Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάτι που έζησα και πικραθηκα.. Καλεσμένη σε γάμο και δίπλα μου κάθεται η εγκυος κουμπάρα μου.. Έρχεται μια συγγενής να μας χαιρετήσει. Πιάνει τη κοιλιά μου και γελώντας ειρωνικά λέει "Ελπίζω να ειναι κολλητικό και να μείνεις και εσύ κάποτε". Θέλω απλά να κλάψω και να φύγω. Γιατί το κάνουν αυτό κάποιοι άνθρωποι χωρις να ξέρουν αν προσπαθείς, αν μπορείς, αν είχες απώλεια. Με συγχωρείτε για το κατεβατο αλλα ήθελα να το μοιραστώ με ανθρώπους που ξέρω οτι θα καταλάβουν.

Το βιωνω κ γω αρκετα κ απο φιλικα ζευγαρια που ενω λεγανε δεν μας νοιαζει γ παιδι κ οποτε ερθει κλπ...ξαφνικα να σ λενε μεγαλωσες εισαι 32 κ εχεις κ προβλημα ( εχω ΣΠΩ) να βιαστεις κλπ ...κ απο συγγενικο πςριβαλλον παντα σε καθε κοινωνιμη εκδηλωση γιορτες κλπ να μου λενε αντε κ συ τι κανεις τι καθεσαι...μιλανε χωρις να σκεφτονται οτι αυτες πι λεξεις πονανε πολυ ειδικα οταν εχεις προβλημα...οσο κ να κλεινεις τα αυτια σου παντα θα σε επηρεαζει μεσα σου...εχω ριξει κλαματα εγω ειδικα οταν ερχοντακ μπροστα μ με επειδικτικο τροπο κ χαιδευουν τη κοιλια τους...ειναο δυσκολο πολυ αλλα το παν ειναι η σχεση σου με τον συντροφο σου. Να ειστε ΜΑΖΙ και ΚΑΛΑ κ ενα παιδι για καποιους ισως δεν ειναι αυτοσκοπος! Τπ θεμα ειναι να πιστευεις μεσα σου!! Μην ακους κανενα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpouloκορίτσι μου τι αγωνια περασες παλι! Εύχομαι απο δω κ περα να κυλισουβ ολα τελεια! Πάντως η χοριακη πρεπει να πιάσει τις 1500 μοναδες για να δεις σακο οπότε θεωρω νορμαλ το οτι δυσκολευτηκε ο γιατρός να δει σακο. Ολα καλα να σ πανε κοπελα μου! Με τ καλο να ακουσετε κ την καρδουλα του.

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo εγω διαβασα 713 εκανα λαθος. Ολα καλα θα πανε. Μερα μερα. Αυτη η αναμονη μεχρι τ επόμενο ραντεβού είναι η πιο δύσκολη.

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Να πανε ολα καλα κοριτσακι μου με το σπορακι σου🙏🙏🙏❤️❤️❤️ στελνουμε μια μεγαλη αγκαλια

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

@Mpourmpoulo όλα καλά θα πάνε ❤️ Τα καφέ συνήθως είναι παλιό αίμα. Αφού σταμάτησαν κι αυτά είσαι σούπερ ❤️ Την άλλη Δευτέρα πας για καρδιά;

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι μέσα από την καρδιά σου να πάνε όλα καλά🧿 λογικό είναι πολύ μεγάλο στρες και αγωνία όλο αυτό που περνάς και πέρασες! Είμαι σίγουρη ότι θα ακούσετε την καρδούλα και θα ηρεμήσεις ακόμη περισσότερο🤞🏼🩷

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό συγχαρητήρια... Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!!! Σου αξίζει κορίτσι μου μετά από ΌΛΑ όσα περνάς για ένα παιδάκι!!! Σημασία έχει τώρα να είσαι ήρεμη και να μας πεις τα όμορφα νέα την επόμενη Δευτέρα! Μια μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω και τη θετική μου ενέργεια!

