Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε; Εμένα λογικά σήμερα γίνεται η ωορρηξία καθώς έπεσε η ορμόνη ξεκάθαρα!! Επαφουλα χθες μια κ ελπίζω κ σήμερα αν όχι και αύριο!!🙏🏻🙏🏻

@arntalia πως είναι σήμερα η μαμά κοπέλα μου; 

IMG_6821.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Max διαρκεί 31 μέρες,  αλλά είχα και 30 είχα και 28...τώρα αυτές είναι οι περίοδοι από Φλεβάρη και κάνοντας τεστακια τι παρατήρησα

Όσον αφορά πονακια και υγρά, καταλαβαίνω σίγουρα τα υγρά που ξεκινουν 2 3 μερες πριν,  πονακια όχι τόσο έντονα πάρα μόνο ενοχλήσεις, τον προηγούμενο κύκλο είχε δημιουργηθεί κύστη και η αλήθεια πονούσα υπερβολικά....

Σήμερα 19η μέρα φαντάζομαι ή έγινε ή θα γίνει μέχρι αύριο η ωορρηξία μου 

Άρα το ότι είναι ο κύκλος 30 ημερών δεν είναι απαραίτητο να γίνεται τη 15-16η η ωορρηξία, που λένε δηλαδή περίπου στο μέσο. Εγώ αναρωτιέμαι γίνεται όταν πονάω λίγο και βλέπω λίγα υγρά η μετά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Άρα το ότι είναι ο κύκλος 30 ημερών δεν είναι απαραίτητο να γίνεται τη 15-16η η ωορρηξία, που λένε δηλαδή περίπου στο μέσο. Εγώ αναρωτιέμαι γίνεται όταν πονάω λίγο και βλέπω λίγα υγρά η μετά; 

Την ίδια απορία έχω και εγώ..Παλιά πόναγα και φανταζόμουν οτι τότε κάνω ωορρηξία, πλέον όμως επειδή παρατήρησα οτι έχω και διάφανα υγρά πριν, νομίζω οτι όταν πονάω μάλλον τότε πέφτει. Βέβαια δεν είμαι σίγουρη και απόλυτα εαν ισχύει αυτό 😅😅😅 και όλο λέω να ρωτήσω τον γιατρό μου και όλο κάτι προκύπτει και το ξεχνάω..Σημασία έχει να έχουμε επαφές εκείνες τις μέρες 🤭🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Άρα το ότι είναι ο κύκλος 30 ημερών δεν είναι απαραίτητο να γίνεται τη 15-16η η ωορρηξία, που λένε δηλαδή περίπου στο μέσο. Εγώ αναρωτιέμαι γίνεται όταν πονάω λίγο και βλέπω λίγα υγρά η μετά; 

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Την ίδια απορία έχω και εγώ..Παλιά πόναγα και φανταζόμουν οτι τότε κάνω ωορρηξία, πλέον όμως επειδή παρατήρησα οτι έχω και διάφανα υγρά πριν, νομίζω οτι όταν πονάω μάλλον τότε πέφτει. Βέβαια δεν είμαι σίγουρη και απόλυτα εαν ισχύει αυτό 😅😅😅 και όλο λέω να ρωτήσω τον γιατρό μου και όλο κάτι προκύπτει και το ξεχνάω..Σημασία έχει να έχουμε επαφές εκείνες τις μέρες 🤭🤭🤭

Νομίζω πως όταν πονάμε πεφτει. Εγώ πολλές φορές έχω κ πρήξιμο. Εμένα πχ σήμερα είναι θεωρητικά η ωορρηξία το πρωί πονούσα κ είμαι κ λίγο πρησμένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Άρα το ότι είναι ο κύκλος 30 ημερών δεν είναι απαραίτητο να γίνεται τη 15-16η η ωορρηξία, που λένε δηλαδή περίπου στο μέσο. Εγώ αναρωτιέμαι γίνεται όταν πονάω λίγο και βλέπω λίγα υγρά η μετά; 

Όχι δεν είναι πάντα στα μισά, εγώ έχω ωχρινική φάση 10-11 μέρες σκέψου 

 

Κορίτσια και εγώ έχω παρατηρησει πως προηγούνται τα υγρά , εχθές ένιωθα και γω ένα βάρος και ένα πρήξιμο, αλλά δεν ξέρω με σιγουριά ότι έγινε χθες, σίγουρα έχουν ελαττώσει τα υγρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_ κορίτσι μου εγω πονάω παρά πολύ στην ωορρηξία συνήθως. Κάποιους μήνες έχω απίστευτους σφάχτες κι δεν με πιάνει ούτε το παυσίπονο. Κάθε κύκλος είναι διαφορετικός. Άλλες φορές έχω απλά πόνους περιόδου αλλά ανεκτούς. 
 

