Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Το έχουν κάνει ήδη κορίτσι μου. Έχουν πάει και ταξίδια και βόλτες και όλα και δυστυχώς ούτε τότε τα κατάφεραν.

Νιώθει άχρηστος, της το λέει. Και γενικά συζητά συνεχώς το ότι μπορεί εκείνη να τον αφήσει λόγω του θέματος του κλπ. 

 

Αφού ο ψυχολόγος δεν βοήθησε τότε ίσως βοηθούσε ένα ουρολόγος. Να μιλήσει η κοπέλα με έναν ουρολόγο ώστε να κάνουν μια σειρά από εξετάσεις και ο ουρολόγος να του εξηγήσει ακριβώς γιατί του συμβαίνει αυτό. Να του βγάλει από το μυαλό ότι έχει πρόβλημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eirinistz είπε:

Αφού ο ψυχολόγος δεν βοήθησε τότε ίσως βοηθούσε ένα ουρολόγος. Να μιλήσει η κοπέλα με έναν ουρολόγο ώστε να κάνουν μια σειρά από εξετάσεις και ο ουρολόγος να του εξηγήσει ακριβώς γιατί του συμβαίνει αυτό. Να του βγάλει από το μυαλό ότι έχει πρόβλημα 

Πρόσφατα τους ζήτησε ο γυναικολόγος ένα σπερμοδιάγραμμα και το αγόρι μπόρεσε να το κάνει μετά από έναν μήνα. Είναι τεράστιο το πρόβλημα. Ωστόσο θα της προτείνω και την λύση που μου λες. Σε ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

 

IMG_9079.jpeg

Κοριτσακι μου καλημερα...Προτεινω να μη βασανιζεσαι με τεστ. Και να επαναλαβεις τη χοριακη σου γιατι μονο αυτη θα σ δωσει ενα ξεκαθαρο αποτελεσμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Το έχουν κάνει ήδη κορίτσι μου. Έχουν πάει και ταξίδια και βόλτες και όλα και δυστυχώς ούτε τότε τα κατάφεραν.

Νιώθει άχρηστος, της το λέει. Και γενικά συζητά συνεχώς το ότι μπορεί εκείνη να τον αφήσει λόγω του θέματος του κλπ. 

 

εντωμεταξύ αν σκέφτεται τώρα έτσι αν έβρισκαν κάτι σε εκείνον τι θα έκανε; δεν ξέρω τι μπορεί να έχει γίνει και σκέφτεται έτσι..πιάνουν παιδάκι και εφόσον βρήκαν το θέμα θα μπορέσουν και να το κρατήσουν σε επόμενη σύλληψη..

δυστυχώς πέφτει το ''βάρος'' στη φίλη σου τώρα..πρέπει να του μιλήσει και να προσπαθήσει να του βγάλει από το μυαλό τις σκέψεις που έχει..το καλύτερο θα ήταν ο ψυχολόγος αλλά από το να πηγαίνει με το ζόρι καλύτερα να μην πιεστεί και για εκεί προς το παρόν τουλάχιστον..ας του πει να κάνουν ένα break από το θεμα παιδιού και ας μην έχουν συνέχεια το μυαλό στην επαφή..να μην την επιδιώκουν δηλαδή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Πρόσφατα τους ζήτησε ο γυναικολόγος ένα σπερμοδιάγραμμα και το αγόρι μπόρεσε να το κάνει μετά από έναν μήνα. Είναι τεράστιο το πρόβλημα. Ωστόσο θα της προτείνω και την λύση που μου λες. Σε ευχαριστώ

Αυτός τώρα θεωρεί τον εαυτό του ανίκανο από όλες τις μεριές γιατί ούτε την πράξη μπορεί να ολοκληρώσει ούτε να ικανοποιήσει την σύντροφο του αλλά όυτε να κανει παιδί. Ο ουρολόγος σίγουρα όμως θα βοηθούσε σε αυτό και να το κανει άμεσα η κοπέλα και πιστεύω ότι όλα θα φτιάξουν σιγά σιγά 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna_30 @Eirinistz σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Θα της προτείνω την λύση του ουρολόγου και βλέπουμε. 

Δεν του συζητάει πια για παιδί, κυρίως θέλει να φτιάξει η ερωτική τους ζωή. Εκείνος όμως το έχει συνέχεια στο μυαλό του και δεν μπορεί να το διαχειριστεί.