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου❤️ μακάρι να πανε όλα καλά και τη Δευτέρα μα σας έχω ευχαριστα νέα! Μέχρι τοτε πρέπει να έχω ψυχραιμία και όσο γινετε να μη το σκέφτομαι! Προς το παρών όλα βαίνουν καλώς 🙏 και σε εσάς ευχομαιιιιιιι να κρατήσετε αγκαλια το νινι σας όσες κοντεύετε και του χρόνους στις υπολοιπες που προσπαθούν🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Μα τι στο καλο αυτος ο ιουλιος....εγω πολυ φοβαμαι μηπως κανενα ωοθυλακιο εγινε κυστη κ εχω καθυστερηση αφου ολα τα τεστ ειναι αρνητικα...τι να πω δε ξερω...σκεφτομαι να παρω τ γιατρο αυριο να τον ρωτησω 

Ξανά έκανες τέστ;;; Τι γίνεται δεν ξέρω.... νιώθω περίεργα οπότε φαντάζομαι θα έρθει όπου να ναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου❤️ μακάρι να πανε όλα καλά και τη Δευτέρα μα σας έχω ευχαριστα νέα! Μέχρι τοτε πρέπει να έχω ψυχραιμία και όσο γινετε να μη το σκέφτομαι! Προς το παρών όλα βαίνουν καλώς 🙏 και σε εσάς ευχομαιιιιιιι να κρατήσετε αγκαλια το νινι σας όσες κοντεύετε και του χρόνους στις υπολοιπες που προσπαθούν🙏🙏🙏

Συγχαρητήρια γλυκούλα μου....όλα καλά θα πάνε θα το δείς!!! Εύχομαι να μας πεις τα ευχάριστα κ να έρθει ένα γερό μωράκι 🙏🏼🫶🏼🙏🏼🫶🏼🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου καλα είμαι τώρα! Πέρασα μια μεγάλη τρομάρα και δεν είχα όρεξη ούτε διάθεση για τίποτα! Έκανα που λέτε την πρώτη χοριακη η οποία βγήκα 94! Το ίδιο βράδυ είχα αίμα κατακόκκινο στο χαρτι και ελάχιστο στο σερβιετακι έπειτα συνέχισαν τα ροζ για περίπου μια μέρα ! Λέω πάει αποβολη ! Μιλάω με τον γιατρό και την επόμενη μέρα ξεκινάω και ενέσεις προγεστερονης! Έπειτα συνέχιζαν τα ροζ όπου μετά έγιναν καφέ για μια εβδομάδα! Δυο μέρες μετά την πρώτη χοριακη κάνω επαναληπτική και ήταν 350 ! Η χοριακη ανέβαινε και μάλιστα πολύ καλά αλλά τα ροζ και τα καφέ δεν σταματούσαν ! Κάνω επαναληπτική χοριακη ξανά μετά από 4 μέρες και είχε πάει 1713! Ανέβαινε κανονικότατα🙏 την επόμενη μέρα από την χοριακη πήγα στο γιατρό αρων αρων να με δει γτ φοβόμουν για εξωμητριο όπως και αυτός ! Στην αρχή δεν φαινόταν τίποτα και λέει κάτι δεν πάει καλά ! Μου κόπηκαν τα πόδια ! Κοιτάει πιο καλά και τελικά είδαμε σάκο ! Ο σάκος ήταν μικρούλης και είχε εμφυτευτεί στο δεξί μέρος της μήτρας πάνω πάνω (έχω τοξοειδής μητρα) ! Δεν είδαμε λεκιθικο γτ μου είπε ότι είμαι κάποιες μέρες πίσω ! Με βάση την τελευταία περιοδο  ήμουν ακριβώς 5 εβδομάδων αλλά με βάση την ημέρα της σπερματέγχυσης (16η μέρα του κύκλου) ήμουν 4+5! Επίσης μου είπε ότι επειδη την ημέρα της σπερματεγχυνσης δεν είχαν σκάσει τα αυγουλακια ίσως η συληψη να έγινε την επόμενη ή την μεθεπόμενη όποτε μπορεί να ήμουν 4+4 ας πούμε! Το αίμα μου είπε ότι ήταν επειδη το υπόλοιπο μέρος της μήτρας δεν είχε αντιληφθεί την εμφυτευση και έκανε ψευδοπεριοδο! Τώρα έχω ραντεβού την άλλη Δευτέρα μήπως ακούσουμε καρδουλα! Τα καφέ έχουν σταματήσει από την ημέρα που πήγα να με δει ο γιατρός δηλαδή από την Τετάρτη που μας πέρασε! Εύχομαι την άλλη Δευτέρα να ακούσουμε καρδουλα και να είναι όλα καλά🙏 

