Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

η χοριακή είναι στο 13..η γυναικολόγος δεν αγχώθηκε..μου είπε δεν εχω καν καθυστέρηση και να κάνω να κάνω την άλλη εβδομάδα ξανά! μου έγραψε φιλισιν και 1 ουτρετζεσταν το βράδυ!

Λογική τιμή μου ακούγεται για τόσες μέρες πριν ! Εγώ σκέψου 2 μέρες μετά την καθυστέρηση είχα 153 στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.  Περιμένουμε νέα σου σύντομα  💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

εμένα γράφει 5-25 γκρίζα ζώνη..χοριακή θα ξανακάνω την επόμενη εβδομαδα όπως μου είπε η γιατρός..έχω ενα τεστ ακόμη σπιτι θα το κάνω την αναμενόμενη ημέρα περιόδου να δω θα ειναι πιο έντονο..

Εμένα είναι από 5-30 η γκρίζα ζώνη θα το δείτε κορίτσι μου είναι αρχή ακόμα πόσες μερες μετά την ωορρηξία σου είσαι  ;
 

Κανε λίγο υπομονή και ξανά κανε ένα τεστ όπως λες στην αναμενόμενη ημέρα εύχομαι καλούς διπλασιασμούς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσι μου μην ανησυχεις ισως σ βγηκε τοσο γτ δεν εχεις καν καθυστερηση κ ειναι σε αρχικο σταδιο το σπορακι. Να τη μετρησεις την επομενη εβδομαδα κ ευχομαι καλους διπλασσιασμους

 

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Είσαι πριν την καθυστέρηση κορίτσι μου οπότε δε μου φαίνεται και πολύ περίεργο αυτό το νούμερο! Σίγουρα κάτι πάει να γίνει αφού σε περίπτωση μη εγκυμοσύνης είναι κάτω από 5. Κάνε όπως ακριβώς σου είπε ο γιατρός σου - εύχομαι να διπλασιάζεται όπως πρέπει και να δεις ένα αυξημένο νούμερο την επόμενη εβδομάδα 🤞 σου εδωσε και ουτρο μια χαρά να υποστηρίξει και το σώμα σου όσο χρειαστεί 🙏 

 

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Λογική τιμή μου ακούγεται για τόσες μέρες πριν ! Εγώ σκέψου 2 μέρες μετά την καθυστέρηση είχα 153 στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.  Περιμένουμε νέα σου σύντομα  💙💙

μακάρι κορίτσια μου..υπομονή λίγες μέρες ακόμη..θα ξεκουραστώ, δεν θα κάνω και πολλά πολλά και οτι ειναι να γίνει θα γίνει🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα είναι από 5-30 η γκρίζα ζώνη θα το δείτε κορίτσι μου είναι αρχή ακόμα πόσες μερες μετά την ωορρηξία σου είσαι  ;
 

Κανε λίγο υπομονή και ξανά κανε ένα τεστ όπως λες στην αναμενόμενη ημέρα εύχομαι καλούς διπλασιασμούς 

12η μέρα σήμερα..θα δούμε μεθαύριο με το τεστ τι γίνεται! σε ευχαριστώ πολύ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι ναι δεν ανησυχώ αφού και αυτός μου είπε πως δεν ανησυχεί! Και στην αδερφη μου μια εβδομάδα πίσω την έβγαζε και στην αυχενική την έβγαλε κανονικά! Ναι την επόμενη φορά θα με βάλει να την ακούσω για λίγο 🥳 για δευτερόλεπτα 🤪ευχαριστώ πολυυυυυ κορίτσι μου και εσυ με το καλοοοοοοοο το μπεμπακι σου🥰🌈

Δόξα το θεο όλα καλά🙏 ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε εσενα εύχομαι όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη💝🤰

