Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

πραγματικά απορώ..γιατί αντιβίωση πήρα με βάση το αντιβιόγραμμα..και ήταν και 7 μέρες..δεν ξέρω τι συμβαίνει..

ΦΦΦΦ τι είναι αυτό πάλι; Να πας και σε ουρολόγο. Ενημέρωσε μας εάν μιλήσει με τον γιατρό, περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

αχ κορίτσια θα τρελαθώ..θυμάστε που είχα ουρολοίμωξη τον προηγούμενο μήνα; πήγα σήμερα από μόνη μου να κάνω επαναληπτικές και μου βγήκε πάλι χάλια η γενική ούρων..περιμένω και την καλλιέργεια να δω τι γίνεται..επισης βγηκε και ζάχαρο στα ούρα..εγώ συνεχίζω χωρίς συμπτώματα..τι να πω..πάνε οι προσπάθειες κι αυτόν τον μηνα..ξενέρωσα..

Αχ κοριτσι μου αφου θυμαμαι ειχες παεει αντιβιωση  μας ειχες πει...μηπως να παρεις τηλ κ εναν.ουρολογο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Δυσκολος ο ιουλιος...εκανα ενα πριν λιγο τ τελευταιο π ειχα αρνητικο...οποτς εγω δεν εκανα σιγουρα ωορηξια χαχχαχα

Από ότι φαίνεται κ εγώ δεν έκανα....μην σε αγχώνει, τουλάχιστον ας έρθει η ριμάδα να πάμε παρακάτω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Melikara86 είπε:

Από ότι φαίνεται κ εγώ δεν έκανα....μην σε αγχώνει, τουλάχιστον ας έρθει η ριμάδα να πάμε παρακάτω!!!

Αυτο να ερθει να ηρεμησουμε...πρωτη φορα π θελω τοσο πολυ ν μ ερθει χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

αχ κορίτσια θα τρελαθώ..θυμάστε που είχα ουρολοίμωξη τον προηγούμενο μήνα; πήγα σήμερα από μόνη μου να κάνω επαναληπτικές και μου βγήκε πάλι χάλια η γενική ούρων..περιμένω και την καλλιέργεια να δω τι γίνεται..επισης βγηκε και ζάχαρο στα ούρα..εγώ συνεχίζω χωρίς συμπτώματα..τι να πω..πάνε οι προσπάθειες κι αυτόν τον μηνα..ξενέρωσα..

Κορίτσι μου έχω περάσει δύσκολα τα τελευταία 3 χρόνια με ουρολοιμώξεις. Θα σε συμβούλευα να πας σε ουρολόγο αρχικά. Πάθαινα σχεδόν κάθε 2 μήνες…. Έχω πάρει του κόσμου τις αντιβιωσεις και κάθε φορά έβγαινε και διαφορετικό μικρόβιο. Το έχω πάθει και εγω να πάρω αντιβίωση 7 μέρες και μετά πάλι τα ίδια. Πρέπει 10 μέρες μετά αφού έχεις τελειώσει την αντιβίωση να ξανά δώσεις ουρά γιατί συμβαίνει κάποιες φορές να μην έχει φύγει το άτιμο… ΠΟΛΥ νερό και εμένα με βοήθησαν τα προβιοτικά και η μαννοζη. Παίρνω μαννοζη πάντα μετά από κάθε επαφή, να κατουρας πάντα και να πλένεσαι. Όλα αυτά πάντα με από τις επαφές σου. 
 

Μην απογοητεύεσαι όμως και μην σταματήσεις τις προσπάθειες σου! Εμένα ο ουρολόγος μου είχε πει ότι δεν επηρεάζει η ουρολοίμωξη στην γόνιμοποιηση φτάνει να γίνει γρήγορα η διάγνωση και να δωθεί safe αντιβίωση! Αυτά μου είχε πει εμένα!! 
 

Ευχομαι περαστικά και μην στεναχωριέσαι🧿🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

αχ κορίτσια θα τρελαθώ..θυμάστε που είχα ουρολοίμωξη τον προηγούμενο μήνα; πήγα σήμερα από μόνη μου να κάνω επαναληπτικές και μου βγήκε πάλι χάλια η γενική ούρων..περιμένω και την καλλιέργεια να δω τι γίνεται..επισης βγηκε και ζάχαρο στα ούρα..εγώ συνεχίζω χωρίς συμπτώματα..τι να πω..πάνε οι προσπάθειες κι αυτόν τον μηνα..ξενέρωσα..

