Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η elenitsa2. είπε:

αυτος ο γιατρός είναι ο ιδιώτης γιατρός; και αν θυμαμαι καλα μας εχεις πει ότι εκει ολοι γεννάνε στα νοσοκομεία δεν μπορείς να πας με ιδιώτη 

παντως μπραβο που έχουν τοσο καλα μηχανήματα!🤩  εδω στην ελλάδα και στους πιο ακριβούς να πας συνήθως δεν θα έχουν κ τα καλύτερα..🥴

Εδώ όλοι οι γιατροί είναι ιδιώτες (αλλά δν πληρώνεις επίσκεψη γιατί πληρώνονται από την ασφάλεια όπως έχουμε κ στην Ελλάδα μόνο που στην Ελλάδα δν καλύπτει τίποτα η ασφάλεια. 
Οταν είναι να γεννήσεις πας στο νοσοκομείο κατευθείαν ή σε κέντρα τοκετών (που έχουν μαίες) όπως θέλουν να κάνουν κ στην Ελλάδα για τις ανεξάρτητες μαίες που κάνουν τοκετούς στο σπίτι. 
δν υπάρχει ιδιωτικό μαιευτήριο 

Οι δημοσιοι γιατροί (μόνο όσοι δουλεύουν στο νοσοκομείο είναι δημόσιοι αλλα δν εχουν κ ιατρείο ή ραντεβού το απόγευμα όπως στην Ελλάδα, έχουν μόνο τους ασθενείς στο νοσοκομείο κ τέλος). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η barbounaki04 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!δεν έχω νεότερα,τέλος του μήνα η αμνιο,οποτε σε αναμονή...είμαι πιο ψύχραιμη,αλλα ώρες και φορές με τρελαίνει αυτή η αβεβαιότητα....με "βοηθάει"-οσο και να φαίνεται τρελο-το ότι έχω αποδεχθει ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει στο ένα μωρό  και απλά ελπίζω να είναι καλά το άλλο και κυρίως να μην προκληθεί αποβολή από την εξέταση....ο άντρας μου θεωρεί ότι όλα είναι καλά,ειλικρινά δεν ξέρω πως θα διαχειριστεί κακό αποτέλεσμα...

Κορίτσι μου δεν ξέρω τι είναι προτιμότερο δλδ να θεωρείς οτι κάτι δεν πάει καλά κ να το αποδέχεσαι ή να είσαι αισιόδοξος κ στην πορεια να δεις το αποτέλεσμα που μπορεί να σε δικαιώσει. 

νομίζω εξαρτάται τον άνθρωπο κ τον μηχανισμό που έχει στο να αντιμετωπίζει τις καταστάσεις. 

Ο ένας θα στηρίξει τον άλλον, έτσι πάει πάντα στα ζευγάρια ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου για καρότσι που ρωτάτε 

για να διαλέξετε καρότσι παίζουν ρόλο πολλά: 

 

1. αν θέλετε να είναι 3 σε 1 ή 2σε 1 (κ αν θέλετε να έχει έξτρα καλαθουνα για τους πρώτους μήνες) 

2. Αν θα το βάζετε στο αμάξι παίζει τεράστιο ρόλο 

3. κ τι δρόμους έχετε εκεί που μένετε. 
 

αυτό που κοίταξα εγώ είναι να έχουν αναρτήσεις ή τέλος πάντων να απορροφανε κραδασμούς γιατί ζούσα Αθήνα κ Λάρισα όποτε καταλαβαίνετε για τι κατσικοδρομους μιλάμε κ όλα τα παραπάνω που σας είπα 😊

το πρώτο μου παιδί είχε παλινδρόμηση κ δν χρησιμοποίησε ποτέ καλαθουνα δεν μπορούσε να είναι σε επίπεδο στρώμα άρα την βάζαμε κ βγάζαμε στο αυγό μέχρι να φτιάξει η παλλιδρομηση κ μετά τη βάλαμε στο κάθισμα του καροτσιου το κανονικό. Το δεύτερο μπήκε καλαθουνα γιατί δν είχε θέμα αλλά μεγάλωνε πολύ γρήγορα κ μας κράτησε μόνο 3 μήνες βαριά (το αυγό το είχα μόνο για το αμάξι) 

Άρα όλα πρακτικά θα τα δείτε γιατί δεν ξέρετε κ πως θα τα φέρει η ζωή. 
 

