Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

@arntaliaΧαχαχαχ μειώνεται η γονιμότητα λεει απο την κρεπα🤣🤣🤣

Ναι αφου οταν τρωω κατι καθε φορα μου λεει αυτο μειωνει τη γονιμοτητα εμπιδειζει την ωορηξια σου🤣🤣 ή οταν εχω πονοκεφαλο κ λεω ας μη παρω μωρε ντεπον ας με αφησει ετσι με κοροιδευει κ μ λεει α ναι κατσε να πονας γτ με τον ντεπον θα μειωθει η γονιμοτητα χαχαχχαχα αφηστε τι τραβαω🤣🤣🤣🩷🩷🩷 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

@Katiana1987 αχ κοριτσάκι μου πλησιάζεις! Με το καλό! 

Και επειδή λέτε για τις εβδομάδες. Μια γνωστή μου 36+5 πάει στο γιατρό για τον τυπικό έλεγχο. Πάει να την δει και από κάτω και τι να δει; 2 διαστολή και μαλακός τράχηλος. Της λέει μάλλον γεννάμε... Πήγε και για καρδιογράφημα να δουν συσπάσεις. Ε μέχρι το μεσημέρι της άλλης μέρας είχε γεννήσει ❤️ Αυτή δεν είχε καταλάβει τίποτα μέχρι να της το πει ο γιατρός 😅

Οπότε με έναν πόνο θα σου ευχηθώ από τώρα γιατί δεν μπαίνω και συχνά. Θα περιμένω να διαβάσω τα ευχάριστα 😁😁😁😁

 

Αυτή είμαι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Είναι πολύ συχνό! Ήδη έχω 2 κοπέλες στον κύκλο μου! Πραγματικά δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Είδα και ότι έχει φτάσει και το 1200 το μωράκι σου Ε; Πόσον εβδομάδων είσαι τώρα;

Είμαι 29+5 τώρα…αλλά έπεσε καμπύλη από την 10η πήγε στην 6η. Σήμερα στο ντομπλερ το έβγαλε 1165 (ήμουν έτοιμη ότι θα άκουγα πιο λίγο από την γιατρο). Ενώ όλα είναι μικρότερα κοιλια, κεφάλι πόδι κτλ οι μητριαιες είναι πολύ καλές φυσιολογικές τιμές όποτε μου λέει είμαστε σε καλό δρόμο…θα με ξαναδεί σε 4 εβ στο μεταξύ θα με δει κ η γιατρος μου…άρα για εμένα πρώτο μαξιλάρι είναι να φτάσω τις 4 εβδομαδες χωρις να αλλάξει κάτι τραγικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Αν εννοείς ότι είναι κάτω στην καμπύλη σα μέγεθος... ΕΓΏ! Τι σου είπαν κορίτσι μου;

Έπεσε καμπύλη για αυτό έπρεπε να πάμε σε έκτακτο ντομπλερ για να δουν την αιμάτωση του πλακούντα. Δλδ από 10η π είναι η κατώτατη φυσιολογική πήγε στην 6η όποτε η γιατρος ήθελε να δει πως αιματωνεται ο πλακούντας… αλλά η αιμάτωση του είναι τελικά φυσιολογική απλά έριξε ρυθμους ανάπτυξης κ θα δούμε πως θα συνεχίσει…σίγουρα για εμένα ο στόχος μας είναι να φτάσω τις επόμενες 4εβ με το ίδιο τέμπο… έπρεπε να ήταν 1400 το βάρος του στο ντομπλερ π είναι πιο ακρίβειας μου το έβγαλε 1165

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι δεν ξέρω και πολλά να σου πω αλλά γενικα δεν έχω και εγω μεγάλο μωρακι 

γενικα η μετρησεις παίζουν ακρετα 

εμενα σκέψου με μετρησε την Τετάρτη ένας ειδικευόμενος μου βγάζει το μωρο 3100 σήμερα με μετρησε άλλος ειδικευόμενος το έβγαλε 2860 🤷‍♀️ άντε βγάλε άκρη τώρα 

