Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Πως είστε??? 

Εμείς εχθές κάναμε τα πρώτα ψώνια για το κορίτσι μας. Της παραγγείλαμε λίκνο, της πήραμε αλλαξιέρα και μας έκαναν δώρο από το κατάστημα μια όμορφη ροζ κουβερτούλα που κουμπώνει και γίνεται υπνόσακος. Περιττό να σας πω πως την είχαμε αγκαλιά όλο το βράδυ🤣.Είδαμε λίγο βιαστικά και για τα υπόλοιπα που θα χρειαστεί το μωρουλίνι αλλά θα τα πάρουμε αργότερα. Κοιτάξαμε και καρότσια και νομίζω πως κατέληξα σε ένα, θα δούμε. 

Σήμερα είμαστε 24 + 1 και συνεχίζουμεεεεεε💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πώς είστε?? Εγώ αυτή τη στιγμή κάνω την καμπύλη ζαχάρου!!  @elenitsa2. Κορίτσι μου για το Έλενα εγώ δεν έχω καμία εμπειρία μιας και δεν είμαι καν από Αθήνα αλλά έχω μια φίλη την @cat12 η οποία εκεί έχει την γιατρό της και είναι πάρα πολύ ικανοποιημένη!! Την κάνω ταγκ για να σου πει 2 λόγια αν θέλει! Επίσης στην ίδια γιατρό έχει γεννήσει και ακόμα μια κοπέλα από δω από το φόρουμ τώρα πρόσφατα! Η @Katiana1987 αν θυμάμαι καλά!! Κορίτσια πείτε λίγο της εμπειρίες σας από το Έλενα στο κορίτσι μας εδώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Πως είστε??? 

Εμείς εχθές κάναμε τα πρώτα ψώνια για το κορίτσι μας. Της παραγγείλαμε λίκνο, της πήραμε αλλαξιέρα και μας έκαναν δώρο από το κατάστημα μια όμορφη ροζ κουβερτούλα που κουμπώνει και γίνεται υπνόσακος. Περιττό να σας πω πως την είχαμε αγκαλιά όλο το βράδυ🤣.Είδαμε λίγο βιαστικά και για τα υπόλοιπα που θα χρειαστεί το μωρουλίνι αλλά θα τα πάρουμε αργότερα. Κοιτάξαμε και καρότσια και νομίζω πως κατέληξα σε ένα, θα δούμε. 

Σήμερα είμαστε 24 + 1 και συνεχίζουμεεεεεε💖

Κορίτσι μου τι ωραία που ξεκινήσατε τα ψώνια!! Να σου πω την αλήθεια εμένα η μάνα μου πήρε μερικά ρουχαλακια!! Κατά τα άλλα εγώ δεν πήρα τίποτα!! Περιμένω να μου δώσουν η αδελφή μου και η αδελφή του άντρα μου ότι έχουν σε ρούχα και μετά να πάω εγώ να συμπληρώσω ότι μας λείπει!! Λίκνο δεν έχω σκοπό να πάρω μιας και έχουμε κρεβατάκι!! Έλεγα να την βγάλουμε με αυτό! Γενικά επειδή είμαι τελευταία μάλλον θα αγοράσω λίγα πράγματα 🤣

Πάντως ψάχνω καρότσι και επίσης εχθές παρήγγειλα στεγνωτηριο ρούχων που θεωρώ ότι θα το χρειαστώ επίσης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πώς είστε?? Εγώ αυτή τη στιγμή κάνω την καμπύλη ζαχάρου!!  @elenitsa2. Κορίτσι μου για το Έλενα εγώ δεν έχω καμία εμπειρία μιας και δεν είμαι καν από Αθήνα αλλά έχω μια φίλη την @cat12 η οποία εκεί έχει την γιατρό της και είναι πάρα πολύ ικανοποιημένη!! Την κάνω ταγκ για να σου πει 2 λόγια αν θέλει! Επίσης στην ίδια γιατρό έχει γεννήσει και ακόμα μια κοπέλα από δω από το φόρουμ τώρα πρόσφατα! Η @Katiana1987 αν θυμάμαι καλά!! Κορίτσια πείτε λίγο της εμπειρίες σας από το Έλενα στο κορίτσι μας εδώ!! 