Κορίτσι μου περαστικά…το χω περάσει πολλές φορές στη ζωή μου. Δοκίμασε cystanil και αναβραζουσες βιταμίνες cranberry (τα χάπια δεν είναι τόσο αποτελεσματικά). Κάθε φορά που νιώθω ενόχληση πίνω αυτά τα 2 και μου περνάει, αρκεί να το προλάβω εγκαίρως. Νερό πριν την επαφή αλλά και μετά, καθώς  κ πλύσιμο πριν και μετά με βρεφικό αφρόλουτρο. Στις γόνιμες απλά, δεν πάω αμέσως για ντουζ, το καθυστερώ λιγάκι. Ρωτά και τον γιατρό σου εννοείται για τα παραπάνω, αν και είναι φυτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

αχ κορίτσια θα τρελαθώ..θυμάστε που είχα ουρολοίμωξη τον προηγούμενο μήνα; πήγα σήμερα από μόνη μου να κάνω επαναληπτικές και μου βγήκε πάλι χάλια η γενική ούρων..περιμένω και την καλλιέργεια να δω τι γίνεται..επισης βγηκε και ζάχαρο στα ούρα..εγώ συνεχίζω χωρίς συμπτώματα..τι να πω..πάνε οι προσπάθειες κι αυτόν τον μηνα..ξενέρωσα..

Μήπως δεν κάνεις σωστά τη συλλογή και βγαίνει ότι να ναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tonia. είπε:

Κορίτσια καλημέρα απο εμένα!!

Προσπάθησα να διαβάσω οσα περισσότερα μηνύματα μπορούσα, για να σας γνωρίσω. Πολλες οι σελίδες βέβαια και εχω μπερδευτεί.

Ειμαι η Τόνια, έχω 3 παιδιά και πριν 10 ημέρες ειχα μια παλινδρομη κύηση όπου έκανα απόξεση.

Ψυχολογικά το έχω πάρει άσχημα. Ξέρω... πολλές θα μου πείτε, οτι έχω 3 παιδιά και να παίρνω δύναμη. Όμως το ήθελα πολυ και αυτο το μωράκι, πίστεψα, ονειρευτηκα και το αγάπησα απ'το πρώτο λεπτό που είδα την θετική γραμμή του τέστ. Εννοείται πως παίρνω δύναμη απ'τα παιδιά μου, αλλα η θλίψη είναι θλίψη.

Τέλος πάντων... Ας μπω κι εγώ στην παρεα σας, γιατί πιστεύω πως μόνο δύναμη θα πάρω, καθώς πολλές κοπέλες έχετε βρεθεί στη θέση μου κάποιες τα καταφέρατε και είστε τωρα εγκυουλες και άλλες το παλεύετε και πότε κλαίτε πότε γελάτε!

🙏🙏🙏

Κορίτσι μου καλώς μας ήρθες κι εσύ στην παρεούλα μας! Όσα παιδιά κι αν έχεις, όταν δεις το θετικό αποτέλεσμα και το θέλεις... θα πονέσει πολύ! Όμως αυτό που θα σου πω εγώ είναι, αρχικά πολύ θετικό που γίνεται σύλληψη... κατά δεύτερον κάθε σύλληψη έχει 25% πιθανότητα να είναι παλίνδρομη δυστυχώς. Δώσε λίγο χρόνο στο σώμα και την ψυχούλα σου να ηρεμήσουν και να επανέλθουν και μέτα βούρ για το 4ο και πάλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

@flowerv κορίτσι μου εσύ σε τι φάση είσαι;; Από σένα περιμένω θετικό τώρα σύντομα 😋

Ααχ κορίτσι μου σ'ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες! Εγώ αναμένω περίοδο, επιτέλους πέρασαν οι 2 κυκλοι μετα την υστεροσκοπηση, και περιμένω πως και πως να ξεκινήσουμε! 

Παράλληλα ο καρυοτυπος του άντρα μου βγηκε με θέμα! Απλά μας είπαν σε πολύ λίγα κύτταρα! Για αυτό και ο ένας ο καρυοτυπος βγήκε φυσιολογικός! 

Προσπαθούμε κανονικά για φυσιολογική σύλληψη, μετά μια σπερματέγχυση και εάν μέχρι τον Δεκέμβρη δεν δω θετικό τεστ με κανένα τρόπο! Θα πάμε σε εξωσωματική με προεμφυτευτικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ααχ κορίτσι μου σ'ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες! Εγώ αναμένω περίοδο, επιτέλους πέρασαν οι 2 κυκλοι μετα την υστεροσκοπηση, και περιμένω πως και πως να ξεκινήσουμε! 

