Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Ναι ναι ειπαμε τωρα χαλαρα θα τ παμε μα ηρεμησουμε λογω καλοκαιριου κ απο σεπτεμβρη θα το πιασουμε παλι....βεβαια η ζαιρα @Παρασκευαιδουμας βλεπει συη γυαλα της μεχρι αυγουστο πολλες απο εμας ....να ειναι ολα.καλα γ ολες μας🙏❤️

Ναι καντε χαλαρά κ ισως έρθει το σποράκι σας!! Κ εμεις στο δεύτερο είπαμε ας κάνουμε ελεύθερα κ κατά το καλοκαίρι αρχίζουμε αλλά ήρθε με την πρώτη ενώ το πρώτο μας ταλαιπώρησε…όποτε κανεις δε ξέρει όποτε είναι να έρθουν θα έρθουν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 283
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Και πολύ καλά έκανες!!! Όχι δεν έκανες τίποτα στο σποράκι!!! Κ στα 3 τεστ βλέπω γραμμούλα κορίτσι μου!!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈 Εύχομαι να μην κάνουν πουλάκια τα μάτια μου!!! Αλλά από τη στιγμή που τη βλέπει κ η Ζαΐρα @Παρασκευαιδου δε νομίζω να κάνω λάθος…

Συλλυπητήρια κοριτσάκι μου γλυκό!! Καλό παράδεισο να έχει. Κ γω τελειώνω αύριο κ ξεκινάμε πάλι!! Ξέμεινα από τεστ ωορρηξίας κ λέω να μην πάρω αυτό το μήνα καθόλου..

Άντε καλε τίποτα δεν είναι. Κοιμάσαι 20 λεπτάκια κ μετά έχεις λίγο αιματακι για 2-3 μέρες!! Εγώ έβγαλα ένα πολυποδακι

Ναι ναι δεν είναι κάτι.

 

 

να σαι καλά κοπέλα μου 🙏 και εγώ σκεφτόμουν να μην πάρω αλλα παρήγγειλα τελικά γιατί δεν με αγχώνουν έτσι κι αλλιώς ούτε φτιάχνουμε τις επαφές με βάση τα τεστ..απλά θέλω να ξέρω ότι δουλεύει το σώμα μου.. πάμε με αισιοδοξία ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Κ.μενα δε μ το ειπε αυτο καν.στις οδηγιες στο φαρμακο π εψαξα κ ιντερνετ το ειδα...απλα επειδη εχω κ τις πολυκυστικες δεν εχω κ σταθερο κυκλο καθε μηνα ειπαμε να παμε χαλαρα στις προσπαθειες χωρις.προκληση προς το παρον...τωρα 28μερα κυκλου αναμενω περιοδο καποια μερα απ αυτες...

Σας πήγε λαθος ο γιατρός πως πηγες με πρόκληση χωρίς να κανείς πρώτα ορμονικό έλεγχο ; Αρα πριν πάρεις τα χάπια για πρόκληση η προλακτινη σου δεν ήξερες που βρισκόταν καλά κατάλαβα;

και εγω έτσι είμαι σαν εσενα με πολυκυστικες και καθόλου σταθερό κύκλο 

η πρώτη εγκυμοσύνη με ζόρισε να ερθει αφού δεν έκανα ωορρηξία καλή 

η δεύτερη πάλι ήρθε πολύ εύκολα 

Εμένα με βοήθησαν και τα τεστ ωορρηξιας επισης πήρα και τα inofert plus μαζί με το dostinex εμένα η Ενδοκρινολογος μου έδωσε μικρότερη δόση από εσενα μισο χάπι ανα 15 μερες για 3 μήνες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Σας πήγε λαθος ο γιατρός πως πηγες με πρόκληση χωρίς να κανείς πρώτα ορμονικό έλεγχο ; Αρα πριν πάρεις τα χάπια για πρόκληση η προλακτινη σου δεν ήξερες που βρισκόταν καλά κατάλαβα;

και εγω έτσι είμαι σαν εσενα με πολυκυστικες και καθόλου σταθερό κύκλο 

η πρώτη εγκυμοσύνη με ζόρισε να ερθει αφού δεν έκανα ωορρηξία καλή 

η δεύτερη πάλι ήρθε πολύ εύκολα 

Εμένα με βοήθησαν και τα τεστ ωορρηξιας επισης πήρα και τα inofert plus μαζί με το dostinex εμένα η Ενδοκρινολογος μου έδωσε μικρότερη δόση από εσενα μισο χάπι ανα 15 μερες για 3 μήνες.. 

