Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι στο topic σας κορίτσια μου..

Χρύσα μου ήθελα απλά να σε ευχαριστήσω για όλες αυτές τις πληροφορίες που παρέχεις απλόχερα.. προσωπικά με έχεις βοηθήσει τόσο πολύ!! Μέσα από το vresmaia βρήκα ένα κέντρο δίπλα μου και το οποίο έχει πολλά να προσφέρει από όσα με ενδιαφέρουν.. δεν μπορώ να σε ευχαριστώ αρκετά..! Να σε έχει καλά και εσένα και τα παιδάκια σου!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σ ευχαριστωωωωω ❤️❤️❤️❤️ κ εσύ να είσαι καλά κ δυνατή κ με το καλό να πάρεις αγκαλιά το ζουζουνακι σου❤️❤️❤️❤️ 

όπως με βοήθησαν κ εμένα έτσι μου αρέσει παρά πολύ να δίνω κ εγώ με τη σειρά μου τις πληροφορίες κ τη βοήθεια σε άλλους! Μόνο έτσι υπάρχει ελπίδα σ αυτό το σύστημα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Annoula1995 είπε:

Τι καλά!!!🫶πότε βάλατε τη β επιπέδου??...κι εμένα είναι χαμηλός και με ανησυχεί κ ρώτησα τη γιατρό και Μ πε ότι συνήθως ανεβαίνει καθώς προχωράει η εγκυμοσύνη και ακόμα δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθούμε με τον πλακουντα...ας ελπίσουμε ότι θα ανέβει κ σε μας😉😌

Κορίτσι μου λογικά θα ανέβει!! Στην αδερφή μου στον 5ο ανέβηκε οπότε περιμένουμε και ελπίζουμε 🥰 αφού δεν ανησυχεί η γιατρός σου τότε όλα καλά ειναι

Μου είπε από τις 26-9 έως τις 24-10 να την κάνω την εξέταση!! Ε κάπου αρχές Οκτωβρίου λέω να την κάνω!! Έχω ακόμα 1 μήνα μπροστά μου.. ελπίζω να περάσει γρήγορα 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου λογικά θα ανέβει!! Στην αδερφή μου στον 5ο ανέβηκε οπότε περιμένουμε και ελπίζουμε 🥰 αφού δεν ανησυχεί η γιατρός σου τότε όλα καλά ειναι

Μου είπε από τις 26-9 έως τις 24-10 να την κάνω την εξέταση!! Ε κάπου αρχές Οκτωβρίου λέω να την κάνω!! Έχω ακόμα 1 μήνα μπροστά μου.. ελπίζω να περάσει γρήγορα 😁 

Πραγματικα συνέχεια αυτό εύχομαι να περάσει γρήγορα ο καιρός...αλλά όσο το σκεφτόμαστε τόσο πιο αργά περνάει😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνήθως ανεβαίνει ο πλακούντας έστω κ τελευταία στιγμή 😊 τώρα ούτως η άλλως είναι ακόμα νωρίς μην αγχώνεστε ❤️

κ εγώ στην δεύτερη εγκυμοσύνη τον είχα χαμηλά αλλά στην β επιπέδου είδαμε είχε ανεβεί λίγο κ μετά σιγά σιγά ανέβηκε κ δεν μας απασχόλησε ξανά. Εγώ το είχα ξεχάσει κιόλας 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/9/2024 at 2:49 ΜΜ, ο/η annitakianna είπε:

Αχ το ελπίζω να ανέβει!! Και η γιατρός δεν φάνηκε να ανησυχεί οπότε θα το δούμε πως θα πάει!! Μου είπε για β επιπέδου να την κάνω από τις 26-9 έως και 24-10 άρα φαντάζομαι οτι και εσυ θα την κάνεις περίπου σε εκείνες τις ημερομηνίες μιας και έχουμε την ίδια ημέρα Πητ 🩵 

Εσύ πως τα πας? Στις 18 έχεις τον υπέρηχο σωστά? Άντε λίγο έμεινε 

ναι και γω καπου τοτε θα την κανω… γύρω στις 10 οκτώβρη μ ειπε! είμαι καλύτερα δυστυχώς οι αναγούλες συνεχίζονται με λιγότερους εμετούς ομως ακομα δεν έχω βάλει γραμμάριο είμαι 1κιλο μείον μονο ευτυχως!! γενικα ο καιρός περνάει πολυ γρηγορα περιμενω μήπως μεγαλώσει λιγο η κοιλιτσα 😅🫶🏼

