Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Ήταν τυχερα 2 θέματα που είχα ανοίξει,  ένα που αναρωτήθηκα αν είμαι έγκυος τον Δεκέμβριο του 22 κι ένα με τις μανουλες του Αυγούστου 23 ! Αν θέλετε εννοείται να ανοίξω και το αυριανό 🥰🥹

Κορίτσι μου είμαι σίγουρη ότι είσαι πολυ γουρλου αλλά θα ήθελα πολύ να το ανοίξει το θεματακι η cat μας!! Είναι από την "δική " μας φουρνιά και το έχω καημό να το ανοίξει κάποια από εμάς ένα θεματακι!! Είμαι σίγουρη ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα από την μεριά σου 🩵♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου είμαι σίγουρη ότι είσαι πολυ γουρλου αλλά θα ήθελα πολύ να το ανοίξει το θεματακι η cat μας!! Είναι από την "δική " μας φουρνιά και το έχω καημό να το ανοίξει κάποια από εμάς ένα θεματακι!! Είμαι σίγουρη ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα από την μεριά σου 🩵♥️ 

Εννοείται 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! εγώ έκανα 2 παρακολουθήσεις κύκλου, η μία ήταν τον Ιανουάριο που δεν έκανα ωορρηξία, οπότε δεν είχα κα΄ποια οδηγία.

Στον κύκλο του Απριλίου που κάναμε στενή παρακολούθηση γιατί έκανα διέγερση ωοθηκών + πρόκληση ωορρηξίας που μας έδωσε και το μωράκι μας, μας είχε πει τα εξής:

1. Την ημέρα που είδε η γιατρός κυρίαρχο ωοθηλάκιο στα 17χιλ μου είπε να κάνω το βράδυ την ένεση για να προκαλ΄έσω την ωορρηξία και επαφή το ίδιο βράδυ. Πριν κάνω την ένεση είχα κάνει τεστ ωορρηξίας κι ήταν απλά αχνό.

2. Επόμενη μέρα επαφή το πρωι κατά οδηγία της γιατρού γιατί το σπέρμα είναι "πιο φρέσκο" (δε ξέρω αν ισχύει, αλλά μας είπε γενικα ό,τι επόμενες επαφές έχουμε αν μπορούμε το πρωί 😅). Το απόγευμα εκείνης της μέρας έκανα τεστ κι ήταν κατακόκκινο θετικό όσο ποτέ άλλοτε (προφανώς λόγω των γοναδοτροπίνων της ένεσης).

3. Τρίτη μέρα επαφών το πρωί και τεστ ωορρηξίας αχνό, άρα η ωορρηξία έγινε εκείνη τη μέρα πιθανότατα.

4. Τέταρτη και τελευταία μέρα επαφών πάλι το πρωί. Δεν έκανα τεστ εκείνη τη μέρα.

5. Δε θυμάμαι ακριβώς πότε πήγα στη γιατρό μετά αλλά έκανα έναν υπέρηχο σχεδόν μια βδομάδα μετά και επιβεβαιώσαμε ότι έγινε ωορρηξία από το ωχρό σωμάτιο. 

Μετά από 1 εβδ είχα και το πρώτο θετικό τεστάκι εγκυμοσύνης ❤️🙏🌈 Ελπίζω να σε κατατόπισα!

Σου βάζω και φώτο απ τα τεστ ωορρηξίας που αντιστοιχούν στο βήμα 1, 2 και 3:

IMG_20240731_173432.jpg

Και μένα είναι όπως στην περίπτωση σου , είδε ωοθυλάκιο 17χιλ την Δευτέρα και μου είπε Τετάρτη Πέμπτη να περιμένεις την ωορρηξία, όντως σήμερα είχα το θετικο τεστακι μου 

Εκείνος μου είπε επαφές κανονικά αλλά Τετάρτη να μην έχουμε και Πέμπτη να κάνουμε πρωινή επαφή και μεσημέρι πχ , από ότι κατάλαβα 2 επαφές,  αλλά εγώ σκεφτόμουν μήπως πρέπει να έχουμε και σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Και μένα είναι όπως στην περίπτωση σου , είδε ωοθυλάκιο 17χιλ την Δευτέρα και μου είπε Τετάρτη Πέμπτη να περιμένεις την ωορρηξία, όντως σήμερα είχα το θετικο τεστακι μου 

Εκείνος μου είπε επαφές κανονικά αλλά Τετάρτη να μην έχουμε και Πέμπτη να κάνουμε πρωινή επαφή και μεσημέρι πχ , από ότι κατάλαβα 2 επαφές,  αλλά εγώ σκεφτόμουν μήπως πρέπει να έχουμε και σήμερα 

