Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η afr είπε:

Με το καλό κορίτσι μου, πλησιάζει ο καιρός!!! 😍 Πότε ήταν η Πητ σου κανονικά;

Να είσαι καλά ευχαριστώ 😊

ΠΗΤ έχω κανονικά 23/8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Ενώ ανηκαμε σε ανεξήγητη υπογονιμότητα, κάναμε καρυοτυπο και βρέθηκε εκεί θέμα! 

Και τώρα έκανε ο σύζυγος ορμονολογικες εξετάσεις, και βρέθηκε αυξημενη τεστοστερονη και μάλλον από ότι καταλαβα σύμφωνα με κάτι αυξημένες τιμές στο θυρεοειδή χασιμοτο...

κορίτσι μου όπως είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια όσο ψάχνεις, βρίσκεις..το θεμα ειναι πόσο σημαντικό είναι αυτό που βρίσκεις για την περίπτωση που το θες καθε φορά... κ εμενα πχ η tsh αλλάζει συνέχεια και ποτέ δεν ήταν κάτω απο 3..είχα πρήξει το γιατρό να πάρω χάπι γιατί πίστευα ότι έφταιγε αυτό που δεν έμενα έγκυος..ηταν κατηγορηματικός ότι δεν μου δίνει χάπι και να ηρεμήσω και θα έρθει η στιγμή που θα πάρω στα χερια μου το θετικό τεστ..τότε νευρίαζα συνέχεια με τους γιατρούς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας πεταχτώ και εγώ  για μια μικρή συμβουλή σε όσες μου την επιτρέπεται!!

Πετάξτε τα τεστ!!ΟΛΑ!!Όσο και αν πιστεύετε ότι βοηθάνε δε το κάνουν,αντίθετα αποτελέσματα έχουν!!

Σας το λέω εγώ που το πρώτο μας σποράκι ήρθε με μια επαφή και δυστυχώς έφυγε το ίδιο αναπάντεχα περισυ τον Ιούνιο...Τρελαθήκαμε σε εξετάσεις,γιατρούς,αναλύσεις τα πάντα..Άρχισα τα τεστ ανελλιπώς,προγραμματισμένες επαφές,άγχος,τρέλα γενική!!

Μόλις είπα στοπ ήρθε το ουράνιο τόξο μας 🧿🧿 στην πρώτη επαφή 🤗🤗...Μπορείτε να πείτε ότι μιλάω εκ του ασφαλούς αλλά όχι καθόλου εκ του ασφαλούς...Έχω ακόμα 10 μέρες για να γεννήσω,ποτέ δε θα ξεχάσω το εμβρυάκι που χάσαμε αλλά νομίζω πια ότι καθετί έρχεται στην ώρα που θέλει και όχι στην ώρα που θέλουμε εμείς!!!

Φιλάκια σε όλες 💋💋 καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν και όμορφες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όσες ξεκινάνε τώρα το ταξίδι τους 🦋🦋🦋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@flowerv θα συμφωνησω και γω με τη @Rena92 οτι οσο ψάχνεις βρίσκεις. Οπως μ ειχε πει ο γιατρος μου κανενας οργανισμος δεν ειναι τέλειος. Τα περισσότερα φαντάζομαι δεν επηρεαζουν καν κάπου. Αλλα κορίτσι μ να σκεφτεσαι οτι οτι κ αν είναι λυνεται. Οτι υπαρχει κατι να το αντιμετωπισετε και δεν πατε στα κουτουρου. Τι αλλο βρεθηκε δηλαδή κ τι σαε ειπαν?

Όσο ψάχνεις βρίσκεις ισχύει! 

Δε ξέρω δε μου έχει απαντήσει ο γιατρός! Έκανε ο άντρας μου ορμονικές και είναι αυξημενες 2 ορμόνες που δείχνουν χασιμοτο , γνωρίζω γιατί έχει η αδερφή μου ! 

Και αυξημενη τεστοστερονη!

Ο καρυοτυπος μας είπαν η προχωράτε με κίνδυνο "ανωμάλου " εμβρύου η κάνετε εξωσωματική  με προεμφυτευτικο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Ας πεταχτώ και εγώ  για μια μικρή συμβουλή σε όσες μου την επιτρέπεται!!

Πετάξτε τα τεστ!!ΟΛΑ!!Όσο και αν πιστεύετε ότι βοηθάνε δε το κάνουν,αντίθετα αποτελέσματα έχουν!!

Σας το λέω εγώ που το πρώτο μας σποράκι ήρθε με μια επαφή και δυστυχώς έφυγε το ίδιο αναπάντεχα περισυ τον Ιούνιο...Τρελαθήκαμε σε εξετάσεις,γιατρούς,αναλύσεις τα πάντα..Άρχισα τα τεστ ανελλιπώς,προγραμματισμένες επαφές,άγχος,τρέλα γενική!!