εσυ πως εισαι ; θα σας ξαναδεί ο γιατρός πριν την β επιπέδου ;; σε λιγο φτάνουμε στα μισα !🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η elenitsa2. είπε:

ναι και γω καπου τοτε θα την κανω… γύρω στις 10 οκτώβρη μ ειπε! είμαι καλύτερα δυστυχώς οι αναγούλες συνεχίζονται με λιγότερους εμετούς ομως ακομα δεν έχω βάλει γραμμάριο είμαι 1κιλο μείον μονο ευτυχως!! γενικα ο καιρός περνάει πολυ γρηγορα περιμενω μήπως μεγαλώσει λιγο η κοιλιτσα 😅🫶🏼

εσυ πως εισαι ; θα σας ξαναδεί ο γιατρός πριν την β επιπέδου ;; σε λιγο φτάνουμε στα μισα !🩵

Κορίτσι μου μπράβο σου που δεν έχεις βάλει κιλά!! Εγώ είμαι 5 κιλά πάνω αλλά όλα ήταν από τους προηγούμενους μήνες!! Αυτός ο μήνας ήταν ο μοναδικός που δεν έβαλα καθόλου!! Ελπίζω να συνεχίσω έτσι γιατί ξεκίνησα να περπατάω 4 Χιλ την ημέρα κάνω! Τι στο καλό θα κάψω καμία θερμίδα δε μπορεί! Όχι όχι δεν θα ξανά πάω στη γιατρό. Κατευθείαν την β επιπέδου θα κάνω! Ναι είναι απίστευτο ότι έχουμε κάνει τόσο δρόμο! Μου φαίνεται σαν ψέμα ακόμα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου άργησα  ν μπω! Μόλις κοίμισα το γιο μου κ πάω για την κόρη ☺️

όλα καλά πολύ μεγάλο πάλι θα μας βγει (όλα μεγάλα θα βγουν το έχω πάρει απόφαση πια 😂😂😂) ίσως το πιο μεγάλο κ από τα τρία απ ότι μου είπε ο γιατρός.  

ο γιατρός έχει κ 4d έγχρωμο άρα μας έδωσε κ από αυτό φωτό. 
Ζητησα σίδηρο γιατί δν τρέφομαι καλά 

σ ένα μήνα πάλι ραντεβού θα κλείσω κ για β επιπέδου εκείνος μου είπε δν χρειάζεται αλλά εγώ θα πάω όπως έκανα κ στα άλλα παιδιά. Ντόπλερ δεν θα κάνω αν δν είναι υπάρχει λόγος (δν είχα κάνει ούτε στο δεύτερο παιδί γατί δεν είναι υποχρεωτικό ούτε στην Ελλάδα το ντόπλερ. Στο πρώτο είχα κάνει γιατί είχα αντίσταση στις μητριαιες αρτηρίες) 

ο γιατρός έχει πολύ καλό υπέρηχο άρα θα δούμε από εκεί τις αρτηρίες όπως και στα άλλα ☺️ 

Φτάσαμε στα μισά κ δν το έχω πάρει χαμπάρι πραγματικά 🤷🏼‍♀️ 

εδώ επιτέλους έβγαλε κρύο (μέγιστη 13-14-15 βαθμούς ) 🥶🌧️💨🌬️ 

μ αρέσει γενικά που υπάρχουν κ οι 4 εποχές ☺️ είχαμε κ καλοκαίρι είχαμε κ το φθινοπωρο με 20αρια  (κ τώρα το 15 φθινόπωρο είναι γιατί το χειμώνα έχουμε μείον κ χιόνι) 

 

Γράψτε τα νέα σας κ εσείς κορίτσια ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή συνέχεια στις εγκυμοσύνες σας! Πήρε το μάτι μου που λέγατε για τον χαμηλό πλακούντα και αναρωτιέμαι μέχρι πότε έχετε ακούσει να ανεβαίνει, δλδ το τελευταία στιγμή που ανέφερες @Xrisa95;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου άργησα  ν μπω! Μόλις κοίμισα το γιο μου κ πάω για την κόρη ☺️

όλα καλά πολύ μεγάλο πάλι θα μας βγει (όλα μεγάλα θα βγουν το έχω πάρει απόφαση πια 😂😂😂) ίσως το πιο μεγάλο κ από τα τρία απ ότι μου είπε ο γιατρός.  

