχεις να χασεις τιποτα κοριτσι μου...🙏περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Γυρίσαμε και σήμερα απο τη γιατρό! Συσπάσεις κάθε 3 λεπτά. Με ήλενξε κι απο κάτω. Ο τράχηλος ακόμα δεν έχει κάνει διαστολή και η μπέμπα έχει κατέβει λίγο απο προχθές!

Αν δεν αλλάξει κάτι, την Παρασκευή 7:00π.μ μπαίνουμε για πρόκληση. Φαίνεται πως η μπουμπού είναι έτοιμη αλλά θέλει λίγο σπρώξιμο!!! Περπατάω κοντά στα 5χλμ την ημέρα... Ανεβωκατεβαίνω σκάλες... Είμαι μόνιμα πάνω στην μπάλα και κάνω και βαθιά καθίσματα!!! Τρώω χουρμάδες και ανανά!!! Δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο να τη βοηθήσω την μπουμπού κορίτσια μου! Ελπίζω να κατέβει και να τα καταφέρουμε να γεννηθούμε φυσικά. Αν όχι, ότι είναι καλύτερο και για τις 2 μας!!!

Έχει γεννήσει καμιά με πρόκληση φυσιολογικά;;; 

Προετοιμάζεται το σώμα σου και όλα θα πάνε καλά…μέσα σε δυο μέρες μπορούν να γίνουν πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια είναι δυνατόν να έχω συμπτώματα από τώρα ενώ περιμένω περίοδο από βδομαδα; Τώρα που σας γράφω νιώθω πολύ περίεργα σαν να μην είμαι μέσα στο σώμα μου ένα πράγμα σαν να γίνεται κάτι και δεν μπορώ να το ελέγξω. Ήπια τραβήγματα στη μήτρα και λίγο το στομάχι μου περίεργα εκτός κι αν είναι από τη ζέστη! 

Αν με μια σάλπιγγα και χωρίς συνειδητή εκσπερμάτιση εκεί που πρέπει έμεινα πάλι έγκυος τι να πω! 

Μακάρι θα πω από τη μια χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Μια χαρά έχεις ακόμα μέρες 😊 Χαίρομαι που σε περιμένεις ο γιατρός σου και δεν σε πιέζει. Άλλος θα είχε ήδη βρει δικαιολογία για να σε βάλει καισαρική.

Όχι... Ίσα ίσα θέλει να το παλέψουμε φυσιολογικά γιατί βλέπει ότι το σώμα έχει ξεκινήσει να δίνει σημάδια... Σήμερα έδειξε ο καρδιοτοκογράφος σύσπαση κάθε 3 λεπτά. Εκτός απροόπτου την Παρασκευή το πρώι πάμε με πρόκληση.🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Προετοιμάζεται το σώμα σου και όλα θα πάνε καλά…μέσα σε δυο μέρες μπορούν να γίνουν πολλά!!!!

Αύτο μου είπε και η γιατρός!!! Και με ΤΌΣΗ θετική ενέργεια που έχω λάβει εδώ μέσα... είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Βρε κορίτσια είναι δυνατόν να έχω συμπτώματα από τώρα ενώ περιμένω περίοδο από βδομαδα; Τώρα που σας γράφω νιώθω πολύ περίεργα σαν να μην είμαι μέσα στο σώμα μου ένα πράγμα σαν να γίνεται κάτι και δεν μπορώ να το ελέγξω. Ήπια τραβήγματα στη μήτρα και λίγο το στομάχι μου περίεργα εκτός κι αν είναι από τη ζέστη! 

Αν με μια σάλπιγγα και χωρίς συνειδητή εκσπερμάτιση εκεί που πρέπει έμεινα πάλι έγκυος τι να πω! 

Μακάρι θα πω από τη μια χαχα 

Κορίτσι μου η αλήθεια είναι πως είναι νωρίς για να έχεις συμπτώματα. Χαλάρωσε και περίμενε μέχρι τη Δευτέρα τουλάχιστον να δεις τι γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου η αλήθεια είναι πως είναι νωρίς για να έχεις συμπτώματα. Χαλάρωσε και περίμενε μέχρι τη Δευτέρα τουλάχιστον να δεις τι γίνεται!