Ναι σωστα δεν εκανα ορμονολογικο ελεγχο καθολου πριν τη προκληση ωορηξιας και στους 3 κυκλους.!!!..ισως γι αυτο να μη πετυχαν κ οι κυκλοι.μονο στον ενα 1 κυκλο εκανα ωορηξια επιβεβαιωμενη με μετρηαη προγεστερονης επαφες ολο το μηνα σχεδοναλλα τελικα αδιαθετησα... Inofert plus παιρνω 1 χρονο τωρα σχεδον και tirosin25 για θυροειδη δεν εχω βεβαια αλλα μ το εδωσε να κρατησω μια σταθερη τιμη για tsh ...τωραμε το dostinex να δουμε μηπως με βοηθησει κ στην ωορηξια μου ειπε...αυτη η ωορηξια κ αυτες οι πολυκυστικες πολυ αγχος.... δεν μας προτεινει κιολας σπερματεγχυση ο γιατρος μ ειπε καλο θα ξταν αν δεν να παμε με εξωσωματικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Ναι σωστα δεν εκανα ορμονολογικο ελεγχο καθολου πριν τη προκληση ωορηξιας και στους 3 κυκλους.!!!..ισως γι αυτο να μη πετυχαν κ οι κυκλοι.μονο στον ενα 1 κυκλο εκανα ωορηξια επιβεβαιωμενη με μετρηαη προγεστερονης επαφες ολο το μηνα σχεδοναλλα τελικα αδιαθετησα... Inofert plus παιρνω 1 χρονο τωρα σχεδον και tirosin25 για θυροειδη δεν εχω βεβαια αλλα μ το εδωσε να κρατησω μια σταθερη τιμη για tsh ...τωραμε το dostinex να δουμε μηπως με βοηθησει κ στην ωορηξια μου ειπε...αυτη η ωορηξια κ αυτες οι πολυκυστικες πολυ αγχος.... δεν μας προτεινει κιολας σπερματεγχυση ο γιατρος μ ειπε καλο θα ξταν αν δεν να παμε με εξωσωματικη...

Ο γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω κακος δεν το κοίταξε πριν κάνετε πρόκληση η προλακτινη είναι ένα βασικό εμπόδιο που θεωρώ έπρεπε να ξεπεραστεί πρώτα πριν προχωρήσετε 

εγω πρόκληση δεν χρειάστηκε να κάνω γιατί ρύθμισα την ωορρηξία με το χάπι για την προκαλακτινη με την ενδοκρινολόγο 

τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται; 

Ρωταω γιατί περίπου εχουμε τα ίδια θεματάκια ( εντάξει σίγουρα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν ) εγω τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μωρο ήμουν 33 είχε περάσει ένας χρόνος και κάτι αλλά κουβέντα για εξωσωματική δεν μου είχε πει 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ο γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω κακος δεν το κοίταξε πριν κάνετε πρόκληση η προλακτινη είναι ένα βασικό εμπόδιο που θεωρώ έπρεπε να ξεπεραστεί πρώτα πριν προχωρήσετε 

εγω πρόκληση δεν χρειάστηκε να κάνω γιατί ρύθμισα την ωορρηξία με το χάπι για την προκαλακτινη με την ενδοκρινολόγο 

τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται; 

Ρωταω γιατί περίπου εχουμε τα ίδια θεματάκια ( εντάξει σίγουρα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν ) εγω τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μωρο ήμουν 33 είχε περάσει ένας χρόνος και κάτι αλλά κουβέντα για εξωσωματική δεν μου είχε πει 🤷‍♀️

Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα

Πάντως από ηλικία μια χαρά σε παίρνει να κανείς σπερματέγχυση γιατί να μην το προσπαθήσεις και με αυτό τον τρόπο η @Mpourmpoulo είχε επιτυχία με Πολυκυστηκες και εκείνη 

