Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Mickie είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Καλώς σας βρήκα! Με το καλό όλες μας να κρατήσουμε τα μικρούλια μας στην αγκαλιά μας!!

Μόλις σας ανακάλυψα! Την Κυριακή κλείνω τις 20 εβδομάδες κ εγώ.. είναι το δεύτερο παιδάκι μου μετα πολύ κόπο κ 2 αποβολές ενδιάμεσα! 

 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου στη παρέα μας!! Τι ωραία που μεγαλώνει και άλλο το θεματακι!! Λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία και τις απώλειες σου!! Να χαίρεσαι και το παιδάκι σου 🥰

Είσαι δοκιμαστικό μέλος και μέχρι να φτάσεις τις 20 δημοσιεύσεις δυστυχώς θα αργούν να φανούν τα μυνήματα σου γι'αυτό και ξεκίνα να μας γράφεις διάφορα για σένα να μας πεις και την Πητ και την β επιπέδου κτλ για να σε βάλουμε και στο τυχερό πινακακι της @Antonia2 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 2/10/2024 at 9:54 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Εγώ οδηγώ κανονικά δν έχω κάποιο θέμα. Τι ακριβώς σε ζορίζει; 😊

αχ δεν ξερω ακριβως χρυσά μου… σαν να με ζορίζει ομως ωρες ωρες στην κοιλιτσα…έχει και παρά μα παραα πολυ κίνηση στην αθηνα αυτο τον καιρο 🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mickie είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Καλώς σας βρήκα! Με το καλό όλες μας να κρατήσουμε τα μικρούλια μας στην αγκαλιά μας!!

Μόλις σας ανακάλυψα! Την Κυριακή κλείνω τις 20 εβδομάδες κ εγώ.. είναι το δεύτερο παιδάκι μου μετα πολύ κόπο κ 2 αποβολές ενδιάμεσα! 

 

γεια σου κοριτσι μου! με το καλο το νεο μωρακι και να χαιρεσαι το παιδακι σου 🫶🏼🫶🏼 γραψε μας διαφορα σε διαφορετικά μηνύματα για να βγεις από δοκιμαστικό μέλος γρηγορα !! έχετε μαθει τι είναι το μικρουλι σας ;; ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mickie είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Καλώς σας βρήκα! Με το καλό όλες μας να κρατήσουμε τα μικρούλια μας στην αγκαλιά μας!!

Μόλις σας ανακάλυψα! Την Κυριακή κλείνω τις 20 εβδομάδες κ εγώ.. είναι το δεύτερο παιδάκι μου μετα πολύ κόπο κ 2 αποβολές ενδιάμεσα! 

 

Καλώς όρισες με το καλό το δεύτερο μωράκι σου! ❤️ όπως είπαν κ τα κορίτσια γράψε πολλά μνμ ν μάθουμε για σένα κ να βγεις κ από δοκιμαστικό μέλος! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η elenitsa2. είπε:

αχ δεν ξερω ακριβως χρυσά μου… σαν να με ζορίζει ομως ωρες ωρες στην κοιλιτσα…έχει και παρά μα παραα πολυ κίνηση στην αθηνα αυτο τον καιρο 🥲

Νομίζω πιο πολύ θα σε κουράζει η κίνηση (σταμάτα, ξεκινα κτλ) 

Υπάρχουν ζώνες αυτοκινήτου για εγκύους που πιάνουν στα πόδια από κάτω κ όχι στη κοιλιά. Μίλησε με το γιατρό σου αν σου προτείνει κάποια’ 
 

εγώ δν χρειάστηκα γιατί μετά τον 7ο προτιμώ να μην οδηγώ εγώ ούτως ή άλλως. Τώρα όμως οδηγώ κανονικά χωρίς πρόβλημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η elenitsa2. είπε:

γεια σου κοριτσι μου! με το καλο το νεο μωρακι και να χαιρεσαι το παιδακι σου 🫶🏼🫶🏼 γραψε μας διαφορα σε διαφορετικά μηνύματα για να βγεις από δοκιμαστικό μέλος γρηγορα !! έχετε μαθει τι είναι το μικρουλι σας ;; ❤️❤️❤️

ΠΗΤ έχω στις 24/2.... Β επιπέδου θα κάνω 1 Νοεμβρίου πολύ οριακά γιατί είμαι αναπληρώτρια κ βρίσκομαι 6ωρες μακρυά απ' το σπίτι μου κ τον γιατρό μου.  

