Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια πήρα ένα predictor early διπλό και δεν κρατήθηκα το έκανα  το ένα τώρα το απόγευμα 😁 για δείτε και πείτε μου..,.IMG_20240702_221156.thumb.jpg.b8e440fb427a632e11f46035e1df57e0.jpg

Ωπ ωπ κι εγώ τη βλέπω!! Πάμε αύριο να τη δούμε ροζ ροζ να χαρούμε!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 277
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Αχ ζαιρα μου είμαι πανετοιμη! Περιμένω υπομονετικά Ιουλίου Αύγουστο 😂🤞🧿🧿

Έρχεται.. και είμαι σίγουρη. Για αυτό έξτρα στο σχολίασα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpouloμου συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!! Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!! Όλα καλά θα πάνε!! 

Καλό μήνα να έχουμε κορίτσια μου!! Με πολλά πολλά θετικά τεστακια!! Εγώ κορίτσια περιμένω κανονικά το Σάββατο να μου έρθει αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα!! Αφήστε που έχω πάθει και μια ξεγυρισμενη κολπιτιδα και υποφέρω... Κάνω πλύσεις βάζω και μια κρέμα αλλα υποφέρω από κνησμό.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

@Mpourmpouloμου συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!! Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!! Όλα καλά θα πάνε!! 

Καλό μήνα να έχουμε κορίτσια μου!! Με πολλά πολλά θετικά τεστακια!! Εγώ κορίτσια περιμένω κανονικά το Σάββατο να μου έρθει αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα!! Αφήστε που έχω πάθει και μια ξεγυρισμενη κολπιτιδα και υποφέρω... Κάνω πλύσεις βάζω και μια κρέμα αλλα υποφέρω από κνησμό.. 

 

Μακάρι να είμαστε μαζί🙏🙏

Μαζί περιμένουμε 🥰

Ωχ το καλοκαίρι θέλει ιδιαίτερη προσοχή γιατί με θάλασσα.. αμμουδιές κλπ κολλάς εύκολα ... περαστικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια πήρα ένα predictor early διπλό και δεν κρατήθηκα το έκανα  το ένα τώρα το απόγευμα 😁 για δείτε και πείτε μου..,.IMG_20240702_221156.thumb.jpg.b8e440fb427a632e11f46035e1df57e0.jpg

Κορίτσι μου και εγώ νομίζω πως βλέπω γραμμουλαα! Καντο καλύτερα και με πρωινά! Εύχομαι να μας βγάλει ματι σε λίγες μέρες 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έρχεται.. και είμαι σίγουρη. Για αυτό έξτρα στο σχολίασα 

Σε ευχαριστω που έχεις περάσει πολλά, έχεις τα παιδακια σου και είσαι ακόμη εδώ να δινεις κουράγιο και δύναμη σε όλες μας! ❤️

Να είσαι πάντα καλά εσυ και η οικογένεια σου! 
περιμενω στο δίμηνο ν ανοίξουμε και το μαντείο 😂🧿🤞🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IMG_20240703_081618.thumb.jpg.c34bb9ccefcdbc9dee09c3bb17205a1c.jpg

Το περίεργο είναι ότι ξαναεβγάλε γραμμουλα και μάλιστα σε 1 λεπτό... 🙏 (Ελπίζω να φαίνεται, είναι τραγική η κάμερα του κινητού μου)

Περιμένω Κυριακή περίοδο...είναι νωρίς να δείξει πιο σκούρο λογικά!!!

 

Καλημέρα 🥰  και εχθές είχα πολύ έντονους πόνους περιόδου....με σουβλιζε η κοιλιά μου... Σαν κάτι να γίνεται 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

IMG_20240703_081618.thumb.jpg.c34bb9ccefcdbc9dee09c3bb17205a1c.jpg

Το περίεργο είναι ότι ξαναεβγάλε γραμμουλα και μάλιστα σε 1 λεπτό... 🙏 (Ελπίζω να φαίνεται, είναι τραγική η κάμερα του κινητού μου)

Περιμένω Κυριακή περίοδο...είναι νωρίς να δείξει πιο σκούρο λογικά!!!

