Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Είδαμε σάκο κ το σπορακι αλλά δεν μπόρεσε να ακούσει καρδιά ήταν νωρίς μου είπε... Είμαι 5 και 5 σήμερα 

Κατ μου μην αγχωνεσαι κοριτσι μου!!! 🤗❤️

κι εμενα ο γιατρος μου ειπε μετα την 6η εβδομαδα διαπιστωνουμε καρδιακη λειτουργια...

Κ γι αυτο μου εβαλε 1ο υπερηχο 6+4.. βεβαια πεθαναμε απο αγωνια μ τον αντρα μου αλλα τωρα καταλαβαινω καλλιω αργα κ χωρις αγχος...

Ποτε σου ειπε να ξαναπας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

 

Καλημέρα!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Σου έδωσε προγεστερονη; λογικό σκέψου εμένα με έβγαζε 7 ακριβώς κ δεν μου έβαλε να την ακούσω την καρδούλα. Μόνο την είδαμε να πάλλεται.  Πάρα πολλές εγκυμοσύνες ξεκίνησαν έτσι να ξέρεις κ εξελίχθηκαν μια χαρά. ! Περιμένουμε όμορφα νέα.... να είσαι όσο πιο ήρεμη μπορείς 🤍 

Εμένα καλά πήγε. Είδε ο.τι μπορούσε να δει και μου είπε ότι ξεκινάμε πολύ καλά. Τώρα έχω 26/8 γιατί πριν θα είναι κλειστά.  

Μακάρι κορίτσι μου🙏 προς το παρόν είμαι ξαπλωμένη όσο μπορώ κ ότι θέλει ο Θεός! Συγχαρητήρια ❤️ όλα καλά θα πάνε αφού τα είδε από την αρχή πολύ καλά! 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κατ μου μην αγχωνεσαι κοριτσι μου!!! 🤗❤️

κι εμενα ο γιατρος μου ειπε μετα την 6η εβδομαδα διαπιστωνουμε καρδιακη λειτουργια...

Κ γι αυτο μου εβαλε 1ο υπερηχο 6+4.. βεβαια πεθαναμε απο αγωνια μ τον αντρα μου αλλα τωρα καταλαβαινω καλλιω αργα κ χωρις αγχος...

Ποτε σου ειπε να ξαναπας;;

Ναι αυτή η αγωνία μέχρι τον υπέρηχο σε τρελαίνει 😮💨 στις 12 Αυγούστου θα ξαναπάω 🙏😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες,  είχα στείλει και πιο πάνω αλλά καμία δεν απάντησε, τελευταία μέρα του Ιουλίου,  ποια θα ανοίξει το θεματακι του Αυγούστου αύριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες,  είχα στείλει και πιο πάνω αλλά καμία δεν απάντησε, τελευταία μέρα του Ιουλίου,  ποια θα ανοίξει το θεματακι του Αυγούστου αύριο;

Εγώ προτείνω την @Amp92!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και μπορεί να θαφτεί ξανά η απάντηση μου θα πω δυο λόγια για μένα να γνωριστούμε! Είμαι 31 ετών και έχω ένα μωράκι 3 μηνών το οποίο ευτυχώς ήρθε εύκολα στη ζωή μας και τη γέμισε με φως. Εμείς πετύχαμε σύλληψη τον 3ο μήνα ελεύθερων επαφών στις διακοπές του Αυγούστου 🏖️. Δεν έχω χρησιμοποιήσει τεστ ωορρηξίας ούτε εγκυμοσύνης, έκανα κατευθείαν χοριακη την 4η ημέρα καθυστέρησης. Εύχομαι καλά νέα σε όλες σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να αναφέρω στην περίπτωση που δεν έχει ειπωθεί ότι ο γυναικολόγος της κολλητής μου η οποία έκανε 1 χρόνο να πιάσει το παιδάκι της, της είχε πει πριν από επαφή σε γόνιμη μέρα να κάνει κολπική πλύση με σκεύασμα baking soda (υπάρχουν σε φαρμακεία γνωστής εταιρίας αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω όνομα) γιατί λέει ουδετεροποιει λίγο το ph του κόλπου και ζουν περισσότερο τα σπερματοζωάρια. Δεν ξέρω αν ισχύει η αν έχει πρακτική εφαρμογή δεν το έχω χρησιμοποιήσει. Η φίλη μου έμεινε έγκυος μετά αλλά μπορεί να ήταν απλώς η ώρα της. Το αφήνω εδώ γιατί μπορεί να φανεί σε κάποια κοπέλα χρήσιμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω οσες έχετε κάνει παρακολούθηση κύκλου,  τι οδηγία έχετε για τις επαφές από το γιατρό; εγώ πήγα την Δευτέρα ο γιατρός είπε ότι βλέπει την ωορρηξια Τετάρτη Πέμπτη και επαφές είχε πει κανονικά εκτός ομως την Τετάρτη για να είναι κάπως καλύτερη η εκσπερματιση την Πέμπτη και αν μπορούμε επαφή 2 φορές την Πέμπτη 