 

Αγοράκι έχω πάλι το είδε ξεκάθαρα ο γιατρός στην αυχενική! Αν κ μεταξύ μας ήθελα πολύ ένα κοριτσάκι!!! Αλλά γερό να είναι κ δεν θα πάνε χαμένα κ τα ρούχα του μεγάλου ..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η elenitsa2. είπε:

γεια σου κοριτσι μου! με το καλο το νεο μωρακι και να χαιρεσαι το παιδακι σου 🫶🏼🫶🏼 γραψε μας διαφορα σε διαφορετικά μηνύματα για να βγεις από δοκιμαστικό μέλος γρηγορα !! έχετε μαθει τι είναι το μικρουλι σας ;; ❤️❤️❤️

Όσον αφορά την οδήγηση στον πρώτο οδηγούσα μέχρι τη μέρα που γέννησα κανονικά. Και μετά στις 10 μέρες απ' την καισαρική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλώς όρισες με το καλό το δεύτερο μωράκι σου! ❤️ όπως είπαν κ τα κορίτσια γράψε πολλά μνμ ν μάθουμε για σένα κ να βγεις κ από δοκιμαστικό μέλος! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Κορίτσια καμπύλη ζαχάρου κάνατε;;; Γιατί εμένα μου την έγραψε ήδη για να την έχω στη β επιπέδου να την δει γιατί μετά θα κάνω πάλι κάνα μήνα αλλά μου φαίνεται νωρίς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου στη παρέα μας!! Τι ωραία που μεγαλώνει και άλλο το θεματακι!! Λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία και τις απώλειες σου!! Να χαίρεσαι και το παιδάκι σου 🥰

Είσαι δοκιμαστικό μέλος και μέχρι να φτάσεις τις 20 δημοσιεύσεις δυστυχώς θα αργούν να φανούν τα μυνήματα σου γι'αυτό και ξεκίνα να μας γράφεις διάφορα για σένα να μας πεις και την Πητ και την β επιπέδου κτλ για να σε βάλουμε και στο τυχερό πινακακι της @Antonia2 

Κατάλαβα,οπότε θα σας γράψω πολλά...χαχα

Κάνω ενέσεις ivor τις οποίες μου είπε να τις σταματήσω σε 2 εβδομάδες και περιμένω πως κ πως γιατί πλέον που έσφιξε η κοιλίτσα με ταλαιπωρούν πολύ;; Εσείς τι παίρνεται από φάρμακα κ βιταμίνες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mickie είπε:

Κορίτσια καμπύλη ζαχάρου κάνατε;;; Γιατί εμένα μου την έγραψε ήδη για να την έχω στη β επιπέδου να την δει γιατί μετά θα κάνω πάλι κάνα μήνα αλλά μου φαίνεται νωρίς. 

Καλησπέρα!!!καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!!!😊καμπύλη ζαχάρου απ' ότι μου είπε εμένα η γιατρός μου θα Μ γράψει μετά την 25η εβδομάδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mickie είπε:

ΠΗΤ έχω στις 24/2.... Β επιπέδου θα κάνω 1 Νοεμβρίου πολύ οριακά γιατί είμαι αναπληρώτρια κ βρίσκομαι 6ωρες μακρυά απ' το σπίτι μου κ τον γιατρό μου.  

 

Αγοράκι έχω πάλι το είδε ξεκάθαρα ο γιατρός στην αυχενική! Αν κ μεταξύ μας ήθελα πολύ ένα κοριτσάκι!!! Αλλά γερό να είναι κ δεν θα πάνε χαμένα κ τα ρούχα του μεγάλου ..χαχαχα

με το καλο το αγοράκι σας!!🩵 έχουμε πολλα αγορια στην ομαδούλα μας !❤️ 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mickie είπε:

Όσον αφορά την οδήγηση στον πρώτο οδηγούσα μέχρι τη μέρα που γέννησα κανονικά. Και μετά στις 10 μέρες απ' την καισαρική..

