Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

@Katerina1990 συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις! 

@Katiana1987 δεν ήξερα την ιστορία σου... ήξερα ότι θα είσαι μονογονέας αλλά μέχρι εκεί. Πιστεύω δεν αξίζει καν να ασχοληθείς με αυτόν τον άνθρωπο... Δες να γεννήσεις με το καλό και μετά η μόνη έννοια σου θα είναι το μωράκι σου και τίποτα άλλο... Αφού από μόνος του βλέπεις ότι δεν θέλει πιστεύεις ότι και να τον αναγκάσεις να αναγνωρίσει το μωρό θα είναι εντάξει με το παιδί,  μόνο προβλήματα θα προκαλεί, κάλλιο γαιδουρόδενε παρά γαιδουρογύρευε. 

@Elk μου πότε πέρασε ο καιρός βρε κοπέλα μου και σε ενα μήνα θα έχεις το θαυματάκι σου αγκαλιά! Με το καλό, όλα καλά να πάνε! 

 

Στα δικά μου τώρα, βρε κορίτσια εγώ κανονικά περιμένω περίοδο το Σάββατο 6/7 αλλά δεν έχω κανένα σύπτωμα περιόδου... ούτε πρήξιμο στο στήθος και στην κοιλιά... μόνο πολλά νεύρα και διάφορα σκαμπανεβάσματα στην ψυχολογία μου. Νι΄ωθω ότι έγινε η ωορρηξία μια βδομάδα μετά από αυτό που μου έβγαλε η εφαρμογή και είχαμε επαφή εκείνη την ημ΄έρα αλλά και πάλι σίγουρη δεν μπορώ να είμαι. Εγκυμοσύνη δεν νομίζω ότι πετύχαμε και γενικά ένα μπερδεμένο πράγμα ο κύκλος μου αυτό το μήνα. Να φταίνε τα μπάνια στη θάλασσα που ήταν λιγάκι κρύα;  Δεν ξέρω τι να υπο΄θέσω, νομίζω πως πρέπει να κλείσω ένα ραντεβού στον γιατρό μου να κάνω ένα παπ και υπέρηχο για αρχή και βλέπουμε. ουφ σεντόνι έγραψα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 325
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Katiana1987 μην μπεις στη διαδικασια να συγχιστεις. Βαλε σε σειρα τιε σκεψεις σου, αυτα π θελεις να του πεις, συμβουλεψου κ εναν δικηγορο οπως σ ειπαν τ κορίτσια αλλα αυτο για σενα στην αρχη. Μην του το φερεις εκβιαστικα και του γυρισει σε αντίδραση. Αν θυμαμαι καλα ειναι ξενος και γενικά ο θεσμος της οικογένειας δεν ειναι τοσο ισχυρος σε καποιες χωρες οπως ειναι στη δικη μας. Και γι αυτο να το έχει παρει ετσι χαλαρα. Κοιτα τον εαυτο σου. Η κουμπαρα μου εμεινε εγκυος απο καποιον που ηταν μαζι, αυτός απαιτεισαι να το ρίξει. Αυτή τ κρατησε, χωρισανε, με 1000 ζορια τ αναγνωρισε, αλλα παντα απων. Σε ολα. Χρονια μετα καταλαβε οτι τζαμοα έσκαγε γι αυτόν τον άνθρωπο. Εφαγε την ψυχη της. Χωρις αποτελεσμα ουσιαστικο. 10 χρόνια μετα ειναι μονη της με το παιδι, εχει βρει τ πατηματα της, τις ισορροπίες της.

