Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα λυπάμαι που δεν πέτυχε. Προσωπικά έπρεπε να είχα ακούσει εκείνη τη φωνή της φίλης μου που μου είπε ΜΗΝ πας στα κέντρα εδώ. Εφόσον αποφάσισε να φύγει. Είναι καλύτερα. 

Την είπαν να πάει σε μια εβδομάδα για να δούμε ενδομήτριο, και ωάρια . 

Σίγουρα ζύγισα τα υπέρ και τα κατά . Πιο παλιά ήταν τα υπέρ πολύ καλύτερα απ' ότι είναι τώρα. 

Είμαι στη φάση που ζει ΠΟΝΟ η φίλη μου είναι στο νοσοκομείο με χημειοθεραπεία κτλ γτ;;; Τεστ Παπ μετά τα 35 ΔΕΝ κάνεις για 3 χρόνια . Και από αυτό το κομμάτι έκοψε η ασφάλεια . Όλα αυτά με γεμίζουν θυμό. Για αυτό σου απάντησα ότι μια χαρά πληρώνουμε με τις κρατήσεις μας αλλά και βασικές εξετάσεις που παλιά ήταν δεδομένες πλέον επί πληρωμή. 

Εννοείς ότι μετά τα 35 δν κάνεις κάθε χρόνο τεστ παπ; Εννοώ δεν το καλύπτει η ασφάλεια κάθε χρόνο; 😳
γιατί τώρα το καλύπτει η ασφάλεια σε μένα αλλα εγώ είμαι 29 το θεώρησα δεδομένο ότι το καλύπτει κ πιο μετά. 
η μαμά μου κάνει κάθε χρόνο αλλά δν την έχω ρωτήσει ποτέ αν έχει πληρώσει γιατί το θεώρησα δεδομένο! 
εννοείται μας κρατάνε κάθε μήνα για το ταμείο αλλά νομίζω αυτό συμβαίνει παντού κ στην Ελλάδα πχ το ΙΚΑ που είχε ο άντρα μου τις ίδιες κρατήσεις είχε

(εμείς με τα παιδιά γλιτώσαμε άπειρα λεφτά εδώ. Λογοθεραπείες, παιδοψυχολόγους, παιδιάτρους, παιδοκαρδιολογους κτλ κτλ) ας πούμε αρρώστησαν τα παιδιά κ έχω πάει αυτήν την εβδ 3 φορές να τα δούνε γιατί έχουν βρογχιολιτιδα που χειροτέρεψε κτλ κ στην Ελλάδα που μου τύχαινε συνέχεια κάθε μήνα να πηγαίνω 3-4 φορεσ δεν είχα λεφτά να πάω τα παιδιά κ έπαιρνα την μαμά μου να μου στείλει. Ήταν πολύ άσχημο συναίσθημα (κ έμενα κ στην Αθήνα που κάθε επίσκεψη σε παιδίατρο για τα δύο παιδιά έδινα 70€) 

Αν στην Ελλάδα μας ήταν καλύτερα δεν θα φεύγαμε αλλά………

η κύρια αιτία που έφυγα εγώ όμως δν είναι μόνο το οικονομικό. Είναι ότι έπρεπε να αφήσω τ παιδιά μου 3.5 μηνών ως αναπληρώτρια δασκάλα που ήμουν στους βρεφικούς σταθμούς μέχρι το απόγευμα. Με σκότωνε αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Λυπάμαι που δεν πέτυχε η πρόκληση!! Εύχομαι να πετύχει η επόμενη φορά!! Εγώ κορίτσι μου έπαιρνα της πιο απλές βιταμίνες (inofert plus) αλλά θέλουν τουλάχιστον ένα 3μημο να δράσουν γιατί είναι βιταμίνες και όχι φάρμακα!! Με βοήθησαν πάρα πολύ και στην καλύτερη ωορρηξία αλλά και στην σταθεροποίηση του κύκλου!! Αλλά αυτό που πραγματικά έκανε θαύματα είναι το βάρος που έχασα!! Δεν είχα ποτέ θέμα με το βάρος αλλά έστω και αυτά τα επιπλέον κιλά τα έβαζα στην περιοχή της κοιλιάς που αν έχεις ΣΠΩ δυστυχώς τα κάνουν πολύ χειρότερα και έπρεπε να τα χάσω!! Και εννοείται και η σωστή διατροφή που έκανα βοήθησε πολύ!! 