ευχαριστω παρά πολύ για το ενδιαφέρον σας κοριτσια μου🙏❤️

Μπουρμπουλακι μου η κορούλα σου , σου λέει είμαι κοριτσάκι .. ναι ναι τα κοριτσάκια έτσι κάνουν 😁

Αναμένουμε τη δεύτερα κοριτσάκι μου . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Ξανά έκανες τέστ;;; Τι γίνεται δεν ξέρω.... νιώθω περίεργα οπότε φαντάζομαι θα έρθει όπου να ναι 

Εκανα τη πεμπτη ενα τελευταιο.π εοχα αποτη hometest αλλα αρνητικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

Θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάτι που έζησα και πικραθηκα.. Καλεσμένη σε γάμο και δίπλα μου κάθεται η εγκυος κουμπάρα μου.. Έρχεται μια συγγενής να μας χαιρετήσει. Πιάνει τη κοιλιά μου και γελώντας ειρωνικά λέει "Ελπίζω να ειναι κολλητικό και να μείνεις και εσύ κάποτε". Θέλω απλά να κλάψω και να φύγω. Γιατί το κάνουν αυτό κάποιοι άνθρωποι χωρις να ξέρουν αν προσπαθείς, αν μπορείς, αν είχες απώλεια. Με συγχωρείτε για το κατεβατο αλλα ήθελα να το μοιραστώ με ανθρώπους που ξέρω οτι θα καταλάβουν.

Μου έκαναν παρόμοια από τρεις μήνες μετά το γάμο μου μέχρι δύο τρία χρόνια μετά. Μέχρι και μηνύματα συμπαράστασης λάμβανα. Ενώ δεν προσπαθούσαμε για μωράκι. Δεν ήξερα αν είναι αυτοί βλάκες ή αν εγώ είχα το πρόβλημα που δεν το επεδίωκα,τόσο με επηρέασαν... Όταν τελικά έκανα το μωράκι μου, μετά από αγώνα, δεν ασχολούνταν κανείς μαζί μου😀😅 ο κόσμος πραγματικά μπορεί να γίνει πολύ σκληρός.

 

@Mpourmpoulo καλή επιτυχία κούκλα μου!!! να ακούσετε μια δυνατή καρδούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι η αλήθεια είναι πως δεν ήταν έτοιμο να γεννηθεί το μωρο και για αυτό δεν έπιασε και η πρόκληση έχεις δίκιο συμφωνώ μαζί σου αυτό πιστεύω πως έπαιξε μεγάλο ρόλο.. αλλα φοβόταν να με αφήσει και άλλο να περιμένω είχα κλείσει 40 εβδ και 2 μερες..

Ααα σε επηρέασε ε; Επισκληρίδειο δεν είχες κάνει; Θέλω να πω όσο μπορούσες είχες μια επαφή την ώρα εκείνη σου έδωσαν το μωρο να το πάρεις αγκαλιά άκουσες το πρώτο κλάμα του .. 

γιατί εγω με την ολική όπως καταλαβαίνεις ξύπνησα και μου έφεραν ένα μωρο μου λένε αυτήν είναι.. αλλά δεν είχα τέτοιο θέμα στεναχωρέθηκα λίγο που τυπικά ήμουν η τελευταία που ειδα το μωρο αντί να είμαι πρώτη.. αλλα οταν την πήρα αγκαλιά ήμουν εντάξει.. 

Α έφτασες 40+2! Νομίζω υπάρχουν τρόποι να παρέμβουν εκεί για να κατέβει λίγο ο τράχηλος και να ξεκινήσει αν είναι ο τοκετός. Αλλά δεν τα ξέρω και καλά, κάθε περίπτωση διαφέρει.