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αυτά δεν χρειάζονται βιασύνες θα θέματα θέλει ηρεμία και καθαρο μυαλό τώρα δώσε βάση στην εγκυμοσύνη και σιγά σιγά θα δεις τι θέλεις και τι πρέπει να κανείς 😊

Κορίτσια μου, ανάλογα με την αντίδραση του αύριο θα πράξω. Ούτως ή άλλως όταν αποφάσισα να κρατήσω την μπουμπού μου, ήξερα ότι μπορεί να έρθει αύτη η αντίδραση... απλά με θυμώνει ο τρόπος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Χαχαχα λογικό είναι που χάρηκε. Ούτε άγχος, ούτε προσπάθεια! Εγώ θα ήθελα να μου προκύψει κάπως έτσι γιατί έχουμε κι εμείς μετακόμιση και ανακαινιζουμε το σπίτι που θα πάμε να μείνουμε και κάπως με αγχώνει η απόφαση του να ξεκινήσουμε να προσπαθούμε. Αν ερχόταν θα ήταν καλοδεχουμενο αλλά δεν είμαστε σε φάση να πάρουμε απόφαση προσπάθειας. Η μικρή μου έγινε 2 σήμερα! Μεγαλώνει πααααρα πολύ γρήγορα, τόσο που αγχώνομαι ότι δεν την προλαβαινω! Τρέχει, παίζει ολη την ημέρα και δε βάζει γλώσσα μέσα της. Σήμερα είναι και πολύ ενθουσιασμένη που έχει γενέθλια και εύχεται στον εαυτό της και στο μπαμπά της που έχουν μαζί γενέθλια 😂 Η δικιά σου; 

Να τους χαίρεσαι κορίτσι μου και τους 2! Μακάρι να σου έρθει γρήγορα το 2ο αφού το επιθυμείτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

@Katerina1990 συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις! 

@Katiana1987 δεν ήξερα την ιστορία σου... ήξερα ότι θα είσαι μονογονέας αλλά μέχρι εκεί. Πιστεύω δεν αξίζει καν να ασχοληθείς με αυτόν τον άνθρωπο... Δες να γεννήσεις με το καλό και μετά η μόνη έννοια σου θα είναι το μωράκι σου και τίποτα άλλο... Αφού από μόνος του βλέπεις ότι δεν θέλει πιστεύεις ότι και να τον αναγκάσεις να αναγνωρίσει το μωρό θα είναι εντάξει με το παιδί,  μόνο προβλήματα θα προκαλεί, κάλλιο γαιδουρόδενε παρά γαιδουρογύρευε. 

@Elk μου πότε πέρασε ο καιρός βρε κοπέλα μου και σε ενα μήνα θα έχεις το θαυματάκι σου αγκαλιά! Με το καλό, όλα καλά να πάνε! 

 

Στα δικά μου τώρα, βρε κορίτσια εγώ κανονικά περιμένω περίοδο το Σάββατο 6/7 αλλά δεν έχω κανένα σύπτωμα περιόδου... ούτε πρήξιμο στο στήθος και στην κοιλιά... μόνο πολλά νεύρα και διάφορα σκαμπανεβάσματα στην ψυχολογία μου. Νι΄ωθω ότι έγινε η ωορρηξία μια βδομάδα μετά από αυτό που μου έβγαλε η εφαρμογή και είχαμε επαφή εκείνη την ημ΄έρα αλλά και πάλι σίγουρη δεν μπορώ να είμαι. Εγκυμοσύνη δεν νομίζω ότι πετύχαμε και γενικά ένα μπερδεμένο πράγμα ο κύκλος μου αυτό το μήνα. Να φταίνε τα μπάνια στη θάλασσα που ήταν λιγάκι κρύα;  Δεν ξέρω τι να υπο΄θέσω, νομίζω πως πρέπει να κλείσω ένα ραντεβού στον γιατρό μου να κάνω ένα παπ και υπέρηχο για αρχή και βλέπουμε. ουφ σεντόνι έγραψα! 