εγω θα σου πρότεινα να πας και σε άλλον γιατρό να πάρεις και άλλη γνωμη δεν νομίζω πως είσαι σε φάση για εξωσωματική πάντως πριν δοκιμάσεις και κάτι άλλο  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πάντως από ηλικία μια χαρά σε παίρνει να κανείς σπερματέγχυση γιατί να μην το προσπαθήσεις και με αυτό τον τρόπο η @Mpourmpoulo είχε επιτυχία με Πολυκυστηκες και εκείνη 

εγω θα σου πρότεινα να πας και σε άλλον γιατρό να πάρεις και άλλη γνωμη δεν νομίζω πως είσαι σε φάση για εξωσωματική πάντως πριν δοκιμάσεις και κάτι άλλο  

Εχω κ γω αυτο το ενστικτο οτι θα ηθελα να κανω πρωτα μια σπερματεγχυση για εξαντλεισω ολες τις πιθανοτητες πριν παω γ εξωσωματικη...απλα νοιωθω πως εχασα χρονο κανοντας ολα αυτα χωρις σωστη καθοδηγηση...με εκανε να νομιζω πως δε θα τα καταφερω...σκεψου ειχα παει κ σε μια αλλη γιατρο να παρω κ αλλη γνωμη κ εκεινη μονο π δε με ειπε στειρα κ οτι πρπει να προλαβω το χρονο...με εξετασεις αψογες εντωμεταξυ...οι γιατροι της επαρχιας ειναι το 90% μη πω παραπανω επικινδυνοι καποιες φορες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2024 at 8:27 ΠΜ, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλόοοοο μήνααααα🌷🌼🌝

Εύχομαι αυτός ο μήνας να φέρει σε κάθε μια ότι επιθυμεί!!!🙏❣️

Σας ευχαριστώ για όλα μέσα από την καρδιά μου💞

@Elk @Mpourmpoulo @Katiana1987 @Xrisa95 @Antonia2 @cat12 @marilouu @MinaSam @Rena92 @Raf123 @annie! @Eirinistz @Melikara86 @Θέτις Κ. @Diwni @Mantarini @annitakianna  @Elenaki_ @ChrisElen @anna_30 @marinamanoulitsa

Σας παρακαλώ κάντε tag όποια ξέχασααααααα

@eva_gge_lia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Εχω κ γω αυτο το ενστικτο οτι θα ηθελα να κανω πρωτα μια σπερματεγχυση για εξαντλεισω ολες τις πιθανοτητες πριν παω γ εξωσωματικη...απλα νοιωθω πως εχασα χρονο κανοντας ολα αυτα χωρις σωστη καθοδηγηση...με εκανε να νομιζω πως δε θα τα καταφερω...σκεψου ειχα παει κ σε μια αλλη γιατρο να παρω κ αλλη γνωμη κ εκεινη μονο π δε με ειπε στειρα κ οτι πρπει να προλαβω το χρονο...με εξετασεις αψογες εντωμεταξυ...οι γιατροι της επαρχιας ειναι το 90% μη πω παραπανω επικινδυνοι καποιες φορες...

Επαρχια είμαι και εγω και καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο να βρεις έναν καλό γιατρό 

αλλα να ξερεις είμαιστε τόσες κοπέλες με τέτοια θέματα και τα έχουμε καταφέρει.. απλά δεν έχεις βρει τον σωστό γιατρό να σε καθοδήγηση τουλάχιστον εαν χρειαστεί να κανείς εξωσωματική να είσαι οκ με τον εαυτό σου ότι εξάντλησες τις πιθανότητες και τις προσπάθειες που μπορούσατε να κάνετε..

Βρες έναν καλό ενδοκρινολόγο για αρχή πολύ βασικό να ρυθμίσει τις ορμόνες σου.. το χάπι ποιος το έδωσε ; Ο γυναικολογος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Ναι ναι ειπαμε τωρα χαλαρα θα τ παμε μα ηρεμησουμε λογω καλοκαιριου κ απο σεπτεμβρη θα το πιασουμε παλι....βεβαια η ζαιρα @Παρασκευαιδουμας βλεπει συη γυαλα της μεχρι αυγουστο πολλες απο εμας ....να ειναι ολα.καλα γ ολες μας🙏❤️

Γυάλα είναι αυτή και μου δείχνει πολλααα θετικά τεστ. Θα γίνει χαμός . Ειδικά εκεί Αύγουστο- Σεπτέμβριο δε θα σταματάω να λέω Ω συγχαρητήρια 🥰🥰🥰 για αυτό βουρ για βουτιές για γλέντια για ηρεμία για επαφές και χαλάρωση. Του χρόνου δε θα χει διακοπές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια!!! 

