Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια συγνώμη που θα παρέμβω κι εγώ λίγο στο θεματάκι σας! Αλλά δεν μπορώ!! Είμαι κι εγώ με εξωσωματική και συμπάσχω όλο αυτόν τον καιρό με το κορίτσι και προσεύχομαι για όλες τις μέλλουσες μανούλες που τα καταφέρνουν με αυτόν τον τρόπο! @Antonia2 έκανες χαμό έτσι; Χαχα! Το ξέρεις! 😀 Ήμουν σίγουρη ότι θα είχες δύο ❤️❤️ !! Ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς το ταξίδι σου κι έτσι θα τελειώσει για να ξεκινήσει μετά ένα άλλο ακόμη καλύτερο!! 🤗 Πολλά συγχαρητήρια και με δύο πόνους! Έναν μόνο για το κάθε μωράκι!! Χεχε🤗🤗 Εύχομαι σε όλες σας να απολαύσετε τις εγκυμοσύνες σας! Επιστρέφω τώρα στα μωράκια Αυγούστου!👋

Νανουκο μουυυ!!!❤️❤️❤️❤️

Ποσο σ ευχαριστω!!!🥹

Βλεπω κ ξαναβλεπω τον υπερηχο ν το πιστεψω...

Οπως τα λες ειναι.. ειτε τα μωρακια ερθουν με φυσιολογικο τροπο ειτε με υποβοηθουμενη, ολα τα κοριτσια περναμε τα ζορια μας (ευτυχως γ καποια κοριτσια δν υπαρχει ταλαιπωρια!👍).

Ωστοσο εμεις που περασαμε ολα τα σταδια της εξωσωματικης, με ενα σωρο εξετασεις γ επιτροπη, ενεσεις, φαρμακα, ξσνα εξετασεις ανα 2 μερες, ν περιμενεις πανω απ το τηλ ν μαθεις αν κ ποσα εμβρυακια εχεις, ποσα συνεχιζουν, κλπ κλπ κλπ εχουμε ενα αλλο δεσιμο.. μια αλλη αγαπη η μια γ την αλλη....💞💞💞

Μακαρι ν πανε ολα καλα για ολες μας!!!🙏🙏🙏🧿🧿🧿🤰👶

Με το καλο να ερθει ο μπεμπινος σου γερος στην αγκαλια σου!!!🙏🙏👶🤗💙🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μουυυυυυυ!!!!!!!

Ονειρο ζω!!!!!! Μη με ξυπνατε τωρα....!!!!!🥹🥹🥹

Ειναι 2!!!!!!!

Εχω λιωσει...🫠

2 κουκουνελια!!!! 2 ψυχουλες μεσα στην κοιλιτσα μου!!!👶❤️👶❤️

Ειδαμε κ τις 💓💓!!! Ο γιατρος ειπε καλυτερα ν μην τις ακουσουμε γτ ανεβαζουμε τη θερμοκρασια....

Τι συγκινηση...... τι ευτυχια!!!!!!!

Βεβαια ειμαστε κ συγκρατημενοι.. αλλα πηραμε μεγαλη ανασα σμρ... μακαρι ν μας βοηθησει η Παναγια η Φανερωμενη να πανε ολα καλα μεχρι το τελος!!🙏🤰🧿 Για ολες μας!!!🤗❤️

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!!! 😍😍😍😍😍😍 Υγιή και τελειόμηνα μωράκια στην αγκαλιά σας εύχομαι ολόψυχα, πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Και για όλες τις μανουλες to be εκεί έξω..! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Και πάλι Αντωνία μου, τις θερμότερες ευχές μου!! Πήρα πολύ χαρά από τα νέα σου!! Με το καλό θεέ μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

@Antonia2 τι ωραία να διαβάζεις τέτοια νέα μόλις ξυπνάς!!! Πολλά πολλά συγχαρητήρια για τα διδυμάκια σου!! Σου εύχομαι μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και στο τέλος της διαδρομής να είναι τόσο γεμάτη η αγκαλιά σου που να μην έχεις χέρια να ξύσεις το κεφάλι σου!! :)

Ευχαριστω κοριτσι μου!! ❤️🥹

Μακαρι να βοηθησει η Παναγια να πανε ολα καλα μεχρι το τελος!!! 🙏🙏🙏🧿🎉💞 Για ολες μας!!!🙏🤗🤰

Υ.γ. οχι να ξυσω κεφαλι, ουτε ν κατουρησω δν θ προλαβαινω!!!😂 με βλεπω με πανες ακρατειας!!!😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/7/2024 at 11:37 ΠΜ, ο/η Elenaki_ είπε:

Τα πονακια είναι φυσιολογικά μην αγχώνεσαι,όλα καλά θα είναι!!!Ξεκουράσου και προσπάθησε να μείνεις ήρεμη μέχρι αύριο!!

