Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!αυτό είναι το σημερινό τεστ...είναι πολύ αχνή η γραμμή άρα είναι αρνητικό....μια ημέρα πριν είμαι θα έδειχνε έντονο κανονικά..

 

 

 

 

IMG_20240706_105452.jpg

Κι εγώ βλέπω άχνη γραμμή ρε γμτ. Αχ θα μας τρελάνουν αυτά τα τέστ. Μέχρι να έρθει αίμα εγώ θα ελπίζω ❤️ Δευτέρα περιμένεις; Και το έκανες σήμερα με τα πρωινά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsaεγω βλέπω μια άχνη γραμμή που σημαίνει ότι ανιχνεύει ορμόνη. Βέβαια δεν ξέρω αν αυτά τα τεστ βγάζουν εξάτμισης συχνά. Έχεις και κοβιντ και δεν ξέρω αν επηρεάζει κι αυτό…

Ας περιμένεις και αν δεν έρθει Δευτέρα - Τρίτη κανε χ οριακή για σίγουρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα🙋🏻‍♀️ εκανα εχθές ένα onestep εγκυμοσύνης, το ξέρω βιάστηκα γιατί είμαι 7 μέρες μετά την ωορρηξία.. μάλλον ήταν ελαττωματικό και βγήκε έτσι. Δεν ήταν εξάτμισης γιατί εμφανίστηκε απευθείας στο πρώτο λεπτό. Ξανά εκανα το βράδυ από τα στικ που έχω και ήταν αρνητικό. Σήμερα ξανά εκανα ένα στικ και βγήκε παρά πολύ άχνη , ούτε καν στην φωτό δεν φαίνεται.. πρέπει να κάνω υπομονή μια βδομάδα το ξέρω απλά είχα μια ελπίδα μήπως φανεί κάτι και τελικά κατάφερα να μπερδευτω 😅 θεότρελη τελείως το ξέρω 😂

IMG_2573.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όχι δεν θα μπω σε αυτή την διαδικασία...είπα θα προσπαθήσω με τεστ ωορρηξίας έως και Γενάρη του 25 και μετά τέλος .... Θα παρατήσω και τα τεστ ωορρηξίας και παρακολούθηση γόνιμων και όλα.... Αν και έχω μια αίσθηση ότι θα έρθει...

Και εγω στη θέση σου δεν ξέρω αν θα έμπαινα στην διαδικασία της σπερματενχησης να σου πω την αλήθεια για να κάνω τρίτο παιδάκι.. εύχομαι βρε κορίτσι μου να έρθει μέχρι τότε που έχεις βάλει σκοπο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα🙋🏻‍♀️ εκανα εχθές ένα onestep εγκυμοσύνης, το ξέρω βιάστηκα γιατί είμαι 7 μέρες μετά την ωορρηξία.. μάλλον ήταν ελαττωματικό και βγήκε έτσι. Δεν ήταν εξάτμισης γιατί εμφανίστηκε απευθείας στο πρώτο λεπτό. Ξανά εκανα το βράδυ από τα στικ που έχω και ήταν αρνητικό. Σήμερα ξανά εκανα ένα στικ και βγήκε παρά πολύ άχνη , ούτε καν στην φωτό δεν φαίνεται.. πρέπει να κάνω υπομονή μια βδομάδα το ξέρω απλά είχα μια ελπίδα μήπως φανεί κάτι και τελικά κατάφερα να μπερδευτω 😅 θεότρελη τελείως το ξέρω 😂

