Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva_gge_lia είπε:

IMG_20240709_170846.thumb.jpg.3620ecd8328c112b4c351fa32ecfad0b.jpgΚορίτσια την εμπειρία σας! Δεν ειμαι στο πικ ακόμη έτσι? Σημερα εχω τα πρώτα συμπτώματα ωορρηξίας 

Θέλει ακόμα συνέχισε τα τεστ όπου ναναι θα γίνει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι αλλά θα μπορείς να έχεις μια ιδέα νομίζω. Γιατί απ' ότι έχω διαβάσει τις τελευταίες 2-3 βδομάδες μειώνεται ο ρυθμός αύξησης του βάρους. 🤷🏻‍♀️

Ναι έτσι ξέρω και εγω κάπως αρχίζει και μειώνεται μετά για να δούμε 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Αυτο στο κυκλο ειχαμε επαφες ασχετες μερες εντελως γτ ημουν κ με βρογχιτιδα 10 μερες κ ο συζυγος πτωμα απο τη κουραση..γενικοτερα ειπαμε να απολαυσουμε το καλοκαιρι κ να ηρεμησουμε λιγο.κ γω εχω λευκα υγρα οπ ς εσυ στ εσωρουχο...κ γω περιμενω να ερθει καποια στιγμη γτ εχω κ εντονο πρηξιμο στη κοιλια...εσεις ειχατε επαφες?

Εγώ θα ευχηθώ να μην σου έρθει 🙏🏼 και να έρθει ένα μωράκι! 💗🧿 

Κοίτα κ εμείς είχαμε όχι πολλές λόγω υποχρεώσεων και μάλλον σε άσχετες ημέρες!! Συμπτώματα δεν έχω ( γενικά δεν έχω συμπτώματα στην περίοδο παλιά είχα τώρα δεν ...καμιά φορά μόνο μέση πονοκέφαλο κ λιγούρες) λίγα πονακια κάτω χαμηλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

 

Μετράει το ωάριο αλλά δε ξέρει ποτέ ακριβώς θα σκάσει σου λέει κατά προσέγγιση, αλλά ότι έγινε η ωορρηξία μπορεί να το δει αφού φαίνεται το ωχρο σωμάτιο…

 

Θα σου μεταφέρω ακριβώς τα λόγια της, '' φαίνεται ότι έγινε ωορρηξία γτ βλέπω λίγο αιματακι και υγρό γύρω γύρω , δεν ξέρω πότε ακριβώς έγινε ίσως δύο μέρες πίσω περίπου και έγινε από την αριστερή πλευρά '' αυτά μου είπε όταν έβλεπε τον υπέρηχο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Ax κορίτσια να σας πω την αμαρτία μου. Σκέφτομαι ότι αυτή την εβδομάδα θα έφευγα από την δουλεία για την άδεια εγκυμοσύνης μου και θα ετοίμαζα το παιδικό δωμάτιο και πονάει η ψύχη μου. Δεν έχω καν μια θετική έκβαση της κατάστασης. Το παθαίνεται κι εσείς ή μόνο εγώ είμαι κολλημένη στα παλιά;

Κορίτσι μου είναι απόλυτα φυσιολογικό..ακόμη κ εγώ μετά την βιοχημική σκέφτομαι συχνά ποσο μηνών θα ήμουν τώρα κλπ κλπ..πιστεύω και παιδάκι όταν κάνουμε πάντα θα είναι στο μυαλό μας κι αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

IMG_20240709_170846.thumb.jpg.3620ecd8328c112b4c351fa32ecfad0b.jpgΚορίτσια την εμπειρία σας! Δεν ειμαι στο πικ ακόμη έτσι? Σημερα εχω τα πρώτα συμπτώματα ωορρηξίας 

Θέλεις λίγο ακόμη κορίτσι μου..και εμένα μου βγαίνει απότομα όπως είπε και μια άλλη κοπέλα..μπορεί απόγευμα ν είναι στο Τσακ και βράδυ να βγει θετικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk μου με το καλό κορίτσι μου να πάρεις αγκαλιά το κοριτσάκι σου!! Πλησιάζουν οι μέρες!! 