 

Καλημέρα 🥰  και εχθές είχα πολύ έντονους πόνους περιόδου....με σουβλιζε η κοιλιά μου... Σαν κάτι να γίνεται 😊

Καλημέρα κορίτσι μου εγω και σήμερα νομίζω ότι κάτι βλέπω!!! Εύχομαι να είσαι!!! Έχεις σταθερό κύκλο γενικά ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

IMG_20240703_081618.thumb.jpg.c34bb9ccefcdbc9dee09c3bb17205a1c.jpg

Το περίεργο είναι ότι ξαναεβγάλε γραμμουλα και μάλιστα σε 1 λεπτό... 🙏 (Ελπίζω να φαίνεται, είναι τραγική η κάμερα του κινητού μου)

Περιμένω Κυριακή περίοδο...είναι νωρίς να δείξει πιο σκούρο λογικά!!!

 

Καλημέρα 🥰  και εχθές είχα πολύ έντονους πόνους περιόδου....με σουβλιζε η κοιλιά μου... Σαν κάτι να γίνεται 😊

Καλημέρααααααα!!!!!! Σήμερα βλέπω αχνή γραμμή 🧿🤞 Κορίτσιιιιιιιιιι μουυυυυυ πάρε κι άλλα τεστ, να κάνει κι αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

IMG_20240703_081618.thumb.jpg.c34bb9ccefcdbc9dee09c3bb17205a1c.jpg

Το περίεργο είναι ότι ξαναεβγάλε γραμμουλα και μάλιστα σε 1 λεπτό... 🙏 (Ελπίζω να φαίνεται, είναι τραγική η κάμερα του κινητού μου)

Περιμένω Κυριακή περίοδο...είναι νωρίς να δείξει πιο σκούρο λογικά!!!

 

Καλημέρα 🥰  και εχθές είχα πολύ έντονους πόνους περιόδου....με σουβλιζε η κοιλιά μου... Σαν κάτι να γίνεται 😊

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 
 

εγω σε αυτό γραμμή δεν βλέπω κορίτσι μου 🤔 ίσως είναι και πολύ φως και θαμπώνει το παραθυράκι στο χθεσινό νομίζω κάπως κάτι αχνό φαινόταν αλλά είναι νωρίς ακόμα.. 

στην 10 ημέρα μετά την ωορρηξία είσαι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

IMG_20240703_081618.thumb.jpg.c34bb9ccefcdbc9dee09c3bb17205a1c.jpg

Το περίεργο είναι ότι ξαναεβγάλε γραμμουλα και μάλιστα σε 1 λεπτό... 🙏 (Ελπίζω να φαίνεται, είναι τραγική η κάμερα του κινητού μου)

Περιμένω Κυριακή περίοδο...είναι νωρίς να δείξει πιο σκούρο λογικά!!!

 

Καλημέρα 🥰  και εχθές είχα πολύ έντονους πόνους περιόδου....με σουβλιζε η κοιλιά μου... Σαν κάτι να γίνεται 😊

Αχ άντε μακάρι να εισαιιιι🙏🙏🙏🙏🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 
 

εγω σε αυτό γραμμή δεν βλέπω κορίτσι μου 🤔 ίσως είναι και πολύ φως και θαμπώνει το παραθυράκι στο χθεσινό νομίζω κάπως κάτι αχνό φαινόταν αλλά είναι νωρίς ακόμα.. 

