Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

Και γω την @cat12 προτείνω να ανοιξει θεματακι. 

@cat12 κοπελα μ ξεκούραση κ ολα καλα θα πανε. Η καρδούλα ακουγεται οταν εισαι 6+ βδομάδες. Κ οσο πιο αργα τοσες πιο πολλές πιθανότητες εχεις. Εγω στις εγκυμοσυνες μου πηγαινα για καρδούλα 6+3, 6+4, εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εδώ κορίτσια σας ανεβάζω τα τεστακια μου. Σήμερα έκανα το τελευταίο που φαίνεται ξεκάθαρα ότι έπεσε η ορμόνη!! Τουλάχιστον επιβεβαίωσα ότι κάνω ωορρηξία και τα συμπτώματα που νιώθω είναι εξαιτίας αυτής. Μία ερώτηση μόνο σε όσες χρησιμοποιούν την εφαρμογή δεν μου έβγαλε ποτέ σαν μέτρηση peak,  ακόμα και στο πιο έντονο μου το έβγαζε low. Σημαίνει κάτι αυτό; 

Screenshot_2024-07-31-15-14-37-170_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Και εδώ κορίτσια σας ανεβάζω τα τεστακια μου. Σήμερα έκανα το τελευταίο που φαίνεται ξεκάθαρα ότι έπεσε η ορμόνη!! Τουλάχιστον επιβεβαίωσα ότι κάνω ωορρηξία και τα συμπτώματα που νιώθω είναι εξαιτίας αυτής. Μία ερώτηση μόνο σε όσες χρησιμοποιούν την εφαρμογή δεν μου έβγαλε ποτέ σαν μέτρηση peak,  ακόμα και στο πιο έντονο μου το έβγαζε low. Σημαίνει κάτι αυτό; 

Screenshot_2024-07-31-15-14-37-170_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

Κι εγώ το ίδιο θέμα είχα και απλά σταμάτησα να τα ανεβάζω. Και δυσκολευόμουν πολύ να εστιάσει η κάμερα της εφαρμογής στο τεστάκι. Δε χρειάζεται έτσι κ αλλιώς, έχουμε μάτια και βλέπουμε και αν όντως τα κρατάς όλα με τη σειρά είναι εύκολο να ξεχωρίσει κάποιο. Άντε καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mantarini οπως σ ειπε η @MinaSam εφόσον φαίνονται ξεκαθαρα μη σε απασχολει. Πιστεύω ότι δ τ αφησες να καθαρίσουν τελείως γι αυτο. Θυμάμαι δλ τν φωτο π ειχες στειλει, ηταβ ακομα ροζ τ τεστ απο τα ουρά. Δ ειχε στεγνώσει καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Είδαμε σάκο κ το σπορακι αλλά δεν μπόρεσε να ακούσει καρδιά ήταν νωρίς μου είπε... Είμαι 5 και 5 σήμερα 

Ε ναι 5+5 είναι πολύ νωρίς. Θετική σκέψη 🤞🤞🤞 Κι εγώ είχα αποκολλήσεις στην αρχή και όλα πήγαν μια χαρά. Αν ήρθε για να μείνει θα μείνει κοριτσάκι μου! Πότε θα σε δει πάλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Και εδώ κορίτσια σας ανεβάζω τα τεστακια μου. Σήμερα έκανα το τελευταίο που φαίνεται ξεκάθαρα ότι έπεσε η ορμόνη!! Τουλάχιστον επιβεβαίωσα ότι κάνω ωορρηξία και τα συμπτώματα που νιώθω είναι εξαιτίας αυτής. Μία ερώτηση μόνο σε όσες χρησιμοποιούν την εφαρμογή δεν μου έβγαλε ποτέ σαν μέτρηση peak,  ακόμα και στο πιο έντονο μου το έβγαζε low. Σημαίνει κάτι αυτό; 

Screenshot_2024-07-31-15-14-37-170_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

Κορίτσι μου να τα ανεβάζεις εκεί που λέει others, γιατί εκεί που τα ανέβασες είναι για την συγκεκριμένη εταιρεία των τεστ οπότε δεν βγάζει σωστά τα πικ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομίζω οι περισσότερες προτείνουν την @cat12και πολύ καλά κάνουν για να είναι γούρι για τις υπόλοιπες και για αυτήν 💫💫💫 

Εγώ με τη σειρά μου εύχομαι να φέρω τύχη σε όλες σας 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Ε ναι 5+5 είναι πολύ νωρίς. Θετική σκέψη 🤞🤞🤞 Κι εγώ είχα αποκολλήσεις στην αρχή και όλα πήγαν μια χαρά. Αν ήρθε για να μείνει θα μείνει κοριτσάκι μου! Πότε θα σε δει πάλι;

@cat12 Άσε είδα απάντησες στις άλλες κοπέλες 😅

Κι εγώ @cat12 ή @Amp92 λέω να ανοίξει το θέμα. Ανάλογα και ποια κοπέλα έχει διάθεση 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eliza Kats είπε:

@cat12 Άσε είδα απάντησες στις άλλες κοπέλες 😅

Κι εγώ @cat12 ή @Amp92 λέω να ανοίξει το θέμα. Ανάλογα και ποια κοπέλα έχει διάθεση 😊

Ο.τι θέλει η @cat12 να μας πει 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Και εδώ κορίτσια σας ανεβάζω τα τεστακια μου. Σήμερα έκανα το τελευταίο που φαίνεται ξεκάθαρα ότι έπεσε η ορμόνη!! Τουλάχιστον επιβεβαίωσα ότι κάνω ωορρηξία και τα συμπτώματα που νιώθω είναι εξαιτίας αυτής. Μία ερώτηση μόνο σε όσες χρησιμοποιούν την εφαρμογή δεν μου έβγαλε ποτέ σαν μέτρηση peak,  ακόμα και στο πιο έντονο μου το έβγαζε low. Σημαίνει κάτι αυτό; 

Screenshot_2024-07-31-15-14-37-170_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

@MantariniΜε έχεις τρελανει τώρα 😂 Υπάρχει και εφαρμογή?Εγω που ζωωω🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσι μου να τα ανεβάζεις εκεί που λέει others, γιατί εκεί που τα ανέβασες είναι για την συγκεκριμένη εταιρεία των τεστ οπότε δεν βγάζει σωστά τα πικ

Ααααααα πες έτσι! :) άσχετη εγώ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσι μου να τα ανεβάζεις εκεί που λέει others, γιατί εκεί που τα ανέβασες είναι για την συγκεκριμένη εταιρεία των τεστ οπότε δεν βγάζει σωστά τα πικ

Αααα οκ!! Μου άνοιξες τα μάτια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες,  είχα στείλει και πιο πάνω αλλά καμία δεν απάντησε, τελευταία μέρα του Ιουλίου,  ποια θα ανοίξει το θεματακι του Αυγούστου αύριο;

Καμία κοπέλα δεν έχει κάνει παρακολούθηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω οσες έχετε κάνει παρακολούθηση κύκλου,  τι οδηγία έχετε για τις επαφές από το γιατρό; εγώ πήγα την Δευτέρα ο γιατρός είπε ότι βλέπει την ωορρηξια Τετάρτη Πέμπτη και επαφές είχε πει κανονικά εκτός ομως την Τετάρτη για να είναι κάπως καλύτερη η εκσπερματιση την Πέμπτη και αν μπορούμε επαφή 2 φορές την Πέμπτη 

Εμένα σήμερα είναι θετικό το τεστακι , εσείς τι λέτε;

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Καμία κοπέλα δεν έχει κάνει παρακολούθηση;

Καλησπέρα κορίτσι μου! εγώ έκανα 2 παρακολουθήσεις κύκλου, η μία ήταν τον Ιανουάριο που δεν έκανα ωορρηξία, οπότε δεν είχα κα΄ποια οδηγία.

Στον κύκλο του Απριλίου που κάναμε στενή παρακολούθηση γιατί έκανα διέγερση ωοθηκών + πρόκληση ωορρηξίας που μας έδωσε και το μωράκι μας, μας είχε πει τα εξής:

1. Την ημέρα που είδε η γιατρός κυρίαρχο ωοθηλάκιο στα 17χιλ μου είπε να κάνω το βράδυ την ένεση για να προκαλ΄έσω την ωορρηξία και επαφή το ίδιο βράδυ. Πριν κάνω την ένεση είχα κάνει τεστ ωορρηξίας κι ήταν απλά αχνό.

2. Επόμενη μέρα επαφή το πρωι κατά οδηγία της γιατρού γιατί το σπέρμα είναι "πιο φρέσκο" (δε ξέρω αν ισχύει, αλλά μας είπε γενικα ό,τι επόμενες επαφές έχουμε αν μπορούμε το πρωί 😅). Το απόγευμα εκείνης της μέρας έκανα τεστ κι ήταν κατακόκκινο θετικό όσο ποτέ άλλοτε (προφανώς λόγω των γοναδοτροπίνων της ένεσης).

3. Τρίτη μέρα επαφών το πρωί και τεστ ωορρηξίας αχνό, άρα η ωορρηξία έγινε εκείνη τη μέρα πιθανότατα.

4. Τέταρτη και τελευταία μέρα επαφών πάλι το πρωί. Δεν έκανα τεστ εκείνη τη μέρα.

5. Δε θυμάμαι ακριβώς πότε πήγα στη γιατρό μετά αλλά έκανα έναν υπέρηχο σχεδόν μια βδομάδα μετά και επιβεβαιώσαμε ότι έγινε ωορρηξία από το ωχρό σωμάτιο. 

Μετά από 1 εβδ είχα και το πρώτο θετικό τεστάκι εγκυμοσύνης ❤️🙏🌈 Ελπίζω να σε κατατόπισα!