ο γιατρός έχει κ 4d έγχρωμο άρα μας έδωσε κ από αυτό φωτό. 
Ζητησα σίδηρο γιατί δν τρέφομαι καλά 

σ ένα μήνα πάλι ραντεβού θα κλείσω κ για β επιπέδου εκείνος μου είπε δν χρειάζεται αλλά εγώ θα πάω όπως έκανα κ στα άλλα παιδιά. Ντόπλερ δεν θα κάνω αν δν είναι υπάρχει λόγος (δν είχα κάνει ούτε στο δεύτερο παιδί γατί δεν είναι υποχρεωτικό ούτε στην Ελλάδα το ντόπλερ. Στο πρώτο είχα κάνει γιατί είχα αντίσταση στις μητριαιες αρτηρίες) 

ο γιατρός έχει πολύ καλό υπέρηχο άρα θα δούμε από εκεί τις αρτηρίες όπως και στα άλλα ☺️ 

Φτάσαμε στα μισά κ δν το έχω πάρει χαμπάρι πραγματικά 🤷🏼‍♀️ 

εδώ επιτέλους έβγαλε κρύο (μέγιστη 13-14-15 βαθμούς ) 🥶🌧️💨🌬️ 

μ αρέσει γενικά που υπάρχουν κ οι 4 εποχές ☺️ είχαμε κ καλοκαίρι είχαμε κ το φθινοπωρο με 20αρια  (κ τώρα το 15 φθινόπωρο είναι γιατί το χειμώνα έχουμε μείον κ χιόνι) 

 

Γράψτε τα νέα σας κ εσείς κορίτσια ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πάνε λοιπόν!! Λες να είναι το πιο μεγάλο? Πέφτουν μέσα αυτές οι μετρήσεις γενικά? Όσο για το 4D σε ζηλεύω απίστευτα μιας και εμείς ούτε στην β επιπέδου θα έχουμε 4D δυστυχώς 😭 .. και σε ζηλεύω και για το κρύο μιας και εδώ ακόμα η ζέστη καλά κρατεί και την σιχαίνομαι... Αντε να έρθει ο χειμώνας να κλειστουμε μέσα 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ti.Di. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή συνέχεια στις εγκυμοσύνες σας! Πήρε το μάτι μου που λέγατε για τον χαμηλό πλακούντα και αναρωτιέμαι μέχρι πότε έχετε ακούσει να ανεβαίνει, δλδ το τελευταία στιγμή που ανέφερες @Xrisa95;

Καλημέρα 😊

στην β επιπέδου εξετάζεται αναλυτικά η θέση του πλακούντα. Όσο μεγαλώνει η μήτρα τόσο στην πλειοψηφία των περιπτώσεων ανεβαίνει κ ο πλακούντας ( γενικά τα ποσοστά είναι της τάξεως του 80-90% άρα είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις που δν θα ανεβεί) 

θελουμε περίπου 3εκ απόσταση του πλακούντα από τον τράχηλο. Ακόμα κ στον 9ο μπορεί να ανεβεί. Είναι κάτι που ελέγχει ο γιατρός σε κάθε ραντεβού αν εντοπιστεί κάποιο θέμα (βέβαια μέχρι τότε παρατηρείται συνήθως μια σταδιακή μετακίνηση που προμηνύει ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα) 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πάνε λοιπόν!! Λες να είναι το πιο μεγάλο? Πέφτουν μέσα αυτές οι μετρήσεις γενικά? Όσο για το 4D σε ζηλεύω απίστευτα μιας και εμείς ούτε στην β επιπέδου θα έχουμε 4D δυστυχώς 😭 .. και σε ζηλεύω και για το κρύο μιας και εδώ ακόμα η ζέστη καλά κρατεί και την σιχαίνομαι... Αντε να έρθει ο χειμώνας να κλειστουμε μέσα 🥰

 

Γενικά υπάρχει μια απόκλιση στον υπέρηχο αλλά όσο πιο σύγχρονο το μηχάνημα τόσο καλύτερα (απόκλιση τύπου συν πλην 300γρ) για μένα δν είναι ιδιαίτερα σημαντική απόκλιση από την άποψη ότι φαίνεται αν ένα μωράκι θα γεννηθεί πχ 2.5 κιλάκια κ ένα μωράκι που θα γεννηθεί 3.5 κιλάκια 

εκτός του ότι δίνεται η καμπύλη αναμενόμενου βάρους στη β επιπέδου, οι μετρήσεις που κάνει ο γιατρος σε κάθε επίσκεψη σου δίνει μια ιδέα (ειδικά προς το τέλος είναι πιο ξεκάθαρο) κ αν υπάρχει ιστορικό με άλλα παιδάκια τότε υπάρχει κ σύγκριση στις μετρήσεις κ στον ρυθμό ανάπτυξης. 

