Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσια μουυυυυ σας ευχαριστώ πολύ για τα μηνυματα σας ❤️❤️ πήγα το πρωί για χοριακή και περιμένω αποτελέσματα μέσα στην μέρα :) ειμαι περιεργη να δω ποσο θα βγει τόσο νωρις.. βήμα βήμα..

@Παρασκευαιδου ζαιρα μουυυυυ...τι να πω για εσενα πιαααα ❤️ σε ευχαριστώ προσωπικά που όταν έπεφτα ησουν εδω όπως και όλα τα κορίτσια!! Σκέψου ξανά την πρόταση μου να ανοίξουμε μαγαζί :P 

@Mpourmpoulo κοπέλα μου αναμένουμε νέα σου ❤️ 

Εμ ειπαμε ζαιρα... Δεν θα ξεχάσω της @Girly μου στέλνει σΕ προσωπικό μήνυμα Ελπιδαααααααα και της απαντάω ζαιρααααα παρακαλωωω 🤣🤣🤣😃 νομίζω τέτοια απάντηση δεν έχει πάρει καμία  σας... 

Ζαιρα μου βγήκε το όνομα 🥰 δε με ενοχλεί άλλωστε τέτοιες χαρές θέλουμε . 

Είσαι πριν την αναμενόμενη οπότε όλα καλά θετική χοριακη έχουμε  . Και γεμίζουμε χαρά... 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

Κορίτσι μουυυυυυ συγχαρητηριαααα🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοο! Περιμενουμε την χοριακουλα σου🥳🥳🥳🥳🥳🥳🫠🫠🫠🫠

Κοριτσια μου αρχικά σας ευχαριστώ παρά πολύ για το ενδιαφέρων σας❤️

Λοιπον, το σπορακι μου μεγαλωσε❤️ είδα την καρδουλα του να παλετε αλλά δεν με έβαλε να το ακούσω γτ μου είπε το επηρεάζει τώρα που είναι μικρουλι αλλά του έκανε καρδιογράφημα και είχε 122 παλμούς🥳 με βγάζει 4 μέρες πίσω ο υπερυχος αλλά αυτό είναι επειδη πρώτον η σπερματεγχυνση έγινε 16η μέρες όποτε -2 μέρες πίσω και επιπλέον η συληψη δεν εγινε την ημέρα της σπερματεγχυνσης μιας και τα αυγα δεν είχαν σπάσει ! Μου είπε πως δεν τον ανησυχεί και σίγουρα θα το δούμε στην αυχενική! Μου έκλεισε και αυχενική για 3 Σεπτέμβρη ! Τώρα θα με δει 1η Αυγούστου και επειδη μετά λείψει για Αύγουστο θα βρουμε ή θα μου βρει έναν γυναικολόγο εδώ κοντα για να μου κάνει έναν υπερυχο στο ενδιάμεσο μέχρι να γυρίσει ο γιατρός μου! Με έβαλε επίσης να κάνω και τις πρώτες εξετάσεις ! Δόξα το θεο κοριτσια μου όλα καλααα🙏🙏🙏🙏🥳🥳🥳

Κοριτσι μου μπηκα να διαβασω τα νεα σου απ το γιατρο!!! Τι φανταστικα νεα ειναι αυτα!!!! 😁😁😁🥰🥰🥰🥰 🤰💓💓💓

Με το καλο μπουρμπουλο μου!!!! Να πανε ολα τελεια κ να γεμισει η αγκαλια σας με ευτυχια κ μωρουδενια αρωματα!!!🙏🤰🧿❤️ 

Να μας γραφεις τα νεα σας!!! 😘😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου δε σας προλαβαίνω σήμερα!!! 

@ditaki είσαι μεγάλη ανακούφιση για μένα να ξέρεις... 28+3 η μπουμπού μου ήταν 1067γρ και μου είπαν ότι είναι μικρή και πίσω στο βάρος της!!! Και τα προηγούμενα 2 σου παιδάκια, πόσο γεννήθηκαν τελικά; Κατάφερες να γεννήσεις φυσιολογικά;

@Mpourmpouloμου γλυκιά... ΌΛΑ πάνε καλά καρδούλα μου... Σκέψου θετικά μόνο αυτήν τη φορά... σε παρακαλώ θερμά! Το κάπνισμα το έχεις κόψει τελείως ή όχι ακόμα; 

@Θέτις Κ.μου.... πως πέρασε έτσι ο καιρός κορίτσι μου; Για κοριτσάκι μου μυρίζεται το μικράκι σου!!! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου ΌΣΟ δεν πάει!!!

@marinamanoulitsaθα έρθει και το 3ο κορίτσι μου!!! Εκεί που δε θα το περιμένεις!