Καλημέρα κορίτσια!! 

Δυστυχώς για εμένα τελειωσε εδώ όλο αυτό που άρχισε για λίγο.σταματησε η καρδούλα του... είχα παγώσει αλλά το περίμενα κ κάπως ήμουν προετοιμασμενη θέλω δε θέλω. Ενώ μεγάλωσε κ είναι 1.5 εκατοστό δεν ακούσαμε καρδιά χτες. Θα πάω για αποξεση την πεμπτη σε κλινική αν δεν αποβληθεί μόνο του.μακαρι να αποβληθεί αλλά δε νομίζω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Νανουκο μουυυ!!!❤️❤️❤️❤️

Ποσο σ ευχαριστω!!!🥹

Βλεπω κ ξαναβλεπω τον υπερηχο ν το πιστεψω...

Οπως τα λες ειναι.. ειτε τα μωρακια ερθουν με φυσιολογικο τροπο ειτε με υποβοηθουμενη, ολα τα κοριτσια περναμε τα ζορια μας (ευτυχως γ καποια κοριτσια δν υπαρχει ταλαιπωρια!👍).

Ωστοσο εμεις που περασαμε ολα τα σταδια της εξωσωματικης, με ενα σωρο εξετασεις γ επιτροπη, ενεσεις, φαρμακα, ξσνα εξετασεις ανα 2 μερες, ν περιμενεις πανω απ το τηλ ν μαθεις αν κ ποσα εμβρυακια εχεις, ποσα συνεχιζουν, κλπ κλπ κλπ εχουμε ενα αλλο δεσιμο.. μια αλλη αγαπη η μια γ την αλλη....💞💞💞

Μακαρι ν πανε ολα καλα για ολες μας!!!🙏🙏🙏🧿🧿🧿🤰👶

Με το καλο να ερθει ο μπεμπινος σου γερος στην αγκαλια σου!!!🙏🙏👶🤗💙🎈

Ευχαριστώ πολύ κούκλα μου!! ❤️❤️❤️ Όλα θα πάνε τέλεια!! 🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μουυυυυυυ!!!!!!!

Ονειρο ζω!!!!!! Μη με ξυπνατε τωρα....!!!!!🥹🥹🥹

Ειναι 2!!!!!!!

Εχω λιωσει...🫠

2 κουκουνελια!!!! 2 ψυχουλες μεσα στην κοιλιτσα μου!!!👶❤️👶❤️

Ειδαμε κ τις 💓💓!!! Ο γιατρος ειπε καλυτερα ν μην τις ακουσουμε γτ ανεβαζουμε τη θερμοκρασια....

Τι συγκινηση...... τι ευτυχια!!!!!!!

Βεβαια ειμαστε κ συγκρατημενοι.. αλλα πηραμε μεγαλη ανασα σμρ... μακαρι ν μας βοηθησει η Παναγια η Φανερωμενη να πανε ολα καλα μεχρι το τελος!!🙏🤰🧿 Για ολες μας!!!🤗❤️

Γλυκιά μου συνοδοιπόρε χαίρομαι τόσο μα τοσο πολύ για εσένα!!! Δεν υπάρχει ομορφότερο δώρο από αυτό και μάλιστα αν το λαμβάνεις εις διπλούν….🥳🥳🥳🥳🥳
Θα πάνε όλα τέλεια μέχρι τέλους, είμαι σίγουρη. Θετική σκέψη!!!🙏

Να χαρείς όλη αυτή την εμπειρία μαζί με τον αντρουλη σου διδυμομανούλα μας ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

🐣🐣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Δυστυχώς για εμένα τελειωσε εδώ όλο αυτό που άρχισε για λίγο.σταματησε η καρδούλα του... είχα παγώσει αλλά το περίμενα κ κάπως ήμουν προετοιμασμενη θέλω δε θέλω. Ενώ μεγάλωσε κ είναι 1.5 εκατοστό δεν ακούσαμε καρδιά χτες. Θα πάω για αποξεση την πεμπτη σε κλινική αν δεν αποβληθεί μόνο του.μακαρι να αποβληθεί αλλά δε νομίζω....

