Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ότι σας είπε ο γιατρός κορίτσι μου 

εμείς λόγο αποστάσεις το κάναμε μια και καλή στο εξειδικευμένο για να μην χρειαζόταν να ξανά δώσουμε να είμαστε σίγουροι γιατί για τους αντρες δεν είναι και εύκολη η διαδικασία (εκτός αν ήταν χάλια και έπρεπε να ξανά δώσει )

Στα μικροβιολογικά ποσο κοστίζουν αυτές οι εξετάσεις ;

είναι φθηνά..εμας μας τα έγραψε κιόλας οπότε βγαίνουν 6-7 ευρώ..δεν ξέρω με προβληματίσατε..θα παμε εκεί τώρα που το έχουμε πει κι αν χρειαστεί ξανακάνουμε σε εξειδικευμένο..είδα και για το ΙΑΣΩ, το έχουμε κοντά μας οπότε ίσως απευθυνθούμε εκεί σε δεύτερο χρόνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna_30 είπε:

είναι φθηνά..εμας μας τα έγραψε κιόλας οπότε βγαίνουν 6-7 ευρώ..δεν ξέρω με προβληματίσατε..θα παμε εκεί τώρα που το έχουμε πει κι αν χρειαστεί ξανακάνουμε σε εξειδικευμένο..είδα και για το ΙΑΣΩ, το έχουμε κοντά μας οπότε ίσως απευθυνθούμε εκεί σε δεύτερο χρόνο..

Εμάς μας έστειλε ο γιατρός στο ΙΑΣΩ, το θεωρούν από τα καλύτερα μας είπαν λόγω του κέντρου εξωσωματικής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Σπερμοδιαγράμμα, ο ανδρολόγος μας είχε πει ότι μπορεί να αλλάξει. Κι εγώ δεν γνωρίζω. Τους γιατρούς ακολουθώ και απλά το ψάχνω μαζί τους. Επίσης, μας είχε πει ότι δεν θέλει από ένα απλό μικροβιολογικό διότι τα θεωρούν μη φερέγγυα. Ειλικρινά ένας φαύλος κύκλος που δεν κλείνει πότε εάν δεν έρθουν τα μωράκια μας. Αυτό έχω καταλάβει.

Σαλπιγγογραφία δεν μου έχει ζητήσει ο γυναικολόγος μου άλλη, ακόμα βέβαια 🤣

Κ μας μας ειχε πει οτι θελει απο κεντρο εξειδικευμενο κ δω στην επαρχια δεν εχουμε κ φυσικα.ο συζυγος αρνηθηκε να παμε μεχρι λαρισα εστω π ειναι κοντα μας να κανει...σκεψου @ChrisElen με τα χιλια ζορια το εκανε με το ζορι τον εβαλα στο μπανιο να το κανει...το κανω εικονα κ γελαω ακομη🤣...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η arntalia είπε:

Κ μας μας ειχε πει οτι θελει απο κεντρο εξειδικευμενο κ δω στην επαρχια δεν εχουμε κ φυσικα.ο συζυγος αρνηθηκε να παμε μεχρι λαρισα εστω π ειναι κοντα μας να κανει...σκεψου @ChrisElen με τα χιλια ζορια το εκανε με το ζορι τον εβαλα στο μπανιο να το κανει...το κανω εικονα κ γελαω ακομη🤣...

Αχ τράβηξες κι εκεί το άγχος σου αλλά μια γυναίκα όλα τα μπορεί τελικά 🤣💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ChrisElen είπε:

Αχ τράβηξες κι εκεί το άγχος σου αλλά μια γυναίκα όλα τα μπορεί τελικά 🤣💪

Μαι γυναικα ναι οντως τα μπορει ολα.ειμαστε γεννημενες γ να αντεχουμε κ σωματικα κ ψυχικα...μεχρι να ρθει αυτο το μωρακι στην αγκαλια μας δε ξερω ποσο ακομη θα παιδευτουμε...εγω ειμαι φουλ αγχωμενη ο αντρας μ ηρεμος κ χαλαρος να λεει ολα θα γινουν....νομιζω πι αντρες δε καταλαβαινουν ποσο το θελει μια γυναικα π δυσκολευεται πολθ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Εμείς το πρώτο το κάναμε σε απλό μικροβιολογικό και είχαμε δώσει 20€, το δεύτερο μας ζήτησαν να το κάνει στο ΙΑΣΩ στο τμήμα εξωσωματικής και κόστισε 100€.