Ναι έχει πάρει πολύ βάρος κ παρατηρήσαμε κ εμείς ότι όσο βάρος έβαζε τόσο αργούσε η περίοδος

συν τις ορμονικές διαταραχές.

θα της πω να τις έχει στο νου της γιατί τώρα παίρνει κάτι βιταμίνες για σύλληψη ξέρεις τις γνωστές του εμπορίου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Ναι έχει πάρει πολύ βάρος κ παρατηρήσαμε κ εμείς ότι όσο βάρος έβαζε τόσο αργούσε η περίοδος

συν τις ορμονικές διαταραχές.

θα της πω να τις έχει στο νου της γιατί τώρα παίρνει κάτι βιταμίνες για σύλληψη ξέρεις τις γνωστές του εμπορίου 😊

Τα inofert plus έχουν μέσα φολικό και μυο ινοσιτόλη τίποτα άλλο!! Είναι πολύ καλές βιταμίνες αλλά όπως σου είπα θέλουν χρόνο για να δράσουν!! Όσο για τα κιλά δυστυχώς έτσι είναι!! Πραγματικά πιστεύω ότι αν στρώσει την διατροφή της και τα κιλά δεν θα έχει ανάγκη καμία βιταμίνη και καμία πρόκληση 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Mickie είπε:

Βρε κορίτσια είχε κάποια άλλη φαγούρα αλλά μόνο εξωτερικά κατά την εγκυμοσύνη; Κάναμε καλλιέργεια κτλ αλλά όλα αρνητικά. 

Καλημέρα εννοείς στην ευαίσθητη περιοχή; 
Γενικά αν εννοείς φαγούρα στο σώμα τότε οι γιατροί εξετάζουν το ενδεχόμενο χολοστασης της κύησης! 
 

αν εννοείς μόνο στην ευαίσθητη περιοχή ίσως σε ενοχλεί το σερβιετακι ή σερβιέτα αν φοράς , ίσως αν βάζεις κάποιο καθαριστικό κτλ. 
 

Ο γιατρός τι πιστεύει ότι το προκαλεί; 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα εννοείς στην ευαίσθητη περιοχή; 
Γενικά αν εννοείς φαγούρα στο σώμα τότε οι γιατροί εξετάζουν το ενδεχόμενο χολοστασης της κύησης! 
 

αν εννοείς μόνο στην ευαίσθητη περιοχή ίσως σε ενοχλεί το σερβιετακι ή σερβιέτα αν φοράς , ίσως αν βάζεις κάποιο καθαριστικό κτλ. 
 

Ο γιατρός τι πιστεύει ότι το προκαλεί; 😊 

Ναι στην ευαίσθητη περιοχή! Ο γιατρός λέει ίσως το απορρυπαντικό ή το αφρολουτρο!!! Άλλαξα όμως απορρυπαντικό ρούχων και πήρα ειδικό αφρολουτρο με 0 ph αλλαααα τπτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/10/2024 at 7:57 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Κορίτσια όσες θέλετε βάλτε φωτό κοιλίτσες να δούμε ❤️❤️❤️ 

 

είχαμε βάλει κ στα μωράκια Μαρτίου του 2022 κ άρεσε σε όλες μας ❤️❤️❤️

 

όσες θέλετε φυσικά!!! ❤️❤️❤️

εγώ εδώ είμαι 21+1 πριν λίγες μέρες δλδ! 
(Εχω από τον γιο μου ακόμα φαρδιά πουκάμισα, όχι εγκυμοσύνης, που με βολεύουν φουλ κ είναι οικονομικά σε σχέση με τα ρούχα εγκυμοσύνης κ θηλάζω κιόλας με τα πουκαμισάκια άνετα! ) 

IMG_1448.jpeg

Χρυσα μου υπεροχη η κοιλιτσα σουυυυ!!!🤩🤩🤩🤩🥰🥰🥰🥰🤰🤰

Αχ τρελαινομαι π φουσκωνουμε!!!! Τις νιωθω πια καθε μερα τις μπουμπουκιτσες κ δν χορταινω να κολυμπανε μεσα μου!!!! Λιωνω κυριολεκτικα!!!