στην Doppler θα το δείτε καλύτερα τώρα σε πια βδομαδα είσαι; Εγω στην πρώτη μου κόρη έκανα Doppler 30 εβδ και τώρα έκανα 33 εβδ 

περιμένουμε νέα σου 

Τώρα είμαι 29+5… Ε βασικά τα ίδια τα έβγαλε σχεδόν με την γιατρο τις μετρήσεις αυτή το βρήκε 1165 αλλά όλες οι μετρήσεις κεφαλή, μηριαίο, κοιλια ολα είναι στο κατώτατο. Το σημαντικό απ ολα είναι ότι οι αρτηρίες του πλακούντα είναι πολύ καλές φυσιολογικές Κ το αμνιακό φυσιολογικό… θα με ξανά δει σε 4εβ κ μακάρι να κρατήσει αυτήν την καμπύλη για 4εβ! Όσο πάει θα το έχουμε στην κοιλια! Πιθανόν να κάνω πίεση γρηγορότερα αυτή την φορά στον γιο μου έκανα 36εβ π οκ δε μας ένοιαζε κ τόσο γιατί γέννησα όλα καλά… τώρα θα δούμε τουλάχιστον να μπω στο μήνα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Ναι αφου οταν τρωω κατι καθε φορα μου λεει αυτο μειωνει τη γονιμοτητα εμπιδειζει την ωορηξια σου🤣🤣 ή οταν εχω πονοκεφαλο κ λεω ας μη παρω μωρε ντεπον ας με αφησει ετσι με κοροιδευει κ μ λεει α ναι κατσε να πονας γτ με τον ντεπον θα μειωθει η γονιμοτητα χαχαχχαχα αφηστε τι τραβαω🤣🤣🤣🩷🩷🩷 

@arntaliaΧαχαχα 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@arntalia @eva_gge_lia εμένα δεν ξέρει καν ότι υπάρχουν τεστ ωορρηξιας ούτε καν τι κάνουν 😅 

 

Οσες είστε εγκυουλες ή έχετε μείνει, από ποια μέρα του κύκλου είχατε θετικό τεστ ; 
@Xrisa95 θυμάμαι ειχες γράψει εσυ αλλά δεν θυμάμαι καθόλου 😎  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

@arntalia @eva_gge_lia εμένα δεν ξέρει καν ότι υπάρχουν τεστ ωορρηξιας ούτε καν τι κάνουν 😅 

 

Οσες είστε εγκυουλες ή έχετε μείνει, από ποια μέρα του κύκλου είχατε θετικό τεστ ; 
@Xrisa95 θυμάμαι ειχες γράψει εσυ αλλά δεν θυμάμαι καθόλου 😎  

Χαχαχα κ μενα δε τα ηξερε μεχρι που ηρθαν με το κουριερ σπιτι κ λεει τι παρηγγειλες παλι 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αυτή είμαι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη 😂

Α κι εσύ το ίδιο έπαθες; 🤣🤣🤣 Το καλό με αυτό είναι ότι δεν έχεις άγχος πότε θα σκάσει μύτη το μωρό 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Είμαι 29+5 τώρα…αλλά έπεσε καμπύλη από την 10η πήγε στην 6η. Σήμερα στο ντομπλερ το έβγαλε 1165 (ήμουν έτοιμη ότι θα άκουγα πιο λίγο από την γιατρο). Ενώ όλα είναι μικρότερα κοιλια, κεφάλι πόδι κτλ οι μητριαιες είναι πολύ καλές φυσιολογικές τιμές όποτε μου λέει είμαστε σε καλό δρόμο…θα με ξαναδεί σε 4 εβ στο μεταξύ θα με δει κ η γιατρος μου…άρα για εμένα πρώτο μαξιλάρι είναι να φτάσω τις 4 εβδομαδες χωρις να αλλάξει κάτι τραγικά 

Κοίτα, καταρχάς μην αγχώνεσαι γιατί δεν προσφέρει κάτι. Εσύ τώρα απλά θα ακούς τους γιατρούς σου. Αν αναπτύσσεται το παιδί έστω και λίγο θα το κρατήσουν μέσα στη μήτρα όσο γίνεται. Επίσης αν καταφέρει και περάσει τα 2 κιλά είναι σούπερ. 