Και πάλι σας ευχαριστώ. Μακάρι να πάνε όλα καλά στο τέλος🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Κάνω αυτή την ερώτηση γιατί μια φίλη μου αντιμετωπίζει το παρακάτω πρόβλημα και πραγματικά δεν ξέρω πως να την βοηθήσω

Λοιπόν, για όσες το έχουν βιώσει ή το έχουν ακούσει... Ποια πιστεύετε ότι θα ήταν η ιδανική λύση για ένα νέο ζευγάρι που δεν μπορεί να έχει επαφές. Να σας πω λίγο και το ιστορικό τους. Πριν 3 χρόνια  χωρίς να προσπαθούν ιδιαίτερα (εννοώ στοχευμένες επαφές) κατάφεραν 2 συλλήψεις. Δυστυχώς και τα δύο έμβρυα παλινδρόμησαν αφού αποδείχθηκε πως η κοπέλα έχει θρομβοφιλία. Κατόπιν, έγιναν κάποιες περαιτέρω εξετάσεις και φάνηκε πως έχει και το αυτοάνοσο χασιμότο. Μην σας τα πολυλογώ, προχώρησε στις απαραίτητες ενέργειες με γιατρούς και θεραπείες ώστε να μπορέσει να ρυθμίσει το αυτοάνοσο και αποφάσισαν πέρσι να ξεκινήσουν τις επαφές. Όσο τρελό και να ακουστεί δεν έχουν καταφέρει να έχουν καμία επαφή μέσα σε αυτό το χρόνο. Και δεν αναφέρομαι μόνο στις γόνιμες ημέρες. Το πρόβλημα εντοπίζεται στο αγόρι αφού ο ίδιος αγχώνεται και δεν μπορεί να ολοκληρώσει την πράξη, θεωρώντας πως δεν θα τα καταφέρει.  

Πριν λίγες μέρες αποφάσισαν να επισκεφτούν έναν ψυχολόγο όπου επιβεβαιώθηκαν όσα σας ανέφερα παραπάνω (από την πλευρά του αγοριού). Ο ίδιος είπε στην φίλη μου πως τον αγχώνει και αυτή η διαδικασία και πως δεν θέλει να ξανά πάει. 

Όλο αυτό τον καιρό ζουν μέσα σε ένα καταθλιπτικό κλίμα και δεν μπορούν να απαλλαγούν. Ακόμα και όταν ανακοίνωσα στην φίλη μου την εγκυμοσύνη μου, μου είπε να μην το μάθει ο άντρας της γιατί θα αγχωθεί παραπάνω. 

Είμαι και εγώ πλέον σε αδιέξοδο. Μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω??? Τι να της πω????

Εγώ θα τον χώριζα φίλη...

Δεν με ικανοποιεί ΠΡΏΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ σεξουαλικά...τι είμαστε;;; αδέλφια;;;;; Και αυτός δεν έχει ανάγκες ένα χρόνο τώρα;;;;;; Άρα κάπως αλλιώς ικανοποιείται....αν όχι με άλλη...τότε με άλλο τρόπο...αυνανίζεται.... Άρα όλο αυτό δεν μου άρεσει και δεν θα το ανεχομουνα κιόλας....και εφόσον δεν έχουν παιδιά ...να φύγει όσο πιο γρήγορα γίνεται...γιατί σε όλο αυτό που αναφέρεις δεν την σκέφτεται καν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

@annie! και εγώ αυτό πρότεινα. Εναλλακτικούς τρόπους αφού το θέλουν και οι δύο αλλά κολλάει το πράγμα στην διαδικασία. Ωστόσο εκείνη δεν θέλει να το πάνε αλλιώς γιατί θεωρεί πως θα χειροτερέψει ψυχολογικά ο άντρας της και θα νιώσει εντελώς άχρηστος (όπως λέει). 

Γενικά είναι πολύ περίπλοκο θέμα. Δεν ξέρω αν υπάρχει λύση

Κοιτα αυτό που καταλαβαίνω είναι  ότι στρουθοκαμηλίζει το αγόρι της καθώς ναι μεν έχω θέμα αλλα δε θέλω να παω ψυχολόγο, θα με αφήσεις γιατί δε σε ικανοποιώ αλλα κ πάλι δε θέλω να βοηθηθώ. Σιγουρα χρειάζεται βοήθεια ψυχολόγου εφόσον έχει αποκλειστεί το οργανικό κομμάτι αλλά πρέπει να είναι δίκη του απόφαση με το ζόρι δε γίνεται. Να τον ποτίζει κανα δυο ποτά πριν γίνει η επαφή να χαλαρώσει το δοκίμασε;; Ήταν η οδηγία του ουρολόγου του άντρα μου τότε🤣🤣🤣 Κ το πιο σημαντικό να μην καταλαβαίνει την απογοήτευση της γιατί θα τον ρίξει ακόμα περισσότερο  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω Κατιανα μου!!! 😊😍

Με το καλο να παρεις τη μπουμπουκα σου στην αγκαλια σου!!!💖🤱🙏

Ειμαι στην 9η εβδ κ αυριο εχω τον 2ο υπερηχο...

Η πητ μου φαινεται τοοοοσο μακρυα..