Βαζω κ δικη μου φωτο!!! 😊

 

20241014_193523.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/10/2024 at 10:36 ΜΜ, ο/η annitakianna είπε:

Αχ τι ωραία κοιλιά είναι αυτή κορίτσι μου!! Και το πουκάμισο φαίνεται πολύ άνετο!! Δεν ξέρω αν χρησιμεύει στον θηλασμό όπως λες μιας και δεν έχω θηλάσει αλλά πραγματικά φαίνεται σούπερ άνετο

Βάζω και εγώ την δική να δούμε ποια την έχει μεγαλύτερη 🤣🤣🤣IMG_20241010_223501.thumb.jpg.4f173946072de83fa8dfbf6a11e5e1a9.jpg

 

στις On 11/10/2024 at 7:01 ΠΜ, ο/η Elenaki_ είπε:

Να και η δική μου!!

🩷🙂

IMG_20241011_065624.jpg

 

στις On 11/10/2024 at 10:46 ΠΜ, ο/η elenitsa2. είπε:

 

 

πω πω κοριτσια μου τι ωραιες κοιλίτσες😍😍😍 φτου φτου 🧿🧿🧿🧿🧿🧿

σας βάζω και γω από σημερα που ο μπεμπης μου έχει κανει την χαρη και φαίνεται αρκετά η κοιλιτσα 😂😍❤️IMG_2847.thumb.jpeg.995206c905c6c49018a45acf128e6653.jpeg

Κοριτσια μου οι κοιλιτσες σας ειναι πανεμορφεςςςς!!!!!🤩🤩🤩🤩🤰🤰🤰🧿🧿🧿🧿🌻🌻🌻🌻🌹🌹🌹🌹

Δε χορταινω να χαιδευω τις τζουτζουκιτσες οταν κλωτσανε κ γυριζουν γυρω γυρω!!!!

Με το καλο να ερθουν τα κουκουνια μας γερα στην αγκαλια μας!!!🙏❤️🧿🤰🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2024 at 4:44 ΜΜ, ο/η Mickie είπε:

Βρε κορίτσια είχε κάποια άλλη φαγούρα αλλά μόνο εξωτερικά κατά την εγκυμοσύνη; Κάναμε καλλιέργεια κτλ αλλά όλα αρνητικά. 

Οχι κοριτσι μου δν εχω καποια ενοχληση κατω... αυριο θ παω μ το καλο για γενικη ουρων... καλλιεργεια με εβαλε ν κανω στην αρχη κ εφοσον οι γενικες ουρων βγαινουν καθαρες κ δν εχω φαγουρα ή τσουξιμο, δν θεωρει οτι χρειαζεται να κανω κ καλλιεργεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνωρίζοντας τα κουκούνια μας 👶

@Antonia2  Β' επιπέδου 17/10 - ΠΗΤ 01/03 💗💗

@Elenaki_ Υπερηχος 23/10 - ΠΗΤ 04/02 💗

@annitakianna Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 13/02 💙

@elenitsa2. Υπερηχος 30/10 - ΠΗΤ 13/02 💙

@Mickie Β' επιπέδου 01/11 - ΠΗΤ 24/02 💙

@Xrisa95 Υπέρηχος 04/11 - ΠΗΤ 15/02 💙

@Annoula1995 Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 10/02 💙

@ΛΕΥΚΗ Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 11/02 💗

@Emma1 Υπερηχος ; - ΠΗΤ 01/03

@giogo Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 13/02

@Mboo ΠΗΤ 03/02

@Ria_ ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Χρυσα μου υπεροχη η κοιλιτσα σουυυυ!!!🤩🤩🤩🤩🥰🥰🥰🥰🤰🤰

Αχ τρελαινομαι π φουσκωνουμε!!!! Τις νιωθω πια καθε μερα τις μπουμπουκιτσες κ δν χορταινω να κολυμπανε μεσα μου!!!! Λιωνω κυριολεκτικα!!!

