Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!! Εγώ σήμερα 9η ΜΤΩ  ,με την μικρή ωχρινική φάση που έχω παρατηρήσει περιμένω Κυριακή Δευτέρα περίοδο,  υπάρχει περίπτωση να καθυστερήσει λόγω του ωχραιματωματος-κύστη που είχε δει ο γιατρός στις ωοθήκες αλλά και ΕΠΕΙΔΗ ΒΓΗΚΑ ΘΕΤΙΚΗ ΣΤΟΝ ΚΟΒΙΝΤ ΕΧΘΕΣ

πυρετό, πονοκέφαλο και πόνο στα κόκαλα @^#%/!*@@@

Το στήθος πονάει ένα τσικ λιγότερο, παιρνω μόνο ντεπον για να ρίχνω τον πυρετό κλπ δεν παίρνω κάποιο άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα το σώμα σου προετοιμάζεται. ❤️ ίσως ήρθε η ώρα ίσως είσαι σε λανθάνουσα. Ραντεβού με την γιατρό σου πότε είχες; Σε είδε κολπικά; 😊

εύχομαι να πάνε όλα κατ’ ευχήν και να έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου σύντομα ❤️

Έχω τη Δευτέρα ραντεβού. Δεν έχω ιδέα σε τι φάση είμαι!!! Στο doppler που έκανα την Τρίτη είδαμε απλά ότι μειώνεται ο τράχηλος. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Katiana1987 κοριτσι μ θα σου πω τι μ ειχε πει η γυναικολογος μου σε αναλογη φαση. Την παιρνω τηλ μου λεει παρε 2 ντεπονακια. Αν ηρεμησεις δε γεννας ακομα. Αν δ σου κανουνε τιποτα ελα. Εννοείται γεννούσα και δ μ εκαναν τιποτα. Νομίζω οτι ηρθε η ωρα σου όπως μας τα περιγράφεις!

Περιμένω να ξυπνήσουν οι δικοί μου να το ρίξω στο περπάτημα. Δε θέλω να πάρω παυσίπονο. Δεν το χρειάζομαι βασικά. Μακάρι κορίτσι μου να ήρθε η ώρα ν' αντικρίσω το πλασματάκι μου!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου περιμένουμε νέα σου!!! Εγώ πάντως θα προτιμούσα να με πιασουν Οι πόνοι κ μετά να σπάσουν τα νερά!! 

Κι εγώ το προτιμώ για πολλούς λόγους. Ακόμα στην αναμονή να προσπαθώ να καταλάβω τι συμβαίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Μακάρι να πάνε καλά :) λόγο δουλειας άκουσα πολλά κ ξέρω…είμαι ανθρωπος που ξεσπά για να αποβάλω το άγχος μου όποτε έκλαψα κ πλέον είμαι πιο δυνατή! μακάρι κορίτσι μου να φτασουμε το πρώτο μαξιλαράκι π είναι οι 2εβ στην γιατρο μου κ το δεύτερο π είναι στις επόμενες 2εβ στο ντομπλερ κ να είμαστε στο ίδιο τέμπο! 

Έτσι μπράβο. Ένα βηματάκι τη φορά. Πάμε πρώτα στις 2 εβδομάδες και βλέπουμε. Εδώ είμαστε να μας λες τι γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Είμαι 10 μερες μετα την ωορρηξία σήμερα με αρνητικό τεστ. Προχθές είχα να ξανά κανει αν και πολύ νωρίς και ήταν αχνό θετικό.

Αφού νόμιζα ότι δεν έβλεπα καλά και το άνοιξα το τεστ,  άχνη γραμμή από την αρχή.

Σήμερα αρνητικό.. δεν ξέρω τι να υποθέσω με αυτά τα τεστ εν τελεί.. one step ήταν! 
 

Ισως καλύτερα να περιμένω την καθυστέρηση αν και δεν νομίζω! 