ωστοσο το οτι ένα μωρό είναι μεγάλο δν σημαίνει ότι θα βγει κ πιο νωρίς (επειδή όταν ένα μωρό είναι μεγάλο αλλάζει η πητ στο μηχάνημα γ αυτό κ μετά την αυχενική κρατάμε την ημερομηνία της αυχενικής ως Πητ κ δν την ξανά αλλάζουμε) 

το βάρος είναι δλδ άσχετο της αλλαγής της Πητ κ άσχετο του τοκετού. 😊

αχ ναι Αννίτα μου επιτέλους κλειστήκαμε κ εμείς λίγο μέσα! Εννοείται βγάζω βόλτα τ παιδιά αλλά όχι 4-5 ωρες  όπως το καλοκαίρι κ εγώ δν νιώθω τόσο πτώμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα 😊

στην β επιπέδου εξετάζεται αναλυτικά η θέση του πλακούντα. Όσο μεγαλώνει η μήτρα τόσο στην πλειοψηφία των περιπτώσεων ανεβαίνει κ ο πλακούντας ( γενικά τα ποσοστά είναι της τάξεως του 80-90% άρα είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις που δν θα ανεβεί) 

θελουμε περίπου 3εκ απόσταση του πλακούντα από τον τράχηλο. Ακόμα κ στον 9ο μπορεί να ανεβεί. Είναι κάτι που ελέγχει ο γιατρός σε κάθε ραντεβού αν εντοπιστεί κάποιο θέμα (βέβαια μέχρι τότε παρατηρείται συνήθως μια σταδιακή μετακίνηση που προμηνύει ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα) 😊

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, έχεις ακούσει να ανεβαίνει και στον 9ο? Αισιόδοξο αυτό, έχω κάνει και την β επιπέδου που έδειξε 1.5 εκατοστό από τον τράχηλο, τώρα είμαι 30η εβδομάδα αλλά πάλι ήταν χαμηλά. Δεν με ενοχλεί, όπως είπα και στον γιατρό, να κάνω καισαρική, το μωρό να είναι καλά, απλά αναρωτιέμαι αν έχω πιθανότητες για φυσιολογικό τοκετό. Είχα ρωτήσει τον γυναικολόγο μιας φίλης που πήγαμε μαζί στο ραντεβού της και μου είπε ότι δεν θα ανέβει πολύ, αλλά μετά ξέχασα να ρωτήσω και τον δικό μου. Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας όσες έχετε και με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ti.Di. είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, έχεις ακούσει να ανεβαίνει και στον 9ο? Αισιόδοξο αυτό, έχω κάνει και την β επιπέδου που έδειξε 1.5 εκατοστό από τον τράχηλο, τώρα είμαι 30η εβδομάδα αλλά πάλι ήταν χαμηλά. Δεν με ενοχλεί, όπως είπα και στον γιατρό, να κάνω καισαρική, το μωρό να είναι καλά, απλά αναρωτιέμαι αν έχω πιθανότητες για φυσιολογικό τοκετό. Είχα ρωτήσει τον γυναικολόγο μιας φίλης που πήγαμε μαζί στο ραντεβού της και μου είπε ότι δεν θα ανέβει πολύ, αλλά μετά ξέχασα να ρωτήσω και τον δικό μου. Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας όσες έχετε και με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια! 

Γενικά οι γιατροί για να είναι πιο ρεαλιστικοί όπως είπα θέλουν να βλέπουν μια σταδιακή μετακίνηση όσο προχωράει ο καιρός 

πάντως είσαι στο 1.5 δεν αποκλείεται να ανεβεί κι άλλο (έχεις ακόμα δρόμο) 

απο εκεί κ πέρα εξαρτάται τον γιατρό στα πόσα εκατοστά ακριβώς θα σου προτείνει φυσιολογικό ή καισαρική. 😊

με το καλό κ σε σένα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία νέα @Xrisa95 μου και τι ωραια τεχνολογία!!!Εδώ εμείς ακόμη βασανιζόμαστε από τη ζέστη,είναι η πρώτη χρονιά που δεν αντέχω το καλοκαίρι για ευνόητους λόγους!!