Βαζω κ δικη μου φωτο!!! 😊

 

20241014_193523.jpg

αντωνία μου τι όμορφη κοιλιτσα που εχεις 😍😍🩷🩷🩷 μεγαλώνουν τα κοριτσάκια σας 🩷🩷🩷🩷🌸🌸🌸🌸🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@ΛΕΥΚΗ μου εκανες τη β επιπεδου σημερα;;; 🥰🥰🥰

Γραψε μας τα νεα σου απ το κοριτσακι σου οποτε μπορεις!!!💖🤰🙏🧿🪷

@ΛΕΥΚΗπεριμενουμε νέα σας!!!🩷🌸🧿🤰🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Γνωρίζοντας τα κουκούνια μας 👶

@Antonia2  Β' επιπέδου 17/10 - ΠΗΤ 01/03 💗💗

@Elenaki_ Υπερηχος 23/10 - ΠΗΤ 04/02 💗

@annitakianna Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 13/02 💙

@Mickie Β' επιπέδου 01/11 - ΠΗΤ 24/02 💙

 @Xrisa95 Υπέρηχος 04/11 - ΠΗΤ 15/02 💙

@Annoula1995 Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 10/02 💙

@ΛΕΥΚΗ Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 11/02 💗

@elenitsa2. Υπερηχος ;  - ΠΗΤ 13/02 💙

@Emma1 Υπερηχος ; - ΠΗΤ 01/03

@giogo Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 13/02

@Mboo ΠΗΤ 03/02

@Ria_ ;;

@Annoula1995 κοριτσι μου δεν μας εγραψες μετα την β επιπέδου… ελπίζω να είναι ολα καλα σε σκεφτόμαστε και περιμένουμε νέα σας οποτε μπορεσεις 🧿🩵🫶🏼

εγω αντωνία μου εχω ξανα υπέρηχο 30/10 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η elenitsa2. είπε:

αντωνία μου τι όμορφη κοιλιτσα που εχεις 😍😍🩷🩷🩷 μεγαλώνουν τα κοριτσάκια σας 🩷🩷🩷🩷🌸🌸🌸🌸🌸

Ευχαριστω Ελενη μου!!! 🥰🥰🥰

Ασε εχω τρελαθει ηδη!!!🤩😊 ειδικα τωρα που τις νιωθω... 

Ετσι να φουσκωνουμε ολες κ τα μωρουδελια μας να μεγαλωνουν γερα!!!🙏🧿

Εσυ πως εισαι κοριτσι μου;; φανταζομαι μετα απ τοσες μερες θα εισαι καλα τωρα..

Με το γιατρο σου μιλησες για το αν θα σε δει αλλος γιατρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Κάναμε εχθές την εξέταση μας με μεγάλη ταλαιπωρία γιατί η μπουμπούκα δεν κουνιόταν. Τελικά όλα καλά πήγαν και είχαμε πολύ καλά αποτελέσματα. Μας την έβγαλαν 540 g. Βγάλαμε και φωτο και κορίτσια είναι μια κουκλααα… ανυπομονούμε να την γνωρίσουμε 🩷🩷

Εύχομαι σε όλες να έχετε καλά αποτελέσματα με τις εξετάσεις σας❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Κάναμε εχθές την εξέταση μας με μεγάλη ταλαιπωρία γιατί η μπουμπούκα δεν κουνιόταν. Τελικά όλα καλά πήγαν και είχαμε πολύ καλά αποτελέσματα. Μας την έβγαλαν 540 g. Βγάλαμε και φωτο και κορίτσια είναι μια κουκλααα… ανυπομονούμε να την γνωρίσουμε 🩷🩷

Εύχομαι σε όλες να έχετε καλά αποτελέσματα με τις εξετάσεις σας❤️

Καλημερα Λευκη μου!!!! 🥰

Μπραβοοοο!!!! τελεια τα νεα σας!!!! μια χαρα ειναι η ομορφη ζουζουνα σας!!!! 💗💗💗

ειχες φαει πριν την εξεταση;; εγω εχω 9μιση το πρωι γτ μου ειπαν να φαω πιο πριν... και σκεφτομαι η αυτο η να πιω ενα καφεδακι που γνκ πινω σπανια.. πιστευω δεν θα σταματανε οι μικρουλινες!!!

γνκ παντως σ εμας θα ειναι αρκετα πιο δυσκολο πιστευω... γτ η μια ειναι κατω και πισω καπως οποτε αντε να τη δεις αναλυτικα...