Απλά έχε στο μυαλό σου ότι υπάρχουν τα σενάρια 1) να γεννηθεί νωρίτερα με καισαρική 2) να χρειαστεί να μένει στη Μενν για κάποιο διάστημα. Αλλά στο τέλος θα γυρίσεις με ένα γερό μωράκι στο σπίτι 😊

Θα είναι δύσκολες οι επόμενες εβδομάδες δυστυχώς... Αλλά εδώ είμαστε να τα λέμε 😊 Έχε πίστη στο μωράκι σου και όλα καλά θα πάνε 😊 Θυμησε μου, αγοράκι είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Χαχαχα κ μενα δε τα ηξερε μεχρι που ηρθαν με το κουριερ σπιτι κ λεει τι παρηγγειλες παλι 🤣🤣🤣🤣🤣

Αυτό το «τι παραγγείλεις πάλι» το ένιωσα στην καρδιά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

@arntalia @eva_gge_lia εμένα δεν ξέρει καν ότι υπάρχουν τεστ ωορρηξιας ούτε καν τι κάνουν 😅 

 

Οσες είστε εγκυουλες ή έχετε μείνει, από ποια μέρα του κύκλου είχατε θετικό τεστ ; 
@Xrisa95 θυμάμαι ειχες γράψει εσυ αλλά δεν θυμάμαι καθόλου 😎  

Εγώ είχα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη. Έκανα πρώιμης ανίχνευσης και μετά χοριακη που έδειξε 20 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eliza Kats είπε:

Κοίτα, καταρχάς μην αγχώνεσαι γιατί δεν προσφέρει κάτι. Εσύ τώρα απλά θα ακούς τους γιατρούς σου. Αν αναπτύσσεται το παιδί έστω και λίγο θα το κρατήσουν μέσα στη μήτρα όσο γίνεται. Επίσης αν καταφέρει και περάσει τα 2 κιλά είναι σούπερ. 

Απλά έχε στο μυαλό σου ότι υπάρχουν τα σενάρια 1) να γεννηθεί νωρίτερα με καισαρική 2) να χρειαστεί να μένει στη Μενν για κάποιο διάστημα. 

Θα είναι δύσκολες οι επόμενες εβδομάδες δυστυχώς... Αλλά εδώ είμαστε να τα λέμε 😊 Έχε πίστη στο μωράκι σου και όλα καλά θα πάνε 😊 Θυμησε μου, αγοράκι είναι; 

Είμαι προετοιμασμένη για όλα…δουλευα μέχρι σήμερα πιστεύω ότι τώρα π θα ξεκουραστώ κιολας γιατί δε θα ξανά πάω δουλεια μέχρι να γεννήσω ισως τα πάει καλύτερα… η γιατρος μ είπε χρειάζομαι ξεκούραση όποτε τώρα αυτό θα κάνω κ όσο πάει… από χθες σκέφτομαι ότι πιθανόν να είναι καισαρικη αυτή τη φορά κ η αλήθεια είναι ότι έκλαψα πολυ χθες αλλα ότι είναι καλύτερο για όλους μας κ μακάρι να γεννηθεί έστω κ 2100 για να μη το πάρουν στην μεν… είναι κοριτσάκι κ μακάρι να πάρει μπρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

@arntalia @eva_gge_lia εμένα δεν ξέρει καν ότι υπάρχουν τεστ ωορρηξιας ούτε καν τι κάνουν 😅 

 

Οσες είστε εγκυουλες ή έχετε μείνει, από ποια μέρα του κύκλου είχατε θετικό τεστ ; 
@Xrisa95 θυμάμαι ειχες γράψει εσυ αλλά δεν θυμάμαι καθόλου 😎  

Εξαρτάται ποτέ γίνεται η εμφύτευση. Στο δεύτερο παιδάκι μου έκανα τεστ  (εννοείται πρώιμης) κ είδα θετικό μια μέρα πριν την περίοδο (την ημέρα που περίμενα περίοδο είχα 120 μοναδες  χοριακη.
 

