Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα Αντωνία μου!
 

Κ μένα με βοηθούσε να πάω στην δουλειά στην πρώτη μου εγκυμοσύνη γιατί περνούσε η ώρα μου τώρα που έχω παιδάκια δν υπάρχει τέτοιο θέμα του πως να περάσω τον χρόνο μου 😂

για τον υπέρηχο κ εγώ έχω ξανά σε 2μιση εβδομάδες θα πάμε μαζί την αντίστροφη μέτρηση ❤️ σε νιώθουμε όλες εδώ πως περιμένεις πως κ πως ❤️ ειδικά εσυ που ξέρεις αν «έπιασαν» κ τα δυο ❤️

γεννησα το πρώτο τελευταία μέρα Αυγούστου είχα φάει όλη την ζέστη κυριολεκτικά κ έπρεπε να περπατάω κ 10χλμ την ημέρα να βοηθήσω στην εξάλειψη του τραχήλου. Στο δεύτερο γέννησα τελευταίες μέρες του Μαρτη καμία σχέση με την ζέστη του καλοκαιριού.

Γεια σου Χρυσα μου!!

Πω πωωω... κατακαλοκαιρο γεννηθηκε το 1ο παιδακι... πρεπει να ειναι πολυ ζορικο.. τλχ τωρα αν ολα πανε καλα, πρωτα ο θεος, θα γεννησουμε χειμωνα!!!🙏🤰

Στη Γερμανια μετακομισες ε; Αληθεια, εκει πως ειστε απο ζεστη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Γύρισα από την γιατρό!! Όλα καλά!! Έχουμε 135 παλμούς!! Είμαστε 6+6 με βάση τον υπέρηχο! 2 μέρες πίσω με βάση την τελευταία περίοδο 🤔 βέβαια αυτό δεν απασχόλησε καθόλου την γιατρό μου! Εμένα με ανησύχησε αλλά μόνο για λίγο μιας και τα βρήκε όλα τέλεια! Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα για όλες μας! Λοιπόν ποια έχει σειρά?? Η @Antonia2 είναι στις 11/7 .. @ΛΕΥΚΗ εσύ είσαι αυτήν τη βδομάδα σωστά?

Αννιτακι μου γλυκο χσιρομαι τοσο πολυ για εσας!!!!! Τι μοναδικη στιγμη!!!! Τι φανταστικο καρδιοχτυπι!!!💓💓

2 καρδιες που χτυπουν σε 1 σωμα!!!! 🥹💞

Με το καλο να συνεχισουν ολα τελεια!!! 🙏🙏🙏🙏🧿🧿🧿

Οσο γ τις μερες π λες, εχω διαβασει πολλα ποστ κοριτσιων με τετοιες αποκλισεις κ δν ειχαν θεμα... ολα θ πανε τελειαααα!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ για τα νέα σας!! Είναι πολύ όμορφες στιγμές🫠

Ναι εμείς έχουμε ραντεβού αυτή την Παρασκευή που θα έχουν βγει και τα αποτελέσματα των πρώτων μας εξετάσεων!!! Ανυπομονώ να δω το μπουμπούκι μου❤️🙏

Θ μετραμε τις μερες μαζι!!! Παρασκευουλα εσυ, μετα το σκ θ περασει γρηγορα (εχουμε φουλ γαμοβαφτισια κ σαββατο κ κυριακη) κ μετα τσακ τσακ εφτασε κ η Πεμπτουλα γ μενααα!!! 

Κ παει κ η Χρυσα!!

