Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

Κορίτσια μου (για όσες ήρθε η περίοδος), καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευση, όλες έχουμε περάσει απ' αυτή τη φάση, αλλά να ξέρετε ότι είναι η μαυρίλα της περιόδου! Όταν φτάσει με το καλό η φάση της ωορρηξίας θα έχετε ανακτήσει δυνάμεις και πάμε δυναμικά πάλι απ' την αρχή! Δε παραδίδουμε τα όπλα είπαμε 💪💪 

Καθώς είναι καλοκαίρι εγώ θα προτείνω μια λύση που προσωπικά με είχε βοηθήσει πολύ να μην πέφτω ψυχολογικά: προγραμματιστε εκδρομουλες/ταξιδακια/δραστηριότητες με τα παιδάκια σας κατά την αναμενόμενη περίοδο! Εγώ περίμενα και περίμενα 10 μήνες (από τότε που αρχίσαμε ξανά προσπάθειες μετά την παλινδρόμη), αλλά μ αυτά και με εκείνα πήγα Σεβίλλη, Αζόρες, Γαλλία, εκδρομουλες στην Πορτογαλία 🤣🤣 καταλαβαίνω ότι δεν είναι εφικτό για όλους και καθε μήνα (+ ότι τώρα μιλάω από μια θέση "ασφαλείας" καθώς εμεινα έγκυος), αλλά μην ξεχνάτε ότι η ζωή προχωράει και είναι κρίμα να χάνουμε στιγμές για ένα αρνητικό τεστ. Ζήστε το ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια μου, πριν λίγο αδιαθέτησα.. Εγγλεζα στην ώρα της ακριβώς 14ΜΤΩ. Δεν πειράζει πάμε στον επόμενο.. Είμαι μέσα στο όριο της Ζαιρας μας.. (Μάιο είπε η αγαπημένη αλλά είχε τονίσει +-3 μήνες..) @Παρασκευαιδου με βλέπεις στη γυάλα σου αγαπημένη ή έχω ακόμα;;;;

Ελα κοριτσάκι μου γλυκό μη σε παίρνει από κάτω!!! Είναι πολύ νωρίς ακόμα. Αν έχεις κουραστεί να μετράς μέρες, τεστ κλπ άστο.. Περνα καλά με τον άντρα σου κ όταν ειναι να έρθει θα έρθει αγαπημένη μου!!! Εμένα η βιοχημική ήρθε όταν δεν υπολόγιζα τίποτα.. Ούτε που ήξερα ποτε έκανα ωορρηξία.. Θα έρθει κ το 3ο απλά για κάποιο λόγο σε ταλαιπωρεί λίγο.. Εχε πίστη !!❤️❤️🌈🌈

πάμε μαζί στον επόμενο μήνα κορίτσι μου..μας παιδεύει λίγο αλλά θα έρθειιι που θα πάει..!! έλα ζαίρα @Παρασκευαιδου και εγώ μέχρι Αύγουστο +-3 μήνες..μετά θα ανοίξουμε γραφείο..δεν δέχομαι αντιρρήσεις :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ελα κοριτσάκι μου γλυκό μη σε παίρνει από κάτω!!! Είναι πολύ νωρίς ακόμα. Αν έχεις κουραστεί να μετράς μέρες, τεστ κλπ άστο.. Περνα καλά με τον άντρα σου κ όταν ειναι να έρθει θα έρθει αγαπημένη μου!!! Εμένα η βιοχημική ήρθε όταν δεν υπολόγιζα τίποτα.. Ούτε που ήξερα ποτε έκανα ωορρηξία.. Θα έρθει κ το 3ο απλά για κάποιο λόγο σε ταλαιπωρεί λίγο.. Εχε πίστη !!❤️❤️🌈🌈

επίσης ''γελάω'' με αυτό γιατί εμένα μου ήρθε η σύλληψη μήνα που ήμουν ταξίδι και δεν είχα μαζί μου τεστ ωορρηξίας + ότι μου βγήκε θετικό τεστ 1 εβδομάδα μετά την περίοδο που απ ότι φάνηκε δεν ήταν περίοδος..από τα πιο κουφά που έχω πάθει..από τότε έχω πιστέψει οτι θα έρθει όποτε εκείνο θέλει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Να ευχηθώ πρώτα στην @evaioan καλή λευτεριά! Πότε έχεις ΠΗΤ; Ποια άλλα κορίτσια αναμένουν το μωράκι τους αυτό το μήνα;

Μετά να ευχηθώ στα κορίτσια που έχουν σπορακια και μωράκια στην κοιλίτσα να μεγαλώσουν!