ποση ωρα κρατησε η εξεταση σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εσεις κανετε εξετασεις αιματολογικες καθε μηνα;;;

Αυτο το μηνα εχει πεσει ο αιματοκριτης μου στο 31,7 ενω παιρνω gyno-tardyferon 2 φορες τη μερα.. πινω και χυμο πορτοκαλι με το πρωινο χαπι για καλυτερη απορροφηση και προσεχω να εχω αποσταση απο γευματα με ασβεστιο κλπ..

εσεις παιρνετε σιδηρο;; και αν ναι ποιο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω Ελενη μου!!! 🥰🥰🥰

Ασε εχω τρελαθει ηδη!!!🤩😊 ειδικα τωρα που τις νιωθω... 

Ετσι να φουσκωνουμε ολες κ τα μωρουδελια μας να μεγαλωνουν γερα!!!🙏🧿

Εσυ πως εισαι κοριτσι μου;; φανταζομαι μετα απ τοσες μερες θα εισαι καλα τωρα..

Με το γιατρο σου μιλησες για το αν θα σε δει αλλος γιατρος;

πραγματικά είναι αποστευτο συναίσθημα😍😍 έχει και πολλή πλακα για την ωρα.. γιατι μετα δεν νομίζω να είναι και πολυ αστειο με τις κλωτσιές!!😂😂 εμένα επειδή ο μπεμπης είναι γυρισμένος προς τα κατω και ο πλακούντας είναι μπροστά ψηλα αυτες τις μερες νιωθω μονο χερια κατω τα οποία είναι παρά πολυ δυνατά και απορώ πως θα ήταν αν ένιωθα και τα ποδια 🫠🤪😂

σημερα είμαι πολυ καλα αντωνία μου είναι και η τελευταία μερα αντιβίωσης😄😄❤️

δεν έχουμε συννεονοηθει ακομα μου ειπε τυπικά να κανω τον υπέρηχο σε 3 εβδομάδες❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Κάναμε εχθές την εξέταση μας με μεγάλη ταλαιπωρία γιατί η μπουμπούκα δεν κουνιόταν. Τελικά όλα καλά πήγαν και είχαμε πολύ καλά αποτελέσματα. Μας την έβγαλαν 540 g. Βγάλαμε και φωτο και κορίτσια είναι μια κουκλααα… ανυπομονούμε να την γνωρίσουμε 🩷🩷

Εύχομαι σε όλες να έχετε καλά αποτελέσματα με τις εξετάσεις σας❤️

τελεια κοριτσι μου🩷🩷🩷 αφού στο τελος τα καταφέρατε ολα καλα !!!😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2 κορίτσι μου μια κούκλα είσαι!! Μη σου πω 3 κούκλες είσαι 😁😁 πολύ όμορφη κοιλιά και εσύ και όλες μας κορίτσια !! Βλέπω ότι πάνω κάτω στο ίδιο μέγεθος είναι όλες!! @elenitsa2. Κορίτσι μου πολύ χαίρομαι που είσαι καλά!! Και εγώ τα χέρια του νιώθω πιο πολύ! Τα πόδια έτσι και έτσι! Και χθες άλλαξε στάση και ακόμα δεν έχω καταλάβει που είναι τί 🤣

@ΛΕΥΚΗ μου γλυκιά όλα καλά με την κούκλα σας!! Πολύ χάρηκα!! Κάνατε και ψώνια?? Εμείς λέμε τώρα στα black Friday  να πάρουμε καρότσι για αρχή!! Τα υπόλοιπα αργότερα γιατί τα περισσότερα θα μου τα δώσει η αδελφή μου και η αδελφή του άντρα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elenitsa2. είπε:

πραγματικά είναι αποστευτο συναίσθημα😍😍 έχει και πολλή πλακα για την ωρα.. γιατι μετα δεν νομίζω να είναι και πολυ αστειο με τις κλωτσιές!!😂😂 εμένα επειδή ο μπεμπης είναι γυρισμένος προς τα κατω και ο πλακούντας είναι μπροστά ψηλα αυτες τις μερες νιωθω μονο χερια κατω τα οποία είναι παρά πολυ δυνατά και απορώ πως θα ήταν αν ένιωθα και τα ποδια 🫠🤪😂