Οσον αφορά την ωορρηξία ο γυναικολόγος μου μου είχε πει ότι η περίοδος έρχεται περίπου 14 μέρες μετά. Βέβαια, στην κάθε γυναίκα είναι και διαφορετικό αυτό όπως στην @Maria98. Πάνω από τις 10-11 μέρες και μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Αααα... Άρα Σεπτεμβρίου εννοείς. 

Καλά αποτελέσματα να έχετε κορίτσι μου γλυκό!!! Και να έρθει γρήγορα μετά το σποράκι σας!!!

Ναι ναι μπερδεύτηκα..Σεπτεμβρίου..

σε ευχαριστω κορίτσι μου🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Άρα το ότι είναι ο κύκλος 30 ημερών δεν είναι απαραίτητο να γίνεται τη 15-16η η ωορρηξία, που λένε δηλαδή περίπου στο μέσο. Εγώ αναρωτιέμαι γίνεται όταν πονάω λίγο και βλέπω λίγα υγρά η μετά; 

Όπως σου είπαν και τα κορίτσια δεν είναι απαραίτητο..η καθεμία μας μπορεί να έχει διαφορετική ωχρινική φάση..εμενα έρχεται 16 μέρες μετα από το θετικό τεστ ωορρηξιας..

για τα πονακια τώρα εγώ έχω ενόχληση σε οποία ωοθηκη γίνεται η ωορρηξια ποτε ήπια ποτε έντονη και νομίζω ότι τα υγρα και ο πονος ξεκινάνε μόλις πέφτει η ορμόνη..έτσι κ αλλιώς μόλις βγει θετικό το τεστ ωορρηξιας λένε πως σε 12-48 ώρες θα γίνει η ωορρηξια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η annie! είπε:

 

Νομίζω πως όταν πονάμε πεφτει. Εγώ πολλές φορές έχω κ πρήξιμο. Εμένα πχ σήμερα είναι θεωρητικά η ωορρηξία το πρωί πονούσα κ είμαι κ λίγο πρησμένη. 

Κι εγώ φουλ πρήξιμο, χθες δεν μπορούσα να πάω και τουαλέτα 😆 αλλά μου φαίνεται νωρίς από τη 10η μέρα ενώ έχω κύκλο 26-29 

Επίσης σήμερα πήγα οδοντίατρο και μου έκανε μια μικρή ακτινογραφία, και το σκέφτηκα στην αρχή αλλά οκ ακόμα παίζει να μην έχει γίνει καν σύλληψη και μπορεί να μην γίνει καν αυτό το μήνα! Έχω κι ένα σφράγισμα να κάνω αλλά θα δω αν έρθει περίοδος τότε θα κλείσω ραντεβού νέο 😜

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κι εγώ φουλ πρήξιμο, χθες δεν μπορούσα να πάω και τουαλέτα 😆 αλλά μου φαίνεται νωρίς από τη 10η μέρα ενώ έχω κύκλο 26-29 

Επίσης σήμερα πήγα οδοντίατρο και μου έκανε μια μικρή ακτινογραφία, και το σκέφτηκα στην αρχή αλλά οκ ακόμα παίζει να μην έχει γίνει καν σύλληψη και μπορεί να μην γίνει καν αυτό το μήνα! Έχω κι ένα σφράγισμα να κάνω αλλά θα δω αν έρθει περίοδος τότε θα κλείσω ραντεβού νέο 😜

 

Σφράγισμα μπορείς να κανεις κανονικά δεν επηρεάζει κάπου εκτός αν χρειάζεται αντιβίωση που και πάλι κ σύλληψη να γίνει είναι πολύ νωρίς για να επηρεαστεί το τυχόν έμβρυο. Μπορεί να έγινε νωρίτερα η ωορρηξία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κι εγώ φουλ πρήξιμο, χθες δεν μπορούσα να πάω και τουαλέτα 😆 αλλά μου φαίνεται νωρίς από τη 10η μέρα ενώ έχω κύκλο 26-29 

