Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η afr είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου! Υπάρχουν κ τα τεστ πρώιμης ανίχνευσης που μπορείς να κάνεις ήδη και τώρα πριν την αναμενόμενη περίοδο αλλά προσωπικά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και δε γνωρίζω την εγκυρότητά τους. Καλύτερα να κάνεις την ημέρα που περίμενες περίοδο ή λίγο αργότερα με λίγη καθυστέρηση. Βέβαια το πιο σίγουρο απ' όλα θα είναι να κάνεις μια χοριακη αντί για τεστ. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! ❤️

Μάλλον θα κάνω την πρώτη μέρα καθυστέρησης για να μην αγχωθώ χειρότερα! Μακάρι να μην ερθειιιι αυτό τον μήνα η περίοδος για καλό λόγο 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Katerin είπε:

Γεια σας Κορίτσια και από εμένα! Είμαι καινουρια στο φόρουμ και δεν ξέρω αν κάνω λαθος που γράφω έσω συγχωρήστε με! :) μια ερώτηση! Τελευταία μου περίοδος ήταν 2 Ιουλίου και πήγα στον γυναικολόγο μου 11 Ιουλίου και μου είδε ωάριο και μου είπε να κάνω προσπάθειες 13 και 15 του μήνα αν θέλω μωράκι! Στις 17 είδα αρκετό ροζ στα υγρά μου και μετά σταμάτησε όμως ξαναείδα λίγο καφέ στις 19 του μήνα! Ποτε πιστεύεται ότι πρέπει να κάνω τεστ; Έχω άγχος να δω αν αυτό τον μήνα τα καταφέραμε και εμείς βρε κορίτσια! Έχω κύκλο 30 μέρες άρα πιθανή περίοδος ξανά είναι 1 Αυγούστου! Που μακάρι να μην έρθει! 

Καλύτερα να περιμένεις μέχρι εκείνη την ημέρα έστω :) περιμένουμε νέα σου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή αρχίζει η παράνοια των τεστ....ας ξεκινήσουμε 🤪🤪🤪

9dpo... pregnancy test 🫶🙏

Κάθε πρωί θα έχετε νέα μου 🙂↕️😶🌫️🫣🧐βγάλτε τα κυάλια 

Αναμενόμενη ημέρα περιόδου...2/8 άρα 5 ημέρες πριν 

IMG20240728174133.thumb.jpg.6f8518d9004c44d37917c08a147b9f92.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Επειδή αρχίζει η παράνοια των τεστ....ας ξεκινήσουμε 🤪🤪🤪

9dpo... pregnancy test 🫶🙏

Κάθε πρωί θα έχετε νέα μου 🙂↕️😶🌫️🫣🧐βγάλτε τα κυάλια 

Αναμενόμενη ημέρα περιόδου...2/8 άρα 5 ημέρες πριν 

IMG20240728174133.thumb.jpg.6f8518d9004c44d37917c08a147b9f92.jpg

Συγγνώμη αλλά εσύ από κοντά βλέπεις κάτι σε αυτή τη φωτογραφία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Συγγνώμη αλλά εσύ από κοντά βλέπεις κάτι σε αυτή τη φωτογραφία?

Όχι δεν βλέπω....

Αλλά δεν το έβαλα για να μου πει κάποιος αν βλέπει ή όχι...να δούμε αν θα φανεί κάτι ή όχι έως την περίοδο...

Εδώ με τα κορίτσια μοιραζόμαστε τα πάντα εδώ και πολλά χρόνια που προσπαθούμε οι πιο πολλές ...😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όχι δεν βλέπω....

Αλλά δεν το έβαλα για να μου πει κάποιος αν βλέπει ή όχι...να δούμε αν θα φανεί κάτι ή όχι έως την περίοδο...

Εδώ με τα κορίτσια μοιραζόμαστε τα πάντα εδώ και πολλά χρόνια που προσπαθούμε οι πιο πολλές ...😉

Ναι ναι και σας διάβαζα πολύ καιρό πριν ξεκινήσω να γράφω :) Μακάρι ακόμα και αύριο το πρωί να συζητάμε για την πιο άχνη γραμμούλα :)  Ποια τεστ είναι? Τα one step?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Ναι ναι και σας διάβαζα πολύ καιρό πριν ξεκινήσω να γράφω :) Μακάρι ακόμα και αύριο το πρωί να συζητάμε για την πιο άχνη γραμμούλα :)  Ποια τεστ είναι? Τα one step?