Εγώ έχω σε 2 μέρες υπέρηχο κι ανυπομονώ,εδώ και 2-3 μέρες νιώθω κάτι ενοχλήσεις χαμηλά στο πλάι είναι σαν σκουντήγματα αλλά δε το λες κι ευχάριστο!

Μπορεί να είναι το μωρό?

Μέχρι πριν λίγες μέρες το ένιωθα σαν γαργαλητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenaki_ είπε:

Τι ωραία νέα @Xrisa95 μου και τι ωραια τεχνολογία!!!Εδώ εμείς ακόμη βασανιζόμαστε από τη ζέστη,είναι η πρώτη χρονιά που δεν αντέχω το καλοκαίρι για ευνόητους λόγους!!

Εγώ έχω σε 2 μέρες υπέρηχο κι ανυπομονώ,εδώ και 2-3 μέρες νιώθω κάτι ενοχλήσεις χαμηλά στο πλάι είναι σαν σκουντήγματα αλλά δε το λες κι ευχάριστο!

Μπορεί να είναι το μωρό?

Μέχρι πριν λίγες μέρες το ένιωθα σαν γαργαλητο.

Γεια σου Ελενακι με το καλό η επίσκεψη στο γιατρό ❤️❤️❤️

τίποτα δν είναι οι 2 μέρες, μια ανάσα μόνο! 😌

όταν λες δν είναι ευχάριστο εννοείς σε πονάει; Συνήθως όταν είναι έτσι κάπως οξύς ο πόνος κτλ μάλλον είναι το εντερικές ενοχλήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2024 at 3:48 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Χρυσα μου πεταγομαι κι εγω γιατί πήρα κι εγω σερπαφαρ για 2 μηνες μηπως μας βοηθησει πριν την εξωσωματικη..

1 φορα το Δεκεμβριο οπου προσπαθησαμε με δικες μας επαφες για το θαυμα μας και 1 φορα τον Ιανουαριο οπου καναμε σπερματεγχυση (γτ τη χρειαζομασταν ετσι κι αλλιως για το φακελο της Επιτροπής εξωσωματικης..) σ εμας δυστυχως δεν ειχε αποτελεσμα...

απο εκει και περα δεν ξαναπηρα γτ ηθελα ο οργανισμός μου να ηρεμησει μιας και συντομα θα έκανα διεγερση για την ivf..

αυτο που ειχα διαβασει ειναι ότι επιτρεπεται έως 3 μηνες συνεχομενα... γτ μετα αυξανεται ο κινδυνος για καρκινο ωοθηκων... ο γιατρος βεβαια (ουτε απ εξω δεν θελω να περναω απλα πηγαμε σε αυτον γτ συνεργαζοταν με πιο οικονομικα ιδιωτικα μαιευτηρια και χρεωνε τη σπερματεγχυση τα μισα χρηματα απο τον δικο μου [δεν την πιστευαμε σαν διαδικασια και για την επιτροπη την καναμε οπως ειπα και πιο πανω]) μου ειπε οτι μπορω μεχρι 6 μηνες σερι να τα παρω... μπορει και να ειναι ετσι αλλα δεν μ αρεσει να αυξανω το ρισκο και ειδικα οταν αφορα την υγεια...

ευχομαι η αδερφη σου να πιασει συντομα παιδακι και να ζησει ολο αυτο το μαγικο ταξιδι που ζουμε τους τελευταιους μηνες εμεις!!!🥰❤️🙏🧿

 

Κορίτσι μου τώρα είδα αυτό το μνμ! Έκανα πίσω πίσω να δω μήπως μας έχει γράψει κάποιο Κορίτσι που είναι δοκιμαστικό μέλος ☺️