Παράλληλα ο καρυοτυπος του άντρα μου βγηκε με θέμα! Απλά μας είπαν σε πολύ λίγα κύτταρα! Για αυτό και ο ένας ο καρυοτυπος βγήκε φυσιολογικός! 

Προσπαθούμε κανονικά για φυσιολογική σύλληψη, μετά μια σπερματέγχυση και εάν μέχρι τον Δεκέμβρη δεν δω θετικό τεστ με κανένα τρόπο! Θα πάμε σε εξωσωματική με προεμφυτευτικό!

Τι ωραία που πέρασε ο καιρός και ξεκινάτε! Θα πας με τεστ ωορρηξίας ή χαλαρά; Ο άντρας σου έκανε καρυοτυπο λόγω σπερμοδιαγραμματος; Είχε κάποιο θέμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Τι ωραία που πέρασε ο καιρός και ξεκινάτε! Θα πας με τεστ ωορρηξίας ή χαλαρά; Ο άντρας σου έκανε καρυοτυπο λόγω σπερμοδιαγραμματος; Είχε κάποιο θέμα; 

Δεν έχει κανένα θέμα,το σπερμοδιάγραμμα του φυσιολογικό! Λόγω υπογονιμότητας μας το έδωσε η γυναικολόγος! Οχι χωρίς τεστακια καταλαβαίνω την ωορρηξία οπότε εκείνη τη βδομάδα το δίνουμε και καταλαβαίνει! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστω πολύ για τα μηνύματα σας! Την συλλογή την έκανα σωστά με όλα τα βήματα που χρειάζονται..πήγα στον ουρολόγο και μου είπε ότι απλά η αντιβίωση δεν σκότωσε το μικρόβιο και μου έγραψε μια άλλη σε περίπτωση που βγει θετική η καλλιέργεια αύριο ( το πιθανότερο αυτό είναι)! Επισης μου έγραψε υπέρηχο για τα νεφρά και μου είπε ότι το λίγο αιματακι κ το σάκχαρο που βγήκαν στην γενική είναι φυσιολογικα ευρήματα όταν υπάρχει λοίμωξη..

επισης μου είπε όχι επαφές..το ξέραμε νταξει αλλα λέω να πάρω το ρίσκο για δυο μέρες ακόμη..δεν ξέρω έχω στενοχωρηθεί..χασαμε τον προηγούμενο μήνα που έπεσε στις γόνιμες..να χάσω κ αυτόν; Ξενέρωσα πολύ..του είπε ότι οι εξετάσεις του συντρόφου βγαίνουν αρνητικές και μ είπε ότι είναι σπάνιο αλλα μπορεί μια καλλιέργεια σπέρματος να βγει θετική..και με αυτό έπεσα ακόμη περισσότερο..όλα αυτά σε εμάς θ τύχουν δηλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστω πολύ για τα μηνύματα σας! Την συλλογή την έκανα σωστά με όλα τα βήματα που χρειάζονται..πήγα στον ουρολόγο και μου είπε ότι απλά η αντιβίωση δεν σκότωσε το μικρόβιο και μου έγραψε μια άλλη σε περίπτωση που βγει θετική η καλλιέργεια αύριο ( το πιθανότερο αυτό είναι)! Επισης μου έγραψε υπέρηχο για τα νεφρά και μου είπε ότι το λίγο αιματακι κ το σάκχαρο που βγήκαν στην γενική είναι φυσιολογικα ευρήματα όταν υπάρχει λοίμωξη..

επισης μου είπε όχι επαφές..το ξέραμε νταξει αλλα λέω να πάρω το ρίσκο για δυο μέρες ακόμη..δεν ξέρω έχω στενοχωρηθεί..χασαμε τον προηγούμενο μήνα που έπεσε στις γόνιμες..να χάσω κ αυτόν; Ξενέρωσα πολύ..του είπε ότι οι εξετάσεις του συντρόφου βγαίνουν αρνητικές και μ είπε ότι είναι σπάνιο αλλα μπορεί μια καλλιέργεια σπέρματος να βγει θετική..και με αυτό έπεσα ακόμη περισσότερο..όλα αυτά σε εμάς θ τύχουν δηλ;