Σου βάζω και φώτο απ τα τεστ ωορρηξίας που αντιστοιχούν στο βήμα 1, 2 και 3:

IMG_20240731_173432.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Σκεψου θετικα οσο γινεται, χαιδεψε κοιλιτσα κ εχε πιστη στο μωρακι σας!!! Ηρθε για να μεινει!!! 🙏🤰❤️🥰🧿

Απλα ηταν νωρις... αυτα που επρεπε να δειτε βασει των ημερομηνιων τα ειδατε!!

Καταλαβαινω ο,τι κ σου πουμε δν αλλαζει κατι.. ετσι το περναμε ολες μας!!! Κι εγω φαντασου την περασμενη πεμπτη ειχα υπερηχο κ τωρα ξαναφοβαμαι αν ειναι ολα καλα.. ετσι θα παει ως το τελος νομιζω..

Προσπαθησε να απασχολησεις το μυαλο σου με ωραιες σκεψεις!!! Σε φιλω!!!😘

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η annie! είπε:

Όλα καλά θα πάνε αγάπη μου!!! Μέχρι τον 4ο μήνα είχα αποκολλησουλες στα δίδυμα. Ξεκουράσου πάρε την προγεστερονη σου κ το σποράκι θα είναι μια χαρά!!!🙏🏻🙏🏻💕💕💕

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Και γω την @cat12 προτείνω να ανοιξει θεματακι. 

@cat12 κοπελα μ ξεκούραση κ ολα καλα θα πανε. Η καρδούλα ακουγεται οταν εισαι 6+ βδομάδες. Κ οσο πιο αργα τοσες πιο πολλές πιθανότητες εχεις. Εγω στις εγκυμοσυνες μου πηγαινα για καρδούλα 6+3, 6+4, εκει.

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Ε ναι 5+5 είναι πολύ νωρίς. Θετική σκέψη 🤞🤞🤞 Κι εγώ είχα αποκολλήσεις στην αρχή και όλα πήγαν μια χαρά. Αν ήρθε για να μείνει θα μείνει κοριτσάκι μου! Πότε θα σε δει πάλι;

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά αλλά έχω τον φόβο συνέχεια τώρα! Θα κάνω λίγο υπομονή κ ελπίζω για το καλύτερο 🙏♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

@MantariniΜε έχεις τρελανει τώρα 😂 Υπάρχει και εφαρμογή?Εγω που ζωωω🤣

καλε ναι! και εμένα τα κοριτσια μου την έμαθαν... premom λέγεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

 

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά αλλά έχω τον φόβο συνέχεια τώρα! Θα κάνω λίγο υπομονή κ ελπίζω για το καλύτερο 🙏♥️

όλα καλά θα πάνε κούκλα μου!! 

άντε άνοιξε μας το θεματάκι του Αυγούστου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Ο.τι θέλει η @cat12 να μας πει 🥰

Κορίτσι μου ότι θες δεν έχω πρόβλημα! Πάλι μαζί είμαστε αν θες  να το ανοίξεις εσύ θα είναι σαν να το έχουμε ανοίξει μαζί ♥️ 🥰 εσύ πες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου ότι θες δεν έχω πρόβλημα! Πάλι μαζί είμαστε αν θες  να το ανοίξεις εσύ θα είναι σαν να το έχουμε ανοίξει μαζί ♥️ 🥰 εσύ πες μου

Ήταν τυχερα 2 θέματα που είχα ανοίξει,  ένα που αναρωτήθηκα αν είμαι έγκυος τον Δεκέμβριο του 22 κι ένα με τις μανουλες του Αυγούστου 23 ! Αν θέλετε εννοείται να ανοίξω και το αυριανό 🥰🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

❤️ οι προσπάθειες μας θα συνεχιστούν τον Σεπτέμβρη.. να κάνουμε τις εξετάσεις μας να δουμε τι γίνεται..κι ελπίζω τότε να έρθει σύντομα :) φρούτα ξεκίνησα πιο εντατικά αυτόν τον μήνα..κρεμμυδάκι αν συνδυάσω με γύρο πειράζει; 😂 λέμε και καμια βλακεία να σκάει λίγο το χειλάκι μας..

Αμέ με μπόλικο μπόλικο κρεμμύδι.. από εδώ και πέρα θα λες στις παραγγελίες σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Θα συμφωνήσω!!! Μήπως μου κάνεις και εμένα μια πρόβλεψη!! 

Χμ χμ χμ χλαπ χλαπ μασάω φύλλα δάφνης,κοιτάω την γυάλα μου και μου λέει ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ... +-3 μήνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Ήταν τυχερα 2 θέματα που είχα ανοίξει,  ένα που αναρωτήθηκα αν είμαι έγκυος τον Δεκέμβριο του 22 κι ένα με τις μανουλες του Αυγούστου 23 ! Αν θέλετε εννοείται να ανοίξω και το αυριανό 🥰🥹

Ότι θέλουν τα κορίτσια ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...