Το καρότσι αν το βάζατε αμαξι τακτικά  τότε θέλει κάτι που να μην είναι ογκώδες θα σας κουράζει να βάζετε βγάζετε ρόδες κ εξαρτήματα. 
 

μπορείτε να πάρετε καρότσι που δέχεται κ το αυγό πανω απλά οι οδηγίες λένε ότι δεν αφήνουμε το μωρό για πάνω απο 20 λεπτά συνεχόμενα στο αυγό γιατί η σπονδυλική στήλη δεν έχει «δυναμώσει» τους πρώτους μήνες κ πέφτει όλο το βάρος σε αυτήν, στην στάση που κάθεται το μωρό στο αυγό. 
 

(Τα δικά μου παιδάκια κάτσανε στο καρότσι μέχρι 1-1.5 μετά δν ξανά μπήκαν όποτε μην βιαστείτε να δώσετε παρα πολλά χρήματα απλά κ μόνο επειδή είναι μάρκα το καρότσι) καλύτερα να δείτε τις προϋποθέσεις που σας είπα παραπάνω 😊

μετα τους πρώτους μήνες εγώ έβαλα καθίσματα isofix στο αμάξι για τα παιδιά (έχει καθίσματα από νεογέννητο που γυρίζουν περιστροφικά για να τοποθετείτε εύκολα το μωρό κ με κλίσεις ανάλογα την ηλικία κ το αν κοιμάται κτλ)

εκει αξίζει να δώσετε τα χρήματά σας να πάρετε καθίσματα εγκεκριμένα που έχουν περάσει τους ελέγχους της ADAC

(υπάρχει φοβερή ομάδα στο φβ παιδί κ οδηγική ασφάλεια λέγεται να μπείτε να ενημερωθείτε κ να δείτε τι καθίσματα προτείνουν) 😊 

 

ειπα πολλά σήμερα συγγνώμη ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μουυυυ!!! 💖

Τι κανετε;;

Ναι @annitakianna μου χθες ειχαμε γιατρο!!!! Ειδαμε τα κουκουνια μας!!! Μεγαλωνουν κ ζωηρευουν!!!🥹

Δοξα το θεο κ την Παναγια ειναι ολα καλα κ θα με ξαναδει αρχες Οκτωβρη!!!🙏🧿🥰

Μαθαμε κ φυλοοοοο!!!!

Ειναι κορακλεςςςςςς!!!!!! Κοριτσουδια!!!!! 💖💖💖💖💖🌸🌸🌸🌺🌺🌺🪷🪷🪷💘💘💘💞💞💞💞🌷🌷🌷🌷💓💓💓💓🌻🌻🌻🌻

Γερα ν ειναι κ να ερθουν στην αγκαλια μας οσο πιο στρουμπουλα γινεται!!!! 🙏🙏🙏🧿🧿🧿

Υ.Γ. θα διαβασω μετα τα νεα σας γτ δν εχω προλαβει ν μπω τις τελευταιες μερες..😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μουυυυ!!! 💖

Τι κανετε;;

Ναι @annitakianna μου χθες ειχαμε γιατρο!!!! Ειδαμε τα κουκουνια μας!!! Μεγαλωνουν κ ζωηρευουν!!!🥹

Δοξα το θεο κ την Παναγια ειναι ολα καλα κ θα με ξαναδει αρχες Οκτωβρη!!!🙏🧿🥰

Μαθαμε κ φυλοοοοο!!!!