Μπορουμε ν κανουμε κ πινακακι μ τα επομενα ραντεβου τωρα π μαζευομαστε ωστε να ξερουμε ποτε εχουμε τις επισκεψεις μας στους γιατρους! Ε, τι λετε; 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/6/2024 at 11:28 ΜΜ, ο/η Mboo είπε:

Κορίτσια καλησπέρααα, κ εγω είμαι 8 εβδομάδων (ΠΗΤ 05/02) έχουμε ήδη κάνει 3 υπερήχους λόγω κάποιων καφέ υγρών που έχω παρατηρήσει 2-3 φορές, κάναμε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις, ακούσαμε και καρδούλα, αλλά είδε η γιατρός μια μικρή αποκόλληση (λογικά έτσι δικαιολογούνται και τα καφέ υγρά) τώρα παιρνω 1 utrogestan το πρωί και βάζω κολπικά την vasclor κάθε βράδυ. Η αλήθεια δεν έχω δει καθόλου αίμα τις τελευταίες 4-5 μέρες αλλά όσο να’ ναι αγχώνομαι…

Κοριτσι μου γεια σου!! 🌺

Καλως ηρθες στην παρεα μας κ ελπιζω να εισαι καλα κ να μην εχεις ξαναδει καφε.. η προγεστετονη σιγουρα βοηθαει αλλα λγκ σου ειπε κ ξεκουραση οσο γινεται... εργαζεσαι; μηπως να παρεις αναρρωτικη γ ν εισαι πιο ηρεμη κ ξεκουραστη;;

Στη γιατρο ποτε θα ξαναπας;;

Ευχομαι ν πανε ολα καλα γ ολες μας κ το ταξιδι μας να φτασει ως το τελος με γερα μωρα στην αγκαλια μας!!🙏🙏🙏🤰🤰🤰🤰💞💞💞🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Άντε λίγες μέρες έμειναν!! Τι εξετάσεις σας έβαλε? Μένα ούρων γενική αίματος και κάτι άλλες κυστική ίνωση τεστ δρεπανωσης κτλ αλλά αυτά τα έχω κάνει ήδη λόγο υπογονιμότητας!!

Ναι αυτά έβαλε και σε εμένα συν για τοξόπλασμα και μεταδιδόμενα νοσήματα. Το μόνο που δεν έκανα είναι η εξέταση της κυστικής ίνωσης γιατί εδώ που μένω κοστίζει αρκετά ακριβά και μου είπε πως θα μου πάρει ο ίδιος αίμα και θα το μεταφέρει στο νοσοκομείο της Αθήνας για την εξέταση αυτή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Γύρισα από την γιατρό!! Όλα καλά!! Έχουμε 135 παλμούς!! Είμαστε 6+6 με βάση τον υπέρηχο! 2 μέρες πίσω με βάση την τελευταία περίοδο 🤔 βέβαια αυτό δεν απασχόλησε καθόλου την γιατρό μου! Εμένα με ανησύχησε αλλά μόνο για λίγο μιας και τα βρήκε όλα τέλεια! Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα για όλες μας! Λοιπόν ποια έχει σειρά?? Η @Antonia2 είναι στις 11/7 .. @ΛΕΥΚΗ εσύ είσαι αυτήν τη βδομάδα σωστά?

Κορίτσι μου μην σε στεναχωρεί καθόλου εγω είμαι 1 ολόκληρη βδομαδα πίσω με βάση την περίοδο αλλά το ήξερα γιατί θετικό τεστ ωορρηξιας είχα 22 ημέρα του κύκλου μου

οι γιατροί μετράνε ότι εκανες ωορρηξία 14 ημέρα αν κανείς πχ 16 ημέρα ωορρηξία σε βγάζει πίσω 2 μερες καμία σημάδια δεν έχει η ανάπτυξη μας νοιάζει να μεγαλώνει το μωρο.. 

πολύ καλή οι παλμοί εγω 7 εβδ είχα 124 

με το καλοοοο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα!!! 😍

Τι κανετε;;

Να σας ρωτησω, εσεις από κρέμες προσωπου και σώματος αλλαξατε κατι τωρα που ειστε εγκυουλες;;

Όταν μου έδωσε ο γιατρος τις οδηγίες πριν την ετ, έγραφε να μην βαώ αρωμα τη μερα της ετ γτ είναι τοξικό για τα εμβρυα και θα επηρεάσει αρνητικά την όλη δαδικασία... και από τότε φοβαμαι να βάλω τις μέρες ημέρας και νυχτός που φορούσα καθώς και για το σώμα πήρα μια άλλη από το φαρμακείο.

