Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

Κορίτσι μουυυυυυ συγχαρητηριαααα🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοο! Περιμενουμε την χοριακουλα σου🥳🥳🥳🥳🥳🥳🫠🫠🫠🫠

Κοριτσια μου αρχικά σας ευχαριστώ παρά πολύ για το ενδιαφέρων σας❤️

Λοιπον, το σπορακι μου μεγαλωσε❤️ είδα την καρδουλα του να παλετε αλλά δεν με έβαλε να το ακούσω γτ μου είπε το επηρεάζει τώρα που είναι μικρουλι αλλά του έκανε καρδιογράφημα και είχε 122 παλμούς🥳 με βγάζει 4 μέρες πίσω ο υπερυχος αλλά αυτό είναι επειδη πρώτον η σπερματεγχυνση έγινε 16η μέρες όποτε -2 μέρες πίσω και επιπλέον η συληψη δεν εγινε την ημέρα της σπερματεγχυνσης μιας και τα αυγα δεν είχαν σπάσει ! Μου είπε πως δεν τον ανησυχεί και σίγουρα θα το δούμε στην αυχενική! Μου έκλεισε και αυχενική για 3 Σεπτέμβρη ! Τώρα θα με δει 1η Αυγούστου και επειδη μετά λείψει για Αύγουστο θα βρουμε ή θα μου βρει έναν γυναικολόγο εδώ κοντα για να μου κάνει έναν υπερυχο στο ενδιάμεσο μέχρι να γυρίσει ο γιατρός μου! Με έβαλε επίσης να κάνω και τις πρώτες εξετάσεις ! Δόξα το θεο κοριτσια μου όλα καλααα🙏🙏🙏🙏🥳🥳🥳

Συγχαρητήρια κορίτσι μου.[smilie=hello2.gif] Μια χαρά είναι το μωρούλι σας, μεγαλώνει. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσια μουυυυυ σας ευχαριστώ πολύ για τα μηνυματα σας ❤️❤️ πήγα το πρωί για χοριακή και περιμένω αποτελέσματα μέσα στην μέρα :) ειμαι περιεργη να δω ποσο θα βγει τόσο νωρις.. βήμα βήμα..

@Παρασκευαιδου ζαιρα μουυυυυ...τι να πω για εσενα πιαααα ❤️ σε ευχαριστώ προσωπικά που όταν έπεφτα ησουν εδω όπως και όλα τα κορίτσια!! Σκέψου ξανά την πρόταση μου να ανοίξουμε μαγαζί :P 

@Mpourmpoulo κοπέλα μου αναμένουμε νέα σου ❤️ 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου !!!! Να πάνε όλα υπέροχα !!! Με το καλό !!!! 🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

Κορίτσι μουυυυυυ συγχαρητηριαααα🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοο! Περιμενουμε την χοριακουλα σου🥳🥳🥳🥳🥳🥳🫠🫠🫠🫠

Κοριτσια μου αρχικά σας ευχαριστώ παρά πολύ για το ενδιαφέρων σας❤️

Λοιπον, το σπορακι μου μεγαλωσε❤️ είδα την καρδουλα του να παλετε αλλά δεν με έβαλε να το ακούσω γτ μου είπε το επηρεάζει τώρα που είναι μικρουλι αλλά του έκανε καρδιογράφημα και είχε 122 παλμούς🥳 με βγάζει 4 μέρες πίσω ο υπερυχος αλλά αυτό είναι επειδη πρώτον η σπερματεγχυνση έγινε 16η μέρες όποτε -2 μέρες πίσω και επιπλέον η συληψη δεν εγινε την ημέρα της σπερματεγχυνσης μιας και τα αυγα δεν είχαν σπάσει ! Μου είπε πως δεν τον ανησυχεί και σίγουρα θα το δούμε στην αυχενική! Μου έκλεισε και αυχενική για 3 Σεπτέμβρη ! Τώρα θα με δει 1η Αυγούστου και επειδη μετά λείψει για Αύγουστο θα βρουμε ή θα μου βρει έναν γυναικολόγο εδώ κοντα για να μου κάνει έναν υπερυχο στο ενδιάμεσο μέχρι να γυρίσει ο γιατρός μου! Με έβαλε επίσης να κάνω και τις πρώτες εξετάσεις ! Δόξα το θεο κοριτσια μου όλα καλααα🙏🙏🙏🙏🥳🥳🥳