ισως να ήταν κ ιδεα μου… ομως άλλαξα αυτοκίνητο με τον αντρα μου κ πηρα το δικο του που είναι αυτόματο για να μην με ζορίζει καθόλου έχω παρει κ ζώνη εγκυμοσύνης μια φτηνή που βρηκα! 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mickie είπε:

Κορίτσια καμπύλη ζαχάρου κάνατε;;; Γιατί εμένα μου την έγραψε ήδη για να την έχω στη β επιπέδου να την δει γιατί μετά θα κάνω πάλι κάνα μήνα αλλά μου φαίνεται νωρίς. 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mickie είπε:

Κατάλαβα,οπότε θα σας γράψω πολλά...χαχα

Κάνω ενέσεις ivor τις οποίες μου είπε να τις σταματήσω σε 2 εβδομάδες και περιμένω πως κ πως γιατί πλέον που έσφιξε η κοιλίτσα με ταλαιπωρούν πολύ;; Εσείς τι παίρνεται από φάρμακα κ βιταμίνες;;

εγω καμπύλη δν έχω κανει ακομα μετα την β επιπέδου στις 24 βδ μου ειπε αν θυμαμαι σωστα… παιρνω σιδηρο, ασβέστιο και τις μισες μερες τις βδομάδας πολυβιταμίνες που επαιρνα κ πριν μείνω εγκυος για το φολικο…εσυ;;; οι ενέσεις αυτες είναι αντιπηκτικές ;;; συγνωμη δεν έχω ιδεα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mickie είπε:

Κατάλαβα,οπότε θα σας γράψω πολλά...χαχα

Κάνω ενέσεις ivor τις οποίες μου είπε να τις σταματήσω σε 2 εβδομάδες και περιμένω πως κ πως γιατί πλέον που έσφιξε η κοιλίτσα με ταλαιπωρούν πολύ;; Εσείς τι παίρνεται από φάρμακα κ βιταμίνες;;

Εγώ παίρνω από πριν μείνω έγκυος τα iofolen τα preconception τα οποία και συνεχίζω μέχρι τώρα και έχει κάνα μήνα περίπου που ξεκίνησα και μαγνήσιο! Είμαι σχεδόν 22 εβδομάδων εγώ😊

Οι ενέσεις αυτές για τί είναι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mickie είπε:

Κατάλαβα,οπότε θα σας γράψω πολλά...χαχα

Κάνω ενέσεις ivor τις οποίες μου είπε να τις σταματήσω σε 2 εβδομάδες και περιμένω πως κ πως γιατί πλέον που έσφιξε η κοιλίτσα με ταλαιπωρούν πολύ;; Εσείς τι παίρνεται από φάρμακα κ βιταμίνες;;

Με το καλό κ το δεύτερο αγοράκι! 🩵🩵🩵
εγώ έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών , ένα αγοράκι 2.5 ετών κ τώρα περιμένω πάλι αγοράκι 🤰🏼

Εμένα καμπύλη μου είπε ο γιατρός θα κανονισουμε ημερομηνία  τώρα Δευτέρα που θα πάω (μένω εξωτερικό εδώ λειτουργούν αλλιώς τα πράγματα, όλες τις αιμοληψίες μου τις κάνουν στο ιατρείο δεν πάω σε μικροβιολογικό άρα αναμένω να δω που θα κάνω κ την καμπύλη και πως 😬, την σιχαίνομαι αυτήν την εξέταση κάθε φορά 🙅‍♀️

από φάρμακα μόνο σίδηρο παίρνω που έπεσε στις εξετάσεις 

κ θα ξανά ξεκινήσω μαγνήσιο γιατί έχω πάρα πάρα πολλές συσπάσεις. 
 

καλό είναι γενικά να κάνεις εξετάσεις για ό,τι συμπληρώματα/ φάρμακα παίρνεις για να δεις κ που έχεις έλλειψη σε συννενόηση με το γιατρό σου φυσικά 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η elenitsa2. είπε:

με το καλο το αγοράκι σας!!🩵 έχουμε πολλα αγορια στην ομαδούλα μας !❤️ 

ισως να ήταν κ ιδεα μου… ομως άλλαξα αυτοκίνητο με τον αντρα μου κ πηρα το δικο του που είναι αυτόματο για να μην με ζορίζει καθόλου έχω παρει κ ζώνη εγκυμοσύνης μια φτηνή που βρηκα! 

εγω καμπύλη δν έχω κανει ακομα μετα την β επιπέδου στις 24 βδ μου ειπε αν θυμαμαι σωστα… παιρνω σιδηρο, ασβέστιο και τις μισες μερες τις βδομάδας πολυβιταμίνες που επαιρνα κ πριν μείνω εγκυος για το φολικο…εσυ;;; οι ενέσεις αυτες είναι αντιπηκτικές ;;; συγνωμη δεν έχω ιδεα! 