Συγχαρητήρια για τα θετικά τεστάκια και τις αυχαινικές 😊

@marinamanoulitsa εγώ κάτι βλέπω στο τεστ σου αλλά επειδή έχω δει και παλαιότερα και τζίφος, κρατάω μικρό καλάθι. Αν και έχω feeling για αυτό το μήνα! Αν είναι κάνε ένα ακόμα τεστ την Παρασκευή το πρωί 😜 Για εμάς που έχουμε αγωνία 😅

Εγώ ήμουν φουλ αυτές τις μέρες γιατί βαφτίσαμε τη μικρή μου και έγινε και ενός! Απίστευτο μου φαίνεται! Τέλος του μήνα ξεκινάω και δουλειά... Άντε να δω πως θα τα καταφέρνω μετά όλα 😅

Ποια κορίτσια γεννάνε αυτό το μήνα;;; Για στείλτε εξελίξεις! 

@Elk μου εσένα θα σε βάλει αυτό το μήνα τελικά; Πόσο είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! 
Ελπιζω να είστε όλες καλά…

Χθες πήγα στο γιατρό, όλα καλά με την Μπέμπα αναπτύσσεται κανονικά και δεν φαίνεται να την έχει επηρεάσει το ζάχαρο μέχρι στιγμής. Ξεκίνησα και ινσουλίνη ταχείας δράσης για να μπορώ να τρώω λίγο περισσότερο το μεσημέρι γιατί πεινάω η καημένη…🤣🤣🤣

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα καλά. Σε ποιά εβδομάδα είσαι τώρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Εχω κ γω αυτο το ενστικτο οτι θα ηθελα να κανω πρωτα μια σπερματεγχυση για εξαντλεισω ολες τις πιθανοτητες πριν παω γ εξωσωματικη...απλα νοιωθω πως εχασα χρονο κανοντας ολα αυτα χωρις σωστη καθοδηγηση...με εκανε να νομιζω πως δε θα τα καταφερω...σκεψου ειχα παει κ σε μια αλλη γιατρο να παρω κ αλλη γνωμη κ εκεινη μονο π δε με ειπε στειρα κ οτι πρπει να προλαβω το χρονο...με εξετασεις αψογες εντωμεταξυ...οι γιατροι της επαρχιας ειναι το 90% μη πω παραπανω επικινδυνοι καποιες φορες...

Κορίτσι μου εμένα με έβαλε να κάνω πρώτα τις ορμονολογικές και μετά σάλπιγγα γραφή  κ τον άντρα μου σπερματοδιγραμα. Όλα καλά εκτός η προλακτινη κ η ΑΜΗ κ ο άντρας μου ελάχιστα κάτω από το όριο τα σπερματοζωάρια. Μας πρότεινε 6 μηνες dostinex κ μετά πρόκληση ωορρηξιας κ αν όχι σπερματέγχυση κ στην συνέχεια εξωσωματική… τελικά στον 3ο μήνα είχαμε σύλληψη τον γιο μου περίμενα να μου έρθει περίοδος για να ελέγξουμε προλακτινη για να μειώσουμε δόση στο χάπι. 
 

πιστευω να παρεις κ μια δεύτερη γνώμη να δεις τι θα σου πουνε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Επαρχια είμαι και εγω και καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο να βρεις έναν καλό γιατρό 

αλλα να ξερεις είμαιστε τόσες κοπέλες με τέτοια θέματα και τα έχουμε καταφέρει.. απλά δεν έχεις βρει τον σωστό γιατρό να σε καθοδήγηση τουλάχιστον εαν χρειαστεί να κανείς εξωσωματική να είσαι οκ με τον εαυτό σου ότι εξάντλησες τις πιθανότητες και τις προσπάθειες που μπορούσατε να κάνετε..