στο τρίτο παιδάκι από την 9η μέρα είχα θετικό έκανα χοριακη την ημέρα της περιόδου κ ήταν 850 η χοριακη. Απλά έγινε πολύ νωρίς η εμφύτευση .
 

στο πρώτο έμαθα την εγκυμοσύνη στις 8 εβδ όμως με βάση την ΤΕΡ κ την αυχενική στην οποία υπολογίζεται  η ηλικία κύησης η εμφύτευση έγινε περίπου όπως στο δεύτερο παιδάκι. Μόνο στο τρίτο έγινε παρά πολύ γρήγορα κ γι αυτό είδα τόσο νωρίς θετικό τεστ κ τόσο υψηλή χοριακη. 
 

ευχομαι από καρδιάς να έρθει το θαύμα σας ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Α κι εσύ το ίδιο έπαθες; 🤣🤣🤣 Το καλό με αυτό είναι ότι δεν έχεις άγχος πότε θα σκάσει μύτη το μωρό 🤣🤣🤣

Έκανα πίεση στις 36 εβ (τώρα πιθανόν να κάνω νωρίτερα για αυτό κ έχουμε υπολειπόμενη ανάπτυξη νωρίτερα) κ με άφησε μια εβδ να την μετράω κ ήταν εντάξει. Ξανά πάω γιατρο στις 37 μ λέει τι θα σε κάνω εσένα;; 😂 με κοιτάζει από κάτω 2 δάκτυλά διαστολή το μωρό ήδη χαμηλά κ ο τράχηλος μαλακός αλλά οκ ήθελε ακόμη κ με έκανε πρόκληση κ γέννησα σε 8 ώρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Είμαι προετοιμασμένη για όλα…δουλευα μέχρι σήμερα πιστεύω ότι τώρα π θα ξεκουραστώ κιολας γιατί δε θα ξανά πάω δουλεια μέχρι να γεννήσω ισως τα πάει καλύτερα… η γιατρος μ είπε χρειάζομαι ξεκούραση όποτε τώρα αυτό θα κάνω κ όσο πάει… από χθες σκέφτομαι ότι πιθανόν να είναι καισαρικη αυτή τη φορά κ η αλήθεια είναι ότι έκλαψα πολυ χθες αλλα ότι είναι καλύτερο για όλους μας κ μακάρι να γεννηθεί έστω κ 2100 για να μη το πάρουν στην μεν… είναι κοριτσάκι κ μακάρι να πάρει μπρος 

Α ωραία τα κοριτσάκια είναι συνήθως πιο δυνατά 😊 Και ναι η ξεκούραση βοηθάει. Δεν έχω λόγια παρηγοριάς γιατί σίγουρα είναι μια δυσκολη κατάσταση κυρίως στο συναισθηματικό κομμάτι και δεν είναι και στο χέρι σου. Εσύ προσπάθησε να προετοιμαστείς με τα ενδεχόμενα και σημασία έχει ότι στο τέλος θα έχετε το μωράκι σας στο σπίτι 😊 Μετά όλα αυτά θα ξεχαστούν και δεν θα έχουν τόσο σημασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έκανα πίεση στις 36 εβ (τώρα πιθανόν να κάνω νωρίτερα για αυτό κ έχουμε υπολειπόμενη ανάπτυξη νωρίτερα) κ με άφησε μια εβδ να την μετράω κ ήταν εντάξει. Ξανά πάω γιατρο στις 37 μ λέει τι θα σε κάνω εσένα;; 😂 με κοιτάζει από κάτω 2 δάκτυλά διαστολή το μωρό ήδη χαμηλά κ ο τράχηλος μαλακός αλλά οκ ήθελε ακόμη κ με έκανε πρόκληση κ γέννησα σε 8 ώρες 

Δεν θυμάμαι, για την πίεση παίρνεις κάτι προληπτικά ή απλά την παρακολουθείς;

Κοίτα το καλό είναι ότι είσαι ήδη στην 30η εβδομάδα. Αν πατήσεις και την 32η είναι ένα καλό μαξιλαράκι ασφαλείας. 