εσείς μήπως γνωρίζετε τι ισχύει; αν πρέπει να αποφύγουμε κάποιο συστατικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!!! 😍

Τι κανετε;;

Να σας ρωτησω, εσεις από κρέμες προσωπου και σώματος αλλαξατε κατι τωρα που ειστε εγκυουλες;;

Όταν μου έδωσε ο γιατρος τις οδηγίες πριν την ετ, έγραφε να μην βαώ αρωμα τη μερα της ετ γτ είναι τοξικό για τα εμβρυα και θα επηρεάσει αρνητικά την όλη δαδικασία... και από τότε φοβαμαι να βάλω τις μέρες ημέρας και νυχτός που φορούσα καθώς και για το σώμα πήρα μια άλλη από το φαρμακείο.

εσείς μήπως γνωρίζετε τι ισχύει; αν πρέπει να αποφύγουμε κάποιο συστατικό;

 Καλημέραααα

Εγώ είχα ρωτήσει τον γιατρό μου στην πρώτη μας συνάντηση και μου είχε πει να κάνω κανονικά ότι έκανα. Κρέμες, αρώματα, νύχια κλπ. Βέβαια κάπου διάβασα πως οι κρέμες που χρησιμοποιούμε κατά την εγκυμοσύνη δεν πρέπει να περιέχουν ρετινόλη. 

Εγώ προσωπικά συνεχίζω κανονικά τις κρέμες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχει καμία αιμορραγία στην μύτη??? Από προχθές ματώνει συνεχώς και έχω καταρροή. ίσως είναι από την ζέστη και τα air cοndition αλλά είπα να ρωτήσω..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου μην σε στεναχωρεί καθόλου εγω είμαι 1 ολόκληρη βδομαδα πίσω με βάση την περίοδο αλλά το ήξερα γιατί θετικό τεστ ωορρηξιας είχα 22 ημέρα του κύκλου μου

οι γιατροί μετράνε ότι εκανες ωορρηξία 14 ημέρα αν κανείς πχ 16 ημέρα ωορρηξία σε βγάζει πίσω 2 μερες καμία σημάδια δεν έχει η ανάπτυξη μας νοιάζει να μεγαλώνει το μωρο.. 

πολύ καλή οι παλμοί εγω 7 εβδ είχα 124 

με το καλοοοο 😊

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ πάντα τόσο γλυκιά ♥️🥰🥰🥰 ναι και εγώ βρήκα καλούς του παλμούς του τουλάχιστον έτσι μου είπε η γιατρός!! Μακάρι για όλες μας να πάνε τέλεια τα πράγματα!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! @Antonia2 αχ πολύ μου αρέσει η ιδέα του πίνακα!! Όσο για τις κρέμες εγώ πάντα bepanthol χρησιμοποιούσα απλά το καλοκαίρι έβαζα και αντηλιακό της frezyderm!! Τίποτα από αυτά δεν είπε η γιατρός να σταματήσω οπότε θεωρώ ότι είναι οκ!! Μου είπε όχι βαμμένα νύχια όχι βαμμένα μαλλιά και όχι λέιζερ (με σκότωσε με αυτό) αυτά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια έχει καμία αιμορραγία στην μύτη??? Από προχθές ματώνει συνεχώς και έχω καταρροή. ίσως είναι από την ζέστη και τα air cοndition αλλά είπα να ρωτήσω..........

Κορίτσι μου όχι εγώ δεν έχω κάτι τέτοιο!! Έχεις πολύ αίμα? Η αλήθεια είναι ότι σαν να το έχω ξανά ακούσει να αυτό από άλλες κοπέλες αλλά καλύτερα να μιλήσεις και με τον γιατρό σου! Σίγουρα δεν είναι κάτι ανησυχητικό αλλά φαντάζομαι ότι σε ταλαιπωρεί αρκετά και είναι σπαστικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου όχι εγώ δεν έχω κάτι τέτοιο!! Έχεις πολύ αίμα? Η αλήθεια είναι ότι σαν να το έχω ξανά ακούσει να αυτό από άλλες κοπέλες αλλά καλύτερα να μιλήσεις και με τον γιατρό σου! Σίγουρα δεν είναι κάτι ανησυχητικό αλλά φαντάζομαι ότι σε ταλαιπωρεί αρκετά και είναι σπαστικό 

όχι δεν είναι πολύ. Απλά αρχίζει και τρέχει ξαφνικά και με εκνευρίζει ειδικά όταν έχω σχεδόν αποκοιμηθεί και πρέπει να σηκώνομαι. Σήμερα στην δουλειά είμαι συνεχώς με μια χαρτοπετσέτα σε ετοιμότητα🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σου Χρυσα μου!!