Μόλις είπα στοπ ήρθε το ουράνιο τόξο μας 🧿🧿 στην πρώτη επαφή 🤗🤗...Μπορείτε να πείτε ότι μιλάω εκ του ασφαλούς αλλά όχι καθόλου εκ του ασφαλούς...Έχω ακόμα 10 μέρες για να γεννήσω,ποτέ δε θα ξεχάσω το εμβρυάκι που χάσαμε αλλά νομίζω πια ότι καθετί έρχεται στην ώρα που θέλει και όχι στην ώρα που θέλουμε εμείς!!!

Φιλάκια σε όλες 💋💋 καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν και όμορφες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όσες ξεκινάνε τώρα το ταξίδι τους 🦋🦋🦋

Αχ καλέ έφτασε η ώρα να γεννήσεις κι εσύ! Πώς πέρασε ο καιρός! Με το καλό κορίτσι μου! Θα το πας προγραμματισμένα; (Το λέω επειδή λες ότι θες 10 μέρες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τώρα γυριζω απο γιατρό 

Με έβαλε για καρδιοτοκογραφημα σήμερα, μου είπε να πάω πάλι σε μια βδομαδα να ξανά κάνω 

και 12/8 θα γεννήσω γιατί 8/8 τελικά θα λείπει διακοπές ο γιατρος, όποτε με έβαλε 12/8 για εμένα καλύτερα όσο με αφηνει κέρδος είναι 😊

Αχ κρίμα και ήταν εύκολο το 8/8 σαν ημερομηνία🤣🤣🤣 Αλλά μου αρέσει και το 12 σαν νούμερο οπότε οκ 😜 

Ναι καλύτερα λίγες μέρες ακόμα στην κοιλίτσα. Οπότε 15Αυγουστο θα είστε σπίτι σας και οι 4😁😁😁😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια που λένε ότι όσο ψάχνεις βρίσκεις και ότι ένα καλό σπερματοζωάριο θες! Έτσι και η κολλητή μου, προσπαθούσαν ένα χρόνο, κάνουν εξετάσεις, χάλια το σπέρμα του άντρα της. Της λένε έχεις 1% πιθανότητα να μείνεις κανονικά έγκυος σκέψου για εξωσωματική. Ε δύο μήνες μετά μια άκυρη επαφή εκτός γόνιμων ημερών πίστευε και το έπιασαν το σπορακι τους. Αφού είχε καθυστέρηση και πίστευε ότι όπου να ναι θα έρθει, δεν της πέρασε καν από το μυαλό να κάνει τεστ. 

Πολύ μεγάλο θέμα η τύχη κορίτσια! Για αυτό πρέπει να κάνετε επαφές σε όλον τον κύκλο. Ποτέ δεν ξέρεις τι συμβαίνει. Και φυσικά να το ζειτε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ααχ πόσο σ'ευχαριστώ για όλα αυτά τα όμορφα λόγια! Εχεις απόλυτο δίκιο σε όλα!!! Απλά ότι ψάχνουμε βρίσκεται πάνω του και έχει πέσει πολύ ψυχολογικά! Νιώθω αυτό που λες ότι μας έπνιξε όλη αυτή η προσμονή κάθε μήνα αυτή η απογοήτευση! 1,5 χρόνο τώρα ζούμε για αυτό!! Δε ξέρω πραγματικά τη πορεία! Απλά μου είπε ότι δε θέλει να κάνει άλλες εξετάσεις, να το αφήσουμε και όταν έρθει ήρθε..

Ακούω τόσες ιστορίες εδώ μέσα και η δική μας ακόμη δεν έχει happy end..

 

Κοριτσι μου θα ερθει οποτε θελει εκειμο και θα ομορφυνει τη ζωη σας!!! Κ εμεις π κλεινουμε 2 χρονια τωρα χωρις τπτ ...πρεπει να καταλαβουμε ολες μας οτι δςν πρεπει να ζουμε γι αυτο κ μονο. Δεν ειναι αυτοσκοπος στη ζωη γιατι μεσα σε αυτη τη τρελα κ τγν εμμονη δε πρεπει να χαθει το μεταξυ σας με το συντροφο σου. Εχει απολυτο δικιο ο αντρας σου κ ο δικος μ τα ιδια λεει. Εγω κοντεψα με την εμμονη να χαλασω την υγεια μ κ τη σχεση μ με το αντρα μου. Τα σταματαμε ολα λοιπον τεστ βιταμινες χαπια κλπ.  Ανεβασε τον ςντρα σου ψυχολογικα. Κανονιστε μια βραδια εξω ,πειτε τα κοκτειλ σας καντε σ€ξ οποτε σας ερθει κ βγαλτο απο τ μυαλο σου!!!! Μη χαθειτε κ μη χαθεις

το μπεμπακι θα ερθει 🙏🙏🙏🙏!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Δεν γνωρίζω για αυτό αλλά μπορώ να σου πω την δίκη μας εμπειρία 

ο άντρας μου στα 25 χειρουργήθηκε για κιρσοκηλη. Δυστυχώς αργήσαμε να το ανακαλύψουμε κ το σπερμοδιαγραμμα βγήκε παρά πολύ χαλια (τραγικό δλδ) . Γι αυτό κ όταν είδαν  στο νοσοκομείο τα νούμερα τον έβαλαν μετά από 2 μέρες κιόλας πρωτοχρονιά θυμάμαι για εγχείρηση. 
 