Εμένα σήμερα είναι θετικό το τεστακι , εσείς τι λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και μπορεί να θαφτεί ξανά η απάντηση μου θα πω δυο λόγια για μένα να γνωριστούμε! Είμαι 31 ετών και έχω ένα μωράκι 3 μηνών το οποίο ευτυχώς ήρθε εύκολα στη ζωή μας και τη γέμισε με φως. Εμείς πετύχαμε σύλληψη τον 3ο μήνα ελεύθερων επαφών στις διακοπές του Αυγούστου 🏖️. Δεν έχω χρησιμοποιήσει τεστ ωορρηξίας ούτε εγκυμοσύνης, έκανα κατευθείαν χοριακη την 4η ημέρα καθυστέρησης. Εύχομαι καλά νέα σε όλες σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσι μου και εγώ βλέπω εδώ μια υπερβολικά αχνή γραμμή,από κοντά είχε χρώμα;

αχ τώρα χωρίς άλλα τεστ θα αγωνιούμε μαζί σουυυυ..2 μερούλες ακόμηηηηη!! 

Ναι αυτή η αχνή γραμμουλα...έχει χρώμα από κοντά ναι ...αλλά είναι αρκετά αχνή..όμως αυτά τα τεστ δεν είναι πρώιμης και μήπως για αυτό ...τώρα δεν θέλω να πάρω άλλα..θα περιμένω να δω αν έρθει... αλλιώς ναι θα είναι εξάτμισης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναι αυτή η αχνή γραμμουλα...έχει χρώμα από κοντά ναι ...αλλά είναι αρκετά αχνή..όμως αυτά τα τεστ δεν είναι πρώιμης και μήπως για αυτό ...τώρα δεν θέλω να πάρω άλλα..θα περιμένω να δω αν έρθει... αλλιώς ναι θα είναι εξάτμισης....

θα ευχηθώ να μας στείλεις σύντομα όμορφα νεα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναι αυτή η αχνή γραμμουλα...έχει χρώμα από κοντά ναι ...αλλά είναι αρκετά αχνή..όμως αυτά τα τεστ δεν είναι πρώιμης και μήπως για αυτό ...τώρα δεν θέλω να πάρω άλλα..θα περιμένω να δω αν έρθει... αλλιώς ναι θα είναι εξάτμισης....

Εύχομαι ο Αύγουστος να σου φέρει τα καλά νέα 😎🌊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

@Girly κοπέλα μου πως είσαι; :) 

Πολύ καλά είναι.  Όλα καλά δόξα το θεό και ομορφαίνει παρά μα πάρα πολύ 🥰🤰 της πάει πολύ μη της το πείτε χαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες,  είχα στείλει και πιο πάνω αλλά καμία δεν απάντησε, τελευταία μέρα του Ιουλίου,  ποια θα ανοίξει το θεματακι του Αυγούστου αύριο;

Εγώ θα πω @cat12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πολύ καλά είναι.  Όλα καλά δόξα το θεό και ομορφαίνει παρά μα πάρα πολύ 🥰🤰 της πάει πολύ μη της το πείτε χαχχα

τι χαρά ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna_30 είπε:

τι χαρά ❤️ 

Η γυάλα λέει έρχεται, και αυτή την φορά θα πάει πολύ καλά. Ξεκινά σε παρακαλώ πολύ τα φρούτα , Βαλ τα στην διατροφή σου. Όπως και κρεμμύδι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Η γυάλα λέει έρχεται, και αυτή την φορά θα πάει πολύ καλά. Ξεκινά σε παρακαλώ πολύ τα φρούτα , Βαλ τα στην διατροφή σου. Όπως και κρεμμύδι 🥰

❤️ οι προσπάθειες μας θα συνεχιστούν τον Σεπτέμβρη.. να κάνουμε τις εξετάσεις μας να δουμε τι γίνεται..κι ελπίζω τότε να έρθει σύντομα :) φρούτα ξεκίνησα πιο εντατικά αυτόν τον μήνα..κρεμμυδάκι αν συνδυάσω με γύρο πειράζει; 😂 λέμε και καμια βλακεία να σκάει λίγο το χειλάκι μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

❤️ οι προσπάθειες μας θα συνεχιστούν τον Σεπτέμβρη.. να κάνουμε τις εξετάσεις μας να δουμε τι γίνεται..κι ελπίζω τότε να έρθει σύντομα :) φρούτα ξεκίνησα πιο εντατικά αυτόν τον μήνα..κρεμμυδάκι αν συνδυάσω με γύρο πειράζει; 😂 λέμε και καμια βλακεία να σκάει λίγο το χειλάκι μας..

Και εγώ έτσι έχω ακούσει, το κρεμμυδάκι μόνο με γύρο..για να πιάσει τόπο 😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλέ έφτασες κι όλας στον 7ο! 10 εβδομάδες σου έμειναν περίπου 😜 Για το θέμα σου δυστυχώς δεν έχω γνώσεις. Γράψε μας τι θα σου πει ο γιατρός.