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Διάβασα και σε αλλο θεματάκι που είχες ανοίξει ότι ταλαιπωρήθηκες πολύ με αιμορραγίες. 
Εύχομαι να αποβληθεί μόνο του και να τα καταφέρετε σύντομα να κρατήσετε στην αγκαλιά σας ένα υγιές μωράκι 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Την άλλη βδομάδα θα έχει καύσωνα,φτάνουμε πάλι 40αρια.Αν ζητήσεις από έναν παθολόγο να σου γράψει ?Αν επιτρέπεται δε θες να το πεις ακόμα στη δουλειά γιατί φοβάσαι την αντίδραση ή λόγω του ότι απλώς είναι νωρίς?

Ναι το ξέρωωωω. Έχουμε θέμα με τον κλιματισμό στην δουλειά και η κατάσταση δεν είναι καθόλου ανεκτή. Κατάφερα να πάρω σήμερα και αύριο άδεια με χαρτί από τον γυναικολόγο μου. 
Στην δουλειά δεν θέλω να το πω ακόμα γιατί είναι πολύ νωρίς. Θα κάνω και την αυχενική με το καλό και μετά θα το πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Διάβασα και σε αλλο θεματάκι που είχες ανοίξει ότι ταλαιπωρήθηκες πολύ με αιμορραγίες. 
Εύχομαι να αποβληθεί μόνο του και να τα καταφέρετε σύντομα να κρατήσετε στην αγκαλιά σας ένα υγιές μωράκι 🙏🙏🙏

Αυτή τη στιγμή φοβάμαι ότι κι να ξανά μεινω θα έχουμε τα ίδια. Γιατί εγκυος μένω ευκολα προς το παρόν δλδ έμεινα αλλά δε κάθεται εκεί...κάτι το διώχνει από τη μήτρα... θα κάνω μια υστεροσκοπηση αρχικά όταν όλα τελειώσουν να μη χάνω χρόνο να δω ότι όλα είναι οκ εκεί μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marw90 είπε:

Αυτή τη στιγμή φοβάμαι ότι κι να ξανά μεινω θα έχουμε τα ίδια. Γιατί εγκυος μένω ευκολα προς το παρόν δλδ έμεινα αλλά δε κάθεται εκεί...κάτι το διώχνει από τη μήτρα... θα κάνω μια υστεροσκοπηση αρχικά όταν όλα τελειώσουν να μη χάνω χρόνο να δω ότι όλα είναι οκ εκεί μέσα.

Πολύ καλά θα κανεις. Συμφωνώ απόλυτα. Συγνώμη αλλά δεν θυμάμαι, σε ποια εβδομάδα ήσουν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Πολύ καλά θα κανεις. Συμφωνώ απόλυτα. Συγνώμη αλλά δεν θυμάμαι, σε ποια εβδομάδα ήσουν;;

8η... και ειχαμε ακούσει 2 φορές καρδούλα κ ήταν όλα τελεια μεγαλωνε όλα καλά...κ χτες ενώ μεγάλωσε η καρδια δεν ακούστηκε. Μου είπε ότι τα ροζ υγρα δεν είχαν καμία σχέση.γιατι ακόμα τα έχω. Οκ και τώρα που η καρδιά σταμάτησε εγω δε θεωρουμαι εγκυος έτσι? Είναι νεκρό οπότε θα αρχίσει σιγά σιγά να αποκολλαται???? Ακόμα σκουπιζω ροζζζ κ τώρα παρακαλάω να αποβληθεί μόνο του...

Είμαι κ λίγο κρυωμένη οπότε να πάρω άφοβα cold and flu τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

8η... και ειχαμε ακούσει 2 φορές καρδούλα κ ήταν όλα τελεια μεγαλωνε όλα καλά...κ χτες ενώ μεγάλωσε η καρδια δεν ακούστηκε. Μου είπε ότι τα ροζ υγρα δεν είχαν καμία σχέση.γιατι ακόμα τα έχω. Οκ και τώρα που η καρδιά σταμάτησε εγω δε θεωρουμαι εγκυος έτσι? Είναι νεκρό οπότε θα αρχίσει σιγά σιγά να αποκολλαται???? Ακόμα σκουπιζω ροζζζ κ τώρα παρακαλάω να αποβληθεί μόνο του...