μας είπαν ότι με την εγχείρηση δεν καλυτερεύει αλλά στην καλύτερη μένει στάσιμο. Όντως δεν καλυτερευσε αλλά δεν ξανά κάναμε σπερμοδιαγραμμα γιατί ήταν ήδη χαλια άρα δν υπήρχε κ κάτι να δούμε. Όπως μας είπαν τότε θα καταφέρναμε να γονιμοποιήσουμε (ίσως κ μέσω της επιστήμης)  με αρκετές προσπάθειες. 
 

Κάπως έτσι χωρίς να το περιμένω σε μια επαφή μας στα 23 μου μένω έγκυος (δν το περίμενα κ σκέψου το έμαθα 8 εβδ γιατί ήμουν σίγουρη ότι θα έρθει η περίοδος με όλα αυτά που μας είχαν πει) 

ο άντρας μου δν πήρε ποτέ μα ποτέ ειδικές βιταμίνες αλλά ανελλιπώς γυμνάζεται 4 φορές την εβδ (δεν χάνει προπόνηση) κ τρέφεται σωστά, δν έχει λίπος κ είναι γυμνασμένος. 
 

βαζουμε μπροστά για το δεύτερο κ έρχεται με μια επαφή μόνο. Είχαμε αυτοπεποίθηση δεν σου κρύβω στην χημεία μεταξύ μας. (Στα 25 μου) 

εγω δν έκανα ποτέ εξετάσεις τίποτα αφού ήταν λες κ το είχαμε ξεχάσει το θέμα μας. Ακόμα κ τώρα δλδ ο άντρας μου έχει φοβερή αυτοπεποίθηση κ δεν τον άγχωσε ποτέ το σπερμα του. 
 

βαζουμε μπροστά κ για το τρίτο (τώρα στα 29 μου) κ πάλι μόνο με μια επαφή. 
 

θελω να καταλήξω στο γεγονός ότι τότε νέοι είχαμε δεχτεί το γεγονός ότι με τόσο χαλια σπερμα μπορεί κ να μην καταφέρουμε τίποτα κι ομως διαψεύσαμε όλους τους γιατρούς που μας είδαν κ ακόμα κ τώρα μου λένε ότι «ένα και καλό σπερματοζωάριο φτάνει» 

καποιοι μου λένε ότι για να πιάσαμε κ τα 3 με μια επαφή είμαι εγώ πολύ γόνιμη. 
 

δεν ξέρω τι ισχύει (εγώ όταν έπιασα τα άλλα 2 θηλαζα  κιόλας κ θηλάζω ακόμα άρα η προλακτινη μου είναι λίγο αυξημένη ) 

ναι η επιστήμη μας βοηθάει αλλά εγώ συνεχίζω κ πιστεύω ότι ούτε καν η επιστήμη μπορεί να προβλέψει την γονιμοποίηση. Ακόμα μαθαίνουμε. 
 

Φαντάζομαι ότι ψάχνοντας κ κάνοντας πολλές εξετάσεις θα βρίσκετε κάτι κ αυτό θα σας φέρνει σε τέτοια κατάσταση ψυχολογικά που μπορεί να αμφισβητείτε τα πάντα. 

 το πιστεύω ακράδαντα ότι το άγχος παίζει ρόλο. 

από την άλλη καταλαβαίνω ότι όταν περνάει ο καιρός κ δεν έρχεται το αποτέλεσμα μπαίνεις σε διαδικασία να ψάχνεις συνεχώς. 
εγώ είμαι εδώ να σου δείξω ότι όλα μπορούν να γίνουν ❤️❤️❤️ κ θα έρθει το θαύμα σας! Ανεβείτε ψυχολογικά ❤️❤️❤️ είστε υγιείς! Κοιτάξτε να μην χαθείτε μεταξύ σας στο ταξίδι αυτό κ όλα θα έρθουν ❤️❤️❤️ θεωρώ Ότι δεν υπάρχει το τέλειο ζευγάρι (όσον αφορά εξετάσεις κτλ) και  ότι ακόμα κ αυτές οι αδυναμίες του ενός συμπληρώνονται από τον άλλον. 