Εγώ κορίτσια ακόμα να μου έρθει.. περίμενα το Σάββατο αλλά μάλλον άλλαξε ο κύκλος μου και δεν έχει έρθει ακόμα.. έχω πρηστεί ολόκληρη και περιμένω πότε θα ρθει επιτέλους για να ξεκινήσω τεστακια ωορρηξίας. Δεν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης έχω κάνει τεστ και είναι αρνητικά όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εντάξει ξέρεις λίγο στην αρχή με αγχώνει γιατί χάνουν και βαρος τις πρωτες μερες μέχρι να κατεβάσω και γαλα θέλει λίγο χρόνο αλλά πιστεύω μετά θα είναι οκ 

10 μήνες έχω που έκοψα τον θηλασμό φτου ξανά από την αρχή 😅 

Σίγουρα είναι αγχωτικό εμένα γεννήθηκε 2500 φύγαμε από την κλινικη 2200…Ε μετά εγώ άγχος για να βάλει βάρος τον ξυπνούσα κιολας 

κ εγώ λεω να θηλάσω αλλά δε ξέρω ποσό βασικά δε θέλω να πιεστω λόγο κ του αλλου παιδιού οπως έρθουν τα πράγματα… αλλ θέλω κ μακάρι να τα καταφέρω καλύτερα από το πρώτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Melikara86 είπε:

Θα σου μεταφέρω ακριβώς τα λόγια της, '' φαίνεται ότι έγινε ωορρηξία γτ βλέπω λίγο αιματακι και υγρό γύρω γύρω , δεν ξέρω πότε ακριβώς έγινε ίσως δύο μέρες πίσω περίπου και έγινε από την αριστερή πλευρά '' αυτά μου είπε όταν έβλεπε τον υπέρηχο!! 

Ναι το ποτέ έγινε δε μπορούν να το ξέρουν εκτός αν κανεις την ένεση…οπως κ να έχει τώρα περιμένεις περίοδο ποτέ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου εσυ πω πάτε με το μωρακι και την μικρή σπίτι.; Πως το έχει πάρει η μικρή ; 
ναι πέρασε ο καιρός ήρθε η μεγάλη ώρα την παρω αγκαλίτσα 🥰

Καλά είμαστε τώρα πολύ καλύτερα, στην αρχή είχε πολλά ξεσπάσματα δεν άκουγε τπτ με το παραμικρό κλάματα κτλ, ευτυχώς προς το μωρο είναι πάντα πολύ καλή αλλά της βγήκε έτσι η αλλαγή αυτή! Με αγάπη κ υπομονή το βρίσκουμε σιγά σιγά🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Εγώ θα ευχηθώ να μην σου έρθει 🙏🏼 και να έρθει ένα μωράκι! 💗🧿 

Κοίτα κ εμείς είχαμε όχι πολλές λόγω υποχρεώσεων και μάλλον σε άσχετες ημέρες!! Συμπτώματα δεν έχω ( γενικά δεν έχω συμπτώματα στην περίοδο παλιά είχα τώρα δεν ...καμιά φορά μόνο μέση πονοκέφαλο κ λιγούρες) λίγα πονακια κάτω χαμηλά!!

Και γω σ ευχομαι να μην ερθει περιοδος κ να ειναι κατι θετικο κοριτσι μου🙏🙏🙏🙏 ουτε εγω εχω κανενα απολυτως συμπτωμα στη περιοδο ουτε τις μερες της περιοδου τιποτα.εχω κ ελαχιστη ροη απο παντα κ κραταει 3 4 μερες...γενικοτερα τη περναω ανωδυνα τη περιοδο @Melikara86μου.το μονο π εχω ειναι ημικρανιες αρκετες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

@Elk μου με το καλό κορίτσι μου να πάρεις αγκαλιά το κοριτσάκι σου!! Πλησιάζουν οι μέρες!! 

Εγώ κορίτσια ακόμα να μου έρθει.. περίμενα το Σάββατο αλλά μάλλον άλλαξε ο κύκλος μου και δεν έχει έρθει ακόμα.. έχω πρηστεί ολόκληρη και περιμένω πότε θα ρθει επιτέλους για να ξεκινήσω τεστακια ωορρηξίας. Δεν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης έχω κάνει τεστ και είναι αρνητικά όλα. 

Και γω @Mantariniμου ακριβως ρο ιδιο το σαββατο περιμενα κ ακομη δεν μ εχει ερθει...νομιζω θα εκραγει η κοιλια μου...εγω τα πεταξα τα τεστ ωορηξιας μου δημιουργουσαν τεραστιο αγχος σε σημειο εμμονης...ασε π δε τα εμπιστευομαι κ πολυ να σ πω την αληθεια γτ οταν εκανα προκληση κ εκανα ωορηξια μονο ατον ενα κυκλο ολα τα τεστ εβγαιναν αρνητικα αλλα στον υπερηχο κ τις ορμονες επιβεβαιωσαμε ωορηξια ασχετα π δςν ειχαμε συλληψη κ μετα απο αυτο τα πεταξα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Σίγουρα είναι αγχωτικό εμένα γεννήθηκε 2500 φύγαμε από την κλινικη 2200…Ε μετά εγώ άγχος για να βάλει βάρος τον ξυπνούσα κιολας 