Όχι τίποτα άλλο, έχω κλείσει να βάψω και μαλλί από βδομαδα 😅

Μάλλον με έχει βαρέσει κατακούτελα η ζέστη. Σ' ευχαριστώ που στη δική σου αναμονή βρίσκεις χρόνο και μου απαντάς. Όλα θα πάνε υπέροχα και θα γίνει το καλύτερο και για σένα και τη μπουμπού ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Κανε ενα τεστακι παρασκευη ή σαββατο δεν εχεις να χασεις τιποτα κοριτσι μου...🙏περιμενουμε νεα σου

@arntalia @MinaSamΜε τους δικους μου υπολογισμούς είναι να έρθει Κυριακή και οχι Τρίτη λογω ωορηξιας. Το πρωί θα κάνω ενα και μετα ξανα Κυριακή και ότι γίνει ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

@arntalia @MinaSamΜε τους δικους μου υπολογισμούς είναι να έρθει Κυριακή και οχι Τρίτη λογω ωορηξιας. Το πρωί θα κάνω ενα και μετα ξανα Κυριακή και ότι γίνει ✌️

Άντε πολύ καλή επιτυχία!! 🩵🩷🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα γράψω κάτι εντελώς άσχετο αλλά θέλω να τα πω κάπου…

Πεθανε το σκυλάκι μου σήμερα, τον είχαμε από πριν το γάμο μας και ήταν παρόν σε όλα τα μεγάλα γεγονότα της οικογένειας μας….και στενοχωρήθηκα πολύ που έφυγε, αν και έφυγε ήρεμος χωρίς να είναι άρρωστος ή να πονάει, αλλά δεν θα τον γνωρίσει η μπουμπου που περιμένω, δεν θα έχει καμία ανάμνηση απ αυτόν σε αντίθεση με τα αδέρφια της. 
Τον αγαπούσα πολύ και θα μου λείψει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ditaki είπε:

Θα γράψω κάτι εντελώς άσχετο αλλά θέλω να τα πω κάπου…

Πεθανε το σκυλάκι μου σήμερα, τον είχαμε από πριν το γάμο μας και ήταν παρόν σε όλα τα μεγάλα γεγονότα της οικογένειας μας….και στενοχωρήθηκα πολύ που έφυγε, αν και έφυγε ήρεμος χωρίς να είναι άρρωστος ή να πονάει, αλλά δεν θα τον γνωρίσει η μπουμπου που περιμένω, δεν θα έχει καμία ανάμνηση απ αυτόν σε αντίθεση με τα αδέρφια της. 
Τον αγαπούσα πολύ και θα μου λείψει!!!!

Δεν θα ήθελα να τη ζήσω αυτή τη στιγμή,  κουράγιο κορίτσι μου είναι δύσκολο το ξέρω,  μια ψυχούλα ήταν και αυτή 😞🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Θα γράψω κάτι εντελώς άσχετο αλλά θέλω να τα πω κάπου…

Πεθανε το σκυλάκι μου σήμερα, τον είχαμε από πριν το γάμο μας και ήταν παρόν σε όλα τα μεγάλα γεγονότα της οικογένειας μας….και στενοχωρήθηκα πολύ που έφυγε, αν και έφυγε ήρεμος χωρίς να είναι άρρωστος ή να πονάει, αλλά δεν θα τον γνωρίσει η μπουμπου που περιμένω, δεν θα έχει καμία ανάμνηση απ αυτόν σε αντίθεση με τα αδέρφια της. 
Τον αγαπούσα πολύ και θα μου λείψει!!!!

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου!! Είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς και εύχομαι να απαλύνει γρήγορα ο πόνος! Έζησε όμως σε μια οικογένεια και σίγουρα πήρε πολύ αγάπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva_gge_lia είπε:

@arntalia @MinaSamΜε τους δικους μου υπολογισμούς είναι να έρθει Κυριακή και οχι Τρίτη λογω ωορηξιας. Το πρωί θα κάνω ενα και μετα ξανα Κυριακή και ότι γίνει ✌️

Καλη επιτυχια αναμενουμε🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Γυρίσαμε και σήμερα απο τη γιατρό! Συσπάσεις κάθε 3 λεπτά. Με ήλενξε κι απο κάτω. Ο τράχηλος ακόμα δεν έχει κάνει διαστολή και η μπέμπα έχει κατέβει λίγο απο προχθές!

Αν δεν αλλάξει κάτι, την Παρασκευή 7:00π.μ μπαίνουμε για πρόκληση. Φαίνεται πως η μπουμπού είναι έτοιμη αλλά θέλει λίγο σπρώξιμο!!! Περπατάω κοντά στα 5χλμ την ημέρα... Ανεβωκατεβαίνω σκάλες... Είμαι μόνιμα πάνω στην μπάλα και κάνω και βαθιά καθίσματα!!! Τρώω χουρμάδες και ανανά!!! Δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο να τη βοηθήσω την μπουμπού κορίτσια μου! Ελπίζω να κατέβει και να τα καταφέρουμε να γεννηθούμε φυσικά. Αν όχι, ότι είναι καλύτερο και για τις 2 μας!!!