Και τέλος να ευχηθώ στα κορίτσια που είναι στις προσπάθειες καλά γαμ***, εεε καλή δύναμη ήθελα να πω. Καλοκαιράκι πια. Βάλτε το ερκοντησιον μιας και έπιασαν ζεστες και ζήστε το. Περάστε καλά! Και πιείτε κοκτέιλ τώρα που μπορείτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Παρασκευή περιμένω περίοδο και έκανα τεστ σήμερα self clear και ήταν αρνητικό 😟🥺 κουράστηκα....🥺 

 

 

Κορίτσι μου σταμάτα τα τεστ τόσες μέρες πριν την αναμενόμενη!!!Πέταξε τα όλα ασ'τα αφού σου προκαλούν άγχος και σε στεναχωρούν!Άφησε τα όλα στην άκρη,ευχαριστησου τα παιδάκια σου,ευχαριστησου τις στιγμές με τον άντρα σου και θα έρθει εκεί που δε το περιμένεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω να ρωτήσω κάτι μήπως ξέρει καποια κοπέλα 

Νομίζω δεν ξέρω κιολας μου φαίνεται εχω βγάλει μηροκηλη 😢 λογικά από το βαρος που σηκώνω 

Ξέρει καθόλου καποια κοπέλα τι γίνετε αν όντως είναι κάτι τέτοιο ; 

Με έχει ρίξει ψυχολογικά τώρα αυτό τι καινούργιο είναι δεν ξέρω 🤷‍♀️🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Παρασκευή περιμένω περίοδο και έκανα τεστ σήμερα self clear και ήταν αρνητικό 😟🥺 κουράστηκα....🥺 

 

 

Νωρίς είναι για να δείξει το τεστ! Κάνε πάλι την Τετάρτη-Πέμπτη αν θες. Αλλιώς με την καθυστέρηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλό μήνα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Να ευχηθώ πρώτα στην @evaioan καλή λευτεριά! Πότε έχεις ΠΗΤ; Ποια άλλα κορίτσια αναμένουν το μωράκι τους αυτό το μήνα;

Μετά να ευχηθώ στα κορίτσια που έχουν σπορακια και μωράκια στην κοιλίτσα να μεγαλώσουν!

Και τέλος να ευχηθώ στα κορίτσια που είναι στις προσπάθειες καλά γαμ***, εεε καλή δύναμη ήθελα να πω. Καλοκαιράκι πια. Βάλτε το ερκοντησιον μιας και έπιασαν ζεστες και ζήστε το. Περάστε καλά! Και πιείτε κοκτέιλ τώρα που μπορείτε!!!

Μακαρι οσες παλευουμε ακομη να ειναι το τελευταιο ξεγνοιαστο κ χαλαρο καλοκαιρι κ τ χρονογ τετπια εποχη να τρεχουμε πισω απο μικρα πατουσακια. Εγω φετος θα το ριξω εξω θα πιω τα κοκτειλ μ θα κανω τις βολτες μου κ ολα.πεταξα κ τεστ ωορηξιας κ εγκυμοσυνης π ειχα σπιτι γτ μ δημιουργουσαν αγχος κ ειπα τελος! Εμπιστοσυνη στους γιατρους μας.οχι υπερβολες κ ολα με μετρο!!!! Παρτε τους αντρες σας κ ζηστε το καλοκαιρι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα με θετικά αποτελέσματα για όσες τα περιμένουν αυτές τις μέρες. Εγώ πλησιάζω στην φάση των γόνιμων ημερών και προσπαθώ να οργανωθώ και να βγάλω πρόγραμμα! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Μακαρι οσες παλευουμε ακομη να ειναι το τελευταιο ξεγνοιαστο κ χαλαρο καλοκαιρι κ τ χρονογ τετπια εποχη να τρεχουμε πισω απο μικρα πατουσακια. Εγω φετος θα το ριξω εξω θα πιω τα κοκτειλ μ θα κανω τις βολτες μου κ ολα.πεταξα κ τεστ ωορηξιας κ εγκυμοσυνης π ειχα σπιτι γτ μ δημιουργουσαν αγχος κ ειπα τελος! Εμπιστοσυνη στους γιατρους μας.οχι υπερβολες κ ολα με μετρο!!!! Παρτε τους αντρες σας κ ζηστε το καλοκαιρι!!!!!!!