Όμορφα νέα!!! Έτσι έκανε κ σε μένα όταν πήγα πρώτη φορά δεν με είχε βάλει να ακούσω καρδούλα για τον ίδιο λόγο. Και τώρα έχω ένα αγοράκι 11 μηνών μπουκιά και συχώριο!!!! 🥹🥹😍😍 θα πάνε όλα τέλεια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 28 εβδομάδων και σημερα ξύπνησα με λίγο αίμα. Ο γιατρός είπε πως μάλλον είναι από τον χθεσινό κολπικο υπέρηχο που κάναμε αλλά να προσέξω και να το παρακολουθώ σήμερα να δούμε πως θα πάει. Ευτυχώς δεν έχω πολλές συσπάσεις! 
Η μπουμπου παραμένει ιδιαίτερα δραστήρια και έφτασε αισίως τα 1056γρ. 🩷

Κορίτσι μου από αυτό θα είναι λογικά το αιματακι που είδες αφού δεν ανησυχεί και ο γιατρός σου απλά πρόσεχε λίγο και όλα καλα

Κολπικά υπέρηχο γιατί σου έκανε ;

μεγαλωσε η μικρούλα σου εφτάσε το ένα κιλό και συνεχίζει 🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

Κορίτσι μουυυυυυ συγχαρητηριαααα🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοο! Περιμενουμε την χοριακουλα σου🥳🥳🥳🥳🥳🥳🫠🫠🫠🫠

Κοριτσια μου αρχικά σας ευχαριστώ παρά πολύ για το ενδιαφέρων σας❤️

Λοιπον, το σπορακι μου μεγαλωσε❤️ είδα την καρδουλα του να παλετε αλλά δεν με έβαλε να το ακούσω γτ μου είπε το επηρεάζει τώρα που είναι μικρουλι αλλά του έκανε καρδιογράφημα και είχε 122 παλμούς🥳 με βγάζει 4 μέρες πίσω ο υπερυχος αλλά αυτό είναι επειδη πρώτον η σπερματεγχυνση έγινε 16η μέρες όποτε -2 μέρες πίσω και επιπλέον η συληψη δεν εγινε την ημέρα της σπερματεγχυνσης μιας και τα αυγα δεν είχαν σπάσει ! Μου είπε πως δεν τον ανησυχεί και σίγουρα θα το δούμε στην αυχενική! Μου έκλεισε και αυχενική για 3 Σεπτέμβρη ! Τώρα θα με δει 1η Αυγούστου και επειδη μετά λείψει για Αύγουστο θα βρουμε ή θα μου βρει έναν γυναικολόγο εδώ κοντα για να μου κάνει έναν υπερυχο στο ενδιάμεσο μέχρι να γυρίσει ο γιατρός μου! Με έβαλε επίσης να κάνω και τις πρώτες εξετάσεις ! Δόξα το θεο κοριτσια μου όλα καλααα🙏🙏🙏🙏🥳🥳🥳

Πάντως από παλμούς μια χαρά είσαι αν είναι και πίσω κιόλας εγω 7 εβδ είχε 129 😊

του εκανες κουβέντα για τα συμπτώματα ; Ότι σε ενοχλούσε το στήθος και τώρα όχι ; 
Αλλά συμπτώματα έχεις γενικα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου από αυτό θα είναι λογικά το αιματακι που είδες αφού δεν ανησυχεί και ο γιατρός σου απλά πρόσεχε λίγο και όλα καλα

Κολπικά υπέρηχο γιατί σου έκανε ;

μεγαλωσε η μικρούλα σου εφτάσε το ένα κιλό και συνεχίζει 🩷

Μετράμε τον τράχηλο γιατί ήταν πολύ πιο μικρος σε σχέση με τις δυο προηγούμενες φορές και λίγο πιο πάνω απ το όριο. Εχθές η αλήθεια δυσκολευτήκαμε να τον μετρήσουμε, άλλαξα 2 φορές στάση γιατί φαίνονταν ανεπαρκής ενώ τελικά δεν ήταν και με ενόχλησε αρκετά εκείνη την ώρα ο υπέρηχος. Ευτυχώς έχω καμία ώρα που άλλαξα και δεν έχει βγάλει πάλι αίμα. 
Μεγαλώνει ναι…κοιτούσα τις αντίστοιχες εβδομάδες απ τα αλλά δυο και πάει καλά η ανάπτυξη της! 
εσυ τελικά ποτε θα πας στο γιατρο; Αρχές Αυγούστου δεν είναι να γεννήσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

Κορίτσι μουυυυυυ συγχαρητηριαααα🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοο! Περιμενουμε την χοριακουλα σου🥳🥳🥳🥳🥳🥳🫠🫠🫠🫠