Βρες έναν καλό ενδοκρινολόγο για αρχή πολύ βασικό να ρυθμίσει τις ορμόνες σου.. το χάπι ποιος το έδωσε ; Ο γυναικολογος;

Το χαπι για το θυροειδη μου το εδωσε η ενδροκρινολογος εκεινη μ ειπε πως δε χρειαζεται να ξαναπαω μονο αν μεινω εγκυκος να μ ανεβασει τηβδοση. Τη προηγουμενη εβδομαδα πηγα με εξετασεις κ με ειδε...το dostinex ο γυναικολογος μ το εδωσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου εμένα με έβαλε να κάνω πρώτα τις ορμονολογικές και μετά σάλπιγγα γραφή  κ τον άντρα μου σπερματοδιγραμα. Όλα καλά εκτός η προλακτινη κ η ΑΜΗ κ ο άντρας μου ελάχιστα κάτω από το όριο τα σπερματοζωάρια. Μας πρότεινε 6 μηνες dostinex κ μετά πρόκληση ωορρηξιας κ αν όχι σπερματέγχυση κ στην συνέχεια εξωσωματική… τελικά στον 3ο μήνα είχαμε σύλληψη τον γιο μου περίμενα να μου έρθει περίοδος για να ελέγξουμε προλακτινη για να μειώσουμε δόση στο χάπι. 
 

πιστευω να παρεις κ μια δεύτερη γνώμη να δεις τι θα σου πουνε…

Καλημερα κοριτσι μου ναι θα παω κ σε εναν δςυτερο γιατρο να παρω μια αποψη για να εξαντλεισω τις πιθανοτητες ολες πριν παω γ εξωσωματικη...εχθες π.πηγα ν.μ.γραψει το χαπι μου λςει δε.μπορω να καταλαβω γτ δεν εχουμε ακομη συλληψη κ.να το ψαξειςνγ εξωαωμαρικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Γυάλα είναι αυτή και μου δείχνει πολλααα θετικά τεστ. Θα γίνει χαμός . Ειδικά εκεί Αύγουστο- Σεπτέμβριο δε θα σταματάω να λέω Ω συγχαρητήρια 🥰🥰🥰 για αυτό βουρ για βουτιές για γλέντια για ηρεμία για επαφές και χαλάρωση. Του χρόνου δε θα χει διακοπές 

Μακαρι του χρονου να μην εχει διακοπες.για καμια μας χαχαχα. Πειτε τωρα κοκτειλ καμτε βουτιες και.μακαριιιιι η γυαλα σου ζαιρα μου να.δειχνει πολλλααααααα θετικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Νέα απο τον μπαμπά της μπουμπούς μου. Μου έγραψε σε μήνυμα ότι δε θέλει να έχει καμία σχέση. Του έχω ζητήσει πολλές φορές να βρεθούμε αλλά φαίνεται πως δεν έχει τ' @@@δια να με αντιμετωπίσει απο κοντά. Την Παρασκευή θα πάω να τον βρω εκεί που δουλεύει. Πραγματικά κατάφερε να με εκνευρίσει πάρα πολύ! Μάλλον ήρθε η ώρα να δει και το άλλο μου πρόσωπο! Το Σάββατο έχει και τα γενέθλια του κι έχω σκοπό να του τα κάνω αξέχαστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Νέα απο τον μπαμπά της μπουμπούς μου. Μου έγραψε σε μήνυμα ότι δε θέλει να έχει καμία σχέση. Του έχω ζητήσει πολλές φορές να βρεθούμε αλλά φαίνεται πως δεν έχει τ' @@@δια να με αντιμετωπίσει απο κοντά. Την Παρασκευή θα πάω να τον βρω εκεί που δουλεύει. Πραγματικά κατάφερε να με εκνευρίσει πάρα πολύ! Μάλλον ήρθε η ώρα να δει και το άλλο μου πρόσωπο! Το Σάββατο έχει και τα γενέθλια του κι έχω σκοπό να του τα κάνω αξέχαστα!

Καλημέρα κορίτσι μου! Πες μας και εμάς που είμαστε καινουριες τι έχει συμβεί με αυτόν.. χωρίσατε λόγω του παιδιού ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Νέα απο τον μπαμπά της μπουμπούς μου. Μου έγραψε σε μήνυμα ότι δε θέλει να έχει καμία σχέση. Του έχω ζητήσει πολλές φορές να βρεθούμε αλλά φαίνεται πως δεν έχει τ' @@@δια να με αντιμετωπίσει απο κοντά. Την Παρασκευή θα πάω να τον βρω εκεί που δουλεύει. Πραγματικά κατάφερε να με εκνευρίσει πάρα πολύ! Μάλλον ήρθε η ώρα να δει και το άλλο μου πρόσωπο! Το Σάββατο έχει και τα γενέθλια του κι έχω σκοπό να του τα κάνω αξέχαστα!