Το καλοκαίρι γενικά μπορεί να επηρεάζεται ο κύκλος μας κορίτσι μου! Μια μόνο επαφή είχατε; Ποτέ δεν ξέρεις εγώ θα πω μόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Το καλοκαίρι γενικά μπορεί να επηρεάζεται ο κύκλος μας κορίτσι μου! Μια μόνο επαφή είχατε; Ποτέ δεν ξέρεις εγώ θα πω μόνο!

οχι είχαμε αρκετές επαφές μέσα στο μήνα απλά δεν ειμαι σίγουρη αν οι επαφές μας ήταν στις γόνιμες τελικά... δεν κάνω τεστάκια για να το παρακολουθώ, το έχουμε αφήσει χύμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

οχι είχαμε αρκετές επαφές μέσα στο μήνα απλά δεν ειμαι σίγουρη αν οι επαφές μας ήταν στις γόνιμες τελικά... δεν κάνω τεστάκια για να το παρακολουθώ, το έχουμε αφήσει χύμα

Άρα... σωστή είμαι. Ποτέ δεν ξέρεις. Περίμενε μέχρι τη Δευτέρα κι αν δεν έρθει, πας για χοριακή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια καλό μήνα με πολλά θετικά τεστακια!! 

Χαίρομαι πολύ για τα θετικά  τεστακια !!! 🫶🏼🫶🏼

Εγώ είμαι λίγο απογοητευμένη... Είπα στην γιατρό να κάνω εξέταση προγεστερόνης μιας κ είχαμε εικόνα ωορρηξιας χωρίς όμως να μπορούμε να προσδιορίσουμε το πότε έγινε.   Την έκανα σήμερα αλλά τα αποτέλεσμα πολύ αποκαρδιωτικα 

0.1 η τιμής της !! Πφφφ το είπα στην γιατρό κ μου είπε ή έχω έλλειψη ήδεν έγινε ωορρηξία.... Μπερδεύτηκα η αλήθεια! 

Θα το δούμε λέει καλύτερα στο επόμενο κύκλο και όταν θα δούμε ωορρηξία κ έρθω σε επαφή θα πρέπει να πάρω προγεστερόνη μετά!! Καμία παρόμοια εμπειρία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλό μήνα με πολλά θετικά τεστακια!! 

Χαίρομαι πολύ για τα θετικά  τεστακια !!! 🫶🏼🫶🏼

Εγώ είμαι λίγο απογοητευμένη... Είπα στην γιατρό να κάνω εξέταση προγεστερόνης μιας κ είχαμε εικόνα ωορρηξιας χωρίς όμως να μπορούμε να προσδιορίσουμε το πότε έγινε.   Την έκανα σήμερα αλλά τα αποτέλεσμα πολύ αποκαρδιωτικα 

0.1 η τιμής της !! Πφφφ το είπα στην γιατρό κ μου είπε ή έχω έλλειψη ήδεν έγινε ωορρηξία.... Μπερδεύτηκα η αλήθεια! 

Θα το δούμε λέει καλύτερα στο επόμενο κύκλο και όταν θα δούμε ωορρηξία κ έρθω σε επαφή θα πρέπει να πάρω προγεστερόνη μετά!! Καμία παρόμοια εμπειρία;;