Να το χαιρεσαι το αγοράκι σου κορίτσι μου και να το καμαρώνεις 🙏 ναι ναι και στην προηγούμενη εγκυμοσυνη το ίδιο 😂 και την επόμενη που με έβαλε μιλάμε δευτερόλεπτα ούτε πρόλαβε να τραβήξει βίντεο ο σύντροφος😂

Θεωρώ πως είναι καλοί παλμοί🙏 όχι όχι δεν είπα κάτι από το άγχος μου και την αγωνία μου αφού είδα ότι όλα είναι καλά μετά δεν με

ενοιαξε να τον ρωτήσω τίποτα😂 φαντάσου μου έγραψε σε ένα χαρτάκι τις εξετάσεις που πρέπει να κάνω και το έχασα ψάχνω πόση ωρα να το βρω αλλά τίποτα! Του έστειλα να μου τις στείλει ‘ 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και εσυ με το καλοοοοο🙏❤️

Δεν πειράζει ίσως και καλύτερα που δεν εκανες κουβέντα μην τα δίνεις (όσο γίνετε ) τόσο σημασία το στήθος και γενικα τα συμπτώματα 

Χαχα κάπου θα το έχεις καταχωνιάσει το χαρτάκι θα το βρεις εξετάσεις απλές σου έβαλε αίματος για θυρεοειδή και ουρά και τέτοια ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenaki12 κορίτσι μ η επιτευξη κυησης θελει κυρίως τυχη. Σε ενα ζευγαρι χωρις κανενα θεμα και οι πιθανότητες για κυηση ειναι 25% σε καθε κυκλο. Καταλαβαινω την απογοήτευση σου. Αλλα πιστεψε με δεν κάνεις τίποτα λαθος. Ποσο καιρο προσπάθειτε? Δεν βλεπω τ λογο να μην κανει ενα σπερμοδιαγραμμα ο σύντροφος σου. Κακό δεν κανει. Εύκολη ειναο η διαδικασία. Τουλ να αποκλεισετε οτι δ φταιει αυτο.

@anna_30 στη θέση σου θα εκανα μια χοριακη την Πέμπτη τη μερα της αναμενομενης δηλαδή κ μετα απο βδομαδα. Ολα καλα εύχομαι να σ πανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω εγώ κάτι? Αν σήμερα η χοριακή είναι 13 άρα οριακά ανιχνεύσιμη σε τεστ, πως γίνεται να την έπιαναν τα τεστ στις προηγούμενες μέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω εγώ κάτι? Αν σήμερα η χοριακή είναι 13 άρα οριακά ανιχνεύσιμη σε τεστ, πως γίνεται να την έπιαναν τα τεστ στις προηγούμενες μέρες?

Πιστευω πως επειδη ειναι αρχομενη κυηση...σκεψου οτι κ τα τεστ δεν ειναι και τοσο αξιοπιστα ...εγω προσωπικα δεν τα εμπιστευομαι ουτε της ωορηξιας ουτε της εγκυμοσυνης...στη κολλητη μου εδειχναν ολα θετικα τα τεστ αλλα χοριακη 0..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια σας παρακαλώ 25,40 αμη τι φάση?? Είμαι 27 είναι καλή η χαμηλή???

Κορίτσι πρέπει να μας πεις σε τι μονάδα μέτρησης είναι αυτό το νούμερο γιατί αν είναι ng/mL είναι τεράστιο! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Πιστευω πως επειδη ειναι αρχομενη κυηση...σκεψου οτι κ τα τεστ δεν ειναι και τοσο αξιοπιστα ...εγω προσωπικα δεν τα εμπιστευομαι ουτε της ωορηξιας ουτε της εγκυμοσυνης...στη κολλητη μου εδειχναν ολα θετικα τα τεστ αλλα χοριακη 0..