Η κολλητή μου σκέψου που είχε θέμα ανάπτυξης στην μήτρα το παιδάκι της , το γέννησε την 32η 1140γρ. Έκατσε 2 μήνες περίπου στη Μενν και όλα καλά τώρα 😊 Απλά ήταν ταλαιπωρία. Εύχομαι εσύ να πας μέχρι τέλους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Έπεσε καμπύλη για αυτό έπρεπε να πάμε σε έκτακτο ντομπλερ για να δουν την αιμάτωση του πλακούντα. Δλδ από 10η π είναι η κατώτατη φυσιολογική πήγε στην 6η όποτε η γιατρος ήθελε να δει πως αιματωνεται ο πλακούντας… αλλά η αιμάτωση του είναι τελικά φυσιολογική απλά έριξε ρυθμους ανάπτυξης κ θα δούμε πως θα συνεχίσει…σίγουρα για εμένα ο στόχος μας είναι να φτάσω τις επόμενες 4εβ με το ίδιο τέμπο… έπρεπε να ήταν 1400 το βάρος του στο ντομπλερ π είναι πιο ακρίβειας μου το έβγαλε 1165

Εμένα 29 ήταν 1232γρ. Και μου είπαν ότι απλά έχουμε ένα μικρό μωρό. Και μέχρι τώρα έτσι δείχνει δηλαδή. Κοίτα εσύ να μείνεις ήρεμη και να έχεις πίστη στο κοριτσάκι σου! Ακολούθα τις οδηγίες της γιατρού σου κι ΌΛΑ θα πάνε μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ο πόνος στη μέση έχει αρχίσει να μην πολύ παλεύεται! Δεν μπορώ να καθίσω σε καρέκλα! Αλλά ακόμα ούτε νερά έχουν σπάσει ούτε πόνοι έχουν ξεκινήσει. Μόνο συσπάσεις έχω, συχνοουρία, μια γενική δυσφορία και όποτε τρώω... τάση για εμετό. Είδωμεν πως θα περάσει και αυτό το βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου ο πόνος στη μέση έχει αρχίσει να μην πολύ παλεύεται! Δεν μπορώ να καθίσω σε καρέκλα! Αλλά ακόμα ούτε νερά έχουν σπάσει ούτε πόνοι έχουν ξεκινήσει. Μόνο συσπάσεις έχω, συχνοουρία, μια γενική δυσφορία και όποτε τρώω... τάση για εμετό. Είδωμεν πως θα περάσει και αυτό το βράδυ!

Καλημέρα το σώμα σου προετοιμάζεται. ❤️ ίσως ήρθε η ώρα ίσως είσαι σε λανθάνουσα. Ραντεβού με την γιατρό σου πότε είχες; Σε είδε κολπικά; 😊

εύχομαι να πάνε όλα κατ’ ευχήν και να έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου σύντομα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 κοριτσι μ θα σου πω τι μ ειχε πει η γυναικολογος μου σε αναλογη φαση. Την παιρνω τηλ μου λεει παρε 2 ντεπονακια. Αν ηρεμησεις δε γεννας ακομα. Αν δ σου κανουνε τιποτα ελα. Εννοείται γεννούσα και δ μ εκαναν τιποτα. Νομίζω οτι ηρθε η ωρα σου όπως μας τα περιγράφεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα 29 ήταν 1232γρ. Και μου είπαν ότι απλά έχουμε ένα μικρό μωρό. Και μέχρι τώρα έτσι δείχνει δηλαδή. Κοίτα εσύ να μείνεις ήρεμη και να έχεις πίστη στο κοριτσάκι σου! Ακολούθα τις οδηγίες της γιατρού σου κι ΌΛΑ θα πάνε μια χαρά!