IMG_2573.jpeg

Καλησπέρα η αλήθεια είναι φαίνεται κάτι αλλά αυτό που με σκαλώνει είναι από πάνω φαίνεται πιο καθαρά η γραμμή και όσο πάει προς τα κάτω κάπως χάνετε αλλά είσαι και νωρίς βρε κορίτσι μου εμένα 10 ημέρα μετά ωορρηξία έδειξε περίμενε 3 μερούλες και ξανά κανε αλλά πάντως φαίνεται πως είσαι σε καλό δρόμο 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα η αλήθεια είναι φαίνεται κάτι αλλά αυτό που με σκαλώνει είναι από πάνω φαίνεται πιο καθαρά η γραμμή και όσο πάει προς τα κάτω κάπως χάνετε αλλά είσαι και νωρίς βρε κορίτσι μου εμένα 10 ημέρα μετά ωορρηξία έδειξε περίμενε 3 μερούλες και ξανά κανε αλλά πάντως φαίνεται πως είσαι σε καλό δρόμο 🥰

Εσένα στις 10 μέρες ήταν άχνη η γραμμή ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 

Πολύ άγχος η βάφτιση 😅 Για εμένα δλδ. Η μικρή στην αρχή ήταν καλά που την κρατούσα εγώ, μετά που την πήρε ο παπάς για να την βουτήξει άρχισε το κλάμα. Μετά ηρέμησε στο ντύσιμο και ξανά σπαραξε μέχρι να μου την παραδώσεις η νονά. Με κοιτούσε και άπλωνε τα χεράκια της για να την πάρω αγκαλιά... Δεν έχω ξανανιώσει τόσο χάλια... Μετρούσα τα δευτερόλεπτα για να την πάρω αγκαλιά. Κατά τα άλλα η υπόλοιπη βάφτιση μια χαρά 😅 Αν και ήταν κουρασμένη, άντεξε πολύ ώρα (δεν κοιμάται με τίποτα η κυρία).

Θηλάζω και έχω βρει γυναίκα να μου την κρατάει τελικά. Σκέφτομαι να την πάω παιδικό από του χρόνου. Θα δείξει όμως γιατί λέμε από Δεκέμβρη να βάλουμε μπροστά το 2ο 😜 Οπότε θα δούμε πως θα πάει η κατάσταση.

Οπότε έχεις ένα μήνα ακόμα. Κάνε μπανάκια αν μπορείς για να παλέψεις και τη ζέστη! Η μαμά σου θα μπορέσει να καθίσει για καιρό; Πώς θα την παλέψεις μόνη με τα 2? Θα την πας παιδικό μετά τη μεγάλη;

Και εγω πολύ άγχος στην βάφτιση δεν το ευχαριστήθηκα και πολύ 

εεε πάλι καλά αφού σταμάτησε και λίγο να κλαίει καλά εμένα με το που πατήσαμε το πόδι στην εκκλησία δεν σταμάτησε ΚΑΘΟΛΟΥ 😅 για τσιρίδα όμως όχι αστεία αφού ο παπάς  νομίζω πιο γρήγορα βάφτιση παίζει να μην είχε ξανά κάνει ( ευτυχώς ήταν πολύ καλος) 

Βρήκες κοπέλα ωραία μπράβο ! Είναι και ακριβά τώρα να πληρώνεις άτομο να στο κρατάει.. με τον θηλασμό τι σκέφτεσαι να κανείς ; Θα το συνεχίσεις ; Εγω 13 μηνών το κοψαμε δεν μπορούσα άλλο 

η μαμα μου το κακο είναι ότι είναι μακριά αλλά το καλό είναι ότι μπορεί να μείνει μαζί μου όσο θέλω εγω δεν έχουμε θέμα σε αυτό ευτυχώς 

Εμένα παιδικό μπορεί να πάει τον Φεβρουάριο αλλά επειδή φοβαμαι με ιώσεις και θα είναι το μωρο μικρό σκέφτομαι την στείλω από τον Μαιο και μετά αλλά θα το δω κιολας στην πράξη 

αντε με το καλό να βάλεις και το δεύτερο μπροστά 🥰 να έρθει το αδερφάκι της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Εσένα στις 10 μέρες ήταν άχνη η γραμμή ; 