Ρε συ τι γίνεται με αυτόν τον μήνα? Κι εμένα το ίδιο. Ξενερωμα τρελό :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Ρε συ τι γίνεται με αυτόν τον μήνα? Κι εμένα το ίδιο. Ξενερωμα τρελό :)

Τι εταιρίας ήταν εσένα ; 
 

Εχω σκάσει.. μεγάλο ξενέρωμα τα τεστ τελικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου ο πόνος στη μέση έχει αρχίσει να μην πολύ παλεύεται! Δεν μπορώ να καθίσω σε καρέκλα! Αλλά ακόμα ούτε νερά έχουν σπάσει ούτε πόνοι έχουν ξεκινήσει. Μόνο συσπάσεις έχω, συχνοουρία, μια γενική δυσφορία και όποτε τρώω... τάση για εμετό. Είδωμεν πως θα περάσει και αυτό το βράδυ!

Κορίτσι μου και εγώ 36η βδομάδα είχα συσπάσεις, μετά σταματησαν,και γεννησα 39+3. Τη δυσφορία την είχα ς μέχρι να γεννήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Εγώ σήμερα 9η ΜΤΩ  ,με την μικρή ωχρινική φάση που έχω παρατηρήσει περιμένω Κυριακή Δευτέρα περίοδο,  υπάρχει περίπτωση να καθυστερήσει λόγω του ωχραιματωματος-κύστη που είχε δει ο γιατρός στις ωοθήκες αλλά και ΕΠΕΙΔΗ ΒΓΗΚΑ ΘΕΤΙΚΗ ΣΤΟΝ ΚΟΒΙΝΤ ΕΧΘΕΣ

πυρετό, πονοκέφαλο και πόνο στα κόκαλα @^#%/!*@@@

Το στήθος πονάει ένα τσικ λιγότερο, παιρνω μόνο ντεπον για να ρίχνω τον πυρετό κλπ δεν παίρνω κάποιο άλλο 

Λες εκτός από του covid να έχεις κι άλλο θετικό τεστ;;; Έτσι είχα κι εγώ το Δεκέμβρη!!! Στο εύχομαι ολόψυχα κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Gif-e είπε:

Κορίτσι μου και εγώ 36η βδομάδα είχα συσπάσεις, μετά σταματησαν,και γεννησα 39+3. Τη δυσφορία την είχα ς μέχρι να γεννήσω

Εγώ είμαι 38+1 σήμερα. Είναι που δεν το ξανά περάσει κιόλας και δεν έχω ιδέα πως μπορεί να ξεκινάει; Μόνο να περιγράψω τι νιώθω να μου πουν οι γιατροί και όσες κοπέλες εδώ έχουν εμπειρία... Εν αναμονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinistz είπε:

Τι εταιρίας ήταν εσένα ; 
 

Εχω σκάσει.. μεγάλο ξενέρωμα τα τεστ τελικά! 

Το θετικό ήταν yes or no και το αρνητικό first step. Εσένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Το θετικό ήταν yes or no και το αρνητικό first step. Εσένα?

Εμένα onestep και το θετικό και το αρνητικό 🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ είμαι 38+1 σήμερα. Είναι που δεν το ξανά περάσει κιόλας και δεν έχω ιδέα πως μπορεί να ξεκινάει; Μόνο να περιγράψω τι νιώθω να μου πουν οι γιατροί και όσες κοπέλες εδώ έχουν εμπειρία... Εν αναμονή!

Σε περιμένουν υπέροχες, μοναδικές και συγκινητικές στιγμές!!! Είμαστε μαζί σου στην αναμονή!!! Σε διαβάζω κ εδώ κ στα στα μωράκια Αυγούστου!! Εγώ μπήκα με πρόκληση κ τελικά καισαρική οπότε δεν ξέρω να σου πω πως είναι! Περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Λες εκτός από του covid να έχεις κι άλλο θετικό τεστ;;; Έτσι είχα κι εγώ το Δεκέμβρη!!! Στο εύχομαι ολόψυχα κορίτσι μου!

Ξέρω και άλλη μια κοπέλα που μετά τον κοβιντ ήταν και εγκυουλα,  θέλω πολύ να έρθει αλλά φοβάμαι πως με τον κοβιντ δεν 😮💨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Είμαι 10 μερες μετα την ωορρηξία σήμερα με αρνητικό τεστ. Προχθές είχα να ξανά κανει αν και πολύ νωρίς και ήταν αχνό θετικό.