Πω πωωω... κατακαλοκαιρο γεννηθηκε το 1ο παιδακι... πρεπει να ειναι πολυ ζορικο.. τλχ τωρα αν ολα πανε καλα, πρωτα ο θεος, θα γεννησουμε χειμωνα!!!🙏🤰

Στη Γερμανια μετακομισες ε; Αληθεια, εκει πως ειστε απο ζεστη;;

Στην Γερμανία είμαι ναι. Είναι όλη η οικογένεια μου εδώ (η μαμά μου ο πατριός μου κ οι άλλες 4 αδερφές μου) εδώ  και 11 χρόνια ,κ εγώ πηγαινοερχόμουνα γενικά. Όπως καταλαβαίνεις δεν είναι κάτι «ξένο» για μένα. 
μ αρέσει παρά πολύ θα δυσκολευτώ να γυρίσω. Γενικά η Γερμανία σε σχέση με πριν 11 χρόνια που πρωτοηρθΑμε έχει εξελιχτεί γιατί έχει πλέον πολλούς μετανάστες. Βρίσκεις ταβέρνες  ελληνικές, καφετέριες, ζαχαροπλαστεία, μαγαζιά , κλαμπ όλα ελληνικά  κτλ κτλ δν λείπει κάτι εκτός από την θάλασσα. Αλλά έχουν τις λίμνες εδώ. Γενικά είναι πεντακάθαρα παντού, φροντίζουν τα πάντα, υπάρχει το αίσθημα της ασφάλειας κτλ κτλ 
το επίπεδο της ζωής είναι πολύ καλύτερο.  Συνειδητοποίησα  ότι κ μόνο το γεγονός οτι δν έχω άγχος για το οικονομικό για το ασφαλιστικό κτλ  το επίπεδο της ζωής μας έχει ανεβεί κ ζούμε πολύ καλύτερα. 
ζεστη έχουμε μέχρι 34-35 βαθμούς ούτε να εισπνέεις καυτό αέρα αλλά ούτε κ να κρυώνεις! (Σήμερα θα έχεις ας πούμε κρύα ημέρα με 24 βαθμούς) 
 

Τώρα για κρέμες κ cosmetics που αναφέρεις κάθε γιατρός συνήθως δίνει δικές του οδηγίες. Όσοι γιατροί είχα κ έχω εγω δν μου απαγορεύουν κάτι εκτός πχ από την βαφή στην ρίζα που ούτως η άλλως δν βάφω. 
 

πολυ ωραία ιδέα το πινακακι αν θέλεις να το αναλάβεις γιατί εγώ με τ παιδιά δν προλαβαίνω να προθυμοποιηθω 🤓 ή οποίο κορίτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

όχι δεν είναι πολύ. Απλά αρχίζει και τρέχει ξαφνικά και με εκνευρίζει ειδικά όταν έχω σχεδόν αποκοιμηθεί και πρέπει να σηκώνομαι. Σήμερα στην δουλειά είμαι συνεχώς με μια χαρτοπετσέτα σε ετοιμότητα🤣

Συμβαίνει συνήθως στην εγκυμοσύνη γιατί το σώμα μας παράγει παραπάνω λίτρα αίμα. 
μπορεί να δεις πχ στα ούλα/δοντια όταν βουρτσίζεις λίγο αίμα. 
 

μπορείς να το αναφέρεις στο γιατρό σου μήπως σου προτείνει κάτι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!!! ❤️

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας για τις κρεμες κλπ.