[Παντως στον 1ο υπερηχο ο γιατρος μας ειπε οτι αν ολα πανε καλα, θ με αφησει ως την 37η εβδ (αν κ λεει γυρω στις 36,5 εβδ συνηθως σπανε τα νερα σε διδυμες κυησεις)]

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... Περνάει νεράκι ο καιρός κούκλα μου!!! Εγώ ούτε που κατάλαβα πως πέρασε ο καιρός και αύριο μπαίνω στο μήνα μου!!! Μακάρι να σε αφήσει μέχρι τότε! Άρα Μάρτιο έχεις ΠΗΤ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!! Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!!! Εμένα μου τα πήρε προγραμματισμένα 36+2. Κ έχει δίκιο ο γιατρός σου, να σκεφτείς 2 μέρες πριν γεννήσω που πήγα στο γιατρό ο καρδιοτοκογραφος ήταν σε απόλυτη ηρεμία καμμία σύσπαση η μήτρα κ τη μέρα που πήγα για καισαρική χτυπούσε 100αρια.. Εγώ χαμπάρι ότι έκανα συσπάσεις🤣🤣🤣 Έλεγα απλά πονάει η μέση μου… 

Όλα καλά θα πάνε αγάπη!! Απλά είναι ακόμα χαμηλή η χοριακη.. Σήμερα θα είναι κάπου στο 26-30 όποτε ότι τεστ κ να κανεις αχνό θα είναι. Τα ουτρο τα παίρνεις από το στομα ή κολπικά; Κολπικά έχουν λιγότερες παρενέργειες.

Αχ μίλησες στην ψυχή μου. Λοιπόν ο άντρας μου εμένα είναι περίπου έτσι. Όταν προσπαθούσαμε για παιδί πριν την εξωσωματική από το άγχος κ το ότι πρέπει να τελειώσει ή ότι είναι οι γόνιμες μέρες κλπ δεν μπορούσε με τίποτα… Να τα κατάφερνε 1 στις 4-5 φορές κ με το ζόρι.. Κλάμα, στεναχώρια εγώ αστα… Όλα ήταν θέμα άγχους κ πίεσης.. Μετά τα δίδυμα άλλος άνθρωπος!! Καμμία σχέση, σίγουρα υπάρχουν φορές που πάλι δε θα τελειώσει αλλα λόγω κούρασης. Λοιπόν να πεις στη φίλη σου να το δει αλλιώς το εργάκι κ να πει στο σύντροφο της να αφήσουν στην άκρη τη σκέψη του παιδιού προς το παρόν. Να χαλαρώσουν κ να ζήσουν τη ζωή τους. Αυτή μπορεί να έχει στο νου της γόνιμες μέρες κλπ αλλα χωρίς να το ξέρει ο σύντροφος της κ σε καμμία περίπτωση να μην του το δείξει. Θα ηρεμήσει κ εκείνος με αυτόν το τρόπο κ θα έρθει το σποράκι!!! Εμεις το Γενάρη πιάσαμε φυσιολογικά για 1η φορά με μια επαφή.. Άσχετα το ότι δεν προχώρησε είδαμε ότι υπάρχει η δυνατότητα. Δεν το είχαμε όμως καθόλου στο μυαλό μας, το σημαντικότερο είναι πως δεν το είχε ο άντρας μου!!! Ελπίζω να βοήθησα έστω κ λίγο.
 

Στα δικά μου αδιαθέτησα σήμερα 25η μέρα του κύκλου. Το περίμενα λόγω πρηξίματος κλπ. Ούτε τον Αύγουστο θα πάρω τεστακια πάμε διακοπουλες να χαλαρώσουμε κ να περάσουμε καλά😁😁😁

Ευχαριστω Αννι!!!! 🥰❤️

Μακαρι να πανε κ σ εμας ολα καλα και να φτασουμε ως το τελος. Η αληθεια ειναι οτι λογω πσλινδρομης που ειχα περυσι, τρεμω καθε υπερηχο προς το παρον.. αφου στον 1ο υπερηχο κ λεω του γιατρου, γινεται ν μη με εξετασετε;;; 😂😂 ξαπλα εγω στην καρεκλα κ ο αντρας μου διπλα ν με κοιταει καλα καλα...🤨για ποσο ηλιθια θα με περασε ο ανθρωπος!!!

Ελπιζω μετα την αυχενικη να το χαρω λιγο...

Εσυ 1+1 εχεις κοριτσι μου;;; ποσο ειναι τωρα;;

Με το καλο να ερθει κ το 3ο σας παιδακι!!!! 🙏🤰🧿🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ θα τον χώριζα φίλη...