Έτσι! Την καλύτερη δουλειά έκανες! 👏👏👏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Έτσι! Την καλύτερη δουλειά έκανες! 👏👏👏

Η θα ελεγα μεσα μ τελος κ οτι βγει η θα τρελαινομουν. Επελεξα το 1ο φιλεναδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Μακαρι οσες παλευουμε ακομη να ειναι το τελευταιο ξεγνοιαστο κ χαλαρο καλοκαιρι κ τ χρονογ τετπια εποχη να τρεχουμε πισω απο μικρα πατουσακια. Εγω φετος θα το ριξω εξω θα πιω τα κοκτειλ μ θα κανω τις βολτες μου κ ολα.πεταξα κ τεστ ωορηξιας κ εγκυμοσυνης π ειχα σπιτι γτ μ δημιουργουσαν αγχος κ ειπα τελος! Εμπιστοσυνη στους γιατρους μας.οχι υπερβολες κ ολα με μετρο!!!! Παρτε τους αντρες σας κ ζηστε το καλοκαιρι!!!!!!!

That's the spirit! Καλά κάνεις κορίτσι μου και βάζεις πάνω απ' όλα την ψυχική σου ηρεμία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2024 at 5:21 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Χαχαχαχα μπράβο για την υπομονή 😂 μου αρέσει που ενημερώνεις τον γιατρό να σου πει να κλεισεις και τα μάτια 😂

εγω στις μεγάλες εξετάσεις ένα πράγμα έχω στο μυαλό μου ποτε να τελειώσει να φυγω 😂 δεν τις αντέχω… έχω πολύ άγχος ούτε το μωρο δεν κάθομαι να δω ειδικά τώρα στην β επιπέδου δεν μας έβαλε 3d και ούτε εγω ζήτησα μόνο να ανοίξω την πόρτα να φυγω ηθελα 😅

Α όχι εμένα μαρεσει π βλέπω το μωράκι αλλά κ εγω βαριέμαι αν κάνουμε πολύ ώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Α όχι εμένα μαρεσει π βλέπω το μωράκι αλλά κ εγω βαριέμαι αν κάνουμε πολύ ώρα 

Εγω έχω άγχος φοβαμαι μην ακούσω κάτι κακο και δεν ευχαριστιέμαι τίποτα για αυτό όταν πάω θέλω να τελειώνει γρήγορα να μάθω αν είναι οκ να φυγω να παρω ανάσα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλό μήνα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Να ευχηθώ πρώτα στην @evaioan καλή λευτεριά! Πότε έχεις ΠΗΤ; Ποια άλλα κορίτσια αναμένουν το μωράκι τους αυτό το μήνα;

Μετά να ευχηθώ στα κορίτσια που έχουν σπορακια και μωράκια στην κοιλίτσα να μεγαλώσουν!

Και τέλος να ευχηθώ στα κορίτσια που είναι στις προσπάθειες καλά γαμ***, εεε καλή δύναμη ήθελα να πω. Καλοκαιράκι πια. Βάλτε το ερκοντησιον μιας και έπιασαν ζεστες και ζήστε το. Περάστε καλά! Και πιείτε κοκτέιλ τώρα που μπορείτε!!!

Σε ευχαριστώ πολύ. Κανονικά ΠΗΤ έχω 28.06 αλλά αν κρατήσει μέχρι τις 38 εβδομάδες θα είμαστε όλοι ευχαριστημένοι. Κάθε πρωί λέω πάει σήμερα θα γεννήσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

That's the spirit! Καλά κάνεις κορίτσι μου και βάζεις πάνω απ' όλα την ψυχική σου ηρεμία