Μη στεναχωριέσαι κοπέλα μου! Σημασία εχει οτι εντοπιστηκε το θεμα και με την κατάλληλη αγωγη θα ξεπεραστεί και θα συνεχίσετε τις προσπάθειες σας! Πότε δε ξέρεις πως πήγε ο μήνας μεχρι να μας ερθει περιοδος μπορεί να μην επηρέασε🙏🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσι μου έχω περάσει δύσκολα τα τελευταία 3 χρόνια με ουρολοιμώξεις. Θα σε συμβούλευα να πας σε ουρολόγο αρχικά. Πάθαινα σχεδόν κάθε 2 μήνες…. Έχω πάρει του κόσμου τις αντιβιωσεις και κάθε φορά έβγαινε και διαφορετικό μικρόβιο. Το έχω πάθει και εγω να πάρω αντιβίωση 7 μέρες και μετά πάλι τα ίδια. Πρέπει 10 μέρες μετά αφού έχεις τελειώσει την αντιβίωση να ξανά δώσεις ουρά γιατί συμβαίνει κάποιες φορές να μην έχει φύγει το άτιμο… ΠΟΛΥ νερό και εμένα με βοήθησαν τα προβιοτικά και η μαννοζη. Παίρνω μαννοζη πάντα μετά από κάθε επαφή, να κατουρας πάντα και να πλένεσαι. Όλα αυτά πάντα με από τις επαφές σου. 
 

Μην απογοητεύεσαι όμως και μην σταματήσεις τις προσπάθειες σου! Εμένα ο ουρολόγος μου είχε πει ότι δεν επηρεάζει η ουρολοίμωξη στην γόνιμοποιηση φτάνει να γίνει γρήγορα η διάγνωση και να δωθεί safe αντιβίωση! Αυτά μου είχε πει εμένα!! 
 

Ευχομαι περαστικά και μην στεναχωριέσαι🧿🩷

Σας είπε δηλ να συνεχίσετε επαφές ελεύθερα; Μου είπε όχι για να μην κολλήσει ο σύντροφος κάτι και στην ουσία μην πάει στο σπερμα γιατί είναι πιο δύσκολο κ χρονοβόρο να φύγει μετά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσι μου περαστικά…το χω περάσει πολλές φορές στη ζωή μου. Δοκίμασε cystanil και αναβραζουσες βιταμίνες cranberry (τα χάπια δεν είναι τόσο αποτελεσματικά). Κάθε φορά που νιώθω ενόχληση πίνω αυτά τα 2 και μου περνάει, αρκεί να το προλάβω εγκαίρως. Νερό πριν την επαφή αλλά και μετά, καθώς  κ πλύσιμο πριν και μετά με βρεφικό αφρόλουτρο. Στις γόνιμες απλά, δεν πάω αμέσως για ντουζ, το καθυστερώ λιγάκι. Ρωτά και τον γιατρό σου εννοείται για τα παραπάνω, αν και είναι φυτικά.

Για τις αναβραζουσες βιταμίνες μου είπε και η κολλητή μου που παίρνει και έχει σωθεί..μάλιστα μια φορά δεν πήρε καν αντιβίωση..το θέμα με εμένα είναι ότι δεν βγάζω συμπτώματα στις ουρολοιμώξεις οποτε δεν μπορώ ν το σταματήσω και νωρίς..

τελος πάντων, δεν αλλάζει τώρα..θα πάρω την αντιβίωση και εύχομαι στον κύκλο του Αυγούστου να είμαι οκ 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Μη στεναχωριέσαι κοπέλα μου! Σημασία εχει οτι εντοπιστηκε το θεμα και με την κατάλληλη αγωγη θα ξεπεραστεί και θα συνεχίσετε τις προσπάθειες σας! Πότε δε ξέρεις πως πήγε ο μήνας μεχρι να μας ερθει περιοδος μπορεί να μην επηρέασε🙏🫶

Εννοείται υπάρχει ελπίδα απλά είναι αυτή η ξενερα ειδικά πάνω στις γόνιμες! Θα δούμε τι κάναμε μέχρι τώρα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna_30 είπε:

Σας είπε δηλ να συνεχίσετε επαφές ελεύθερα; Μου είπε όχι για να μην κολλήσει ο σύντροφος κάτι και στην ουσία μην πάει στο σπερμα γιατί είναι πιο δύσκολο κ χρονοβόρο να φύγει μετά..