Εννοειται κανω το πινακακι και δωστε μου ημερομηνιες και next step!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνωρίζοντας τα κουκούνια μας 👶

@ΛΕΥΚΗ Επόμενος υπέρηχος 05/07

@Antonia2 Επόμενος υπέρηχος 10/07

@annitakianna Επόμενος υπέρηχος 15/07

@Xrisa95 Υπέρηχος 18/07-Αυχενική 13/08

@Mboo Επόμενος υπέρηχος χχχ

@Elenaki_ Επόμενος υπέρηχος χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εισακουστηκαν οι προσευχες μου!!! 

Με πηραν απ το γιατρο κ θ παω 1 μερα νωριτερα γ υπερηχο!!!🙏🎉🎉

Ξεφορτωθηκαμε μια μερα αγωνιας!!✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου εισακουστηκαν οι προσευχες μου!!! 

Με πηραν απ το γιατρο κ θ παω 1 μερα νωριτερα γ υπερηχο!!!🙏🎉🎉

Ξεφορτωθηκαμε μια μερα αγωνιας!!✌️

Αχχχ τι καλά ❤️❤️❤️❤️ αναμένουμε μαζί σου ❤️❤️❤️❤️

 

εγω έχω επόμενο ραντεβού 18/07 

κ αυχενική έχω 13/08 

 

στο ενδιάμεσο όμως θα κάνω κ ένα ακόμα ραντεβού με τον γιατρό μου όπως μου είπε για να μου πάρει αίμα για το ΝΙΠΤ Που είναι δωρεάν από το ταμείο ασφάλισης κ για να δούμε κ το φύλο (ελπίζω να φτάσουμε εκεί με το καλό 🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχχχ τι καλά ❤️❤️❤️❤️ αναμένουμε μαζί σου ❤️❤️❤️❤️

 

εγω έχω επόμενο ραντεβού 18/07 

κ αυχενική έχω 13/08 

 

στο ενδιάμεσο όμως θα κάνω κ ένα ακόμα ραντεβού με τον γιατρό μου όπως μου είπε για να μου πάρει αίμα για το ΝΙΠΤ Που είναι δωρεάν από το ταμείο ασφάλισης κ για να δούμε κ το φύλο (ελπίζω να φτάσουμε εκεί με το καλό 🙏🏼

Μακαρι να βοηθησει η Παναγια κ αυτη τη φορα ν πανε ολα καλα!!🙏🙏 Ανυπομονουμεε!!!

Αχ τι ωραια π κανονισες κ την αυχενικη!!! Με το καλο Χρυσα μου!!!🙏🤰❤️🧿

Αχ τι ωραια αυτα τα δωρεαν...🥰👏 εδω στην ελλαδα μια περιουσια πληρωνουμε γ τις εξετασεις κ τη γεννα...

κ τωρα μ τα εισοδηματικα κριτηρια, πρεπει να τσεκαρω αν θ παρουμε το επιδομα τοκετου που εδινε η κυβερνηση...

Τεσπα, ας πανε ολα καλα κ θ τα βγαλουμε περα!!

Υγεια να εχουμε πανω απ ολα!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! @Antonia2 μπράβο που ασχολήθηκες και έφτιαξες το πινακάκι, Εγώ με το καλό θα έχω υπέρηχο την Παρασκευή 5/7. 

Εχθές το βράδυ μου έστειλαν και τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου. Γενικά όλες οι τιμές είναι καλές εκτός από τον αιματοκρίτη που είναι 33,8 και ο γιατρός μου είπε πως είναι χαμηλά. 

Θα μιλήσουμε σήμερα για να μου πει λεπτομέρειες και να κανονίσουμε τον ραντεβού της Παρασκευής (λογικά).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!! ☀️❤️

@ΛΕΥΚΗ μου νομιζω ειναι συνηθες να πεφτει ο αιματοκριτης.. θα μας πει κ η Χρυσα π ειναι η πιο εμπειρη!! 

Γνκ ποσο αιματοκριτη εχεις;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Μακαρι να βοηθησει η Παναγια κ αυτη τη φορα ν πανε ολα καλα!!🙏🙏 Ανυπομονουμεε!!!