@anna_30εγώ όταν είχα αποβάλει είχα 4 μέρα καθυστέρησης τόσο χαμηλή χοριακή... Εσύ που δεν έχεις ακόμα καν καθυστέρηση είσαι καλά... Κάνε άλλη μια την Πέμπτη που περίμενες κανονικά και μετά κάνεις και την άλλη βδομάδα που σου είπε ο γιατρός σου! Συγχαρητήρια για το σποράκι σας κορίτσι μου!!! Να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλε η κόρη μου η πρώτη που 27+5 ήταν 950γραμμαρια γεννήθηκε στις 38 εβδομάδες 2980γραμμαρια με καισαρική λόγω ισχιακής προβολής αλλιώς φυσιολογικά θα είχε γεννηθεί.

Ο Γιος μου 27+4 ήταν 1350γραμ και γεννήθηκε στις 40 εβδομάδες 3870 φυσιολογικά.
 Όποτε μην σε αγχώνει…

@Θέτις Κ. πω πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός….αντε αναμένουμε και εμείς να μάθουμε το φύλο του μωρού! 

Περνάει νεράκι ο καιρός τώρα στο 2ο τρίμηνο η αλήθεια είναι!! 😂 Στο πρώτο οι μέρες μου φαίνονταν μια αιωνιότητα 😅

Κι εγώ ακόμα δε το χω συνειδητοποιήσει καλά καλά για να είμαι ειλικρινής! Ξεκίνησα τις τελευταίες μέρες και το ημερολόγιο εγκυμοσύνης που βγάζω φωτό την κοιλιά και κάπως έτσι συνειδητοποιώ ότι ζω το θαύμα 🙏🙏🌈🌈☺️☺️

Εσείς εδώ μου λέτε κοριτσάκι, αλλά οι φίλοι και κάποιοι συγγενείς μας λένε αγοράκι 😅 για να δούμε αν θα μας κάνει τη χάρη να μας δείξει τι είναι αυτή τη φορά 🥰 ας είναι γερό και υγιές, κι ο,τι θέλει να ας είναι 🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna_30 μια χαρά η χοριακη σου για πριν την καθυστέρηση. Στη θέση σου θα έκανα και μια χοριακη την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου, για να το σιγουρευα 😜 

@Mpourmpoulo τέλεια τα νέα σας 😊 Είμαι σίγουρη ότι αυτό το φασολακι ήρθε για να μείνει! (Φασολακι δεν είναι τώρα; )

@Θέτις Κ. δεν θα πρωτοτυπήσω και θα πω κι εγώ, καλέ πότε πέρασε ο καιρός;;; Σοκ. Επίσης κι εγώ ψηφίζω κορίτσι! Συμφωνώ με τις φωτογραφίες της κοιλιάς! Τώρα θα φουσκώνει βδομάδα τη βδομάδα ❤️❤️ ❤️ 

@Elk εσύ είχες γιατρό σήμερα;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

@anna_30 μια χαρά η χοριακη σου για πριν την καθυστέρηση. Στη θέση σου θα έκανα και μια χοριακη την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου, για να το σιγουρευα 😜 

@Mpourmpoulo τέλεια τα νέα σας 😊 Είμαι σίγουρη ότι αυτό το φασολακι ήρθε για να μείνει! (Φασολακι δεν είναι τώρα; )

@Θέτις Κ. δεν θα πρωτοτυπήσω και θα πω κι εγώ, καλέ πότε πέρασε ο καιρός;;; Σοκ. Επίσης κι εγώ ψηφίζω κορίτσι! Συμφωνώ με τις φωτογραφίες της κοιλιάς! Τώρα θα φουσκώνει βδομάδα τη βδομάδα ❤️❤️ ❤️ 

@Elk εσύ είχες γιατρό σήμερα;

 

 

Καλημέρα κορίτσια 

ναι σήμερα έχω ραντεβού 10 η ώρα σε καμία ώρα θα ξεκινήσω για να πάω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, περνάμε πολύ δύσκολες μέρες με τον άντρα μου , μετά από μια σειρά εξετάσεων όπου παντού κάτι βρίσκομαι! Είμαστε χάλια ψυχολογικα! Ξέρει καμία κάτι για υψηλή τεστοστερόνη σε άνδρα 1130 λε ανώτερο όριο 900..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια καλημέρα, περνάμε πολύ δύσκολες μέρες με τον άντρα μου , μετά από μια σειρά εξετάσεων όπου παντού κάτι βρίσκομαι! Είμαστε χάλια ψυχολογικα! Ξέρει καμία κάτι για υψηλή τεστοστερόνη σε άνδρα 1130 λε ανώτερο όριο 900..