σημερα είμαι πολυ καλα αντωνία μου είναι και η τελευταία μερα αντιβίωσης😄😄❤️

δεν έχουμε συννεονοηθει ακομα μου ειπε τυπικά να κανω τον υπέρηχο σε 3 εβδομάδες❤️

τελεια!! παει κι αυτο με την ιωση... θα εχει και αντισωματα το μικρουλι σας!!! 😉💙

ασε μετα που θα μεγαλωσουν και θα μας κλωτσανε, θα υποφερουμε...!!! εμενα ειναι και 2, αλλο θα κλωτσαει χαμηλα κι αλλο πανω... θα χασω τη μπαλα απο το κλωτσιδι! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

@Antonia2 κορίτσι μου μια κούκλα είσαι!! Μη σου πω 3 κούκλες είσαι 😁😁 πολύ όμορφη κοιλιά και εσύ και όλες μας κορίτσια !! Βλέπω ότι πάνω κάτω στο ίδιο μέγεθος είναι όλες!! @elenitsa2. Κορίτσι μου πολύ χαίρομαι που είσαι καλά!! Και εγώ τα χέρια του νιώθω πιο πολύ! Τα πόδια έτσι και έτσι! Και χθες άλλαξε στάση και ακόμα δεν έχω καταλάβει που είναι τί 🤣

@ΛΕΥΚΗ μου γλυκιά όλα καλά με την κούκλα σας!! Πολύ χάρηκα!! Κάνατε και ψώνια?? Εμείς λέμε τώρα στα black Friday  να πάρουμε καρότσι για αρχή!! Τα υπόλοιπα αργότερα γιατί τα περισσότερα θα μου τα δώσει η αδελφή μου και η αδελφή του άντρα μου 

❤️❤️❤️❤️ μου τελειωσαν οι αντιδρασεις Αννιτα μου!

ναι εχουμε ολες τελειες κοιλιτσες!!! 🤰🥰🤰🥰🤰

ρε κοριτσια εγω δεν καταλαβαινω που ειναι η μια και που η αλλη... μονο καποιες φορες νιωθω σε καποια σημεια πιο σκληρη την κοιλια οποτε λεω εδω κτ ειναι... κεφαλι; πλατουλα; ως εκει φτανω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου εσεις κανετε εξετασεις αιματολογικες καθε μηνα;;;

Αυτο το μηνα εχει πεσει ο αιματοκριτης μου στο 31,7 ενω παιρνω gyno-tardyferon 2 φορες τη μερα.. πινω και χυμο πορτοκαλι με το πρωινο χαπι για καλυτερη απορροφηση και προσεχω να εχω αποσταση απο γευματα με ασβεστιο κλπ..

εσεις παιρνετε σιδηρο;; και αν ναι ποιο;;

αααα εγω έχω να πω οτι τόσα χρονια που έχω θεμα με σιδηρο αιματοκρίτη φεριτίνη ολα αυτά τα ωραια επερνα τον σιδηρο κάνοντας ολα αυτά τα τρικς πχ βιταμίνη c, οχι καφές οχι φαγητο κοντα οχι γαλακτοκομικά και ποτε μα ποτε δεν ανέβηκε όσο θα επρεπε ! πριν μείνω εγκυος που ξεκίνησα ξανα τον σιδηρο αυτο που παιρνεις και εσυ επερνα κ τις πολυβιταμίνες υιοθέτησα καινουργιο κόλπο και τα επερνα καθε βραδυ πριν τον υπνο είτε είχα φαει είτε δεν ειχα υπό οποιαδήποτε συνθήκη και τοτε άρχισα να βλεπω διαφορά στις εξετάσεις μου…από τοτε παρόλο που ο γιατρός μου ειπε να το παιρνω πρωι 1 ωρα μετα το φαγητο έχω διατηρήσει το ίδιο μοτίβο τα πινω πριν τον υπνο, 1 μερα πινω 2 φεροφολικ κ τις 2 επόμενες μερες 1 φεροφολικ κ τις πολυβιταμίνες μου. για την ωρα έχω καταφέρει να διατηρήσω πολυ ανεβασμένο αιματοκρίτη για τα δεδομενα μου περιπου στο 37 😂🤪 αλλά ανεβαίνει και ο σίδηρος κ η φεριτίνη μου για πρώτη φορά στη ζωη μου 

