Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Α τι ωραια πραγματα μας περιμενουν;;; 😅😅 

Η αληθεια ειναι οτι ειδα κι εγω αιμα πριν 10 μερες κι απ τοτε ειμαι με τηλεργασια... φοβηθηκα πολυ.. ευτυχως σταματησε μετα.. ξεκουεαζομαι δε λεω αλλαχδε μπιρω ολη μερα σ ενα καναπε σαν το βουδα!!!😜 οποτε κανω οσες δουλιτσες βκεπω οτι μπορω.. 

Το μπανιο πχ το κανει ο αντρας μου, λεκανη με πλυμμενα παλι με βοηθαει ή δν θα αλλαξω σεντονια να σηκωνω το στρωμα, αλλα πχ απλωνω τα ρουχα μας, κανω τη βεραντα, σφουγγαριζω (δεν σκυβω αλλα μου ειπε ο γιατρος να κατεβαινω λυγιζοντας τα ποδια πχ), μαγειρευω κλπ

Ειναι πολυ νωρις ακομα αλλα προς το παρον παει καλα.

Εννοειται βεβαια οτι αν πρεπει ν κατσω θα παλουκωθω κατω!!! Πανω απ ολα τα κουκουνια να ειναι καλα!!

Αλλα οσο μου το επιτρεπουν θελω να ειμαι δραστηρια.. ετσι εχω μαθει..😉

Καλε εννοείται πως δεν κρεβατώνεσαι χωρίς λόγο!!! Δεν εισαι άρρωστη απλά λίγη προσοχή όχι εξαλλοσύνες. Όλα θα πάνε μια χαρά κ τα σπορακια σου θα μεγαλώσουν υπέροχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Κάνω αυτή την ερώτηση γιατί μια φίλη μου αντιμετωπίζει το παρακάτω πρόβλημα και πραγματικά δεν ξέρω πως να την βοηθήσω

Λοιπόν, για όσες το έχουν βιώσει ή το έχουν ακούσει... Ποια πιστεύετε ότι θα ήταν η ιδανική λύση για ένα νέο ζευγάρι που δεν μπορεί να έχει επαφές. Να σας πω λίγο και το ιστορικό τους. Πριν 3 χρόνια  χωρίς να προσπαθούν ιδιαίτερα (εννοώ στοχευμένες επαφές) κατάφεραν 2 συλλήψεις. Δυστυχώς και τα δύο έμβρυα παλινδρόμησαν αφού αποδείχθηκε πως η κοπέλα έχει θρομβοφιλία. Κατόπιν, έγιναν κάποιες περαιτέρω εξετάσεις και φάνηκε πως έχει και το αυτοάνοσο χασιμότο. Μην σας τα πολυλογώ, προχώρησε στις απαραίτητες ενέργειες με γιατρούς και θεραπείες ώστε να μπορέσει να ρυθμίσει το αυτοάνοσο και αποφάσισαν πέρσι να ξεκινήσουν τις επαφές. Όσο τρελό και να ακουστεί δεν έχουν καταφέρει να έχουν καμία επαφή μέσα σε αυτό το χρόνο. Και δεν αναφέρομαι μόνο στις γόνιμες ημέρες. Το πρόβλημα εντοπίζεται στο αγόρι αφού ο ίδιος αγχώνεται και δεν μπορεί να ολοκληρώσει την πράξη, θεωρώντας πως δεν θα τα καταφέρει.  

Πριν λίγες μέρες αποφάσισαν να επισκεφτούν έναν ψυχολόγο όπου επιβεβαιώθηκαν όσα σας ανέφερα παραπάνω (από την πλευρά του αγοριού). Ο ίδιος είπε στην φίλη μου πως τον αγχώνει και αυτή η διαδικασία και πως δεν θέλει να ξανά πάει. 

Όλο αυτό τον καιρό ζουν μέσα σε ένα καταθλιπτικό κλίμα και δεν μπορούν να απαλλαγούν. Ακόμα και όταν ανακοίνωσα στην φίλη μου την εγκυμοσύνη μου, μου είπε να μην το μάθει ο άντρας της γιατί θα αγχωθεί παραπάνω. 

Είμαι και εγώ πλέον σε αδιέξοδο. Μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω??? Τι να της πω????

Το θεμα σηκωνει μεγαλη συζητηση. Ενας χρονος χωρις επαφες ειναι αρκετος. Μηπως υπαρχει αλλη; Το καταλαβαινω οτι οταν χανεις παιδι ειναι δυσκολο να το ξεπερασεις και να ξανα προσπαθεις και να εισαι με τον φοβο μην το χασεις. Οταν ειχα την αποβολη ο συζυγος μου με στηριξε σε ολο αυτο που περνουσαμε μεχρι να συνελθω δεν υπηρχε καμια νυξη για επαφη ουτε υπηρχε η ορεξη. Οταν ομως συνηλθα σωματικα και ψυχολογικα σιγα σιγα το βρηκαμε. Και εκεινος στην αρχη περασε ενα σοκ. Σιγα σιγα επανηλθε η ορεξη η επιθυμια για παιδι. Αν ο αντρας της δεν θελει να παει στον γιατρο, δεν θελει να παει σε συμβουλο γαμο και αν γενικα δεν θελει να προσπαθησει πρεπει να σκεφτει να χωρισει. Γενικα τι σου λεει. Η ιδια πως αισθάνεται; Ποσο καιρο πριν απεβαλε; Ο αντρας της τι λεει για ολα αυτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

@ΛΕΥΚΗ

Κορίτσια, θα επέμβω κι εγώ στη συζήτησή σας για το θέμα του σεξ γτ γνωρίζω περίπτωση ανάλογη.. ζευγάρι που είχε να κάνει σεξ περίπου έναν χρόνο..προσπαθούσαν από πριν και για παιδί και είχαν μια αποβολή σε προχωρημένη κύηση.. λοιπόν ο άντρας για έναν χρόνο δεν μπορούσε με τίποτα να λειτουργήσει, όχι μόνο να τελειώσει αλλά ούτε καν να αρχίσει την πράξη με την κοπέλα..και κλάματα και έλεγε ότι είχε πολύ άγχος και ότι είχε επηρεαστεί από την αποβολή κτλ.. μη σας τα πολυλογώ χωρίσανε εν τέλει γτ η κοπέλα δεν μπορούσε να το δεχτεί άλλο ψυχολογικά και είχαν απομακρυνθεί γενικότερα..ο άντρας κάποια στιγμή αργότερα μας άνοιξε την καρδιά του και μας μίλησε.. μας είπε ότι όλον αυτόν τον καιρό ικανοποιούνταν μόνος του κανονικά αλλά ότι δεν μπορούσε με την πρώην του γτ του είχε φύγει η έλξη..κοινώς ήθελε να πάει με άλλη αλλά δεν τολμούσε να το παραδεχτεί ούτε στον ίδιο του τον εαυτό.. μακάρι στην προκειμένη περίπτωση να μην ισχύει το ίδιο, αυτό εύχομαι ειλικρινά γτ είναι πολύ άσχημο και δύσκολο!