Καλημέρα κορίτσι μου… εγώ πάντα λέω ότι όσο ψάχνεις βρίσκεις. Ειδικά στο θέμα γονιμότητας…το ίδιο μου είπαν κ οι γιατροί όταν ψάχναμε εμείς. Μην σε παίρνει από κάτω…ζευγάρια με σοβαρά προβλήματα και καταφέρνουν φυσιολογική σύλληψη! Σχετικά με την τεστοστερόνη, δε γνωρίζω πολλά, αλλά ξέρω από γνωστή μου γυναίκα που είχε αυξημένη και την ρύθμισε με χαπάκι. Οπότε όλα διορθώνονται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@flowerv θα συμφωνησω και γω με τη @Rena92 οτι οσο ψάχνεις βρίσκεις. Οπως μ ειχε πει ο γιατρος μου κανενας οργανισμος δεν ειναι τέλειος. Τα περισσότερα φαντάζομαι δεν επηρεαζουν καν κάπου. Αλλα κορίτσι μ να σκεφτεσαι οτι οτι κ αν είναι λυνεται. Οτι υπαρχει κατι να το αντιμετωπισετε και δεν πατε στα κουτουρου. Τι αλλο βρεθηκε δηλαδή κ τι σαε ειπαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@flowerv θα συμφωνησω και γω με τη @Rena92 οτι οσο ψάχνεις βρίσκεις. Οπως μ ειχε πει ο γιατρος μου κανενας οργανισμος δεν ειναι τέλειος. Τα περισσότερα φαντάζομαι δεν επηρεαζουν καν κάπου. Αλλα κορίτσι μ να σκεφτεσαι οτι οτι κ αν είναι λυνεται. Οτι υπαρχει κατι να το αντιμετωπισετε και δεν πατε στα κουτουρου. Τι αλλο βρεθηκε δηλαδή κ τι σαε ειπαν?

Ενώ ανηκαμε σε ανεξήγητη υπογονιμότητα, κάναμε καρυοτυπο και βρέθηκε εκεί θέμα! 

Και τώρα έκανε ο σύζυγος ορμονολογικες εξετάσεις, και βρέθηκε αυξημενη τεστοστερονη και μάλλον από ότι καταλαβα σύμφωνα με κάτι αυξημένες τιμές στο θυρεοειδή χασιμοτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ενώ ανηκαμε σε ανεξήγητη υπογονιμότητα, κάναμε καρυοτυπο και βρέθηκε εκεί θέμα! 

Και τώρα έκανε ο σύζυγος ορμονολογικες εξετάσεις, και βρέθηκε αυξημενη τεστοστερονη και μάλλον από ότι καταλαβα σύμφωνα με κάτι αυξημένες τιμές στο θυρεοειδή χασιμοτο...

Για τα άλλα θέματα δεν ξέρω αλλά μακάρι το πρόβλημα σου να είναι η Χασιμότο γιατί σε ένα μήνα φτιάχνεται. Ουσιαστικά είναι ένα αυτοάνοσο όπου τα αντισώματα β είναι ανεβασμένα αλλά συνήθως η θυρεοτροπος ορμόνη (tsh) είναι εντός ορίων. Όταν τη βλέπεις να βγαίνει εκτός παίρνεις ένα χαπάκι κάθε πρωί και τέλος. Εγώ έχω αρκετά χρόνια και πάντα η tsh μου είναι εντός ορίων αλλά για σύλληψη θέλουμε κάτω από 2.5 ιδανικά κοντά στο 1.5 άρα ένα χαπάκι το πρωί και τέλος. Πραγματικά δεν είναι τίποτα. Χαρακτηριστικά ο γιατρός μου είχε πει όταν ρώτησα τι είναι (σκεπτόμενη φυσικά κάτι σε σούσι :) ) ότι ο μισός πληθυσμός το έχει και ο άλλος μισός δεν ξέρει ότι το έχει. Μη σκας για αυτό καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η flowerv είπε:

Ενώ ανηκαμε σε ανεξήγητη υπογονιμότητα, κάναμε καρυοτυπο και βρέθηκε εκεί θέμα! 

Και τώρα έκανε ο σύζυγος ορμονολογικες εξετάσεις, και βρέθηκε αυξημενη τεστοστερονη και μάλλον από ότι καταλαβα σύμφωνα με κάτι αυξημένες τιμές στο θυρεοειδή χασιμοτο...

@flowervΚορίτσι μου μην απογοητευεσαι φυσικα και δεν υπάρχει τέλειος οργανισμός!Μια πολύ καλή μου φιλη φετος εμεινε έγκυος φυσιολογικα ενω στο σπέρμοδιάγραμμα του συζύγου βρεθηκε σοβαρό θέμα όχι απλα τιμες να ειναι αυξημενες!Τα καταφεραν όμως! Να εισαι αισιόδοξη υπάρχουν λύσεις!!🌈🌈🌈🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

@MinaSam  κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη!

Τα έχω παίξει δυστυχώς ο άντρας μου το πήρε πολύ άσχημα! Και έχει πέσει ψυχολογικα πολύ! Δε θέλει να ξανά ακούσει για γιατρούς και εξετάσεις! 

Και εγώ έχω πελαγώσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου μπηκα να διαβασω τα νεα σου απ το γιατρο!!! Τι φανταστικα νεα ειναι αυτα!!!! 😁😁😁🥰🥰🥰🥰 🤰💓💓💓

Με το καλο μπουρμπουλο μου!!!! Να πανε ολα τελεια κ να γεμισει η αγκαλια σας με ευτυχια κ μωρουδενια αρωματα!!!🙏🤰🧿❤️ 

Να μας γραφεις τα νεα σας!!! 😘😘

 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου🥰🥰🥰🥰και σε σενα με το καλό κορίτσι μου να το παρετε στην αγκαλιά σας και να πλημμυρίσετε από χαρα🥰🥰🥰🥰💝💝💝💝

στις πριν 12 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ μπουρμπουλακι μου η κορούλα έρχεται. 