Έχει γεννήσει καμιά με πρόκληση φυσιολογικά;;; 

Εγώ πήγα με πρόκληση και γέννησα φυσιολογικά πέρυσι 23 /8! Είχα πητ 24 αλλά είπαμε να πάμε μια μέρα πριν. 5 μέρες πριν στο καρδιοτοκογραφημα είχα πρώτη φορά λίγο πιο έντονες συσπάσεις κ πιο συχνές χωρίς να το καταλαβαίνω,  αλλά δεν ήταν τοκετου. Ήταν προπαρασκευαστικες. Στις αρχές του μήνα όμως είχα 2-3 μέρες ροζ που ίσως ήταν από το τραχηλικο πώμα. Πήγα με πρόκληση 6:30 τ πρωί και 12 πάρα τέταρτο είχα ήδη γεννήσει, πρώτος τοκετός,  εύκολα, γρήγορα, μια τρομερά συγκλονιστικη εμπειρία που θα θυμάμαι σε όλη μου τη ζωή. Δεν είχα δει τίποτα σχετικό,  δεν είχα κάνει σεμινάρια, δεν ήθελα να ξέρω και να αγχωθω κι όμως δια μαγείας έγιναν όλα λες κ ήξερα. 

Μακάρι όλες να γεννήσετε έτσι κοριτσια το εύχομαι από καρδιάς!!! 

Εύχομαι η Παναγία μας να σε βοηθήσει!!!! Είμαι σίγουρη! Εγώ την είχα βάλει κάτω από το μαξιλάρι στον τοκετό και όλα τα έφερε βολικά!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Όχι τίποτα άλλο, έχω κλείσει να βάψω και μαλλί από βδομαδα 😅

Μάλλον με έχει βαρέσει κατακούτελα η ζέστη. Σ' ευχαριστώ που στη δική σου αναμονή βρίσκεις χρόνο και μου απαντάς. Όλα θα πάνε υπέροχα και θα γίνει το καλύτερο και για σένα και τη μπουμπού ❤️

Μα και φυσικά θα βρω χρόνο να σου γράψω κορίτσι μου. Και οι δυό μας σε μια αναμονή είμαστε και μοιραζόμαστε τα πάντα μας εδώ μέσα... Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Θα γράψω κάτι εντελώς άσχετο αλλά θέλω να τα πω κάπου…

Πεθανε το σκυλάκι μου σήμερα, τον είχαμε από πριν το γάμο μας και ήταν παρόν σε όλα τα μεγάλα γεγονότα της οικογένειας μας….και στενοχωρήθηκα πολύ που έφυγε, αν και έφυγε ήρεμος χωρίς να είναι άρρωστος ή να πονάει, αλλά δεν θα τον γνωρίσει η μπουμπου που περιμένω, δεν θα έχει καμία ανάμνηση απ αυτόν σε αντίθεση με τα αδέρφια της. 
Τον αγαπούσα πολύ και θα μου λείψει!!!!

Ωχου βρε κορίτσι μου... Σε καταλαβαίνω απόλυτα ως σκυλομαμά και γατομαμά πολλά χρόνια τώρα!!! Πόσο χρονών ήταν καλή μου ο σκυλάκος σας;;; Κουράγιο και δύναμη θα σου πω εγώ!!! Υπομονή μέχρι να περάσει αυτή η μαχαιριά στην καρδιά!!! Σου στέλνω μια μεγάλη και σφιχτή αγκαλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Εγώ πήγα με πρόκληση και γέννησα φυσιολογικά πέρυσι 23 /8! Είχα πητ 24 αλλά είπαμε να πάμε μια μέρα πριν. 5 μέρες πριν στο καρδιοτοκογραφημα είχα πρώτη φορά λίγο πιο έντονες συσπάσεις κ πιο συχνές χωρίς να το καταλαβαίνω,  αλλά δεν ήταν τοκετου. Ήταν προπαρασκευαστικες. Στις αρχές του μήνα όμως είχα 2-3 μέρες ροζ που ίσως ήταν από το τραχηλικο πώμα. Πήγα με πρόκληση 6:30 τ πρωί και 12 πάρα τέταρτο είχα ήδη γεννήσει, πρώτος τοκετός,  εύκολα, γρήγορα, μια τρομερά συγκλονιστικη εμπειρία που θα θυμάμαι σε όλη μου τη ζωή. Δεν είχα δει τίποτα σχετικό,  δεν είχα κάνει σεμινάρια, δεν ήθελα να ξέρω και να αγχωθω κι όμως δια μαγείας έγιναν όλα λες κ ήξερα. 