Κοίτα εμένα της ωορρηξίας πέφτουν 100% μέσα .γιατί από το θετικό τεστ μετά από 14 ημέρες ακριβώς έρχεται η περίοδος... ποτέ δεν έπεσαν έξω...ΑΛΛΑ τα ηλεκτρονικά αυτά με τις φατσούλες τα clear blue...με τα άλλα δεν έβγαλα ΠΟΤΕ άκρη...τα τεστ εγκυμοσύνης θα συμφωνήσω τα έχουν κάνει χάλια...αυτά με τις γραμμές γιατί το ηλεκτρονικό πάλι ποτέ δεν μου έχει κάνει λαθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@flowerv αν η μονάδα μέτρησης είναι pmol/l τότε είσαι εντός των φυσιολογικών για μια γυναίκα στην ηλικία σου με βάση το παρακάτω διάγραμμα ☺️

 

IMG_20240723_161131.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@flowerv αν η μονάδα μέτρησης είναι pmol/l τότε είσαι εντός των φυσιολογικών για μια γυναίκα στην ηλικία σου με βάση το παρακάτω διάγραμμα ☺️

 

IMG_20240723_161131.jpg

Κάτσε να σου πω και το δικό μου να με πεις...βλέπω τα ξέρεις 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

η χοριακή είναι στο 13..η γυναικολόγος δεν αγχώθηκε..μου είπε δεν εχω καν καθυστέρηση και να κάνω να κάνω την άλλη εβδομάδα ξανά! μου έγραψε φιλισιν και 1 ουτρετζεσταν το βράδυ!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Δεν είναι γκρίζα ζώνη.. έχω κάνει αρκετές χοριακες στα 3 χρόνια που προσπαθούμε και πάντα ήταν 0.01 και ποτέ παραπάνω.. την μια φορά που είχα πάνω από 0.01 ήμουν έγκυος!! Είσαι πριν την καθυστέρηση και είναι αναμενόμενη αυτή η τιμή!! Εγώ είχα 8.9 χοριακη 3 μέρες πριν την αναμενόμενη!!Φυσικά και εγώ αγχώθηκα και απορούσα γιατί είναι τόσο χαμηλή και έβλεπα αλλά κορίτσια που πριν την καθυστέρηση είχαν πολύ καλές τιμές αλλά ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός όπως και η κάθε εγκυμοσύνη αλλά και τα μικροβιολογικά επίσης! Αν το έκανες κάπου αλλού ίσως να σου έβγαζαν μεγαλύτερη τιμή!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!! Με το καλό 🥰🥰♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@flowerv αν η μονάδα μέτρησης είναι pmol/l τότε είσαι εντός των φυσιολογικών για μια γυναίκα στην ηλικία σου με βάση το παρακάτω διάγραμμα ☺️

 

IMG_20240723_161131.jpg

IMG_20240723_181914.thumb.jpg.b7bf95ee88a6699abf266ef32ded38c0.jpg

Πώς το βλέπεις;;;ο γιατρός για την ηλικία μου με είπε είναι καλη

Ααα είμαι 36

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

IMG_20240723_181914.thumb.jpg.b7bf95ee88a6699abf266ef32ded38c0.jpg

Πώς το βλέπεις;;;ο γιατρός για την ηλικία μου με είπε είναι καλη

Ααα είμαι 36

Χαχαχαχα απλά γκουγκλαρω και χρησιμοποιώ το chatgpt μη νομίζεις 😂😂😂

Λοιπόν για σένα, με βάση το διάγραμμα είσαι στην πορτοκαλί ζώνη που είναι αναμενόμενο και φυσιολογικό για την ηλικία σου. Ο κύριος chatgpt λέει συγκεκριμένα ότι υπάρχει ναι μεν πτώση στην παρακαταθήκη των ωοθυλάκιων ωστόσο είναι λειτουργικό το σύστημα και υπάρχουν πιθανότητες σύλληψης. Βέβαια κορίτσια να θυμόμαστε ότι η ΑΜΗ από μόνη της δε μας λέει και πολλά, πρέπει να τη δει ο γιατρός συνδυαστικά και με άλλες εξετάσεις όπως η FSH και ο υπέρηχος σε συγκεκριμένες μέρες του κύκλου. Έτσι μου είχε πει εμένα η ειδικός γονιμότητας τότε ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Χαχαχαχα απλά γκουγκλαρω και χρησιμοποιώ το chatgpt μη νομίζεις 😂😂😂