Τι λες τωρα.. η κοπελα το εμαθε ποτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας... τι κάνετε;; Διαβάζω τα νέα σας και λίγο πολύ όλες έχουμε τα άγχη μας... 

Εγώ ξεκίνησα τα τεστακια ωορρηξίας, σήμερα έκανα το δεύτερο αλλά και πάλι αρνητικό, είμαι στην 10η μέρα του κύκλου οπότε θεω΄ρω ότι ειναι λογικό να είναι αρνητικό ακόμα ε;  Δεν μου βγάζει ούτε αχνή γραμμή... 

βρε @Kiddo μου τί ωραία που τα λές!! θα ήθελα να μάθω την ιστορία σου και το happy end σου. Νιώθω ότι έχεις περάσει πολλά

@anna_30 κορίτσι μου είναι πολύ νωρίς για να είναι ανεβασμένη η χοριακή σου, θεωρώ ότι από αύριο και μετά θα έχεις μεγάλη διαφορά!! 

@Mpourmpoulo μου αγκάλια σε τον εαυτό σου! Το μωράκι σου ήρθε για να μείνει! όλα θα πάνε καλά!! 

 

στις πριν 21 ώρες, ο/η afr είπε:

Κορίτσι μου ήταν πολύ ωραίο το κείμενό σου! Πραγματικά με συγκίνησε! Γιατί κι εγώ όπως όλοι μας πιάνω πολλές φορές τον εαυτό μου να είναι ανυπόμονος ή απελπιζομαι για διάφορα θέματα. Και σκέφτομαι όπως μίλησες.. ότι πρέπει να εκτιμήσω όσα έχω, να κάνω υπομονή και όλα θα πάνε καλά, όλα θα έρθουν.. Για μένα, και ίσως για πολλές, δεν είναι εύκολο να διατηρώ αυτή τη στάση συνεχώς, πάντα ξεχνιέμαι και "ξανακυλω". Και είναι κ λογικό όταν προσπαθείς πολύ για κάτι κ δεν έρχεται. Αλλά το σημαντικό είναι να υπενθυμίζουμε όσο μπορούμε στον εαυτό μας πράγματα σαν αυτά που ανέφερες!

Αν θα ήθελες να μοιραστείς μαζί μας την ιστορία σου ή ένα κομμάτι αυτής, θα ήθελα πολύ να σε διαβάσω! Έχεις τώρα κάποιο παιδάκι;

Καλησπέρα κορίτσια..! 

Δεν θα σας πω ψέματα.. ήρθα σε δύσκολη θέση και δυσκολεύτηκα πολύ να σας απαντήσω καθώς έπρεπε να κάτσω να θυμηθώ και να σκεφτώ όσα περάσαμε για να φτάσουμε στο σήμερα.. και τι να σας πρωτογράψω δηλαδή....;! Μου είναι πιο εύκολο λοιπόν να μιλήσω με αριθμούς.. σχεδόν 15 χρόνια ελεύθερων επαφών.. σχεδόν 7 χρόνια εξωσωματικών.. τώρα βρίσκομαι στη 2η εγκυμοσύνη μου, στο 1ο μου παιδάκι... Ας με αξιώσει να το κρατήσω υγιές και τελειομηνο στην αγκαλιά μου...! 🙏🙏🙏🙏

Καταλαβαίνω απόλυτα την απελπισία σας.. καταλαβαίνω απόλυτα πως είναι να ξεχνάς να ευχαριστηθείς και να ευχαριστήσεις για αυτά που ήδη έχεις.. πολλές φορές μόνο φτάνοντας πάτο μπορεί να εκτιμήσεις.. και πολλές από εσάς μπορεί να έχετε νοιώσει ότι πιάσατε πάτο.. αλλά πιστέψτε με, υπάρχουν πολλά επίπεδα πιο κάτω.. για το κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικά μέχρι να ανακαλύψει πόσο πιο κάτω ακόμα μπορεί να υπάρχει.. σας εύχομαι ολόψυχα να μην χρειαστεί να το ανακαλύψετε..! Το πιο σημαντικό όμως, όσο κάτω και αν πέφτουμε, είναι να μη σταματάμε να ξανασηκωνομαστε..! Όλα θα πάνε καλά στο τέλος..! 

Εγώ είμαι καλά σε σύγκριση... Ξέρω ιστορίες γυναικών και ανθρώπων που σε κάνουν να ανατριχιαζεις.....! Προσωπικά νοιωθω τυχερή.. και είμαι τυχερή..! Έχω την υγεία μου, έχω μια υγιή σχέση σε γερά θεμέλια με τον άντρα μου (με τα ups and downs της φυσικά!), έχω τη δουλειά μου, έχω τα ζωάκια μας, έχω να βάλω ένα πιάτο φαγητό στο τραπέζι μου κάθε μέρα και ένα κρεβάτι με σκεπή πάνω από το κεφάλι μου για να κοιμάμαι.. και μακάρι να ευλογηθώ με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...! Μπορεί να μην είναι πολλά για κάποιους.. μπορεί κάποιοι άλλοι να έχουν περισσότερα εκεί έξω που να τους ήρθαν και πιο εύκολα ή στρωμένα στα πόδια.. πάντα όμως υπάρχουν χειρότερα.. πολύ χειρότερα... για αυτό και είναι πολύ σημαντικό να μην ξεχνάμε να απολαμβάνουμε και να εκτιμούμε όσα ήδη έχουμε..! 

Τα φιλιά μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια..! 

Δεν θα σας πω ψέματα.. ήρθα σε δύσκολη θέση και δυσκολεύτηκα πολύ να σας απαντήσω καθώς έπρεπε να κάτσω να θυμηθώ και να σκεφτώ όσα περάσαμε για να φτάσουμε στο σήμερα.. και τι να σας πρωτογράψω δηλαδή....;! Μου είναι πιο εύκολο λοιπόν να μιλήσω με αριθμούς.. σχεδόν 15 χρόνια ελεύθερων επαφών.. σχεδόν 7 χρόνια εξωσωματικών.. τώρα βρίσκομαι στη 2η εγκυμοσύνη μου, στο 1ο μου παιδάκι... Ας με αξιώσει να το κρατήσω υγιές και τελειομηνο στην αγκαλιά μου...! 🙏🙏🙏🙏

Καταλαβαίνω απόλυτα την απελπισία σας.. καταλαβαίνω απόλυτα πως είναι να ξεχνάς να ευχαριστηθείς και να ευχαριστήσεις για αυτά που ήδη έχεις.. πολλές φορές μόνο φτάνοντας πάτο μπορεί να εκτιμήσεις.. και πολλές από εσάς μπορεί να έχετε νοιώσει ότι πιάσατε πάτο.. αλλά πιστέψτε με, υπάρχουν πολλά επίπεδα πιο κάτω.. για το κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικά μέχρι να ανακαλύψει πόσο πιο κάτω ακόμα μπορεί να υπάρχει.. σας εύχομαι ολόψυχα να μην χρειαστεί να το ανακαλύψετε..! Το πιο σημαντικό όμως, όσο κάτω και αν πέφτουμε, είναι να μη σταματάμε να ξανασηκωνομαστε..! Όλα θα πάνε καλά στο τέλος..! 