Οπως λεει κ η κουμπαρα μου θα το προσπαθησω κ οτι βγει αν δε μας βγει δεν ειμαστε ουτε οι πρωτοι ουτε οι τελευταιοι το εχει κανει μοτο ζωης πλεον αυτο ...μ.το.παν ειναι να εισαι καλα.με τον αντρα σου κ να υπαρχει αγαπη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, γεια σας! Εγω παρά του οτι ειμαι κυριολεκτικά σκατα ψυχολογικά, συνεχίζω και προχωράω! Το μόνο που με παρηγορεί είναι που θα πιω κανένα κοκτέιλ μες το καλοκαίρι 😅 (αν και δεν πίνω αλκοόλ) Εύχομαι να είναι το τελευταίο καλοκαίρι χωρίς μπεμπάκι 🙏🏼

Να ρωτήσω όσες έχετε κάνει απόξεση πως ήσασταν μετά θυμαστε; Νιώθω μια κούραση στο σώμα, το στήθος μου είναι ακόμη πρησμένο και έχω πολύ ήπια τραβήγματα καμιά φορά στην κοιλιά, σαν κράμπες περιόδου. Είναι νορμάλ; Αίμα ευτυχώς δεν έχω αν και μπορεί να εμφανιστεί πάλι. Πήρα τη γιατρό σήμερα και μου είπε είναι λογικό να είμαι έτσι να πάρω κανένα παυσίπονο αν πονάω και καμιά βιταμίνη. Αντιβίωση δεν μου έδωσε μετα την επέμβαση γιατί μου έβαλαν ενδοφλέβια και είπε δεν χρειάζεται. Μόνο mitrotan για το αίμα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_κοριτσι μου θα πρεπει να μηδενισειη χοριακη για να υποχωρήσουν κ τ συμπτώματα. Και ειδικά μετα την 1η περιοδο θα στρώσουν ολα. Ήσουν κ μερικών βδομαδων εγκυος. Δ ηταν μια βιοχημικη να πεσει σχετικα γρήγορα η χοριακη. Ποτε σ ειπε οτι μπορείτε να προσπαθησετε ξανα?

@Girly μου ολα καλα?

@Mpourmpoulo μπουρμπουλακι π εισαο εξαφανισμενη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια μου, γεια σας! Εγω παρά του οτι ειμαι κυριολεκτικά σκατα ψυχολογικά, συνεχίζω και προχωράω! Το μόνο που με παρηγορεί είναι που θα πιω κανένα κοκτέιλ μες το καλοκαίρι 😅 (αν και δεν πίνω αλκοόλ) Εύχομαι να είναι το τελευταίο καλοκαίρι χωρίς μπεμπάκι 🙏🏼

Να ρωτήσω όσες έχετε κάνει απόξεση πως ήσασταν μετά θυμαστε; Νιώθω μια κούραση στο σώμα, το στήθος μου είναι ακόμη πρησμένο και έχω πολύ ήπια τραβήγματα καμιά φορά στην κοιλιά, σαν κράμπες περιόδου. Είναι νορμάλ; Αίμα ευτυχώς δεν έχω αν και μπορεί να εμφανιστεί πάλι. Πήρα τη γιατρό σήμερα και μου είπε είναι λογικό να είμαι έτσι να πάρω κανένα παυσίπονο αν πονάω και καμιά βιταμίνη. Αντιβίωση δεν μου έδωσε μετα την επέμβαση γιατί μου έβαλαν ενδοφλέβια και είπε δεν χρειάζεται. Μόνο mitrotan για το αίμα  

Εγω είχα λίγο αιματακι που είχε σταματήσει και μετά από κάτι μερες μου ξανά ήρθε πάλι απλά με κράτησαν αρκετές μερούλες τα καφε

mitrotan πήρα και εγω 

ειχα πόνους περιόδου αλλά όχι κάτι φοβερό 

Για το στήθος δεν ξέρω τώρα να σου πω γιατί εγω εκείνη την περίοδο είχα κόψει τον θηλασμό και είχα ακόμα γαλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Εγω είχα λίγο αιματακι που είχε σταματήσει και μετά από κάτι μερες μου ξανά ήρθε πάλι απλά με κράτησαν αρκετές μερούλες τα καφε

mitrotan πήρα και εγω 

ειχα πόνους περιόδου αλλά όχι κάτι φοβερό 

Για το στήθος δεν ξέρω τώρα να σου πω γιατί εγω εκείνη την περίοδο είχα κόψει τον θηλασμό και είχα ακόμα γαλα 

Στην προηγούμενη δεν είχα κράμπες αλλά είχε ανοίξει ο τράχηλος πριν την επέμβαση. Τώρα δεν είχε ανοίξει οπότε ίσως και γι’ αυτό. 
 