Ναι αντιπηκτικες είναι! Τις κάνω απ' όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος! Κ τους 3 πρώτους μήνες έπαιρνα κ κορτιζόνη που ευτυχώς μου την έκοψε πχια !!

Εγώ παίρνω σίδηρο ασβέστιο μαγνήσιο γιατί κάνω κάτι μικρό ταχυκαρδίες κ την πολύ βιταμίνη κάθε μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Με το καλό κ το δεύτερο αγοράκι! 🩵🩵🩵
εγώ έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών , ένα αγοράκι 2.5 ετών κ τώρα περιμένω πάλι αγοράκι 🤰🏼

Εμένα καμπύλη μου είπε ο γιατρός θα κανονισουμε ημερομηνία  τώρα Δευτέρα που θα πάω (μένω εξωτερικό εδώ λειτουργούν αλλιώς τα πράγματα, όλες τις αιμοληψίες μου τις κάνουν στο ιατρείο δεν πάω σε μικροβιολογικό άρα αναμένω να δω που θα κάνω κ την καμπύλη και πως 😬, την σιχαίνομαι αυτήν την εξέταση κάθε φορά 🙅‍♀️

από φάρμακα μόνο σίδηρο παίρνω που έπεσε στις εξετάσεις 

κ θα ξανά ξεκινήσω μαγνήσιο γιατί έχω πάρα πάρα πολλές συσπάσεις. 
 

καλό είναι γενικά να κάνεις εξετάσεις για ό,τι συμπληρώματα/ φάρμακα παίρνεις για να δεις κ που έχεις έλλειψη σε συννενόηση με το γιατρό σου φυσικά 😊 

Ωωω με το καλό το τρίτο!!!!!!! Εμένα μου φαίνεται νωρίς να κάνω τώρα την καμπύλη. Θα ναι τότε στην22η εβδομάδα. Δεν ξέρω.. 

Κ εμένα σίδηρο γιατί είχα 34 αιματοκρίτη την τελευταία φορά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Με το καλό κ το δεύτερο αγοράκι! 🩵🩵🩵
εγώ έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών , ένα αγοράκι 2.5 ετών κ τώρα περιμένω πάλι αγοράκι 🤰🏼

Εμένα καμπύλη μου είπε ο γιατρός θα κανονισουμε ημερομηνία  τώρα Δευτέρα που θα πάω (μένω εξωτερικό εδώ λειτουργούν αλλιώς τα πράγματα, όλες τις αιμοληψίες μου τις κάνουν στο ιατρείο δεν πάω σε μικροβιολογικό άρα αναμένω να δω που θα κάνω κ την καμπύλη και πως 😬, την σιχαίνομαι αυτήν την εξέταση κάθε φορά 🙅‍♀️

από φάρμακα μόνο σίδηρο παίρνω που έπεσε στις εξετάσεις 

κ θα ξανά ξεκινήσω μαγνήσιο γιατί έχω πάρα πάρα πολλές συσπάσεις. 
 

καλό είναι γενικά να κάνεις εξετάσεις για ό,τι συμπληρώματα/ φάρμακα παίρνεις για να δεις κ που έχεις έλλειψη σε συννενόηση με το γιατρό σου φυσικά 😊 

Χρύσα μου όταν λες ότι έχεις συσπάσεις έχεις και πόνους ή μόνο αυτά τα πετρώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Annoula1995 είπε:

Χρύσα μου όταν λες ότι έχεις συσπάσεις έχεις και πόνους ή μόνο αυτά τα πετρώματα;

Και τα δύο , εξαρτάται κάθε φορά. Δεν σημαίνει κάτι αρνητικό (είτε νιώθεις είτε όχι τις συσπάσεις)  γιατί με κάθε εγκυμοσύνη/ τοκετός είναι πιο αισθητές ακριβώς λόγω της προηγούμενης εμπειρίας τοκετού. 😊 


Βέβαια οι συνεχόμενες συσπάσεις (με διάρκεια) που αλλοιώνουν τον τράχηλο είναι πρόβλημα. (Υπάρχουν κ εκεί πολλές κ διαφορετικές προσεγγίσεις  σε περίπτωση παθολογίας) 

Ο γιατρός χορηγεί απλά μαγνήσιο αν κρίνει ότι είναι απαραίτητο όταν δεν υπάρχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα. 
Κάθε περίπτωση διαφορετική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/10/2024 at 2:15 ΜΜ, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μάλλον θα τα έχουμε αυτά για το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης. Άλλοτε λιγότερα και άλλοτε πιο πολλά. 