Κοριτσάκι μου στα 25 του, δεν αργήσατε να το ανακαλύψετε!!! Μη τρελαθουμε τελείως με ορισμένους ηλίθιους γιατρούς που κυκλοφορούν εκεί έξω!!! Και ίσα ίσα ευτυχώς που το βρήκατε σε τόσο μικρή ηλικία και αν ρωτάς την άποψη μου είναι και ο λόγος που μπορέσατε να συλλάβετε εύκολα και φυσιολογικά! Εννοείτε λουλούδι και εσύ σε αυτή την ηλικία με βλεμματική θα έπιανες!! 🤣🤣 Αλλά πίστεψέ με.. αν δεν είχε χειρουργηθεί η κιρσοκήλη σε αυτή την ηλικία θα μιλήσουμε σε άλλο τοπικ τώρα υπό άλλους όρους παρά την όποια αυτοπεποίθηση.. και για να το πω πιο ξεκάθαρα, εννοείτε ότι βελτιώνεται το σπέρμα με τη διόρθωση της κιρσοκήλης και μάλιστα σε ορισμένες περιπτώσεις ανάλογα την ηλικία, τυχόν άλλους παράγοντες κτλ, και θεαματικά!! Ακόμα και στα ζευγάρια με ανδρική υπογονιμότητα που πάνε με εξωσωματική και μεγαλύτερης ηλικίας, συνιστάται η αφαίρεση της για καλύτερα αποτελέσματα!! Το σπέρμα να σας πω (αν δεν έχει γραφτεί ήδη..) κάθε 75 μέρες ανανεώνεται..! (Δηλαδή χονδρικά κάθε 3 μήνες) Τι σημαίνει αυτό;; Ουσιαστικά όπως εμείς έχουμε κύκλο έτσι έχουν και οι άντρες.. εμείς έχουμε κύκλο περίπου 28 ημερών όπου κάθε 28 ημέρες απελευθερώνεται ένα νέο αυγουλακι.. στους άντρες ισχύει ακριβώς το ίδιο!! Ο κύκλος τους διαρκεί 75 μέρες όπου κάθε 75 μέρες απελευθερώνονται νέα σπερματοζωάρια!! Για αυτό και σε κάθε εξέταση δεν είναι πάντα σταθερό το σπερμοδιαγραμμα όπως δεν είναι και σε εμάς πάντα καλή η ωορρηξία με άλλες ορμόνες κτλ.. επιρρεαζεται από ασθένειες, τρόπο ζωής και άγχος, διατροφή.. πολλά! Οπότε και για να συνοψίζω.. οτιδήποτε και αν κάνουμε για να βελτιώσουμε το σπέρμα θέλει 75 μέρες τουλάχιστον για να φανεί σε επανεξέταση.. σε περίπτωση χειρουργείου κτλ τουλάχιστον 2-3 ανδρικούς κύκλους.. τουτέστιν περίπου 9 μήνες..! 

Σας ζαλισα sorry το ξέρω.. αλλά έφαγα 5+ χρόνια από τη ζωή μου να ασχολούμαι μόνο με σπέρματα, ανδρικές ορμόνες αναπαραγωγής κτλ κτλ... Αν μπορώ να σας βοηθήσω κάπου πείτε μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσι μου θα ερθει οποτε θελει εκειμο και θα ομορφυνει τη ζωη σας!!! Κ εμεις π κλεινουμε 2 χρονια τωρα χωρις τπτ ...πρεπει να καταλαβουμε ολες μας οτι δςν πρεπει να ζουμε γι αυτο κ μονο. Δεν ειναι αυτοσκοπος στη ζωη γιατι μεσα σε αυτη τη τρελα κ τγν εμμονη δε πρεπει να χαθει το μεταξυ σας με το συντροφο σου. Εχει απολυτο δικιο ο αντρας σου κ ο δικος μ τα ιδια λεει. Εγω κοντεψα με την εμμονη να χαλασω την υγεια μ κ τη σχεση μ με το αντρα μου. Τα σταματαμε ολα λοιπον τεστ βιταμινες χαπια κλπ.  Ανεβασε τον ςντρα σου ψυχολογικα. Κανονιστε μια βραδια εξω ,πειτε τα κοκτειλ σας καντε σ€ξ οποτε σας ερθει κ βγαλτο απο τ μυαλο σου!!!! Μη χαθειτε κ μη χαθεις

το μπεμπακι θα ερθει 🙏🙏🙏🙏!!!!

