Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Πιο παλια το ειχα κανει 1-2 φορες αλλα σπ το εμβολιο του κοβιντ κ μετα δν ξαναεκανα για τη γριπη...

Φετος μου το συστησε ο γιατρος οποτε λεω ν το κανω γτ θα γεννησουμε κ μεσα στ καταχειμωνο... ασε π η γριπη ειναι πολυ ζορικη κ σε διαλυει...

Εσενα Αννιτα μου στο προτεινε η γιατρος σου;;

Προς το παρόν όχι δεν μου το πρότεινε αλλά ίσως επειδή δεν την είδα ακόμα!! Εγώ δεν το έχω κάνει ποτέ να σου πω την αλήθεια!! Δουλεύω σε εστίαση και ευτυχώς δεν έχει τύχει να κολλήσω τουλάχιστον όχι άσχημα! Οπότε και να μου το προτείνει δεν ξέρω κατά πόσο θα το κάνω 🤔

Για του κοκκυτη όμως σίγουρα δεν μου έχει κάνει κουβέντα και ούτε ξέρω τι είναι.. πρέπει να την ρωτήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Προς το παρόν όχι δεν μου το πρότεινε αλλά ίσως επειδή δεν την είδα ακόμα!! Εγώ δεν το έχω κάνει ποτέ να σου πω την αλήθεια!! Δουλεύω σε εστίαση και ευτυχώς δεν έχει τύχει να κολλήσω τουλάχιστον όχι άσχημα! Οπότε και να μου το προτείνει δεν ξέρω κατά πόσο θα το κάνω 🤔

Για του κοκκυτη όμως σίγουρα δεν μου έχει κάνει κουβέντα και ούτε ξέρω τι είναι.. πρέπει να την ρωτήσω 

Ναι καλο ειναι να τη ρωτησεις κ θα σου πει τη γνωμη της..

Οπως κ να εχει, εσυ θ κανεις αυτο π εσυ θα αποφασισεις οτι ειναι καλυτερο για σενα κ το μπεμπη.. τα εμβολια ειναι γ να νιωθουμε πιο ασφαλεις κ οχι για να μας αγχωνουν... ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mickie είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι ακόμα . Με το αντιγριπικο εμβόλιο τι σας είπαν οι γιατροί σας;; Πότε σας είπαν να το κάνετε;;;;

Εγώ δν το έχω κάνει σε καμία εγκυμοσύνη μου (δν μου το είχαν προτείνει σε καμία εγκυμοσύνη αλλά ούτε κ το πρότεινα εγώ) 

Ούτε του κοκκύτη έχω κάνει (και δεν θα κάνω ούτε εδώ) 

εδώ Γερμανία κάνουν μόνο στο τέλος για τέτανο-διφθερίτιδα (& θα το κάνω γιατι έχει περάσει η περίοδος του εμβολίου που είχα κάνει πριν δέκα έτη άρα χρειαζόταν ούτως ή άλλως επανάληψη) 

 

θα κάνω μόλις γεννήσω κ αναμνηστική δόση για την Ερυθρά γιατί σ αυτήν την εγκυμοσύνη δεν εχω πια αντισώματα 😊

 

ωστόσο για τα εμβόλια είναι ξεκάθαρα στην κρίση του κάθε γιατρού (κάποιοι προτείνουν κάποιοι όχι) 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenaki_ είπε:

Σίγουρα αυτό που λέτε @Antonia2και @Xrisa95θα βοηθήσει,αλλά θέλουν να πίνω τουλάχιστον 2,5 λίτρα τη μέρα,δε προλαβαίνω να τα πιω νωρίς.Ειναι δίκοπο μαχαίρι!

Γιατί σου ζήτησαν να πίνεις τόσο πολύ νερό; Υπάρχει κάποιος λόγος; Ή προληπτικά; 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenaki_ είπε:

Τι ωραία νέα!!!!

Παίδαρος!!!

Και τι φοβερό υλικό σου δίνουν!!

Εμένα μόνο φωτό μου έδωσε,δεν έχω dvd!!

Και πόσο όμορφο να μην σε αγχωνει το παραμικρό!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Μπραβο Χρυσα μουυυυ!!!💙🧿🥰🌻

Τελεια τα νεα σου!!!! 😁🤩

το αντρακι σας ειναι υγιεστατο κ αφρατο αφρατο!!!! Με το καλο να ερθει στην αγκαλια σας γερο κ στρουμπουλο!!!!👶🤱

Κ τι τελεια π πηρες βιντεακια του μικρου!!! Να το βλεπεις ν το χαρεις μεχρι ν ερθει στην αγκαλια σας!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

@Xrisa95 μου μπράβο σου όλα τέλεια!! Άντε με το καλό να έρθει ο μπεμπαρος!! Πω πω θα έχει κάτι μαγουλακια αφού θα είναι και 4 κιλά σίγουρα 🥰🥰🥰