Ναι με επισκληρίδιο την έκανα. Αλλά τι αγκαλιά... Καταρχάς μου έκαναν τόση μεγάλη δόση στην αρχή που ένιωθα ότι θα λιποθυμήσω, μου τη ρύθμισαν βέβαια αμέσως αλλά ένιωθα τελείως μαστουρωμενη. Μετά έβγαλαν το μωρό το οποίο φυσικά και δεν έκλαψε αμέσως και με έφαγε το άγχος (εντάξει 1 λεπτό παίζει να ήταν όλο κι όλο αλλά καταλαβαίνεις) και μετά μου το έφερναν να το πάρω "αγκαλιά" με το ένα χέρι δεμένο ανοιχτά με το οξυμετρο και το άλλο χέρι δεμένο πάνω μου 😅 Έκανα πόση ώρα να βγάλω το δεύτερο χέρι και εννοείται δεν γίνεται να πάρεις αγκαλιά ένα μωρό με ένα χέρι 😅 Συν ότι ήμουν ζαλισμένη. Όχι δεν μου άρεσε καθόλου σαν εμπειρία... 

Καλά εσύ και με ολική νάρκωση ναι χειρότερα 😕 Να έχουν δει όλοι το μωρό κι εσύ τελευταία 😕 Και τώρα ολική πρέπει να κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου καλα είμαι τώρα! Πέρασα μια μεγάλη τρομάρα και δεν είχα όρεξη ούτε διάθεση για τίποτα! Έκανα που λέτε την πρώτη χοριακη η οποία βγήκα 94! Το ίδιο βράδυ είχα αίμα κατακόκκινο στο χαρτι και ελάχιστο στο σερβιετακι έπειτα συνέχισαν τα ροζ για περίπου μια μέρα ! Λέω πάει αποβολη ! Μιλάω με τον γιατρό και την επόμενη μέρα ξεκινάω και ενέσεις προγεστερονης! Έπειτα συνέχιζαν τα ροζ όπου μετά έγιναν καφέ για μια εβδομάδα! Δυο μέρες μετά την πρώτη χοριακη κάνω επαναληπτική και ήταν 350 ! Η χοριακη ανέβαινε και μάλιστα πολύ καλά αλλά τα ροζ και τα καφέ δεν σταματούσαν ! Κάνω επαναληπτική χοριακη ξανά μετά από 4 μέρες και είχε πάει 1713! Ανέβαινε κανονικότατα🙏 την επόμενη μέρα από την χοριακη πήγα στο γιατρό αρων αρων να με δει γτ φοβόμουν για εξωμητριο όπως και αυτός ! Στην αρχή δεν φαινόταν τίποτα και λέει κάτι δεν πάει καλά ! Μου κόπηκαν τα πόδια ! Κοιτάει πιο καλά και τελικά είδαμε σάκο ! Ο σάκος ήταν μικρούλης και είχε εμφυτευτεί στο δεξί μέρος της μήτρας πάνω πάνω (έχω τοξοειδής μητρα) ! Δεν είδαμε λεκιθικο γτ μου είπε ότι είμαι κάποιες μέρες πίσω ! Με βάση την τελευταία περιοδο  ήμουν ακριβώς 5 εβδομάδων αλλά με βάση την ημέρα της σπερματέγχυσης (16η μέρα του κύκλου) ήμουν 4+5! Επίσης μου είπε ότι επειδη την ημέρα της σπερματεγχυνσης δεν είχαν σκάσει τα αυγουλακια ίσως η συληψη να έγινε την επόμενη ή την μεθεπόμενη όποτε μπορεί να ήμουν 4+4 ας πούμε! Το αίμα μου είπε ότι ήταν επειδη το υπόλοιπο μέρος της μήτρας δεν είχε αντιληφθεί την εμφυτευση και έκανε ψευδοπεριοδο! Τώρα έχω ραντεβού την άλλη Δευτέρα μήπως ακούσουμε καρδουλα! Τα καφέ έχουν σταματήσει από την ημέρα που πήγα να με δει ο γιατρός δηλαδή από την Τετάρτη που μας πέρασε! Εύχομαι την άλλη Δευτέρα να ακούσουμε καρδουλα και να είναι όλα καλά🙏 

ευχαριστω παρά πολύ για το ενδιαφέρον σας κοριτσια μου🙏❤️

Καλημέρα κορίτσι μου 

μακαρι να πάνε όλα καλά… τι τρομάρα πέρασες κ εσυ ❤️ θα περιμένουμε τα νέα σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

 

IMG_2636.jpeg

Που είναι οι έμπειρες να μας πουν αν αυτό μπορεί να σημαίνει και θετική εγκυμοσύνη; 😜

Πολύ έντονο μου φαίνεται πάντως... Εγώ θα έπαιρνα και ένα εγκυμοσύνης να κάνω... Πώς κρατιεστε δεν ξέρω... Κάθε μέρα θα έκανα εγώ 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

 

IMG_2636.jpeg

Καλημέρα, εγώ είχα κάνει τεστ ωορρηξίας μετά το τεστ εγκυμοσύνης, με 2 μέρες καθυστέρησης, από περιέργεια γιατί η αλήθεια είναι πως αυτό είναι ένα πολυσυζητημένο θέμα εδώ στο φόρουμ. Εμένα η γραμμούλα είχε βγει το ίδιο χρώμα με την γραμμή ελέγχου. 