Λοιπόν για σένα, με βάση το διάγραμμα είσαι στην πορτοκαλί ζώνη που είναι αναμενόμενο και φυσιολογικό για την ηλικία σου. Ο κύριος chatgpt λέει συγκεκριμένα ότι υπάρχει ναι μεν πτώση στην παρακαταθήκη των ωοθυλάκιων ωστόσο είναι λειτουργικό το σύστημα και υπάρχουν πιθανότητες σύλληψης. Βέβαια κορίτσια να θυμόμαστε ότι η ΑΜΗ από μόνη της δε μας λέει και πολλά, πρέπει να τη δει ο γιατρός συνδυαστικά και με άλλες εξετάσεις όπως η FSH και ο υπέρηχος σε συγκεκριμένες μέρες του κύκλου. Έτσι μου είχε πει εμένα η ειδικός γονιμότητας τότε ☺️

Ααα ωραία ευχαριστώ 😉😍  ναι τα είχα κάνει συνδυαστικά!!!και μου είπε τα ίδια!!!

Πώς πας εσύ;;;;σε ποια εβδομάδα είσαι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ααα ωραία ευχαριστώ 😉😍  ναι τα είχα κάνει συνδυαστικά!!!και μου είπε τα ίδια!!!

Πώς πας εσύ;;;;σε ποια εβδομάδα είσαι;;;;

Τέλεια κορίτσι μου, ο,τι σου λέει ο γιατρός, μην ακούς εμένα με το ΑΙ 😂😂 (αν και μπορώ να πω ότι ο,τι έχω ρωτήσει εκεί δεν είναι και τέλειος άκυρο 😅)

Σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσι μου! Έχω να δω το μωράκι απ' την αυχενική που ήταν 1/07 (τότε 12+6) και σήμερα είμαι ακριβώς 16 εβδομάδων! Την ερχόμενη Πέμπτη έχουμε υπέρηχο για ένα τσεκ και τον Αύγουστο μου εχουν κλείσει και τη β' επιπέδου 🥰 ένας Θεός ξέρει πόσο έχω αντέξει μέχρι όλες αυτές τις εμβομαδες απ' την αυχενική αλλά δε μπορείς να κάνεις κι αλλιώς... Ανυπομονούμε να πάμε τη Πέμπτη και ευελπιστούμε ότι το μωράκι μεγαλώνει καλά και εξακολουθεί να είναι υγιές 🤞🤞🤞🙏🙏🙏

Τα συμπτώματα μου έχουν εξαφανιστεί τελείως απ' την 12η εβδ με μικρές παραλλαγές/διακυμάνσεις αλλά πλέον δε νιώθω κιόλας ότι είμαι έγκυος 😅 είναι λίγο περίεργη αυτή η φάση που είναι αραιά και τα ραντεβού αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και επιτέλους να απολαύσω και την εγκυμοσύνη μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Δεν είναι γκρίζα ζώνη.. έχω κάνει αρκετές χοριακες στα 3 χρόνια που προσπαθούμε και πάντα ήταν 0.01 και ποτέ παραπάνω.. την μια φορά που είχα πάνω από 0.01 ήμουν έγκυος!! Είσαι πριν την καθυστέρηση και είναι αναμενόμενη αυτή η τιμή!! Εγώ είχα 8.9 χοριακη 3 μέρες πριν την αναμενόμενη!!Φυσικά και εγώ αγχώθηκα και απορούσα γιατί είναι τόσο χαμηλή και έβλεπα αλλά κορίτσια που πριν την καθυστέρηση είχαν πολύ καλές τιμές αλλά ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός όπως και η κάθε εγκυμοσύνη αλλά και τα μικροβιολογικά επίσης! Αν το έκανες κάπου αλλού ίσως να σου έβγαζαν μεγαλύτερη τιμή!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!! Με το καλό 🥰🥰♥️