Αχ τι ωραια π κανονισες κ την αυχενικη!!! Με το καλο Χρυσα μου!!!🙏🤰❤️🧿

Αχ τι ωραια αυτα τα δωρεαν...🥰👏 εδω στην ελλαδα μια περιουσια πληρωνουμε γ τις εξετασεις κ τη γεννα...

κ τωρα μ τα εισοδηματικα κριτηρια, πρεπει να τσεκαρω αν θ παρουμε το επιδομα τοκετου που εδινε η κυβερνηση...

Τεσπα, ας πανε ολα καλα κ θ τα βγαλουμε περα!!

Υγεια να εχουμε πανω απ ολα!!🙏

Ξέρω κορίτσι μου πολλά λεφτά δώσαμε κ εμείς στις 2 γέννες μας εκεί. Εδώ είναι όλα δωρεάν εκτός από αυχενική κ β επιπέδου. Αλλά καλύπτουν το harmony nipt που είναι πιο ακριβό από την β επιπέδου. 

γεννα , μαίες, μαθήματα, επισκέψεις όλα δωρεάν. Ας μην πως για επίδομα τοκετού, επίδομα παιδιού κ τα λοιπά…. Μέρα με νύχτα η διαφορά. 
 

όμως σημασία έχει ο  στοχος ❤️

Όταν ήμουν 23 κ έμεινα έγκυος στο πρώτο μου παιδί όπως καταλαβαίνεις ούτε είχαμε στην άκρη τίποτα ούτε είχαμε ποτέ σκεφτεί το ενδεχόμενο. Εγώ μολις είχα αποφοιτήσει. Ο γιατρός τότε μας είχε στηρίξει παρά πολύ κ μας πήρε 1.000€ για γεννά κ επισκέψεις  (ιδιώτης) κ αυτά τα χρήματα μας είπε να τα δίναμε όποτε τα είχαμε (εμείς τα πήγαμε εν τέλη αφού σαραντησα) κ μας έκανε κ καλή τιμή στο ιδιωτικό μαιευτήριο 1.000€ δίκλινο να ναι καλά! Στην Αθήνα όλα αυτά που οι τιμές είναι φωτιά. 
 

Υπάρχουν κ καλοί άνθρωποι που στηρίζουν κ αυτό μετράει έτσι όπως έχουν τα δεδομένα στην χώρα μας ❤️

 

δες τι δικαιούσε κ μην αφήσεις τίποτα ανεκμετάλλευτο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @Antonia2 μπράβο που ασχολήθηκες και έφτιαξες το πινακάκι, Εγώ με το καλό θα έχω υπέρηχο την Παρασκευή 5/7. 

Εχθές το βράδυ μου έστειλαν και τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου. Γενικά όλες οι τιμές είναι καλές εκτός από τον αιματοκρίτη που είναι 33,8 και ο γιατρός μου είπε πως είναι χαμηλά. 

Θα μιλήσουμε σήμερα για να μου πει λεπτομέρειες και να κανονίσουμε τον ραντεβού της Παρασκευής (λογικά).

Καλημέρα Λευκή μου φεριτίνη έκανες; 
Είναι λίγο χαμηλά αλλά λογικά θα σου δώσει σίδηρο γιατί τα μωράκια από το δεύτερο τρίμηνο τραβάνε σίδηρο όποτε θέλει να σε έχει σε καλά επίπεδα! 
μην ανησυχείς όμως δν είναι τραγικό το νούμερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Ο πίνακας είναι υπέροχος!! Μπράβο βρε @Antonia2!!! Θα πας και και μέρα νωρίτερα εε? Αχ τι ωραία! 7 μερουλες έμειναν!! Κορίτσι μου το επίδομα γέννας νόμιζα ότι το δικαιούνται όλοι!! Αν λέμε τα 2 χιλιάρικα!! @ΛΕΥΚΗ μου τώρα που θα μιλήσετε με το γιατρό για το ραντεβού πες του να σε βάλει πρωί 😁 να μην έχουμε αγωνία όλη μέρα 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...