Ειναι κορακλεςςςςςς!!!!!! Κοριτσουδια!!!!! 💖💖💖💖💖🌸🌸🌸🌺🌺🌺🪷🪷🪷💘💘💘💞💞💞💞🌷🌷🌷🌷💓💓💓💓🌻🌻🌻🌻

Γερα ν ειναι κ να ερθουν στην αγκαλια μας οσο πιο στρουμπουλα γινεται!!!! 🙏🙏🙏🧿🧿🧿

Υ.Γ. θα διαβασω μετα τα νεα σας γτ δν εχω προλαβει ν μπω τις τελευταιες μερες..😇

Αχ κορίτσι μου πόσο χάρηκα!! Όλα είναι τέλεια 🥰 και επιτέλους λίγο ροζ στο θεματακι μας!! Ορίστε βρε κορίτσια βρήκαμε νύφες 🤣 τι ανατροπή ήταν αυτή εε? Εσείς έλεγες για 2 αγόρια 😁♥️ ο άντρας σου θα είναι φουλ χαζομπαμπας με 2 κόρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Αχ κορίτσι μου πόσο χάρηκα!! Όλα είναι τέλεια 🥰 και επιτέλους λίγο ροζ στο θεματακι μας!! Ορίστε βρε κορίτσια βρήκαμε νύφες 🤣 τι ανατροπή ήταν αυτή εε? Εσείς έλεγες για 2 αγόρια 😁♥️ ο άντρας σου θα είναι φουλ χαζομπαμπας με 2 κόρες 

Ναιιιι πολυ ροζζζ!!!!!! 

Ναιιι ανατροπαρα!!!! Εγω δν ηθελα ν μαθω αλλα φαγωθηκε ο αντρας μου...😂😂😂 οντως λεφαμε γ 2 αγορια γτ μας ειχε βγει κ στο σταυρο καποια στιγμη... κ τελικα 2 κοριτσαρες!!!!💖💖💖💖🌺🌺🌺🌺🌺🌸🌸🌸🌸🌸

Ε ο αντρας μου καπως απογοητευτηκε... ηθελε ενα αγορι... κι απο εκει καταλαβα οτι εινσι 2 κοριτσια. Ειδα τα ματια του.. κ ενω ο γιατρος του τα εγραψε σε χαρτι, προδοθηκε... 🤪

Του λεω 2 κοριτσια! Φαινεσαι χαρουμενος αλλα κτ σου λειπει.. κι εγω θα προτιμουσα 1+1 μην πω ψεματα... 

Αλλα γερα ν ειναι κ ηδη τα αγαπαμε καργα!!!!!💞💞💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Ναιιιι πολυ ροζζζ!!!!!! 

Ναιιι ανατροπαρα!!!! Εγω δν ηθελα ν μαθω αλλα φαγωθηκε ο αντρας μου...😂😂😂 οντως λεφαμε γ 2 αγορια γτ μας ειχε βγει κ στο σταυρο καποια στιγμη... κ τελικα 2 κοριτσαρες!!!!💖💖💖💖🌺🌺🌺🌺🌺🌸🌸🌸🌸🌸

Ε ο αντρας μου καπως απογοητευτηκε... ηθελε ενα αγορι... κι απο εκει καταλαβα οτι εινσι 2 κοριτσια. Ειδα τα ματια του.. κ ενω ο γιατρος του τα εγραψε σε χαρτι, προδοθηκε... 🤪

Του λεω 2 κοριτσια! Φαινεσαι χαρουμενος αλλα κτ σου λειπει.. κι εγω θα προτιμουσα 1+1 μην πω ψεματα... 

Αλλα γερα ν ειναι κ ηδη τα αγαπαμε καργα!!!!!💞💞💞💞

Ωωωωω φουλ του ροζ ρε Αντωνία μασσς ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ τι ανατροπή! Αντε γιατί δν είχαμε  πολλές νύφες! 
εγώ έχω κ άλλο γιο γεννημένο καλό παιδί μην φοβάστε θα τακτοποιηθούμε όλοι 😂😂😂

 

με το καλό οι κοριτσαρες 🩷🩷🩷🩷 τα κορίτσια έχουν κάτι ρουχαρες θα τρελαθείς στα ψώνια ☺️😍🤰🏼🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ναιιιι πολυ ροζζζ!!!!!! 