Να ξέρεις 3.09 για εμένα είναι πολύ σημαντική ημέρα.. 

03.09.22 είχα κάνει εμβρυομεταφορα στα δίδυμα 

03.09.23 έκανα τεστ εγκυμοσύνης στον Ταρζάν (5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και είχε δείξει θετικό ) 

Για αυτό έχω ένα τέλειο φιλιγκ θα δεις την κορούλα σου να μεγαλώνει . 

Αχ κοριτσάκι μου🥰 ζαηρα μασσσς🫠🫠🫠 και εγώ αυτό το φιλινγκ έχω ότι θα είναι κοριτσάκι ! Και στην προηγούμενη εγκυμοσυνη έλεγα ότι θα είναι κοριτσάκι και όντως ήταν! Αχ Παναγία μου να την παρω στην αγκαλια μου🙏🥰

στις πριν 10 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

@anna_30 μια χαρά η χοριακη σου για πριν την καθυστέρηση. Στη θέση σου θα έκανα και μια χοριακη την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου, για να το σιγουρευα 😜 

@Mpourmpoulo τέλεια τα νέα σας 😊 Είμαι σίγουρη ότι αυτό το φασολακι ήρθε για να μείνει! (Φασολακι δεν είναι τώρα; )

@Θέτις Κ. δεν θα πρωτοτυπήσω και θα πω κι εγώ, καλέ πότε πέρασε ο καιρός;;; Σοκ. Επίσης κι εγώ ψηφίζω κορίτσι! Συμφωνώ με τις φωτογραφίες της κοιλιάς! Τώρα θα φουσκώνει βδομάδα τη βδομάδα ❤️❤️ ❤️ 

@Elk εσύ είχες γιατρό σήμερα;

 

 

Αχχ μακάρι κοριτσάκι μου μακάρι🙏🙏🙏🙏 ναι ναι φασολάκι🤪

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

@anna30 συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Καλούς διπλασιασμούς!!! ❤️

@Mpourmpoulo μου, του χρόνου τέτοια μέρα θα κοιτάς το θαυματακι σου!! 🥰

Μακάρι μακάρι κορίτσι μου🙏🙏🙏🙏🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρατάω την ψήφο σου για κορίτσι λοιπόν 💗 

Να σαι καλά κορίτσι μου, σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Η αλήθεια είναι ότι η κοιλίτσα έχει αρχίσει να φάινεται καλά καλα πλέον, είμαι και +4 κιλά οπότε αν φάω κιόλας κάνει μπαμ 😅 βλέπω ήδη τη διαφορά και με τι φώτο! Εν τω μεταξύ από το πρώτο τρίμηνο δεν έχω καμία γιατί είχα το άγχος να πάνε όλα καλά και γενικά σερνόμουν από κρεβάτι σε καναπέ και τούμπαλιν, αλλά βρήκα μία και μοναδική από τον 2ο μήνα που νόμιζα ότι φαίνεται γιατί ήμουν φυσικά πρησμένη... ΓΕΛΑΩ με τον εαυτό μου βλέποντας την τωρινή φάση 🤣🤣🤣🤣🤣 και που μαι ακόμα θα μου πείτε! χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna_30 κορίτσι μου εγώ 4 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και η χοριακη μου ήταν 27! Ο γιατρός μ είπε ν μην παραλάβω παλι χοριακη και σε μια βδομάδα ν πήγαινα γ υπέρηχο!! Όταν εκανα το τεστ είχα και κατι καφέ , απόγευμα παράκαλω το εκανα και βγήκε θετικό! Μ έδωσε φουλ προγεστερονη και τώρα είμαι κ γώ αισίως μαζί μ την @Θέτις Κ. μας στη 16η εβδομάδα! Να μην σε αγχώνει το νούμερο λοιπόν! Την άλλη βδομάδα θα δεις κουκκιδιο❤️🧿🙏 με το καλό κοριτσάκι μου γλυκό!!!

@Mpourmpoulo μπουρμπουλακι μ μαζί τ είπαμε κ εκτός! Το ιπποκαμπακι σου είναι εδώ και αυτή τη φορά θ γίνει καρπούζι 🍉 και μετά θα το πάρεις αγκαλιά ❤️❤️🧿🧿🙏🙏 αλλωστε η ζαιρα έχει μιλήσει!!!! Πίστεψε σε αυτό το κουτσουνι το μικρό γιατί σε θέλει γ μανούλα του!!!!