Καλημέρα Αννίτα μου!! Πώς σου φάνηκε η καμπύλη; Εμένα θα μου την γράψει μάλλον την άλλη βδομάδα και δεν θελωωωω🫠🫢😅απίστευτο ότι έχουμε φτάσει σε αυτό το σημείο νιώθω οτι δεν μας έχει μείνει καθόλου καιρός κ αύριο οριακά γεννάμε🥺 υπερβολική ;;🤣🤣

όντως έχω μιλήσει με την @Katiana1987 και ήταν πολύ βοηθητική και είχε μόνο καλά να μου πει για την γιατρό της στο ελενα !! Εχω κλείσει μάλιστα ραντεβού μαζί της τον άλλο μήνα δεν είχε πιο νωρίς οπότε τώρα στην αναμονή είπα να μαζέψω και άλλες πληροφορίες ❤️❤️

ευχαριστώ κορίτσια μ για την βοήθεια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elenitsa2. είπε:

Καλημέρα Αννίτα μου!! Πώς σου φάνηκε η καμπύλη; Εμένα θα μου την γράψει μάλλον την άλλη βδομάδα και δεν θελωωωω🫠🫢😅απίστευτο ότι έχουμε φτάσει σε αυτό το σημείο νιώθω οτι δεν μας έχει μείνει καθόλου καιρός κ αύριο οριακά γεννάμε🥺 υπερβολική ;;🤣🤣

όντως έχω μιλήσει με την @Katiana1987 και ήταν πολύ βοηθητική και είχε μόνο καλά να μου πει για την γιατρό της στο ελενα !! Εχω κλείσει μάλιστα ραντεβού μαζί της τον άλλο μήνα δεν είχε πιο νωρίς οπότε τώρα στην αναμονή είπα να μαζέψω και άλλες πληροφορίες ❤️❤️

ευχαριστώ κορίτσια μ για την βοήθεια ❤️

Α πολύ ωραία!! Καλά έκανες γιατί αν είναι όντως τόσο καλή η γιατρος τότε όντως είναι κρίμα να δώσεις τόσα λεφτά σε ιδιωτικό!! Πραγματικά 3-4 χιλιάρικα έτσι σε 4 μέρες φεύγουν! Είναι τρελό το ποσό! 

Για την καμπύλη εγώ νόμιζα ότι δεν θα τα καταφέρω! Και όμως σε 2 γουλιες ήπια την γλυκόζη η οποία η γεύση λεμόνι 🍋 και δεν ήταν τόσο χάλια ρε συ!! Πραγματικά το περίμενα χάλια! Είχα πάρει μαζί μου και σακουλάκι μήπως θελήσω να κάνω εμετό αλλά τίποτα!! Μια χαρά ήταν! Το κουραστικό είναι ότι περιμένεις 2 ώρες και συνολικά! Οπότε θέλει να έχει μπαταρία φουλ στο κινητό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια διαβάζω τα νέα σας 😊 αλλά δεν έχω πολύ χρόνο να γραφω γιατί τρέχω με τα παιδιά όλη μέρα!!! 💪🏽 

νομίζω ότι τρέχουν και  οι μέρες όμως πραγματικά χωρίς υπερβολή! Μπαίνουν βγαίνουν οι μήνες κ δεν έχω καταλάβει τίποτα!
 

Να είστε όλες καλά να απολαύσετε την γλυκιά αναμονή  ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/10/2024 at 10:07 ΠΜ, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Πως είστε??? 

Εμείς εχθές κάναμε τα πρώτα ψώνια για το κορίτσι μας. Της παραγγείλαμε λίκνο, της πήραμε αλλαξιέρα και μας έκαναν δώρο από το κατάστημα μια όμορφη ροζ κουβερτούλα που κουμπώνει και γίνεται υπνόσακος. Περιττό να σας πω πως την είχαμε αγκαλιά όλο το βράδυ🤣.Είδαμε λίγο βιαστικά και για τα υπόλοιπα που θα χρειαστεί το μωρουλίνι αλλά θα τα πάρουμε αργότερα. Κοιτάξαμε και καρότσια και νομίζω πως κατέληξα σε ένα, θα δούμε. 