Ναι ναι αχνη ήταν ίσα ίσα φαινόταν αλλά εγω έκανα και τις ταινιες home test δεν αγόραζα τεστ από το φαρμακείο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα🙋🏻‍♀️ εκανα εχθές ένα onestep εγκυμοσύνης, το ξέρω βιάστηκα γιατί είμαι 7 μέρες μετά την ωορρηξία.. μάλλον ήταν ελαττωματικό και βγήκε έτσι. Δεν ήταν εξάτμισης γιατί εμφανίστηκε απευθείας στο πρώτο λεπτό. Ξανά εκανα το βράδυ από τα στικ που έχω και ήταν αρνητικό. Σήμερα ξανά εκανα ένα στικ και βγήκε παρά πολύ άχνη , ούτε καν στην φωτό δεν φαίνεται.. πρέπει να κάνω υπομονή μια βδομάδα το ξέρω απλά είχα μια ελπίδα μήπως φανεί κάτι και τελικά κατάφερα να μπερδευτω 😅 θεότρελη τελείως το ξέρω 😂

IMG_2573.jpeg

Τι στο καλό όλα βγάζουν αχνές γραμμές αυτές τις μέρες;;;

τα home test δύσκολο να δείξουν τόσο νωρις. Ξέρω ότι κάθεσαι σε ανάμενα κάρβουνα αλλά κανε άλλο ένα πρώιμης ανίχνευσης αν θες σε 3 μέρες για να σου φυγει η αγωνία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Πω ρε φίλη εσύ κοντεύεις στα αλήθεια!!!! 
τωρα για τον δότη σπέρματος της κόρης σου….δεν ξέρω αν πρέπει να σου πω να πάει να γ@****** ή να βρεις έναν καλό δικηγόρο να του αλλάξει τα φώτα. 
Πάντως επειδή θα έρθει η στιγμή που το παιδί θα μάθει τι και πως και μπορεί να θέλει επικοινωνία ή οτιδήποτε άλλο καλό θα ήταν να σε ενημερώσει ένας δικηγόρος που ειδικεύετε σε αυτό τον τομέα τα δικαιώματα σας τώρα και στο μέλλον γιατί νομίζω μέχρι μια ηλικία του παιδιού μπορεί να γίνει αναγνώριση ή κάτι. Απλά για να είσαι ενήμερη για κανενα άλλο λόγο…από εκεί και πέρα απόλαυσε το ταξίδι της μητρότητας!!!

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, διαβάζω όλες αυτές τις μέρες για την "ωραία" 😒 συμπεριφορά αυτού του ανθρώπου (δεν θα τον αποκαλέσω πατέρα του παιδιού σου γιατί δεν του αξίζει αυτός ο τίτλος) και προφανώς στην τέλος της ημέρας θα κάνεις αυτό που εσύ νιώθεις και θεωρείς σωστότερο για σένα γιατί οτι κ αν σου πούμε εμείς, είμαστε σίγουρα έξω απ τον χορό..αλλά θα συμφωνήσω απόλυτα με τα κορίτσια παραπάνω και θα πω οτι εαν δεν θέλει αυτός μια, τότε εσύ να μην θες 100!! Να μιλήσεις με δικηγόρο για να ξέρεις τα δικαιώματα σου και από κει πέρα εσύ να είσαι καλά και το παιδί σου. Αλήθεια δεν αξίζει το πλασματάκι σου να έχει έναν τέτοιο άνθρωπο στην ζωή της.. 

Και τώρα στο πιο σημαντικό κόμματι..σε λίγες μέρες θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά ❣️

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Η μαμά μου μεγάλωσε 5 παιδιά μόνη της. Χώρισε τον πατέρα μου (ευτυχώς) κ αυτός όχι απλά δν νοιάστηκε, όχι απλά δν έδωσε ποτέ ούτε 1€ αλλά μας έκανε (ευτυχως)  την χάρη να μην υπάρχει στην ζωή μας. Του κλείσαμε την πόρτα ούτως η άλλως. 