οσον αφορά εμένα κορίτσια οπως σας είπα 16η εβδομάδα σήμερα και οι ναυτίες από το απόγευμα και μετά καλά κρατούν! Ακόμα δν έχω ξεκινήσει ν τρωω σωστά και όλη τη βδομάδα ακόμη κ σήμερα έχω πολύ περίεργη διάθεση! Όχι ότι κατι δν πάει καλά μ το μωρακι μ αλλά ότι εγώ δν μπορώ ν το ευχαριστηθώ με όλα αυτά τ συμπτώματα , νιώθω σαν άρρωστη,και ξιωθω πως ποτέ δν πρόκειται ν απαλλαγώ από τ συμπτώματα! Παίρνω ακόμα δυο χάπια Nuperal την ημέρα διαφορετικά ο,τι κ ν φάω θ τ κάνω εμετο! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου🥰🥰🥰🥰και σε σενα με το καλό κορίτσι μου να το παρετε στην αγκαλιά σας και να πλημμυρίσετε από χαρα🥰🥰🥰🥰💝💝💝💝

Αχ κοριτσάκι μου🥰 ζαηρα μασσσς🫠🫠🫠 και εγώ αυτό το φιλινγκ έχω ότι θα είναι κοριτσάκι ! Και στην προηγούμενη εγκυμοσυνη έλεγα ότι θα είναι κοριτσάκι και όντως ήταν! Αχ Παναγία μου να την παρω στην αγκαλια μου🙏🥰

Αχχ μακάρι κοριτσάκι μου μακάρι🙏🙏🙏🙏 ναι ναι φασολάκι🤪

Μακάρι μακάρι κορίτσι μου🙏🙏🙏🙏🥰🥰🥰🥰

Ευχαριστω για τις ευχες κοριτσι μου!!!🫶🫶🫶

Εγω εκανα εξωσωματικη κ στον υπερηχο ειδαμε 2 καρδουλες να χτυπανε!!!💓💓🥹

Μακαρι να συνεχισουμε ετσι καλα μεχρι το τελος και του χρονου να τρεχουμε κ να μη φτανουμε!!!😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

@anna_30 κορίτσι μου εγώ 4 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και η χοριακη μου ήταν 27! Ο γιατρός μ είπε ν μην παραλάβω παλι χοριακη και σε μια βδομάδα ν πήγαινα γ υπέρηχο!! Όταν εκανα το τεστ είχα και κατι καφέ , απόγευμα παράκαλω το εκανα και βγήκε θετικό! Μ έδωσε φουλ προγεστερονη και τώρα είμαι κ γώ αισίως μαζί μ την @Θέτις Κ. μας στη 16η εβδομάδα! Να μην σε αγχώνει το νούμερο λοιπόν! Την άλλη βδομάδα θα δεις κουκκιδιο❤️🧿🙏 με το καλό κοριτσάκι μου γλυκό!!!

@Mpourmpoulo μπουρμπουλακι μ μαζί τ είπαμε κ εκτός! Το ιπποκαμπακι σου είναι εδώ και αυτή τη φορά θ γίνει καρπούζι 🍉 και μετά θα το πάρεις αγκαλιά ❤️❤️🧿🧿🙏🙏 αλλωστε η ζαιρα έχει μιλήσει!!!! Πίστεψε σε αυτό το κουτσουνι το μικρό γιατί σε θέλει γ μανούλα του!!!!

οσον αφορά εμένα κορίτσια οπως σας είπα 16η εβδομάδα σήμερα και οι ναυτίες από το απόγευμα και μετά καλά κρατούν! Ακόμα δν έχω ξεκινήσει ν τρωω σωστά και όλη τη βδομάδα ακόμη κ σήμερα έχω πολύ περίεργη διάθεση! Όχι ότι κατι δν πάει καλά μ το μωρακι μ αλλά ότι εγώ δν μπορώ ν το ευχαριστηθώ με όλα αυτά τ συμπτώματα , νιώθω σαν άρρωστη,και ξιωθω πως ποτέ δν πρόκειται ν απαλλαγώ από τ συμπτώματα! Παίρνω ακόμα δυο χάπια Nuperal την ημέρα διαφορετικά ο,τι κ ν φάω θ τ κάνω εμετο! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️😩

Κορίτσι μου καλημέρα, λοιπόν μπορεί να πω και χαζομάρα και φυσικά δεν γνωρίζω πολλές λεπτομέρειες, αλλά μια γνωστή γνωστής που είχε μείνει έγκυος και εκείνη είχε μεγάλο θέμα με ζαλάδες και εμετούς και δεν ήξερε τι έφταιγε, ταλαιπωριόταν μέρες ώσπου κατά τύχη (ενώ δεν είχε θέμα ) ήρθε σε επαφή με ενδοκρινολόγο, όπου της έδωσε ένα χαπάκι και την επόμενη στιγμή όλα έστρωσαν. Είχε "τρελαθεί" ο θυροειδής της λόγω εγκυμοσύνης. 
Επειδή δεν θυμάμαι, εσύ το έχεις υπό έλεγχο αυτό το κομμάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τώρα γυριζω απο γιατρό 