Είμαι κ λίγο κρυωμένη οπότε να πάρω άφοβα cold and flu τωρα

Πραγματικά δεν είμαι η κατάλληλη για να σου απαντήσει. Ίσως κάποιο άλλο κορίτσι γνωρίζει να σε συμβουλεύσει. 
εγω εχω να πως πως είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς και θα σου ευχηθώ να έρθει σύντομα ένα υγιές μωράκι που θα απαλύνει τον πόνο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Δυστυχώς για εμένα τελειωσε εδώ όλο αυτό που άρχισε για λίγο.σταματησε η καρδούλα του... είχα παγώσει αλλά το περίμενα κ κάπως ήμουν προετοιμασμενη θέλω δε θέλω. Ενώ μεγάλωσε κ είναι 1.5 εκατοστό δεν ακούσαμε καρδιά χτες. Θα πάω για αποξεση την πεμπτη σε κλινική αν δεν αποβληθεί μόνο του.μακαρι να αποβληθεί αλλά δε νομίζω....

Καλημέρα Μαρω και πραγματικά εύχομαι σύντομα ή όποτε είσαι έτοιμη να σταθείς πάλι στα πόδια σου και να αποκτήσεις το ουράνιο τόξο σου. 🙏🏼

 

δύσκολες στιγμές…. Ειλικρινά από εδώ και πέρα ελπίζω να πάνε όλα πιο εύκολα για σένα ❤️ 

τώρα για την αποβολή δεν έχω κάποια εμπειρία για να σου προσφέρω έστω κάποια πληροφορία αλλά πολλά κορίτσια εδώ στο φορουμ το έχουν βιώσει είτε φυσικά είτε με απόξεση. :( Ας γίνουν τα πράγματα όπως είναι καλύτερα για σένα! 🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marw90 είπε:

Αυτή τη στιγμή φοβάμαι ότι κι να ξανά μεινω θα έχουμε τα ίδια. Γιατί εγκυος μένω ευκολα προς το παρόν δλδ έμεινα αλλά δε κάθεται εκεί...κάτι το διώχνει από τη μήτρα... θα κάνω μια υστεροσκοπηση αρχικά όταν όλα τελειώσουν να μη χάνω χρόνο να δω ότι όλα είναι οκ εκεί μέσα.

Το σημαντικό θεωρώ σε αυτήν την περίπτωση είναι να έχεις το κατάλληλο ιατρικό τιμ που θα σε καταλάβει και θα σε βοηθήσει. Φρόντισε ν περιβάλλεις τον εαυτό σου με κατάλληλους επιστήμονες για να σου λύσουν κάθε απορία κ ανασφάλεια και φόβο και όλα. 
Θα τα καταφέρεις να κρατήσεις το ουράνιο τόξο σου ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα Μαρω και πραγματικά εύχομαι σύντομα ή όποτε είσαι έτοιμη να σταθείς πάλι στα πόδια σου και να αποκτήσεις το ουράνιο τόξο σου. 🙏🏼

 

δύσκολες στιγμές…. Ειλικρινά από εδώ και πέρα ελπίζω να πάνε όλα πιο εύκολα για σένα ❤️ 

τώρα για την αποβολή δεν έχω κάποια εμπειρία για να σου προσφέρω έστω κάποια πληροφορία αλλά πολλά κορίτσια εδώ στο φορουμ το έχουν βιώσει είτε φυσικά είτε με απόξεση. :( Ας γίνουν τα πράγματα όπως είναι καλύτερα για σένα! 🙏🏼

Είναι καλό που δεν έχεις κάποια εμπειρία...δεν είναι κ από τα καλύτερα συναισθήματα σίγουρα δεν είναι κ από τα χειρότερα βέβαια...όλα για κάποιο λόγο συμβαίνουν...θα κοιτάξω τι πήγε λάθος κ ίσως βρούμε αν υπάρχει το κακό... τώρα έχω πιο ζωηρό αίμα βέβαια είναι πολύ νωρίς να αποκολλήθηκε μέχρι χτες ήταν ενωμένο αλλά πονάω κάπως κ έχω αιμα λίγο όχι ροζ...θα δείξει.... σίγουρα μα αυτό μου είπε ο γιατρός ότι μένω εγκυος να το κρατήσω σαν θετικο τώρα την αιτία θα τη βρούμε...που θα πάει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Δυστυχώς για εμένα τελειωσε εδώ όλο αυτό που άρχισε για λίγο.σταματησε η καρδούλα του... είχα παγώσει αλλά το περίμενα κ κάπως ήμουν προετοιμασμενη θέλω δε θέλω. Ενώ μεγάλωσε κ είναι 1.5 εκατοστό δεν ακούσαμε καρδιά χτες. Θα πάω για αποξεση την πεμπτη σε κλινική αν δεν αποβληθεί μόνο του.μακαρι να αποβληθεί αλλά δε νομίζω....