Ναιιι ανατροπαρα!!!! Εγω δν ηθελα ν μαθω αλλα φαγωθηκε ο αντρας μου...😂😂😂 οντως λεφαμε γ 2 αγορια γτ μας ειχε βγει κ στο σταυρο καποια στιγμη... κ τελικα 2 κοριτσαρες!!!!💖💖💖💖🌺🌺🌺🌺🌺🌸🌸🌸🌸🌸

Ε ο αντρας μου καπως απογοητευτηκε... ηθελε ενα αγορι... κι απο εκει καταλαβα οτι εινσι 2 κοριτσια. Ειδα τα ματια του.. κ ενω ο γιατρος του τα εγραψε σε χαρτι, προδοθηκε... 🤪

Του λεω 2 κοριτσια! Φαινεσαι χαρουμενος αλλα κτ σου λειπει.. κι εγω θα προτιμουσα 1+1 μην πω ψεματα... 

Αλλα γερα ν ειναι κ ηδη τα αγαπαμε καργα!!!!!💞💞💞💞

Γιατί δεν ήθελες να κάνεις?? Ήθελες να το μάθεις στην γέννα η θα κάνατε κάποιο πάρτι? Εντάξει δεν το συζητώ ότι τα αγαπάτε κάργα και που είσαι ακόμα!! Θα χάσετε τα μυαλά σας αλλά από την άλλη εγώ τουλάχιστον το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό να υπάρχει μια μικρή προτίμηση!! Αυτό δεν πάει να πει ότι αν δεν είναι αυτό που θέλεις δεν θα το αγαπάς. Αλίμονο.. το λέω αυτό γιατί πολλοί παρεξηγούν..εγώ προσωπικά ήθελα πολύ αγόρι και πέταξα από την χαρά μου αλλά αν τελικά μας πει ότι έγινε λάθος στην αυχενική δεν σημαίνει ότι δεν θα το αγαπάω!! Παρόλα αυτά έχω την προτίμηση μου 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μουυυυ!!! 💖

Τι κανετε;;

Ναι @annitakianna μου χθες ειχαμε γιατρο!!!! Ειδαμε τα κουκουνια μας!!! Μεγαλωνουν κ ζωηρευουν!!!🥹

Δοξα το θεο κ την Παναγια ειναι ολα καλα κ θα με ξαναδει αρχες Οκτωβρη!!!🙏🧿🥰

Μαθαμε κ φυλοοοοο!!!!

Ειναι κορακλεςςςςςς!!!!!! Κοριτσουδια!!!!! 💖💖💖💖💖🌸🌸🌸🌺🌺🌺🪷🪷🪷💘💘💘💞💞💞💞🌷🌷🌷🌷💓💓💓💓🌻🌻🌻🌻

Γερα ν ειναι κ να ερθουν στην αγκαλια μας οσο πιο στρουμπουλα γινεται!!!! 🙏🙏🙏🧿🧿🧿

Υ.Γ. θα διαβασω μετα τα νεα σας γτ δν εχω προλαβει ν μπω τις τελευταιες μερες..😇

αντωνία μου με το καλο τα κοριτσάκια σας !!!!!🩷🩷🩷🤩🤗🫶🏼 ότι καλυτερο σας ευχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Γιατί δεν ήθελες να κάνεις?? Ήθελες να το μάθεις στην γέννα η θα κάνατε κάποιο πάρτι? Εντάξει δεν το συζητώ ότι τα αγαπάτε κάργα και που είσαι ακόμα!! Θα χάσετε τα μυαλά σας αλλά από την άλλη εγώ τουλάχιστον το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό να υπάρχει μια μικρή προτίμηση!! Αυτό δεν πάει να πει ότι αν δεν είναι αυτό που θέλεις δεν θα το αγαπάς. Αλίμονο.. το λέω αυτό γιατί πολλοί παρεξηγούν..εγώ προσωπικά ήθελα πολύ αγόρι και πέταξα από την χαρά μου αλλά αν τελικά μας πει ότι έγινε λάθος στην αυχενική δεν σημαίνει ότι δεν θα το αγαπάω!! Παρόλα αυτά έχω την προτίμηση μου 🥰