στην 10 ημέρα μετά την ωορρηξία είσαι ; 

Καλημέρα κορίτσι μου ..για δες σε αυτήν που έβγαλα τώρα...μήπως την δεις καλύτερα;;;IMG20240703113031.thumb.jpg.33d1d0cd64e67430c17fca3c5ffd7dbd.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ..για δες σε αυτήν που έβγαλα τώρα...μήπως την δεις καλύτερα;;;IMG20240703113031.thumb.jpg.33d1d0cd64e67430c17fca3c5ffd7dbd.jpg

εδω φαίνεται καθαρά και πιο καλά από χθες! ❤️ πότε λες να πας για χοριακή; :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

εδω φαίνεται καθαρά και πιο καλά από χθες! ❤️ πότε λες να πας για χοριακή; :) 

Κοίτα εάν δεν έρθει Κυριακή.. Δευτερα πρωί θα πάω για χοριακη...αχ φαίνεται και έχω πραγματικά αγωνία.....🙏από την μια λέω να μην αγοράσω αλλά τεστ και να περίμενω καθυστέρηση από την άλλη θέλω να πάρω άλλα 10 🤣🤣🤣 τι να κάνω;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εχθές άρχισε να σκουραινει το τεστακι μου , έκανα δύο και σήμερα λέω ας κάνω και με πρωινά ούρα, φαίνεται πως σήμερα είναι το πικ μου , θα κάνω εννοείται και αργότερα στην ώρα μου 

Σήμερα είναι 20η μέρα με επαφές 17η 18η 19η και θέλω να πιστεύω πως θα μπορέσουμε να συνεχίσουμε τις επαφές μας 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εχθές άρχισε να σκουραινει το τεστακι μου , έκανα δύο και σήμερα λέω ας κάνω και με πρωινά ούρα, φαίνεται πως σήμερα είναι το πικ μου , θα κάνω εννοείται και αργότερα στην ώρα μου 

Σήμερα είναι 20η μέρα με επαφές 17η 18η 19η και θέλω να πιστεύω πως θα μπορέσουμε να συνεχίσουμε τις επαφές μας 🤞🤞🤞

Αν είδες σήμερα θετικό τεστ....θέλει σήμερα σίγουρα και αύριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ..για δες σε αυτήν που έβγαλα τώρα...μήπως την δεις καλύτερα;;;IMG20240703113031.thumb.jpg.33d1d0cd64e67430c17fca3c5ffd7dbd.jpg

Νομίζω και εγώ πως την βλέπω να αχνοφαίνεται!!!! Εύχομαι να σκουραίνει κάθε μέρα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κοίτα εάν δεν έρθει Κυριακή.. Δευτερα πρωί θα πάω για χοριακη...αχ φαίνεται και έχω πραγματικά αγωνία.....🙏από την μια λέω να μην αγοράσω αλλά τεστ και να περίμενω καθυστέρηση από την άλλη θέλω να πάρω άλλα 10 🤣🤣🤣 τι να κάνω;;;;

για να δεις διαφορά με το σημερινό λογικά θα δείξει την Παρασκευή καλύτερα! Εγώ ίσως έπαιρνα ενα να κάνω Παρασκευή και μετά βουρ για χοριακηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εχθές άρχισε να σκουραινει το τεστακι μου , έκανα δύο και σήμερα λέω ας κάνω και με πρωινά ούρα, φαίνεται πως σήμερα είναι το πικ μου , θα κάνω εννοείται και αργότερα στην ώρα μου 

Σήμερα είναι 20η μέρα με επαφές 17η 18η 19η και θέλω να πιστεύω πως θα μπορέσουμε να συνεχίσουμε τις επαφές μας 🤞🤞🤞