Επίσης σήμερα πήγα οδοντίατρο και μου έκανε μια μικρή ακτινογραφία, και το σκέφτηκα στην αρχή αλλά οκ ακόμα παίζει να μην έχει γίνει καν σύλληψη και μπορεί να μην γίνει καν αυτό το μήνα! Έχω κι ένα σφράγισμα να κάνω αλλά θα δω αν έρθει περίοδος τότε θα κλείσω ραντεβού νέο 😜

 

Μην αγχωνεσαι με το θέμα του οδοντιάτρου ..είναι πολύ νωρίς για να επηρεαστεί κάτι..έπαιρνα αντιβίωση που δεν ήταν και συμβατή για εγκυμοσύνη μέχρι που είδα θετικό τεστ..η γυναικολόγος μου είπε ότι τόσο νωρίς δεν προλαβαίνει να επηρεάσει κάπου..οποτε μην αγχωνεσαι με αυτό το κομμάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🙂

Δεν μου λέτε ποια θα ανοίξει τον Σεπτέμβρη?? 🤔🤔🤭

Σωστά!! Ποια είχε θετικό τεστακι αυτές τις μέρες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε; Εμένα λογικά σήμερα γίνεται η ωορρηξία καθώς έπεσε η ορμόνη ξεκάθαρα!! Επαφουλα χθες μια κ ελπίζω κ σήμερα αν όχι και αύριο!!🙏🏻🙏🏻

@arntalia πως είναι σήμερα η μαμά κοπέλα μου; 

IMG_6821.jpeg

Αφου ειχες κ χθες επαφουλα κανε και αγκαλιτσες σημερα σιγουρα με τον αντρουλη σου. Εμεις σταθςρη η κατασταση θα παραμεινουμε εντατικη και την επομενη βδομαδα μαλλον. Αναμενω διαγνωση ακομη γτ της δημιουργηθηκαν πολλα...προσπαθω να παραμεινω ψυχραιμη...🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Αφου ειχες κ χθες επαφουλα κανε και αγκαλιτσες σημερα σιγουρα με τον αντρουλη σου. Εμεις σταθςρη η κατασταση θα παραμεινουμε εντατικη και την επομενη βδομαδα μαλλον. Αναμενω διαγνωση ακομη γτ της δημιουργηθηκαν πολλα...προσπαθω να παραμεινω ψυχραιμη...🙏🙏🙏🙏🙏

Ας μείνει όσο χρειαστεί για να γίνει καλά!! Να βγει γερή κ δυνατή🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Αφου ειχες κ χθες επαφουλα κανε και αγκαλιτσες σημερα σιγουρα με τον αντρουλη σου. Εμεις σταθςρη η κατασταση θα παραμεινουμε εντατικη και την επομενη βδομαδα μαλλον. Αναμενω διαγνωση ακομη γτ της δημιουργηθηκαν πολλα...προσπαθω να παραμεινω ψυχραιμη...🙏🙏🙏🙏🙏

κορίτσι μου στέλνω αγκαλιά. όσο μπορείς να είσαι ψύχραιμη ναι και να έχεις σύντομα όσο καλύτερα αποτελέσματα εύχομαι για τη μαμά. Ενημέρωσέ μας 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Εάν δεν κάνω λάθος, μόνο το @Elenaki12είχε θετικό τεστ αυτό τον μήνα.

Ναι, ναι. Κι εγώ λέω να το ανοίξει η @Elenaki12!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

Πως είστε;;;

Εμείς εχθές είχαμε ένα "ζόρικο" απόγευμα!!! Μέχρι τη 1 τη νύχτα έκλαιγε η Ισμήνη-Μαρία και ηρεμούσε μόνο στο στήθος. Ούτε βόλτα, ούτε άλλη αγκαλιά, ούτε πιπίλα ήθελε. Μόνο στο στήθος μου ηρεμούσε η αγάπη μου!!! 

Κι άκουσα και το άλλο ανεπανάληπτο σήμερα!!! Μήπως να της βάλεις ένα πρόγραμμα;;; Στο βρέφος των 15 ημερών βρε κορίτσια αλήθεια τώρα... Τι σκατά πρόγραμμα να βάλω καλέ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@arntaliaΠως είστε σήμερα κορίτσι μου; Τρώει μόνη της η μαμά; Εύχομαι σε λίγες μέρες να μπορέσετε να πάτε σπίτι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι αλλά εγώ σου είπα το βάρος που είχε η μπέμπα στις 29 εβδομάδες. Κι εμένα το 1ο NST 36+4 μ' έβαλε να το κάνω!!!