Κοριτσι μου κ γω ειχα χαμηλη πεογεστερονη 0.3 και 0.4 σε 2 κυκλους κ ειχα σκεψου κανει και προκληση ωορηξιας με σερπαφαρ κ μετρησα κ προλακτινη κ επειδη ηταν ανεβασμενη αρκετα γι αυτο δεν εγινε ωορηξια...δεν ειχα κανει καν ορμονολογικες γ να δω π ειναι η ωορηξια μου.προχτες μετρησα προλακτινη κ ξεκινησα χαπι. Θα δεις στον επομενο κυκλο της πςριοδου απυ αν εγινε ωπρηξια. Συνηθως σε κυκλο 28ημερων μετρας προγεστερονη 21ημερα κυκλου ν δεις αν εγινε...αν δεν εχεις ομαλο κυκλο οπως οι.πιο.πολλες απο εμας ειναι δυσκολο να προσδιοριστει ποτε κ αν εγινε ωορηξια...θα το συζητησεις με το γιατρο σ κ θα βρειτε τι φταει γ την ωορηξια...μηπως εχεις Πολυκυστικες π.χ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσι μου κ γω ειχα χαμηλη πεογεστερονη 0.3 και 0.4 σε 2 κυκλους κ ειχα σκεψου κανει και προκληση ωορηξιας με σερπαφαρ κ μετρησα κ προλακτινη κ επειδη ηταν ανεβασμενη αρκετα γι αυτο δεν εγινε ωορηξια...δεν ειχα κανει καν ορμονολογικες γ να δω π ειναι η ωορηξια μου.προχτες μετρησα προλακτινη κ ξεκινησα χαπι. Θα δεις στον επομενο κυκλο της πςριοδου απυ αν εγινε ωπρηξια. Συνηθως σε κυκλο 28ημερων μετρας προγεστερονη 21ημερα κυκλου ν δεις αν εγινε...αν δεν εχεις ομαλο κυκλο οπως οι.πιο.πολλες απο εμας ειναι δυσκολο να προσδιοριστει ποτε κ αν εγινε ωορηξια...θα το συζητησεις με το γιατρο σ κ θα βρειτε τι φταει γ την ωορηξια...μηπως εχεις Πολυκυστικες π.χ 

Ναι κορίτσι μου έχω πολυκοιστικες...σε δύο προηγούμενους κύκλους δεν έκανα ωορρηξία έκανα κ μεγάλους κύκλους σε αυτό τον κύκλο ήρθα στις 39 ημέρες και πήγα στην γιατρό για υπέρηχο την 19 μέρα ( έτυχε γτ ήμουν εκτός) εκεί είδε ότι έχω κάνει πριν μέρες ωορρηξία αυτή την εικόνα έδειξε τουλάχιστον!! Και μου ήρθε να της πω να κάνω προγεστερόνη και μου είπε ναι κάνε ...αλλά ήμουν 25η νερά κύκλου κ ήταν αυτό το αποτέλεσμα...😢 Όταν είχα κάνει ορμονολογικες η προλακτίνη μου ήταν φυσιολογική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Αχ ζαιρα μου αχ μακαρι τα λογια σ να πιασουν τοπο...μ δινεις ελπιδα @Παρασκευαιδου Ελπιδα μου κ εσυ!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️🙏🙏🙏🙏🙏αχ ολα τα κοριτσια να ειμαστε γερες ν κρατησουμε το θαυμα μας.....

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Αχ @Παρασκευαιδου, βλέπεις ότι είσαι η ΕΛΠΙΔΑ  για όλες μας. Σ ευχαριστούμε!

Βλέπω μνμ σου και χαίρεται η καρδιά μου ❤️

Κορίτσια μου είδατε μόλις βλέπουμε το πρώτο καραθετικο τεστ. Ξεκινάμε σιγά σιγά να μετράμε πολλά τεστ. 

Και οι γυάλα μου σας βλέπει μέσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έπεσα πάνω σε μια ανάρτηση:

 

Η θεραπεία με το κρεμμύδι - η θαυματουργή θεραπεία για

 

  Παράπονα γυναικών!

 

  Ζήστε τα εκπληκτικά οφέλη:

 

  Διαταραχές εμμήνου ρύσεως/προβλήματα κύκλου

 

  Ινομυώματα

 

  κύστεις

 

  Ενδομητρίωση (σοκολατένια κύστη)

 

  σύνδρομο PCOS

 

  Συμπτώματα εμμηνόπαυσης

 

  Προβλήματα προστάτη (στους άνδρες)

 

  Ενισχύει το ανοσοποιητικό σύστημα και έχει αντιβιοτική δράση - βοηθά

 

  σε χρόνια φλεγμονή

 

  ΚΙ η θεραπεία λέει :2 μέρες μετά. Την περίοδο βράζουμε για 5 λεπτά ένα κρεμμύδι κομμένο στα τέσσερα με 1,5 ποτήρι νερό και το πίνουμε για 15 μέρες. 