Δεν με ικανοποιεί ΠΡΏΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ σεξουαλικά...τι είμαστε;;; αδέλφια;;;;; Και αυτός δεν έχει ανάγκες ένα χρόνο τώρα;;;;;; Άρα κάπως αλλιώς ικανοποιείται....αν όχι με άλλη...τότε με άλλο τρόπο...αυνανίζεται.... Άρα όλο αυτό δεν μου άρεσει και δεν θα το ανεχομουνα κιόλας....και εφόσον δεν έχουν παιδιά ...να φύγει όσο πιο γρήγορα γίνεται...γιατί σε όλο αυτό που αναφέρεις δεν την σκέφτεται καν!!!

 

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Κοιτα αυτό που καταλαβαίνω είναι  ότι στρουθοκαμηλίζει το αγόρι της καθώς ναι μεν έχω θέμα αλλα δε θέλω να παω ψυχολόγο, θα με αφήσεις γιατί δε σε ικανοποιώ αλλα κ πάλι δε θέλω να βοηθηθώ. Σιγουρα χρειάζεται βοήθεια ψυχολόγου εφόσον έχει αποκλειστεί το οργανικό κομμάτι αλλά πρέπει να είναι δίκη του απόφαση με το ζόρι δε γίνεται. Να τον ποτίζει κανα δυο ποτά πριν γίνει η επαφή να χαλαρώσει το δοκίμασε;; Ήταν η οδηγία του ουρολόγου του άντρα μου τότε🤣🤣🤣 Κ το πιο σημαντικό να μην καταλαβαίνει την απογοήτευση της γιατί θα τον ρίξει ακόμα περισσότερο  

Πραγματικά δεν ξέρω πως να την συμβουλεύσω. Και εγώ δεν ξέρω αν θα άντεχα. Όσο αγάπη και να του έχεις...είναι μεγάλο το χρονικό διάστημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... Περνάει νεράκι ο καιρός κούκλα μου!!! Εγώ ούτε που κατάλαβα πως πέρασε ο καιρός και αύριο μπαίνω στο μήνα μου!!! Μακάρι να σε αφήσει μέχρι τότε! Άρα Μάρτιο έχεις ΠΗΤ;;;

Αχ τι ωραιαααα!!! Μετρας αντιστροφα!!!!🥹🤱️ η πιο μαγικη στιγμη πλησιαζει!!! 

Ολα με το καλο κατιανα μου!!!! Απο το λιγο π σε ξερω απ τα μνμ σου, η μικρη ειναι πολυ τυχερη π θα σε εχει μανουλα!!!🥰 

Η πητ βασει περιοδου κ 1ου υπερηχου βγαινει 01/03 αλλα λογω διδυμων, υπολογιζει αρχες φλεβαρη λογικα να τα παρει...

Κατσε να δουμε τι θα δουμε σμρ... απ τωρα καρδιοχτυπαω...

Η Παναγια να ειναι μαζι μας κοριτσια!!❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασχετο, @annie! μηπως γιορταζεις σμρ;; ειναι της Αγιας Αννας σμρ κ πολλες Αννες γιορταζουν στη βορεια Ελλαδα αυτη τη γιορτη κ οχι του Δεκεμβρη... σαν σμρ ειναι η κοιμηση της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!!! Το αγόρι έχει αποδεχθεί το πρόβλημα και μάλιστα κάθε φορά ξεσπά σε κλάματα και ζητά να τον συγχωρέσει που δεν τα κατάφερε ξανά.

Από την άλλη και απ' όσο μπορώ να γνωρίζω η φίλη μου τον πάει πολύ χαλαρά και δεν του αναφέρει κάτι για γόνιμες μέρες. Πρόσφατα όμως ανακάλυψε πως ο ίδιος έχει κατεβάσει εφαρμογή στο κινητό του και παρακολουθεί τις γόνιμες. Γενικα του έχει γίνει εμμονή και δεν ξέρει η κοπέλα πως να τον αποσπάσει από αυτό. Το πρόβλημα έχει γιγαντωθεί αφού δεν έχουν ποτέ επαφές. Ούτε εντός ούτε εκτός γόνιμων