Αφού νόμιζα ότι δεν έβλεπα καλά και το άνοιξα το τεστ,  άχνη γραμμή από την αρχή.

Σήμερα αρνητικό.. δεν ξέρω τι να υποθέσω με αυτά τα τεστ εν τελεί.. one step ήταν! 
 

Ισως καλύτερα να περιμένω την καθυστέρηση αν και δεν νομίζω! 

Κ εγώ one step πρώιμης  κάνω δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα με την εγκυρότητα. Περίμενε λίγο ακόμα έστω μια μέρα πριν ή την ίδια μέρα που περιμένεις περίοδο ❤️ εύχομαι να είναι τυχερός αυτός ο μήνας ! 😍🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ να σας πω την αλήθεια δεν είχα κάνει και τις 2 φορές πριν την αναμενόμενη. Την πρώτη φορά έκανα 2 μέρες μετά και αυτήν την ίδια ημέρα. Και τις 2 πήρα clearblue και βγήκαν αμέσως. Μάλιστα τη δεύτερη η γραμμή ήταν πιο αχνη από την πρώτη που είχα όντως καθυστέρηση.  Οπότε ίσως ειναι καλύτερα να περιμένεις κ την ημέρα εκείνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Τώρα είμαι 29+5… Ε βασικά τα ίδια τα έβγαλε σχεδόν με την γιατρο τις μετρήσεις αυτή το βρήκε 1165 αλλά όλες οι μετρήσεις κεφαλή, μηριαίο, κοιλια ολα είναι στο κατώτατο. Το σημαντικό απ ολα είναι ότι οι αρτηρίες του πλακούντα είναι πολύ καλές φυσιολογικές Κ το αμνιακό φυσιολογικό… θα με ξανά δει σε 4εβ κ μακάρι να κρατήσει αυτήν την καμπύλη για 4εβ! Όσο πάει θα το έχουμε στην κοιλια! Πιθανόν να κάνω πίεση γρηγορότερα αυτή την φορά στον γιο μου έκανα 36εβ π οκ δε μας ένοιαζε κ τόσο γιατί γέννησα όλα καλά… τώρα θα δούμε τουλάχιστον να μπω στο μήνα μου 

Αφού ο πλακούντας είναι οκ και τρέφεται το μωρο πιστεύω πως δεν θα έχεις θέμα απλά ίσως είναι λίγο μικρούλα και τα κορίτσια συνήθως είναι λίγο πιο μικρά από τα αγοράκια 

εσυ τρέφεσαι καλά; Ή με την δουλειά δεν προλαβαίνεις και μένεις πολλές ώρες νηστική ; 

ασπιρίνη σε δίνει ; 
Θα μπεις στο μήνα σου ειδα θα σταματήσεις και από την δουλειά όποτε θα ξεκουράζεσαι περισσότερο θα μου πεις και με ένα παιδάκι στο σπίτι πάλι υπάρχει κούραση αλλά όσο να πεις και η δουλειά δεν βοηθάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αφού ο πλακούντας είναι οκ και τρέφεται το μωρο πιστεύω πως δεν θα έχεις θέμα απλά ίσως είναι λίγο μικρούλα και τα κορίτσια συνήθως είναι λίγο πιο μικρά από τα αγοράκια 

εσυ τρέφεσαι καλά; Ή με την δουλειά δεν προλαβαίνεις και μένεις πολλές ώρες νηστική ; 

ασπιρίνη σε δίνει ; 
Θα μπεις στο μήνα σου ειδα θα σταματήσεις και από την δουλειά όποτε θα ξεκουράζεσαι περισσότερο θα μου πεις και με ένα παιδάκι στο σπίτι πάλι υπάρχει κούραση αλλά όσο να πεις και η δουλειά δεν βοηθάει 