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ!! Πάρε το χρόνο σου και κάνε ότι χρειάζεται για να δεις αν ήταν τυχαίο γεγονός η όχι ότι έγινε!! Εύχομαι σύντομα να νιώσεις καλύτερα και να προσπαθήσεις ξανά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marw90 είπε:

Είναι καλό που δεν έχεις κάποια εμπειρία...δεν είναι κ από τα καλύτερα συναισθήματα σίγουρα δεν είναι κ από τα χειρότερα βέβαια...όλα για κάποιο λόγο συμβαίνουν...θα κοιτάξω τι πήγε λάθος κ ίσως βρούμε αν υπάρχει το κακό... τώρα έχω πιο ζωηρό αίμα βέβαια είναι πολύ νωρίς να αποκολλήθηκε μέχρι χτες ήταν ενωμένο αλλά πονάω κάπως κ έχω αιμα λίγο όχι ροζ...θα δείξει.... σίγουρα μα αυτό μου είπε ο γιατρός ότι μένω εγκυος να το κρατήσω σαν θετικο τώρα την αιτία θα τη βρούμε...που θα πάει!!!

Τυχαία ειδα το μήνυμά σου...

Λυπάμαι παρα πολυ. Ξερω πως νιώθεις. Πριν 10 ημέρες εκανα απόξεση 😞 

Δεν υπάρχουν λόγια. Όμως σίγουρα ότι μπορείς και μένεις έγκυος ειναι πολύ θετικό όπως σου ειπε και ο γιατρός σου.

Ειχες κι αλλη αποβολη στο παρελθόν αν κατάλαβα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tonia. είπε:

Τυχαία ειδα το μήνυμά σου...

Λυπάμαι παρα πολυ. Ξερω πως νιώθεις. Πριν 10 ημέρες εκανα απόξεση 😞 

Δεν υπάρχουν λόγια. Όμως σίγουρα ότι μπορείς και μένεις έγκυος ειναι πολύ θετικό όπως σου ειπε και ο γιατρός σου.

Ειχες κι αλλη αποβολη στο παρελθόν αν κατάλαβα καλά;

Το Δεκέμβριο πάλι έμεινα εύκολα εγκυος με την 1η φορά αλλά ήταν βιοχημικη αυτή πολυυυυυυ αρχή κ ο γιατρος μου είπε ότι δε την μετράει καν σαν αποβολή. Μια που είδα το θετικο τεστ μια που έκανα χοριακη 84 πήγε κ μετά από 3 μέρες αδιαθετησα κ καθάρισε μόνο του δεν είχαμε δει καν σάκο τίποτα.....

Αλλά τώρα είχα μπει σε όλο το μουντ πήγαινα κάθε βδομάδα στο γιατρό για υπέρηχο ήταν όλα καλά μέχρι χτες που γενικά επειδή είχε σκαμπανευαμστα η χοριακη μου το έλεγα μήπως κάτι δε πάει καλά κ γι αυτό είναι ετσι??? Κ τελικά μπορεί όντως να φταίει αυτό.. 

 

 Τώρα έχω λίγο αίμα κ πόνο αλλά όχι πολύ.μεχρι χτες δε είχα καν αποκόλληση τίποτα.μακαρι να αποβληθεί μόνο του.την άλλη Πέμπτη έκλεισα πρωί πρωί σε κλινική...500++++ όλα μαζί γιατρό αναισθησιολογο κλινική....πεταμένα λεφτά αλλά κάνε αλλιώς... αντί να πάμε διακοπές θα τα φάμε εκεί...αυτό έλεγα τώρα στον καλό μου...η ζωή συνεχίζεται όμως κι πρέπει να κρατήσω τα καλά σίγουρα λέω γιατί σε μένα αλλά κ εσύ το ίδιο θα λες......σε ποια εβδομάδα ήσουν? Δεν αποβλήθηκε μόνο του δεν είδες καν αιμα εσύ τίποτα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Το Δεκέμβριο πάλι έμεινα εύκολα εγκυος με την 1η φορά αλλά ήταν βιοχημικη αυτή πολυυυυυυ αρχή κ ο γιατρος μου είπε ότι δε την μετράει καν σαν αποβολή. Μια που είδα το θετικο τεστ μια που έκανα χοριακη 84 πήγε κ μετά από 3 μέρες αδιαθετησα κ καθάρισε μόνο του δεν είχαμε δει καν σάκο τίποτα.....

Αλλά τώρα είχα μπει σε όλο το μουντ πήγαινα κάθε βδομάδα στο γιατρό για υπέρηχο ήταν όλα καλά μέχρι χτες που γενικά επειδή είχε σκαμπανευαμστα η χοριακη μου το έλεγα μήπως κάτι δε πάει καλά κ γι αυτό είναι ετσι??? Κ τελικά μπορεί όντως να φταίει αυτό.. 