Όχι είναι τα hometest!! μακάρι🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όχι είναι τα hometest!! μακάρι🙏 

Κορίτσια ισχύει οτι τα one step είναι καλύτερα στην πρώιμη ανίχνευση απο της hometest? Θέλω να ξανά παρω και προβληματίζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Κορίτσια ισχύει οτι τα one step είναι καλύτερα στην πρώιμη ανίχνευση απο της hometest? Θέλω να ξανά παρω και προβληματίζομαι!

Ναι τα hometest πιάνουν από 25 μονάδες και πάνω ..ενώ τα onestep από 10 μονάδες και πάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναι τα hometest πιάνουν από 25 μονάδες και πάνω ..ενώ τα onestep από 10 μονάδες και πάνω...

Σ ευχαριστω πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva_gge_lia είπε:

Κορίτσια ισχύει οτι τα one step είναι καλύτερα στην πρώιμη ανίχνευση απο της hometest? Θέλω να ξανά παρω και προβληματίζομαι!

Ναι εγώ έκανα one step τώρα στο τρίτο μωράκι την 9η μέρα είχα θετικό τεστ αλλά έγινε νωρίς η εμφύτευση σίγουρα γιατί την ημέρα που περίμενα περίοδο είχα 400 κάτι μονάδες χοριακη (έγκυος σ ένα μωράκι). Στο δεύτερο μωράκι μου όμως είχα θετικό τεστ την ημέρα αναμενόμενης περιόδου γιατί έγινε αργότερα η εμφύτευση συγκριτικά με το τρίτο. 

γενικά από την εμπειρία μου θα σου πω ότι παίζει μεγάλο ρόλο το πότε γίνεται η εμφύτευση κ καλό είναι για γυναίκες που απογοητεύονται/αγχώνονται να κάνουν τεστ την αναμενόμενη μέρα της περιόδου. Ακόμα κ τα πρώιμης. Αν φυσικά υπάρχει ψυχραιμία κ δεν επηρεάζεται κάποια γυναίκα εύκολα τότε μπορεί να κάνει κ νωρίτερα ❤️ όπως νιώθεις εσυ καλύτερα να κανεις! Σου εύχομαι να έρθει το θαυματακι σου σύντομα! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Ναι εγώ έκανα one step τώρα στο τρίτο μωράκι την 9η μέρα είχα θετικό τεστ αλλά έγινε νωρίς η εμφύτευση σίγουρα γιατί την ημέρα που περίμενα περίοδο είχα 400 κάτι μονάδες χοριακη (έγκυος σ ένα μωράκι). Στο δεύτερο μωράκι μου όμως είχα θετικό τεστ την ημέρα αναμενόμενης περιόδου γιατί έγινε αργότερα η εμφύτευση συγκριτικά με το τρίτο. 

γενικά από την εμπειρία μου θα σου πω ότι παίζει μεγάλο ρόλο το πότε γίνεται η εμφύτευση κ καλό είναι για γυναίκες που απογοητεύονται/αγχώνονται να κάνουν τεστ την αναμενόμενη μέρα της περιόδου. Ακόμα κ τα πρώιμης. Αν φυσικά υπάρχει ψυχραιμία κ δεν επηρεάζεται κάποια γυναίκα εύκολα τότε μπορεί να κάνει κ νωρίτερα ❤️ όπως νιώθεις εσυ καλύτερα να κανεις! Σου εύχομαι να έρθει το θαυματακι σου σύντομα! ❤️

Σ ευχαριστω πολύ για την απάντηση!! Δεύτερος μήνας που θα τα χρησιμοποιήσω θα δω πως θα πάει με το άγχος και μετά βλέπω αν θα τα συνεχίσω ✌️👌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Επειδή αρχίζει η παράνοια των τεστ....ας ξεκινήσουμε 🤪🤪🤪

9dpo... pregnancy test 🫶🙏

Κάθε πρωί θα έχετε νέα μου 🙂↕️😶🌫️🫣🧐βγάλτε τα κυάλια 

Αναμενόμενη ημέρα περιόδου...2/8 άρα 5 ημέρες πριν 

IMG20240728174133.thumb.jpg.6f8518d9004c44d37917c08a147b9f92.jpg

Νομίζω έχεις ξεκινήσει νωρίς κορίτσι μου και θα αγχωθείς χωρίς λόγο..Βέβαια η αλήθεια αυτή η μάρκα δείχνει αρκετά νωρίτερα από την αναμενόμενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/7/2024 at 8:39 ΜΜ, ο/η Katerin είπε:

Γεια σας Κορίτσια και από εμένα! Είμαι καινουρια στο φόρουμ και δεν ξέρω αν κάνω λαθος που γράφω έσω συγχωρήστε με! :) μια ερώτηση! Τελευταία μου περίοδος ήταν 2 Ιουλίου και πήγα στον γυναικολόγο μου 11 Ιουλίου και μου είδε ωάριο και μου είπε να κάνω προσπάθειες 13 και 15 του μήνα αν θέλω μωράκι! Στις 17 είδα αρκετό ροζ στα υγρά μου και μετά σταμάτησε όμως ξαναείδα λίγο καφέ στις 19 του μήνα! Ποτε πιστεύεται ότι πρέπει να κάνω τεστ; Έχω άγχος να δω αν αυτό τον μήνα τα καταφέραμε και εμείς βρε κορίτσια! Έχω κύκλο 30 μέρες άρα πιθανή περίοδος ξανά είναι 1 Αυγούστου! Που μακάρι να μην έρθει! 

Γεια σου κορίτσι! Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Το πιο σωστό είναι να κάνεις τεστ την πρώτη ημέρα καθυστέρησης ή την ημέρα που περιμένεις. Τώρα αν βιάζεσαι κάνε το πολύ 3 μέρες πριν ένα πρώιμης ανίχνευσης (πχ. predictor early) αλλά να ξέρεις ότι μπορεί να βγει ψευδώς αρνητικό αν είσαι πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου. Καλή τύχη! Προσπαθείτε καιρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όχι είναι τα hometest!! μακάρι🙏 

Βρε Μαρινάκι αφού είναι τα home test τσάμπα τα κάνεις τόσο νωρίς. Σου προτείνω να ξεκινήσεις έστω μια μέρα πριν την αναμενόμενη. Εκτός και τα έχεις πολλά και δεν σε νοιάζει να τα χαλάς 😜

Όπως και να χει, καλή επιτυχία 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σου κορίτσι! Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Το πιο σωστό είναι να κάνεις τεστ την πρώτη ημέρα καθυστέρησης ή την ημέρα που περιμένεις. Τώρα αν βιάζεσαι κάνε το πολύ 3 μέρες πριν ένα πρώιμης ανίχνευσης (πχ. predictor early) αλλά να ξέρεις ότι μπορεί να βγει ψευδώς αρνητικό αν είσαι πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου. Καλή τύχη! Προσπαθείτε καιρό;

Καλύτερα θα κάνω την πρώτη μέρα που περιμένω για να είναι πιο έγκυρο το αποτέλεσμα και ο θεός βοηθός! Είμαστε στον 4ο μήνα προσπαθειών 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Καλύτερα να περιμένεις μέχρι εκείνη την ημέρα έστω :) περιμένουμε νέα σου ! 

Θα σας γράψω εννοείτε! Μακάρι 💖🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Επειδή αρχίζει η παράνοια των τεστ....ας ξεκινήσουμε 🤪🤪🤪

9dpo... pregnancy test 🫶🙏

Κάθε πρωί θα έχετε νέα μου 🙂↕️😶🌫️🫣🧐βγάλτε τα κυάλια 

Αναμενόμενη ημέρα περιόδου...2/8 άρα 5 ημέρες πριν 

IMG20240728174133.thumb.jpg.6f8518d9004c44d37917c08a147b9f92.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου!! Καλή επιτυχίαααααααααα🤞🏼😎

 περιμένουμε το σημερινό τεστακι 🌈 αν και τα δικά μου μάτια όλα θετικά τα βλέπουν πάντα μάλλον από την λαχτάρα μου😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Νομίζω έχεις ξεκινήσει νωρίς κορίτσι μου και θα αγχωθείς χωρίς λόγο..Βέβαια η αλήθεια αυτή η μάρκα δείχνει αρκετά νωρίτερα από την αναμενόμενη...

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Καλή επιτυχίαααααααααα🤞🏼😎

 περιμένουμε το σημερινό τεστακι 🌈 αν και τα δικά μου μάτια όλα θετικά τα βλέπουν πάντα μάλλον από την λαχτάρα μου😅

Καλημέρα κορίτσια..

10dpo pregnancy test 🫶 

IMG20240729093639.thumb.jpg.ccc4dc4e7c642cc22092bbc02a9bb796.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια..