Καμία σχέση τα αποτελέσματα του ενός, με του άλλου.

Στο ένα ήταν τέλειο (απλό μικροβιολογικό) και στο άλλο μέτριο που παίρνει καλυτέρευση (ΙΑΣΩ).

Βέβαια τελικά τα καταφέραμε και έμεινα φυσικά έγκυος, άσχετα το αποτέλεσμα. Τώρα επειδή φτάνουμε πάλι το 5μήνο προσπαθειών μετά την απόξεση και είπαμε να κάνουμε ένα νέο τσεκ.

Ααα το Ιασώ το έχει σχετικά σε καλή τιμή εμείς πήγαμε σε κέντρο στην Αθήνα κάναμε 4 ώρες δρόμο για να πάμε κιολας 

καναμε σπερμοδιαγραμμα καλλιέργεια και κατακερματισμό (dfi ) 300 ευρώ και εμάς βγήκε καλό με περιθώρια βελτιώσεις γιατί βρέθηκε μικρόβιο όπου κάναμε θεραπεία μας είπαν να κάνουμε επανάληψη μετά από 3 μήνες για να δούμε αν είχε φύγει το μικρόβιο αλλά έμεινα εγκυος όποτε δεν ασχοληθήκαμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Εμείς το πρώτο το κάναμε σε απλό μικροβιολογικό και είχαμε δώσει 20€, το δεύτερο μας ζήτησαν να το κάνει στο ΙΑΣΩ στο τμήμα εξωσωματικής και κόστισε 100€.

Καμία σχέση τα αποτελέσματα του ενός, με του άλλου.

Στο ένα ήταν τέλειο (απλό μικροβιολογικό) και στο άλλο μέτριο που παίρνει καλυτέρευση (ΙΑΣΩ).

Βέβαια τελικά τα καταφέραμε και έμεινα φυσικά έγκυος, άσχετα το αποτέλεσμα. Τώρα επειδή φτάνουμε πάλι το 5μήνο προσπαθειών μετά την απόξεση και είπαμε να κάνουμε ένα νέο τσεκ.

100€ τι ειχε μέσα; το σπερμοδιάγραμμα μόνο; έχεις μήπως κάποιο φυλλάδιο με τιμές αν το κάνατε πρόσφατα; αλλιώς θα στείλω email να ρωτήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Ααα το Ιασώ το έχει σχετικά σε καλή τιμή εμείς πήγαμε σε κέντρο στην Αθήνα κάναμε 4 ώρες δρόμο για να πάμε κιολας 

καναμε σπερμοδιαγραμμα καλλιέργεια και κατακερματισμό (dfi ) 300 ευρώ και εμάς βγήκε καλό με περιθώρια βελτιώσεις γιατί βρέθηκε μικρόβιο όπου κάναμε θεραπεία μας είπαν να κάνουμε επανάληψη μετά από 3 μήνες για να δούμε αν είχε φύγει το μικρόβιο αλλά δεν έμεινα εγκυος όποτε δεν ασχοληθήκαμε 

Εμείς στο ΙΑΣΩ κάναμε μόνο σπερμοδιαγραμμα. Ίσως γι αυτό τόσο.

Καλλιέργεια έκανε μετά, που βγήκε μέτριο,και κόστισε με ιδιωτική ασφάλεια 35€. Η καλλιέργεια βγήκε καθαρή.