Σήμερα είμαστε 24 + 1 και συνεχίζουμεεεεεε💖

Αχ τιιιι ωραιαααα!!!! Είναι να μην ξεκινήσουμε είναι η αλήθεια!!! Εγώ στον πρώτο μου είχα ήδη πάρει τέτοιο καιρό κάποια πράγματακια!!! Αυτή τη φορά επειδή τα έχω έτοιμα τα περισσότερα καθώς δεύτερο αγόρι είμαι πιο χαλαρή!! Παρήγγειλα βέβαια δύο τρία φορμάκια γιατί θα εσκαγα αν δεν το έκανα αλλά μέχρι εκεί!! 

Περιμένω κ την black Friday γιατί εκεί είχα βρει το κάθισμα αυτοκινήτου στη μισή τιμή οπότε μάλλον τοτε θα κοιτάξω να πάρω ότι χρειάζομαι από τα ακριβά!!

Ήθελα βρε κορίτσια να ρωτήσω άμα ξέρει καμία κανένα καλό μάρσιπο γιατί με βλέπω να με βολεύει πιο πολύ με το δεύτερο απ' ότι το καρότσι για τα πήγαινε έλα!! Δεν ξέρω τι να ψάξω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Διαβάζω τα μηνύματα σας και νιώθω και εγώ πως πλησιάζουμε σιγά σιγά στην στιγμή που θα τα κρατήσουμε αγκαλιά❤️

Ενδιαφέρομαι και εγώ για μάρσιπο, αν έχετ καμία καλή συμβουλή θα χαρώ να μάθω.