Με έβαλε για καρδιοτοκογραφημα σήμερα, μου είπε να πάω πάλι σε μια βδομαδα να ξανά κάνω 

και 12/8 θα γεννήσω γιατί 8/8 τελικά θα λείπει διακοπές ο γιατρος, όποτε με έβαλε 12/8 για εμένα καλύτερα όσο με αφηνει κέρδος είναι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα, λοιπόν μπορεί να πω και χαζομάρα και φυσικά δεν γνωρίζω πολλές λεπτομέρειες, αλλά μια γνωστή γνωστής που είχε μείνει έγκυος και εκείνη είχε μεγάλο θέμα με ζαλάδες και εμετούς και δεν ήξερε τι έφταιγε, ταλαιπωριόταν μέρες ώσπου κατά τύχη (ενώ δεν είχε θέμα ) ήρθε σε επαφή με ενδοκρινολόγο, όπου της έδωσε ένα χαπάκι και την επόμενη στιγμή όλα έστρωσαν. Είχε "τρελαθεί" ο θυροειδής της λόγω εγκυμοσύνης. 
Επειδή δεν θυμάμαι, εσύ το έχεις υπό έλεγχο αυτό το κομμάτι?

Ειδα μόλις χθες τον θυρεοειδή με εξετάσεις tsh! Είναι καλη μ είπε ο γιατρός ! Δν έχεις θέμα! Τώρα τι ν πω δν ξέρω 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ σ ευχαριστώ πάντως κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια καλημέρα, περνάμε πολύ δύσκολες μέρες με τον άντρα μου , μετά από μια σειρά εξετάσεων όπου παντού κάτι βρίσκομαι! Είμαστε χάλια ψυχολογικα! Ξέρει καμία κάτι για υψηλή τεστοστερόνη σε άνδρα 1130 λε ανώτερο όριο 900..

Συγνώμη που θα πεταχτω στο topic σας κορίτσια..

Γλυκιά μου, να ξέρεις η υψηλή τεστοστερόνη στους άντρες είναι όνειρο θερινής νυκτός!!! Μια χαρά είναι σούπερ αυτό!! Πες του άντρα σου να χαρεί!!! Ο ΠΟΥ έχει ρίξει τις φυσιολογικές τιμές γιατί πλέον έχει μειωθεί η ανδρική γονιμότητα.. και όμως!! Η τεστοστερόνη στους άντρες ψηλά θέλουμε να είναι!! Ντούρος είναι!! Άντε πες του το να το πάρει πάνω του!!! Να χαίρεστε!! Αν θέλετε ακόμα καλύτερα μπορείτε να πάτε σε έναν εξειδικευμένο ανδρολογο ώστε να σας τα πει και ο ίδιος να αναθαρρησετε!! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια καλημέρα, περνάμε πολύ δύσκολες μέρες με τον άντρα μου , μετά από μια σειρά εξετάσεων όπου παντού κάτι βρίσκομαι! Είμαστε χάλια ψυχολογικα! Ξέρει καμία κάτι για υψηλή τεστοστερόνη σε άνδρα 1130 λε ανώτερο όριο 900..

Δεν γνωρίζω για αυτό αλλά μπορώ να σου πω την δίκη μας εμπειρία 

ο άντρας μου στα 25 χειρουργήθηκε για κιρσοκηλη. Δυστυχώς αργήσαμε να το ανακαλύψουμε κ το σπερμοδιαγραμμα βγήκε παρά πολύ χαλια (τραγικό δλδ) . Γι αυτό κ όταν είδαν  στο νοσοκομείο τα νούμερα τον έβαλαν μετά από 2 μέρες κιόλας πρωτοχρονιά θυμάμαι για εγχείρηση. 
 

μας είπαν ότι με την εγχείρηση δεν καλυτερεύει αλλά στην καλύτερη μένει στάσιμο. Όντως δεν καλυτερευσε αλλά δεν ξανά κάναμε σπερμοδιαγραμμα γιατί ήταν ήδη χαλια άρα δν υπήρχε κ κάτι να δούμε. Όπως μας είπαν τότε θα καταφέρναμε να γονιμοποιήσουμε (ίσως κ μέσω της επιστήμης)  με αρκετές προσπάθειες. 
 

Κάπως έτσι χωρίς να το περιμένω σε μια επαφή μας στα 23 μου μένω έγκυος (δν το περίμενα κ σκέψου το έμαθα 8 εβδ γιατί ήμουν σίγουρη ότι θα έρθει η περίοδος με όλα αυτά που μας είχαν πει) 

ο άντρας μου δν πήρε ποτέ μα ποτέ ειδικές βιταμίνες αλλά ανελλιπώς γυμνάζεται 4 φορές την εβδ (δεν χάνει προπόνηση) κ τρέφεται σωστά, δν έχει λίπος κ είναι γυμνασμένος. 
 