Δν έχω άλλες αντιδράσεις σας στέλνω εδώ καρδιές ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε ;

εγω χθες ξυπνησα με πονόλαιμο κ μέχρι το βραδυ είχε γινει αρκετά ενοχλητικός ξεκαθαρο σημάδι αμυγδαλιτιδας σε εμένα έχω ιστορικό παθαίνω αρκετές και έχω κανει και απόστημα στο παρελθόν. οποτε το πρωι πήγα κατευθείαν νοσοκομειο να με δει ο ωρλ μου ο οποίος μου ειπε οτι είναι αρχή οξείας αμυγδαλιτιδας και αν συμφωνεί και ο γυναικολόγος μου να παρω κατευθείαν αμοξιλ. ο γυναικολόγος μου ειπε να παρω σίγουρα να το προλάβουμε γιατι φανηκε φλεγμονή στον οργανισμό (αυξημένη crp η οποία ήταν 15,7mg/L με όριο το 5 και λευκά οχι πολυ ομως 11,4) (δεν ξερω τα όρια της crp για την εγκυμοσύνη, μονο οτι επιτρέπεται να είναι λιγο παραπανω αυξημένο από το κανονικό)… ε καιγω έψαξα κιγο στο ιντερνετ μετα και ψιλό πανικοβλήθηκα…αλλά προσπαθω να είμαι χαλαρή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 21+3 σήμερα ο εμβρυολόγος μας έβγαλε το μωρό 498γρ (χθες ο γυναικολόγος 50 γρ πιο κάτω) μικρή η απόκλιση γιατί με βάση κ τις μετρήσεις οστών κ βάρους είναι μου είπε κ αυτό μεγάλο μωρό (κ αναμένεται λίγο πιο βαρύ από το γιο άρα 4κιλακια πατημένα μου είπε 🤷🏼‍♀️

εεε λίγη διαφορά έχει ας είναι όπως θέλει ❤️

 

βρήκε ένα μικρό φύσημα 2χιλ (αλλά είχε κ η πρώτη μου κόρη κ δεν ήταν κάτι σοβαρό) οπότε μου είπε υπάρχει γενικά κληρονομικότητα αλλά ήταν πολύ μικρό ίσως μου είπε είναι κ λάθος του υπέρηχου γιατί όταν προσπάθησε να το ξανά βρει δεν το είδε 

οπότε θα κάνουμε προληπτικά στο νοσοκομείο συνάντηση κ υπέρηχο με παιδοκαρδιολογο από κοινού μαζί με τον εμβρυολόγο για να το ξεκαθαρίσουμε να μην υπάρχει κάτι θολό στο τοπίο. 
 

αυτός αγχώθηκε μήπως αγχωθώ εγώ αλλά του είπα ότι τρίτη εγκυμοσύνη πια δεν με αγχώνει τίποτα 🤷🏼‍♀️🤣 είχε κ η κόρη μου άρα κανένα άγχος ό,τι είναι θα φανεί άλλωστε 😊🤰🏼

οπότε θα με πάρει τηλ ώστε σε 3-4 εβδ να το δούμε στο νοσοκομείο αναλυτικά! 

γενικά όλα καλά μου έστειλε κ 2 βίντεο 4D έγχρωμα δηλαδή  (μαζί με φωτό κτλ) 

έλιωσα γιατί στα άλλα παιδιά δεν ειχα! 
 

αυτά από εμάς! ❤️

μπραβο χρυσά μου! τελεια που είναι καλα ο μπεμπης σας🩵🩵 ολα καλα θα είναι αφού και εκεινος προσπάθησε να το ξαναβρεί και δεν το βρήκε!!🧿🧿🧿 τελειο που σας εστειλε κ βιντεο 😍😍 θα έχετε να βλέπετε μέχρι την επόμενη φορά😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

 

 

Κορίτσια να ρωτήσω εσείς κάνετε κάθε χρόνο εμβόλιο γρίπης η θα κάνετε τώρα φέτος λόγο εγκυμοσύνης??

εγω τα 2 τελευταία χρονια δεν έχω κανει… τωρα θα τον ρωτησω την πέμπτη κ για της γρίπης και για του κοκκυτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elenitsa2. είπε:

κοριτσια μου τι κανετε ;

εγω χθες ξυπνησα με πονόλαιμο κ μέχρι το βραδυ είχε γινει αρκετά ενοχλητικός ξεκαθαρο σημάδι αμυγδαλιτιδας σε εμένα έχω ιστορικό παθαίνω αρκετές και έχω κανει και απόστημα στο παρελθόν. οποτε το πρωι πήγα κατευθείαν νοσοκομειο να με δει ο ωρλ μου ο οποίος μου ειπε οτι είναι αρχή οξείας αμυγδαλιτιδας και αν συμφωνεί και ο γυναικολόγος μου να παρω κατευθείαν αμοξιλ. ο γυναικολόγος μου ειπε να παρω σίγουρα να το προλάβουμε γιατι φανηκε φλεγμονή στον οργανισμό (αυξημένη crp η οποία ήταν 15,7mg/L με όριο το 5 και λευκά οχι πολυ ομως 11,4) (δεν ξερω τα όρια της crp για την εγκυμοσύνη, μονο οτι επιτρέπεται να είναι λιγο παραπανω αυξημένο από το κανονικό)… ε καιγω έψαξα κιγο στο ιντερνετ μετα και ψιλό πανικοβλήθηκα…αλλά προσπαθω να είμαι χαλαρή. 