Τα λόγια σου με καθησύχασαν λίγο..σε ευχαριστω κορίτσι μου, να είσαι καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Τέλεια κορίτσι μου, ο,τι σου λέει ο γιατρός, μην ακούς εμένα με το ΑΙ 😂😂 (αν και μπορώ να πω ότι ο,τι έχω ρωτήσει εκεί δεν είναι και τέλειος άκυρο 😅)

Σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσι μου! Έχω να δω το μωράκι απ' την αυχενική που ήταν 1/07 (τότε 12+6) και σήμερα είμαι ακριβώς 16 εβδομάδων! Την ερχόμενη Πέμπτη έχουμε υπέρηχο για ένα τσεκ και τον Αύγουστο μου εχουν κλείσει και τη β' επιπέδου 🥰 ένας Θεός ξέρει πόσο έχω αντέξει μέχρι όλες αυτές τις εμβομαδες απ' την αυχενική αλλά δε μπορείς να κάνεις κι αλλιώς... Ανυπομονούμε να πάμε τη Πέμπτη και ευελπιστούμε ότι το μωράκι μεγαλώνει καλά και εξακολουθεί να είναι υγιές 🤞🤞🤞🙏🙏🙏

Τα συμπτώματα μου έχουν εξαφανιστεί τελείως απ' την 12η εβδ με μικρές παραλλαγές/διακυμάνσεις αλλά πλέον δε νιώθω κιόλας ότι είμαι έγκυος 😅 είναι λίγο περίεργη αυτή η φάση που είναι αραιά και τα ραντεβού αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και επιτέλους να απολαύσω και την εγκυμοσύνη μου 🥰

Ποπό πως πέρασε ο καιρός!!!!!! Στον 5ο μήνα μπήκες!!!! απίστευτο!!!σαν εχθές μου φαίνεται που μας είπες είναι έγκυος!!! Εγώ θα σου πω ότι είσαι υπέρ τυχερή που δεν έχεις συμπτώματα...εγώ υπέφερα από ζαλάδες και ανάγουλες το πρώτο τρίμηνο στις εγκυμοσύνες μου !!!ζηλεύω πολύ όσες δεν είχαν ποτέ τέτοια συμπτώματα.... 

Δεν σας έχουν πει φύλο;;;εγώ το είχα μάθει στην αυχενική διαφάνεια και στα δύο....τώρα στην β επιπέδου θα δείτε σίγουρα!!!

Όλα με το καλό εύχομαι 🫶😍🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ποπό πως πέρασε ο καιρός!!!!!! Στον 5ο μήνα μπήκες!!!! απίστευτο!!!σαν εχθές μου φαίνεται που μας είπες είναι έγκυος!!! Εγώ θα σου πω ότι είσαι υπέρ τυχερή που δεν έχεις συμπτώματα...εγώ υπέφερα από ζαλάδες και ανάγουλες το πρώτο τρίμηνο στις εγκυμοσύνες μου !!!ζηλεύω πολύ όσες δεν είχαν ποτέ τέτοια συμπτώματα.... 

Δεν σας έχουν πει φύλο;;;εγώ το είχα μάθει στην αυχενική διαφάνεια και στα δύο....τώρα στην β επιπέδου θα δείτε σίγουρα!!!