κ εγώ λεω να θηλάσω αλλά δε ξέρω ποσό βασικά δε θέλω να πιεστω λόγο κ του αλλου παιδιού οπως έρθουν τα πράγματα… αλλ θέλω κ μακάρι να τα καταφέρω καλύτερα από το πρώτο 

Εμείς βγήκαμε  3020 γρ και μου φαινόταν μια σταλιά σκέψου.. φαντάζομαι ποσο μικρούλη ήταν 2200 που φύγατε εσεις 

Στο εύχομαι κορίτσι μου να τα πας καλύτερα με τον θηλασμό αυτήν την φορά αφού το θέλεις.. όχι δεν είναι εύκολο θέλει πολλές ώρες να κάθεσαι με το στήθος έξω σε ένα καναπε και τώρα με ένα παιδάκι στο σπίτι που θα θέλει προσοχή δεν ξέρω ποσο εύκολο θα είναι 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλά είμαστε τώρα πολύ καλύτερα, στην αρχή είχε πολλά ξεσπάσματα δεν άκουγε τπτ με το παραμικρό κλάματα κτλ, ευτυχώς προς το μωρο είναι πάντα πολύ καλή αλλά της βγήκε έτσι η αλλαγή αυτή! Με αγάπη κ υπομονή το βρίσκουμε σιγά σιγά🙏

Καλό αυτο που με το μωρο ήταν καλή είναι δύσκολη η προσαρμογή για όλους μας πιστεύω σιγά σιγά θα τα καταφέρουμε θα έχω και βοήθεια θα είναι η και μαμα μου θα είναι και ο αντρας μου με άδεια όποτε πιστεύω θα είμαι πιο ήρεμη που δεν θα είμαι μόνη μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

@Elk μου με το καλό κορίτσι μου να πάρεις αγκαλιά το κοριτσάκι σου!! Πλησιάζουν οι μέρες!! 

Εγώ κορίτσια ακόμα να μου έρθει.. περίμενα το Σάββατο αλλά μάλλον άλλαξε ο κύκλος μου και δεν έχει έρθει ακόμα.. έχω πρηστεί ολόκληρη και περιμένω πότε θα ρθει επιτέλους για να ξεκινήσω τεστακια ωορρηξίας. Δεν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης έχω κάνει τεστ και είναι αρνητικά όλα. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Εγω είχα παρατηρήσει πως τον Αύγουστο άλλαζε ο κύκλος μου τους δυο τελευταίους είχα πάντα κύκλο 50 μερες 🤷‍♀️ ήταν οι πιο μεγάλη που έκανα και ήταν Αύγουστο κάθε φορά 🤷‍♀️

Ειπα μήπως μας έλεγες τα ευχάριστα αλλά ειδα ότι εκανες τεστ όποτε θα ευχηθώ να έρθει σύντομα ώστε να μπεις δυναμικά στον επόμενο κύκλο και να μας στείλεις τα ευχάριστα ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι το ποτέ έγινε δε μπορούν να το ξέρουν εκτός αν κανεις την ένεση…οπως κ να έχει τώρα περιμένεις περίοδο ποτέ;; 

Ναι κατάλαβα τι εννοείς...💗 

Είχα πάει και κάναμε τον υπέρηχο 28 Ιουνίου και με βάση όλα αυτά μου είπε ότι λογικά περιμένω περίοδο 9-10 Ιουλίου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Και γω σ ευχομαι να μην ερθει περιοδος κ να ειναι κατι θετικο κοριτσι μου🙏🙏🙏🙏 ουτε εγω εχω κανενα απολυτως συμπτωμα στη περιοδο ουτε τις μερες της περιοδου τιποτα.εχω κ ελαχιστη ροη απο παντα κ κραταει 3 4 μερες...γενικοτερα τη περναω ανωδυνα τη περιοδο @Melikara86μου.το μονο π εχω ειναι ημικρανιες αρκετες