Αυτό μου το είπε σαν δεύτερο σενάριο η γιατρος. Ότι απλά να είναι όλα καλά κ να έχουμε ένα μικρό μωρό! Την προβλημάτισε βασικά ότι η κοιλιτσα της ήταν πιο μικρή για αυτό με έστειλε σε ντομπλερ + το ιστορικό μου! Οπως κ να έχει έχω βάλει στόχο αρχικά τις 2 εβ που θα με δει η γιατρος μου το μωράκι να βάλει βάρος έστω κ το κατώτατο κ μετά έχω αλλες 2 εβ για ντομπλερ ξανά π πάλι εύχομαι να το κρατήσουμε σε αυτό το επίπεδο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου ο πόνος στη μέση έχει αρχίσει να μην πολύ παλεύεται! Δεν μπορώ να καθίσω σε καρέκλα! Αλλά ακόμα ούτε νερά έχουν σπάσει ούτε πόνοι έχουν ξεκινήσει. Μόνο συσπάσεις έχω, συχνοουρία, μια γενική δυσφορία και όποτε τρώω... τάση για εμετό. Είδωμεν πως θα περάσει και αυτό το βράδυ!

Κορίτσι μου περιμένουμε νέα σου!!! Εγώ πάντως θα προτιμούσα να με πιασουν Οι πόνοι κ μετά να σπάσουν τα νερά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Δεν θυμάμαι, για την πίεση παίρνεις κάτι προληπτικά ή απλά την παρακολουθείς;

Κοίτα το καλό είναι ότι είσαι ήδη στην 30η εβδομάδα. Αν πατήσεις και την 32η είναι ένα καλό μαξιλαράκι ασφαλείας. 

Η κολλητή μου σκέψου που είχε θέμα ανάπτυξης στην μήτρα το παιδάκι της , το γέννησε την 32η 1140γρ. Έκατσε 2 μήνες περίπου στη Μενν και όλα καλά τώρα 😊 Απλά ήταν ταλαιπωρία. Εύχομαι εσύ να πας μέχρι τέλους! 

Μακάρι να πάνε καλά :) λόγο δουλειας άκουσα πολλά κ ξέρω…είμαι ανθρωπος που ξεσπά για να αποβάλω το άγχος μου όποτε έκλαψα κ πλέον είμαι πιο δυνατή! μακάρι κορίτσι μου να φτασουμε το πρώτο μαξιλαράκι π είναι οι 2εβ στην γιατρο μου κ το δεύτερο π είναι στις επόμενες 2εβ στο ντομπλερ κ να είμαστε στο ίδιο τέμπο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Εξαρτάται ποτέ γίνεται η εμφύτευση. Στο δεύτερο παιδάκι μου έκανα τεστ  (εννοείται πρώιμης) κ είδα θετικό μια μέρα πριν την περίοδο (την ημέρα που περίμενα περίοδο είχα 120 μοναδες  χοριακη.
 

στο τρίτο παιδάκι από την 9η μέρα είχα θετικό έκανα χοριακη την ημέρα της περιόδου κ ήταν 850 η χοριακη. Απλά έγινε πολύ νωρίς η εμφύτευση .
 

στο πρώτο έμαθα την εγκυμοσύνη στις 8 εβδ όμως με βάση την ΤΕΡ κ την αυχενική στην οποία υπολογίζεται  η ηλικία κύησης η εμφύτευση έγινε περίπου όπως στο δεύτερο παιδάκι. Μόνο στο τρίτο έγινε παρά πολύ γρήγορα κ γι αυτό είδα τόσο νωρίς θετικό τεστ κ τόσο υψηλή χοριακη. 
 

ευχομαι από καρδιάς να έρθει το θαύμα σας ❤️❤️❤️

Είμαι 10 μερες μετα την ωορρηξία σήμερα με αρνητικό τεστ. Προχθές είχα να ξανά κανει αν και πολύ νωρίς και ήταν αχνό θετικό.

Αφού νόμιζα ότι δεν έβλεπα καλά και το άνοιξα το τεστ,  άχνη γραμμή από την αρχή.