είναι πολύ καλές οι επαφές..αν μπορείτε και σήμερα, αύριο θα είστε τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε εμείς η χοριακή ήταν χαμηλή! Με 4 έμβρυα καλά και παλι δεν μας θέλει! Ο θεός κάτι έχει στο μυαλό του! Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια! 
    • Σε αυτό τις φωλιές από jukki έχει. Άρα αφού την έχεις πλύνει εσυ και δεν έπαθε κάτι θα την βάλω και γώ πλυντήριο για να μην την πλένω στο χέρι.      Απλά στα κορίτσια συνήθως έχουν περισσότερες επιλογές στα μαγαζιά…. Δεν έχω πάρει κούνια γιατί είχα απ την αδερφή μου. Μην πάρεις κάτι ακριβό γιατί είναι για πολύ λίγο. Η κόρη μου δεν κοιμήθηκε ΠΟΤΕ και ο γιος κάνα χρόνο. Αλαξιερα Παρε μια απλή και βαλτην πάνω από μια συρταριερα που θα την έχεις για αρκετο καιρό. Πάντα είναι χρήσιμη μια συρταριερα. Εμένα με βόλεψε πολύ το λίκνο τους πρώτους έξι μήνες να πω την αλήθεια.  Το παθαίνει η κόρη μου συνέχεια. Μας είπε η γιατρός να μην κάθεται πολύ ώρα στον ήλιο και να μην κάθεται πολύ ώρα σκυμμένη μπροστά. Δες και την πίεση σου αυτές τις μέρες.    Ποσο πρέπει να μείνεις χωρίς βιταμίνες;;; Δεν μπορείς να πάρεις καμία πιο απλή έτσι για να σε τονώσει; 
    • Καλησπέρα κορίτσι μου!! Εύχομαι σύντομα να τελειώσει ο Γολγοθάς σου και σύντομα να έχεις ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης!! Εδώ στο φόρουμ οι περισσότερες έχουμε έρθει αντιμέτωπες με την υπογονιμότητα και πίστεψε με ο λόγος στο 50% των περιπτώσεων είναι αντιρικος ο παράγοντας! Στο λέω για να το πεις στο σύζυγό!! Το ποσοστό αυτό είναι γενικό δηλαδή παγκόσμιος! Το "η γυναίκα είναι το προβλήματα" δεν ισχύει και  πλέον έχουμε και αποδείξεις γι'αυτό! Άρα δεν είναι ο μόνος! Εμείς προσπαθήσαμε 3 χρόνια με κακό σπέρμα! Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις πολύ καλές! Τριπλές ορμονικές αλλά είχαμε τεράστιο πρόβλημα στην κινητικότητα! Με θεραπεία βιταμίνες και καλύτερη διατροφή είδαμε στους 3 μήνες τεράστια διαφορά! Ανέβηκε και σε αριθμό εκτός από κινητικότητα! Από 2% πήγαμε στο 23% .. φυσικά έγκυος δεν έμεινα εκείνο το διάστημα άρα συνεχίσαμε την θεραπεία για ακόμα ένα τρίμηνο και με το που τελείωσε η θεραπεία κάναμε την σπερμματεγχηση με το σπέρμα να είναι ΤΕΛΕΙΟ!! 52% κινητικότητα!!! Δεν το πίστευα ούτε εγώ! Και η σπερμματεγχηση πέτυχε! Αλλά ξανά λέω ότι το δικό μας θέμα ήταν στην κινητικότητα ..Εγώ θα σου έλεγα να δώσεις ένα τρίμηνο! Πραγματικά αξίζει αν είναι να γλυτώσεις όλη την διαδικασία της εξωσωματικής!! Προσπάθησε να εξηγήσεις στον καλό σου ότι πραγματικά δεν είναι ο μόνος με αυτό το πρόβλημα και όσο περνάνε τα χρόνια θα ψάχνουμε τα σπερματοζωάρια με τα κυάλια μιας και ο τόπος ζωής μας πάει από το κακό στον χειρότερο!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μας πεις τα ευχάριστα σύντομα!! Πάντως είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλον θα τα καταφέρετε να είσαι σίγουρη!!