οι μικρές μου αδερφές δεν τον θυμούνται (ως προς την συμπεριφορά του) επειδή ήταν πολύ μικρές όταν έφυγε από το σπίτι κ  αυτό είναι καλύτερο από εμάς που έχουμε τις μνήμες. 

 

μπορείς να τα καταφέρεις! Κ αυτό το παιδί θα δεις ότι θα σε εκτιμάει πιο πολύ απ’ οτιδήποτε στον κόσμο όπως εκτιμάω εγώ την μητέρα μου που μετανάστευσε αναγκαστικά για να μας σπουδάσει κ να μας μεγαλώσει όλες όσο κ αν δν ήθελε να φύγει από το σπίτι της. 
 

θα τα καταφέρεις στο λέω με σιγουριά 💪🏽 

 

Προσωπικά έχουμε βρει την ησυχία μας από τότε , η μαμά μου ξανά παντρεύτηκε πολύ αργότερα όταν είχαμε πια ενηλικιωθεί και σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα αυτός ο πατέρας ν έχει διεκδικήσει δικαιώματα πάνω μας. Ειλικρινά η διατροφή δεν είναι τίποτα μπροστά στην επιρροή κ στην ζωή που μπορεί να σου δυσκολέψει ένας άνθρωπος μόνο κ μόνο από πείσμα. 
 

ταπεινή μου άποψη ως παιδί τέτοιου γονέα. 
 

σαφως κ υπάρχουν απωθημένα. Σαφώς κ «ζήλευα» παιδιά που είχαν μπαμπά κτλ κτλ αλλά η ψυχική υγεία είναι το πιο σημαντικό από το να έχεις κάποιον ακατάλληλο δίπλα στο παιδί σου. Δν ξέρεις πως θα εξελιχτεί κ εφόσον δεν θέλει καλύτερα να μην πιέζεις τα πράγματα. Η μαμά μας, μας γέμισε κάθε κενό ❤️
 

στο ξανά λέω και να το θυμάσαι! Θα τα καταφέρεις ❤️ 

Σας ευχαριστώ όλες πραγματικά μέσα απο την καρδιά μου. Θα μιλήσω με δικηγόρο όταν θα είμαι Αθήνα. Μόνο και μόνο για να ξέρω. Δε θα το κηνυγήσω γιατί δεν έχει νόημα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όχι δεν θα μπω σε αυτή την διαδικασία...είπα θα προσπαθήσω με τεστ ωορρηξίας έως και Γενάρη του 25 και μετά τέλος .... Θα παρατήσω και τα τεστ ωορρηξίας και παρακολούθηση γόνιμων και όλα.... Αν και έχω μια αίσθηση ότι θα έρθει...

ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ!!! Απόλαυσε τη διαδικασία και θα έρθει κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Και εγω πολύ άγχος στην βάφτιση δεν το ευχαριστήθηκα και πολύ 

εεε πάλι καλά αφού σταμάτησε και λίγο να κλαίει καλά εμένα με το που πατήσαμε το πόδι στην εκκλησία δεν σταμάτησε ΚΑΘΟΛΟΥ 😅 για τσιρίδα όμως όχι αστεία αφού ο παπάς  νομίζω πιο γρήγορα βάφτιση παίζει να μην είχε ξανά κάνει ( ευτυχώς ήταν πολύ καλος) 

Βρήκες κοπέλα ωραία μπράβο ! Είναι και ακριβά τώρα να πληρώνεις άτομο να στο κρατάει.. με τον θηλασμό τι σκέφτεσαι να κανείς ; Θα το συνεχίσεις ; Εγω 13 μηνών το κοψαμε δεν μπορούσα άλλο 

η μαμα μου το κακο είναι ότι είναι μακριά αλλά το καλό είναι ότι μπορεί να μείνει μαζί μου όσο θέλω εγω δεν έχουμε θέμα σε αυτό ευτυχώς 