Κοίτα, αυτό που περιγράφεις έχει πολλές παραμέτρους. Το άγχος είναι η μία, αλλά δεν αρκεί για να εξηγήσει την όλη συμπεριφορά. Δεν εξασκώ πια το επάγγελμα του ψυχολόγου αλλά το έχω σπουδάσει, και με βεβαιότητα σου λέω ότι όσα μας λες δεν αρκούν για να βγει η διάγνωση "φταίει το άγχος". 
Υπάρχουν πολλά κενά και μελανά σημεία στην ιστορία που περιγράφεις, και δεν εξηγούνται μόνο με το άγχος.
Μιλάμε για βιολογική ανάγκη. Ο άνθρωπος έχει πραγματικά 1 χρόνο να εκσπερματίσει; Δεν το ΄έχει ανάγκη; έχει βαριά κατάθλιψη; άρα δεν υπάρχει καν επιθυμία για σεξ; εκείνη δεν τη σκέφτεται; γυναίκα με ανάγκες είναι, όχι η αδερφή του που συγκατοικούν... Επιμένω ότι μέσα σε όλο αυτό, ο άντρας που έχει δει και αποδεχτεί το πρόβλημα, σκέφτεται και τον εαυτό του (θέλω να κάνω σεξ επιτέλους, μ αρέσει το σεξ) και τη γυναίκα του που μένει ανικανοποίητη και το παιδί που δεν έρχεται με άλλο τρόπο, και αναζητά βοήθεια. Όσοι έρχονται σ' εμάς για μια συνεδρία και μετά δεν ξαναρχονται ούτε σε μας ούτε σε άλλον, είναι αυτοί που τους ανάγκασε η μάνα τους ή η σχέση τους ή ο νόμος να έρθουν, αλλά δεν ήθελαν οι ίδιοι, είτε γιατί δε βλέπουν πρόβλημα είτε γιατί δεν είναι έτοιμοι να πάρουν βοήθεια. Τώρα αν θες να σου πω πιθανές εξηγήσεις, υπάρχουν περιστατικά που στην περιγραφή είναι ίδια με της φίλης σου. Κάποιοι δε θέλουν πραγματικ΄ά παιδί και μέσα τους παλεύει η μη επιθυμία τους με την επιθυμία να κάνουν τη χάρη της συζύγου, κάποιοι πράγματι έχουν άγχος ΑΛΛΑ θεωρούν ότι αποδέχονται την ανικανότητά τους ζητώντας βοήθεια κ αρνούνται να τη ζητήσουν/λάβουν, είτε από ουρολόγο, είτε από ψυχολόγο κλπ. Κάποιοι απλά έχουν ΄άλλη και λένε ασύστολα ψέματα. Μπορεί στη συγκεκριμένη περίπτωση ο άνθρωπος να έχει όντως μόνο το θέμα του άγχους, αλλά εφόσον αρνείται να κάνει κάτι γι αυτό και απλά επιλέγει να βουλιάζει στην κατάθλιψη και να τραβάει και την άλλη μαζί του, διαφαίνονται κ άλλα θέματά του/τους (δε σκέφτεται καθόλου τη σύντροφό του, την απόλαυσή της, την ευτυχία της, τον κοινό τους-υποτίθεται-στόχο). Αν μπούμε στα ενδότερα της ψυχολογίας υπάρχουν πολλές ακόμα εξηγήσεις αλλά συνυπάρχουν με κάποιο άλλο ψυχολογικό αίτιο πέραν του άγχους.

Δεν του άρεσε ο ψυχολόγος; Λογικό, κανείς δεν πάει 1η φορά και καψουρεύεται στην ιδέα να ξεβρακώνεται μπροστά σε έναν άγνωστο. Όταν θέλεις να θεραπευτείς και από τη θεραπεία εξαρτάται και ο άνθρωπός σου, ο εγωισμός πάει σκουπίδια και δοκιμάζεις 2-3-5 συνεδρίες, έως ότου να καταλήξεις ότι ο ψυχολόγος αυτός δε σου ταιριάζει, δεν τα πάτε καλά, δε σε ξεκλειδώνει, και ψάχνεις έναν άλλο! 
Δε λέμε ότι κάποιος έχει μια φαντασίωση και θέλει να την περιορίσει, μιλάμε για νέο άνδρα που για ένα χρόνο δεν έχει σεξουαλική ζωή ενώ έχει διαθέσιμη παρτενέρ, κ όχι όποια να ναι, τη μία που ο ίδιος επέλεξε! Χρήζει αντιμετώπισης οπωσδήποτε...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Πρόσφατα τους ζήτησε ο γυναικολόγος ένα σπερμοδιάγραμμα και το αγόρι μπόρεσε να το κάνει μετά από έναν μήνα. Είναι τεράστιο το πρόβλημα. Ωστόσο θα της προτείνω και την λύση που μου λες. Σε ευχαριστώ

Κορίτσι μου εδώ λες ένα χρόνο ένα ζευγάρι δεν κάνει σεξ ;;; Και εστιάζουν στο πως να κανουν παιδί ; Εγω θεωρώ πως υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στην σχέσεις τους δεν υπάρχει έρωτας επαφή ανάγκη να έρθεις κοντά με το σύντροφο σου να τον νιώσεις αν δεν λύσουν πρώτα αυτο μια εγκυμοσύνη μπορεί να φέρει και τον χωρισμό 

Εγω αυτό που λέω ειναι η σχέση είναι το δεντρο και το παιδί είναι το στολίδι που βάζεις.. αν το δεντρο δεν έχει καλές ρίζες και βάλεις το στολίδι,  το πιο πιθανό είναι το δεντρο να πέσει.. αυτό ξέρω εγω 