Θύμισε μου τι περιμένεις; Αγοράκι ή κοριτσάκι;

Και όμως!!!! Μου φάνηκε ότι έφυγε αέρας ο καιρός σε αυτή την εγκυμοσύνη αν και την απολαμβάνω περισσότερο…

Κοριτσάκι περιμένω 🩷

Μου είπε ότι δεν είναι τίποτα, δεν μας ανησυχεί δεδομένου ότι δεν έχω πίεση και οι υπόλοιπες εξετάσεις μου ήταν καλές. Ηρέμησα η αλήθεια είναι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου🙏 προς το παρόν είμαι ξαπλωμένη όσο μπορώ κ ότι θέλει ο Θεός! Συγχαρητήρια ❤️ όλα καλά θα πάνε αφού τα είδε από την αρχή πολύ καλά! 

Ναι αυτή η αγωνία μέχρι τον υπέρηχο σε τρελαίνει 😮💨 στις 12 Αυγούστου θα ξαναπάω 🙏😊

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! Θα μείνεις ξαπλωμένη, θα πάρεις την προγεστερονη σου και πολύ γρήγορα θα περάσουν οι μέρες και θα πας να ακούσεις την καρδούλα. Για να σου δώσω και λίγο παραπάνω κουράγιο, 6 εβδομάδων έπαθα την πρώτη αποκόλληση στην κόρη μου, πήγα να με δει και εκείνη την ημέρα άκουσα και την καρδούλα. Έκατσα στα αυγά μου και όλα πήγαν καλά…💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Και όμως!!!! Μου φάνηκε ότι έφυγε αέρας ο καιρός σε αυτή την εγκυμοσύνη αν και την απολαμβάνω περισσότερο…

Κοριτσάκι περιμένω 🩷

Μου είπε ότι δεν είναι τίποτα, δεν μας ανησυχεί δεδομένου ότι δεν έχω πίεση και οι υπόλοιπες εξετάσεις μου ήταν καλές. Ηρέμησα η αλήθεια είναι…

με το καλό κοπέλα μου ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Και όμως!!!! Μου φάνηκε ότι έφυγε αέρας ο καιρός σε αυτή την εγκυμοσύνη αν και την απολαμβάνω περισσότερο…

Κοριτσάκι περιμένω 🩷

Μου είπε ότι δεν είναι τίποτα, δεν μας ανησυχεί δεδομένου ότι δεν έχω πίεση και οι υπόλοιπες εξετάσεις μου ήταν καλές. Ηρέμησα η αλήθεια είναι…

Ααααχχχχ έτσι κι εγώ... Την απολαμβάνω όσο πιο πολύ μπορώ... κι έχω φτάσει 36+5 χωρίς να το καταλάβω! 

Με το καλό η μπουμπούκα σου κι εσένα!

Είδες... μια χαρά... Χαλάρωσε και να είσαι ψύχραιμη! Τέλεια θα πάνε όλα μέχρι τέλος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου🙏 προς το παρόν είμαι ξαπλωμένη όσο μπορώ κ ότι θέλει ο Θεός! Συγχαρητήρια ❤️ όλα καλά θα πάνε αφού τα είδε από την αρχή πολύ καλά! 

Ναι αυτή η αγωνία μέχρι τον υπέρηχο σε τρελαίνει 😮💨 στις 12 Αυγούστου θα ξαναπάω 🙏😊

Σκεψου θετικα οσο γινεται, χαιδεψε κοιλιτσα κ εχε πιστη στο μωρακι σας!!! Ηρθε για να μεινει!!! 🙏🤰❤️🥰🧿

Απλα ηταν νωρις... αυτα που επρεπε να δειτε βασει των ημερομηνιων τα ειδατε!!

Καταλαβαινω ο,τι κ σου πουμε δν αλλαζει κατι.. ετσι το περναμε ολες μας!!! Κι εγω φαντασου την περασμενη πεμπτη ειχα υπερηχο κ τωρα ξαναφοβαμαι αν ειναι ολα καλα.. ετσι θα παει ως το τελος νομιζω..

Προσπαθησε να απασχολησεις το μυαλο σου με ωραιες σκεψεις!!! Σε φιλω!!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η cat12 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! ♥️ Σας ευχαριστώ για την σκέψη σας! Πήγα αλλά έχω μια μικρή αποκόλληση κ γενικά λίγο αίμα... Δεν ξέρω πως θα πάει οπότε είμαι λίγο συγκρατημένη μέχρι τον επόμενο υπέρηχο 🙏amp92 εσένα πως πήγε ο υπέρηχος? 

Όλα καλά θα πάνε αγάπη μου!!! Μέχρι τον 4ο μήνα είχα αποκολλησουλες στα δίδυμα. Ξεκουράσου πάρε την προγεστερονη σου κ το σποράκι θα είναι μια χαρά!!!🙏🏻🙏🏻💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...