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Κοριτσάκι μου στα 25 του, δεν αργήσατε να το ανακαλύψετε!!! Μη τρελαθουμε τελείως με ορισμένους ηλίθιους γιατρούς που κυκλοφορούν εκεί έξω!!! Και ίσα ίσα ευτυχώς που το βρήκατε σε τόσο μικρή ηλικία και αν ρωτάς την άποψη μου είναι και ο λόγος που μπορέσατε να συλλάβετε εύκολα και φυσιολογικά! Εννοείτε λουλούδι και εσύ σε αυτή την ηλικία με βλεμματική θα έπιανες!! 🤣🤣 Αλλά πίστεψέ με.. αν δεν είχε χειρουργηθεί η κιρσοκήλη σε αυτή την ηλικία θα μιλήσουμε σε άλλο τοπικ τώρα υπό άλλους όρους παρά την όποια αυτοπεποίθηση.. και για να το πω πιο ξεκάθαρα, εννοείτε ότι βελτιώνεται το σπέρμα με τη διόρθωση της κιρσοκήλης και μάλιστα σε ορισμένες περιπτώσεις ανάλογα την ηλικία, τυχόν άλλους παράγοντες κτλ, και θεαματικά!! Ακόμα και στα ζευγάρια με ανδρική υπογονιμότητα που πάνε με εξωσωματική και μεγαλύτερης ηλικίας, συνιστάται η αφαίρεση της για καλύτερα αποτελέσματα!! Το σπέρμα να σας πω (αν δεν έχει γραφτεί ήδη..) κάθε 75 μέρες ανανεώνεται..! (Δηλαδή χονδρικά κάθε 3 μήνες) Τι σημαίνει αυτό;; Ουσιαστικά όπως εμείς έχουμε κύκλο έτσι έχουν και οι άντρες.. εμείς έχουμε κύκλο περίπου 28 ημερών όπου κάθε 28 ημέρες απελευθερώνεται ένα νέο αυγουλακι.. στους άντρες ισχύει ακριβώς το ίδιο!! Ο κύκλος τους διαρκεί 75 μέρες όπου κάθε 75 μέρες απελευθερώνονται νέα σπερματοζωάρια!! Για αυτό και σε κάθε εξέταση δεν είναι πάντα σταθερό το σπερμοδιαγραμμα όπως δεν είναι και σε εμάς πάντα καλή η ωορρηξία με άλλες ορμόνες κτλ.. επιρρεαζεται από ασθένειες, τρόπο ζωής και άγχος, διατροφή.. πολλά! Οπότε και για να συνοψίζω.. οτιδήποτε και αν κάνουμε για να βελτιώσουμε το σπέρμα θέλει 75 μέρες τουλάχιστον για να φανεί σε επανεξέταση.. σε περίπτωση χειρουργείου κτλ τουλάχιστον 2-3 ανδρικούς κύκλους.. τουτέστιν περίπου 9 μήνες..! 

Σας ζαλισα sorry το ξέρω.. αλλά έφαγα 5+ χρόνια από τη ζωή μου να ασχολούμαι μόνο με σπέρματα, ανδρικές ορμόνες αναπαραγωγής κτλ κτλ... Αν μπορώ να σας βοηθήσω κάπου πείτε μου..

Εγώ θελω αν γνωρίζεις βγήκε η τεστοστερονη του 1130 με μέγιστη τιμή 900..γνωρίζεις κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τώρα γυριζω απο γιατρό 

Με έβαλε για καρδιοτοκογραφημα σήμερα, μου είπε να πάω πάλι σε μια βδομαδα να ξανά κάνω 

και 12/8 θα γεννήσω γιατί 8/8 τελικά θα λείπει διακοπές ο γιατρος, όποτε με έβαλε 12/8 για εμένα καλύτερα όσο με αφηνει κέρδος είναι 😊

Με το καλό! Κάθε επιπλέον μέρα στην κοιλιτσα σου ισοδυναμεί με 1 εβδομάδα εκτός….ετσι μου είχε πει η μαία μου. Όποτε είναι κέρδος για όλους σας…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

 

Εγώ θελω αν γνωρίζεις βγήκε η τεστοστερονη του 1130 με μέγιστη τιμή 900..γνωρίζεις κάτι?

Μα σου απάντησα κοριτσάκι μου!!! Διάβασε..:

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kiddo είπε:

Συγνώμη που θα πεταχτω στο topic σας κορίτσια..

Γλυκιά μου, να ξέρεις η υψηλή τεστοστερόνη στους άντρες είναι όνειρο θερινής νυκτός!!! Μια χαρά είναι σούπερ αυτό!! Πες του άντρα σου να χαρεί!!! Ο ΠΟΥ έχει ρίξει τις φυσιολογικές τιμές γιατί πλέον έχει μειωθεί η ανδρική γονιμότητα.. και όμως!! Η τεστοστερόνη στους άντρες ψηλά θέλουμε να είναι!! Ντούρος είναι!! Άντε πες του το να το πάρει πάνω του!!! Να χαίρεστε!! Αν θέλετε ακόμα καλύτερα μπορείτε να πάτε σε έναν εξειδικευμένο ανδρολογο ώστε να σας τα πει και ο ίδιος να αναθαρρησετε!! 🤗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Αχ καλέ έφτασε η ώρα να γεννήσεις κι εσύ! Πώς πέρασε ο καιρός! Με το καλό κορίτσι μου! Θα το πας προγραμματισμένα; (Το λέω επειδή λες ότι θες 10 μέρες)