Τώρα που θα πάμε στον ανδρολόγο θέλω να του πω για όλο το πακέτο δηλαδή και κατακερματισμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

100€ τι ειχε μέσα; το σπερμοδιάγραμμα μόνο; έχεις μήπως κάποιο φυλλάδιο με τιμές αν το κάνατε πρόσφατα; αλλιώς θα στείλω email να ρωτήσω..

Κορίτσι μου,το κάναμε Φλεβάρη του 2023 και δεν έχω τιμοκατάλογο.

Ναι μόνο το σπερμοδιαγραμμα, απλό.

Πάντως πάλι την επαναληπτική θα την κάνει στο ΙΑΣΩ είπαμε. Να είναι από το ίδιο εργαστήριο.

Και για να δείτε διαφορά το απλό μικροβιολογικό ήταν μια σελίδα μόνο μπροστά τα αποτελέσματα. Το ΙΑΣΩ τρεις σελίδες 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα το Ιασώ το έχει σχετικά σε καλή τιμή εμείς πήγαμε σε κέντρο στην Αθήνα κάναμε 4 ώρες δρόμο για να πάμε κιολας 

καναμε σπερμοδιαγραμμα καλλιέργεια και κατακερματισμό (dfi ) 300 ευρώ και εμάς βγήκε καλό με περιθώρια βελτιώσεις γιατί βρέθηκε μικρόβιο όπου κάναμε θεραπεία μας είπαν να κάνουμε επανάληψη μετά από 3 μήνες για να δούμε αν είχε φύγει το μικρόβιο αλλά δεν έμεινα εγκυος όποτε δεν ασχοληθήκαμε 

Σε ποιο πήγατε;;; Στον Λυμπερόπουλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Εμείς στο ΙΑΣΩ κάναμε μόνο σπερμοδιαγραμμα. Ίσως γι αυτό τόσο.

Καλλιέργεια έκανε μετά, που βγήκε μέτριο,και κόστισε με ιδιωτική ασφάλεια 35€. Η καλλιέργεια βγήκε καθαρή.

Τώρα που θα πάμε στον ανδρολόγο θέλω να του πω για όλο το πακέτο δηλαδή και κατακερματισμό.

Εγω νομίζω πρέπει να είχε 100 το Σπερμοδιαγραμμα 50 η καλλιέργεια και 150 ο κατακερματισμός κάτι τέτοιο 

το σύνολο θυμάμαι πάντως ήταν 300

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Αχ τράβηξες κι εκεί το άγχος σου αλλά μια γυναίκα όλα τα μπορεί τελικά 🤣💪

Μαι γυναικα ναι οντως τα μπορει ολα.ειμαστε γεννημενες γ να αντεχουμε κ σωματικα κ ψυχικα...μεχρι να ρθει αυτο το μωρακι στην αγκαλια μας δε ξερω ποσο ακομη θα παιδευτουμε...εγω ειμαι φουλ αγχωμενη ο αντρας μ ηρεμος κ χαλαρος να λεει ολα θα γινουν....νομιζω πι αντρες δε καταλαβαινουν ποσο το θελει μια γυναικα π δυσκολευεται πολθ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η arntalia είπε:

Μαι γυναικα ναι οντως τα μπορει ολα.ειμαστε γεννημενες γ να αντεχουμε κ σωματικα κ ψυχικα...μεχρι να ρθει αυτο το μωρακι στην αγκαλια μας δε ξερω ποσο ακομη θα παιδευτουμε...εγω ειμαι φουλ αγχωμενη ο αντρας μ ηρεμος κ χαλαρος να λεει ολα θα γινουν....νομιζω πι αντρες δε καταλαβαινουν ποσο το θελει μια γυναικα π δυσκολευεται πολθ

Για να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα, τα ίδια κι εμείς.