Εγώ είμαι καλά σε σύγκριση... Ξέρω ιστορίες γυναικών και ανθρώπων που σε κάνουν να ανατριχιαζεις.....! Προσωπικά νοιωθω τυχερή.. και είμαι τυχερή..! Έχω την υγεία μου, έχω μια υγιή σχέση σε γερά θεμέλια με τον άντρα μου (με τα ups and downs της φυσικά!), έχω τη δουλειά μου, έχω τα ζωάκια μας, έχω να βάλω ένα πιάτο φαγητό στο τραπέζι μου κάθε μέρα και ένα κρεβάτι με σκεπή πάνω από το κεφάλι μου για να κοιμάμαι.. και μακάρι να ευλογηθώ με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...! Μπορεί να μην είναι πολλά για κάποιους.. μπορεί κάποιοι άλλοι να έχουν περισσότερα εκεί έξω που να τους ήρθαν και πιο εύκολα ή στρωμένα στα πόδια.. πάντα όμως υπάρχουν χειρότερα.. πολύ χειρότερα... για αυτό και είναι πολύ σημαντικό να μην ξεχνάμε να απολαμβάνουμε και να εκτιμούμε όσα ήδη έχουμε..! 

Τα φιλιά μου! 

Κορίτσι μου συγνώμη από μέρους μου, δεν ήθελα να σε φέρω σε δύσκολη θέση!!  Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!! Μόνο αυτό μετράει!  Σε ευχαριστώ για αυτό το μοίρασμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva96 είπε:

Τι λες τωρα.. η κοπελα το εμαθε ποτε;

Εμείς είμαστε από την πλευρά του άντρα.. δεν νομίζω ότι της μίλησε ποτέ τόσο ξεκάθαρα..πονάει η αλήθεια δυστυχώς, πρέπει κάποιος να μιλήσει στον άλλον με πολύ προσοχή..η κοπέλα πάντως πολύ γρήγορα βρήκε νέο σύντροφο και μάλιστα πρόσφατα έμαθα τα ευχάριστα! πως περιμένουν και παιδί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια..! 

Δεν θα σας πω ψέματα.. ήρθα σε δύσκολη θέση και δυσκολεύτηκα πολύ να σας απαντήσω καθώς έπρεπε να κάτσω να θυμηθώ και να σκεφτώ όσα περάσαμε για να φτάσουμε στο σήμερα.. και τι να σας πρωτογράψω δηλαδή....;! Μου είναι πιο εύκολο λοιπόν να μιλήσω με αριθμούς.. σχεδόν 15 χρόνια ελεύθερων επαφών.. σχεδόν 7 χρόνια εξωσωματικών.. τώρα βρίσκομαι στη 2η εγκυμοσύνη μου, στο 1ο μου παιδάκι... Ας με αξιώσει να το κρατήσω υγιές και τελειομηνο στην αγκαλιά μου...! 🙏🙏🙏🙏

Καταλαβαίνω απόλυτα την απελπισία σας.. καταλαβαίνω απόλυτα πως είναι να ξεχνάς να ευχαριστηθείς και να ευχαριστήσεις για αυτά που ήδη έχεις.. πολλές φορές μόνο φτάνοντας πάτο μπορεί να εκτιμήσεις.. και πολλές από εσάς μπορεί να έχετε νοιώσει ότι πιάσατε πάτο.. αλλά πιστέψτε με, υπάρχουν πολλά επίπεδα πιο κάτω.. για το κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικά μέχρι να ανακαλύψει πόσο πιο κάτω ακόμα μπορεί να υπάρχει.. σας εύχομαι ολόψυχα να μην χρειαστεί να το ανακαλύψετε..! Το πιο σημαντικό όμως, όσο κάτω και αν πέφτουμε, είναι να μη σταματάμε να ξανασηκωνομαστε..! Όλα θα πάνε καλά στο τέλος..! 

Εγώ είμαι καλά σε σύγκριση... Ξέρω ιστορίες γυναικών και ανθρώπων που σε κάνουν να ανατριχιαζεις.....! Προσωπικά νοιωθω τυχερή.. και είμαι τυχερή..! Έχω την υγεία μου, έχω μια υγιή σχέση σε γερά θεμέλια με τον άντρα μου (με τα ups and downs της φυσικά!), έχω τη δουλειά μου, έχω τα ζωάκια μας, έχω να βάλω ένα πιάτο φαγητό στο τραπέζι μου κάθε μέρα και ένα κρεβάτι με σκεπή πάνω από το κεφάλι μου για να κοιμάμαι.. και μακάρι να ευλογηθώ με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...! Μπορεί να μην είναι πολλά για κάποιους.. μπορεί κάποιοι άλλοι να έχουν περισσότερα εκεί έξω που να τους ήρθαν και πιο εύκολα ή στρωμένα στα πόδια.. πάντα όμως υπάρχουν χειρότερα.. πολύ χειρότερα... για αυτό και είναι πολύ σημαντικό να μην ξεχνάμε να απολαμβάνουμε και να εκτιμούμε όσα ήδη έχουμε..! 

Τα φιλιά μου! 

Νομίζω πως δεν έχω λόγια να σου απαντήσω. Αρχικά σ ευχαριστούμε πολύ που τα μοιράστηκες μαζί μας. Θα ήθελα απλώς να σου πω ένα τεράστιο μπράβο για τον τρόπο που έχεις καταφέρεις να βλέπεις τη ζωή και να αντιμετωπίζεις τα πράγματα. Σε θαυμάζω πάρα πολύ για την προσπάθειά σου και για όλα αυτά που έχεις περάσει. Καταλαβαίνω ή μπορώ να φανταστώ έστω σε έναν ελάχιστο βαθμό πόσο δύσκολα μπορεί να ήταν.

Σου εύχομαι ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου να κρατήσεις αγκαλιά το μωράκι σου, να είστε όλοι καλά και μια πολύ ευτυχισμένη οικογένεια. Με το καλό και να ξέρεις ότι το μωράκι σου θα είναι πολύ τυχερό που θα έχει μια τόσο άξια μανούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια..! 