σ ευχαριστώ για την κατάθεση της εμπειρίας σου! Εγώ εδώ δν έχω ιδέα πόσους μήνες σερί τα δίνουν (4 είναι σίγουρα). Ας κάνουν ότι επιθυμούν καλύτερα σαν ζευγάρι (εγώ αυτό που της ευχήθηκα είναι να έρθει όταν είναι για να μείνει, γιατί παρότι εγώ δν έχω κάποια αποβολή μέσα από το φόρουμ κ τις ομάδες έχω συναισθανθεί τις γυναίκες που έχουν βιώσει απώλεια άρα καλύτερα της είπα να αργήσει αλλά να έρθει για να μείνει παρά να βιώσει κάποια απώλεια) 🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Γεια σου Ελενακι με το καλό η επίσκεψη στο γιατρό ❤️❤️❤️

τίποτα δν είναι οι 2 μέρες, μια ανάσα μόνο! 😌

όταν λες δν είναι ευχάριστο εννοείς σε πονάει; Συνήθως όταν είναι έτσι κάπως οξύς ο πόνος κτλ μάλλον είναι το εντερικές ενοχλήσεις. 

Δεν είναι οξύς πόνος είναι σαν έντονη στιγμιαία ενόχληση!!Σ'εχουμε κάνει γιατρό της παρέας!!!Εγώ 1-2 ρουχαλακια έχω πάρει μόνο κι έχουν αρχίσει να μου δίνουν διάφορα.Περιπιυ Νοέμβρη λέω να ψωνίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/9/2024 at 10:41 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου άργησα  ν μπω! Μόλις κοίμισα το γιο μου κ πάω για την κόρη ☺️

όλα καλά πολύ μεγάλο πάλι θα μας βγει (όλα μεγάλα θα βγουν το έχω πάρει απόφαση πια 😂😂😂) ίσως το πιο μεγάλο κ από τα τρία απ ότι μου είπε ο γιατρός.  

ο γιατρός έχει κ 4d έγχρωμο άρα μας έδωσε κ από αυτό φωτό. 
Ζητησα σίδηρο γιατί δν τρέφομαι καλά 

σ ένα μήνα πάλι ραντεβού θα κλείσω κ για β επιπέδου εκείνος μου είπε δν χρειάζεται αλλά εγώ θα πάω όπως έκανα κ στα άλλα παιδιά. Ντόπλερ δεν θα κάνω αν δν είναι υπάρχει λόγος (δν είχα κάνει ούτε στο δεύτερο παιδί γατί δεν είναι υποχρεωτικό ούτε στην Ελλάδα το ντόπλερ. Στο πρώτο είχα κάνει γιατί είχα αντίσταση στις μητριαιες αρτηρίες) 

ο γιατρός έχει πολύ καλό υπέρηχο άρα θα δούμε από εκεί τις αρτηρίες όπως και στα άλλα ☺️ 

Φτάσαμε στα μισά κ δν το έχω πάρει χαμπάρι πραγματικά 🤷🏼‍♀️ 

εδώ επιτέλους έβγαλε κρύο (μέγιστη 13-14-15 βαθμούς ) 🥶🌧️💨🌬️ 

μ αρέσει γενικά που υπάρχουν κ οι 4 εποχές ☺️ είχαμε κ καλοκαίρι είχαμε κ το φθινοπωρο με 20αρια  (κ τώρα το 15 φθινόπωρο είναι γιατί το χειμώνα έχουμε μείον κ χιόνι) 

 

Γράψτε τα νέα σας κ εσείς κορίτσια ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 

τελεια νέα χρυσά μου!❤️❤️

τα αλλά σου μωράκια ποσο είχαν βγει ;; θυμαμαι είχες πει κάποια στιγμή αλλά αυτή τη στιγμή μου διαφεύγει.. 

την β επιπέδου ο γιατρός σου πρότεινε να μην την κανεις επειδή εχει ο ίδιος πολυ καλα μηχανήματα ;;;

πολυ ζηλεύουμε που εκει έχετε ολες τις εποχές 😍🤗 εμεις εδω όλο τον χρονο μια εποχή έχουμε !🤣😭

εγω έχω 3 μερες που νιωθω γουργούριτα όταν είμαι ηρεμη ξαπλωμένη και αναρωτιέμαι αν είναι το μωρακι παντως με το έντερο δεν μοιάζει καθόλου! ανυπομονώ να ξαναπαμε κ μεις γιατρο την άλλη βδομαδα!🩵❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenaki_ είπε:

Δεν είναι οξύς πόνος είναι σαν έντονη στιγμιαία ενόχληση!!Σ'εχουμε κάνει γιατρό της παρέας!!!Εγώ 1-2 ρουχαλακια έχω πάρει μόνο κι έχουν αρχίσει να μου δίνουν διάφορα.Περιπιυ Νοέμβρη λέω να ψωνίσω!