Εγώ είμαι αρκετά αγχωμένη και απογοητευμένη μ' όλο αυτό. Ο άντρας μου κρατάει μια σούπερ θετική διάθεση ότι θα έρθει κι όλα θα πάνε καλά απλά θέλει το χρόνο του. Παρ' όλα αυτά ότι τρέλα του ζητήσω την κάνει (εξετάσεις, ματζούνια, στάσεις 🤣🤣🤣)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να ρωτησω κατι μ εδωσε μια φιλη ενα τςστ ωορηξιας γτ τα δικα μ τα πεταξα🤣🤣🤣🤣 σημερα 44μερα κυκλοθ δεν εχω αδιαθετησει ακομη σας φαινεται οτι παει να γινει ωορηξια??? Μετρησα χθες προγεστερονη κ ηταν 19.02...λετε να εγινε κ να μη προλαβα επαφες???

17213877207222605239021148022656.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ChrisElen είπε:

Για να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα, τα ίδια κι εμείς.

Εγώ είμαι αρκετά αγχωμένη και απογοητευμένη μ' όλο αυτό. Ο άντρας μου κρατάει μια σούπερ θετική διάθεση ότι θα έρθει κι όλα θα πάνε καλά απλά θέλει το χρόνο του. Παρ' όλα αυτά ότι τρέλα του ζητήσω την κάνει (εξετάσεις, ματζούνια, στάσεις 🤣🤣🤣)

Κ γω εχω μια μονιμη απογοητευση με εχει παρει απο κατω τοσο π δεν σταματησα να βγαινουμε...δεν ηθελα να πηγαινω πουθενα δεν ειχα ορεξη...δε περιποιουμε καποιες φορες ωσπυ μ λεει ο αντρας μ ως εδω βγες εξω πηγαινε κομμωτηριο φτιαξε τα νυχια σου γτ δε πρεπει να μας γινει αυτοσκοπος...με εβλεπε να κλαιω ειδικα οταν ερχονται τα ανηψια τουωστ σπιτι κ να τον κυνηγαω απο πισω εγω ελα εχω γονιμη σημερα κ ελα κ ελα ...εχει καταντησει ψυχοφθορο πολυ...εκεινος θετικοτατος σε ολα τπυ😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια να ρωτησω κατι μ εδωσε μια φιλη ενα τςστ ωορηξιας γτ τα δικα μ τα πεταξα🤣🤣🤣🤣 σημερα 44μερα κυκλοθ δεν εχω αδιαθετησει ακομη σας φαινεται οτι παει να γινει ωορηξια??? Μετρησα χθες προγεστερονη κ ηταν 19.02...λετε να εγινε κ να μη προλαβα επαφες???

17213877207222605239021148022656.jpg

Κορίτσι μου τι κάνεις;; Πήγε γιατρό;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Κορίτσι μου τι κάνεις;; Πήγε γιατρό;; 