Σήμερα και εμένα είναι περιορισμένα τα υγρά ευτυχώς και δεν έχω νιώσει κάτι από τα χθεσινά έως τώρα. 

Λευκη μου καλησπερα!

παντως κι εγω εχω αυξημενα υγρα στο εσωρουχο κ το ειπαστ γιατρο (μηπως χρειαζοταν ν κανω καποια εξεταση ισως κ ηταν δειγμα τα υγρα για κατι) κ μου ειπε οτι ειναι αναμενομενο...

Επισης εχω αρκετα αερια δυστυχως απο τωρα...

Ασε π μια μερα φταρνιστηκα κ μου εφυγαν λιγα ουρα.... ενιωσα πολυ ασχημα κ απορω αν γινεται απ τωρα αυτο, τι θ γινει τους επομενους μηνες;; 🤔😬🫣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/10/2024 at 4:31 ΜΜ, ο/η elenitsa2. είπε:

κοριτσια μου εσεις οδηγείτε ακομα κανονικα ; 

εμένα το αμαξι μου δεν είναι αυτόματο και μαλλον έχει αρχίσει να με ζορίζει στην οδήγηση…😓

Ελενιτσα μου κι εγω αμαξι με χειροκινητο λεβιε ταχυτητων  εχω κ μεχρι στιγμης δεν εχω καποια δυσκολια... αλλα νομιζω ειμαι κ καποιες εβδομαδες πισω συγκριτικα με εσας.. 19+1 ειμαι σμρ! ✌️😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/10/2024 at 11:00 ΜΜ, ο/η Mickie είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Καλώς σας βρήκα! Με το καλό όλες μας να κρατήσουμε τα μικρούλια μας στην αγκαλιά μας!!

Μόλις σας ανακάλυψα! Την Κυριακή κλείνω τις 20 εβδομάδες κ εγώ.. είναι το δεύτερο παιδάκι μου μετα πολύ κόπο κ 2 αποβολές ενδιάμεσα! 

 

Καλησπερα Μικυ!!!

Καλως ηρθες στην παρεα μας κ με το καλο να ερθει το 2ο παιδακι σας γερο στην αγκαλια σας!!🤗🙏🧿

Να χαιρεστε το παιδακι που ηδη εχετε!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνωρίζοντας τα κουκούνια μας 👶

@annitakianna  Β' επιπέδου 07/10 - ΠΗΤ 13/02 💙

@Xrisa95  Υπέρηχος 07/10 - Β' επιπέδου 08/10 - ΠΗΤ 15/02 💙

@Antonia2 Υπέρηχος 07/10 - Β' επιπέδου 17/10 - ΠΗΤ 01/03 💗💗

@Annoula1995 Β' επιπέδου 08/10 - ΠΗΤ 10/02 💙

@elenitsa2.  Β' επιπέδου 10/10 - ΠΗΤ 13/02 💙

@ΛΕΥΚΗ Β' επιπέδου 14/10 - ΠΗΤ 11/02

@Elenaki_ Υπερηχος 23/10 - ΠΗΤ 04/02 💗

@Mickie Β επιπέδου 01/11 - ΠΗΤ 24/02 💙

@Emma1 Υπερηχος ; - ΠΗΤ 01/03

@giogo Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 13/02

@Mboo ΠΗΤ 03/02

@Ria_ ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/10/2024 at 11:23 ΜΜ, ο/η Mickie είπε:

Κορίτσια καμπύλη ζαχάρου κάνατε;;; Γιατί εμένα μου την έγραψε ήδη για να την έχω στη β επιπέδου να την δει γιατί μετά θα κάνω πάλι κάνα μήνα αλλά μου φαίνεται νωρίς. 

Εγω κοριτσι μου αυριο εχω γιατρο κ εχει ν με δει σχεδον 1 μηνα λογω του οτι μπηκα στο 2ο 3μηνο. 