Μακάρι όλες να γεννήσετε έτσι κοριτσια το εύχομαι από καρδιάς!!! 

Εύχομαι η Παναγία μας να σε βοηθήσει!!!! Είμαι σίγουρη! Εγώ την είχα βάλει κάτω από το μαξιλάρι στον τοκετό και όλα τα έφερε βολικά!!

 

Πολύ δύναμη μου δίνουν τα λόγια σου!!! Εύχομαι να πετύχει και σε μας αν πάμε τελικά την Παρασκευή με πρόκληση και δε μας κάνει την έκπληξη αύριο η μπουμπού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα Λευκή μου!!! Εγώ με την τουαλέτα τις τελευταίες βδομάδες νομίζω είμαι λίγο καλύτερα αλλά και πάλι πάω συχνά!!
    • Καλημέρα Λευκη μου!! Λες να ισχύει αυτό με το κεφάλι γιατί και εγώ όταν γυρίζω πλευρό πονάω στα αριστερά!! Έλεγα τυχαίο είναι! Εγώ δεν το νιώθω το μωρό ειδικά τόσο καθαρά!! Μόλις ξεκίνησα φαντάσου να το νιώθω σαν ψαράκι! Και δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν αυτό 🤣  Μόνο 45 φορές πας στην τουαλέτα? Τυχερή είσαι! Εγώ πάω τις διπλάσιες 😭😭 είναι τραγικό αυτό το πράγμα! Πότε θα σταματήσει?
    • καλή αρχή στο νέο σας ξεκίνημα!  είναι λίγο δύσκολα στην αρχή αλλά σιγά σιγά θα βρείτε τα πατήματά σας! ήρθαν και τα πρώτα βήματα από το λουλούδι σου ❤️  μεγαλώνειιιι!! εύχομαι να τα ζήσουμε όλες μας σύντομα!
    • Το Μέλανη θα μπορούσε να θεωρηθεί ως υποκοριστικό του Μελπομένη, αν και δεν είναι τόσο συνηθισμένο. Είναι πιο κοντά στο όνομα Μελανία, αλλά αν κάποιος το προτιμά ως παραλλαγή, μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τα υποκοριστικά είναι συχνά προσωπικές επιλογές και μπορεί να διαμορφώνονται με βάση την αίσθηση που θέλει να δώσει κάποιος στο όνομά του. Πάντως φίλη μου με το όνομα Μελπομένη τη φωνάζουμε Μένη. Κλασικό θα μου πεις.. 😅 Να ξέρεις πως τα ελληνικά ονόματα τελειώνουν με "η" πάντα στο τέλος. 
    • Αααα σε ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες ❤️❤️. Ειμαι καλά, δόξα τω Θεώ, απλά μετακομίσαμε την Κυριακή και δεν προλαβαίνω ούτε να πάρω ανάσα!! Και το καλύτερο είναι ότι τη Δευτέρα αδιαθετησα. Είπα και στον καλό μου, ευτυχώς που ήρθε η περίοδος γιατί δεν θα ήθελα να έχω μετακόμιση και το άγχος μιας εγκυμοσύνης. Τώρα κουβαλάω, σηκώνω, σκύβω, καθαρίζω... Και συνηθως με την μικρούλα μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά). Δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια (εκτός από 2 ημέρες που βοήθησε ο αδερφός του άντρα μου και η γυναίκα του). Οπότε με το μωρό είναι εξαιρετικά δύσκολο όλο αυτό, γιατί είναι ένα μωράκι κυριολεκτικά κολλημένο πάνω μου. Αν την αφήσω για 1 λεπτό πλανταζει στο κλάμα. Αλλά θα τα καταφέρουμε!! Το καλύτερο είναι ότι το Λυδιακι λίγο πριν γίνει 11 μηνών, άφησε τα χεράκια και έκανε τα πρώτα της βήματα!!! Συγκινήθηκα τόσο μα τόσο πολύ, και ευτυχώς προλάβαμε να την βγάλουμε βίντεο ❤️❤️  Πλέον νιώθω ότι επικοινωνούμε με έναν πολύ δικό μας τρόπο και κάθε μέρα είναι και μια έκπληξη!! Πόση αγάπη μπορεί να χωρέσει στην καρδιά μιας μανουλας, ούτε που το είχα φανταστεί 🥰🥰. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να μην υπάρξει γυναίκα που λαχταρά ένα μωρό και να μην νιώσει αυτά τα συναισθήματα!!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...