Εμένα παιδικό μπορεί να πάει τον Φεβρουάριο αλλά επειδή φοβαμαι με ιώσεις και θα είναι το μωρο μικρό σκέφτομαι την στείλω από τον Μαιο και μετά αλλά θα το δω κιολας στην πράξη 

αντε με το καλό να βάλεις και το δεύτερο μπροστά 🥰 να έρθει το αδερφάκι της 

Αχ είχατε πολύ περισσότερο κλάμα εσείς 😕

Τώρα δεν θηλάζει πολύ, ειδικά αν είμαστε έξω. Οπότε αφού θα δουλεύω φαντάζομαι θα πίνει γάλα πρωί βράδυ και σκέφτομαι να κρατήσω το θηλασμό μέχρι 18 μηνών.  Θα δείξει... Θα δω τι θα μου πει τώρα και ο παιδίατρος ως προς το γάλα. Προς το παρόν δεν με κουράζει καθόλου, με βοηθάει και στο να την κοιμίζω 😅 Κοιμάται πααααρα πολύ δύσκολα. Αν δεν εξαντληθεί δεν κάθεται να την κοιμησεις και πάλι ψάχνει τρόπους να μείνει ξύπνια και να παίξει, τι πράγμα είναι αυτό! 

Όσο για το άτομο, έχω βρει μια γιαγιά που είναι φθηνή και μου βγαίνει σχεδόν σα να την είχα σε παιδικό (ιδιωτικό, γιατί και το δημόσιο δεν με βόλευε πολύ το ωράριο του). 

Αχ ανυπομονώ να βάλω μπροστά το 2ο 😅 Αλλά δεν θέλω με το που γυρίσω δουλειά να τους πω πάλι για εγκυμοσύνη 🤣 Θέλω να παζερεψω και καμιά αυξησούλα, έχουμε έξοδα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Τι στο καλό όλα βγάζουν αχνές γραμμές αυτές τις μέρες;;;

τα home test δύσκολο να δείξουν τόσο νωρις. Ξέρω ότι κάθεσαι σε ανάμενα κάρβουνα αλλά κανε άλλο ένα πρώιμης ανίχνευσης αν θες σε 3 μέρες για να σου φυγει η αγωνία. 

Ναι κορίτσι μου αυτό θα κάνω! Μη σου πω θα περιμένω αν έχω καθυστέρηση να κάνω γιατί απογοητευτικά. Μια ειδα αυτό και μετά αρνητικά και μετά πάλι μια άχνη. Τα onestep ήταν τα δικά μου τεστ που υποτίθεται ανιχνεύουν από νωρίς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα🙋🏻‍♀️ εκανα εχθές ένα onestep εγκυμοσύνης, το ξέρω βιάστηκα γιατί είμαι 7 μέρες μετά την ωορρηξία.. μάλλον ήταν ελαττωματικό και βγήκε έτσι. Δεν ήταν εξάτμισης γιατί εμφανίστηκε απευθείας στο πρώτο λεπτό. Ξανά εκανα το βράδυ από τα στικ που έχω και ήταν αρνητικό. Σήμερα ξανά εκανα ένα στικ και βγήκε παρά πολύ άχνη , ούτε καν στην φωτό δεν φαίνεται.. πρέπει να κάνω υπομονή μια βδομάδα το ξέρω απλά είχα μια ελπίδα μήπως φανεί κάτι και τελικά κατάφερα να μπερδευτω 😅 θεότρελη τελείως το ξέρω 😂

IMG_2573.jpeg

Το δεύτερο που το έκανες βράδυ είναι λογικό να βγει άχνη γιατί τα πρώιμης ανίχνευσης θέλουν οπωσδήποτε πρωινά ούρα. Αν το τρίτο το έκανες με πρωινά, εμένα μου μυρίζει εγκυμοσύνη 😉  Ωορρηξία ξέρεις σίγουρα πότε είχες; Την παρακολουθείς με τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Το δεύτερο που το έκανες βράδυ είναι λογικό να βγει άχνη γιατί τα πρώιμης ανίχνευσης θέλουν οπωσδήποτε πρωινά ούρα. Αν το τρίτο το έκανες με πρωινά, εμένα μου μυρίζει εγκυμοσύνη 😉  Ωορρηξία ξέρεις σίγουρα πότε είχες; Την παρακολουθείς με τεστ;