Πιστευω θ μου τη γραψει αυριο.. θ τον ρωτησω παντως! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/10/2024 at 11:26 ΜΜ, ο/η Mickie είπε:

Κατάλαβα,οπότε θα σας γράψω πολλά...χαχα

Κάνω ενέσεις ivor τις οποίες μου είπε να τις σταματήσω σε 2 εβδομάδες και περιμένω πως κ πως γιατί πλέον που έσφιξε η κοιλίτσα με ταλαιπωρούν πολύ;; Εσείς τι παίρνεται από φάρμακα κ βιταμίνες;;

Κοριτσι μου εγω στην αρχη επαιρνα πολλα φαρμακα γτ εκανα εξωσωματικη.. προγεστερονη, αντιπηκτικες, σαλοσπιρ, φυλλικο, κορτιζονη.. σταδιακα τα μειωσα κ πλεον παιρνω μονο μια πολυβιταμινη (pregnacare) κ gynotardyferon γτ στις τελευταιες εξετασεις ο αιματοκριτης ηταν 32..

Περιμενω διδυμα κοριτσακια 🎀🎀 κ ειναι τα πρωτα μας παιδακια.. 🙏🧿🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου αυριο μεγαλη μερα!!!!

@annitakianna με το καλο η β επιπεδου!!! 🧿🧿🧿🌻🤩💙🙏 θα περιμενουμε με αγωνια τα νεα σου!!! Τι ωρα θ πας;;

@Xrisa95 αυριο εχουμε κ οι 2 υπερηχο!!! Με το καλο ολα!!!💙💙💙🙏🧿😍 να μας γραψεις οποτε μπορεις!!!

Εγω κοριτσια 8 το βραδυ εχω υπερηχο!! Αργουτσικα αυριο... ευτυχως η τελευταια εβδομαδα δν καταλαβα πως περασε με τοσο τρεξιμο π ειχα.. κ στο γραφειο κ μετα ολο καποια επισκεψη, γενεθλια, δουλιτσες... αντε ν παμε ν τις δουμε κ να ειναι ολα καλα.🙏🧿

Την Πεμπτη ενιωσα κ την πρωτη κλωτσιτσα!!!! 🫠🫠🫠🫠🥰🥰🥰🥰💞💞💞💞💞 λιωνωωωω... ολο το σκ τις νιωθω σε διαφορες στιγμες (κατα βαση οταν ξαπλωνω)

Τι ευτυχια ειναι αυτη!!! 🥹🥹 εχουμε τρελαθει μ τον αντρα μου!! Μοναδικο συναισθημα!!! 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Ελενιτσα μου κι εγω αμαξι με χειροκινητο λεβιε ταχυτητων  εχω κ μεχρι στιγμης δεν εχω καποια δυσκολια... αλλα νομιζω ειμαι κ καποιες εβδομαδες πισω συγκριτικα με εσας.. 19+1 ειμαι σμρ! ✌️😊

αντωνία μου εν τέλη με πίεζε 2-3 μερες άλλαξα με τον άντρα μου αλλά επειδή το αγαπω το αμαξάκι μου και είναι μικρο βολικό το πηρα πισω☺️ και δεν με έχει ενοχλήσει… σκεφτηκα μήπως με πίεζε το μωρακι εκεινεσ τις μερες και γιαυτο ένιωθα ετσι…φοβαμαι μην το πιέζω γενικα ομως… έχει και παντου λακούβες η κατάσταση των δρόμων της αθήνας έχει ξεφυγει εντελώς 🫠😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
    • Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε αυτό το σωματείο αναφέρουν ότι δεν πληρώνεις τπτ ; εγώ όπου και αν έχω ψάξει όλοι μου λένε από 3000ευρω και 
    • αχχχ τι ωραια που τις ενιωσεσσς!!!!🩷🩷🩷🩷🩷 είναι φανταστικό, απερίγραπτο συναίσθημα🥰  από όταν άρχισα να τον νιωθω έχει φυγει ένα τεραστιο μερος του άγχους μου🩵🩷🧿 με το καλο αυριο να τις δείτε τις κοριτσαρες σας !!!!🩷🩷🧿
    • αντωνία μου εν τέλη με πίεζε 2-3 μερες άλλαξα με τον άντρα μου αλλά επειδή το αγαπω το αμαξάκι μου και είναι μικρο βολικό το πηρα πισω☺️ και δεν με έχει ενοχλήσει… σκεφτηκα μήπως με πίεζε το μωρακι εκεινεσ τις μερες και γιαυτο ένιωθα ετσι…φοβαμαι μην το πιέζω γενικα ομως… έχει και παντου λακούβες η κατάσταση των δρόμων της αθήνας έχει ξεφυγει εντελώς 🫠😔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...