 

 Τώρα έχω λίγο αίμα κ πόνο αλλά όχι πολύ.μεχρι χτες δε είχα καν αποκόλληση τίποτα.μακαρι να αποβληθεί μόνο του.την άλλη Πέμπτη έκλεισα πρωί πρωί σε κλινική...500++++ όλα μαζί γιατρό αναισθησιολογο κλινική....πεταμένα λεφτά αλλά κάνε αλλιώς... αντί να πάμε διακοπές θα τα φάμε εκεί...αυτό έλεγα τώρα στον καλό μου...η ζωή συνεχίζεται όμως κι πρέπει να κρατήσω τα καλά σίγουρα λέω γιατί σε μένα αλλά κ εσύ το ίδιο θα λες......σε ποια εβδομάδα ήσουν? Δεν αποβλήθηκε μόνο του δεν είδες καν αιμα εσύ τίποτα????

Κορίτσι μου όταν έχεις αποβολή ναι έχεις και αιμορραγία.

Αλλά εμείς που είχαμε παλίνδρομη κύηση (σταμάτησε η ανάπτυξη) δεν έχουμε αιμορραγία. Δεν ήθελα να στο πω για να μην σε αγχώσω τζάμπα γιατί πίστευα θα ήταν όλα καλά. Σε τέτοιες περιπτώσεις κάνουν απόξεση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Το Δεκέμβριο πάλι έμεινα εύκολα εγκυος με την 1η φορά αλλά ήταν βιοχημικη αυτή πολυυυυυυ αρχή κ ο γιατρος μου είπε ότι δε την μετράει καν σαν αποβολή. Μια που είδα το θετικο τεστ μια που έκανα χοριακη 84 πήγε κ μετά από 3 μέρες αδιαθετησα κ καθάρισε μόνο του δεν είχαμε δει καν σάκο τίποτα.....

Αλλά τώρα είχα μπει σε όλο το μουντ πήγαινα κάθε βδομάδα στο γιατρό για υπέρηχο ήταν όλα καλά μέχρι χτες που γενικά επειδή είχε σκαμπανευαμστα η χοριακη μου το έλεγα μήπως κάτι δε πάει καλά κ γι αυτό είναι ετσι??? Κ τελικά μπορεί όντως να φταίει αυτό.. 

 

 Τώρα έχω λίγο αίμα κ πόνο αλλά όχι πολύ.μεχρι χτες δε είχα καν αποκόλληση τίποτα.μακαρι να αποβληθεί μόνο του.την άλλη Πέμπτη έκλεισα πρωί πρωί σε κλινική...500++++ όλα μαζί γιατρό αναισθησιολογο κλινική....πεταμένα λεφτά αλλά κάνε αλλιώς... αντί να πάμε διακοπές θα τα φάμε εκεί...αυτό έλεγα τώρα στον καλό μου...η ζωή συνεχίζεται όμως κι πρέπει να κρατήσω τα καλά σίγουρα λέω γιατί σε μένα αλλά κ εσύ το ίδιο θα λες......σε ποια εβδομάδα ήσουν? Δεν αποβλήθηκε μόνο του δεν είδες καν αιμα εσύ τίποτα????

Κι εγώ στο τέλος παρακαλούσα να αποβληθεί απο μονο του. Ομως είχα κατακόκκινο αίμα απο την 8η και η απόξεση έγινε 9+3. Ίσως αν το άφηνα , να το κατάφερνα αλλα ο γιατρός δεν με αφησε. Εδωσα 700€..... Χωρίς καρυότυπο. Μονο ιστολογική.

Όμως θα σου πω αυτο που μου ειπε ο γιατρός και μετα αλλος ένας γιατρός. Κατα πάσα πιθανότητα είναι χρωμοσωμικη ανωμαλία ή τυχαίο γεγονός και ειναι καλύτερα που έγινε νωρις παρα να το μαθαίναμε στην αυχενική ή ακόμα πιο αργά. Κάπως με ανακουφίζει αυτό.

Πάντως με ολη την αγάπη μου στο λέω, μην κάνεις σκέψεις οτι κατι συμβαίνει με την μήτρα σου και δεν μπορεί να κρατήσει παιδί. Μια βιοχημική και παλινδρομη ειχες. Η βιοχημική δεν πιάνεται καν διότι απλα δεν προχωράει απο την αρχή αρχή.