Αγάπη μου ...απλά να αναλάβει ο δικηγόρος εσύ στην κατάσταση σου γιατί να νευριάζεις;;;;;; Φαντάζομαι θα το πας δικαστικά!!!το παιδί του κουβαλάς....ένα τεστ dna και αποδεικνύεται μπαμ μπαμ....

Εντάξει νευρίασα φουλ τώρα!!! άχρηστοι!!!!πρώτα κάνουν ότι κάνουν και μετά δεν θέλουν ...άσε ρε φίλε τώρα να έβαζες προφυλακτικο!!!μακακες Ε μακακες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!!! 

Συγχαρητήρια για τα θετικά τεστάκια και τις αυχαινικές 😊

@marinamanoulitsa εγώ κάτι βλέπω στο τεστ σου αλλά επειδή έχω δει και παλαιότερα και τζίφος, κρατάω μικρό καλάθι. Αν και έχω feeling για αυτό το μήνα! Αν είναι κάνε ένα ακόμα τεστ την Παρασκευή το πρωί 😜 Για εμάς που έχουμε αγωνία 😅

Εγώ ήμουν φουλ αυτές τις μέρες γιατί βαφτίσαμε τη μικρή μου και έγινε και ενός! Απίστευτο μου φαίνεται! Τέλος του μήνα ξεκινάω και δουλειά... Άντε να δω πως θα τα καταφέρνω μετά όλα 😅

Ποια κορίτσια γεννάνε αυτό το μήνα;;; Για στείλτε εξελίξεις! 

@Elk μου εσένα θα σε βάλει αυτό το μήνα τελικά; Πόσο είσαι τώρα;

Να σας ζήσει και χρόνια Πολλά να την χαιρεστε 🙏!!!καλό φωτισμένη να είναι!!!πως την είπατε;;;;

Εντάξει καλά και εγώ δεν το δένω κόμπο μην φανταστείς...απλά ελπίζω μπας και αυτή τη φορά δω να σκουραίνει το τεστ....αν Παρασκευή δεν δω πιο έντονη γραμμή τότε λάθος  θα είναι...άλλωστε λίγα τεστ δεν μου έχουν κάνει λάθος!!!! Και στην κολλητή μου...να βλέπει κανονικοτατη γραμμή όχι αχνή και βλακείες και να μην είναι έγκυος!!!είχα πάθει σοκ!ελατωμματικα τα κάνουν;;;μόνο τον προηγούμενο μήνα δεν έβγαλε κανένα τεστ ούτε αχνή γραμμή!!!όλα ήταν κατάλευκα!!αφού στο τέλος σκεφτόμουν βρε λες να έχω απανωτές βιοχημικές;;;;αλλά δεν μπορείς να το ξέρεις και αυτό....ούτε μπορώ με το παραμικρό να δίνω αίμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Νέα απο τον μπαμπά της μπουμπούς μου. Μου έγραψε σε μήνυμα ότι δε θέλει να έχει καμία σχέση. Του έχω ζητήσει πολλές φορές να βρεθούμε αλλά φαίνεται πως δεν έχει τ' @@@δια να με αντιμετωπίσει απο κοντά. Την Παρασκευή θα πάω να τον βρω εκεί που δουλεύει. Πραγματικά κατάφερε να με εκνευρίσει πάρα πολύ! Μάλλον ήρθε η ώρα να δει και το άλλο μου πρόσωπο! Το Σάββατο έχει και τα γενέθλια του κι έχω σκοπό να του τα κάνω αξέχαστα!