δυστηχως πρέπει να την βρουν την λύση μονοι τους δεν νομίζω πως μπορείς κάπως να τους βοηθήσεις 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω Αννι!!!! 🥰❤️

Μακαρι να πανε κ σ εμας ολα καλα και να φτασουμε ως το τελος. Η αληθεια ειναι οτι λογω πσλινδρομης που ειχα περυσι, τρεμω καθε υπερηχο προς το παρον.. αφου στον 1ο υπερηχο κ λεω του γιατρου, γινεται ν μη με εξετασετε;;; 😂😂 ξαπλα εγω στην καρεκλα κ ο αντρας μου διπλα ν με κοιταει καλα καλα...🤨για ποσο ηλιθια θα με περασε ο ανθρωπος!!!

Ελπιζω μετα την αυχενικη να το χαρω λιγο...

Εσυ 1+1 εχεις κοριτσι μου;;; ποσο ειναι τωρα;;

Με το καλο να ερθει κ το 3ο σας παιδακι!!!! 🙏🤰🧿🤞

 

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ασχετο, @annie! μηπως γιορταζεις σμρ;; ειναι της Αγιας Αννας σμρ κ πολλες Αννες γιορταζουν στη βορεια Ελλαδα αυτη τη γιορτη κ οχι του Δεκεμβρη... σαν σμρ ειναι η κοιμηση της...

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! Ναι 1+1. 3,5 χρόνων είμαστε τώρα!! Όχι αγαπημένη 09/12 γιορτάζω. Ευχαριστώ μόνο που με σκέφτηκες!!❤️💙 Όλα θα πάνε καλά θα το δεις!! Κ θα σου ξανά πω ξεκουρασηηηηηηηη!!!! Τα δίδυμα είναι άτιμα στην κοιλιά.. Εάν ρωτήσεις τον γυναικολόγο μου θα σου πει ότι είχα την τέλεια δίδυμο κύηση🤣🤣🤣 Με αιματακι μέχρι τον 4ο, περιδεση στον 6ο κ ένα διαβήτη (ρυθμισμένο με διατροφή) από το πουθενά.. Αλλά η τέλεια κύηση 🤣🤣🤣 Βέβαια μην πω ψέματα.., 4ο-6ο μήνα το ξεφτίλισα. Δεν έβαλα κωλο κάτω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kokkinoskoufitsa όλα αυτά που μου περιγράφεις πράγματι μπορεί να είναι αιτίες. Αλλά δυστυχώς μόνο ο ίδιος το ξέρει. Το σίγουρο είναι πως υπάρχει σοβαρό πρόβλημα και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για το θέμα του εγωισμού. Της το έχω αναφέρει και εγώ.

@Elk και εγώ πιστεύω πως ο χωρισμός είναι μονόδρομος σε τέτοιες περιπτώσεις. Οκ, καταλαβαίνω πως έχει την ανάγκη να βοηθήσει τον άντρα της στην φάση που περνά, αλλά πια έχει γίνει παράλογο και ανυπόφορο όλο αυτό ( εγώ έτσι το νιώθω). Μέχρι πότε θα περνά αυτή την φάση. Όπως πολύ σωστά ειπώθηκε, μιλάμε για βιολογική ανάγκη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΛΕΥΚΗ Δυστυχώς το θέμα παιδί δημιουργεί άγχος από μόνο του, πόσο μάλλον όταν ενδεχομένως υπάρχει και πρόβλημα. Το ένας χρόνος αποχής είναι αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα και στα δικά μου αυτιά χτυπάει περισσότερο το καμπανάκι οτι δεν νιώθει πλεον ερωτικά προς την γυναικά του παρά οτι οφείλεται στο άχγος του..Γιατί πιστεύω όλοι μας έχουμε περάσει από αυτό το κομμάτι (εγώ τουλάχιστον έχω περάσει απ αυτό) και υπήρξαν μέρες που δεν θέλαμε να έχουμε επαφές αλλά νομίζω οτι δεν διαρκεί ποτέ τόσο πολύ, εαν από "πίσω" δεν κρύβεται κάτι άλλο. Και αυτό το κάτι άλλο μπορεί να είναι δεν θέλω πραγματικά να αποκτήσω παιδί, μου τελείωσε η έλξη ερωτικά προς τον άνθρωπο μου  και άλλα τέτοια. Και αφού λες οτι η φίλη σου έχει κάνει αρκετές προσπάθειες για να τον χαλαρώσει και δεν έχει δει διαφορά τότε σίγουρα κάτι άλλο παίζει. Γιατί είναι πολύ άσχημο πράγμα να μην σε σκέφτεται και να μην σε υπολογίζει ο άνθρωπος σου..και όσο άσχημο και αν ακουστεί, με ένα κλάμα και μια συγνώμη δεν σώνεται η κατάσταση και ειδικότερα όταν μιλάμε για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα. Γιατί εαν πραγματικά τον στεναχωρεί και επιθυμεί να διορθώσει την κατάσταση θα την διόρθωνε...τρόποι υπάρχουν..όρεξη και διάθεσή υπάρχει?!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η annie! είπε:

 

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! Ναι 1+1. 3,5 χρόνων είμαστε τώρα!! Όχι αγαπημένη 09/12 γιορτάζω. Ευχαριστώ μόνο που με σκέφτηκες!!❤️💙 Όλα θα πάνε καλά θα το δεις!! Κ θα σου ξανά πω ξεκουρασηηηηηηηη!!!! Τα δίδυμα είναι άτιμα στην κοιλιά.. Εάν ρωτήσεις τον γυναικολόγο μου θα σου πει ότι είχα την τέλεια δίδυμο κύηση🤣🤣🤣 Με αιματακι μέχρι τον 4ο, περιδεση στον 6ο κ ένα διαβήτη (ρυθμισμένο με διατροφή) από το πουθενά.. Αλλά η τέλεια κύηση 🤣🤣🤣 Βέβαια μην πω ψέματα.., 4ο-6ο μήνα το ξεφτίλισα. Δεν έβαλα κωλο κάτω 

Α τι ωραια πραγματα μας περιμενουν;;; 😅😅 

Η αληθεια ειναι οτι ειδα κι εγω αιμα πριν 10 μερες κι απ τοτε ειμαι με τηλεργασια... φοβηθηκα πολυ.. ευτυχως σταματησε μετα.. ξεκουεαζομαι δε λεω αλλαχδε μπιρω ολη μερα σ ενα καναπε σαν το βουδα!!!😜 οποτε κανω οσες δουλιτσες βκεπω οτι μπορω.. 

Το μπανιο πχ το κανει ο αντρας μου, λεκανη με πλυμμενα παλι με βοηθαει ή δν θα αλλαξω σεντονια να σηκωνω το στρωμα, αλλα πχ απλωνω τα ρουχα μας, κανω τη βεραντα, σφουγγαριζω (δεν σκυβω αλλα μου ειπε ο γιατρος να κατεβαινω λυγιζοντας τα ποδια πχ), μαγειρευω κλπ

Ειναι πολυ νωρις ακομα αλλα προς το παρον παει καλα.

Εννοειται βεβαια οτι αν πρεπει ν κατσω θα παλουκωθω κατω!!! Πανω απ ολα τα κουκουνια να ειναι καλα!!

Αλλα οσο μου το επιτρεπουν θελω να ειμαι δραστηρια.. ετσι εχω μαθει..😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

@ΛΕΥΚΗ Δυστυχώς το θέμα παιδί δημιουργεί άγχος από μόνο του, πόσο μάλλον όταν ενδεχομένως υπάρχει και πρόβλημα. Το ένας χρόνος αποχής είναι αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα και στα δικά μου αυτιά χτυπάει περισσότερο το καμπανάκι οτι δεν νιώθει πλεον ερωτικά προς την γυναικά του παρά οτι οφείλεται στο άχγος του..Γιατί πιστεύω όλοι μας έχουμε περάσει από αυτό το κομμάτι (εγώ τουλάχιστον έχω περάσει απ αυτό) και υπήρξαν μέρες που δεν θέλαμε να έχουμε επαφές αλλά νομίζω οτι δεν διαρκεί ποτέ τόσο πολύ, εαν από "πίσω" δεν κρύβεται κάτι άλλο. Και αυτό το κάτι άλλο μπορεί να είναι δεν θέλω πραγματικά να αποκτήσω παιδί, μου τελείωσε η έλξη ερωτικά προς τον άνθρωπο μου  και άλλα τέτοια. Και αφού λες οτι η φίλη σου έχει κάνει αρκετές προσπάθειες για να τον χαλαρώσει και δεν έχει δει διαφορά τότε σίγουρα κάτι άλλο παίζει. Γιατί είναι πολύ άσχημο πράγμα να μην σε σκέφτεται και να μην σε υπολογίζει ο άνθρωπος σου..και όσο άσχημο και αν ακουστεί, με ένα κλάμα και μια συγνώμη δεν σώνεται η κατάσταση και ειδικότερα όταν μιλάμε για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα. Γιατί εαν πραγματικά τον στεναχωρεί και επιθυμεί να διορθώσει την κατάσταση θα την διόρθωνε...τρόποι υπάρχουν..όρεξη και διάθεσή υπάρχει?!
 