  

https://www.instagram.com/reel/C8u0mFItbv3/?igsh=eGVxbWduNGxpNzBr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου... Μετά απο 3η νύχτα στη σειρά που δεν μπορώ να κοιμηθώ λόγω ΓΟΠ και καούρας... έφυγα άρων άρων στο εφημερεύων φαρμακείο και πήρα αναγκαστικά maalox plus για να ηρεμήσω. Νομίζω πως δεν είναι κι ότι καλύτερο για την εγκυμοσύνη αλλά πραγματικά κορίτσια μου πονούσα πολύ! Ελπίζω κι εύχομαι να μην έκανα κακό στην μπουμπού μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Μετά απο 3η νύχτα στη σειρά που δεν μπορώ να κοιμηθώ λόγω ΓΟΠ και καούρας... έφυγα άρων άρων στο εφημερεύων φαρμακείο και πήρα αναγκαστικά maalox plus για να ηρεμήσω. Νομίζω πως δεν είναι κι ότι καλύτερο για την εγκυμοσύνη αλλά πραγματικά κορίτσια μου πονούσα πολύ! Ελπίζω κι εύχομαι να μην έκανα κακό στην μπουμπού μου!

Επιτρέπεται κορίτσι μου το maalox στην εγκυμοσύνη, μην ανησυχείς! Εμένα μου τα είχε δώσει ο γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Επιτρέπεται κορίτσι μου το maalox στην εγκυμοσύνη, μην ανησυχείς! Εμένα μου τα είχε δώσει ο γιατρός. 

Αλήθεια;;; Γιατί στο χαρτί μέσα γράφει να αποφεύγεται! Ευτυχώς πάντως κοιμήθηκα μετά απο καμιά ώρα που το πήρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Ναι κορίτσι μου έχω πολυκοιστικες...σε δύο προηγούμενους κύκλους δεν έκανα ωορρηξία έκανα κ μεγάλους κύκλους σε αυτό τον κύκλο ήρθα στις 39 ημέρες και πήγα στην γιατρό για υπέρηχο την 19 μέρα ( έτυχε γτ ήμουν εκτός) εκεί είδε ότι έχω κάνει πριν μέρες ωορρηξία αυτή την εικόνα έδειξε τουλάχιστον!! Και μου ήρθε να της πω να κάνω προγεστερόνη και μου είπε ναι κάνε ...αλλά ήμουν 25η νερά κύκλου κ ήταν αυτό το αποτέλεσμα...😢 Όταν είχα κάνει ορμονολογικες η προλακτίνη μου ήταν φυσιολογική 

Κ γω με πολυκυστικες ειμαι κ ακανονιστους κυκλους οπως πολλα κοριτσια εδω στη παρεα μας....η προγεστερονη οταν δεν ειχες σταθερο κυκλο δεν εισαι σιγουρη γ το αποτελεσμα ποτε γτ δεν γινεται στη σωστη μερα η μετρηση...απτη στιγμη π το ειδε στον υπερηχο ομως οτι εγινε ωορηξια ισως περασαν μερες κ κοντευε να σ ερθει περιοδος ...ετσι κ γω με εβαλε να τη ξαναμετρησω 21μερα κ 25ημερα κυκλου κ παλι στο 0 ηταν ...μην ανησυχεις θα δεις στον επομενο κυκλο σ...ν κανεις κ ορμονολογικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Κορίτσια μου είδατε μόλις βλέπουμε το πρώτο καραθετικο τεστ. Ξεκινάμε σιγά σιγά να μετράμε πολλά τεστ. 