α επισης δεν παιρνω ασβέστιο γιατι τα μασωμενα χαπάκια π μου έχει δωσει μου προκαλούν εμετό οποτε πινω πολυ γαλα κ γιαούρτια

και κανω εξετάσεις καθε 3 εβδομάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

@Antonia2 κορίτσι μου μια κούκλα είσαι!! Μη σου πω 3 κούκλες είσαι 😁😁 πολύ όμορφη κοιλιά και εσύ και όλες μας κορίτσια !! Βλέπω ότι πάνω κάτω στο ίδιο μέγεθος είναι όλες!! @elenitsa2. Κορίτσι μου πολύ χαίρομαι που είσαι καλά!! Και εγώ τα χέρια του νιώθω πιο πολύ! Τα πόδια έτσι και έτσι! Και χθες άλλαξε στάση και ακόμα δεν έχω καταλάβει που είναι τί 🤣

@ΛΕΥΚΗ μου γλυκιά όλα καλά με την κούκλα σας!! Πολύ χάρηκα!! Κάνατε και ψώνια?? Εμείς λέμε τώρα στα black Friday  να πάρουμε καρότσι για αρχή!! Τα υπόλοιπα αργότερα γιατί τα περισσότερα θα μου τα δώσει η αδελφή μου και η αδελφή του άντρα μου 