Κοριτσια μου αρχικά σας ευχαριστώ παρά πολύ για το ενδιαφέρων σας❤️

Λοιπον, το σπορακι μου μεγαλωσε❤️ είδα την καρδουλα του να παλετε αλλά δεν με έβαλε να το ακούσω γτ μου είπε το επηρεάζει τώρα που είναι μικρουλι αλλά του έκανε καρδιογράφημα και είχε 122 παλμούς🥳 με βγάζει 4 μέρες πίσω ο υπερυχος αλλά αυτό είναι επειδη πρώτον η σπερματεγχυνση έγινε 16η μέρες όποτε -2 μέρες πίσω και επιπλέον η συληψη δεν εγινε την ημέρα της σπερματεγχυνσης μιας και τα αυγα δεν είχαν σπάσει ! Μου είπε πως δεν τον ανησυχεί και σίγουρα θα το δούμε στην αυχενική! Μου έκλεισε και αυχενική για 3 Σεπτέμβρη ! Τώρα θα με δει 1η Αυγούστου και επειδη μετά λείψει για Αύγουστο θα βρουμε ή θα μου βρει έναν γυναικολόγο εδώ κοντα για να μου κάνει έναν υπερυχο στο ενδιάμεσο μέχρι να γυρίσει ο γιατρός μου! Με έβαλε επίσης να κάνω και τις πρώτες εξετάσεις ! Δόξα το θεο κοριτσια μου όλα καλααα🙏🙏🙏🙏🥳🥳🥳

Μια χαρά μεγαλώνει το σποράκι σου όλα καλά να πάνε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ditaki είπε:

Μετράμε τον τράχηλο γιατί ήταν πολύ πιο μικρος σε σχέση με τις δυο προηγούμενες φορές και λίγο πιο πάνω απ το όριο. Εχθές η αλήθεια δυσκολευτήκαμε να τον μετρήσουμε, άλλαξα 2 φορές στάση γιατί φαίνονταν ανεπαρκής ενώ τελικά δεν ήταν και με ενόχλησε αρκετά εκείνη την ώρα ο υπέρηχος. Ευτυχώς έχω καμία ώρα που άλλαξα και δεν έχει βγάλει πάλι αίμα. 
Μεγαλώνει ναι…κοιτούσα τις αντίστοιχες εβδομάδες απ τα αλλά δυο και πάει καλά η ανάπτυξη της! 
εσυ τελικά ποτε θα πας στο γιατρο; Αρχές Αυγούστου δεν είναι να γεννήσεις; 

Ααα ναι αν μετράει τράχηλο είναι πιο σωστή η μέτρηση έτσι όποτε αν σε ενόχλησε και στην εξέταση σίγουρα είναι αυτό κορίτσι μου.. λογικά δεν θα βγάλεις και άλλο 😊

εγω αύριο έχω γιατρό θα πάω να με δει και να κλείσουμε ημερομηνια για την καισαρική 

Ναι πρώτα ο θεος μάλλον 8/8 θα πάω αύριο θα ξέρω σίγουρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα ναι αν μετράει τράχηλο είναι πιο σωστή η μέτρηση έτσι όποτε αν σε ενόχλησε και στην εξέταση σίγουρα είναι αυτό κορίτσι μου.. λογικά δεν θα βγάλεις και άλλο 😊

εγω αύριο έχω γιατρό θα πάω να με δει και να κλείσουμε ημερομηνια για την καισαρική 

Ναι πρώτα ο θεος μάλλον 8/8 θα πάω αύριο θα ξέρω σίγουρα 

Άντε θα περιμένουμε αύριο να μας πεις…πωωωω είναι τόσο κοντά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αχ περίμενα πως και πως τα νέα σου κορίτσι μου ❤️❤️