Και οι γυάλα μου σας 

Αφου το ειπες εσυ ...δε φοβομαστε τπτ ζαιρα μας❤️🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Μετά απο 3η νύχτα στη σειρά που δεν μπορώ να κοιμηθώ λόγω ΓΟΠ και καούρας... έφυγα άρων άρων στο εφημερεύων φαρμακείο και πήρα αναγκαστικά maalox plus για να ηρεμήσω. Νομίζω πως δεν είναι κι ότι καλύτερο για την εγκυμοσύνη αλλά πραγματικά κορίτσια μου πονούσα πολύ! Ελπίζω κι εύχομαι να μην έκανα κακό στην μπουμπού μου!

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Επιτρέπεται κανονικότατα!!! Δοκίμασε κ τζίντζερ βοηθάει πολύ. Εμένα από ένα σημείο κ μετά δε μ έπιαναν τα μαλοξ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Μετά απο 3η νύχτα στη σειρά που δεν μπορώ να κοιμηθώ λόγω ΓΟΠ και καούρας... έφυγα άρων άρων στο εφημερεύων φαρμακείο και πήρα αναγκαστικά maalox plus για να ηρεμήσω. Νομίζω πως δεν είναι κι ότι καλύτερο για την εγκυμοσύνη αλλά πραγματικά κορίτσια μου πονούσα πολύ! Ελπίζω κι εύχομαι να μην έκανα κακό στην μπουμπού μου!

Καλημέρα κορίτσι μου! Έχεις δοκιμάσει να κοιμάσαι κάπως καθιστή; Μόνο έτσι κοιμόμουν μετά το 2ο τρίμηνο. Επίσης, μέχρι κ που γέννησα, όταν έβλεπα τα σκούρα έπαιρνα κ εγώ μαλοξ. Δεν λέω ότι ήταν σωστό, αλλά δεν άντεχα αλλιώς. Βέβαια και θαύματα δεν κάνουν…δεν θα ξεχάσω όταν με πήγαν στο δωμάτιο μετά τον τοκετό, που είχε εξαφανιστεί η παλινδρόμηση κ μπορούσα να ξαπλώσω. Δεν το πίστευα! Έτρωγα και ξαπλώνα απευθείας για να δοκιμάσω αν θα ξανά έρθει, αλλά ευτυχώς τίποτα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

@Katerina1990 συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις! 

@Katiana1987 δεν ήξερα την ιστορία σου... ήξερα ότι θα είσαι μονογονέας αλλά μέχρι εκεί. Πιστεύω δεν αξίζει καν να ασχοληθείς με αυτόν τον άνθρωπο... Δες να γεννήσεις με το καλό και μετά η μόνη έννοια σου θα είναι το μωράκι σου και τίποτα άλλο... Αφού από μόνος του βλέπεις ότι δεν θέλει πιστεύεις ότι και να τον αναγκάσεις να αναγνωρίσει το μωρό θα είναι εντάξει με το παιδί,  μόνο προβλήματα θα προκαλεί, κάλλιο γαιδουρόδενε παρά γαιδουρογύρευε. 

@Elk μου πότε πέρασε ο καιρός βρε κοπέλα μου και σε ενα μήνα θα έχεις το θαυματάκι σου αγκαλιά! Με το καλό, όλα καλά να πάνε! 

 