Ελα κοριτσι μ ναι πηγα εχθες το πρωι. Εκανα χοριακη 0.1 φυσικα αρνητικα αλλα προς εκπληξη μας εχω προγεστερονη 19.02 π σημαινει οτι η ωορηξια εγινε πολυ πολυ αργα απ οτι ειπε...ισως κ 2 3 μερες πριν...απλα με τα χαπια προκλησης με τραβηξε πολυ πιαω ο κυκλος μου 1η πρωτη φορα.σημερα ειμαι 44ημερα. Μ ςεπε να περιμενω μεχρι την αλλη πεμπτη κ τοτε να παρω ντουφαστον γ να αδιαθετησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@arntaliaκορίτσι μ εγω απο αυτα π εχω διαβασει καταλαβαινω οτι κατι πάει λάθος με τις προκλησεις π κανεις. Παίρνεις φάρμακα κ ουσιαστικά δ κανεις ωορηξια. Ο γιατρος σ λεει στην τυχη κανε 15η μερα επαφή χωρίς να εχει δει ωαριο. Αν είχε δει τοτε θα έπρεπε στις 29 μερες αντε 30 να αδιαθετησεις. Τζαμπα επιβαρύνεις τ οργανισμο σου. Βρες γιατρο με εξειδίκευση στην υπογονιμοτητα. Οσες φορες ετυχε να παω για τεστ παπ κ να κανω ωορηξια στα κοντα ο γιατρός μ ελεγε με ακρίβεια σε ποσες μερες θα κανω η αν έγινε ηδη,ακομα κ απο ποια σάλπιγγα εκανα ωορηξια. Επίσης οι γυναίκες με πολυκυστικες έχουν θεμα με τ ζαχαρο κατι π εμποδίζει τη συλληψη. Πηγαινε κ σε έναν ενδοκρινιλογο πες του οτι προσπαθείς κ να σ γραψει εναν έλεγχο και αυτος. Επίσης τ τεστακι π ανεβασες μπορεί να έχει αυτη την εικονα οποιαδήποτε μερα τ κυκλου λόγο πολυκυστικων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@arntaliaκορίτσι μ εγω απο αυτα π εχω διαβασει καταλαβαινω οτι κατι πάει λάθος με τις προκλησεις π κανεις. Παίρνεις φάρμακα κ ουσιαστικά δ κανεις ωορηξια. Ο γιατρος σ λεει στην τυχη κανε 15η μερα επαφή χωρίς να εχει δει ωαριο. Αν είχε δει τοτε θα έπρεπε στις 29 μερες αντε 30 να αδιαθετησεις. Τζαμπα επιβαρύνεις τ οργανισμο σου. Βρες γιατρο με εξειδίκευση στην υπογονιμοτητα. Οσες φορες ετυχε να παω για τεστ παπ κ να κανω ωορηξια στα κοντα ο γιατρός μ ελεγε με ακρίβεια σε ποσες μερες θα κανω η αν έγινε ηδη,ακομα κ απο ποια σάλπιγγα εκανα ωορηξια. Επίσης οι γυναίκες με πολυκυστικες έχουν θεμα με τ ζαχαρο κατι π εμποδίζει τη συλληψη. Πηγαινε κ σε έναν ενδοκρινιλογο πες του οτι προσπαθείς κ να σ γραψει εναν έλεγχο και αυτος. Επίσης τ τεστακι π ανεβασες μπορεί να έχει αυτη την εικονα οποιαδήποτε μερα τ κυκλου λόγο πολυκυστικων.

@Diwniμου κοριτσι μου πηγα σε ενδοκρινολογο πριν μια εβδομαδα παω καθε 6μηνες...δεν εχω θυροειδη απλα μετραω τις τιμες ορμονων κ ινσουλινης κ ειναι ολα φυσιολογικα απ οτι ειδαμε. Κατι παει λαθος οντως με τη προκληση συν τ οτι δε παιρνω μαλλον την απαραιτητη προσοχη απ  τ γιατρο μου λογικα...στεβαχωριεμαι π.πηρα τοσα χαπια γ προκληση ουσιαστικα τζαμπα κ επιβαρυνα τον οργανισμο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

@Diwniμου κοριτσι μου πηγα σε ενδοκρινολογο πριν μια εβδομαδα παω καθε 6μηνες...δεν εχω θυροειδη απλα μετραω τις τιμες ορμονων κ ινσουλινης κ ειναι ολα φυσιολογικα απ οτι ειδαμε. Κατι παει λαθος οντως με τη προκληση συν τ οτι δε παιρνω μαλλον την απαραιτητη προσοχη απ  τ γιατρο μου λογικα...στεβαχωριεμαι π.πηρα τοσα χαπια γ προκληση ουσιαστικα τζαμπα κ επιβαρυνα τον οργανισμο μου

Ειλικρινά χωρίς κάποια παρεξήγηση, θα σου πρότεινα να πάρει μια άλλη γνώμη αυτή την φορά και να μην ξανά πας στον ίδιο γιατρό. Νιώθω ότι δεν σε έχει προσέξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ChrisElen είπε:

Ειλικρινά χωρίς κάποια παρεξήγηση, θα σου πρότεινα να πάρει μια άλλη γνώμη αυτή την φορά και να μην ξανά πας στον ίδιο γιατρό. Νιώθω ότι δεν σε έχει προσέξει.