Όλα εξαιρετικά για την εβδομάδα σας, 7 week milestone 

κι εμένα 125 παλμούς είχε 6+5 ! μη σε ανησυχεί καθόλου όπως είπε κι ο γιατρός άλλωστε που σε βγάζει 4 μέρες πίσω, είναι αμελητέα η διαφορά πρώτον και δεύτερον μέχρι την αυχενική θα αλλάζει αυτό. Εμένα 2 φορές με αλλάξαν κι η γυναικολόγος μου είπε ότι παίζει ρόλο το μηχάνημα και επιπλέον το εμβρυάκι σ αυτό το στάδιο είναι πολύ πολύ μικρούλι οπότε έχει να κάνει κι από πού μέχρι πού το πιάνει να το μετρήσει ο εκάστοτε γιατρός. Στη δικ΄η μου περίπτωση στην αυχενική τελικά η μέτρηση ήρθε σε αρμονία με την ΤΕΡ κτλ, οπότε από εκεί που με είχαν βγάλει μέχρι και 6 μέρες πίσω, πήγα 6 μέρες μπροστά. Οπότε μη σε απασχολεί καθόλου! Πηγαίνει σούπερ κορίτσι μου 👌💗💗💗 την επόμενη φορά θα σε βάλει να την ακούσεις για λίγο λογικά οπότε σου εύχομαι έναν όμορφο και εκωφαντικό χτύπο!! 🙏🙏🙏

Ναι ναι δεν ανησυχώ αφού και αυτός μου είπε πως δεν ανησυχεί! Και στην αδερφη μου μια εβδομάδα πίσω την έβγαζε και στην αυχενική την έβγαλε κανονικά! Ναι την επόμενη φορά θα με βάλει να την ακούσω για λίγο 🥳 για δευτερόλεπτα 🤪ευχαριστώ πολυυυυυ κορίτσι μου και εσυ με το καλοοοοοοοο το μπεμπακι σου🥰🌈

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου.[smilie=hello2.gif] Μια χαρά είναι το μωρούλι σας, μεγαλώνει. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη🙏❤️

Δόξα το θεο όλα καλά🙏 ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε εσενα εύχομαι όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη💝🤰

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Όμορφα νέα!!! Έτσι έκανε κ σε μένα όταν πήγα πρώτη φορά δεν με είχε βάλει να ακούσω καρδούλα για τον ίδιο λόγο. Και τώρα έχω ένα αγοράκι 11 μηνών μπουκιά και συχώριο!!!! 🥹🥹😍😍 θα πάνε όλα τέλεια ❤️

Να το χαιρεσαι το αγοράκι σου κορίτσι μου και να το καμαρώνεις 🙏 ναι ναι και στην προηγούμενη εγκυμοσυνη το ίδιο 😂 και την επόμενη που με έβαλε μιλάμε δευτερόλεπτα ούτε πρόλαβε να τραβήξει βίντεο ο σύντροφος😂

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πάντως από παλμούς μια χαρά είσαι αν είναι και πίσω κιόλας εγω 7 εβδ είχε 129 😊

του εκανες κουβέντα για τα συμπτώματα ; Ότι σε ενοχλούσε το στήθος και τώρα όχι ; 
Αλλά συμπτώματα έχεις γενικα ;

Θεωρώ πως είναι καλοί παλμοί🙏 όχι όχι δεν είπα κάτι από το άγχος μου και την αγωνία μου αφού είδα ότι όλα είναι καλά μετά δεν με

ενοιαξε να τον ρωτήσω τίποτα😂 φαντάσου μου έγραψε σε ένα χαρτάκι τις εξετάσεις που πρέπει να κάνω και το έχασα ψάχνω πόση ωρα να το βρω αλλά τίποτα! Του έστειλα να μου τις στείλει ‘ 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Μια χαρά μεγαλώνει το σποράκι σου όλα καλά να πάνε!!!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και εσυ με το καλοοοοο🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

Κορίτσι μουυυυυυ συγχαρητηριαααα🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοο! Περιμενουμε την χοριακουλα σου🥳🥳🥳🥳🥳🥳🫠🫠🫠🫠

Κοριτσια μου αρχικά σας ευχαριστώ παρά πολύ για το ενδιαφέρων σας❤️

Λοιπον, το σπορακι μου μεγαλωσε❤️ είδα την καρδουλα του να παλετε αλλά δεν με έβαλε να το ακούσω γτ μου είπε το επηρεάζει τώρα που είναι μικρουλι αλλά του έκανε καρδιογράφημα και είχε 122 παλμούς🥳 με βγάζει 4 μέρες πίσω ο υπερυχος αλλά αυτό είναι επειδη πρώτον η σπερματεγχυνση έγινε 16η μέρες όποτε -2 μέρες πίσω και επιπλέον η συληψη δεν εγινε την ημέρα της σπερματεγχυνσης μιας και τα αυγα δεν είχαν σπάσει ! Μου είπε πως δεν τον ανησυχεί και σίγουρα θα το δούμε στην αυχενική! Μου έκλεισε και αυχενική για 3 Σεπτέμβρη ! Τώρα θα με δει 1η Αυγούστου και επειδη μετά λείψει για Αύγουστο θα βρουμε ή θα μου βρει έναν γυναικολόγο εδώ κοντα για να μου κάνει έναν υπερυχο στο ενδιάμεσο μέχρι να γυρίσει ο γιατρός μου! Με έβαλε επίσης να κάνω και τις πρώτες εξετάσεις ! Δόξα το θεο κοριτσια μου όλα καλααα🙏🙏🙏🙏🥳🥳🥳