Εύχομαι να είναι καλό σημάδι και να λάβεις ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!! Επιτέλους μου ήρθε η περίοδος!! Ξεκίνησε από εχτές το βραδάκι και σήμερα έχω τις γνωστές ενοχλήσεις. Παραγγειλα και τεστακια ωορρηξίας για να κάνω παρακολούθηση αυτό το μήνα. Πρώτη φορά θα το κάνω οπότε ίσως χρειαστώ την βοήθεια σας.

@Mpourmpouloμου όλα καλά θα πάνε!! Κράτα γερά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα 

@Mpourmpoulo επέστρεψες 🤞 όλα καλά θα πάνε θα το δεις , ήρθε ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ❤️

Εγώ σήμερα είμαι στην αναμονή περιόδου,  πιστεύω θα ρθει γιατί νιώθω έτσι περίεργα χαμηλά δεν έχω όμως κανένα άλλο σύμπτωμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Α έφτασες 40+2! Νομίζω υπάρχουν τρόποι να παρέμβουν εκεί για να κατέβει λίγο ο τράχηλος και να ξεκινήσει αν είναι ο τοκετός. Αλλά δεν τα ξέρω και καλά, κάθε περίπτωση διαφέρει.

Ναι με επισκληρίδιο την έκανα. Αλλά τι αγκαλιά... Καταρχάς μου έκαναν τόση μεγάλη δόση στην αρχή που ένιωθα ότι θα λιποθυμήσω, μου τη ρύθμισαν βέβαια αμέσως αλλά ένιωθα τελείως μαστουρωμενη. Μετά έβγαλαν το μωρό το οποίο φυσικά και δεν έκλαψε αμέσως και με έφαγε το άγχος (εντάξει 1 λεπτό παίζει να ήταν όλο κι όλο αλλά καταλαβαίνεις) και μετά μου το έφερναν να το πάρω "αγκαλιά" με το ένα χέρι δεμένο ανοιχτά με το οξυμετρο και το άλλο χέρι δεμένο πάνω μου 😅 Έκανα πόση ώρα να βγάλω το δεύτερο χέρι και εννοείται δεν γίνεται να πάρεις αγκαλιά ένα μωρό με ένα χέρι 😅 Συν ότι ήμουν ζαλισμένη. Όχι δεν μου άρεσε καθόλου σαν εμπειρία... 

Καλά εσύ και με ολική νάρκωση ναι χειρότερα 😕 Να έχουν δει όλοι το μωρό κι εσύ τελευταία 😕 Και τώρα ολική πρέπει να κάνεις;

Καλημέρα κορίτσια 

δεν ξέρω κορίτσι μου αν υπήρχε καποια μέθοδος για τον τράχηλο αλλά ούτε τα νερά δεν μπορούσαν να μου σπάσουν 🤷‍♀️

κάποιος αλλιώς το φανταζόμουν πως θα ήταν να σου πω την αλήθεια με την επισκληρίδειο.. με ένα χερι τι να πάρεις αγκαλιά δεν μπορείς.. εσυ γιατί έκανες καισαρική ; 

Ναι για ολική θα πάω πάλι λογικα έχω κάνει χειρουργείο στην μεση δίσκοκήλη εγω και άλλη μια που δεν την έχω βγάλει όποτε επισκληρίδειο γιόκ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/7/2024 at 12:55 ΜΜ, ο/η Tonia. είπε:

Κορίτσια καλημέρα απο εμένα!!

Προσπάθησα να διαβάσω οσα περισσότερα μηνύματα μπορούσα, για να σας γνωρίσω. Πολλες οι σελίδες βέβαια και εχω μπερδευτεί.