Στα δικά μου τώρα, βρε κορίτσια εγώ κανονικά περιμένω περίοδο το Σάββατο 6/7 αλλά δεν έχω κανένα σύπτωμα περιόδου... ούτε πρήξιμο στο στήθος και στην κοιλιά... μόνο πολλά νεύρα και διάφορα σκαμπανεβάσματα στην ψυχολογία μου. Νι΄ωθω ότι έγινε η ωορρηξία μια βδομάδα μετά από αυτό που μου έβγαλε η εφαρμογή και είχαμε επαφή εκείνη την ημ΄έρα αλλά και πάλι σίγουρη δεν μπορώ να είμαι. Εγκυμοσύνη δεν νομίζω ότι πετύχαμε και γενικά ένα μπερδεμένο πράγμα ο κύκλος μου αυτό το μήνα. Να φταίνε τα μπάνια στη θάλασσα που ήταν λιγάκι κρύα;  Δεν ξέρω τι να υπο΄θέσω, νομίζω πως πρέπει να κλείσω ένα ραντεβού στον γιατρό μου να κάνω ένα παπ και υπέρηχο για αρχή και βλέπουμε. ουφ σεντόνι έγραψα! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου πέρασε ο καιρός στην αρχή ήταν κάπως δύσκολα αλλά μετά πέρασε  πιο γρήγορα ευτυχώς  😊

Καλά η εφαρμογή εμένα πάντα έδειχνε ότι ναναι μερες ποτε δεν την κοιτούσα μόνο τα τεστ με έδειχναν καλά τις μερες ωορρηξιας 

Σκέφτεσαι να κανείς τεστ ; Αύριο λογικά θα δείξει που περιμένεις 

 

καλημέρα κορίτσια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Δεν γράφω ενεργά στο φόρουμ αλλά σας παρακολουθώ συχνά.εχω μια κορούλα που σε λίγες μέρες γίνεται 2 ετών. Η αλήθεια είναι ότι θέλουμε κι ένα δεύτερο παιδάκι, αλλά δεν είχαμε ξεκινήσει προσπάθειες. Είχαμε επαφές καθ όλη τη διάρκεια του μηνα, αλλά με προσοχή. Να σημειώσω πως με την κόρη μου μας πήρε 1.5 χρόνο να συλλάβω. Χτες το βράδυ είδα ένα σχετικό όνειρο(πρώτη φορά στη ζωή μου), το είχα όμως ξεχάσει και πριν λίγο στα καλά καθούμενα θυμήθηκα το όνειρο που είδα και συνειδητοποίησα ότι έχω 2 μέρες καθυστέρηση. Έκανα ένα τεστ που μου είχε μείνει και αμέσως βγήκε η γραμμή.. πείτε μου, το βλέπετε κι εσείς? Δεν έχω κι άλλο τεστ και πάω να σκάσω.

Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να το πω ακόμη ούτε στον σύζυγό μου γιατί πραγματικά είμαι σε τεράστιο σοκ.1000010439.thumb.jpg.b649ed0264ad3e15414d21e5b20607b1.jpg

συγχαρητήρια κοπέλα μου! Καλούς διπλασιασμούς εύχομαι ❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 κορίτσι μου μην ασχολείσαι με ανθρώπους που δεν αξίζουν την προσοχή σου..γνωρίζω ότι μιλάμε για τον πατέρα του παιδιού αλλά όταν ο ίδιος δεν θέλει αυτή την ιδιότητα δεν αξίζει να χαλιέσαι και να νευριάζεις στην κατάσταση σου..καλύτερα για ότι θέλεις να απευθυνθείς σε δικηγόρο..εσύ ξέρεις καλύτερα από την καθεμία μας τι συμβαίνει μεταξύ σας και εύχομαι τα πράγματα να πάρουν την τροπή που θες και φυσικά ότι είναι καλύτερο και για την μικρή! Σε λίγο καιρό θα είναι στην αγκαλιά σου ❤️ απίστευτο πως πέρασαν οι μήνες..θυμάμαι σαν τώρα το πρώτο σου μήνυμα ούσα έγκυος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Ναι κορίτσι μου έχω πολυκοιστικες...σε δύο προηγούμενους κύκλους δεν έκανα ωορρηξία έκανα κ μεγάλους κύκλους σε αυτό τον κύκλο ήρθα στις 39 ημέρες και πήγα στην γιατρό για υπέρηχο την 19 μέρα ( έτυχε γτ ήμουν εκτός) εκεί είδε ότι έχω κάνει πριν μέρες ωορρηξία αυτή την εικόνα έδειξε τουλάχιστον!! Και μου ήρθε να της πω να κάνω προγεστερόνη και μου είπε ναι κάνε ...αλλά ήμουν 25η νερά κύκλου κ ήταν αυτό το αποτέλεσμα...😢 Όταν είχα κάνει ορμονολογικες η προλακτίνη μου ήταν φυσιολογική 