Σήμερα αρνητικό.. δεν ξέρω τι να υποθέσω με αυτά τα τεστ εν τελεί.. one step ήταν! 
 

Ισως καλύτερα να περιμένω την καθυστέρηση αν και δεν νομίζω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα Λευκή μου!!! Εγώ με την τουαλέτα τις τελευταίες βδομάδες νομίζω είμαι λίγο καλύτερα αλλά και πάλι πάω συχνά!!
    • Καλημέρα Λευκη μου!! Λες να ισχύει αυτό με το κεφάλι γιατί και εγώ όταν γυρίζω πλευρό πονάω στα αριστερά!! Έλεγα τυχαίο είναι! Εγώ δεν το νιώθω το μωρό ειδικά τόσο καθαρά!! Μόλις ξεκίνησα φαντάσου να το νιώθω σαν ψαράκι! Και δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν αυτό 🤣  Μόνο 45 φορές πας στην τουαλέτα? Τυχερή είσαι! Εγώ πάω τις διπλάσιες 😭😭 είναι τραγικό αυτό το πράγμα! Πότε θα σταματήσει?
    • καλή αρχή στο νέο σας ξεκίνημα!  είναι λίγο δύσκολα στην αρχή αλλά σιγά σιγά θα βρείτε τα πατήματά σας! ήρθαν και τα πρώτα βήματα από το λουλούδι σου ❤️  μεγαλώνειιιι!! εύχομαι να τα ζήσουμε όλες μας σύντομα!
    • Το Μέλανη θα μπορούσε να θεωρηθεί ως υποκοριστικό του Μελπομένη, αν και δεν είναι τόσο συνηθισμένο. Είναι πιο κοντά στο όνομα Μελανία, αλλά αν κάποιος το προτιμά ως παραλλαγή, μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τα υποκοριστικά είναι συχνά προσωπικές επιλογές και μπορεί να διαμορφώνονται με βάση την αίσθηση που θέλει να δώσει κάποιος στο όνομά του. Πάντως φίλη μου με το όνομα Μελπομένη τη φωνάζουμε Μένη. Κλασικό θα μου πεις.. 😅 Να ξέρεις πως τα ελληνικά ονόματα τελειώνουν με "η" πάντα στο τέλος. 
    • Αααα σε ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες ❤️❤️. Ειμαι καλά, δόξα τω Θεώ, απλά μετακομίσαμε την Κυριακή και δεν προλαβαίνω ούτε να πάρω ανάσα!! Και το καλύτερο είναι ότι τη Δευτέρα αδιαθετησα. Είπα και στον καλό μου, ευτυχώς που ήρθε η περίοδος γιατί δεν θα ήθελα να έχω μετακόμιση και το άγχος μιας εγκυμοσύνης. Τώρα κουβαλάω, σηκώνω, σκύβω, καθαρίζω... Και συνηθως με την μικρούλα μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά). Δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια (εκτός από 2 ημέρες που βοήθησε ο αδερφός του άντρα μου και η γυναίκα του). Οπότε με το μωρό είναι εξαιρετικά δύσκολο όλο αυτό, γιατί είναι ένα μωράκι κυριολεκτικά κολλημένο πάνω μου. Αν την αφήσω για 1 λεπτό πλανταζει στο κλάμα. Αλλά θα τα καταφέρουμε!! Το καλύτερο είναι ότι το Λυδιακι λίγο πριν γίνει 11 μηνών, άφησε τα χεράκια και έκανε τα πρώτα της βήματα!!! Συγκινήθηκα τόσο μα τόσο πολύ, και ευτυχώς προλάβαμε να την βγάλουμε βίντεο ❤️❤️  Πλέον νιώθω ότι επικοινωνούμε με έναν πολύ δικό μας τρόπο και κάθε μέρα είναι και μια έκπληξη!! Πόση αγάπη μπορεί να χωρέσει στην καρδιά μιας μανουλας, ούτε που το είχα φανταστεί 🥰🥰. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να μην υπάρξει γυναίκα που λαχταρά ένα μωρό και να μην νιώσει αυτά τα συναισθήματα!!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...