Μου είχε πει ότι δεν μπορώ να μεταφέρω το μικρόβιο στο σύντροφο γιατί και εγω δεν είχα συμπτώματα της ουρολοίμωξη και είχα κανονικά επαφές. Δεν μου είχε αναφέρει τίποτα για το σπερμα. Επειδή φοβόμουν είχα ρωτήσει και δεύτερο γιατρο και μου απέκλεισε και εκείνος ότι δεν μεταφέρεται το μικρόβιο από την επαφή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Για τις αναβραζουσες βιταμίνες μου είπε και η κολλητή μου που παίρνει και έχει σωθεί..μάλιστα μια φορά δεν πήρε καν αντιβίωση..το θέμα με εμένα είναι ότι δεν βγάζω συμπτώματα στις ουρολοιμώξεις οποτε δεν μπορώ ν το σταματήσω και νωρίς..

τελος πάντων, δεν αλλάζει τώρα..θα πάρω την αντιβίωση και εύχομαι στον κύκλο του Αυγούστου να είμαι οκ 🤞🤞

Στον αντρα σου δεν έδωσε να πάρει αντιβίωση ; Δεν κάνετε μαζί θεραπεία για την ουρολοίμωξη;

και εγω πολλά χρόνια είχα θέματα με ουρολοίμωξη και κολπίτιδα μεγάλη ταλαιπωρία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eirinistz είπε:

Μου είχε πει ότι δεν μπορώ να μεταφέρω το μικρόβιο στο σύντροφο γιατί και εγω δεν είχα συμπτώματα της ουρολοίμωξη και είχα κανονικά επαφές. Δεν μου είχε αναφέρει τίποτα για το σπερμα. Επειδή φοβόμουν είχα ρωτήσει και δεύτερο γιατρο και μου απέκλεισε και εκείνος ότι δεν μεταφέρεται το μικρόβιο από την επαφή. 

Εγω ξέρω με την επαφή το μεταφέρεις έχω κολλήσει παλια ένα σύντροφο που είχα και ταλαιπωρήθηκε παρά πολύ ώστε να γίνει καλά είχε και ασχημα συμπτώματα εκεινος πονούσε πολύ 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Μου είχε πει ότι δεν μπορώ να μεταφέρω το μικρόβιο στο σύντροφο γιατί και εγω δεν είχα συμπτώματα της ουρολοίμωξη και είχα κανονικά επαφές. Δεν μου είχε αναφέρει τίποτα για το σπερμα. Επειδή φοβόμουν είχα ρωτήσει και δεύτερο γιατρο και μου απέκλεισε και εκείνος ότι δεν μεταφέρεται το μικρόβιο από την επαφή. 

Τι να πω..ακούμε τόσες γνώμες και δεν ξέρουμε τι να πιστέψουμε εν τελει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω και κατι ακόμη! Από τη στιγμή που βλέπεις το θετικό τέστ πρέπει να έχεις επαφή την ίδια μέρα και την επόμενη σωστά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Εγω ξέρω με την επαφή το μεταφέρεις έχω κολλήσει παλια ένα σύντροφο που είχα και ταλαιπωρήθηκε παρά πολύ ώστε να γίνει καλά είχε και ασχημα συμπτώματα εκεινος πονούσε πολύ 🤷‍♀️

Τι να σου πω κορίτσι μου δεν ξέρω.. έτσι μου είχαν πει και οι δυο. 3 χρόνια τώρα ο σύντροφος δεν έχει κολλήσει και έχει εξεταστεί. Μου είχε πει κιόλας ότι τα μικρόβια που είχα υπάρχουν φυσιολογικά στο έντερο μας και κατά την επαφή μεταφέρονται πολλά μικρόβια και λόγω συχνών ουρολοιμώξεων έχει γίνει παρά πολύ ευαίσθητη η ουροδοχος και προσκαλούνται απευθείας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Στον αντρα σου δεν έδωσε να πάρει αντιβίωση ; Δεν κάνετε μαζί θεραπεία για την ουρολοίμωξη;

και εγω πολλά χρόνια είχα θέματα με ουρολοίμωξη και κολπίτιδα μεγάλη ταλαιπωρία 

Όχι 😕 ούτε η γυναικολόγος ούτε ο ουρολόγος..μου είπε εφόσον βγαίνει καθαρή η καλλιέργεια του δεν χρειάζεται να πάρει και αντιβίωση και ότι τα μικρόβια του ουροποιητικού δεν κολλάνε..μετά μου είπε αυτό για το σπερμα και με μπέρδεψε 🤷‍♀️🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω και κατι ακόμη! Από τη στιγμή που βλέπεις το θετικό τέστ πρέπει να έχεις επαφή την ίδια μέρα και την επόμενη σωστά; 

Ναι κορίτσι μου! Λένε και την μερα πριν το θετικό! Απ ότι έχω καταλάβει είναι πιο γόνιμες οι μέρες πριν την ωορρηξια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...