    • Γεια σου κορίτσι μου. Μην απογοητεύεσαι, αυτά που περιγράφεις συμβαίνουν συνεχώς. Οι μισές (μπορεί και περισσότερες) περιπτώσεις υπογονιμότητας στον ανδρικό παράγοντα οφείλονται. Υπάρχουν τρόποι να αντιμετωπιστούν. Το βρήκατε νωρίς, είστε σε καλό δρόμο. Να ξέρεις ότι κανένα ζευγάρι που προσπαθεί δεν υποψιάζεται ότι είναι υπογόνιμο, ιδιαίτερα αν δεν υπάρχουν εξωτερικά "συμπτώματα" (προβλήματα με την περίοδο, τις εκσπερματίσεις κλπ). Και όταν το εντοπίσεις είναι λογικό να υπάρχει ντροπή και άρνηση, ιδιαίτερα στον άντρα. Νομίζω ότι έχει κομπλάρει ο σύζυγος, νιώθει άσχημα και δεν τον βοηθάς με το να παρεμβαίνεις συνεχώς και να τον σπρώχνεις να κάνει εξετάσεις, πριν χωνέψει καλά- καλά αυτό που συμβαίνει. Επίσης δεν είστε μεγάλοι, μην αγχώνεσαι. Λίγοι μήνες θεραπείας δεν θα κρίνουν το μέλλον σας, αντιθέτως είναι απαραίτητοι για να μπουν τα πράγματα σε μια σειρά.  Σε καταλαβαίνω βέβαια γιατί όλες έτσι αγχωνόμαστε και περνάμε μεγάλη ταλαιπωρία με συνεχείς εξετάσεις. Αλλά ο δρόμος της απόκτησης παιδιού για πάρα πολύ κόσμο δεν είναι εύκολος, δυστυχώς. Στο δια ταύτα, οι θεραπείες στους άντρες συνήθως τρίμηνες είναι. Να την κάνει και να επαναλάβει εξετάσεις. Σε κάθε περίπτωση κερδισμένος θα βγει. Εννοείται ότι στο διάστημα αυτό προσπαθείτε και μόνοι σας, εκτός αν έχετε διαφορετικές οδηγίες. Σε πολλές περιπτώσεις έχουν βοηθήσει οι βιταμίνες στους άνδρες, είναι πολύ πιο αποτελεσματικές σε σχέση με εμάς. Αν παρολ' αυτά καταφύγετε σε εξωσωματική, να ξέρεις ότι υπάρχει τεχνική ακριβώς για αυτές τις περιπτώσεις, η μικρογονιμοποίηση, όπου επιλέγεται σπερματοζωάριο από τους εμβρυολόγους και κάνουν αυτοί τη γονιμοποίηση στο εργαστήριο. Άρα δεν έχει μεγάλη σημασία πόσα σπερματοζωάρια έχει ο σύζυγος, αρκεί να υπάρχουν κάποια δυνατά και δραστήρια. Με την τεχνική αυτή οι κουμπάροι μου έφτιαξαν 12 βλαστοκύστες, απέκτησαν δίδυμα και ο περήφανος μπαμπάς λέει ότι θα κάνει και τρίτο παιδί! χαχα! Με σπέρμα λίγο καλύτερο απ' το δικό σας. Γιατί όχι;🙂 Συνεχίστε την θεραπεία, μην ακυρώνεις τον σύζυγό σου, αφού έχει αρχίσει να συνεργάζεται, δώσε του κουράγιο και όλα θα πάνε καλά.❤️ Πάντα οι γυναίκες είμαστε πιο αποφασιστικές σε αυτά τα θέματα, οι άντρες θέλουν τον χρόνο τους.
    • Εγώ κάπνιζα!!Η αλήθεια είναι ότι απλά μια μέρα στην αρχή της εγκυμοσύνης μου προκαλεσε αηδία και εμετό και μονο που το πλησίαζα στο στόμα μου.Και κάπως έτσι κόπηκε!!Είναι μεγάλη θυσία η δική σου, αλλά αξίζει τον κόπο!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...