Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά



  • Απαντήσεις

    • @Παρασκευαιδου ευχαριστώ για την ευκαιρία να γράψω κι εγώ την εμπειρία μου..😍
    • Κορίτσια καλησπέρα..ή καλημέρα..😀...Γέννησα πέρυσι τον Σεπτέμβριο μετά από τέλεια εγκυμοσύνη κ ακόμα πιο τέλεια γεννά....δεν με δυσκόλεψε τίποτα...ωσπου ήρθαν οι μέρες τις θλίψης να τις πω (;) σαρωτικά και κράτησα ν 72 μέρες.. άρχισαν τη δεύτερη μέρα από το μαιευτήριο..υπήρχε δυσκολία με τον θηλασμό..το μωρό αδυνατούσε να πιάσει θηλή...δώσαμε ξένο μέχρι να αρχίσω με το θηλαστρο να κατεβάζω το γάλα ..εν τέλει συνεχίσαμε για 8 μήνες έτσι...δεν Μ άρεσε καθόλου η αμεση επαφή του θηλασμού αλλά κ να το έλεγα με κοιτούσαν σαν να είμαι χαζή..δλδ κ αργότερα δεν ήθελα να τη βάζω στο στήθος....ο γιατρός τέρμα υποστηρικτικός να Μ λέει να μην το αφήσω να ζητήσω βοήθεια κλπ..εγώ πίστευα ότι θα περάσει... έκλαιγα κάθε απόγευμα,κοιτούσα το μωρό κ έλεγα μα τι πήγες κι έκανες.. νμζα ότι τελείωσε η ζωή μου..δεν με δυσκόλευαν καθόλου τα πρακτικά με το μωρό ούτε δεν το ήθελα...απλά Μ φαινόταν βουνό η ευθύνη..καθε μέρα έλεγα θα αφήσω το θηλαστρο κ πάλι την άλλη μέρα συνέχιζα....κ ο άντρας Μ κ η πεθερά Μ να Μ λένε μα έχεις τόσο καλό μωρό τι σου φταίει;...εγώ κλάμα... λάθος ότι κάθισα 40 μέρες μέσα..από τις 40 κ μετά έγιναν πολύ καλύτερα τα πράγματα αλλά κ πάλι είχα κλάματα ξεσπάσματα κλπ...στις 72 σαν από θαύμα άρχισε να αλλάζει...ακόμα κ τώρα όμως έναν χρόνο μετά δεν έχω συντονιστεί πλήρως με την ιδέα του μωρου...Μ λένε θυμάσαι τη ζωή σου πριν;κ λέω φυσικά κ τη θυμάμαι.πώς να ξεχάσω την ξεγνοιασιά κ το πράγμα στον καναπέ χωρίς να έχω την ουρά μου..πολυ ωραία ουρά κ την υπεραγαπώ αλλά δεν πάει να είναι ουρά...🙂 Δεν είμαι σίγουρα από τις γυναίκες π έκανα μωρό κ είπα ώπα αυτό είναι κ άλλο τίποτα στον κόσμο..για μένα όλα χρειάζονται..τώρα πια απλά μετανιώνω π δεν ζήτησα πιο ουσιαστική βοήθεια..μην αφήνετε τον εαυτό σας να κατρακυλήσει...είμαστε πολύ ευάλωτες σε αυτή τη φάση...κ βόλτες βόλτες βόλτες... έρχονται καλύτερες μέρες σίγουρα... η παιδίατρος Μ είπε ότι αν δεν είχα τόσο βολικό μωρό ίσως να μην το είχα πάθει γτ δεν θα προλάβαινα να σκεφτώ.επισης Μ είχε πει βλέπεις καμία Ρομά να έχει πάθει κατάθλιψη;όχι,γτ βγαίνουν αμέσως εξω..ο γυναικολογος Μ είχε πει ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό είναι σαν να τρέχουμε με ένα τρένο με 100χμ για εννέα μήνες κ ξαφνικά να μας σταματάνε απότομα..αυτό παθαίνουν οι ορμόνες.. Είναι κάποια από αυτά που Μ είχαν πει κ δεν θα τα ξεχάσω για αυτό κ τα έγραψα..  
    • Αχ τιιιι ωραιαααα!!!! Είναι να μην ξεκινήσουμε είναι η αλήθεια!!! Εγώ στον πρώτο μου είχα ήδη πάρει τέτοιο καιρό κάποια πράγματακια!!! Αυτή τη φορά επειδή τα έχω έτοιμα τα περισσότερα καθώς δεύτερο αγόρι είμαι πιο χαλαρή!! Παρήγγειλα βέβαια δύο τρία φορμάκια γιατί θα εσκαγα αν δεν το έκανα αλλά μέχρι εκεί!!  Περιμένω κ την black Friday γιατί εκεί είχα βρει το κάθισμα αυτοκινήτου στη μισή τιμή οπότε μάλλον τοτε θα κοιτάξω να πάρω ότι χρειάζομαι από τα ακριβά!! Ήθελα βρε κορίτσια να ρωτήσω άμα ξέρει καμία κανένα καλό μάρσιπο γιατί με βλέπω να με βολεύει πιο πολύ με το δεύτερο απ' ότι το καρότσι για τα πήγαινε έλα!! Δεν ξέρω τι να ψάξω! 
    • @μαμά12345 @Christi.D. @Fighter Καλέ τι κουκλάκια είναι αυτά για φιλάκια!! Να μας ζήσουν τα μωρά μας! 🧿🧿 
    • Χαχα το βγάλαμε αλλά πήγαμε για καφέ με κορδελίτσα εννοείται ♥️♥️♥️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...