Ναι θα προσπαθησω να ηρεμησω τωρα κ θα παω γ μια τελευταια γνωμη σε αλλο γιατρο μεχρι να καταφυγω σε κεντρο γονιμοτητας ...επιβαρυνθηκαμε πολυ ψυχικα κ οικονομικα γτ κ εγω εχασα τη δουλεια μ πριν λιγο καιρο κ με πηρς κ αυτο απο κατω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Ναι θα προσπαθησω να ηρεμησω τωρα κ θα παω γ μια τελευταια γνωμη σε αλλο γιατρο μεχρι να καταφυγω σε κεντρο γονιμοτητας ...επιβαρυνθηκαμε πολυ ψυχικα κ οικονομικα γτ κ εγω εχασα τη δουλεια μ πριν λιγο καιρο κ με πηρς κ αυτο απο κατω

Ooooo κορίτσι μου. Λυπάμαι, μην το βάζει κάτω γενικά.

Όχι πρέπει να αλλάξεις τα πράγματα.

Απόλαυσε καλοκαίρι, πιες κοκτέιλ και ας τα όλα πίσω. Από Σεπτέμβρη να πάρεις μια δεύτερη γνώμη. Που ξέρεις μπορεί ο δεύτερος γιατρός να είναι το γούρι σου και το τυχερό σου.  🙏❤️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Ooooo κορίτσι μου. Λυπάμαι, μην το βάζει κάτω γενικά.

Όχι πρέπει να αλλάξεις τα πράγματα.

Απόλαυσε καλοκαίρι, πιες κοκτέιλ και ας τα όλα πίσω. Από Σεπτέμβρη να πάρεις μια δεύτερη γνώμη. Που ξέρεις μπορεί ο δεύτερος γιατρός να είναι το γούρι σου και το τυχερό σου.  🙏❤️🧿