 

αχ ρε κοριτσια πραγματικά και εγω που ηθελα κοριτσι και πιστευα ότι είναι όταν μας ειπε ότι είναι αγορι σοκαρίστηκα και δεν μπορούσα να αντιδράσω με τπτ ! οχι φυσικα γιατι δεν το αγαπαω αλλά γιατι δεν το περιμενα και είχα την "προτίμηση" του κοριτσιού.. μου πήρε εκείνη την ημέρα να το συνειδητοποιήσω και από την επόμενη ξυπνησα χαρουμενη και μου είχε φυγει καθε αλλο συναίσθημα που ένιωσα την προηγούμενη μερα 🤩 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία μου τι καλά νέα!!!🩷🩷

Πολύ χαίρομαι!!!

Οι μπαμπάδες θέλουν γιους αλλά καταλήγουν να ερωτεύονται τις κόρες!!

Επιτέλους γίναμε 3 τα κοριτσάκια στην παρέα γιατί μας είχαν φάει οι άντρες!!!!😛

Να είναι γερά και να πάνε όλα τέλεια!!

Κι εγώ τώρα ετοιμάζομαι να πάω  να δω τον δικό μου κορίτσαρο!!🧿Έχω καιρό να την δω κι έχω αγωνία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Αντωνία μου τι καλά νέα!!!🩷🩷

Πολύ χαίρομαι!!!

Οι μπαμπάδες θέλουν γιους αλλά καταλήγουν να ερωτεύονται τις κόρες!!

Επιτέλους γίναμε 3 τα κοριτσάκια στην παρέα γιατί μας είχαν φάει οι άντρες!!!!😛

Να είναι γερά και να πάνε όλα τέλεια!!

Κι εγώ τώρα ετοιμάζομαι να πάω  να δω τον δικό μου κορίτσαρο!!🧿Έχω καιρό να την δω κι έχω αγωνία!!!

Κορίτσι μου να μας γράψεις τα νέα σου!!! Όλα θα είναι μια χαρά.. αν έχεις καιρό να την δεις ίσως εκπλαγεις με το πόσο μεγάλωσε 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου να μας γράψεις τα νέα σου!!! Όλα θα είναι μια χαρά.. αν έχεις καιρό να την δεις ίσως εκπλαγεις με το πόσο μεγάλωσε 🥰🥰

Την είδαμε,μεγάλωσε όντως πολύ κι έπαιζε με τα χέρια της!Όλα καλά!!🧿🩷Τώρα στις 24 πάλι,που έχουμε την Β'επιπεδου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Την είδαμε,μεγάλωσε όντως πολύ κι έπαιζε με τα χέρια της!Όλα καλά!!🧿🩷Τώρα στις 24 πάλι,που έχουμε την Β'επιπεδου!!

Αχ μπράβο κορίτσι μου!! Πολύ ωραία! Α έκλεισες κιόλας την β επιπέδου? Εγώ η στις 1 Οκτωβρίου η στις 8 θα την κάνω!! Ακόμα δεν έχω αποφασίσει 🤔 έχω ακούσει ότι μετά την β επιπέδου ο χρόνος κυλάει σαν νεράκι!! Η αλήθεια είναι ότι εμένα μου φάνηκε σαν αιώνας ο 4ο μήνας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Ωωωωω φουλ του ροζ ρε Αντωνία μασσς ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ τι ανατροπή! Αντε γιατί δν είχαμε  πολλές νύφες! 
εγώ έχω κ άλλο γιο γεννημένο καλό παιδί μην φοβάστε θα τακτοποιηθούμε όλοι 😂😂😂

 

με το καλό οι κοριτσαρες 🩷🩷🩷🩷 τα κορίτσια έχουν κάτι ρουχαρες θα τρελαθείς στα ψώνια ☺️😍🤰🏼🩷

Χρυσα μου!!!!!! ασε τρελα και κορδελα!!!!! 🥰🎀

θα παει ο φιογκος και τα φρουφρου συννεφο!!!!!