Συγχαρητήρια 🥳🥳🥳🥳 μπράβο ρε κορίτσι μου!!!σου αξίζει...πέρασες τόσα πολλά και εσύ!!!! Μακάρι να ειμαι και εγώ έγκυος και να είμαστε μαζί 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tina23 είπε:

Συγχαρητήριααα  ❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Συγχαρητήρια 🎉 🎉 🎉 Με το καλο!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

Κορίτσι μουυυυυυ συγχαρητηριαααα🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοο! Περιμενουμε την χοριακουλα σου🥳🥳🥳🥳🥳🥳🫠🫠🫠🫠

Κοριτσια μου αρχικά σας ευχαριστώ παρά πολύ για το ενδιαφέρων σας❤️

Λοιπον, το σπορακι μου μεγαλωσε❤️ είδα την καρδουλα του να παλετε αλλά δεν με έβαλε να το ακούσω γτ μου είπε το επηρεάζει τώρα που είναι μικρουλι αλλά του έκανε καρδιογράφημα και είχε 122 παλμούς🥳 με βγάζει 4 μέρες πίσω ο υπερυχος αλλά αυτό είναι επειδη πρώτον η σπερματεγχυνση έγινε 16η μέρες όποτε -2 μέρες πίσω και επιπλέον η συληψη δεν εγινε την ημέρα της σπερματεγχυνσης μιας και τα αυγα δεν είχαν σπάσει ! Μου είπε πως δεν τον ανησυχεί και σίγουρα θα το δούμε στην αυχενική! Μου έκλεισε και αυχενική για 3 Σεπτέμβρη ! Τώρα θα με δει 1η Αυγούστου και επειδη μετά λείψει για Αύγουστο θα βρουμε ή θα μου βρει έναν γυναικολόγο εδώ κοντα για να μου κάνει έναν υπερυχο στο ενδιάμεσο μέχρι να γυρίσει ο γιατρός μου! Με έβαλε επίσης να κάνω και τις πρώτες εξετάσεις ! Δόξα το θεο κοριτσια μου όλα καλααα🙏🙏🙏🙏🥳🥳🥳

σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ❤️

@Mpourmpoulo τι υπέροχα νεα ❤️ με το καλό και ο επόμενος υπέρηχος σας και οι εξετάσεις σουυυυ :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΗΡΘΕ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΝΟΜΙΖΩ ❤️❤️ θέλω να ουρλιαξωωωωωω! 4 μήνες μετά την βιοχημική 🤞🤞 αχ ας πάνε όλα καλά τώρα 🧿🌈❤️
 

IMG_9058.thumb.jpeg.023db56561e6d3cb227f7abe60854647.jpeg

Μπράβο κορίτσι μου Συγχαρητήρια είσαι εγκυος ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

Κορίτσι μουυυυυυ συγχαρητηριαααα🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοο! Περιμενουμε την χοριακουλα σου🥳🥳🥳🥳🥳🥳🫠🫠🫠🫠

Κοριτσια μου αρχικά σας ευχαριστώ παρά πολύ για το ενδιαφέρων σας❤️

Λοιπον, το σπορακι μου μεγαλωσε❤️ είδα την καρδουλα του να παλετε αλλά δεν με έβαλε να το ακούσω γτ μου είπε το επηρεάζει τώρα που είναι μικρουλι αλλά του έκανε καρδιογράφημα και είχε 122 παλμούς🥳 με βγάζει 4 μέρες πίσω ο υπερυχος αλλά αυτό είναι επειδη πρώτον η σπερματεγχυνση έγινε 16η μέρες όποτε -2 μέρες πίσω και επιπλέον η συληψη δεν εγινε την ημέρα της σπερματεγχυνσης μιας και τα αυγα δεν είχαν σπάσει ! Μου είπε πως δεν τον ανησυχεί και σίγουρα θα το δούμε στην αυχενική! Μου έκλεισε και αυχενική για 3 Σεπτέμβρη ! Τώρα θα με δει 1η Αυγούστου και επειδη μετά λείψει για Αύγουστο θα βρουμε ή θα μου βρει έναν γυναικολόγο εδώ κοντα για να μου κάνει έναν υπερυχο στο ενδιάμεσο μέχρι να γυρίσει ο γιατρός μου! Με έβαλε επίσης να κάνω και τις πρώτες εξετάσεις ! Δόξα το θεο κοριτσια μου όλα καλααα🙏🙏🙏🙏🥳🥳🥳

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά είναι!!! 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε?