Επίσης, ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για τα καρότσια της εταιρίας bebe stars. Νομίζω πως θα καταλήξουμε σε αυτή την επιλογή. Έχει χρησιμοποιήσει καμιά σας τα προϊόντα της???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Ενδιαφέρον excelaki!!! Το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι δεν καταλαβαίνω ούτε τα μισά!! 🤣🤣🤣🤣 Όχι γιατί είναι στα αγγλικά.. και στα ελληνικά να μου τα έλεγες πάλι δε ξέρω τι είναι το κάθε τι!! 🤣🤣🤣 Έχεις κάνει έρευνα όχι αστεία!!!! 😍😍😍 Έχω εστιάσει τόσο στο σπίτι που δεν έχω κάτσει να τα ψάξω καθόλου... Ως τώρα ότι μας έδωσαν φίλες μου έχω μόνο και 3 ζιπουνακια;! Νομίζω έτσι λέγονται..🤔 που πήραμε εμείς με 5 ζευγάρια κάλτσες.. αυτά!! 😳 Εσείς εκεί έχετε άδεια τοκετού όπως εμείς εδώ;; Ή θα δουλεύεις μέχρι τη γέννα και μετά κάθεσαι; Πως είναι εκεί το σύστημα;
    • Μαρίνα μου θύμισε μου αν μπορείς ποια εξέταση σας κίνησε την υποψία για το αυτοάνοσο που είναι ανενεργό..συγγνώμη αν κάνω λάθος για την διάγνωση..αυτό θυμόμουν..
    • Καλημέρα!! Σ' ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! Με καταλαβαίνεις άρα... Ε σε μια παρόμοια κατάσταση μετακόμισης - βομβαρδισμενου τοπίου ήμασταν.. τώρα παίρνει μορφή.. το δε δωμάτιο της μικρής έχει γίνει "αποθήκη" αυτή τη στιγμή.. ότι δεν ξέρω που να το βάλω, εκεί μέσα!! 🤣🤣 Για πες πόσο σου πήγε ο βιολογικός;;; Και ήρθε αυτός σε εσάς; Με ενδιαφέρει και εμένα για κάποια πράγματα που μας έδωσαν.. και που βρίσκεται;
    • Καλημέρα κορίτσια μου!!! Αχαχαχαχ δε μπορώ μαζί σου!!! Κλαίω!!! 🤣🤣🤣🤣 Θα ανεβάσω σήμερα αύριο ναι!! Τι όμορφο που είναι ρε συ!!! Έλα συγκινήθηκα  και δε θέλω και πολύ...!!! Φτου φτου φτου με το καλό Παναγίτσα μου!!!! Τις πιο όμορφες και γλυκές στιγμές της ζωής σας να ζήσετε εκεί μέσα με το αγοράκι σας!! ❤️❤️❤️❤️❤️ Θέλω να σε ρωτήσω εντωμεταξυ για τη ταπετσαρία.. ταπετσαρία δεν είναι, καλά δε κατάλαβα;! Αν και αργούμε με το δωμάτιο της μικρής.. αλλά ψάχνω σχετικά γιατί θέλω να βάλω κάτι αντίστοιχο αν και ψάχνω για συγκεκριμένο αστερισμό.. από που το πήρατε; Και που μπορώ να κοιτάξω σχετικά; Τιμή;; Πόσα τμ; Θέλω να σε ρωτήσω και για το λίκνο!!! Το sweet dreams δεν είναι;;; Αν το κατάλαβα καλά.. για πες εντυπώσεις γιατί με ενδιαφέρει!! Χρειάζεται έξτρα στρωματάκι;; Είναι στιβαρή κατασκευή;; Δεν το είχαν σε καταστήματα που πήγαμε έκθεση να το δω..  Αυγό εντέλει ποιο πήρατε;! P.S. ο baby Yoda το must κάθε δάσους!! 🤪🤣🤣🤣
    • Αχ βρε κορίτσια πόσο αληθινά όλα αυτά και μακάρι να τα διαβάσουν και κοπέλες που τώρα θα κάνουν τα πρώτα τους παιδάκια. Ο σκοπός δεν είναι να αγχωθουν αλλά το αντίθετο, να καταλάβουν ότι όλα όσα μπορεί να νιώσουν είναι φυσιολογικά, ότι δεν είναι μόνες και επιτέλους να σταματήσει αυτό το πρότυπο της τέλειας οικογενειακής ευτυχίας όταν το βασικότερο θέμα στην αρχή είναι η αϋπνία και ο εκνευρισμός. Όποιοι διαφωνούν ας δοκιμάσουν δύο μήνες με ένα μωρό που είχε κολικούς από τις 10 το βράδυ ως τις 4 το πρωί κάθε μέρα και ας έρθουν να μου πουνε. Εγώ όσο ήμουν έγκυος έλεγα θα δοκιμάσω να θηλάσω και όπως βγει και ο άντρας μου συμφωνούσε απόλυτα και έλεγε επιλογή σου ειναι. Έπιασε ο μπέμπης με ψευδοθηλες και όντως ενάμιση μήνα θήλασα αποκλειστικά αλλά δεν μου άρεσε. Ζοριζόμουν πάρα πολύ. Ήρθε η πεθερά μου στο σπίτι για δύο μέρες μια βδομάδα αφού γέννησα. Ε ρε κορίτσια ειλικρινά με τον χαλβά τον άντρα μου μέχρι θέση στο ψυγείο άλλαξε. Θήλαζα εγώ στο δωμάτιο κλαίγοντας και η άλλη επλενε το μπαλκόνι. Ένιωθα άπειρες τύψεις που ήθελα να σταματήσω να θηλάζω και θυμάμαι να το λέω στον άντρα μου κλαιγοντας λες και του ζητούσα την άδεια. Τα λέω αυτά γιατί μερικές φορές εκτός από τα συναισθήματα μας μεγάλο πρόβλημα δημιουργεί και η ελλειψη ορίων και επειδή εμείς δεν είμαστε σε φάση εκείνη την ώρα να το καταλάβουμε όλα γίνονται χειρότερα. Και μπορεί και από τους ίδιους τους γονείς μας, από τους άντρες μας που έχουν καλή πρόθεση αλλά δεν είναι στη θέση μας. Για μένα πολύ σημαντικό είναι οι πιο στενοί μας άνθρωποι να έχουν το νου τους και σε εμάς όχι μόνο στο μωράκι. Να δούνε σημάδια και να τα αναγνωρίσουν. Οι κολλημένοι με τις 40 μέρες να καταλάβουν ότι η ψυχική ηρεμία της μαμάς είναι πιο σημαντική από μια επιταγή των παπάδων. Γιατί και αυτό το έχω δει μέσα στο φόρουμ νέες μαμάδες να υποφέρουν ψυχικά και να μη βγαίνουν απτό σπίτι τους μην τους κακοχαρακτηρίσουν. Ε φτάνει πια! Και κάτι τελευταίο όταν γέννησα έτυχε και είδα στην τηλεόραση την Μελέτη που αντιμετώπισε τα ίδια και είπε οτι με τη βοήθεια ειδικού αναγνώρισε ότι το συναίσθημα που ένιωθε ήταν το πένθος για την ζωή της και τον εαυτό της πριν γεννήσει.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...