θα παθουμε ερωτα ειμαι σιγουρη!!!!❤️🧡💛💚💙💜

γερα να ειναι ολα τα παιδακια μας!!!!

κι εσυ να τα χαιρεσαι ολα με τοση ευτυχια μαζεμενη σ ενα σπιτι!!!! 🤩👶

οσο για τις νυφες που λες, ο αντρας μου ζητησε ηδη η καραμπινα του πεθερου μου να περασει στο ονομα του!!!😂😂😂 αχ αυτοι οι αντρες κτ παθαινουν με τους κορες του ενω τα αγορια τους τα φανταζονται να μην πω πως...🙃🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Γιατί δεν ήθελες να κάνεις?? Ήθελες να το μάθεις στην γέννα η θα κάνατε κάποιο πάρτι? Εντάξει δεν το συζητώ ότι τα αγαπάτε κάργα και που είσαι ακόμα!! Θα χάσετε τα μυαλά σας αλλά από την άλλη εγώ τουλάχιστον το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό να υπάρχει μια μικρή προτίμηση!! Αυτό δεν πάει να πει ότι αν δεν είναι αυτό που θέλεις δεν θα το αγαπάς. Αλίμονο.. το λέω αυτό γιατί πολλοί παρεξηγούν..εγώ προσωπικά ήθελα πολύ αγόρι και πέταξα από την χαρά μου αλλά αν τελικά μας πει ότι έγινε λάθος στην αυχενική δεν σημαίνει ότι δεν θα το αγαπάω!! Παρόλα αυτά έχω την προτίμηση μου 🥰

 

αννιτα μου δεν πολυηθελα να μαθω για να μη γινει λαθος... γτ παει εγω τωρα το εδεσα... 2 κοριτσαρες!!! μη μου τα γυρισουν μετα, θα σκαλωσω 😂

παρτυ οχι δεν θα καναμε... αλλα και μετα να μαθαινα δεν θα με πειραζε καθολου...

εγω εννοειται με 2 κουκουνια στην κοιλια προτιμουσα 1+1 ωστε να εχουμε και τα 2 φυλα.. και ηξερα ποσο πολυ θελει κι ο αντρας μου να κανει ενα αγορι και να βγαλει τον πεθερο μου... αλλα ηδη νομιζω το ξεπερασε!! 😉

Γερα να ειναι πανω απ ολα!!!!!!! ❤️❤️

και οσο για τις προτιμησεις που λες με βρισκεις απολυτα συμφωνη!!! ειναι ρε παιδι μου μια αυθορμητη κλιση, δεν ειναι κακο... αλλα οσοι παρεξηγουν, εχουν την προθεση να παρεξηγησουν... οποτε με συγχωρεις αλλα αδιαφορω γι αυτους....🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η elenitsa2. είπε:

αντωνία μου με το καλο τα κοριτσάκια σας !!!!!🩷🩷🩷🤩🤗🫶🏼 ότι καλυτερο σας ευχομαι! 

Ευχαριστω Ελενη μου!!!! 🥰🥰🥰

να ειναι γερα τα τζουτζουκια μας και να ερθουν στην αγκαλια μας τσουπωτα!!!! 🙏❤️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Αντωνία μου τι καλά νέα!!!🩷🩷

Πολύ χαίρομαι!!!

Οι μπαμπάδες θέλουν γιους αλλά καταλήγουν να ερωτεύονται τις κόρες!!