Ειμαι η Τόνια, έχω 3 παιδιά και πριν 10 ημέρες ειχα μια παλινδρομη κύηση όπου έκανα απόξεση.

Ψυχολογικά το έχω πάρει άσχημα. Ξέρω... πολλές θα μου πείτε, οτι έχω 3 παιδιά και να παίρνω δύναμη. Όμως το ήθελα πολυ και αυτο το μωράκι, πίστεψα, ονειρευτηκα και το αγάπησα απ'το πρώτο λεπτό που είδα την θετική γραμμή του τέστ. Εννοείται πως παίρνω δύναμη απ'τα παιδιά μου, αλλα η θλίψη είναι θλίψη.

Τέλος πάντων... Ας μπω κι εγώ στην παρεα σας, γιατί πιστεύω πως μόνο δύναμη θα πάρω, καθώς πολλές κοπέλες έχετε βρεθεί στη θέση μου κάποιες τα καταφέρατε και είστε τωρα εγκυουλες και άλλες το παλεύετε και πότε κλαίτε πότε γελάτε!

🙏🙏🙏

κορίτσι μου σε θυμάμαι από το πρώτο τεστ που μοιράστηκες εδώ μαζί μας..έχω διαβάσει για ότι έγινε..μην προσπαθήσεις να αγνοήσεις τα συναισθήματα σου..πρεπει να περνάμε απ όλα τα στάδια..είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα μας στείλεις και πάλι θετικό τεστάκι..είδα ότι θα ξεκινήσεις και τα τεστ ωορρηξίας..με μεγάλη μας χαρά να σε βοηθήσουμε σε ότι χρειαστείς..να χαίρεσαι τα παιδάκια σου ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/7/2024 at 3:23 ΜΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

12-7-21 ήρθες για λίγο μέσα στην κοιλίτσα μου και παραμονή της Παναγίας αναλήφθηκες στους ουρανους καρδούλα μου!!!! Σαν σήμερα ημέρα του Αγίου Παϊσίου... Ο Άγιος προστάτης μου..πόση χαρά είχα πάρει.... Ο υπέρηχος με την καρδούλα σου να χτυπά και να βλέπω χεράκια ποδαράκια και να κλαίω από χαρά....και ξαφνικά αποφάσισες να γίνεις άγγελος.... Έφυγες αγκαλιά με την Παναγία και τον Άγιο Παϊσιο και πιστεύω πως είσαι ο φύλακας άγγελος μας καρδούλα μου....Προσεύχομαι κάθε μέρα να ξανάρθεις και να μείνεις !!!ακόμα και αν δεν έρθεις εγώ για πάντα θα έχω 3 παιδιά .... Δύο στη Γη και ένα στον ουρανό!!!! Σε αγαπώ αγγελούδι μου!!!και ας μην σε γνώρισα....💔❤️🩹