Έχω μιλήσει με κοπέλες που ειχαν 2 και 3 παλινδρμες (και με μια κοπέλα  με 6 παλινδρομες σερί) και τελικά ολες στο τέλος τα κατάφεραν.

Κι εμενα η στεναχώρια μου είναι μεγάλη αλλα ξέρω καλά, πως ειναι παρα παρα πολυ συχνό φαινόμενο η παλινδρομη. Θα έρθει όμως το μωράκι. Θα έρθει...

Και το σώμα θυμάται... Έμεινες έγκυος και θα ξαναμεινεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tonia. είπε:

Κι εγώ στο τέλος παρακαλούσα να αποβληθεί απο μονο του. Ομως είχα κατακόκκινο αίμα απο την 8η και η απόξεση έγινε 9+3. Ίσως αν το άφηνα , να το κατάφερνα αλλα ο γιατρός δεν με αφησε. Εδωσα 700€..... Χωρίς καρυότυπο. Μονο ιστολογική.

Όμως θα σου πω αυτο που μου ειπε ο γιατρός και μετα αλλος ένας γιατρός. Κατα πάσα πιθανότητα είναι χρωμοσωμικη ανωμαλία ή τυχαίο γεγονός και ειναι καλύτερα που έγινε νωρις παρα να το μαθαίναμε στην αυχενική ή ακόμα πιο αργά. Κάπως με ανακουφίζει αυτό.

Πάντως με ολη την αγάπη μου στο λέω, μην κάνεις σκέψεις οτι κατι συμβαίνει με την μήτρα σου και δεν μπορεί να κρατήσει παιδί. Μια βιοχημική και παλινδρομη ειχες. Η βιοχημική δεν πιάνεται καν διότι απλα δεν προχωράει απο την αρχή αρχή.

Έχω μιλήσει με κοπέλες που ειχαν 2 και 3 παλινδρμες (και με μια κοπέλα  με 6 παλινδρομες σερί) και τελικά ολες στο τέλος τα κατάφεραν.

Κι εμενα η στεναχώρια μου είναι μεγάλη αλλα ξέρω καλά, πως ειναι παρα παρα πολυ συχνό φαινόμενο η παλινδρομη. Θα έρθει όμως το μωράκι. Θα έρθει...

Και το σώμα θυμάται... Έμεινες έγκυος και θα ξαναμεινεις.

Θα τα βάλουμε όλα σε σειρά κ θα γίνουν όλα...κάτι που με στεναχωρεί εμένα είναι κ ότι δε έχω συνέχεια τον καλό μου εδώ όπως σας έγραψα κάνει δύσκολη δουλειά  κ λείπει.2 φορές πήρε άδεια μέσα στον χρόνο και τις 2 έμεινα αμέσως αλλά δεν......

Θέλω όταν ξανά ρθει να μείνει αλλά μόνο ο Θεός το ξέρει αυτό κανένας άλλος.εγω θα κάνω ότι εξετάσεις χρειαζονται για να περνάω τα στάδια κ να λέω αν έχω κάτι ας το ξέρω.. κ βλέπουμε.... εννοείται ότι καλύτερα τώρα πάρα αργότερα που θα το είχαν μάθει κ όλοι.οι γονείς ακόμα τίποτα δε ξέρουν κ δε θα μάθουν δε θέλουν να το βιώσουν αυτό αλλά μυαλά θα το πάρουν κατάκαρδα δεν εχουν κ κανένα εγγόνι κ περίμεναν πως κ πως ένα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Κορίτσι μου όταν έχεις αποβολή ναι έχεις και αιμορραγία.

Αλλά εμείς που είχαμε παλίνδρομη κύηση (σταμάτησε η ανάπτυξη) δεν έχουμε αιμορραγία. Δεν ήθελα να στο πω για να μην σε αγχώσω τζάμπα γιατί πίστευα θα ήταν όλα καλά. Σε τέτοιες περιπτώσεις κάνουν απόξεση.

 

Κι όμως ο γιατρός χτες που με είδε μου είπε ότι το αίμα που βλέπω δε είναι από αποκόλληση ούτε έχει να κάνει που σταμάτησε η καρδιά.μακαρι να ήταν αποκόλληση κ να ήξερα ότι σιγά σιγά θα κατέβει να φύγει....κ σήμερα έχω αιματακι.  Μια βλακώδες ερώτηση εγώ τώρα έχοντας μέσα μου ένα νεκρό έμβρυο (ακούγεται κάπως αυτο) τι κάνω??? Φοβήθηκα μη πάθω κ κάτι....αλλά θα φέρομαι σαν μη εγκυος έτσι? Ήδη ήπια cold and flu γιατί είμαι κ λίγο σαν κρυωμένη δε με έφταναν όλα τα άλλα έτυχε κ αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marw90 είπε:

Κι όμως ο γιατρός χτες που με είδε μου είπε ότι το αίμα που βλέπω δε είναι από αποκόλληση ούτε έχει να κάνει που σταμάτησε η καρδιά.μακαρι να ήταν αποκόλληση κ να ήξερα ότι σιγά σιγά θα κατέβει να φύγει....κ σήμερα έχω αιματακι.  Μια βλακώδες ερώτηση εγώ τώρα έχοντας μέσα μου ένα νεκρό έμβρυο (ακούγεται κάπως αυτο) τι κάνω??? Φοβήθηκα μη πάθω κ κάτι....αλλά θα φέρομαι σαν μη εγκυος έτσι? Ήδη ήπια cold and flu γιατί είμαι κ λίγο σαν κρυωμένη δε με έφταναν όλα τα άλλα έτυχε κ αυτο

Ούτε εμένα ήταν από την παλίνδρομη το αίμα. Μην ανησυχείς τίποτα δεν παθαίνεις.

Απλά τώρα όλα θα είναι βουνό μέχρι να ξανά πατήσεις στα πόδια σου από το σοκ.

Εγώ 3/2 το έμαθα, απόξεση έκανα στις 13/2 πριν του Αγίου Βαλεντίνου

Και να φανταστείς πριν κάτι μέρες έκανα και όνειρα να βάλω κόκκινο στενό φόρεμα να μας έβγαζε ραντεβού ο σύζυγος που είχα κάνει κοιλίτσα. Τελικά φοραγα πιτ΄ζάμες και έκλαιγα με σούσι. 😛

Να σκέφτεσαι όλα γίνονται για κάποιο λόγο καλό και όχι κακό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Ούτε εμένα ήταν από την παλίνδρομη το αίμα. Μην ανησυχείς τίποτα δεν παθαίνεις.

Απλά τώρα όλα θα είναι βουνό μέχρι να ξανά πατήσεις στα πόδια σου από το σοκ.

Εγώ 3/2 το έμαθα, απόξεση έκανα στις 13/2 πριν του Αγίου Βαλεντίνου

Και να φανταστείς πριν κάτι μέρες έκανα και όνειρα να βάλω κόκκινο στενό φόρεμα να μας έβγαζε ραντεβού ο σύζυγος που είχα κάνει κοιλίτσα. Τελικά φοραγα πιτ΄ζάμες και έκλαιγα με σούσι. 😛

Να σκέφτεσαι όλα γίνονται για κάποιο λόγο καλό και όχι κακό!

Αυτό σκέφτομαι ...Ότι δεν ήταν ωρα τώρα να γίνει....όλα έχουν την ώρα τους και το σωστό χρόνο όσο τα πιέζουμε δεν γίνεται! Μη στεναχωριέσαι!!!! Θα έρθει κ για σένα το φόρεμα με τη κοιλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Είναι καλό που δεν έχεις κάποια εμπειρία...δεν είναι κ από τα καλύτερα συναισθήματα σίγουρα δεν είναι κ από τα χειρότερα βέβαια...όλα για κάποιο λόγο συμβαίνουν...θα κοιτάξω τι πήγε λάθος κ ίσως βρούμε αν υπάρχει το κακό... τώρα έχω πιο ζωηρό αίμα βέβαια είναι πολύ νωρίς να αποκολλήθηκε μέχρι χτες ήταν ενωμένο αλλά πονάω κάπως κ έχω αιμα λίγο όχι ροζ...θα δείξει.... σίγουρα μα αυτό μου είπε ο γιατρός ότι μένω εγκυος να το κρατήσω σαν θετικο τώρα την αιτία θα τη βρούμε...που θα πάει!!!

Καλησπέρα κορίτσι μου, λυπάμαι πολύ για την εμπειρία σου.

Το έχω βιώσει πρόσφατα,είναι πολύ ψυχοφθόρο.Μπορεις να πάρεις κανονικά φάρμακα από όσο με είχε ενημερώσει ο δικός μου γιατρός.Εγω έκανα σποξεση την επόμενη μέρα και ήμουν 9 εβδομάδων.Νομιζω ο άλλος τρόπος είναι αρκετά ψυχοφθορος και επίπονος,και μου είχε πει ο γιατρός τότε,ότι αν δε φύγει εντελώς τότε θα το περάσω όλο αυτό για να καταλήξω σε σποξεση.Παρολα αυτά ,αυτή ήταν η γνώμη του δικού μου γιατρού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...