Μακαρι ας εχουμε μια ελπιδα οτι θα πανε καλα τα πραγματα....γενικοτερα ειναι απτα χειροτερα καλοκαιρια που περναω... κ σε εσενα ευχομαι να ερθει το σπορακι σου οσο πιο συντομα γινεται🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Παρόλο που κι εμένα μου φαίνεται νωρίς να ξεκινήσεις χωρίς να έχει γεννηθεί το παιδί να ψάχνεις για βρεφονηπιακούς, θεωρώ ότι κάνετε πολύ καλά που το ψάχνετε. Να ξέρετε τι υπάρχει, πώς λειτουργεί το σύστημα, τι προσφέρει ο κάθε ένας κτλ. Μετά ίσως να μην έχετε την ίδια ευχέρεια με τον μικρό μαζί.  Κι εμείς εδώ, επειδή είναι λίγοι οι βρεφικοι και πολλή η ζήτηση, οι περισσότερες θέσεις είναι κλεισμένες από Μάρτιο σκέψου για την νέα σχολική χρονιά τον Σεπτέμβριο...  Θα σου πω τη δικιά μας εμπειρία μιας και μοιάζει να είμαστε στην ίδια περίπου φάση με εσάς. Επειδή δουλευουμε από το σπίτι και οι δύο και δεν έχουμε καθόλου γονείς κατά τη διάρκεια του χρόνου κοντά μας, τον στείλαμε τον μικρό από 1ος έτους βρεφικό. Για μας ήταν η καλύτερη απόφαση που πήραμε, έπαιζε το παιδί, χαιρόταν, πήγαινε με όρεξη στο σχολείο, μάθαινε πιο γρήγορα πράγματα, είχε πρόγραμμα. Ευτυχώς ήμασταν και τυχεροί και δεν αρρώστησε ούτε πολλές φορές ούτε άσχημα ποτέ. Όσο είναι σπίτι κι εμείς δουλεύουμε, απλά έρχεται πάνω μας, θέλει να είναι με εμάς, θέλει να πατάει τα πληκτρολόγια, να τραβάει ακουστικά κτλ, δεν γίνεται δουλειά... Φαντάσου και να είσαι μόνη σου σπίτι και να προσπαθείς να δουλέψεις παράλληλα... Όταν θα τελειώσει η άδεια σου/σας, θα θέλει έξτρα χέρια για να μπορέσετε και οι δύο να επανέλθετε στις υποχρεώσεις σας 🙄 Η λύση με το να τον κρατάει άνθρωπος στο σπίτι εμάς δεν μας βόλεψε, επειδή τα γραφεία μας είναι στο σαλόνι, δεν έχουμε δωμάτιο γραφείου να κλείνει η πόρτα να μη μας βλέπει. Το είδαμε και τώρα που το σχολείο είχε τελειώσει, τον κρατούσε η μάνα μου κι εμείς δουλεύαμε. Πάλι πάνω μας ερχόταν... 
    • Αχ βρε κορίτσι μου υπομονή τι άλλο να κανείς τώρα τουλάχιστον έχεις και ένα πιάτο φαει κάτι είναι και αυτό  και εγω έτσι από της 4 έχω σηκωθεί μετά την βγάζω στην πολυθρόνα κάπως χαζό κοιμάμαι εκεί τι να κάνω 
    • Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;    ναι έφυγε η μαμα μου προχτές τελικά έφυγε νωρίτερα πριν σαραντησω αλλά εντάξει είχα κουραστεί και εγω 1,5 μήνα την είχα εδώ ποσο να καθησει .. ααα την έπιασαν καλά οι κολικοι ; Ή έτυχε εκεί την μέρα ; γιατι και εμένα έχει αλλά είναι μικρής εντάσεις δεν κρατάνε πολύ  εμενα με ταλαιπωρεί με ξενύχτι αλλα όχι από κολικούς χορταίνει ύπνο και σηκώνετε από της 4 τα ξημερώματα όποτε μετά την βγάζω στην πολυθρόνα αγκαλιά για να μπορω να κοιμάμαι και εγω λίγο μέχρι να ξημερώσει 🤷‍♀️ σημερα έχω και έναν γάμο να πάμε τώρα δεν έχω σαραντίσει κιολας, ο αντρας επιμένει πιο πολύ να πάμε για να ξεσκάσουμε λίγο, εγω πιστεύω πιο πολύ θα κουραστούμε με δυο παιδεία αλλά τέλος πάντων 
    • Αμάν βρε κορίτσι μου, μεγάλη τρομάρα από το ροζ να μείνεις δυο μέρες μέσα... Δε θέλω καν να το φανταστώ. Μεγάλο άγχος η αποκόλληση και πόσο μάλλον σε προχωρημένη εγκυμοσύνη που δεν το έχεις τόσο στο μυαλό σου. Προσωπικά δεν έχω περάσει κάτι παρόμοιο...  Προληπτικά σε κρατήσανε μέσα; Πιστεύω ότι όλα θα είναι μια χαρά, απλώς μάλλον από δω και πέρα θα πρέπει να ρίξεις κι άλλο τους ρυθμούς. Θα τη δείτε τη μικρούλα την Τετάρτη και θα μας πεις!! ☺️
    • Πάλι καλά είναι καλή η πίεση!  Αν δεν τρέφεται σωστά μέσα στην μήτρα καλύτερα να γεννηθεί. Εγώ γι αυτό γεννήθηκα πρόωρα γιατί δεν τρεφόμουν καλά και δεν μπορούσε τότε να το δει ο γιατρός…και ήμουν η μισή απ την δικη σου και μόλις 33 εβδομάδων και τώρα αν με δεις….1,70 και αν με αφήσουν να φάω πιάνω και τα 70 κιλά 🤣🤣🤣🤣 Κάνε ασκήσεις στην μπαλα θα σε βοηθήσουν γενικά…για την καισαρική μην σε φοβίσει κάτι, οι πρώτες μέρες είναι, αλλά όσο περπατάς τόσο πιο γρήγορα αναρρώνεις.    Εγω κορίτσια έχω από τις 7 το πρωί πολλές συσπάσεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...