Κορίτσι μου στην περίπτωση τώρα αυτήν θέλει υπομονή και ψάξιμο να βρείτε την αιτία που δεν κανείς ωορρηξία κάτι την εμποδίζει η προλακτινη πρέπει να είναι 20-25 το πολύ ανάλογα με το μικροβιολογικό αν έχεις μικρότερη τιμή από αυτήν είναι οκ 

εσυ έχεις και δυο παιδεία μεγαλα από ότι θυμάμαι όποτε αυτό είναι θετικό μπορείς να μείνεις εγκυος απλά πρέπει να βρεις την αιτία τώρα 

απλα ψαξτο πιο ενεργά γιατί έχω την εντύπωση η γιατρός σου σε πάει λίγο με αργους ρυθμους αυτήν την αίσθηση έχω εγω

υγρο από το στήθος βγάζεις ακόμα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ είχε τύχει να πάρω γιατί είχα αρρωστήσει πριν μάθω ότι είμαι έγκυος που όμως είχα ρωτήσει τον γυναικολόγο γιατί είχα κάνει σπερματεγχυση! Με ειχε αφήσει να παίρνω ντεπον αλλά για να πέφτει ο πυρετός που ανέβαζα και που γενικά δεν είναι καλό να έχεις! Τώρα για τον πονοκέφαλο δεν ξέρω τι θα μου έλεγε !  Πλέον θα πρέπει να αποδεχτείς ότι θα επικοινωνείς πιο συχνά με τον γιατρό σου γιατί θα προκύπτουν καταστάσεις που θα θέλεις καθοδήγηση για να μην κάνεις κάτι που δεν επιτρέπεται λιγψ εγκυμοσύνης 😊😊😊
    • Το καλοκαίρι πέφτει η πίεση μας γιαυτο να πίνεις πολύ νερό..ισως κ από τη ζέστη αλλά ισως κ η πίεση να έπεσε! Πολύ νερό κορίτσι μου 
    • Μέχρι και την 7η πήγαινα κάθε βδομάδα μετά πήγα ξανά στις 9 και τώρα θα πάω στη 12η για την αυχενική αλλά αν ανησυχώ θα μου βάλει κι άλλο ενδιάμεσα,θα προσπαθήσω να το τηρήσω γιατί έρχεται κι ο Αύγουστος που εκεί θα μεσολαβήσει μεγάλο διάστημα λόγω διακοπών, οπότε πρέπει να "εκπαιδευτώ"😛.Θα καταλάβει σίγουρα,εμένα μου το πρότεινε ο ίδιος να το πάμε έτσι για να είμαι ήρεμη και πραγματικά ήταν πολύ βοηθητικό!!  
    • Αν δεν έπαθαν τίποτα εντάξει..Κι εγώ όπως η @Elk στους 40 έβαλα όσα έχω πλύνει ως τωρα..
    • Εγω κορίτσι μου δεν παίρνω τίποτα απλά κάνω υπομονή αποφεύγω φάρμακα.. μόνο μια φορά που μπούκωσα εβαλα λίγο σπρέι μόνο το βράδυ για να μπορω να κοιμηθώ γιατί δεν μπορούσα να παρω ανάσα την υπόλοιπη μέρα ήμουν με το μπούκωμα 🤷‍♀️ αλλα καλά είναι να ρωτας τον γιατρό σου πριν πάρεις το οτιδήποτε γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, καλά είναι να ενημερώνεις ☺️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...