Ελενίτσα μην ανησυχείς κορίτσι μου! Υπάρχουν κ συμβατές αντιβιώσεις κ πολλές έγκυες γυναίκες αρρωσταίνουν 

Εννοείται είναι μεγάλη ταλαιπωρία αλλά μην στεναχωριέσαι ότι μπορεί να πάθει κάτι το μωρό. ❤️

(ήμουν πριν μείνω έγκυος κ εγώ σε φάση που αρρώσταινα με αμυγδαλίτιδα 2-3 φορές το χρόνο με πολύ πύον κ νοσηλεύτηκα γιατί εμφάνιζα αλλεργική αντίδραση στις αντιβιώσεις που μου έδιναν. Μετά επειδή έπαθα μεγάλη κρίση δεν με ξανά έπιασε. Λες κ ήταν το πικ του. Αν με ξανά έπιανε θα έκανα αφαίρεση όπως μου είπαν οι γιατροί αλλά από τότε ευτυχώς δεν με ξανά έπιασε) 

Αφού το βρήκατε νωρίς θα πάρεις κ την αντιβίωση κ θα δεις ότι θα το προλάβετε πριν χειροτερέψει! 🙏🏼😪🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elenitsa2. είπε:

μπραβο χρυσά μου! τελεια που είναι καλα ο μπεμπης σας🩵🩵 ολα καλα θα είναι αφού και εκεινος προσπάθησε να το ξαναβρεί και δεν το βρήκε!!🧿🧿🧿 τελειο που σας εστειλε κ βιντεο 😍😍 θα έχετε να βλέπετε μέχρι την επόμενη φορά😍

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ (καρδούλες εδώ γιατί δν έχω άλλες να χαρίσω στο σχόλιο, τελείωσαν οι αντιδράσεις) ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ δεν έκλεισα ακόμη αλλά η β γίνεται μεταξύ 21-24 αν θυμάμαι καλά οπότε είσαι οκ ξέρουν άλλωστε αυτοί!  Εμβόλια τι εννοείς; 
    • Εγώ πάντως την ημέρα που περίμενα περίοδο είχα αρκετά αχνό τεστ. Κ τη μεθεπόμενη του τεστ αρκετά χαμηλή χοριακη δλδ 53 αν θυμάμαι καλά.. οπότε κ να μην έδειχνε τώρα δεν μου φαίνεται περίεργο:) 
    • @Christi.D.γιατί απογοητεύεσαι κορίτσι μου;;; Εγώ απο τα λιγα που καταλαβαίνω μια χαρά σου πάει ο αποκλειστικός θηλασμός!  Κορίτσια, εμείς με το που ήρθαμε Λευκάδα δε μου ξανά έκανε κολικό! Τι να πω;;; η αλλαγή περιβάλλοντος βοήθησε; η δική μου διάθεση;;; Δεν ξέρω, αλλά, ησυχάσαμε! Σιγά σιγά μπαίνουμε και σε ρουτίνα. Αυξάνει τις ώρες που κοιμάται το βράδυ. Να δω τι θα πει και η παιδίατρος την επόμενη εβδομάδα.
    • Ο μπαμπάς του υπάρχει μόνο. Η μαμά του πέθανε πριν 4 χρόνια. Η οποία μου είχε κάνει δώρο έναν πίνακα της (ζωγράφιζε πολύ και πολύ ωραία) τον οποίο έβαλα πάνω από την κούνια της Ισμήνης-Μαρίας. Από την αρχή της εγκυμοσύνης μου την αισθάνομαι κοντά μας. Σα να μας προστατεύει από εκεί ψηλά, σα φύλακας άγγελος για την Ισμήνη-Μαρία. Πείτε με τρελή αλλά εγώ πιστεύω πολύ στις ενέργειες. Κάθε φορά που αλλάζω πάνα στην μπουμπού, κοιτάει τον πίνακα και χαμογελάει!!! Πραγματικά ελπίζω να συνεχίσουν να έχουν επαφή μαζί μας οι από εκεί συγγενείς. 
    • πολυ ταλαιπωρία οι κολικοί άσε 🤦🤦 μεσα σε ολα αυτά έχω και πολύ γάλα και πρέπει να βγάζω συνέχεια.. αλλιώς πονάει πολύ το στήθος μου 😔 γενικά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα... θα κοιτάξω για μάρσιπο μήπως με βοηθήσει 🤷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...