μπαινω κ σας διαβαζω, αλλα ειναι πολυ δυσκολη περιοδος για τη δουλεια μου..

Ποσο χάρηκα με τα τόσα θετικά τεστάκια αυτό τoν μήνα!! ευχομαι σε κάθε μια από εσάς μια καλή και τελειόμηνη κύηση και μωράκια στις αγκαλίτσες σας!!!

εγω δυστυχώς είμαι από τις άτυχες που για ακόμη έναν μ΄ήνα ήρθε η ακατανόμαστη... εχω στεναχωρεθεί πολύ πάλι, αλλά δεν θέλω να το δείξω στον άντρα μου γιατί το πήρε κι αυτός βαριά.. Θέλει να κάνει σπερμοδιάγραμμα παρόλο που ο γυναικολόγος μου είπε πως πριν τον χρόνο και εφοσον κάνω ωορρηξια δεν χρει΄άζεται άλλο ψάξιμο..

πως γίνεται? είναι διαφορετικά από εργαστήριο σε εργαστήριο? επίσης όσες έχει κάνει ο συντροφος έκανε μόνος ή πρωτα πήγε σε ουρολόγο?

ήταν ο καλύτερος μήνας μας, κλείσαμε ημερομηνία γάμου, ήμασταν χαλαροί, ήμασταν διακοπές σε όλες τις επικίνδυνες μέρες ώστε να κάνουμε αγκαλίτσες, δεν ΄χάσαμε καμία μέρα και παρόλα αυτά σήμερα μια μέρα νωρίτερα κιόλας ήρθε η βλαμμένη. Όταν πήγα τουαλέτα στη δουλειά κόντεψα να πατήσω κάτι κλ΄άματα και συγκρατήθηκα μόνο και μόνο για να μην με καταλάβουν... δεν ξέρω τι λάθος κάνω... να φταίει που έχω οπίσθια κλήση μήτρας? δεν μπορώ να σκεφτομαι.... δεν έχει υπάρξει κάτι ΄άλλο να θέλω πιο πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

κοριτσια μου τι κανετε?

μπαινω κ σας διαβαζω, αλλα ειναι πολυ δυσκολη περιοδος για τη δουλεια μου..

Ποσο χάρηκα με τα τόσα θετικά τεστάκια αυτό τoν μήνα!! ευχομαι σε κάθε μια από εσάς μια καλή και τελειόμηνη κύηση και μωράκια στις αγκαλίτσες σας!!!

εγω δυστυχώς είμαι από τις άτυχες που για ακόμη έναν μ΄ήνα ήρθε η ακατανόμαστη... εχω στεναχωρεθεί πολύ πάλι, αλλά δεν θέλω να το δείξω στον άντρα μου γιατί το πήρε κι αυτός βαριά.. Θέλει να κάνει σπερμοδιάγραμμα παρόλο που ο γυναικολόγος μου είπε πως πριν τον χρόνο και εφοσον κάνω ωορρηξια δεν χρει΄άζεται άλλο ψάξιμο..

πως γίνεται? είναι διαφορετικά από εργαστήριο σε εργαστήριο? επίσης όσες έχει κάνει ο συντροφος έκανε μόνος ή πρωτα πήγε σε ουρολόγο?

ήταν ο καλύτερος μήνας μας, κλείσαμε ημερομηνία γάμου, ήμασταν χαλαροί, ήμασταν διακοπές σε όλες τις επικίνδυνες μέρες ώστε να κάνουμε αγκαλίτσες, δεν ΄χάσαμε καμία μέρα και παρόλα αυτά σήμερα μια μέρα νωρίτερα κιόλας ήρθε η βλαμμένη. Όταν πήγα τουαλέτα στη δουλειά κόντεψα να πατήσω κάτι κλ΄άματα και συγκρατήθηκα μόνο και μόνο για να μην με καταλάβουν... δεν ξέρω τι λάθος κάνω... να φταίει που έχω οπίσθια κλήση μήτρας? δεν μπορώ να σκεφτομαι.... δεν έχει υπάρξει κάτι ΄άλλο να θέλω πιο πολύ...