Όλα με το καλό εύχομαι 🫶😍🙏

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ ❤️ 

Τι 1ο τρίμηνο σερνομουν και είχα πολλές αναγουλες, κι όλα τα γνωστά εκτός από εμετούς - έκανα μετρημένες 4 φορές 😅 τώρα έχω αλλα μικρό συμπτώματα αλλά καμία σχέση με το πρώτο τρίμηνο! Πιστεύω ότι συνέβαλε και το γεγονός ότι σταμάτησα και την προγεστερόνη οπότε κάπως ήρθα στα ίσα μου. Νιώθω πολύ καλύτερα οπότε προσπαθώ να το απολαμβάνω 🥰 

Στην αυχενική το μωρό κοιμόταν όταν πήγαμε κι επειδή κάναμε το παν να το ξυπνήσουμε για να μη χρειαστεί να ξανά κανονίζουμε μετά ήταν έξαλλο και μας γυρνούσε πλάτη, είχε σταυρώσει τα πόδια, δε μπορέσαμε να δούμε φύλο. Ίσα ίσα ο εμβρυολογος μπόρεσε να εστίασει στα σημαντικά σημεία για να δούμε αν όλα εξελίσσονται ομαλά 😅

Τώρα την Πέμπτη που θα είναι 16+2 κρατάω μια ελπίδα μήπως και δούμε κάτι αλλά πιο πολύ Μ ενδιαφέρει να είναι καλά το μωράκι 🙏 κι αν καταφέρει να φανεί καλώς γιατί θέλουμε να κάνουμε κι ένα παρτακι gender reveal με τους φίλους εδώ, για να δούμε 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου δε σας προλαβαίνω σήμερα!!! 

@ditaki είσαι μεγάλη ανακούφιση για μένα να ξέρεις... 28+3 η μπουμπού μου ήταν 1067γρ και μου είπαν ότι είναι μικρή και πίσω στο βάρος της!!! Και τα προηγούμενα 2 σου παιδάκια, πόσο γεννήθηκαν τελικά; Κατάφερες να γεννήσεις φυσιολογικά;

@Mpourmpouloμου γλυκιά... ΌΛΑ πάνε καλά καρδούλα μου... Σκέψου θετικά μόνο αυτήν τη φορά... σε παρακαλώ θερμά! Το κάπνισμα το έχεις κόψει τελείως ή όχι ακόμα; 

@Θέτις Κ.μου.... πως πέρασε έτσι ο καιρός κορίτσι μου; Για κοριτσάκι μου μυρίζεται το μικράκι σου!!! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου ΌΣΟ δεν πάει!!!

@marinamanoulitsaθα έρθει και το 3ο κορίτσι μου!!! Εκεί που δε θα το περιμένεις!

@anna_30εγώ όταν είχα αποβάλει είχα 4 μέρα καθυστέρησης τόσο χαμηλή χοριακή... Εσύ που δεν έχεις ακόμα καν καθυστέρηση είσαι καλά... Κάνε άλλη μια την Πέμπτη που περίμενες κανονικά και μετά κάνεις και την άλλη βδομάδα που σου είπε ο γιατρός σου! Συγχαρητήρια για το σποράκι σας κορίτσι μου!!! Να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

12η μέρα σήμερα..θα δούμε μεθαύριο με το τεστ τι γίνεται! σε ευχαριστώ πολύ ❤️ 

12 μέρα κορίτσι μου νομίζω η τιμή δικαιολογείται ♥️ είναι πολύ νωρίς!!! Θα δεις σε λίγες μέρες θα είναι μια μεγάλη χοριακή!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου δε σας προλαβαίνω σήμερα!!! 

@ditaki είσαι μεγάλη ανακούφιση για μένα να ξέρεις... 28+3 η μπουμπού μου ήταν 1067γρ και μου είπαν ότι είναι μικρή και πίσω στο βάρος της!!! Και τα προηγούμενα 2 σου παιδάκια, πόσο γεννήθηκαν τελικά; Κατάφερες να γεννήσεις φυσιολογικά;

@Mpourmpouloμου γλυκιά... ΌΛΑ πάνε καλά καρδούλα μου... Σκέψου θετικά μόνο αυτήν τη φορά... σε παρακαλώ θερμά! Το κάπνισμα το έχεις κόψει τελείως ή όχι ακόμα; 

@Θέτις Κ.μου.... πως πέρασε έτσι ο καιρός κορίτσι μου; Για κοριτσάκι μου μυρίζεται το μικράκι σου!!! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου ΌΣΟ δεν πάει!!!