Ναι είχα θετικό Παρασκευή Σάββατο!! Σάββατο είχα και έντονους πόνους ωορρηξιας. Επειδή πολλές αχνές  βλέπω και εδώ από αλλά κορίτσια και δεν ξέρω τι γίνεται λέω να κάνω λίγο υπομονή και να ξανά κάνω από Τρίτη Τετάρτη. Κανονικά περιμένω 11 του μήνα 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Φεύγω για Αθήνα σε λίγες ώρες και δε θα μπορέσω να σας διαβάσω πολύ σήμερα. Τα λέμε απο αύριο! 

@Mpourmpoulo ακόμα περιμένουμε τα νέα σου κορίτσι μου!!!

Να περάσετε τέλεια σήμερα ότι κι αν κάνετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Φεύγω για Αθήνα σε λίγες ώρες και δε θα μπορέσω να σας διαβάσω πολύ σήμερα. Τα λέμε απο αύριο! 

@Mpourmpoulo ακόμα περιμένουμε τα νέα σου κορίτσι μου!!!

Να περάσετε τέλεια σήμερα ότι κι αν κάνετε!!!

Καλό δρόμο να έχετε!!! Να ξεκουραστείς μόλις φτάσεις γιατί είναι αρκετές οι ώρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Ναι είχα θετικό Παρασκευή Σάββατο!! Σάββατο είχα και έντονους πόνους ωορρηξιας. Επειδή πολλές αχνές  βλέπω και εδώ από αλλά κορίτσια και δεν ξέρω τι γίνεται λέω να κάνω λίγο υπομονή και να ξανά κάνω από Τρίτη Τετάρτη. Κανονικά περιμένω 11 του μήνα 🙏🏻

Αυτό να κάνεις. Ελπίζω κορίτσι μου να μην ήταν γράμμα ανίχνευσης…και πιστεύω πως δεν ήταν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Ναι είχα θετικό Παρασκευή Σάββατο!! Σάββατο είχα και έντονους πόνους ωορρηξιας. Επειδή πολλές αχνές  βλέπω και εδώ από αλλά κορίτσια και δεν ξέρω τι γίνεται λέω να κάνω λίγο υπομονή και να ξανά κάνω από Τρίτη Τετάρτη. Κανονικά περιμένω 11 του μήνα 🙏🏻

Ναι κάνε ένα πρώιμης πάλι Τρίτη πρωί. Πιστεύω τότε θα είναι πιο έγκυρο. 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Αχ είχατε πολύ περισσότερο κλάμα εσείς 😕

Τώρα δεν θηλάζει πολύ, ειδικά αν είμαστε έξω. Οπότε αφού θα δουλεύω φαντάζομαι θα πίνει γάλα πρωί βράδυ και σκέφτομαι να κρατήσω το θηλασμό μέχρι 18 μηνών.  Θα δείξει... Θα δω τι θα μου πει τώρα και ο παιδίατρος ως προς το γάλα. Προς το παρόν δεν με κουράζει καθόλου, με βοηθάει και στο να την κοιμίζω 😅 Κοιμάται πααααρα πολύ δύσκολα. Αν δεν εξαντληθεί δεν κάθεται να την κοιμησεις και πάλι ψάχνει τρόπους να μείνει ξύπνια και να παίξει, τι πράγμα είναι αυτό! 

Όσο για το άτομο, έχω βρει μια γιαγιά που είναι φθηνή και μου βγαίνει σχεδόν σα να την είχα σε παιδικό (ιδιωτικό, γιατί και το δημόσιο δεν με βόλευε πολύ το ωράριο του). 