@Elenaki12Πόσο σε καταλαβαίνουμε όλες πιστεύω. Σημερα περιμένω να αδιαθετησω είχα αρνητικό τεστ μεσα στο σκ.. Μολις δω οτι ηρθε ξερω οτι θα στεναχωρηθώ.Δεν πιστεύω οτι κάνουμε κάτι λάθος πρέπει να έρθει  η ωρα για το σπορακι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι καινουρια στο φόρουμ και γράφω πρώτη φορά αλλά σας παρακολουθώ πολύ καιρό και μοιράζομαι μαζί σας τις χαρές, τις λύπες, την αγωνία και το φόβο 🙏. Δυστυχώς ανήκω και εγώ στην κατηγορία της προσπάθειας για το πρώτο μας παιδάκι αφού φτάσαμε αισίως στους 13 μήνες και ακόμα καμία απολύτως σύλληψη!! Είμαι 32 και ο σύντροφος 38. Στους 6 μήνες προσπαθειών αρχίσαμε τον έλεγχο όπου σε εμένα βρέθηκε ένας πολύποδας ο οποίος αφαιρέθηκε με υστεροσκοπηση, ενώ όλα τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικά (ορμονολογικές, σαλπιγγογραφια). Ο συντροφος έχει καλές ορμονολογικές, όμως έχει μια μικρή κιρσοκηλη οποτε στο σπερμοδιαγραμμα ενώ έχει τέλεια κινητικότητα και αριθμό, έχει μόνο 2% φυσιολογικά σε μορφολογία και λαμβάνει προς το παρόν μόνο βιταμίνες, ενώ θα κάνουμε επανάληψη της εξέτασης στο τρίμηνο. Θα ήθελα πολύ να ενταχθώ στη παρέα σας καθώς αυτή η κατάσταση μου έχει δημιουργήσει τρομερό αγχος και αίσθημα ότι δεν θα τα καταφέρω ποτέ να γίνω μανουλα. Κάθε μήνα είμαι αισιοδοξη και στο τέλος καταλήγω στην απογοήτευση ξανά και ξανά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η χοριακή είναι στο 13..η γυναικολόγος δεν αγχώθηκε..μου είπε δεν εχω καν καθυστέρηση και να κάνω να κάνω την άλλη εβδομάδα ξανά! μου έγραψε φιλισιν και 1 ουτρετζεσταν το βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

κοριτσια μου τι κανετε?

μπαινω κ σας διαβαζω, αλλα ειναι πολυ δυσκολη περιοδος για τη δουλεια μου..

Ποσο χάρηκα με τα τόσα θετικά τεστάκια αυτό τoν μήνα!! ευχομαι σε κάθε μια από εσάς μια καλή και τελειόμηνη κύηση και μωράκια στις αγκαλίτσες σας!!!

εγω δυστυχώς είμαι από τις άτυχες που για ακόμη έναν μ΄ήνα ήρθε η ακατανόμαστη... εχω στεναχωρεθεί πολύ πάλι, αλλά δεν θέλω να το δείξω στον άντρα μου γιατί το πήρε κι αυτός βαριά.. Θέλει να κάνει σπερμοδιάγραμμα παρόλο που ο γυναικολόγος μου είπε πως πριν τον χρόνο και εφοσον κάνω ωορρηξια δεν χρει΄άζεται άλλο ψάξιμο..

πως γίνεται? είναι διαφορετικά από εργαστήριο σε εργαστήριο? επίσης όσες έχει κάνει ο συντροφος έκανε μόνος ή πρωτα πήγε σε ουρολόγο?

ήταν ο καλύτερος μήνας μας, κλείσαμε ημερομηνία γάμου, ήμασταν χαλαροί, ήμασταν διακοπές σε όλες τις επικίνδυνες μέρες ώστε να κάνουμε αγκαλίτσες, δεν ΄χάσαμε καμία μέρα και παρόλα αυτά σήμερα μια μέρα νωρίτερα κιόλας ήρθε η βλαμμένη. Όταν πήγα τουαλέτα στη δουλειά κόντεψα να πατήσω κάτι κλ΄άματα και συγκρατήθηκα μόνο και μόνο για να μην με καταλάβουν... δεν ξέρω τι λάθος κάνω... να φταίει που έχω οπίσθια κλήση μήτρας? δεν μπορώ να σκεφτομαι.... δεν έχει υπάρξει κάτι ΄άλλο να θέλω πιο πολύ...