@marinamanoulitsaθα έρθει και το 3ο κορίτσι μου!!! Εκεί που δε θα το περιμένεις!

@anna_30εγώ όταν είχα αποβάλει είχα 4 μέρα καθυστέρησης τόσο χαμηλή χοριακή... Εσύ που δεν έχεις ακόμα καν καθυστέρηση είσαι καλά... Κάνε άλλη μια την Πέμπτη που περίμενες κανονικά και μετά κάνεις και την άλλη βδομάδα που σου είπε ο γιατρός σου! Συγχαρητήρια για το σποράκι σας κορίτσι μου!!! Να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!

Καλε η κόρη μου η πρώτη που 27+5 ήταν 950γραμμαρια γεννήθηκε στις 38 εβδομάδες 2980γραμμαρια με καισαρική λόγω ισχιακής προβολής αλλιώς φυσιολογικά θα είχε γεννηθεί.

Ο Γιος μου 27+4 ήταν 1350γραμ και γεννήθηκε στις 40 εβδομάδες 3870 φυσιολογικά.
 Όποτε μην σε αγχώνει…

@Θέτις Κ. πω πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός….αντε αναμένουμε και εμείς να μάθουμε το φύλο του μωρού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

Κορίτσι μουυυυυυ συγχαρητηριαααα🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοο! Περιμενουμε την χοριακουλα σου🥳🥳🥳🥳🥳🥳🫠🫠🫠🫠

Κοριτσια μου αρχικά σας ευχαριστώ παρά πολύ για το ενδιαφέρων σας❤️

Λοιπον, το σπορακι μου μεγαλωσε❤️ είδα την καρδουλα του να παλετε αλλά δεν με έβαλε να το ακούσω γτ μου είπε το επηρεάζει τώρα που είναι μικρουλι αλλά του έκανε καρδιογράφημα και είχε 122 παλμούς🥳 με βγάζει 4 μέρες πίσω ο υπερυχος αλλά αυτό είναι επειδη πρώτον η σπερματεγχυνση έγινε 16η μέρες όποτε -2 μέρες πίσω και επιπλέον η συληψη δεν εγινε την ημέρα της σπερματεγχυνσης μιας και τα αυγα δεν είχαν σπάσει ! Μου είπε πως δεν τον ανησυχεί και σίγουρα θα το δούμε στην αυχενική! Μου έκλεισε και αυχενική για 3 Σεπτέμβρη ! Τώρα θα με δει 1η Αυγούστου και επειδη μετά λείψει για Αύγουστο θα βρουμε ή θα μου βρει έναν γυναικολόγο εδώ κοντα για να μου κάνει έναν υπερυχο στο ενδιάμεσο μέχρι να γυρίσει ο γιατρός μου! Με έβαλε επίσης να κάνω και τις πρώτες εξετάσεις ! Δόξα το θεο κοριτσια μου όλα καλααα🙏🙏🙏🙏🥳🥳🥳

Αχ μπουρμπουλακι μου η κορούλα έρχεται. 

Να ξέρεις 3.09 για εμένα είναι πολύ σημαντική ημέρα.. 

03.09.22 είχα κάνει εμβρυομεταφορα στα δίδυμα 

03.09.23 έκανα τεστ εγκυμοσύνης στον Ταρζάν (5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και είχε δείξει θετικό ) 

Για αυτό έχω ένα τέλειο φιλιγκ θα δεις την κορούλα σου να μεγαλώνει . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...