Επιτέλους γίναμε 3 τα κοριτσάκια στην παρέα γιατί μας είχαν φάει οι άντρες!!!!😛

Να είναι γερά και να πάνε όλα τέλεια!!

Κι εγώ τώρα ετοιμάζομαι να πάω  να δω τον δικό μου κορίτσαρο!!🧿Έχω καιρό να την δω κι έχω αγωνία!!!

Καλημέρα Ελενα μου!!!!! ❤️❤️

ναι δοξα τω θεω και την Παναγια πανε ολα καλα!!!!!

και ηρθε και λιγη ισορροπια στο θεματακι!!! να τα λεμε κι αυτα!!! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Την είδαμε,μεγάλωσε όντως πολύ κι έπαιζε με τα χέρια της!Όλα καλά!!🧿🩷Τώρα στις 24 πάλι,που έχουμε την Β'επιπεδου!!

Τελεια Ελενα μου!!!! πολυ  χαιρομαι με τα νεα σας!!!!

Μπραβο η κοριτσαρα σας!!!! 🎀💖

Τελικη ευθεια για β επιπεδου τωρα!!!! Με το καλο!!!! 🙏🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Αχ μπράβο κορίτσι μου!! Πολύ ωραία! Α έκλεισες κιόλας την β επιπέδου? Εγώ η στις 1 Οκτωβρίου η στις 8 θα την κάνω!! Ακόμα δεν έχω αποφασίσει 🤔 έχω ακούσει ότι μετά την β επιπέδου ο χρόνος κυλάει σαν νεράκι!! Η αλήθεια είναι ότι εμένα μου φάνηκε σαν αιώνας ο 4ο μήνας!! 

Ανυπομονώ τόσο πολύ να κυλήσει όντως σα νεράκι!!!κι ανυπομονώ και για την Β επιπέδου γιατί λένε ότι είναι φοβερή και πολύ συγκινητική εξέταση! Εμένα σαν αιώνας μου φαίνεται το διάστημα από το ένα ραντεβού στο άλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημέρα Ελενα μου!!!!! ❤️❤️

ναι δοξα τω θεω και την Παναγια πανε ολα καλα!!!!!

και ηρθε και λιγη ισορροπια στο θεματακι!!! να τα λεμε κι αυτα!!! 😂😂

Έπρεπε!!!!!

Μας είχαν φάει τα αντράκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Έπρεπε!!!!!

Μας είχαν φάει τα αντράκια!!!!!

🤣🤣 ναι τσουτσουνια παντου!!!!!

αχ και τελειωσαν οι αντιδρασεις μου ρε κοριτσια και δε μπορω να σας βαλω καρδουλες...

Σας καρδουλωνω απο εδω!!!! ❤️💖❤️💖❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνωρίζοντας τα κουκούνια μας 👶

@elenitsa2. Υπερηχος 18/9 - ΠΗΤ 13/02 💙

@Elenaki_  Β' επιπέδου 24/09 - ΠΗΤ 04/02 💗

@Annoula1995 Υπερηχος 24/09 - Β' επιπέδου 08/10 💙

@barbounaki04  Αμνιο - ΠΗΤ 28/02

@annitakianna  Β' επιπέδου 01/10 ή 08/10 - ΠΗΤ 13/02 💙

@Xrisa95  Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 15/02 💙

@ΛΕΥΚΗ Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 11/02

@Antonia2 Υπέρηχος 07/10 - ΠΗΤ 01/03 💗💗

@Emma1 Υπερηχος; - ΠΗΤ 01/03

@giogo Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 13/02

@Mboo Επόμενος υπέρηχος ;;

@Ria_ ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@ΛΕΥΚΗ κοριτσι μου τι κανεις;; μερες εχω να διαβασω νεα σου.. ειστε καλα;;

Την σκεφτόμουν κ εγώ αλλά θυμάμαι ότι έβγαινε σε άδεια Σεπτέμβρη όποτε υποθέτω περνάει όμορφα στις διακοπές της ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...