Κι εγώ έχω οπίσθια κλίση μήτρας και εμένα έγκυος με τον πρώτο μήνα στα παιδιά μου...τώρα το τρίτο με ταλεπωρει... Αλλά να ξέρεις δεν παίζει ρόλο...(Αλλά πέρασαν αρκετά χρόνια μετά τις δύο πρώτες εγκυμοσύνες μου)..και οι εγκυμοσύνες και οι γέννες μου ήταν φυσιολογικές ...

Αλλά να ξέρεις...δεν ξέρω αν στο έχει πει γιατρός...όταν έχεις οπίσθια κλίση μήτρας...βοηθάει να τελειώνει ο άντρας σου ενώ κάνετε την στάση στα 4 😉😉 από πίσω....πιάνεις πιο εύκολα έτσι όταν έχεις οπίσθια κλίση....

Καλή επιτυχία και χαλάρωσε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

η χοριακή είναι στο 13..η γυναικολόγος δεν αγχώθηκε..μου είπε δεν εχω καν καθυστέρηση και να κάνω να κάνω την άλλη εβδομάδα ξανά! μου έγραψε φιλισιν και 1 ουτρετζεσταν το βράδυ!

Είναι αρκετά χαμηλά...εμενα όταν έκανα χοριακη γράφει πάνω από 20 θετική...και πάνω από 5 ότι ξανά θέλει επανάληψη.. εγώ στην θέση σου θα έκανα σε 2 ημέρες πάλι να δω αν διπλασιάζεται....

Εύχομαι να πάνε όλα καλά 🙏😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Είναι αρκετά χαμηλά...εμενα όταν έκανα χοριακη γράφει πάνω από 20 θετική...και πάνω από 5 ότι ξανά θέλει επανάληψη.. εγώ στην θέση σου θα έκανα σε 2 ημέρες πάλι να δω αν διπλασιάζεται....

Εύχομαι να πάνε όλα καλά 🙏😍

εμένα γράφει 5-25 γκρίζα ζώνη..χοριακή θα ξανακάνω την επόμενη εβδομαδα όπως μου είπε η γιατρός..έχω ενα τεστ ακόμη σπιτι θα το κάνω την αναμενόμενη ημέρα περιόδου να δω θα ειναι πιο έντονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

@Elenaki12Πόσο σε καταλαβαίνουμε όλες πιστεύω. Σημερα περιμένω να αδιαθετησω είχα αρνητικό τεστ μεσα στο σκ.. Μολις δω οτι ηρθε ξερω οτι θα στεναχωρηθώ.Δεν πιστεύω οτι κάνουμε κάτι λάθος πρέπει να έρθει  η ωρα για το σπορακι μας.

@Elenaki12σε νοιωθουμε ολες οπως λεει και η @eva_gge_liaδεν κανουμε κατι λαθος απλα πρεπει κα δωσουμε χρονο στον εαυτο μας και να μη το σκεφτομαστε γτ μονο κακο κανουμε κ στο λεω εγω π προσπαθω 2 χρονια κ αλλες τοσες κοπελες π περναμε πολλα. Σωστα ειπες οταν ερθει η ωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

η χοριακή είναι στο 13..η γυναικολόγος δεν αγχώθηκε..μου είπε δεν εχω καν καθυστέρηση και να κάνω να κάνω την άλλη εβδομάδα ξανά! μου έγραψε φιλισιν και 1 ουτρετζεσταν το βράδυ!

Κοριτσι μου μην ανησυχεις ισως σ βγηκε τοσο γτ δεν εχεις καν καθυστερηση κ ειναι σε αρχικο σταδιο το σπορακι. Να τη μετρησεις την επομενη εβδομαδα κ ευχομαι καλους διπλασσιασμους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

η χοριακή είναι στο 13..η γυναικολόγος δεν αγχώθηκε..μου είπε δεν εχω καν καθυστέρηση και να κάνω να κάνω την άλλη εβδομάδα ξανά! μου έγραψε φιλισιν και 1 ουτρετζεσταν το βράδυ!

Είσαι πριν την καθυστέρηση κορίτσι μου οπότε δε μου φαίνεται και πολύ περίεργο αυτό το νούμερο! Σίγουρα κάτι πάει να γίνει αφού σε περίπτωση μη εγκυμοσύνης είναι κάτω από 5. Κάνε όπως ακριβώς σου είπε ο γιατρός σου - εύχομαι να διπλασιάζεται όπως πρέπει και να δεις ένα αυξημένο νούμερο την επόμενη εβδομάδα 🤞 σου εδωσε και ουτρο μια χαρά να υποστηρίξει και το σώμα σου όσο χρειαστεί 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...