@Diwni μου είπε να πάω να με δει μόλις μου τελειώσει η περίοδος. Νομίζω θα αφήσω δύο κύκλους να περάσουν και μετά για προσπάθεια ξανά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα είχα ραντεβού με την καινούρια γιατρό στο δημόσιο...

Κορίτσια μου τα νέα μας! Τα καλά είναι ότι είμαστε καλά! Έχω πάρει 10 ολόκληρα κιλά ήδη! Η μικρή είναι 1065γρ. κι έχει γυρίσει ήδη αλλά μου είπαν ότι ακόμα έχει χώρο και θα μπορούσε να κάνει κωλοτούμπες!!!  Θα με αναλάβει η γιατρός και μου είπε ότι αφού πάμε για φυσιολογικό τοκετό θα ήταν καλό να παρακολουθήσω τα μαθήματα. 

Τα άλλα τώρα... Είπε να με αγχώσει λίγο και με έστειλε να κάνω πρώιμο doppler (έκλεισα για την Παρασκευή) γιατί λέει δείχνει να είναι λίγο πίσω στην ανάπτυξη της. Βλέπω το χαρτί 27+4 ενώ είμαι 28+3. Οι ήδη μανούλες λέτε να είναι τόσο σοβαρό και να μη μου είχε πει τίποτα τόσο καιρό ο γιατρός μου; 

@Elk μου πόσο δίκιο είχες για το δημόσιο... Μέσα σε 5 λεπτά έγινε ο υπέρηχος. Κι εγώ το μόνο που ήθελα ήταν να μιλήσω με τη γιατρό και να φύγω. Η γιατρός όμως γλυκύτατη και πρόθυμη να λύσει την όποια απορία.  

Μου έδωσαν κι έναν κατάλογο με τα έγγραφα και τα πράγματα που χρειάζομαι για τον τοκετό και αφού δε θα είναι μαζί ο μπαμπάς της, θα περαστεί στο δικό μου όνομα και θέλουν μόνο τα δικά μου έγγραφα και στοιχεία.

Αυτά απο μας... Συγγνώμη για το σεντόνι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια μου, γεια σας! Εγω παρά του οτι ειμαι κυριολεκτικά σκατα ψυχολογικά, συνεχίζω και προχωράω! Το μόνο που με παρηγορεί είναι που θα πιω κανένα κοκτέιλ μες το καλοκαίρι 😅 (αν και δεν πίνω αλκοόλ) Εύχομαι να είναι το τελευταίο καλοκαίρι χωρίς μπεμπάκι 🙏🏼

Να ρωτήσω όσες έχετε κάνει απόξεση πως ήσασταν μετά θυμαστε; Νιώθω μια κούραση στο σώμα, το στήθος μου είναι ακόμη πρησμένο και έχω πολύ ήπια τραβήγματα καμιά φορά στην κοιλιά, σαν κράμπες περιόδου. Είναι νορμάλ; Αίμα ευτυχώς δεν έχω αν και μπορεί να εμφανιστεί πάλι. Πήρα τη γιατρό σήμερα και μου είπε είναι λογικό να είμαι έτσι να πάρω κανένα παυσίπονο αν πονάω και καμιά βιταμίνη. Αντιβίωση δεν μου έδωσε μετα την επέμβαση γιατί μου έβαλαν ενδοφλέβια και είπε δεν χρειάζεται. Μόνο mitrotan για το αίμα  