IMG_20240712_151544.jpg

δεν έχω λόγια να μπορούν να πάρουν λίγο από τον πόνο σου και την θλίψη..το αγγελάκι σου είναι εκεί και εύχομαι σύντομα να σου στείλει ενα παιδάκι ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου καλα είμαι τώρα! Πέρασα μια μεγάλη τρομάρα και δεν είχα όρεξη ούτε διάθεση για τίποτα! Έκανα που λέτε την πρώτη χοριακη η οποία βγήκα 94! Το ίδιο βράδυ είχα αίμα κατακόκκινο στο χαρτι και ελάχιστο στο σερβιετακι έπειτα συνέχισαν τα ροζ για περίπου μια μέρα ! Λέω πάει αποβολη ! Μιλάω με τον γιατρό και την επόμενη μέρα ξεκινάω και ενέσεις προγεστερονης! Έπειτα συνέχιζαν τα ροζ όπου μετά έγιναν καφέ για μια εβδομάδα! Δυο μέρες μετά την πρώτη χοριακη κάνω επαναληπτική και ήταν 350 ! Η χοριακη ανέβαινε και μάλιστα πολύ καλά αλλά τα ροζ και τα καφέ δεν σταματούσαν ! Κάνω επαναληπτική χοριακη ξανά μετά από 4 μέρες και είχε πάει 1713! Ανέβαινε κανονικότατα🙏 την επόμενη μέρα από την χοριακη πήγα στο γιατρό αρων αρων να με δει γτ φοβόμουν για εξωμητριο όπως και αυτός ! Στην αρχή δεν φαινόταν τίποτα και λέει κάτι δεν πάει καλά ! Μου κόπηκαν τα πόδια ! Κοιτάει πιο καλά και τελικά είδαμε σάκο ! Ο σάκος ήταν μικρούλης και είχε εμφυτευτεί στο δεξί μέρος της μήτρας πάνω πάνω (έχω τοξοειδής μητρα) ! Δεν είδαμε λεκιθικο γτ μου είπε ότι είμαι κάποιες μέρες πίσω ! Με βάση την τελευταία περιοδο  ήμουν ακριβώς 5 εβδομάδων αλλά με βάση την ημέρα της σπερματέγχυσης (16η μέρα του κύκλου) ήμουν 4+5! Επίσης μου είπε ότι επειδη την ημέρα της σπερματεγχυνσης δεν είχαν σκάσει τα αυγουλακια ίσως η συληψη να έγινε την επόμενη ή την μεθεπόμενη όποτε μπορεί να ήμουν 4+4 ας πούμε! Το αίμα μου είπε ότι ήταν επειδη το υπόλοιπο μέρος της μήτρας δεν είχε αντιληφθεί την εμφυτευση και έκανε ψευδοπεριοδο! Τώρα έχω ραντεβού την άλλη Δευτέρα μήπως ακούσουμε καρδουλα! Τα καφέ έχουν σταματήσει από την ημέρα που πήγα να με δει ο γιατρός δηλαδή από την Τετάρτη που μας πέρασε! Εύχομαι την άλλη Δευτέρα να ακούσουμε καρδουλα και να είναι όλα καλά🙏 

ευχαριστω παρά πολύ για το ενδιαφέρον σας κοριτσια μου🙏❤️

τι χαρά είναι αυτηηηη..μας ανησύχησες λίγο αλλά χαλάλι :P με το καλό να ακούσετε καρδούλα κορίτσι μου..να σκεφτεσαι αισόδοξα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

 

IMG_2636.jpeg

κορίτσι μου έχουν πει κάποιες κοπέλες εδω ότι όταν ήταν έγκυες είχαν έντονο τεστ ωορρηξίας..εύχομαι να συμβαίνει το ίδιο και με εσένα! Θα κάνεις σήμερα τεστάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!! Επιτέλους μου ήρθε η περίοδος!! Ξεκίνησε από εχτές το βραδάκι και σήμερα έχω τις γνωστές ενοχλήσεις. Παραγγειλα και τεστακια ωορρηξίας για να κάνω παρακολούθηση αυτό το μήνα. Πρώτη φορά θα το κάνω οπότε ίσως χρειαστώ την βοήθεια σας.

@Mpourmpouloμου όλα καλά θα πάνε!! Κράτα γερά!! 

Να πάρεις τα τεστ εγω είμαι πολύ υπέρ και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε ανεβάζεις φωτο και τα βλέπουμε

να τα κρατάς σε ένα τετράδιο να τα έχεις τα τεστ μην τα πετάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

Θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάτι που έζησα και πικραθηκα.. Καλεσμένη σε γάμο και δίπλα μου κάθεται η εγκυος κουμπάρα μου.. Έρχεται μια συγγενής να μας χαιρετήσει. Πιάνει τη κοιλιά μου και γελώντας ειρωνικά λέει "Ελπίζω να ειναι κολλητικό και να μείνεις και εσύ κάποτε". Θέλω απλά να κλάψω και να φύγω. Γιατί το κάνουν αυτό κάποιοι άνθρωποι χωρις να ξέρουν αν προσπαθείς, αν μπορείς, αν είχες απώλεια. Με συγχωρείτε για το κατεβατο αλλα ήθελα να το μοιραστώ με ανθρώπους που ξέρω οτι θα καταλάβουν.