Αχ ανυπομονώ να βάλω μπροστά το 2ο 😅 Αλλά δεν θέλω με το που γυρίσω δουλειά να τους πω πάλι για εγκυμοσύνη 🤣 Θέλω να παζερεψω και καμιά αυξησούλα, έχουμε έξοδα 😅

Καλημέρα κορίτσια !

ενταξει αν δεν κάνετε πολλά γεύματα θηλασμού είσαι καλά.. εμένα όλη μέρα δεν θηλαζε καθόλου αλλά θηλαζε όλη την νύχτα με αποτελέσματα να μην κοιμόμαστε καλά ουτε αυτήν ούτε εγω ούτε ο αντρας μου

12 μηνών εγω ξεκίνησα το φρέσκο γαλα αλλά όσο είχαμε στήθος εννοείται δεν το ήθελε μετά το πήρε 

άρχισε περπατάει η μικρή σου ; 

εεε τότε σε συμφέρει αν δεν παίρνει πολλά η κυρία γιατί πλέον έχουν ανεβει οι τιμές γιατί ακούω και ποσα που ουσιαστικά θα πρέπει να δίνεις όλο το μισθό σου ή τα 2/3 σε άτομο για να στο κρατάει εεε τότε δεν σε συμφέρει άμα είναι καθεσε σπίτι με το παιδί σου …😅

χαχαα σίγουρα θα του έρθει πάλι κάπως στην δουλειά αν μείνεις πάλι εγκυος αλλά δεν πειράζει 😂 άντε με το καλό να το βάλετε μπροστά 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω...με κύκλο περίπου 27-28 ημερών η ωορρηξία πέφτει 14η μέρα σωστά? Γενικά εχω σταθερό κύκλο. Αρα το τεστ ωορρηξίας θα πρέπει να βγει θετικό την 12η μερα? Ειναι ο πρώτος μηνας που τα χρησιμοποιω.Σημερα ειμαι στην 11η μερα και ηταν αρνητικό. Την ημέρα της ωορρηξίας σχεδόν πάντα την καταλαβαίνω με τα χαρακτηριστικά συμπτώματα αλλα θελω να  επιβεβαιώσω με τεστ οτι όντως γνωρίζω τον κύκλο μου. 

Σήμερα ή αύριο λογικά θα δεις θετικό!!

στις πριν 18 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα🙋🏻‍♀️ εκανα εχθές ένα onestep εγκυμοσύνης, το ξέρω βιάστηκα γιατί είμαι 7 μέρες μετά την ωορρηξία.. μάλλον ήταν ελαττωματικό και βγήκε έτσι. Δεν ήταν εξάτμισης γιατί εμφανίστηκε απευθείας στο πρώτο λεπτό. Ξανά εκανα το βράδυ από τα στικ που έχω και ήταν αρνητικό. Σήμερα ξανά εκανα ένα στικ και βγήκε παρά πολύ άχνη , ούτε καν στην φωτό δεν φαίνεται.. πρέπει να κάνω υπομονή μια βδομάδα το ξέρω απλά είχα μια ελπίδα μήπως φανεί κάτι και τελικά κατάφερα να μπερδευτω 😅 θεότρελη τελείως το ξέρω 😂

IMG_2573.jpeg

Καλημέρα κορίτσι μου, μωρε η γραμμή φαίνεται αλλά με προβληματίζει κ μένα που είναι πιο έντονη η μισή. Βέβαια κ μένα στη βιοχημική που είχα χοριακη 450 στα clear blue ήταν πιο έντονη πάνω κ πιο άχνη κάτω. Θα φανεί τις επόμενες μέρες!! Εύχομαι να είναι θετικό!! Είναι νωρίς ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Σήμερα ή αύριο λογικά θα δεις θετικό!!