Δεν θα σας πω ψέματα.. ήρθα σε δύσκολη θέση και δυσκολεύτηκα πολύ να σας απαντήσω καθώς έπρεπε να κάτσω να θυμηθώ και να σκεφτώ όσα περάσαμε για να φτάσουμε στο σήμερα.. και τι να σας πρωτογράψω δηλαδή....;! Μου είναι πιο εύκολο λοιπόν να μιλήσω με αριθμούς.. σχεδόν 15 χρόνια ελεύθερων επαφών.. σχεδόν 7 χρόνια εξωσωματικών.. τώρα βρίσκομαι στη 2η εγκυμοσύνη μου, στο 1ο μου παιδάκι... Ας με αξιώσει να το κρατήσω υγιές και τελειομηνο στην αγκαλιά μου...! 🙏🙏🙏🙏

Καταλαβαίνω απόλυτα την απελπισία σας.. καταλαβαίνω απόλυτα πως είναι να ξεχνάς να ευχαριστηθείς και να ευχαριστήσεις για αυτά που ήδη έχεις.. πολλές φορές μόνο φτάνοντας πάτο μπορεί να εκτιμήσεις.. και πολλές από εσάς μπορεί να έχετε νοιώσει ότι πιάσατε πάτο.. αλλά πιστέψτε με, υπάρχουν πολλά επίπεδα πιο κάτω.. για το κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικά μέχρι να ανακαλύψει πόσο πιο κάτω ακόμα μπορεί να υπάρχει.. σας εύχομαι ολόψυχα να μην χρειαστεί να το ανακαλύψετε..! Το πιο σημαντικό όμως, όσο κάτω και αν πέφτουμε, είναι να μη σταματάμε να ξανασηκωνομαστε..! Όλα θα πάνε καλά στο τέλος..! 

Εγώ είμαι καλά σε σύγκριση... Ξέρω ιστορίες γυναικών και ανθρώπων που σε κάνουν να ανατριχιαζεις.....! Προσωπικά νοιωθω τυχερή.. και είμαι τυχερή..! Έχω την υγεία μου, έχω μια υγιή σχέση σε γερά θεμέλια με τον άντρα μου (με τα ups and downs της φυσικά!), έχω τη δουλειά μου, έχω τα ζωάκια μας, έχω να βάλω ένα πιάτο φαγητό στο τραπέζι μου κάθε μέρα και ένα κρεβάτι με σκεπή πάνω από το κεφάλι μου για να κοιμάμαι.. και μακάρι να ευλογηθώ με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...! Μπορεί να μην είναι πολλά για κάποιους.. μπορεί κάποιοι άλλοι να έχουν περισσότερα εκεί έξω που να τους ήρθαν και πιο εύκολα ή στρωμένα στα πόδια.. πάντα όμως υπάρχουν χειρότερα.. πολύ χειρότερα... για αυτό και είναι πολύ σημαντικό να μην ξεχνάμε να απολαμβάνουμε και να εκτιμούμε όσα ήδη έχουμε..! 

Τα φιλιά μου! 

Κορίτσι μου με συγκίνησες πολύ..έχω περάσει κι εγώ πολλές δυσκολίες στη ζωή μου κι έχω μάθει, μάλλον προσπαθώ, να εκτιμώ τα όσα έχω καταφέρει με πολύ κόπο..η ζωή σου χρωστούσε αυτό το θαυματάκι που περιμένεις και η χαρά που θα σου δώσει θα σε κάνει να ξεχάσεις κάθε τι που σε πλήγωσε! ❤️🧸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Πρόσφατα τους ζήτησε ο γυναικολόγος ένα σπερμοδιάγραμμα και το αγόρι μπόρεσε να το κάνει μετά από έναν μήνα. Είναι τεράστιο το πρόβλημα. Ωστόσο θα της προτείνω και την λύση που μου λες. Σε ευχαριστώ

Συμφωνώ με όλα όσα είπαν τα κορίτσια για το πόσο "περίεργο" είναι όλο αυτό ή πόσα μπορούν να κρύβονται από πίσω. Απλώς ήθελα να σταθώ στο συγκεκριμένο περιστατικό γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν να μην μπορεί να ολοκληρώσει για ένα σπερμοδιαγραμμα μόνος του για 1 ολόκληρο μήνα και να μην έχει πάει τόσο καιρό σε έναν ουρολόγο να δει αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Πραγματικά μου φαίνεται τρελό. Υπάρχει περίπτωση αυτό με τον 1 μήνα να είναι ψέμα; Πχ να έλεγε ψέματα στη φίλη σου ότι δεν μπορούσε για 1 μήνα ούτε για να κάνει την εξέταση; Θέλοντας ίσως να κρύψει κάτι άλλο...

Δηλαδή πέρα από την προσπάθεια για παιδί και οτιδήποτε άλλο, δε θα προβληματιζοταν καθαρά για τον ίδιο τον εαυτό του μήπως συμβαίνει κάτι άλλο και έχει κάποιο πρόβλημα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πήραμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιαγραμμα και την καλλιέργεια! Τέλεια έχει μικρόβιο και ο σύντροφος από την δίκη μου ουρολοίμωξη! Όσες ξέρετε από σπερμοδιαγραμμα βλέπω θέμα μόνο στην κινητικότητα και είναι πιθανόν λόγω μικροβιου σωστά;


IMG_9098.thumb.jpeg.34051f9341a2b820e9ad1166ee625630.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

κοριτσια πήραμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιαγραμμα και την καλλιέργεια! Τέλεια έχει μικρόβιο και ο σύντροφος από την δίκη μου ουρολοίμωξη! Όσες ξέρετε από σπερμοδιαγραμμα βλέπω θέμα μόνο στην κινητικότητα και είναι πιθανόν λόγω μικροβιου σωστά;


IMG_9098.thumb.jpeg.34051f9341a2b820e9ad1166ee625630.jpeg

Κορίτσι μου εμείς έχουμε κάνει αρκετά σπερμοδιαγραμματα και φαίνεται μια χαρά το δικό σας!! Η κινητικότητα καλή είναι!! Λίγο ο αριθμός είναι στο κατώτατο όριο!! Αλλά μου φαίνεται ότι αυτό το σπερμοδιαγραμμα έγινε σε απλό μικροβιολογικό σωστά? Η σε εξειδικευμένο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

κοριτσια πήραμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιαγραμμα και την καλλιέργεια! Τέλεια έχει μικρόβιο και ο σύντροφος από την δίκη μου ουρολοίμωξη! Όσες ξέρετε από σπερμοδιαγραμμα βλέπω θέμα μόνο στην κινητικότητα και είναι πιθανόν λόγω μικροβιου σωστά;