Ευχαριστώ πολύ 🩷🩷🩷 όχι δε πάω προγραμματισμένα,σε 10 μέρες πιάνω την ΠΗΤ μου και μετά βλέπουμε 🦋🦋🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Ευχαριστώ πολύ 🩷🩷🩷 όχι δε πάω προγραμματισμένα,σε 10 μέρες πιάνω την ΠΗΤ μου και μετά βλέπουμε 🦋🦋🧿🧿

Ε τότε θα πω με έναν πόνο κορίτσι μου! Οπότε είναι έτοιμο το μωράκι σου να κάνει εμφάνιση 😜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Μα σου απάντησα κοριτσάκι μου!!! Διάβασε..:

 

Συγγνώμη δεν το είδα κοριτσάκι μου, σ'ευχαριστώ για την απάντηση ❤️❤️ κάπως χάρηκα και εγώ τώρα! Μακάρι να μην είναι και αυτό τίποτα! Και να προχωρήσουμε,  το έχει πάει κατάκαρδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η flowerv είπε:

Ααχ πόσο σ'ευχαριστώ για όλα αυτά τα όμορφα λόγια! Εχεις απόλυτο δίκιο σε όλα!!! Απλά ότι ψάχνουμε βρίσκεται πάνω του και έχει πέσει πολύ ψυχολογικά! Νιώθω αυτό που λες ότι μας έπνιξε όλη αυτή η προσμονή κάθε μήνα αυτή η απογοήτευση! 1,5 χρόνο τώρα ζούμε για αυτό!! Δε ξέρω πραγματικά τη πορεία! Απλά μου είπε ότι δε θέλει να κάνει άλλες εξετάσεις, να το αφήσουμε και όταν έρθει ήρθε..

Ακούω τόσες ιστορίες εδώ μέσα και η δική μας ακόμη δεν έχει happy end..

 

Θα έρθει και το δικό σας happy end, κορίτσι μου..Μην απογοητεύεσαι. ..Απολαύστε το καλοκαιράκι και τώρα πλεον που μπορείς να κάνεις και μπάνια και ποτέ δεν ξέρεις..Μπορεί εαν χαλαρώσετε και οι δυο σας, τσουπ να ΄έρθει..😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Κοριτσάκι μου στα 25 του, δεν αργήσατε να το ανακαλύψετε!!! Μη τρελαθουμε τελείως με ορισμένους ηλίθιους γιατρούς που κυκλοφορούν εκεί έξω!!! Και ίσα ίσα ευτυχώς που το βρήκατε σε τόσο μικρή ηλικία και αν ρωτάς την άποψη μου είναι και ο λόγος που μπορέσατε να συλλάβετε εύκολα και φυσιολογικά! Εννοείτε λουλούδι και εσύ σε αυτή την ηλικία με βλεμματική θα έπιανες!! 🤣🤣 Αλλά πίστεψέ με.. αν δεν είχε χειρουργηθεί η κιρσοκήλη σε αυτή την ηλικία θα μιλήσουμε σε άλλο τοπικ τώρα υπό άλλους όρους παρά την όποια αυτοπεποίθηση.. και για να το πω πιο ξεκάθαρα, εννοείτε ότι βελτιώνεται το σπέρμα με τη διόρθωση της κιρσοκήλης και μάλιστα σε ορισμένες περιπτώσεις ανάλογα την ηλικία, τυχόν άλλους παράγοντες κτλ, και θεαματικά!! Ακόμα και στα ζευγάρια με ανδρική υπογονιμότητα που πάνε με εξωσωματική και μεγαλύτερης ηλικίας, συνιστάται η αφαίρεση της για καλύτερα αποτελέσματα!! Το σπέρμα να σας πω (αν δεν έχει γραφτεί ήδη..) κάθε 75 μέρες ανανεώνεται..! (Δηλαδή χονδρικά κάθε 3 μήνες) Τι σημαίνει αυτό;; Ουσιαστικά όπως εμείς έχουμε κύκλο έτσι έχουν και οι άντρες.. εμείς έχουμε κύκλο περίπου 28 ημερών όπου κάθε 28 ημέρες απελευθερώνεται ένα νέο αυγουλακι.. στους άντρες ισχύει ακριβώς το ίδιο!! Ο κύκλος τους διαρκεί 75 μέρες όπου κάθε 75 μέρες απελευθερώνονται νέα σπερματοζωάρια!! Για αυτό και σε κάθε εξέταση δεν είναι πάντα σταθερό το σπερμοδιαγραμμα όπως δεν είναι και σε εμάς πάντα καλή η ωορρηξία με άλλες ορμόνες κτλ.. επιρρεαζεται από ασθένειες, τρόπο ζωής και άγχος, διατροφή.. πολλά! Οπότε και για να συνοψίζω.. οτιδήποτε και αν κάνουμε για να βελτιώσουμε το σπέρμα θέλει 75 μέρες τουλάχιστον για να φανεί σε επανεξέταση.. σε περίπτωση χειρουργείου κτλ τουλάχιστον 2-3 ανδρικούς κύκλους.. τουτέστιν περίπου 9 μήνες..! 