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ σερνόμουν για κάποιες μέρες αλλά νομίζω ότι ήταν και πιο πολύ ψυχολογικό το θέμα. Αντιβίωση ή άλλα φάρμακα για το αίμα, δε μου είχε δώσει, αλλά μου είχε δώσει αντισυλληπτικά για ένα μήνα. Πόνους δε θυμάμαι να σου πω γιατί πάνε και 20 χρόνια απο τότε. Επίσης μου είχε πει ότι δεν ήθελε καθόλου επαφές για 1 μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_ μου, εγώ δε μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί εδώ στο εξωτερικό με άφησαν να αποβάλλω μόνη μου με φαρμακευτική αγωγή κι είχα πολύ διαφορετική εμπειρία.... Απλά απαντάω για να σου πω ότι και σε μένα η οδηγία ήταν να έχουμε αποχή απο επαφές τλχ για όσο καιρό είχα αίμα (κράτησε 3 ολόκληρες εβδομάδες!!) και έπειτα, αν το επιθυμούσαμε, επαφή αυστηρά μόνο με προφύλαξη. Προσπάθειες μετά από 2 κύκλους. Είναι καλοκαίρι, πάρε το χρόνο σου, πιες τα κοκτέιλ σου, έστω και χωρίς αλκοόλ αν προτιμάς και με το καλό οπότε νιώσεις έτοιμη κι εσύ κι ο σύντροφός σου ❤️ καλή δύναμη αγάπη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια μου, γεια σας! Εγω παρά του οτι ειμαι κυριολεκτικά σκατα ψυχολογικά, συνεχίζω και προχωράω! Το μόνο που με παρηγορεί είναι που θα πιω κανένα κοκτέιλ μες το καλοκαίρι 😅 (αν και δεν πίνω αλκοόλ) Εύχομαι να είναι το τελευταίο καλοκαίρι χωρίς μπεμπάκι 🙏🏼

Να ρωτήσω όσες έχετε κάνει απόξεση πως ήσασταν μετά θυμαστε; Νιώθω μια κούραση στο σώμα, το στήθος μου είναι ακόμη πρησμένο και έχω πολύ ήπια τραβήγματα καμιά φορά στην κοιλιά, σαν κράμπες περιόδου. Είναι νορμάλ; Αίμα ευτυχώς δεν έχω αν και μπορεί να εμφανιστεί πάλι. Πήρα τη γιατρό σήμερα και μου είπε είναι λογικό να είμαι έτσι να πάρω κανένα παυσίπονο αν πονάω και καμιά βιταμίνη. Αντιβίωση δεν μου έδωσε μετα την επέμβαση γιατί μου έβαλαν ενδοφλέβια και είπε δεν χρειάζεται. Μόνο mitrotan για το αίμα  

Κορίτσι μου κι εμένα μετά την αποξεση αν θυμάμαι το ίδιο βράδυ που εβγαλα μια γαζα που ειχε εσωτερικα ή την επόμενη μέρα κατέβηκε το αίμα,  είχα κάποιες μέρες κανονική ροή και κάποια κομματάκια...επίσης έπαιρνα αντιβίωση και mitrotan 

Όσον αφορά τους πόνους η αλήθεια είναι πως είχα κανονικούς πόνους περιοδου , δε ξέρω βέβαια αν φταίει πως και στις περιόδους μου πονάω,  θυμάμαι και ένα από τα πρώτα βράδια πονούσα πολύ για νοσοκομειο πχ (βέβαια μπορεί να ταν και ψυχολογικό)  , σε γενικές γραμμές αυτά , μετά που πήγα και με είδε μου είπε πως όλα καλά μετα την πρώτη περίοδο μπορούσα να ξεκινήσω ξανά προσπάθειες με τον σύντροφο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα είχα ραντεβού με την καινούρια γιατρό στο δημόσιο...

Κορίτσια μου τα νέα μας! Τα καλά είναι ότι είμαστε καλά! Έχω πάρει 10 ολόκληρα κιλά ήδη! Η μικρή είναι 1065γρ. κι έχει γυρίσει ήδη αλλά μου είπαν ότι ακόμα έχει χώρο και θα μπορούσε να κάνει κωλοτούμπες!!!  Θα με αναλάβει η γιατρός και μου είπε ότι αφού πάμε για φυσιολογικό τοκετό θα ήταν καλό να παρακολουθήσω τα μαθήματα. 

Τα άλλα τώρα... Είπε να με αγχώσει λίγο και με έστειλε να κάνω πρώιμο doppler (έκλεισα για την Παρασκευή) γιατί λέει δείχνει να είναι λίγο πίσω στην ανάπτυξη της. Βλέπω το χαρτί 27+4 ενώ είμαι 28+3. Οι ήδη μανούλες λέτε να είναι τόσο σοβαρό και να μη μου είχε πει τίποτα τόσο καιρό ο γιατρός μου; 

@Elk μου πόσο δίκιο είχες για το δημόσιο... Μέσα σε 5 λεπτά έγινε ο υπέρηχος. Κι εγώ το μόνο που ήθελα ήταν να μιλήσω με τη γιατρό και να φύγω. Η γιατρός όμως γλυκύτατη και πρόθυμη να λύσει την όποια απορία.  