IMG_9098.thumb.jpeg.34051f9341a2b820e9ad1166ee625630.jpeg

Ήταν λίγο λογικό πως θα είχε κάποιο μικρόβιο από την στιγμή που έχετε ελεύθερες επαφες και έχεις θέματα με ουρολοίμωξη και το ph ειναι ένα τσικ πάνω που δείχνει μάλλον πως υπάρχει μικρόβιο 

αλλα αυτά δεν τα ξέρω και εγω πολύ καλά για να πω την αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Εμείς είμαστε από την πλευρά του άντρα.. δεν νομίζω ότι της μίλησε ποτέ τόσο ξεκάθαρα..πονάει η αλήθεια δυστυχώς, πρέπει κάποιος να μιλήσει στον άλλον με πολύ προσοχή..η κοπέλα πάντως πολύ γρήγορα βρήκε νέο σύντροφο και μάλιστα πρόσφατα έμαθα τα ευχάριστα! πως περιμένουν και παιδί..

Τουλάχιστον ο καθενας τραβηξε τον δρομο του και βρηκαν αυτο που ηθελαν. Οποτε τα αλλα δεν εχουν σημασια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα είναι παραμονή της Αγίας Παρασκευής...

Έγινε κάτι που πραγματικά με ανατριχιασε..

Πήγαμε σε ένα ξωκλήσι εδώ κοντά σε εμάς της Αγίας Παρασκευής όλοι μαζί οικογένειακα...

Και πάμε χαιρεταμε την εικόνα Της Αγίας Παρασκευής και λέω "Αγία μου έχε γερούς εμάς,τα παιδάκια μου ,όλον τον κόσμο και αν θες χάρισε μου και ένα ακόμα μωράκι"

Λοιπόν εδώ να σας αποκαλύψω ότι έχω τάξει αν κάνω άλλο μωρό να το βγάλω Αρσένιο ή Αρσενια..στον Άγιο Αρσένιο...

Και έτσι που λέτε όπως πάμε να ανέβουμε κάτι σκαλάκια να πάμε στο προαύλιο από το εκκλησάκι ήταν ένα μικρό αγοράκι που έπαιζε στα σκαλακια.

Και τι ακούω να λέει εκείνη την ώρα η μαμά του..

"Αρσένιε πρόσεχε σε παρακαλώ μην χτυπήσεις"

Έπαθα σοκ!!!ανατριχιασα ολόκληρη!!! Είναι ένα όνομα που πραγματικά δεν το έχω ξανακουσει σε παιδάκι...είναι σπάνιο όνομα!!

Πείτε τώρα αυτό δεν ήταν μήνυμα;;;;

Επίσης κάτι άλλο...η πεθερά μου την τελευταία φορά που είχε δει  στον ύπνο της αγοράκι ήταν ο μεγάλος μου ο γιος και εν συνεχεία ο μικρός...και προχθές μου λέει "είδα ένα μωρό αγοράκι να το έχω αγκαλιά εγώ και η μαμά σου" 

Πίστη και προσεχή 🙏 Μας ακούνε και μας δίνουν σημαδια κορίτσια...ακόμα είμαι συγκινημένη μετά από αυτό που έγινε...και σήμερα μάλιστα ο άντρας μου βαριοταν να πάμε και εγώ του έλεγα πάμε σε παρακαλώ να ανάψουμε ένα κερί και φεύγουμε.....το ήθελα τόσο πολύ!!και να που μου έδωσε σημάδι ότι με ακούνε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια σήμερα είναι παραμονή της Αγίας Παρασκευής...

Έγινε κάτι που πραγματικά με ανατριχιασε..

Πήγαμε σε ένα ξωκλήσι εδώ κοντά σε εμάς της Αγίας Παρασκευής όλοι μαζί οικογένειακα...

Και πάμε χαιρεταμε την εικόνα Της Αγίας Παρασκευής και λέω "Αγία μου έχε γερούς εμάς,τα παιδάκια μου ,όλον τον κόσμο και αν θες χάρισε μου και ένα ακόμα μωράκι"

Λοιπόν εδώ να σας αποκαλύψω ότι έχω τάξει αν κάνω άλλο μωρό να το βγάλω Αρσένιο ή Αρσενια..στον Άγιο Αρσένιο...

Και έτσι που λέτε όπως πάμε να ανέβουμε κάτι σκαλάκια να πάμε στο προαύλιο από το εκκλησάκι ήταν ένα μικρό αγοράκι που έπαιζε στα σκαλακια.

Και τι ακούω να λέει εκείνη την ώρα η μαμά του..

"Αρσένιε πρόσεχε σε παρακαλώ μην χτυπήσεις"

Έπαθα σοκ!!!ανατριχιασα ολόκληρη!!! Είναι ένα όνομα που πραγματικά δεν το έχω ξανακουσει σε παιδάκι...είναι σπάνιο όνομα!!

Πείτε τώρα αυτό δεν ήταν μήνυμα;;;;

Επίσης κάτι άλλο...η πεθερά μου την τελευταία φορά που είχε δει  στον ύπνο της αγοράκι ήταν ο μεγάλος μου ο γιος και εν συνεχεία ο μικρός...και προχθές μου λέει "είδα ένα μωρό αγοράκι να το έχω αγκαλιά εγώ και η μαμά σου" 

Πίστη και προσεχή 🙏 Μας ακούνε και μας δίνουν σημαδια κορίτσια...ακόμα είμαι συγκινημένη μετά από αυτό που έγινε...και σήμερα μάλιστα ο άντρας μου βαριοταν να πάμε και εγώ του έλεγα πάμε σε παρακαλώ να ανάψουμε ένα κερί και φεύγουμε.....το ήθελα τόσο πολύ!!και να που μου έδωσε σημάδι ότι με ακούνε....