Καλημέρα κορίτσι μου, μωρε η γραμμή φαίνεται αλλά με προβληματίζει κ μένα που είναι πιο έντονη η μισή. Βέβαια κ μένα στη βιοχημική που είχα χοριακη 450 στα clear blue ήταν πιο έντονη πάνω κ πιο άχνη κάτω. Θα φανεί τις επόμενες μέρες!! Εύχομαι να είναι θετικό!! Είναι νωρίς ακόμα. 

Σ ευχαριστώ!Δεν εχω παιδάκι ακόμη, είναι οι πρώτες προσπάθειες και ανυπομονώ να δω πως θα πάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Σ ευχαριστώ!Δεν εχω παιδάκι ακόμη, είναι οι πρώτες προσπάθειες και ανυπομονώ να δω πως θα πάει 

Συνέχισε τα τεστ κορίτσι μου λογικά όπου ναναι θα δείξει θετικό αν χρειαστείς βοήθεια μπορείς να μας στείλεις και φωτο να το δούμε ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Άστα να πάνε! Νομίζω ότι τα δεύτερα μεγαλώνουν σχετικά στον "αυτοματο"! Πότε λέγαμε ότι γεννάμε, πότε κλείνουν το πρώτο έτος ζωής!!!!
    • εγώ έχω στην κοιλιά και εσωτερικά στα μπούτια! ελπίζω να αποχρωματισυουν... όχι εγω δεν βάζω τίποτα οταν θηλάζω! για πιο λόγο να βάλουμε; έχεις ακούσει κάτι;
    • Κορίτσια καλημέρα και από μένα! @Barbiee εγώ έχω στους μηρούς μπόλικες αλλά είναι λευκές όπως της @Katiana1987 στο στήθος στο κάτω μέρος έχω μεγάλες και σκούρες από την εγκυμοσύνη.  Ο γιατρός είπε ότι θα αποχρωματιστουν οπότε και για τις δικές σου το ίδιο θα ισχύει  Κορίτσια στο στήθος όσες θηλαζετε βάζετε καμία κρέμα ή κάποιο λαδάκι; 
    • Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ κορίτσια συνεχίζω και βάζω κρέμες. Αναπλαστική στην τομή και για σύσφιξη/ραγάδες στην κοιλιά και τους μηρούς. Εγώ μόνο στο εξωτερικό των μηρών (όλως περιέργως) έχω βγάλει αλλά είναι άσπρες και μικρούλες, οπότε και να μείνουν δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τη μαύρη γραμμή την έχω κι εγώ ακόμα κι ο αφαλός δεν έχει επανέλθει ακόμα τελείως.  Όσο για το αίμα μόνο εχθές είχα. Μίλησα με το γιατρό και μου είπε πως είχε είναι ψευδοπερίοδος ή το τέλος από τα λόχεια. Αφού δεν έκανα υπέρηχο στις 40 μέρες δεν μπορούμε να ξέρουμε με σιγουριά. Μόνο αν με πιάσει αιμορραγία μου είπε να πάω στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο αλλιώς να μην ασχοληθώ καν. Απο τη στιγμή που δεν έχω σύντροφο για να μας επηρεάζει στο θέμα σεξ/προφύλαξη... δε μας νοιάζει. 
    • Καλημέρα κορίτσια μου, Εγώ μέχρι και τη μέρα της γέννας δεν είχα ούτε μια αλλά βέβαια έβαζα κρεμούλες και λαδάκια...Βγαίνοντας από το νοσοκομείο στην κοιλιά μου κάτω από τον ομφαλό είχα μεγάλες κόκκινες...είχα πει θα τις φροντίσω αλλά προφανώς και δε προλαβαίνω...Τώρα δε βάζω τίποτα αλλά βλέπω ότι μέρα με τη μέρα ξεθωριάζουν...Δε θα σου πω ψέματα,με ενοχλούν πάρα πολύ αλλά τι να κάνουμε ?δε πειράζει θα τι ξεπεράσουμε και αυτό 🦋
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...