Ναι ήταν μια χαρά το βάρος του εσένα απορώ γιατί σου έλεγαν ότι είναι χαμηλό κ σε άγχωσαν! Ο γιος μου ήταν στο ίδιο με το δικό σου περίπου! 
 

εισαι τρισευτυχισμένη;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

Πως είστε;;;

Εμείς εχθές είχαμε ένα "ζόρικο" απόγευμα!!! Μέχρι τη 1 τη νύχτα έκλαιγε η Ισμήνη-Μαρία και ηρεμούσε μόνο στο στήθος. Ούτε βόλτα, ούτε άλλη αγκαλιά, ούτε πιπίλα ήθελε. Μόνο στο στήθος μου ηρεμούσε η αγάπη μου!!! 

Κι άκουσα και το άλλο ανεπανάληπτο σήμερα!!! Μήπως να της βάλεις ένα πρόγραμμα;;; Στο βρέφος των 15 ημερών βρε κορίτσια αλήθεια τώρα... Τι σκατά πρόγραμμα να βάλω καλέ;;;

Εγώ μόνο το βράδυ κάναμε συνέχεια τα ίδια μέχρι να συνηθίσει. Ρουτίνα ύπνου αλλά εντάξει δεν καταλαβαίνουν αμέσως θέλουν χρόνο… αλλά τι προγραμμα εννοούν δεν κατάλαβα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Αφου ειχες κ χθες επαφουλα κανε και αγκαλιτσες σημερα σιγουρα με τον αντρουλη σου. Εμεις σταθςρη η κατασταση θα παραμεινουμε εντατικη και την επομενη βδομαδα μαλλον. Αναμενω διαγνωση ακομη γτ της δημιουργηθηκαν πολλα...προσπαθω να παραμεινω ψυχραιμη...🙏🙏🙏🙏🙏

Μακάρι να είναι όλα καλά κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123@Katiana1987 @Naty_ μου σας ευχαριστω κοριτσια μου να ειστε καλα...σας νοιωθω ολες κοντα μου κ μας βοηθεαει που μοιραζομαστε ολες τις ανησυχιες μας εδω..ειναι το καταφυγιο μας το forum εδω...αν κ ειμαι μοναχοπαιδι κ γω εχω να πω ποσο σημαντικο πραγμα τα αδερφια στη ζωη...ενα κομματι σου π ξερεις θα ειναι εκει...οσες εχετε αδερφια ειστς τυχερες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

Πως είστε;;;

Εμείς εχθές είχαμε ένα "ζόρικο" απόγευμα!!! Μέχρι τη 1 τη νύχτα έκλαιγε η Ισμήνη-Μαρία και ηρεμούσε μόνο στο στήθος. Ούτε βόλτα, ούτε άλλη αγκαλιά, ούτε πιπίλα ήθελε. Μόνο στο στήθος μου ηρεμούσε η αγάπη μου!!! 

Κι άκουσα και το άλλο ανεπανάληπτο σήμερα!!! Μήπως να της βάλεις ένα πρόγραμμα;;; Στο βρέφος των 15 ημερών βρε κορίτσια αλήθεια τώρα... Τι σκατά πρόγραμμα να βάλω καλέ;;;

Αχ αγάπη μου γλυκιά θα ακούσεις παρα πολλά!! Μην δίνεις σημασία σε κανέναν!! Το τι θα κανεις με τη μικρή σου είναι καθαρα δίκη σου απόφαση κ επιλογή κ κανενός άλλου!!! Εμένα μου έλεγαν σιγά μη φτάνει το γάλα για να θηλάσεις δίδυμα δεν υπάρχει περίπτωση.. Εφόσον η παιδίατρος σου λέει όλα καλά δεν ακούς τίποτα άλλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι, ναι. Κι εγώ λέω να το ανοίξει η @Elenaki12!!!

Πολύ ευχαρίστως , απλά δυστυχώς δεν είμαι πολύ ευρηματική για το στοιχακι.. μπορεί κάποια να με βοηθήσει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...