Μας ακουνε οι Αγιοι απλα θεωρω πως επειδη εμεις ειμαστε ανυπομονοι οι ανθρωποι οτι αργουν να γινουν πραγματα...κ γω εχω ταξει αν κανω κορη να τη βαλω δευτερο ονομα γτ και γω εχω δευτερο ονομα. Η μαμα μου οταν με γεννησε πηγε να πεθανει. Γεννηθηκα μετα απο13 χρονια γαμου με πολλες αποβολες στο ιστορικο της. Οταν με γεννησε λοιπον της ξεχασαν μεσα το πλακουντα εκανε πυρετο κ πι γιατροθ ελεγαν ενας απο τους 2 θα σωθει. Κ τοτε περασε διπλα της η Αγια παρασκευη και της λεει,: θα σωθειτε κ οι 2 μη με ξεχασεις. Και ετσι πηρα το δευτερο ονομα μου ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ...μας ακουνε ...και ειναι εδω! Ευχομαι να σου χαρισει ενα ακομη μωρακι🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Μας ακουνε οι Αγιοι απλα θεωρω πως επειδη εμεις ειμαστε ανυπομονοι οι ανθρωποι οτι αργουν να γινουν πραγματα...κ γω εχω ταξει αν κανω κορη να τη βαλω δευτερο ονομα γτ και γω εχω δευτερο ονομα. Η μαμα μου οταν με γεννησε πηγε να πεθανει. Γεννηθηκα μετα απο13 χρονια γαμου με πολλες αποβολες στο ιστορικο της. Οταν με γεννησε λοιπον της ξεχασαν μεσα το πλακουντα εκανε πυρετο κ πι γιατροθ ελεγαν ενας απο τους 2 θα σωθει. Κ τοτε περασε διπλα της η Αγια παρασκευη και της λεει,: θα σωθειτε κ οι 2 μη με ξεχασεις. Και ετσι πηρα το δευτερο ονομα μου ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ...μας ακουνε ...και ειναι εδω! Ευχομαι να σου χαρισει ενα ακομη μωρακι🙏🙏🙏🙏🙏

Ποπό ανατριχιασα ολόκληρη!!!!! Χριστέ μου !!Μεγάλη η Χάρη Της🙏🙏🙏 σε ευχαριστώ πάρα πολύ και για την ευχή και που μοιράστηκε αυτή την ιστορία της ζωής σου μαζί μας !!!! Χρόνια πολλά κορίτσι μου και με το καλό και εσύ ένα γερό μωράκι  🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια σήμερα είναι παραμονή της Αγίας Παρασκευής...

Έγινε κάτι που πραγματικά με ανατριχιασε..

Πήγαμε σε ένα ξωκλήσι εδώ κοντά σε εμάς της Αγίας Παρασκευής όλοι μαζί οικογένειακα...

Και πάμε χαιρεταμε την εικόνα Της Αγίας Παρασκευής και λέω "Αγία μου έχε γερούς εμάς,τα παιδάκια μου ,όλον τον κόσμο και αν θες χάρισε μου και ένα ακόμα μωράκι"

Λοιπόν εδώ να σας αποκαλύψω ότι έχω τάξει αν κάνω άλλο μωρό να το βγάλω Αρσένιο ή Αρσενια..στον Άγιο Αρσένιο...

Και έτσι που λέτε όπως πάμε να ανέβουμε κάτι σκαλάκια να πάμε στο προαύλιο από το εκκλησάκι ήταν ένα μικρό αγοράκι που έπαιζε στα σκαλακια.

Και τι ακούω να λέει εκείνη την ώρα η μαμά του..

"Αρσένιε πρόσεχε σε παρακαλώ μην χτυπήσεις"

Έπαθα σοκ!!!ανατριχιασα ολόκληρη!!! Είναι ένα όνομα που πραγματικά δεν το έχω ξανακουσει σε παιδάκι...είναι σπάνιο όνομα!!

Πείτε τώρα αυτό δεν ήταν μήνυμα;;;;

Επίσης κάτι άλλο...η πεθερά μου την τελευταία φορά που είχε δει  στον ύπνο της αγοράκι ήταν ο μεγάλος μου ο γιος και εν συνεχεία ο μικρός...και προχθές μου λέει "είδα ένα μωρό αγοράκι να το έχω αγκαλιά εγώ και η μαμά σου" 

Πίστη και προσεχή 🙏 Μας ακούνε και μας δίνουν σημαδια κορίτσια...ακόμα είμαι συγκινημένη μετά από αυτό που έγινε...και σήμερα μάλιστα ο άντρας μου βαριοταν να πάμε και εγώ του έλεγα πάμε σε παρακαλώ να ανάψουμε ένα κερί και φεύγουμε.....το ήθελα τόσο πολύ!!και να που μου έδωσε σημάδι ότι με ακούνε....

Να ξέρεις ανατρίχιασα μόλις το διάβασα...έχε πίστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ποπό ανατριχιασα ολόκληρη!!!!! Χριστέ μου !!Μεγάλη η Χάρη Της🙏🙏🙏 σε ευχαριστώ πάρα πολύ και για την ευχή και που μοιράστηκε αυτή την ιστορία της ζωής σου μαζί μας !!!! Χρόνια πολλά κορίτσι μου και με το καλό και εσύ ένα γερό μωράκι  🙏

Να εισαι καλα κοριτσι μου σε ευχαριστω πολυ . Κ γω προσυεχηθηκα στην εικονα της σημερα να μου χαρισει ενα γερο παιδι...την κουβαλαω παντα μαζι μου🙏🙏 ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa μακαρι κορίτσι μου να σ ερθει σύντομα! Στο ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου! Πραγματικά σπανιο ονομα, δ τ εχω ξανα ακούσει. Τρομερο!

@arntalia χρονια σου πολλα κοπέλα μου! Πιστεύω οτι αν βρεις τ σωστο γιατρο είναι θεμα χρονου να μεινεις εγκυος!

@anna_30 μια χαρα ειναι τ σπερμοδιαγραμμα σας! Θα καναμε παρτυ αν ειχαμε τετοια νουμερα! Για την ιστορια θα σ πω οτι εγω πηγαινα για εξωσωματικη λόγο κακου σπερματος κ εμεινα εγκυος στη μεγαλη μ οταν τ σπερμα μας ηταν συνολο περιπου στα 3.000.000. Στη μικρη μ με μια ελευθερη επαφη χωρίς να ξέρουμε τι γίνεται κ στο μωρο π διεκοψα την κυηση με 5 6 μηνες ελεύθερων επαφών. Το δικο σας ειναι σουπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια σήμερα είναι παραμονή της Αγίας Παρασκευής...

Έγινε κάτι που πραγματικά με ανατριχιασε..

Πήγαμε σε ένα ξωκλήσι εδώ κοντά σε εμάς της Αγίας Παρασκευής όλοι μαζί οικογένειακα...

Και πάμε χαιρεταμε την εικόνα Της Αγίας Παρασκευής και λέω "Αγία μου έχε γερούς εμάς,τα παιδάκια μου ,όλον τον κόσμο και αν θες χάρισε μου και ένα ακόμα μωράκι"

Λοιπόν εδώ να σας αποκαλύψω ότι έχω τάξει αν κάνω άλλο μωρό να το βγάλω Αρσένιο ή Αρσενια..στον Άγιο Αρσένιο...

Και έτσι που λέτε όπως πάμε να ανέβουμε κάτι σκαλάκια να πάμε στο προαύλιο από το εκκλησάκι ήταν ένα μικρό αγοράκι που έπαιζε στα σκαλακια.

Και τι ακούω να λέει εκείνη την ώρα η μαμά του..