Αν είχατε επαφές Δευτέρα και χθες Τρίτη κορίτσι μου, μια χαρά θα είναι το σπερματοζωάριο εκεί σήμερα για να κανει τη δουλειά του αν χρειαστεί 😉 εφόσον είχες θετικό σήμερα, η ωορρηξία σου θα γίνει τις επόμενες 24-36 ώρες άρα αύριο όπως σας είπε κι ο γιατρός σας. Κρατήστε δυνάμεις σήμερα κι αύριο βούρ στο ψητό όπως σας είπε κι ο γιατρός σας ❤️

τώρα η δική μας περίπτωση ήταν κάπως διαφορετική γιατί κάναμε την πρόκληση, οπότε ήταν πιο σίγουρο/ελεγχόμενο πότε θα γίνει η ωορρηξία κατά κάποιο τρόπο. Γι αυτό ίσως είχαμε την οδηγία για καθημερινές σερί επαφές.

Εύχομαι να το πιάσετε το σποράκι σας 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αν είχατε επαφές Δευτέρα και χθες Τρίτη κορίτσι μου, μια χαρά θα είναι το σπερματοζωάριο εκεί σήμερα για να κανει τη δουλειά του αν χρειαστεί 😉 εφόσον είχες θετικό σήμερα, η ωορρηξία σου θα γίνει τις επόμενες 24-36 ώρες άρα αύριο όπως σας είπε κι ο γιατρός σας. Κρατήστε δυνάμεις σήμερα κι αύριο βούρ στο ψητό όπως σας είπε κι ο γιατρός σας ❤️

Εύχομαι να το πιάσετε το σποράκι σας 🙏

Την Δευτέρα η αλήθεια είναι πως είχαμε 2 επαφές και εχθές 1 επαφή , αλλά μάλλον πως πάμε για αύριο τώρα 

Μακάρι να το πιάσουμε και να έρθει το 🌈 και για μας 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Την Δευτέρα η αλήθεια είναι πως είχαμε 2 επαφές και εχθές 1 επαφή , αλλά μάλλον πως πάμε για αύριο τώρα 

Μακάρι να το πιάσουμε και να έρθει το 🌈 και για μας 🤞🤞🤞

Μια χαρά είστε καλυμμένοι σίγουρα 🤞🤞

Με το καλό κορίτσι μου, σου το εύχομαι από καρδιάς ❤️🌈🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου είμαι σίγουρη ότι είσαι πολυ γουρλου αλλά θα ήθελα πολύ να το ανοίξει το θεματακι η cat μας!! Είναι από την "δική " μας φουρνιά και το έχω καημό να το ανοίξει κάποια από εμάς ένα θεματακι!! Είμαι σίγουρη ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα από την μεριά σου 🩵♥️ 

Κοπέλαρα μου ,που χάθηκες;;;;τι κάνεις;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κοπέλαρα μου ,που χάθηκες;;;;τι κάνεις;;;;;

Καλά είμαι κορίτσι μου!! Δόξα το Θεό όλα πάνε καλά!! Σπρώχνω τις μέρες μέχρι τον Φεβρουάριο 🤣 έχω ακόμα πολύ δρόμο μπροστά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου!! Δόξα το Θεό όλα πάνε καλά!! Σπρώχνω τις μέρες μέχρι τον Φεβρουάριο 🤣 έχω ακόμα πολύ δρόμο μπροστά μου

Μπράβο πολύ χαίρομαι 🙏💝 όλα θα πάνε τέλεια...δίπλα είναι ο Φεβρουάριος!!!

Καλοοοο μήνα κιόλας σε όλες μας ,με πολλά θετικά τεστακια 🫶🫶🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/7/2024 at 12:14 ΠΜ, ο/η Katerin είπε:

Τελικά μάλλον αδιαθέτησα σήμερα πιο νωρίς ενώ περίμενα 1 Αυγούστου! Οποτε ελπίζω για κάτι καλό τον επόμενο μήνα 💖 εγώ σε λίγους μήνες θα κλείσω τα 30 και ο άντρας μου τα 32 💖

Μια χαρά ηλικίες έχετε. Οπότε κάντε τις επαφές σας χωρίς άγχος και με πολύ πάθος ❤️ Προσπαθήστε να έχετε επαφές όλο το μήνα και λίγες περισσότερες στις γόνιμες και θα έρθει το σπορακι σας 😊 Χαρείτε το 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...