Να πας εννοειεται κ με παρουσια δικηγορου θα ηταν καλο να εισαι κ νομικα καλυμενη...απλα να μη νευριασεις να συγκρατηθεις για σενα γτ εισαι σε δυσκολη κατασταση λαι φαση τωρα κ προεχει η μπουμπου σου. Κολλησε τον στο τοιχο....κανε κ ενα τεστ fana και διεκδικησε ο,τι πρεπει....απλα γυ να υπαρχουν τετοιοι αντρες ??!!! Ευχομαι να πανε ολα καλα.κ να εισαι ηρεμη...❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Το χαπι για το θυροειδη μου το εδωσε η ενδροκρινολογος εκεινη μ ειπε πως δε χρειαζεται να ξαναπαω μονο αν μεινω εγκυκος να μ ανεβασει τηβδοση. Τη προηγουμενη εβδομαδα πηγα με εξετασεις κ με ειδε...το dostinex ο γυναικολογος μ το εδωσε 

Καλημέρα κορίτσια 

Και αυτό πιστεύω λαθος του γυναικολόγου έπρεπε να σου πει να πας σε ενδοκρινολόγο να σου ρυθμίσει την δόση του χαπιού και το διάστημα που θα το πάρεις.. αυτό είναι δουλειά ενδοκρινολόγου όχι γυναικολόγου έτσι ξέρω εγω απο δικιά μου εμπειρία… ένα μήνα που σε είπε να παρεις το χάπι είναι λίγο αλλά φαντάζομαι θα ξανά κανείς εξετάσεις για να δεις που βρίσκεται να έχεις στο πίσω μερος του μυαλού σου πως αν είναι παθολογικό το αίτιο που είναι πάνω η προλακτινη και δεν φταίνε τα χάπια που πηρες για πρόκληση πολύ πιθανό αν σου πει στο μήνα πάνω να σταματήσεις το χάπι να ξανά ανεβεί η προλακτινη σου   

κανενα τα μπανακια σου παρτο χαλαρά τώρα αφού έτσι αποφασίσατε και από Σεπτέμβριο θα το ξανά δεις αλλά σου λέω γνωμη μου είναι να βρεις καλό ενδοκρινολόγο για αρχή και μετά γυναικολόγο πιστεύω αυτός που έχεις δεν κάνει αυτά που λες δηλαδή..

ο θυρεοειδής πρέπει να είναι κάτω από 2,5 μου είχε πει εμένα για σύλληψη άλλοι το θέλουν και κάτω από 2  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!!! 

Συγχαρητήρια για τα θετικά τεστάκια και τις αυχαινικές 😊

@marinamanoulitsa εγώ κάτι βλέπω στο τεστ σου αλλά επειδή έχω δει και παλαιότερα και τζίφος, κρατάω μικρό καλάθι. Αν και έχω feeling για αυτό το μήνα! Αν είναι κάνε ένα ακόμα τεστ την Παρασκευή το πρωί 😜 Για εμάς που έχουμε αγωνία 😅

Εγώ ήμουν φουλ αυτές τις μέρες γιατί βαφτίσαμε τη μικρή μου και έγινε και ενός! Απίστευτο μου φαίνεται! Τέλος του μήνα ξεκινάω και δουλειά... Άντε να δω πως θα τα καταφέρνω μετά όλα 😅

Ποια κορίτσια γεννάνε αυτό το μήνα;;; Για στείλτε εξελίξεις! 

@Elk μου εσένα θα σε βάλει αυτό το μήνα τελικά; Πόσο είσαι τώρα;

Έλα κορίτσι μου καλοφωτιστητη να είναι η μικρούλα σου να την χαίρεσαι πως ήταν η βάφτιση ; Έκλαψε ; 
Χρόνια της πολλά κιολας πέρασε ένας χρόνος εεε; Πωπω μεγάλωσε!!! ☺️

αντε καλή επιστροφή και στην δουλειά τώρα μέσα τα κεφάλια 😂 την θηλαζεις; Θα την πας παιδικό; Ή θα έχεις άτομο να σου την κρατάει ;

αυριο γίνομαι 33 εβδ ΠΗΤ έχω 23/8 αλλά λογικά θα με βάλει 38 εβδ για καισαρική όποτε υπολογίζω σίγουρα πριν τον 15/8 να έχω γεννησει 9/8 γίνομαι 38 εβδ τώρα θα δούμε.. την άλλη βδομαδα έχω ραντεβού μαζί του θέλω να τον ρωτήσω τι πλάνο έχει να ξέρω τι θα κάνω να πω και την μαμα μου να έρθει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...