"Αρσένιε πρόσεχε σε παρακαλώ μην χτυπήσεις"

Έπαθα σοκ!!!ανατριχιασα ολόκληρη!!! Είναι ένα όνομα που πραγματικά δεν το έχω ξανακουσει σε παιδάκι...είναι σπάνιο όνομα!!

Πείτε τώρα αυτό δεν ήταν μήνυμα;;;;

Επίσης κάτι άλλο...η πεθερά μου την τελευταία φορά που είχε δει  στον ύπνο της αγοράκι ήταν ο μεγάλος μου ο γιος και εν συνεχεία ο μικρός...και προχθές μου λέει "είδα ένα μωρό αγοράκι να το έχω αγκαλιά εγώ και η μαμά σου" 

Πίστη και προσεχή 🙏 Μας ακούνε και μας δίνουν σημαδια κορίτσια...ακόμα είμαι συγκινημένη μετά από αυτό που έγινε...και σήμερα μάλιστα ο άντρας μου βαριοταν να πάμε και εγώ του έλεγα πάμε σε παρακαλώ να ανάψουμε ένα κερί και φεύγουμε.....το ήθελα τόσο πολύ!!και να που μου έδωσε σημάδι ότι με ακούνε....

🥹🥹🥹 πραγματικά πολύ συγκινητικό! Σίγουρα είναι σημάδι. Η πίστη κάνει θαύματα.  Εύχομαι να είμαστε εδώ να ακούσουμε για τον Αρσένιό σου 🙏🏻💫🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Μας ακουνε οι Αγιοι απλα θεωρω πως επειδη εμεις ειμαστε ανυπομονοι οι ανθρωποι οτι αργουν να γινουν πραγματα...κ γω εχω ταξει αν κανω κορη να τη βαλω δευτερο ονομα γτ και γω εχω δευτερο ονομα. Η μαμα μου οταν με γεννησε πηγε να πεθανει. Γεννηθηκα μετα απο13 χρονια γαμου με πολλες αποβολες στο ιστορικο της. Οταν με γεννησε λοιπον της ξεχασαν μεσα το πλακουντα εκανε πυρετο κ πι γιατροθ ελεγαν ενας απο τους 2 θα σωθει. Κ τοτε περασε διπλα της η Αγια παρασκευη και της λεει,: θα σωθειτε κ οι 2 μη με ξεχασεις. Και ετσι πηρα το δευτερο ονομα μου ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ...μας ακουνε ...και ειναι εδω! Ευχομαι να σου χαρισει ενα ακομη μωρακι🙏🙏🙏🙏🙏

@arntaliaΣ ευχαριστω πολύ που το μοιράστηκες μαζι μας! Μεγάλη η Χάρη της! Η εκκλησία της βρίσκεται ακριβώς απέναντι απο το σπίτι μου στην περιοχή μας και καθημερινά προσεύχομαι! Προσευχηθηκα και σήμερα που είχαν τα λείψανα της μεσα στο ναό να χαρισει σε ολες μας ενα γερο παιδάκι🥹🙏🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@marinamanoulitsa μακαρι κορίτσι μου να σ ερθει σύντομα! Στο ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου! Πραγματικά σπανιο ονομα, δ τ εχω ξανα ακούσει. Τρομερο!

@arntalia χρονια σου πολλα κοπέλα μου! Πιστεύω οτι αν βρεις τ σωστο γιατρο είναι θεμα χρονου να μεινεις εγκυος!

@anna_30

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

🥹🥹🥹 πραγματικά πολύ συγκινητικό! Σίγουρα είναι σημάδι. Η πίστη κάνει θαύματα.  Εύχομαι να είμαστε εδώ να ακούσουμε για τον Αρσένιό σου 🙏🏻💫🥹

 

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@marinamanoulitsa μακαρι κορίτσι μου να σ ερθει σύντομα! Στο ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου! Πραγματικά σπανιο ονομα, δ τ εχω ξανα ακούσει. Τρομερο!

@arntalia χρονια σου πολλα κοπέλα μου! Πιστεύω οτι αν βρεις τ σωστο γιατρο είναι θεμα χρονου να μεινεις εγκυος!

@anna_30 μια χαρα ειναι τ σπερμοδιαγραμμα σας! Θα καναμε παρτυ αν ειχαμε τετοια νουμερα! Για την ιστορια θα σ πω οτι εγω πηγαινα για εξωσωματικη λόγο κακου σπερματος κ εμεινα εγκυος στη μεγαλη μ οταν τ σπερμα μας ηταν συνολο περιπου στα 3.000.000. Στη μικρη μ με μια ελευθερη επαφη χωρίς να ξέρουμε τι γίνεται κ στο μωρο π διεκοψα την κυηση με 5 6 μηνες ελεύθερων επαφών. Το δικο σας ειναι σουπερ!

Σας ευχαριστώ κορίτσια 🙏❣️❣️ Αμήν 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Μας ακουνε οι Αγιοι απλα θεωρω πως επειδη εμεις ειμαστε ανυπομονοι οι ανθρωποι οτι αργουν να γινουν πραγματα...κ γω εχω ταξει αν κανω κορη να τη βαλω δευτερο ονομα γτ και γω εχω δευτερο ονομα. Η μαμα μου οταν με γεννησε πηγε να πεθανει. Γεννηθηκα μετα απο13 χρονια γαμου με πολλες αποβολες στο ιστορικο της. Οταν με γεννησε λοιπον της ξεχασαν μεσα το πλακουντα εκανε πυρετο κ πι γιατροθ ελεγαν ενας απο τους 2 θα σωθει. Κ τοτε περασε διπλα της η Αγια παρασκευη και της λεει,: θα σωθειτε κ οι 2 μη με ξεχασεις. Και ετσι πηρα το δευτερο ονομα μου ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ...μας ακουνε ...και ειναι εδω! Ευχομαι να σου χαρισει ενα ακομη μωρακι🙏🙏🙏🙏🙏

Χρόνια πολλά κοπέλα μου! Σου εύχομαι σύντομα να έχεις ένα μωράκι κι εσύ και όλα τα κορίτσια! Ας βοηθήσει την καθεμία η δική της πίστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου βοήθεια σας! Πήγα και εγω στην Αγία Παρασκευή σήμερα και προσκύνησα. Εύχομαι να χαρίσει σε όλες μας ένα μωράκι γεμάτο υγεία και ζωή!! Μεθαύριο γιορτάζει και η όσια Ειρήνη η Χρυσοβαλάντου που είναι προστάτιδα της γονιμότητας και χάρη σε εκείνη κατάφερε η Μαμα μου(Παρασκευή στο όνομα) να με φέρει στην ζωή. Ήμουν το ουράνιο τόξο μετά από μια αποβολή και μετά σε εμένα είχε πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη.. 7 μήνες στο κρεβάτι ούτε τουαλέτα δεν πήγαινε, ήταν με πάπια.. και χειρουργήθηκε 4 μηνών για περιδεση τραχήλου. Παρολαυτα πίστευε πολύ και μέχρι τώρα λέει πως θα το ξανα περνούσε άλλες 100 φορες άν χρειαζόταν! 
 