Καλημέρα σας κορίτσια!!Να εχετε μια όμορφη και ξέγνοιαστη Κυριακή 🌸🌸🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! @Elk μου, εσύ που πάντα είσαι εδώ και μας στηρίζεις όλες, σου εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα! Να έχεις μια εύκολη γεννά και να περάσουν γρήγορα οι μέρες να γυρίσεις σπιτάκι σου! Το μικρακι σας ετοιμάζεται για την μεγάλη έξοδο και οι 4 σας θα έχετε μια πανέμορφη ζωή από εδώ και πέρα! Όλα με το καλό 😍😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @Elk μου, εσύ που πάντα είσαι εδώ και μας στηρίζεις όλες, σου εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα! Να έχεις μια εύκολη γεννά και να περάσουν γρήγορα οι μέρες να γυρίσεις σπιτάκι σου! Το μικρακι σας ετοιμάζεται για την μεγάλη έξοδο και οι 4 σας θα έχετε μια πανέμορφη ζωή από εδώ και πέρα! Όλα με το καλό 😍😍😍😍😍

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τα καλα σου λόγια 

σημερα κάνω εισαγωγή στο νοσοκομείο έχω αγωνια να πάνε όλα καλά ❤️

αυριο το πρωί θα μπω για καισαρική 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τα καλα σου λόγια 

σημερα κάνω εισαγωγή στο νοσοκομείο έχω αγωνια να πάνε όλα καλά ❤️

αυριο το πρωί θα μπω για καισαρική 🙏

Α από σήμερα θα μπεις; Με το καλό να πάρεις και την δεύτερη κορούλα σου αγκαλιά κορίτσι μου ❤️ ❤️ ❤️ Αν βρεις χρόνο γράψε μας και όταν γεννήσεις 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τα καλα σου λόγια 

σημερα κάνω εισαγωγή στο νοσοκομείο έχω αγωνια να πάνε όλα καλά ❤️

αυριο το πρωί θα μπω για καισαρική 🙏

Θα πάνε όλα καλά και θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 αχ όλα αυτά που λες φαίνεται ότι ο τοκετός είναι πολύ κοντά! Ο πόνος στη μέση σημαίνει ότι το μωρό μπαίνει λεκάνη ❤️ Είσαι πολύ κοντά 😁😁😁😁 Με έναν πόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Α από σήμερα θα μπεις; Με το καλό να πάρεις και την δεύτερη κορούλα σου αγκαλιά κορίτσι μου ❤️ ❤️ ❤️ Αν βρεις χρόνο γράψε μας και όταν γεννήσεις 😘

Θα κάνω εισαγωγή κατά της 7 η ώρα σήμερα έχω πάει την μικρή στην πεθερά μου και κάνω τα τελευταία πράγματα 

 

Αύριο με την πρώτη ευκαιρία θα σας στείλω τα νέα μας 🩷 

πρωι θα με βάλουν τώρα τι ώρα ακριβώς δεν γνωριζω.. δεν βλέπω να κοιμάμαι σήμερα το βράδυ 😅

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Θα πάνε όλα καλά και θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαίνω στα κλεφτά να ευχηθώ @Elk @Katiana1987 να έχετε υπέροχους τοκετούς και Καλη ανάρρωση ❤️ ήρθε η ώρα κορίτσια μουυυυ θα δείτε τις μπέμπες 🩷🩷 θα παρακολουθώ τα νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τα καλα σου λόγια 

σημερα κάνω εισαγωγή στο νοσοκομείο έχω αγωνια να πάνε όλα καλά ❤️

αυριο το πρωί θα μπω για καισαρική 🙏

Όλα να πάνε καλά ν κρατήσεις το παιδάκι σου γερό κ δυνατό στα χέρια σου! Καλή ανάρρωση κ καλή λοχεία και σε σένα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ όλα θα πάνε καλά!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

@Katiana1987 αχ όλα αυτά που λες φαίνεται ότι ο τοκετός είναι πολύ κοντά! Ο πόνος στη μέση σημαίνει ότι το μωρό μπαίνει λεκάνη ❤️ Είσαι πολύ κοντά 😁😁😁😁 Με έναν πόνο!

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Έχει ήδη εμπεδωθεί. Την αισθάνομαι ακριβώς πάνω στα κόκαλα του κόλπου πια. Είδα στον ύπνο μου ότι σπάσανε τα νερά σήμερα. Λες να είναι προφητικό; έχουν αρχίσει διάχυτα πονάκια και στην κοιλιά. Απλά ακόμα δεν έχω σουβλιές!

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...