βαζουμε μπροστά για το δεύτερο κ έρχεται με μια επαφή μόνο. Είχαμε αυτοπεποίθηση δεν σου κρύβω στην χημεία μεταξύ μας. (Στα 25 μου) 

εγω δν έκανα ποτέ εξετάσεις τίποτα αφού ήταν λες κ το είχαμε ξεχάσει το θέμα μας. Ακόμα κ τώρα δλδ ο άντρας μου έχει φοβερή αυτοπεποίθηση κ δεν τον άγχωσε ποτέ το σπερμα του. 
 

βαζουμε μπροστά κ για το τρίτο (τώρα στα 29 μου) κ πάλι μόνο με μια επαφή. 
 

θελω να καταλήξω στο γεγονός ότι τότε νέοι είχαμε δεχτεί το γεγονός ότι με τόσο χαλια σπερμα μπορεί κ να μην καταφέρουμε τίποτα κι ομως διαψεύσαμε όλους τους γιατρούς που μας είδαν κ ακόμα κ τώρα μου λένε ότι «ένα και καλό σπερματοζωάριο φτάνει» 

καποιοι μου λένε ότι για να πιάσαμε κ τα 3 με μια επαφή είμαι εγώ πολύ γόνιμη. 
 

δεν ξέρω τι ισχύει (εγώ όταν έπιασα τα άλλα 2 θηλαζα  κιόλας κ θηλάζω ακόμα άρα η προλακτινη μου είναι λίγο αυξημένη ) 

ναι η επιστήμη μας βοηθάει αλλά εγώ συνεχίζω κ πιστεύω ότι ούτε καν η επιστήμη μπορεί να προβλέψει την γονιμοποίηση. Ακόμα μαθαίνουμε. 
 

Φαντάζομαι ότι ψάχνοντας κ κάνοντας πολλές εξετάσεις θα βρίσκετε κάτι κ αυτό θα σας φέρνει σε τέτοια κατάσταση ψυχολογικά που μπορεί να αμφισβητείτε τα πάντα. 

 το πιστεύω ακράδαντα ότι το άγχος παίζει ρόλο. 

από την άλλη καταλαβαίνω ότι όταν περνάει ο καιρός κ δεν έρχεται το αποτέλεσμα μπαίνεις σε διαδικασία να ψάχνεις συνεχώς. 
εγώ είμαι εδώ να σου δείξω ότι όλα μπορούν να γίνουν ❤️❤️❤️ κ θα έρθει το θαύμα σας! Ανεβείτε ψυχολογικά ❤️❤️❤️ είστε υγιείς! Κοιτάξτε να μην χαθείτε μεταξύ σας στο ταξίδι αυτό κ όλα θα έρθουν ❤️❤️❤️ θεωρώ Ότι δεν υπάρχει το τέλειο ζευγάρι (όσον αφορά εξετάσεις κτλ) και  ότι ακόμα κ αυτές οι αδυναμίες του ενός συμπληρώνονται από τον άλλον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια καλημέρα, περνάμε πολύ δύσκολες μέρες με τον άντρα μου , μετά από μια σειρά εξετάσεων όπου παντού κάτι βρίσκομαι! Είμαστε χάλια ψυχολογικα! Ξέρει καμία κάτι για υψηλή τεστοστερόνη σε άνδρα 1130 λε ανώτερο όριο 900..

Κορίτσι μου είναι λογικό όσο ψάχνετε να βρίσκετε. Ποιος ξέρει κ εμείς που δεν ψαχνομαστε πόσα μπορεί να ανακαλύπταμε αν ψάχναμε; Το θέμα είναι κατά πόσο είναι κάτι σημαντικό αυτό που βρήκατε ώστε να χρειάζεται κάποια παρέμβαση/θεραπεία. Αυτό μπορεί να σας το απαντήσει ο γιατρός αλλά κ στην περίπτωση που όντως να χρειάζεται κάτι να κάνετε, σκέψου ότι είναι θετικό το γεγονός ότι ξέρετε τι είναι αυτό που πρέπει να αντιμετωπίσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τώρα γυριζω απο γιατρό 

Με έβαλε για καρδιοτοκογραφημα σήμερα, μου είπε να πάω πάλι σε μια βδομαδα να ξανά κάνω 

και 12/8 θα γεννήσω γιατί 8/8 τελικά θα λείπει διακοπές ο γιατρος, όποτε με έβαλε 12/8 για εμένα καλύτερα όσο με αφηνει κέρδος είναι 😊

Με το καλό κορίτσι μου, πλησιάζει ο καιρός!!! 😍 Πότε ήταν η Πητ σου κανονικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Δεν γνωρίζω για αυτό αλλά μπορώ να σου πω την δίκη μας εμπειρία 

ο άντρας μου στα 25 χειρουργήθηκε για κιρσοκηλη. Δυστυχώς αργήσαμε να το ανακαλύψουμε κ το σπερμοδιαγραμμα βγήκε παρά πολύ χαλια (τραγικό δλδ) . Γι αυτό κ όταν είδαν  στο νοσοκομείο τα νούμερα τον έβαλαν μετά από 2 μέρες κιόλας πρωτοχρονιά θυμάμαι για εγχείρηση. 
 