αχ κορίτσι μου..δυστυχώς οι άνθρωποι πετάνε κάτι και όποιον πάρει ο χάρος.. μόνο κάποιοι σαν εμας μπορούν να κατανοήσουν και δύσκολα θα φέρουν τον άλλον σε δύσκολη θέση ακριβώς γιατί ξέρουμε από πρώτο χέρι τι γίνεται..εγώ πλεον τους γράφω και δεν απαντάω..χαμογελάω και πάμε παρακάτω..μόνο αν με φέρουν σε υπερβολικά δύσκολη θέση και επιμένουν..εκει θα απαντήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα! Στα δικά μου..με πήρε την Παρασκευή η γιατρός από το διαγνωστικό και με ρώτησε ποια αντιβίωση πήρα κλπ γιατί δεν με ακούμπησε καν..η καλλιέργεια μου είναι στα ίδια..μου είπε ότι ίσως το έχω καιρό και επειδή δεν έχω συμπτώματα δεν μπορούσα να το καταλαβω, αυτά έγιναν ανθεκτικά και άντε τωρα να βρουμε αντιβίωση να φύγουν..σήμερα θα έχω και την καλλιέργεια και το αντιβιόγραμμα και θα μιλήσω με τον γιατρό να δούμε..είπα όταν ξεμπερδέψω απ όλο αυτό να κάνω κάθε τρίμηνο μια γενική ούρων να ξέρω τι μου γίνεται εφόσον δεν παρουσιάζω συμπτώματα..

@Elk πως είστε με την μικρή; το γλιτώσατε;

τα κορίτσια με την καθυστέρηση πως είστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα! Στα δικά μου..με πήρε την Παρασκευή η γιατρός από το διαγνωστικό και με ρώτησε ποια αντιβίωση πήρα κλπ γιατί δεν με ακούμπησε καν..η καλλιέργεια μου είναι στα ίδια..μου είπε ότι ίσως το έχω καιρό και επειδή δεν έχω συμπτώματα δεν μπορούσα να το καταλαβω, αυτά έγιναν ανθεκτικά και άντε τωρα να βρουμε αντιβίωση να φύγουν..σήμερα θα έχω και την καλλιέργεια και το αντιβιόγραμμα και θα μιλήσω με τον γιατρό να δούμε..είπα όταν ξεμπερδέψω απ όλο αυτό να κάνω κάθε τρίμηνο μια γενική ούρων να ξέρω τι μου γίνεται εφόσον δεν παρουσιάζω συμπτώματα..

@Elk πως είστε με την μικρή; το γλιτώσατε;

τα κορίτσια με την καθυστέρηση πως είστε; 

Δεν σε έπιασε καθόλου δηλαδή η αντιβίωση ε; 
ειχα περάσει μια φορά μια πολύ άσχημη ουρολοίμωξη που επαιρνα αντιβίωση και δεν μπορούσα να απαλλαγώ, γνωμη μου είναι να πας σε ουρολόγο να κλεισεις ραντεβού να σε κατευθύνει εκεινος και εμενα είχε προχωρήσει τότε αρκετά και μου είχε κάνει αντιβίωση ένεση και μου έδωσε θεραπεία είχα κάνει υπέρηχο στα νεφρά τα είδε όλα έκανα θεραπεία και έγινα καλά αλλά ταλαιπωρήθηκα αρκετά 

ο αντρας μου είναι ακόμα θετικός τον έχω καραντινα ακόμα αλλά κόλλησε και η πεθερά μου βγήκε θετικη εχτές και δεν το περναει και πολύ εύκολα εκείνη 

εγω με το παιδί για την ώρα καλά είμαστε 🤷‍♀️ τελευταία επαφή με τον αντρα μου είχαμε 7 η ώρα το πρωί την Πέμπτη που πήγε για δουλειά δεν ξανά βρεθήκαμε από κοντά από τότε..

το θέμα είναι είχα εξετάσεις να κάνω σήμερα και την Τετάρτη ραντεβού με ενδοκρινολόγο τώρα πρέπει να την ακυρώσω δεν μπορω να πάω ούτε μέσω έχω γιατί δεν οδηγάω αλλά ούτε που να αφήσω το παιδί 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσι μου έχουν πει κάποιες κοπέλες εδω ότι όταν ήταν έγκυες είχαν έντονο τεστ ωορρηξίας..εύχομαι να συμβαίνει το ίδιο και με εσένα! Θα κάνεις σήμερα τεστάκι;

Ναι κορίτσι μου θα κάνω και θα σας πω🤞🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Ναι κορίτσι μου θα κάνω και θα σας πω🤞🏼

Ανυπομονούμε μαζί σου να μας στείλεις εύχομαι ευχάριστα νέα  🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...