Δεν ειμαι μανούλα ακόμη, εύχομαι να γίνω σύντομα αλλά σας θαυμάζω όλες εσάς που έχετε περάσει όλες αυτές τις δυσκολίες που έχει περάσει η κάθε μια ξεχωριστά και καταφέρατε να γίνετε μανούλες. Αλλά και όλες τις υπόλοιπες που δεν έχουμε γίνει ακόμη ή προσπαθούμε κάποια στιγμή θα μας έρθει το μπεμπέ μας🌈 Πίστη και όλα θα γίνουν κορίτσια μου🙏🏻 ας το πιστέψουμε να πάρουμε λίγο και τα πάνω μας!🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η nanouko είπε:

@ΛΕΥΚΗ

Κορίτσια, θα επέμβω κι εγώ στη συζήτησή σας για το θέμα του σεξ γτ γνωρίζω περίπτωση ανάλογη.. ζευγάρι που είχε να κάνει σεξ περίπου έναν χρόνο..προσπαθούσαν από πριν και για παιδί και είχαν μια αποβολή σε προχωρημένη κύηση.. λοιπόν ο άντρας για έναν χρόνο δεν μπορούσε με τίποτα να λειτουργήσει, όχι μόνο να τελειώσει αλλά ούτε καν να αρχίσει την πράξη με την κοπέλα..και κλάματα και έλεγε ότι είχε πολύ άγχος και ότι είχε επηρεαστεί από την αποβολή κτλ.. μη σας τα πολυλογώ χωρίσανε εν τέλει γτ η κοπέλα δεν μπορούσε να το δεχτεί άλλο ψυχολογικά και είχαν απομακρυνθεί γενικότερα..ο άντρας κάποια στιγμή αργότερα μας άνοιξε την καρδιά του και μας μίλησε.. μας είπε ότι όλον αυτόν τον καιρό ικανοποιούνταν μόνος του κανονικά αλλά ότι δεν μπορούσε με την πρώην του γτ του είχε φύγει η έλξη..κοινώς ήθελε να πάει με άλλη αλλά δεν τολμούσε να το παραδεχτεί ούτε στον ίδιο του τον εαυτό.. μακάρι στην προκειμένη περίπτωση να μην ισχύει το ίδιο, αυτό εύχομαι ειλικρινά γτ είναι πολύ άσχημο και δύσκολο!

στις πριν 17 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@ΛΕΥΚΗ κατ αρχας να απευθυνθουν σε ανδρολογο. Να ψαξουν μηπως οντως υπάρχει καποιο θεμα. Ορμονολογικο πχ. Πολλες φορες οι ορμονες επηρεάζουν και τη στυτικη λειτουργία τ ανδρα αλλα κ την ψυχολογικη του κατασταση. Αν βεβαιωθουβ πως δ υπαρχει ιατρικος λογος να τ δουν αλλιως.

Κατ αρχας ας πουνε ότι εφοσον δ προσπαθούμε για παιδι, παιρνουμε προφυλαξεις, αν δηλ ξεκιναει η ερωτική πραξη φαντάζομαι οτι για αρχη θα τ πω ακομψα, του σηκωνεται. Απο τ λεγομενα σ δηλαδή καταλαβα οτι ξεκινάνε αλλα δ ολοκληρωνει λογο αγχους οπως λεει. Ισως αν βαλει προφυλακτικό που αποκλειει απο μονο του την πιθανότητα σύλληψης το καταφερει.

Στην αναγκη ας βάλουν κ μια ταινια ερωτικου περιεχομενου να δουν. Δ ειναι κακο. 

Και 3ον ας εστιασουν στη δικη της απολαυση αποκλειστικα. Ο οργασμος δ ερχεται μονο μεσω της διεισδυσης απο τ συντροφο. Μπορει να πει σήμερα θα παιξουμε.. δ με νοιαζει αν τελειωσεις εσυ, αρκει να τελειώσω εγω. Ας ασχοληθει με εκεινη. Αν δει οτι την ικανοποιει με παιχνιδια, χαδια ,αγγιγματα κτλ και φτανει σε οργασμο, πιστευω θα χαλαρωσει και θα γινει κ η πράξη. 

στις πριν 15 ώρες, ο/η afr είπε:

Συμφωνώ με όλα όσα είπαν τα κορίτσια για το πόσο "περίεργο" είναι όλο αυτό ή πόσα μπορούν να κρύβονται από πίσω. Απλώς ήθελα να σταθώ στο συγκεκριμένο περιστατικό γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν να μην μπορεί να ολοκληρώσει για ένα σπερμοδιαγραμμα μόνος του για 1 ολόκληρο μήνα και να μην έχει πάει τόσο καιρό σε έναν ουρολόγο να δει αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Πραγματικά μου φαίνεται τρελό. Υπάρχει περίπτωση αυτό με τον 1 μήνα να είναι ψέμα; Πχ να έλεγε ψέματα στη φίλη σου ότι δεν μπορούσε για 1 μήνα ούτε για να κάνει την εξέταση; Θέλοντας ίσως να κρύψει κάτι άλλο...

Δηλαδή πέρα από την προσπάθεια για παιδί και οτιδήποτε άλλο, δε θα προβληματιζοταν καθαρά για τον ίδιο τον εαυτό του μήπως συμβαίνει κάτι άλλο και έχει κάποιο πρόβλημα;

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας. Πραγματικά δεν ξέρω και εγώ να απαντήσω 100 % στις ερωτήσεις σας γιατί δεν τα γνωρίζω. Σίγουρα υπάρχει κάτι μέσα του που τον αποδυναμώνει σε αυτό το κομμάτι. Τώρα γιατί δεν προσπαθεί να το λύσει??? Δεν ξέρω. Το μόνο που ξέρω με σιγουριά είναι πως εγώ δεν θα το ανεχόμουν στην θέση της κοπέλας. 

Για άλλη.. δεν το πιστεύω, αλλά από την άλλη ποτέ μην λες ποτέ!!!! 

Εγώ της πρότεινα εχθές που την συνάντησα την λύση του ουρολόγου + ανδρολόγου όπως μου προτείνατε και μου είπε πως θα του το αναφέρει. Νομίζω δεν θα μπλεχτώ παραπάνω, με στενοχωρεί και εμένα πολύ αυτή η κατάσταση. 

Και πάλι σας ευχαριστώ όλες για τις πολύτιμες σκέψεις, εμπειρίες και συμβουλές σας.💞 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...