10dpo pregnancy test 🫶 

IMG20240729093639.thumb.jpg.ccc4dc4e7c642cc22092bbc02a9bb796.jpg

@marinamanoulitsaΣ αγαπώ με τα καθημερινά τεστακια σου🌈🌈🌈Στο ευχομαι ολόψυχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Μπήκα στο φόρουμ αφού έκανα το παιδάκι μου αναζητώντας πληροφορίες σχετικά με το θηλασμό και έπεσα πάνω στο θέμα σας. Καταλαβαίνω τη λαχτάρα σας για ένα παιδάκι γιατί ο γιος μου είναι ότι πιο όμορφο θα μπορούσα ποτέ να ονειρευτώ. Έχει ανοίξει νέους συναισθηματικούς ορίζοντες και έχει ξεκλειδώσει πλευρές μου που δεν ήξερα ότι είχα. Είναι το μικρό στρουμπουλο μου αγχολυτικο και εύχομαι σε όλες σας γρήγορα να αποκτήσουν το θαύμα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva_gge_lia είπε:

@marinamanoulitsaΣ αγαπώ με τα καθημερινά τεστακια σου🌈🌈🌈Στο ευχομαι ολόψυχα!

❣️ Σε ευχαριστώ!!!καθημερινά ναι μπας και δούμε καμία γραμμή!!!

@Elk εσύ που ξέρεις τα hometest ,το νωρίτερο που σου έχει δείξει θετικό..Ποια ημέρα ήταν;;;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

❣️ Σε ευχαριστώ!!!καθημερινά ναι μπας και δούμε καμία γραμμή!!!

@Elk εσύ που ξέρεις τα hometest ,το νωρίτερο που σου έχει δείξει θετικό..Ποια ημέρα ήταν;;;;; 

 

Καλημέρα κορίτσια 😊

εμενα έδειξε στις 10 μερες σε αυτήν την εγκυμοσύνη

22-23 ημέρα του κύκλου είχα θετικά τεστ ωορρηξιας… την 24 ημέρα έπεσε η ορμόνη 

στην 33 ημέρα του κύκλου είχα αχνο θετικό τεστ εγκυμοσυνης της home test 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλημέρα..αδιαθέτησα σήμερα και προχωράμε..κλείσαμε ραντεβού με την γυναικολόγο τον Σεπτέμβρη να συζητήσουμε..στο μεταξύ μου είπε να ξανακάνω μια καλλιέργεια την επόμενη εβδομάδα να δούμε αν έφυγε το e coli..

χθες σκεφτόμουν ότι γενικά οι κύκλοι μου είναι σταθεροί και οι μοναδικές φορές που είχα καθυστέρηση είναι οι βιοχημικές..έτσι μου ήρθε στο μυαλό ότι πέρσυ τον Ιούνιο στον πρώτο μήνα ελεύθερων επαφών είχα κάνει τεστ 1η μερα καθυστέρησης clear blue πρωιμης και ήταν αχνο θετικό και επειδή ήταν Σάββατο είχα πάει Δευτέρα για χοριακή η οποία ήταν αρνητική..τότε απλά σκέφτηκα ότι ήταν λάθος το τεστ όμως τώρα σκέφτομαι ότι πέρασα ακόμη μια βιοχημική τότε.. με την γυναικολόγο που μιλήσαμε μου είπε ότι δεν ευθύνεται το e coli και ότι πρέπει να δούμε τις ορμόνες ξανά..αν υπάρχει κάποια κοπέλα που έκανε κάποιες συγκεκριμένες εξετάσεις μετά από βιοχημικές ή να γνωρίζει από κάποιον άλλο θα ήθελα να μου στείλει ενα μήνυμα να έχω μια ιδεα..δεν με νοιάζουν οι εξετάσεις, ούτε τα λεφτά αρκεί ψυχολογικά να μην περάσω το ίδιο ξανά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna_30 κοριτσι μου θα σου πει η γυναικολογος σου τι εξετασεις χρειαζεται να κανεις. Το πιο απλο που μπορώ να σκεφτώ ειναι οτι ίσως έχεις  χαμηλη προγεστερονη και δεν βοηθιεται η εμφυτευση. Σύλληψη εχεις σιγουρα, αλλα δ εξελίσσεται μετα. Εφοσον ομως ειναι ισως η 3η φορα π τ περνας οπως λες σίγουρα θα σε βαλει να κανεις αρκετες εξετασεις. Δεν τ εχω περασει προσωπικά αλλα ειναι πολυ πολυ δυσκολο να το περνάς ολο αυτο. Περνα ηρεμα αυτόν τον μηνα και απο τ επόμενο θα τα βαλεις σε σειρα και θα δεις οτι πολυ συντομα θα εοσαο και παλι εγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...