Σας ζαλισα sorry το ξέρω.. αλλά έφαγα 5+ χρόνια από τη ζωή μου να ασχολούμαι μόνο με σπέρματα, ανδρικές ορμόνες αναπαραγωγής κτλ κτλ... Αν μπορώ να σας βοηθήσω κάπου πείτε μου..

Αρχικά για να το διευκρινήσω γιατί μάλλον παρανοήθηκε δεν το ανακαλύψαμε αργά σε ηλικία αλλά αργά γιατί είχε φτάσει σε πολύ μεγάλο βαθμό. Το σπερμοδιαγραμμα όντως έμεινε σταθερό μετά την εγχείρηση αλλά ήταν χαλια σαν αριθμοί. 
είχαν επηρεαστεί παρα πολύ οι φυσιολογικές μορφές, η ποσότητα και η κινητικότητα. Το μόνο που ας πούμε δεν ενοχλούσε ήταν η μορφολογία που ήταν 1%. 

βοήθησε παρά πολύ η γυμναστική και η διατροφή. 
 

αρα ναι αν το είχαμε βρει νωρίτερα (αλλά ήταν ασυμπτωματικο) δεν θα ήταν τόσο χαλια τα νούμερα. Το βρήκαμε με ψηλάφηση αφού πλέον είχε πολύ μεγάλο όγκο (ο πεθερός μου είχε καρκίνο στους όρχεις κ σε τυχαίο τσέπ απ  του άντρα μου βρέθηκε ) 

ωστόσο το σοκ ήταν μεγάλο γιατί από το τίποτα βρέθηκε ένα τόσο κακό σπερμα εξ’ ου κ τον έβαλαν Αρων αρων για χειρουργείο που αναμονή κανονικά μας είπαν ήταν τουλάχιστον ένα χρόνο. Είχαμε πολύ καλό χειρουργό. 
 

σαφως η ηλικία που κάναμε τα παιδιά βοήθησε (ο άντρας μου ήταν 28 στο πρώτο παιδί, 31 στο δεύτερο κ 34 στο τρίτο) 

 

 

Επεξεργάστηκε από Xrisa95
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πφφφ διαβαζω ολα αυτα σήμερα και σκέφτομαι ποσες κοπέλες έχουμε τα ιδια "προβλήματα" και πελαγωνω.Εχετε δίκιο πρέπει να το δουμε πιο χαλαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Ειδα μόλις χθες τον θυρεοειδή με εξετάσεις tsh! Είναι καλη μ είπε ο γιατρός ! Δν έχεις θέμα! Τώρα τι ν πω δν ξέρω 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ σ ευχαριστώ πάντως κορίτσι μου!!

Πφφφφφ τι να πω ρε κορίτσι μου..εύχομαι σύντομα να ηρεμήσουν όλα...🤞🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Ας πεταχτώ και εγώ  για μια μικρή συμβουλή σε όσες μου την επιτρέπεται!!

Πετάξτε τα τεστ!!ΟΛΑ!!Όσο και αν πιστεύετε ότι βοηθάνε δε το κάνουν,αντίθετα αποτελέσματα έχουν!!

Σας το λέω εγώ που το πρώτο μας σποράκι ήρθε με μια επαφή και δυστυχώς έφυγε το ίδιο αναπάντεχα περισυ τον Ιούνιο...Τρελαθήκαμε σε εξετάσεις,γιατρούς,αναλύσεις τα πάντα..Άρχισα τα τεστ ανελλιπώς,προγραμματισμένες επαφές,άγχος,τρέλα γενική!!

Μόλις είπα στοπ ήρθε το ουράνιο τόξο μας 🧿🧿 στην πρώτη επαφή 🤗🤗...Μπορείτε να πείτε ότι μιλάω εκ του ασφαλούς αλλά όχι καθόλου εκ του ασφαλούς...Έχω ακόμα 10 μέρες για να γεννήσω,ποτέ δε θα ξεχάσω το εμβρυάκι που χάσαμε αλλά νομίζω πια ότι καθετί έρχεται στην ώρα που θέλει και όχι στην ώρα που θέλουμε εμείς!!!

Φιλάκια σε όλες 💋💋 καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν και όμορφες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όσες ξεκινάνε τώρα το ταξίδι τους 🦋🦋🦋

Ποσο συμφωνω να ξερες!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Πφφφ διαβαζω ολα αυτα σήμερα και σκέφτομαι ποσες κοπέλες έχουμε τα ιδια "προβλήματα" και πελαγωνω.Εχετε δίκιο πρέπει να το δουμε πιο χαλαρά.