μας είπαν ότι με την εγχείρηση δεν καλυτερεύει αλλά στην καλύτερη μένει στάσιμο. Όντως δεν καλυτερευσε αλλά δεν ξανά κάναμε σπερμοδιαγραμμα γιατί ήταν ήδη χαλια άρα δν υπήρχε κ κάτι να δούμε. Όπως μας είπαν τότε θα καταφέρναμε να γονιμοποιήσουμε (ίσως κ μέσω της επιστήμης)  με αρκετές προσπάθειες. 
 

Κάπως έτσι χωρίς να το περιμένω σε μια επαφή μας στα 23 μου μένω έγκυος (δν το περίμενα κ σκέψου το έμαθα 8 εβδ γιατί ήμουν σίγουρη ότι θα έρθει η περίοδος με όλα αυτά που μας είχαν πει) 

ο άντρας μου δν πήρε ποτέ μα ποτέ ειδικές βιταμίνες αλλά ανελλιπώς γυμνάζεται 4 φορές την εβδ (δεν χάνει προπόνηση) κ τρέφεται σωστά, δν έχει λίπος κ είναι γυμνασμένος. 
 

βαζουμε μπροστά για το δεύτερο κ έρχεται με μια επαφή μόνο. Είχαμε αυτοπεποίθηση δεν σου κρύβω στην χημεία μεταξύ μας. (Στα 25 μου) 

εγω δν έκανα ποτέ εξετάσεις τίποτα αφού ήταν λες κ το είχαμε ξεχάσει το θέμα μας. Ακόμα κ τώρα δλδ ο άντρας μου έχει φοβερή αυτοπεποίθηση κ δεν τον άγχωσε ποτέ το σπερμα του. 
 

βαζουμε μπροστά κ για το τρίτο (τώρα στα 29 μου) κ πάλι μόνο με μια επαφή. 
 

θελω να καταλήξω στο γεγονός ότι τότε νέοι είχαμε δεχτεί το γεγονός ότι με τόσο χαλια σπερμα μπορεί κ να μην καταφέρουμε τίποτα κι ομως διαψεύσαμε όλους τους γιατρούς που μας είδαν κ ακόμα κ τώρα μου λένε ότι «ένα και καλό σπερματοζωάριο φτάνει» 

καποιοι μου λένε ότι για να πιάσαμε κ τα 3 με μια επαφή είμαι εγώ πολύ γόνιμη. 
 

δεν ξέρω τι ισχύει (εγώ όταν έπιασα τα άλλα 2 θηλαζα  κιόλας κ θηλάζω ακόμα άρα η προλακτινη μου είναι λίγο αυξημένη ) 

ναι η επιστήμη μας βοηθάει αλλά εγώ συνεχίζω κ πιστεύω ότι ούτε καν η επιστήμη μπορεί να προβλέψει την γονιμοποίηση. Ακόμα μαθαίνουμε. 
 

Φαντάζομαι ότι ψάχνοντας κ κάνοντας πολλές εξετάσεις θα βρίσκετε κάτι κ αυτό θα σας φέρνει σε τέτοια κατάσταση ψυχολογικά που μπορεί να αμφισβητείτε τα πάντα. 

 το πιστεύω ακράδαντα ότι το άγχος παίζει ρόλο. 

από την άλλη καταλαβαίνω ότι όταν περνάει ο καιρός κ δεν έρχεται το αποτέλεσμα μπαίνεις σε διαδικασία να ψάχνεις συνεχώς. 
εγώ είμαι εδώ να σου δείξω ότι όλα μπορούν να γίνουν ❤️❤️❤️ κ θα έρθει το θαύμα σας! Ανεβείτε ψυχολογικά ❤️❤️❤️ είστε υγιείς! Κοιτάξτε να μην χαθείτε μεταξύ σας στο ταξίδι αυτό κ όλα θα έρθουν ❤️❤️❤️ θεωρώ Ότι δεν υπάρχει το τέλειο ζευγάρι (όσον αφορά εξετάσεις κτλ) και  ότι ακόμα κ αυτές οι αδυναμίες του ενός συμπληρώνονται από τον άλλον. 

Ααχ πόσο σ'ευχαριστώ για όλα αυτά τα όμορφα λόγια! Εχεις απόλυτο δίκιο σε όλα!!! Απλά ότι ψάχνουμε βρίσκεται πάνω του και έχει πέσει πολύ ψυχολογικά! Νιώθω αυτό που λες ότι μας έπνιξε όλη αυτή η προσμονή κάθε μήνα αυτή η απογοήτευση! 1,5 χρόνο τώρα ζούμε για αυτό!! Δε ξέρω πραγματικά τη πορεία! Απλά μου είπε ότι δε θέλει να κάνει άλλες εξετάσεις, να το αφήσουμε και όταν έρθει ήρθε..

Ακούω τόσες ιστορίες εδώ μέσα και η δική μας ακόμη δεν έχει happy end..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...