κοριτσι μου ισως να είναι και η μήτρα ή οι μυεις που κανουν στρετς και προσπαθούν να ανοιξουν για να γινει χώρος! εγω πριν 2 εβδομάδες είχα πολλες στιγμιαίες ενοχλήσεις και καταλαβα ότι εν τέλη ήταν από τους μυεις μ γιατι με χτύπαγε και στο ποδι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Κορίτσια έχετε στο μυαλό σας πότε θα αρχίσετε τις αγορες; Θα σας δώσουν πράγματα ή θα χρειαστεί να τα παρετε όλα καινούργια; 😊☺️😅

 

αχ ανυπομωνω να ξεκινήσουν τα ψωνια !!!😍🤗☺️

ακομα συγκρατιέμαι όσο μπορω μονο 1-2 φορμάκια έχουμε παρει και αυτά εντελώς τυχαια. θελω σίγουρα να αγοράσω καινούργια ρουχαλάκια μιας και είναι το πρωτο μας μωρακι!!

έχουμε τα βασικα κούνια, λίκνο, καρότσια, ριλαξ, πάρκοκρεβατο οποτε δεν θα ξοδευτω να παρω καινούργια αφού είναι σε άριστη κατάσταση. θα πάρουμε οπωσδήποτε καινουργιο καθισματάκι αμαξιού (έχω βάλει στο ματι το καινουργιο της maxi cosi το ειδα στη λαπεν και μου άρεσαν οι προδιαγραφές του και ο σχεδιασμός του, είναι από τα καινούργια που με ένα κουμπι ξαπλώνουν και μπορείς να αφήνεις το μωρακι για περισσότερη ωρα μέσα σε αυτο !).

τωρα από ρουχαλάκια περιμενω να δω τι θα μας δώσουν (γενικα είμαστε κοριτσοοικογενεια παντως οποτε δεν έχουμε και πολλα αγοριστικα!😅) και σκεφτομαι σιγα σιγα να αρχίσω να παιρνω… λιγο με τς νούμερα διχάζομαι γιατι δεν ξερω αν θα πρέπει να αγοράσω περισσότερα 56 εκ ή να πάω κατευθείαν στα 62 εκ;; δεν ξερω εσυ θα μπορείς σίγουρα να μας βοηθήσεις σε αυτο!

γενικα από όσα έχω δει μαλλον θα κανω τις περισσότερες αγορές από h&m μιας κ ονλαιν έχουν τεραστια ποικιλία, πολυ καλές τιμές  και τα περισσότερα είναι ή 95% ή 100% οργανικό βαμβάκι 

εσυ χρυσά μου φαντάζομαι θα εχεις τα παντα και ρουχαλάκια μιας και μας εχεις πει ότι το αγοράκι σου είναι μωρακι μαρτίου!🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! @Xrisa95 κορίτσι μου αυτός ο καιρός είναι ο αγαπημένος μου!! Θέλω φθινόπωρο για πάντα 😁 αλλά στην Ελλάδα έχουμε καλοκαίρι για πάντα!!

@Antonia2 κορίτσι μου σήμερα έχεις ραντεβού να δεις τα μωράκια σου σωστά? Φαντάζομαι το απόγευμα θα πας! Μη μας ξεχάσεις..

Όσο για της αγορές κορίτσια εγώ είμαι η τελευταία που έκανα παιδί οπότε από ρούχα θα έχω αρκετά αλλά δεν έχω τίποτα άλλο!! Καρότσι αυγό κρεβάτι όλα αυτά δεν θα τα έχω μιας και η αδελφή μου γεννάει το 3ο της τον επόμενο μήνα και η αδελφή του άντρα μου τα έχει σε άθλια κατάσταση 😅 οπότε θα πάμε για καινούργια! Εγώ εννοείται δεν έχω αγοράσει τίποτα γιατί είναι συγκεκριμένη αλλά η μάνα μου στη Γερμανία έχει πάρει ένα σωρό ρουχαλακια... Πάντως αυτό που σκέφτομαι να αγοράσω άμεσα είναι ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης για τον ύπνο γιατί έχω αρχίσει να δυσκολεύομαι!! Την τελευταία εβδομάδα η κοιλιά πετάχτηκε αρκετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...