σε ευχαριστω κοριτσι μου!!❤️❤️❤️ τα ποδια μια από δω μια από εκει…φαντάζομαι καιγω οτι είναι ψηλα είναι ποδι 🤣 αλλά τα χερια τα νιωθω και με το παραπανω😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Εμένα δεν την παίρνει καθόλου! Κι ούτε και θέλω...  Εγώ κορίτσι μου είμαι στον 7ο ουρανό οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Ούτε κουρασμένη νιώθω να πω την αλήθεια. Απλά κάποιες μέρες, αραιά ευτυχώς, νιώθω πως θα ήθελα να κοιμηθώ λίγο ακόμα. Εγώ ευτυχώς εδώ και 10 μέρες είμαι τελείως καθαρή επιτέλους. Σίγουρα θα πρέπει να προσέχετε. Δεν ξέρεις πότε θα ξανά γίνει ωορρηξία. 
    • Εγώ φοβόμουν μην καεί αλλά νομίζω ότι πια δύσκολα καίει ο ήλιος. Για κοιλίτσα μάλλον έχει ψύχρα, αλλά, χεράκια και ποδαράκια θα τ' αφήνω κι εγώ λίγο. 
    • Ελααα η εμπειρία, και εγώ 85 υπολόγισα από την ένταση της γραμμής. Απίστευτο 😂😂. Είπα τέλος, χτες το βράδυ έκλαιγα, έλεγα στον άντρα μου ότι τελείωσε και αυτή η εγκυμοσύνη. Σήμερα εννοείται με εκραξε χαχα Οπότε θα κάνω 1 τεστ έτσι για την τιμή των όπλων κάθε 2-3 μέρες. Σίγουρα όχι κάθε μέρα όμως (και έκανα και εγώ 2-3 τη μέρα, ψύχωση!!)   @ditaki κορίτσι μου γλυκό αν θελήσεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα. Είμαι σίγουρη ότι πέρασα και εγώ επιλοχειο. Τώρα ένα χρόνο μετά το αναγνωρίζω που επιτέλους αρχίζω να βγαίνω από αυτό το σκοτάδι. Με βοήθησε που άλλαξα σπίτι και περιοχή. Πλέον βγαίνω σχεδόν κάθε μέρα βόλτες με το κοριτσακι μου και κυρίως κάθε φορά που νιώθω να πέφτω και να πνιγομαι. Οπότε, σωστά ειπώθηκε παραπάνω να βγαίνεις. Μόνη σου, με φίλες, με άλλες μαμάδες, αλλά μην μένεις μέσα στους 4 τοίχους. Πάρε βοήθεια σε παρακαλώ, είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς, το έζησα στο πετσί μου. Και ένιωθα και τύψεις που πάλεψα τόσο πολύ για αυτό το μωρό και αντί να το ζω στα άκρα και να πετάω στα σύννεφα, εγώ έκλαιγα συνέχεια. Ένιωθα απέραντη μοναξιά, χαμένη, δεν ήξερα ποια είμαι πλέον... Λάτρευα και λατρεύω το παιδάκι μου, αλλά δυστυχώς δεν ήταν αυτό αρκετό για να είμαι ευτυχισμένη, τουλάχιστον όχι όπως περίμενα να είμαι. Κανείς δεν μας προετοιμάζει για την περίοδο της λοχείας. Είναι μια περίοδος πάρα πολύ δύσκολη για τη νέα μαμά και για αυτό χρειαζόμαστε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον γύρω μας. Θα στο ξαναγράψω και το εννοώ.. Μπορείς να μου στείλεις απλά για να τα πεις κάπου μια αν είσαι Αθήνα μετά χαράς να βγαίνουμε μαζί βόλτες ♥️ Δεν είσαι μόνη σου ♥️
    • Τώρα καλά είμαι! Είναι λίγο γκρινιάρης γιατί πεινάει διαρκώς...κ τον κρατάω στο στήθος μιάμιση με δύο ώρες, αλλά δεν έχω γάλα. Τον ακούω που καταπίνει, αλλά αν βγει θα ηρεμήσει για μισή ώρα το πολύ κ μετά ξανά κλάμα κ στήθος απευθείας. Κ με το θηλαστρο που προσπάθησα να βγάλω 10ml με το ζόρι κ από τα δύο. Τώρα θα έρθει τη Δευτέρα να τον δει κ θα συζητήσω μαζί του τι θα κανω με τον θηλασμό.  Εγώ ηρέμησα λίγο μέχρι χθες το πρωί. Ξεκίνησε πάλι να δαγκώνει ενώ είχε ηρεμήσει. Πιστεύω ότι φταίει κ η πεθερά μου σε αυτό. Ήρθε χθες για 3 ώρες για να αρχίσει να την μαθαίνει κ δεν τον άφησε στιγμή από την αγκαλιά της κι αυτός έκλαιγε γιατί πεινούσε κ της το έλεγα κ δεν μου τον έδινε. Μέχρι που αναγκάστηκα να κατεβάσω μπλούζα κ σουτιέν μπροστά της για να αναγκαστεί να μου τον δώσει. Εννοείται πως από τη νευρικότητα που είχε που τον πήγαινε βόλτες μέσα στο σπίτι κ καλά για να τον ηρεμήσει με δάγκωσε κ μου άνοιξε ξανά την πληγή. Την επόμενη φορά που θα έρθει δε θα είμαι ευγενική. 
    • Κι εμένα βάζει το χεράκι του στο στόμα και νόμιζα ότι πεινάει αλλά όταν τον βάζω στο στήθος τρώει τρεις γουλιές και σταματάει.. άρα το κάνει απλώς για να πιπιλάει .. τώρα για την πιπίλα..ένα απόγευμα είχα απελπιστεί, έκλαιγε ασταμάτητα χωρίς να καταλαβαίνω τι θέλει.. συνήθως βράδυ τον πιάνουν οι κολικοί πλέον..και του έβαλα μια πιπίλα.. την άρπαξε αμέσως και ηρέμησε.. μετά από λίγο βέβαια του την έβγαλα γτ δεν ήμουν σγρ ότι θέλω να του δώσω..  Εν τω μεταξύ από χθες έχω καφετί αίμα.. τώρα περίοδος είναι; Δεν ξέρω.. μάλλον..μου φαίνεται έχει περάσει αρκετός καιρός για να είναι από τα λοχια.. εν τω μεταξύ κάναμε και μια βλακεία μια μέρα με τον σύζυγο, οπότε αν είναι περίοδος θα πρέπει να προσέχω..  Από διάθεση πώς είστε; Εγώ ώρες ώρες είμαι λίγο πεσμένη.. σκέφτομαι αν τα κάνω όλα καλά για το μωρό μου.. είμαι και λίγο κουρασμένη σωματικά.. αλλά πιστεύω να συνηθίσει το σώμα μου στους νέους ρυθμούς.. **Δυστυχώς δε θυμάμαι ποια μάρκα ήταν η πιπίλα..γτ πέταξα το κουτάκι..νομίζω στο μαιευτήριο μου τη δώσανε..μια διάφανη με καρδούλες που φαίνεται πώς πιπιλάει είναι..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...