Τα ίδια πράγματα αναρωτιέμαι και εγώ. Και στην θέση της θα είχα φύγει ήδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Ποτέ θα κανείς την χοριακη;🩷🙏🏻

αυριο πρωί θα παω..συνήθως οι κύκλοι μου είναι 26-27 ημερών οπότε περίμενα σήμερα ή αύριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Ναι δεν το άφηνα να στεγνώσει... Το πέταξα κατευθείαν. 

Δεν έχω μεγάλο κύκλο, 28 με 30 περίπου. Ο τελευταίος μου κύκλος μάλλον άλλαξε και άργησε πολύ να έρθει.

Δεν πειράζει είναι αρχή ακόμα και δεν ξέρεις αλλά αφιέρωσε 2 λεπτά και διάβασα τις οδηγιες κορίτσι μου σίγουρα θα γραφει μέσα πόση ώρα πρέπει να αφήσεις το τεστ ώστε να διαβάσεις το αποτέλεσμα 

πχ εγω που χρησιμοποιώ της home test γραφει πως θέλει 10’ να μείνει και μετά το διαβάζεις 😊

επισης γνωμη μου είναι τα τεστ να μην τα πετάς αλλά τα κόλλας σε ένα τετράδιο να γράφεις δίπλα τι ώρα το εκανες σε πια μέρα του κύκλου το εκανες να έχεις ένα μικρό αρχείο θα σε βοηθήσει πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΛΕΥΚΗ

Κορίτσια, θα επέμβω κι εγώ στη συζήτησή σας για το θέμα του σεξ γτ γνωρίζω περίπτωση ανάλογη.. ζευγάρι που είχε να κάνει σεξ περίπου έναν χρόνο..προσπαθούσαν από πριν και για παιδί και είχαν μια αποβολή σε προχωρημένη κύηση.. λοιπόν ο άντρας για έναν χρόνο δεν μπορούσε με τίποτα να λειτουργήσει, όχι μόνο να τελειώσει αλλά ούτε καν να αρχίσει την πράξη με την κοπέλα..και κλάματα και έλεγε ότι είχε πολύ άγχος και ότι είχε επηρεαστεί από την αποβολή κτλ.. μη σας τα πολυλογώ χωρίσανε εν τέλει γτ η κοπέλα δεν μπορούσε να το δεχτεί άλλο ψυχολογικά και είχαν απομακρυνθεί γενικότερα..ο άντρας κάποια στιγμή αργότερα μας άνοιξε την καρδιά του και μας μίλησε.. μας είπε ότι όλον αυτόν τον καιρό ικανοποιούνταν μόνος του κανονικά αλλά ότι δεν μπορούσε με την πρώην του γτ του είχε φύγει η έλξη..κοινώς ήθελε να πάει με άλλη αλλά δεν τολμούσε να το παραδεχτεί ούτε στον ίδιο του τον εαυτό.. μακάρι στην προκειμένη περίπτωση να μην ισχύει το ίδιο, αυτό εύχομαι ειλικρινά γτ είναι πολύ άσχημο και δύσκολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΛΕΥΚΗ κατ αρχας να απευθυνθουν σε ανδρολογο. Να ψαξουν μηπως οντως υπάρχει καποιο θεμα. Ορμονολογικο πχ. Πολλες φορες οι ορμονες επηρεάζουν και τη στυτικη λειτουργία τ ανδρα αλλα κ την ψυχολογικη του κατασταση. Αν βεβαιωθουβ πως δ υπαρχει ιατρικος λογος να τ δουν αλλιως.

Κατ αρχας ας πουνε ότι εφοσον δ προσπαθούμε για παιδι, παιρνουμε προφυλαξεις, αν δηλ ξεκιναει η ερωτική πραξη φαντάζομαι οτι για αρχη θα τ πω ακομψα, του σηκωνεται. Απο τ λεγομενα σ δηλαδή καταλαβα οτι ξεκινάνε αλλα δ ολοκληρωνει λογο αγχους οπως λεει. Ισως αν βαλει προφυλακτικό που αποκλειει απο μονο του την πιθανότητα σύλληψης το καταφερει.

Στην αναγκη ας βάλουν κ μια ταινια ερωτικου περιεχομενου να δουν. Δ ειναι κακο. 

Και 3ον ας εστιασουν στη δικη της απολαυση αποκλειστικα. Ο οργασμος δ ερχεται μονο μεσω της διεισδυσης απο τ συντροφο. Μπορει να πει σήμερα θα παιξουμε.. δ με νοιαζει αν τελειωσεις εσυ, αρκει να τελειώσω εγω. Ας ασχοληθει με εκεινη. Αν δει οτι την ικανοποιει με παιχνιδια, χαδια ,αγγιγματα κτλ και φτανει σε οργασμο, πιστευω θα χαλαρωσει και θα γινει κ η πράξη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...