Μου έδωσαν κι έναν κατάλογο με τα έγγραφα και τα πράγματα που χρειάζομαι για τον τοκετό και αφού δε θα είναι μαζί ο μπαμπάς της, θα περαστεί στο δικό μου όνομα και θέλουν μόνο τα δικά μου έγγραφα και στοιχεία.

Αυτά απο μας... Συγγνώμη για το σεντόνι... 

κορίτσι μου δε νομίζω να ειναι τόσο σοβαρό…εγώ στο πρώτο στην εβδομάδα π είσαι είχε λιγότερο βάρος.  Δε είναι μόνο το βάρος να ξερεις σημαντικό ειναι κ Το κεφάλι ειναι κ η κοιλιτσα του κ το μηριαίο οστό! 
 

ειχε γυρίσει κ εμένα από τοσο νωρις κ όταν την ρώτησα αν θα ξανά γυρίσει μ είπε λόγο ότι ειναι πρώτη εγκυμοσύνη μ είπε δύσκολο να ξανά γυρίσει γιατί ακόμη η μήτρα ειναι σφυκτη, στα Δευτέρα κ τρίτα πχ συνέχεια γυρνάνε! Εγώ θα σου ελεγα να κανεις περπάτημα τα μαθήματα οκ, μπάλα αν εχεις κ καθίσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βέβαια! Με ρωτάς??? Ανοικτά!!!! Ακολούθησε εεε. Mariemma Art
    • Για σένα μπήκα τώρα να δω νέα!!! Κρατήθηκες κ δεν έκανες τεστ ρε θηρίο;;; Εγώ με το ζόρι κρατιέμαι να μην πάρω🤣🤣🤣 Κ μάλλον φεύγοντας από τη δουλειά θα πάρω… Τα υγρά έρχονται κ φεύγουν όποτε δε βγάζω άκρη. Το στήθος πονάει πολύ αλλα δεν είναι πως δεν έχει ξανά συμβεί.. Περιμένουμε..
    • Εύχομαι να πάνε οοολα καλά κορίτσι μου εγω έκανα χοριακη αλλά στην αρχή μόνο η πρώτη ήταν 213 την 15 ημέρα μετά από το θετικό τεστ ωορρηξία και η δεύτερη 412 την 17 ημέρα μετά από την ημέρα της ωορρηξία και πήγα για υπέρηχο δεν ξανά έκανα άλλη δεν ξέρω τι γίνετε αλλά λένε ότι μετά τα 1500 χοριακη δεν έχεις νοημα να κανείς άλλη γιατί έχεις εικόνα με υπέρηχο  σε βρήκα σε insta και fb να σε ακολουθήσω; Έχεις πολύ ωραία πργαματα μπράβο !!! 😊
    • Ααα ναι σωστά νομίζω σε είχα ξανά ρωτήσει 😅 τώρα το θυμήθηκα η μνήμη δεν είναι και το δυνατό μου σημείο ξεχναω εύκολα η άτιμη 😂 αντε ωραία να περάσετε καλά τώρα που μπορείτε γιατί μετά θα έχουμε αγώνα με ξενύχτι και με 2 παιδεία στο σπίτι  σε αγχώνει καθόλου αυτό εσενα; Πως θα είναι με δυο παιδεία σπίτι; Και εγω με ρυθμούς χελώνας το πάω είναι η αλήθεια απλά εδώ στο χωριό πρέπει όλα αυτά που θέλω να τα κάνω παραγγελία όποτε θέλουν και καποιες μερες να μου τα στείλουν 
    • Όχι εμείς δεν θα έλεγα οτι μοιάζουμε αλλα ξέρεις λέμε μετά χρόνια με τα χρόνια τα ζευγάρια αρχίζουν και μοιάζουν μεταξύ τους 😂 αλλα ο αντρας μου, με τον αδερφό μου μοιάζουν πολύ λες και είναι αυτοί αδέρφια ένα πράγμα 😂 απλά ο αδερφός μου είναι λίγο πιο ψηλός 1,73 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...