Ειμαστε πολλες οντως...με τα σγχη μας τα θεματα μας κλπ Και πιστεψε με ειναι κ γυναικες π περνανε ακομη πιο δυσκολα πολυ με καρκινους ,με αφαιρεσεις κλπ κ γινονται μητερες!!! Ηρεμια μεσα μας θελει αυτο καταλαβα! Οσο κολλαμε δε καταφερνουμε τιποτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Συγγνώμη δεν το είδα κοριτσάκι μου, σ'ευχαριστώ για την απάντηση ❤️❤️ κάπως χάρηκα και εγώ τώρα! Μακάρι να μην είναι και αυτό τίποτα! Και να προχωρήσουμε,  το έχει πάει κατάκαρδα..

Τι κατάκαρδα βρε πες του;;; 🤣🤣🤣 Ίσα ίσα!!! Εμείς πάρτυ θα κάναμε με τέτοιες εξετάσεις!!! 🤣🤣🤣🤣

Μέρα παρά μέρα τρυπιοταν (με ορμόνες διέγερσης) ο δικός μου επί σειρά 15-16 μηνών για να δούμε τεστοστερόνη στο 3.. Τι λέμε τώρα;;; 

Κορίτσια μου.. ξέρω ότι πολλές δεν θα το καταλάβετε αυτό που θα σας πω και ειλικρινά δεν θέλω να το παρεξηγησετε γιατί καταλαβαίνω ολόψυχα πιστέψτε με και το πως είναι το να προσπαθείς επί σωρεία μηνών και να μην έρχεται το πολυπόθητο.. Αλλά είστε πολύ τυχερές.. προσωπικά σας θεωρώ ευλογημένες..! Το να μπορείς να ξαπλώσεις με τον άνθρωπο σου στο κρεβάτι σας και μέσα από μια τόσο τρυφερή στιγμή να έρθει το θαύμα της ζωής σας..! Έστω και με το "πάσο" του..! Δεν ισχύει για όλα τα ζευγάρια εκεί έξω.. δυστυχώς υπάρχουν πολλά ζευγάρια εκεί έξω που δεν έχουν καμία πιθανότητα φυσιολογικής σύλληψης.. και δεν αναφέρομαι μόνο σε βασικά προβλήματα υπογονιμότητας που μπορεί να οδηγήσουν ένα ζευγάρι στην εξωσωματική.. υπάρχουν ζευγάρια εκεί έξω που δεν έχουν ωοθήκες, μήτρα, σπερματοζωάρια.. με μόνες δυνατότητες τη βαθιά τσέπη, τη ψυχική δύναμη και επιθυμία για ένα παιδί.. Σας το γράφω γιατί καταλαβαίνω ότι απελπιζεστε αλλά πρέπει να σκέφτεστε πιο αισιόδοξα.. για εμένα είστε ειλικρινά ευλογημένες..! Απολαύστε τις επαφές σας, κάντε τα μπανάκια σας, πιείτε τα κοκτέιλ σας.. σύντομα δεν θα μπορείτε!! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το διαβασα μολις και ειπα κα το μοιραστω με ολες μας!! 

Υπάρχουν 3 τρόποι που η φύση απαντά στα θέλω σας. Ο πρώτος είναι όταν απαντά καταφατικά και σας δίνει ό,τι ζητάτε. Ο δεύτερος, όταν απαντά αρνητικά και σας δίνει μια εναλλακτική προοπτική. Ο τρίτος, όταν σας ζητά να περιμένετε και σας δίνει τον κόσμο όλο.”🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Το διαβασα μολις και ειπα κα το μοιραστω με ολες μας!! 

Υπάρχουν 3 τρόποι που η φύση απαντά στα θέλω σας. Ο πρώτος είναι όταν απαντά καταφατικά και σας δίνει ό,τι ζητάτε. Ο δεύτερος, όταν απαντά αρνητικά και σας δίνει μια εναλλακτική προοπτική. Ο τρίτος, όταν σας ζητά να περιμένετε και σας δίνει τον κόσμο όλο.”🙏🙏🙏🙏

Και εγώ το διαβάζω και απλά κλαίω ❤️😭

Είμαστε πάρα πολλές δυστυχώς κορίτσια..

Τι ζητάμε Παναγία μου ,τι ??? Ένα γερό παιδάκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Και εγώ το διαβάζω και απλά κλαίω ❤️😭

Είμαστε πάρα πολλές δυστυχώς κορίτσια..

Τι ζητάμε Παναγία μου ,τι ??? Ένα γερό παιδάκι! 

Υπομονη σε ολες μας μεχρι να κρατησουμε στα χερια μας το κοσμο ολο🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...