Μακάρι κορίτσι μου και σε σένα εύχομαι το ίδιο μέσα από την καρδιά μου!! 🙏🏼❤️🙏🏼❤️ Σε γενικές γραμμές εγώ από μικρή είχα πολύ πόνο στην περίοδο και ακόμα αφού κατέβει μερικές φορές πονάω και έχω αρκετές ημέρες αίμα! Απλά τώρα τελευταία από την αποβολή και μετά 4 χρόνια περίπου δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα όταν είναι να έρθω.... Συνήθως βλέπω καφέ μια δυο μέρες και (μετά κάποιες φορές με πιάνουν πονακια) κατεβαίνει αίμα! Τώρα παρατήρησα λίγο πρησμένο το στήθος μου.... Ίσως ετοιμάζεται να έρθει!! 😥 Εσένα ο μεγαλύτερο κύκλος που έχεις κάνει πόσες ημέρες ήταν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι θα γίνει με τον χαζοΙούλιο? Κι εγώ περιμένω αύριο μεθαύριο και σήμερα αρνητικό. Από συμπτώματα λίγο πρησμένο στήθος, αρκετές μέρες πονάκια περιόδου και κούραση. Αλλά όλα αυτά έτσι κ αλλιώς είναι και συμπτώματα περιόδου. Άντε το δέχομαι για τον Ιούλιο γιατί Αύγουστο έχουμε διακοπές :) Πάμε δυναμικά για τον επόμενο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλό αυτο που με το μωρο ήταν καλή είναι δύσκολη η προσαρμογή για όλους μας πιστεύω σιγά σιγά θα τα καταφέρουμε θα έχω και βοήθεια θα είναι η και μαμα μου θα είναι και ο αντρας μου με άδεια όποτε πιστεύω θα είμαι πιο ήρεμη που δεν θα είμαι μόνη μου 

Άντε με το καλό! Ευτυχώς θα έχεις βοήθεια και πλέον είσαι και έμπειρη και δεν θα έχεις τα άγχη του πρώτου μωρού. Όλα θα πάνε καλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου και σε σένα εύχομαι το ίδιο μέσα από την καρδιά μου!! 🙏🏼❤️🙏🏼❤️ Σε γενικές γραμμές εγώ από μικρή είχα πολύ πόνο στην περίοδο και ακόμα αφού κατέβει μερικές φορές πονάω και έχω αρκετές ημέρες αίμα! Απλά τώρα τελευταία από την αποβολή και μετά 4 χρόνια περίπου δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα όταν είναι να έρθω.... Συνήθως βλέπω καφέ μια δυο μέρες και (μετά κάποιες φορές με πιάνουν πονακια) κατεβαίνει αίμα! Τώρα παρατήρησα λίγο πρησμένο το στήθος μου.... Ίσως ετοιμάζεται να έρθει!! 😥 Εσένα ο μεγαλύτερο κύκλος που έχεις κάνει πόσες ημέρες ήταν;;;

Ο μεγαλυτερος μου κυκλος ηταν 38 μερες περιπου...τους 3 τελευταιους ειχε στρωσει λιγο βεβαια 28 με 30 μερες ...ποσο καιρο προσπαθειτε??? Εμεις 2 χρονια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω οσες κάνουν τεστακια και έχουν παρακολουθήσει την ωορρηξία με υπέρηχο,  συμφωνούν;  η ωορρηξία έρχεται μετά το πικ όταν πέφτει η ορμόνη αλλά ισχύει αυτό; για πείτε οσες κοπέλες το έχετε δει καλύτερα 

εγώ 2 φορές το τσέκαρα, έκανα υπέρηχο τη μέρα του θετικού. και τις 2 φορές μου είπε ότι θα γίνει σε 1, μαξ 2 μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Κανονικά περίμενα χθες ή σήμερα περίοδο. Εχθές είχα λίγα καφέ υγρά σε κάποια φάση στο σερβιετακι, αλλά έκτοτε τίποτα…ούτε έχω κάποιον πόνο. Βέβαια, είχα κάνει ένα hometest την Δευτέρα, δηλαδή 14η μέρα μετά την ωορρηξία και ήταν αρνητικό. Πιστεύω θα είχε δείξει αν ήταν κάτι Ε; Ίσως να φταίει κ η θάλασσα, γιατί εγώ ποτέ δεν έχω καφέ πριν την περίοδο. Τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Έχω καιρό να γράψω στην ομάδα, παρακολουθώ όμως αρκετά κι εύχομαι σε όλες να έρθουν όλα όπως τα θέλουν! Έκανα μόλις αυτό το τεστ. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα χρησιμοποιήσει άλλη εταιρία. Πώς σας φαίνεται; περιμενω δημερα περιοδο αλλα ειχα μια αισθηση μεσα μου κ επειδη θα παμε διακοπές ειπα να κανω να μου φυγει. 20240710_094832.thumb.jpg.abf00ece90bb37059d2388d5404abf6b.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...